Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8051) laszlohu válasza updog (#8050) üzenetére


laszlohu
addikt

Ja, ez nem teljes Európa,
hanem Kelet-Európa térképekkel,
amit én linkeltem, az meg a teljes európa térképpel.

mind2 - höz élettartam frissítés jár, egy évben 4-szer lehet frissíteni

[ Szerkesztve ]

(#8052) updog válasza laszlohu (#8051) üzenetére


updog
senior tag

köszönöm... amúgy érdekes, a terméklapról a link a Garmin oldalán, a fullos City Navigator Europe-pal telepített készülékre mutat :) és még a hivatalos honlapon se találtam külön csak Kelet-Európa térképet... de tényleg rákérdezek.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8053) updog válasza updog (#8052) üzenetére


updog
senior tag

Megjött a válasz: valóban csak a következő országokat tartalmazza: http://www8.garmin.com/cartography/mapSource/citynavntEastEurocard.jsp (csak a magyar honlapon nem találtam ezt :) ). Sajnos így nem nyerő, hogy pont Románia és Ausztria hiányzik.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#8054) Kbali válasza updog (#8053) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem ekkora keretből értelmes, használható, hivatalosan frissíthető készüléket, újonnan nem fogsz kapni.

(#8055) laci1117


laci1117
tag

Én is a CNS Globe Amberre várok már kb 2 hete, hogy megjöjjön :( tegnapelőtt azt mondták a concorde-osok hogy bármelyik percben megérkezhet, erre tegnap közölték hogy csak január 10 :( így nem lesz belőle karácsonyi ajándék :/ valaki esetleg nem tud máshonnan hozzájutni? :) nagyon kellene ajándéknak a fa alá :)

[ Szerkesztve ]

(#8056) gipsztigris válasza laci1117 (#8055) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerinted honnan? Ha a kínai nem szállít akkor vajon honnan lehetne beszerezni előbb? :) Ha mindenképpen ez kell, tégy egy igérvényt a fa alá és majd megveszed 10-e után.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8057) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
GPS-t venne ismerősöm, extrák nélkül. A navon 670plust nézte ki, de ha tudtok jobbat, akkor ajánlanám neki. Alap dolgok kellenek.Beszéljen, Mo térkép 1 éves frissítéssel, 5", nagyjából 20k.Alapvetően Budapesten használná, tehát nem kell világtérkép...
Köszi!

(#8058) fishi


fishi
tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy a beonroad navteq térképes licencek élettartam frissítésre szólnak? Jól értem, hogy ebben az árban az alapszoftver is benne van, amit (többek között) bármilyen WinCE-s gépre fel lehet tenni?

Tudnátok linkelni oldalt/oldalakat, ahol a nem élettartamos navigációs szoftverek frissítési árairól tudnék tájékozódni, hogy kb. mekkora plusz kiadást jelentene ez évente? (CNS + MAP8, Garmin, stb.)

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#8059) Czimby


Czimby
addikt

Miközben várom, hogy beérkezzen a Globe Amber elgondolkodtam, hogy nem-e jobban járnék egy Globe HD-val?
Kijelző felbontása sokkal nagyobb, meg jobban is néz ki(bár az Amber is csinos).
Viszont a proci csak 500Mhz míg az Amberben 800Mhz, kérés, hogy a navi programok előreláthatólag mennyire lesznek hardverigényesek...
Az előző navim 7évig szolgált, ezt se szeretném hamar lecserélni.

Azért az sem semmi, hogy a 960Bt Dual core 664Mhz és még van egy külön 250.
Viszon a külseje nem az igazi számomra, ill az 1év gari is kevesebb mint a 2, meg valahogy kicist gagyinak néz ki...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8060) DM43 válasza Czimby (#8059) üzenetére


DM43
őstag

Hagyjuk már ezt a dual core-t. Ez akkor baromság, mint ide Lacháza. Való igaz, van benne egy külön dsp, de ettől még nem két magos a dolog. Egyszerű reklámduma.
Itt egy tényleg szakember véleménye a dologról: [link]

Globe HD vs Amber = 800x480, 500 MHz vs 480x272, 800 MHz
Bár nekem igazából sosem akadt egy HD készülék, mint sok embernek, de az előzőek alapján ma az Amberre szavaznék.

[ Szerkesztve ]

(#8061) DM43 válasza DM43 (#8060) üzenetére


DM43
őstag

Letelt a szerkesztési idő: arról nem beszélve, hogy az Amber már támogatja a Glonass holdakat

(#8062) Kbali válasza fishi (#8058) üzenetére


Kbali
nagyúr

Garmin térképek árai (esetleg frissítési árakért keresd meg az ügyfélszolgálatot)
Az igo-s térképekről meg szerintem a naviextras.com-on nézelődj.

(#8063) laci1117 válasza Czimby (#8059) üzenetére


laci1117
tag

a 960BT-n akad az iGO azt írták :/ én is azt néztem ki először :) szerintem megéri megvárni az Ambert

(#8064) Czimby


Czimby
addikt

Köszönöm uraim akkor várok 10.-ig! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8065) laszlohu


laszlohu
addikt

A Wayteq most kuponnal olcsóbb :

[link]

(#8066) Czimby válasza gipsztigris (#8056) üzenetére


Czimby
addikt

Szia!

Első tapasztalatok az Amber-ről? ;)

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8067) gipsztigris válasza Czimby (#8066) üzenetére


gipsztigris
addikt

Őszintén szólva azért nem írtam még, mert egy tévedés során egy olyan példányt hoztam el, ami nem ugyanolyan mint amit a piacra szántak. Ebben nincsen bluetooth és a kezelőfelülete is más. Ezért értelmetlen lenne írni róla bármit is.
Hardveresen igen gyors, semmi akadás, semmi röccenés, szerintem elfogadható fényerő. A processzor órajele meggyőző, mert 816MHz-en fut a TCPMP szerint. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8068) PLaci58 válasza gipsztigris (#8067) üzenetére


PLaci58
őstag

A WinCE mit ír proci és memória sebességre?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#8069) Czimby válasza gipsztigris (#8067) üzenetére


Czimby
addikt

Hát ez nagy kár mert igy nem tudsz érdemben nyilatkozni róla.

Számomra is pl egy fontos részlet a Bt és a kihangosítás.

De messze van még a 10.-e...

Viszont a 220V-ban megvizsgáltam a Globe HD-t és nagyon minőségi a cucc, ez is van olyan igényes?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#8070) gipsztigris válasza PLaci58 (#8068) üzenetére


gipsztigris
addikt

A WinCE nem írja ki a processzor sebességét! WR Tools Resinfo Cortex-A7 MSB2531 (800MHz)-et ír.

De azért szeretem a TCPMP-vel megnézni, mert az a valós órajelet méri.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8071) PLaci58 válasza gipsztigris (#8070) üzenetére


PLaci58
őstag

Az X960-nál kiírja a WinCE. Valahol a systemnél talán.
Mintha már láttam volna ezt a TCPMP :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#8072) gipsztigris válasza PLaci58 (#8071) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én kerestem, de csak a memóriát írja ki......
Afelől pedig nem volt kétségem.:)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8073) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok

Nem nagyon vagyok otthon gps témában. 40-50 korül szeretném valami, megbízhatót és gyorsat.

Mit ajánlanátok?
Köszönöm. Üdv t.

(#8074) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Garmin Nüvi 2455 LM

Garmin Nüvi 50 LM

kettő közül melyiket érdemesebb? megéri a plusz 15k-t a nüvi 2455?

(#8075) Kbali válasza tajati (#8074) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem nem. Ha lenne benne BT kihangosító, akkor esetleg.

(#8076) bandi35


bandi35
csendes tag

Sziasztok !

Egy kérdés:

NAVON 470-es gépre fel lehet tenni az IGO Prímát ????
Ha igen hogyan ?

Üdv.

(#8077) Kbali válasza bandi35 (#8076) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel supportált a készülék, akkor elvileg innen.

(#8078) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Faternak beszart a régi navija, szeretne venni egy újat. Fontos, hogy mivel ő fuvarozással keresi a kenyerét, olyan navi kéne neki, ami kamionos navigációt is tud. Egész Nyugat-Európában fuvarozik, úgyhogy teljes Európa-térkép is kéne mellé. Általában GPS-koordinátákat kap, ahova vinni kell az árut, úgyhogy nagyon pontosnak kéne lennie. Plusz, ő szereti a TomTomokat, nem lehet meggyőzni, TomTom navi kellene. Árat nem nagyon tudok mondani, ha 40 60k alatt megállna, akkor az jó lenne, de ha efelett van akkor sincs baj, még tudok vele beszélni, mi lenne a megfelelő választás. Előre is köszönöm a segítséget.

Szerk.: Uhh, ránéztem az árakra, a 40k erős mellélövés volt :Y.

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#8079) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Olyan navigációt keresek ami gyors, nem kicsi a kijelzője és jó térképen vannak hozzá. Lévén, hogy emberemlékezet óta a telefonjaimat szoktam e célra használni nem tudom milyet érdemes venni.
Ebben kérném a segítségeteket.
IGO jó lenne vagy már vannak ajánlottabb márkák, azon belül is típusuk?
A fő szempont a megbízhatóság és az, hogy egyszerű legyen a kezelhetősége.
Ha téveszt utána én leszek a hibás, tudom. ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#8080) Metalfan


Metalfan
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni GPS-vásárlás ügyében. Olyan navi kellene, amiben a lehető legrészletesebb a Balkán-félsziget térképe, különös tekintettel Macedóniára, Montenegróra és Albániára. Nem tudom, hogy van-e egyáltalán olyan térkép, amiben ezek az országok részletesen szerepelnek, mert eddig én nem nagyon találtam ilyet. Valami olyan térképre van szükségem, ami nem csak néhány nemzetközi útvonalat mutat, meg ahol a nagyobb városok nem 10-15 utcából állnak.

A készülékkel kapcsolatban csak annyi az elvárás, hogy tartsa stabilan a kapcsolatot a műholdakkal, ne legyen tetűlassú, illetve lehessen szélvédőre applikálni.

Előre is köszi a segítséget!

(#8081) gabor_01 válasza Metalfan (#8080) üzenetére


gabor_01
senior tag

Megoldható, de teljesen részletes térkép nincs.
Garminhoz jó az CityNavigator Europe
vagy AdriaRoute
Érdemes váltogatva használni őket, mert hol az egyik, hol a másik szarabb.

Igo-hoz meg van a Navteq, vagy Tom-Tom. Mindkettő hasonlóan gyenge, mint a Garminhoz valók.

Talán az AdriaRoute a legjobb, mivel helyiek készítették.

[ Szerkesztve ]

(#8082) Metalfan válasza gabor_01 (#8081) üzenetére


Metalfan
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ! Az AdriaRoute megfelelőnek tűnik a leírás alapján, a számomra releváns városok mind benne vannak utcaszinten.

(#8083) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Én Garmin nüvi 50-et néztem. Van hasonló ami jobb ennél? Egyszerű sallangmentes pontos gépet keresek.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#8084) Kbali válasza bb0t (#8083) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csak navi kell, akkor jó választás.

(#8085) nederlanden


nederlanden
senior tag

Helo.
Vásároltam egy Garmin 3597lm navigációt egy ugyancsak Garmin de régebbi nüvi 760 után?
Sajnos nem voltam annyira figyelmes,neten vásároltam azzal a tudattal,hogy ez a csúcs,de most,hogy megérkezett elég gyengének találom a kijelzőjét,konkrétan a belátási szögre gondolok és tisztaságára(iphone 4 kategoriára számoltam legalább ezen az áron).Ezért jobban utánanézve talaltam egy igaz régebbi de magasabb sorozatszámú Garmin 3790lmt-t!
-kérdésem,hogy most melyik a magasabb kategoria,esetleg a régebbi 3790-nak szebb a kijelzője?
Jól választottam?
Más márka nem érdekel csak házon belűl.köszi

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8086) pixelmester. válasza bb0t (#8083) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

Jó a garmin nüvi50. Fapados, de nagyon megbizható és strapabiro. Nekem nüvi40 van, ami ugyan az, csak fizikailag kisebb. Van,h napi 16-17 orat is használom, és most lesz egy éves, abszolút meg vagyok vele elégedve. A térkép is jó. A tartoja meg kifejezetten zseniális.

[ Szerkesztve ]

(#8087) gabor_01 válasza nederlanden (#8085) üzenetére


gabor_01
senior tag

Meglátásom szerint előre nem tudhatod, hogy szebb lesz-e a másik készülék kijelzője.
Talán még egy típuson belül is lehetnek eltérések a különböző panel beszállítók miatt.
Ha lehetőséged van, akkor válogass köztük valahogy.

(#8088) bb0t válasza pixelmester. (#8086) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Értem köszi, valószínűleg az lesz, de alternatívaként melyik jöhetne még szóba ami hasonló paraméterekkel bír?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#8089) nederlanden válasza gabor_01 (#8087) üzenetére


nederlanden
senior tag

Akkor egy kijelzőtipussal szerelték a 3597lmt-és a 3790lmt-t?Most akkor egy kategoria a két készülék?Már itt a kezemben a 3597lmt egyébkènt,így sokat már nem varjálhatok.Probálgattam itt bent és mintha hibázna sokszor(-nincs hang,pedíg le sem vettem,-stand by módból gombnyomásra órabeállításon van pedíg nem ott hagytam,-nehezen csak sokadjára tudtam bekapcsolni stand by modból stb.Mi lehet vele?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8090) gabor_01 válasza nederlanden (#8089) üzenetére


gabor_01
senior tag

Úgy értettem, hogy, ha két 3597lmt-t veszel két különböző időben, akkor is lehet eltérés a kijelzőkben. Az egyik mondjuk fényesebb.
Nem tudom, mi lehet a tieddel. Időnként előfordulhatnak típushibák. Utána kéne olvasni különböző fórumokon.

(#8091) Kbali válasza nederlanden (#8089) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hol vetted a készüléket? Úgy tűnik, hogy hibás, vidd vissza és kérd vissza az árát.
Ha magyar forgalmazású a készülék, akkor ők talán tudnak segíteni.

(#8092) pixelmester. válasza Kbali (#8091) üzenetére


pixelmester.
aktív tag

A garminban nagyon jó fejek. Par nappal a vári lejárata előtt tonkre ment a töltőm, és kérdés nélkül kicserélték, fel perc volt az egész.

(#8093) nederlanden válasza Kbali (#8091) üzenetére


nederlanden
senior tag

Kint külföldön lett véve.
Az este csináltam egy gyári visszaállítást és azóta pörög hibátlanúl!Lehet ezeken komolyabb frissítést csinálni mint telefonoknál?Még mindíg nem tudom melyik a jobb,a nüvi 3597vagy a nüvi 3790lmt?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8094) laszlohu válasza nederlanden (#8093) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem 3597 -es, mivel az újabb modell,
ezenkívül a tmc vevő is jár hozzá,
ezenkívül az újabb modelleket újabb verziójú garmin progival szokták szállítani

a kijelzőjük a speckó szerint egyforma

[ Szerkesztve ]

(#8095) nederlanden válasza laszlohu (#8094) üzenetére


nederlanden
senior tag

Köszönöm.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8096) nederlanden válasza nederlanden (#8095) üzenetére


nederlanden
senior tag

Na, hát amióta csináltam gyári visszaállítást,tökéletes a nüvi 3597lmt.Ill. annyit csinált du.,hogy autóban,menet közben beállítottam a domborzatot és ahogy elfogadtattam,lefagyott,kikapcsoltam és jó lett.Bezavarta,hogy navigálás közben piszkáltam?Ennyi belefér?

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#8097) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

A Garmin Nüvi 50 LM és a sima 50 között mi a különbség? Menüje, kezelhetősége nehezebb?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#8098) Kbali válasza bb0t (#8097) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugyanaz a kettő, csak az LM verzióhoz a térképek élettartam frissíthetők (ami igazából 2-3 évet jelent).

(#8099) bb0t válasza Kbali (#8098) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

csak az egyikhez ír 3d térképet míg a másiknál ezt kifejezetten nem olvastam

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#8100) Kbali válasza bb0t (#8099) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugyanaz a térképszett, ill. korábban volt olyan verzió is, ami csak magyar térképet tartalmazott

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.