Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8751) gipsztigris válasza anonym1s (#8750) üzenetére


gipsztigris
addikt

1.- Amennyiben Murphy jól dolgozik, akkor a legnagyobb dzsumbuj kellős közepén, full ismeretlen területen, egy manőver előtt érkezik majd bejövő hívásod, és mire felveszed, és visszaáll a navi, addig faxxán túlszaladsz a manőveren, és mondjuk egy 40 tonnás vassal a segged alatt nem lesz olyan egyszerű az "újratervezés". :)

Persze, ha csak "úrvezető" vagy és ritkán használod a navit, akkor jó lehet. De ha napi szinten kell a navigáció, akkor százszor inkább bíznám magam egy húszezres PNA-ra, mint a legdrágább telefonra.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8752) laszlohu válasza anonym1s (#8750) üzenetére


laszlohu
addikt

Amíg nem törlik el a roaming díjakat, (elvileg 2015 december 15 - étől),
addig egy külföldi navigálás sokba kerülhet, ha nem tiltod le az internetet navigálás közben.

(#8753) zoli_1989


zoli_1989
tag

Sziasztok!
A véleményetek érdekelne a WAYTEQ X980 BT-vel kapcsolatban!
Mennyire bírja a gyűrődést maga a gép és az aksi külön érdekel mennyit bír ki?

(#8754) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Wayteq 7x-el kapcsolatban van tapasztalatotok? Navigációra mennyire alkalmas?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8755) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok keresek egy GPS-t ár/érték arányába a legjobb legyen akár több lehetőség is érdekel de sokat nem akarok rákölteni .

(#8756) Luck Dragon

Sziasztok, lenne egy nagy kérésem hozzátok, egy GPS- néztem ki magamnak de kiszeretném kérni a ti véleményeteket is, a neve CNS Globe Smart GPS ,többet a LInkre kattintva többet tudsz róla IGo 8 progit használ, 13,000ft, . a válaszokat előre is köszönöm. :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8757) DM43 válasza Luck Dragon (#8756) üzenetére


DM43
őstag

Kicsit figyelmesebben kellene olvasni!

CNS Globe Smart 12423 Ft
CNS Globe Smart + CNSMap 8 Európa 31490 Ft

[ Szerkesztve ]

(#8758) snowdog válasza DM43 (#8757) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom mennyire érdemes egyáltalán olyan oldalon tájékozódni, ahol több mint egy éves információ található. Bár ha azóta is minden ugyan az, akkor meg egy igen stabil eszközről lehet szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#8759) DM43 válasza snowdog (#8758) üzenetére


DM43
őstag

Jogos a megfigyelés!

A legautentikusabb forrásnál (concorde.hu) ez áll:
CNS Globe Smart PNA -- 13490 Ft
CNS Globe Smart PNA+CNS MAP8 EU szoftver -- 28899 Ft

(#8760) VMatteo


VMatteo
őstag

ha veszek egy szoftver nélküli wayteq-et, akkor arra később minden gond nélkül tudok vásárolni legális térképet (memkarin) és futtatni is egyből fog sikerülni?

Tisztelet a Gépésznek!

(#8761) DM43 válasza VMatteo (#8760) üzenetére


DM43
őstag

Szerintem Sygic-et igen

(#8762) whatnot


whatnot
őstag

Egy szimpla GPS készüléket keresek, nem kell semmi extra, csak legyen normális navigáció.
Frissüljön sok évig és frissüljön gyorsan az adatbázis. (A jelenlegi kütyü, aminek a neve most nem jut eszembe, már nem frissül és emiatt használhatatlan is.)
Igazából ha lenne valami google maps alapú, az már jó lenne, wifin keresztül beállítanánk a navigációt. De nem ismerem a többi lehetőséget.
Mi a javaslatotok?

(#8763) Kbali válasza whatnot (#8762) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mennyit szánnál rá?

(#8764) whatnot válasza Kbali (#8763) üzenetére


whatnot
őstag

Nem mondok árat, másodlagos szempont, de az igényekhez képest ne legyen indokolatlanul drága.

(#8765) Kbali válasza whatnot (#8764) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azért kérdzem, mert általában az elvárásaiddal a legtöbben 20e Ft környéken akarnak gépet, de a normálisak mondjuk a duplájába kerülnek.

(#8766) whatnot válasza Kbali (#8765) üzenetére


whatnot
őstag

Akkor legyen annyi, direkt nem mondtam árat :)
Működjön rendesen és frissüljön gyorsan még sok évig.

(#8767) goncvte


goncvte
újonc

Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában.

Wayteq x980 GPS-t szeretnék vásárolni, de a neten eddig csak Sygic térképszoftverrel feltöltve, vagy üres készüléket találtam. Én iGo 8, vagy iGo primo térképet szeretnék telepíteni rá, de ezek ajánlólistáján nem szerepel a Wayteq. Ennek ellenére rátelepíthetem és jól is fog működni? Kérem aki tud segítsen.

(#8768) Kbali válasza goncvte (#8767) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel nem támogatott készülék, ezért jogszerűen nem kerülhet rá Igo.

(#8769) Kbali válasza whatnot (#8766) üzenetére


Kbali
nagyúr

Garmin nüvi50 LM (ha még találsz valahol), nüvi54LM; Becker Ready45 LMU; Navon N490, N670, N760; TomTom Via135M
Ezek mind élettartam frissítésűek, általában évi 4 alkalommal frissül a térképadatbázisuk.

(#8770) laszlohu válasza whatnot (#8766) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez még kimaradt a felsorolásból :
[link]

bár ez már drágább

(#8771) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki, hogy egy Wayteq X980 lesz a befutó számomra.
Ha valahonnan sikerül szerezzek hozzá egy Wayteq RTA-3000-es TMC vevőt, akkor azzal fog működni a TMC?
Nem egészen világos számomra, hogy van ez a TMC, mert mindenféle előfizetésekről olvastam. Hogy van ez? Európa szerte szeretném majd használni, mi kell ahhoz, hogy működjön?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8772) laszlohu válasza madmike (#8771) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem, ui. nem tmc ready a 980 bt

[link]

csak a régi x960bt - hez lehet csatlakoztatni tmc - t

[ Szerkesztve ]

(#8773) madmike válasza laszlohu (#8772) üzenetére


madmike
őstag

Köszönöm. Akkor lehet valami mást nézek.
A TMC szolgáltatásra előfizetéssel kapcsolatban tudsz segíteni?

Illetve nem tudom mi legyen helyette. CNS-ből melyiket javasolnátok? Vagy mi az ami ebben az árkategóriában mozog és javasolt?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8774) DM43 válasza laszlohu (#8772) üzenetére


DM43
őstag

Közben megváltoztattam a véleményemet, mert a környezetemben jelezték, hogy mégis működik.

(#8775) DM43 válasza madmike (#8773) üzenetére


DM43
őstag

A TMC szolgáltatás elég sok helyen, köztük kis hazánkban is fizetős. Viszont Magyarországon semmit nem ér (és akkor finoman fogalmaztam). Állítólag tőlünk nyugatabbra vannak olyan országok, ahol jól működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8776) madmike válasza DM43 (#8775) üzenetére


madmike
őstag

És hogyan kell ezért fizetni? Illetve, hogy ellenőrzik, hogy valaki jogosult e venni a tmc adást?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8777) DM43 válasza madmike (#8776) üzenetére


DM43
őstag

License-t és megfelelő térképet kell hozzá venni.

(#8778) madmike válasza DM43 (#8777) üzenetére


madmike
őstag

Akkor lehet hagyom ezt a TMC-t. Ennek tükrében 20.000 környékén melyiket javasolnátok?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8779) DM43 válasza madmike (#8778) üzenetére


DM43
őstag

Én a CNS-nél és a Wayteq-nél néznék szét

(#8780) madmike válasza DM43 (#8779) üzenetére


madmike
őstag

Én is ezeket néztem. Wayteq x980 szimpatikus, volt is régen Wayteqem, de a CNS-t nem ismerem. Ha ebben az árban jobb mint a Wayteq akkor nem zárkózom el tőle.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8781) madmike


madmike
őstag

Közben fennakadt a szűrőn mégegy gép. TomTom Via 135. 25.900-ért egész jó vételnek tűnik, bár még sosem volt TomTom gép a kezemben. Ez legalább TMC képes. Azt tudjátok, hogy rendelkezik e kamionos funkciókkal?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8782) Prime110 válasza madmike (#8781) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nem, és a TMC is csak opcionális, ez egy sima navi készülék normális nyugat és használható kelet-EU térképpel.

(#8783) trance89 válasza madmike (#8780) üzenetére


trance89
őstag

egy x980 sokkal jobb vétel bármelyik cns-nél (8GB ROM + 256MB RAM / 4GB ROM + 128MB RAM), pl cns globe via plus 5col/480x272 felbontás - ez bizony vicc kategória 2014-ben
már csak a hatalmas RAM méret (szigorúan wince szempontból) miatt is sokkal inkább ajánlott, ma még elég a 128MB is de gondoljunk kicsit a jövőre is
szóval gyakorlatilag szinte minden szempontból jobb egy x980 mint bármelyik cns

(#8784) krisz195


krisz195
csendes tag

Sziasztok!

Faternak kellene egy GPS, kb. 25 ezer forint rá a keret. Semmit nem tudok ezekről a masinákról.
Fontos lenne neki, hogy több címet lehessen beírni, és a legrövidebb úton vezesse végig.
Mit tudtok ajánlani?
Lehetőleg több modellt is írjatok, mert kaksi utalvánnyal kellene fizetni, amit sok helyen nem fogadnak el. Ha nincs a megfelelő helyen olyan típus, legyen opció másikat választani. :)
Köszi!

(#8785) LámaZ válasza whatnot (#8762) üzenetére


LámaZ
addikt

„Igazából ha lenne valami google maps alapú”

Van ilyen, a neve waze.
Nem mondom meg, hogy menyibe kerül, de csak androidos gépeken fut, és kell neki mobilnet.
Én ilyet használok qualcommos cpu-s okostelóval, a mobilnet havi 100 ft, de nem vagyok kemény felhasználó (úm. kamionos, taxis stb.).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8786) DM43 válasza LámaZ (#8785) üzenetére


DM43
őstag

de csak androidos gépeken fut

Meg ahogy az általad betett linken is látható iOS-on és Windows Phone-on is :F

(#8787) snowdog


snowdog
veterán

Ha már Android. Mindent kipróbálok, aztán többnyire pár nap után letörlöm őket. Most éppen az OsmAnd-ot próbálgatom, egész jó kis program. Ingyenes is van (én megvettem a fizetős változatot, ebben nincs korlátozva a letölthető térképek száma), offline módon használhatók a térképek (országonként letölthetők). Akit érdekel próbálja ki bátran. [link]

(#8788) laszlohu válasza snowdog (#8787) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

és még az az előnye is van, hogy az
automatikus követés idejét 60 - ra állítva gyengébb,
lassabb gps chipekkel is elboldogul.

(#8789) WuuWuu


WuuWuu
tag

Sziasztok nem irtam még ebbe a topicba eljott az ideje

Ipadet hasznalok GPSként jelenleg amit elszeretnék adni es egy gpst venni de lovesem sincs hogy milyen lenne jo.

20-30 e FTra gondoltam. Lhet venni ennyiert olyat amin van terkep?
Europara lenne szuksegem.

(#8790) madmike válasza WuuWuu (#8789) üzenetére


madmike
őstag

Én a napokban vettem GPS-t, úgy érzem áttúrtam az egész netet :)
Térképes verzióból ennyiért szerintem ez a TomTom jó lehet. Itt ami számomra negatívum, hogy a jövőbeni térképfrissítések elég drágák.
Így végül egy Wayteq x980 mellett döntöttem térkép nélkül. 20.000Ft alatt hozzá lehet jutni. Hivatalos térképpel együtt viszont 30 fölött van.
A kütyüvel egyébként teljesen meg vagyok elégedve, bátran ajánlom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#8791) laszlohu válasza snowdog (#8787) üzenetére


laszlohu
addikt

[link]
Én innen szoktam letölteni térképet, stb. Hozzá

(#8792) pootty


pootty
csendes tag

Sziasztok!

Navit szeretnék venni, ebben kérnék segítséget.
Elvárásaim:
-Magyarország térkép (lehetőleg frissíthető legyen, kivéve ha iGO rendszerű)
-stabil működés (télen, nyáron, hidegben, esőben, szélben, mindig menjen)
-30 000 HUF-ot szánnék rá (inkább 30 ezerért vennék jobbat, mint 20-ért gyengébbet)
Köszi a segítséget!

(#8793) Predator2


Predator2
addikt

Helló

GPS vásárlásnál mit ajánlotok mire figyeljen az ember?
Nálam kb 25.000Ft a plafon. Topmap térképekkel használnám egy gépkocsiban főként Magyarországon.
Egy best buy vételt keresek.
Könnyen lehessen frissíteni. Legyen megbízható.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#8794) trance89 válasza Predator2 (#8793) üzenetére


trance89
őstag

x980bt

(#8795) Kbali válasza trance89 (#8794) üzenetére


Kbali
nagyúr

hogyan vásárol rá topmap térképet?

(#8796) trance89 válasza Kbali (#8795) üzenetére


trance89
őstag

hol írta hogy a térképet meg akarja venni rá? ezt írta: "Könnyen lehessen frissíteni. Legyen megbízható."
30000 alatt nincs jobb gép ami felvehetné vele a versenyt, sőt még jócskán fölötte sem...
magyarországon kívül a topmap amúgyis is egy rakás trágya a nokia heréjével szemben

[ Szerkesztve ]

(#8797) Kbali válasza trance89 (#8796) üzenetére


Kbali
nagyúr

hát ezaz - merthogy hivatalosan nem fog tudni tenni rá, tehát warez (vagy már a Sygic alá lehet topmap térképet tenni?)

(#8798) trance89 válasza Kbali (#8797) üzenetére


trance89
őstag

nem, miért is olyan fontos a topmap? úgy szar ahogy van

(#8799) Kbali válasza trance89 (#8798) üzenetére


Kbali
nagyúr

Idézem kérdezőt: "Topmap térképekkel használnám egy gépkocsiban főként Magyarországon."

(#8800) trance89 válasza Kbali (#8799) üzenetére


trance89
őstag

szóval egyértelműen igo-val szeretné használni, tehát a lehető legjobb választás egy x980bt

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.