Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8551) laszlohu válasza gabor_01 (#8550) üzenetére


laszlohu
addikt

A "Navi" program alatt a Sygic -et érted?

(Igen/Nem)

(#8552) laszlohu válasza gabor_01 (#8550) üzenetére


laszlohu
addikt

Amúgy bizonyos navi progikban be lehet állítani, hogy ne engedje a készüléket alvó módba,
így a probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#8553) Kbali válasza gabor_01 (#8550) üzenetére


Kbali
nagyúr

"Hangyányit sötétebb a kijelzője. Napfényben továbbra is csak sejteni lehet, mit mutat." na ez az, ami miatt semmi pénzért nem beruháznék ilyen készülékekbe. Sokan ezt nem is gondolják át előre, mert mondjuk megnézik egy nagyobb elektronikai áruházban neon mellett beltérben, hogy hú de fasza, aztán meg az autóban makkot nem lehet látni a kijelzőből max fényerőn sem.
"Sajnos" pl. ez az a feature, amit a legtöbb drágább naviban meg kell fizetni (TomTom, Becker, Garmin, Mio), csak ezt kevesen akarják belátni.
Nem megsértve vele senkit, de azon is csak kacagtam korábban, hogy az ilyen készülékek mellé rögtön vegyen az ember árnyékolót...

(#8554) gabor_01 válasza Kbali (#8553) üzenetére


gabor_01
senior tag

Igazad van.

Sajnos nincs számomra tökéletes navi.
A többi említett márkával az a gondom, hogy nem tudom kedvemre személyre szabni.
A legtöbb felhasználónak természetesen megfelelnek.

(#8555) snowdog válasza OldMike (#8318) üzenetére


snowdog
veterán

Ebben a csomagban van a magyar térkép: EASTERN EUROPE (NORTH WEST) GPS MAP 2014-1 EDITION
Amennyiben jól értelmeztem a honlapon leírtakat, akkor ennél ez a szöveg van:
Map data collected by HERE at the Q2/13.
Akkor most a 2014-1 megegyezik a 2014 Q1-gyel, és az adatokat 2013. 2. negyedévében frissítették?
(Az új M0 szakaszt júliusban adták át (3. negyedév), de gyakorlatilag már létezett a 2. negyedév végén is.)

Megjött az új térkép csomag. És még mindig nincs rajta az új M0-ás szakasz! :(

Szóval a HERE egy nagy HERE! ;]

(#8556) gipsztigris válasza Kbali (#8553) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Nem megsértve vele senkit, de azon is csak kacagtam korábban, hogy az ilyen készülékek mellé rögtön vegyen az ember árnyékolót..."

Nem kéne azért kacagni! Ugyanis az általad képviselt Garmin készülékek az alacsony árszegmensben sem jeleskednek fényerő tekintetében. ;)
Egy hardveresen egyébként jó PNA+1 napellenző még mindig csak a negyedébe kerül mint egy olyan Garmin aminek a kijelzője nappali fényben is olvasható. És bizony sokan vannak akinek az árkülönbség más hasznosabb dolgokra kell.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8557) Kbali válasza gipsztigris (#8556) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem képviselek senkit, az árkülönbözet pedig pont a navigációs szoftver és a térképállomány ára... vajh' miért is veszik azt az emberek?

(#8558) Kbali válasza snowdog (#8555) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hiába volt már kész a szakasz: ha nem mehettek rá a felmérőautóval, akkor olyan, mintha nem is lenne.

(#8559) laszlohu


laszlohu
addikt

2015 elejére ígérik az Új Igo Primo Nextgen megjelenhet Androidon a
Google Play store-ban:

[link]

(#8560) snowdog válasza Kbali (#8558) üzenetére


snowdog
veterán

És akkor a TopMap térképben hogy van már benne legalább fél éve? :K

(#8561) Kbali válasza snowdog (#8560) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert ők kézzel berajzolták?

(#8562) gipsztigris válasza Kbali (#8561) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mert gondolod, hogy nem mond igazat Snowdog? :F Nem csak a Navteq (Here) -nél van élet!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8563) ftamas781


ftamas781
csendes tag

Sziasztok!

Nekem most egy CNS Stylus 4.3-as GPS-em van ami sajnos meghibásodott (3 év után). Előtte is egy CNS GPS-em volt és alapvetően meg voltam velük elégedve. (fényerő, sebesség stabilitás tekintetében): Most szeretnék vásárolni és szerettem volna a CNS-nél maradni.
A jelenleg kaphatóak közül nem igazán találtam a készülékekről tesztet. A CNS Globe Amberről nem sok jót olvastam itt sem és másik fórumban sem, viszont SMART és a VIA-ról nem találtam sehol semmit.
Van valakinek ez a két típus közül valamelyik? Tudna valaki valamilyen véleményt adni?

Köszönöm szépen

(#8564) gipsztigris válasza ftamas781 (#8563) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egyik sem! Jelenleg a CNS-nek egyetlen elfogadható készüléke van, a Truck HD 2.....de az 7"-os.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8565) snowdog válasza Kbali (#8561) üzenetére


snowdog
veterán

Ha kicsit gondolkodnál, akkor nem kérdeznél ekkora hülyeséget. :D

Ha a forgalomnak augusztusban adták át, akkor a beton csak megvolt már hetekkel, hónapokkal korábban, nem gondolod? Akkor meg akár fel is térképezhették. És ha már a feltérképezésnél tartunk. Többnyire az autópályák nyomvonalát előre megtervezik, és nem csak úgy össze-vissza öntögetik a betont. Ha nagyon akarnák, már a tervek alapján is megrajzolhatnák a térképet.

2013. augusztus 31-én került átadásra az 51-es főút és az M5-ös autópálya közötti új nyomvonalon épült 6,3 km-es szakasz. [link]

És a gyakorlatban: TopMap 2013.09-es verzió.

"A HERE 2013 Q3-ban nincs benne az új M0-s szakasz, míg a TopMap térképen igen."

(#8566) gabor_01 válasza snowdog (#8565) üzenetére


gabor_01
senior tag

Csakhogy tovább fokozzam: :DD

A TopMap 2013.07 verzióban is benne volt az új M0.
A minap megjelent Here 2013.Q4-ben még mindig nincs benne.

(#8567) Kbali válasza snowdog (#8565) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem hiszem, hogy hülyeséget mondtam volna. Pláne, hogy mindketten találgatunk. Én azt mondtam/gondoltam, hogy:
1. a Navteq nem tervek, meg rajz alapján teszi be az utakat a térképre, hanem bejárja (és még nem jutottak el oda vagy nem fejezték be a feldolgozást)
2. a TopMap meg lehet, hogy berajzolta. Ennyi, nem több, részemről ez csak találgatás.
Van némi fogalmam is az autópályaépítésről, némileg eltér az elképzelésedtől. De ettől szép a világ :)

(#8568) snowdog válasza Kbali (#8567) üzenetére


snowdog
veterán

Pláne, hogy mindketten találgatunk.

Nem mindketten találgatunk, csak te. Én a PNA-mon már legalább fél évvel ezelőtt olyan Topmap térképet használtam, amin rajta volt az említett szakasz. A HERE térképen meg még mindig nincs rajta. Ez a részemről tény, és nem találgatás.

Egyébként meg nem is reagáltam volna a hozzászólásodra, csak mivel nekem címezve, gúnyolódva írtad, azért válaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#8569) PLaci58


PLaci58
őstag

A térkép készítésére gondolt a találgatásnál, nem arra, hogy mi van a térképeken :D
Egyébként a térképek felméréssel, műholdas felvételekkel, felhasználói jelzésekkel készülnek.

Két kedvencem:
1, baleset miatt lezártak egy útszakaszt (kékkel jelölve).

A navi szerint 2 kerülőút is van.
a;

A valóság egy gyalogos híd:

b; verziónál az a gond, hogy a Bem József utca kb. 5 m-el el van csúszva, ugyanis nekimegy a vasúti töltésnek és zsákutca :D

A másik kedvencem a térképkészítésnél a belegrádi elágazás:
A térkép:

és a tervezés a két irányba:

Röviden és tömören: a térképész autó kikerülte a piros lámpát és ezt szépen el is tárolták :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#8570) anonym1s


anonym1s
őstag

Sziasztok.

Tudnatok ajanlani nekem nehany gps-t 100 ezer ft-ig?

Elvarasok:

- 5" kijelzo, lehetoleg kapacitiv de a rezisztiv is oke ha normalis (kelloen erzekeny erintesre, fenyeros, nem fako)
- Ingyenes Europa terkep (foleg anglia es nyugat europa)
- Forgalom info amihez nem kell telefon kapcsolat hanem bele van epitve a keszulekbe.

Egyeb extra funkcio nem fontos de ha benne van nem baj.

Eddig a garmin 3597 meg tomtom go 5000 gepet neztem. A tomtom-ban biztosan tudom hogy van tomtom forgalom info amihez nem kell internet telefonos kapcsolaton keresztul, a garminban meg tmc ha jol tudom, de
valojaban nem tudom, hogy mi a kulonbseg a tomtom forgalom info es tmc forgalom info kozott. Mi a kulonbseg es melyik a jobb?

A forgalom info nagyon fontos, mert az igo mar tobbszor megszivatott. Legutobb mult hetvegen amikor bevitt londonba majdnem a belvarosig, ahol oriasi dugo volt, emiatt 2 orat kestunk.

(#8571) ftamas781 válasza gipsztigris (#8564) üzenetére


ftamas781
csendes tag

Gipsztigris vagy bárki:)

Gipsztigris írta, hogy a CNS-nek jelenleg egy elfogadható GPS-e van az a Truck HD de az 7 collos. Globe VIA és SMART-tal mi a gond? Lassú, fényerő, lefagy, elveszti a műholdakat? Miután a kérdést írtam egyik üzletnek az oldalán találtam két bejegyzést ahol arányleg elfogadható véleményt írtak. Van valakinek a fenti két készülék közül valamelyik?
Gipsztigris, mi alapján írtad?

Köszönöm

(#8572) Kbali válasza snowdog (#8568) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem félreértettél, de nagyon: egyáltalán nem gúnyolódtam és valóban a találgatással kapcsolatban is csak a térképfrissítés mikéntjére gondoltam, nem arra, hogy most az adott szakaszt tartalmazza a térkép vagy sem. Nem volt semmilyen támadó gondolatom abban, amit leírtam. Elnézést, ha félreérthető volt.

(#8573) laszlohu válasza ftamas781 (#8571) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem higgy neki, ő egy gps guru.

(#8574) gipsztigris válasza ftamas781 (#8571) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mondjuk úgy, hogy egy pár megfordult a kezemben. :)

A Globe Via a TESCO áruházak részére behozott "gazdaságos" PNA. Ha valakinek ilyenek az igényei, A-ból B-be el tud vele jutni. A célponthoz biztosan elvezeti, de az A-és B-közötti utazás lehet, hogy kalandosabb lesz mint egy átlagos PNA esetében. :)
A Smart gyakorlatilag ugyanaz mint a Via, csak 4,3"-os kijelzővel.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8575) Prime110 válasza anonym1s (#8570) üzenetére


Prime110
aktív tag

100-ért bármit kapsz, én Becker Professional 50-et vagy az új Active.5-öt javasolnám, mindkettő 100 alatt van bőven, ez utóbbiban 47 ország (orosz és török) + élettartam térképfrissítés + tmc + aktív mágneses tartó + új vas, ami nagyon fürgén teszi a dolgát iGO alapú és így minden funkcióját birtokolja és tökéletesen ellátja.
De ha visszaolvasol vagy arra amit te is írtál szintén jó választások, felső kategóriában azért nehéz kirívót mutatni amit a másik ne tudna. :) Emberfüggő, probáld meg mondjuk a lakáscímed beütni és amelyikkel simábban érzed legyen az a befutó! :)

(#8576) anonym1s válasza Prime110 (#8575) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Kossz az ajanlast!
Megneztem oket, de ezek mar tobb mint 3 eves modellek, az active.5 is 2011-es. Nem tul oregek mar ezek? Arra gondolok, hogy a "lifetime update" is vegleges (mint utolag megtudtam) es egy 3 eves modellt nem hiszem hogy tul sokaig fognak frissitgetni.

Voltam ma uzletben megnezni nehanyat eloben. Sajnos a garmin 3597 es tomtom go 5000 nem volt kirakva.
E ketto kozul melyiket ajanlanad es miert?
Esetleg van tapasztalatod is ezzel a kettovel?

(#8577) Prime110 válasza anonym1s (#8576) üzenetére


Prime110
aktív tag

A Professional 50 is másfél éves modell kábé.
Az Active.5? 1 hónapja jelentette be a Becker maga is! :)
A Lifetime ameddig a készülék üzemel elvileg addig kap frissítést, modellévre való tekintet nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#8578) hippodrom


hippodrom
csendes tag

Hali!
Az iGO Primo legújabb verziójának gyors kezeléséhez elég a WayteQ X980BT 800Mhz-es procija?
Persze, relatív, hogy mi a gyors...tudom
Tud vki tapasztalat alapján mondani időt, hogy az útvonaltervezés pl. 1200km-re meddig tart neki(köztes célok nélkül), ill. zoomoláskor mennyit gondolkodik mielőtt kirajzolja amit ki kell neki?
Most egy Garmin 2595-t használok, de őszintén szólva mikor felfelé jövök a térképen - azaz nagyobb területet akarok átlátni - eléggé belassul....Sokáig tart neki kirajzolni az utakat és ez így nagyon bosszantó tud lenni.
Más baj nincs vele amúgy.

Ahogy nézem a tabletekben jóval erősebb procik vannak, valamint a RAM is több.
Ebből kifolyólag nem éri meg sokkal inkább egy tabletet venni?

(#8579) Prime110 válasza hippodrom (#8578) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nyilván elég neki, 664MHz-es Wayteq-en is volt aki tudott Primot használni.
Bocs a kérdésért, de 1200 km-nél nem mindegy, hogy milyen gyorsan tervez? Kábé 100 métert sem fogsz megtenni 1200 km-ből, mire letervezi előtted az utat végig. :)
Illetve a Primonál ez úgy van, hogy pufferol egyet az adott országon belül, hogy azonnal indulhass és a többit menet közben kalkulálja, úgymond csendes üzemmódban, de pár másodpercig tart az is.

Tabletben becsapós a dolog, mert ugye nagyobb a kijelző, hiába a több RAM vagy a nagyobb proci, ha 4x akkora felületet kell berajzolni, mint egy navi képernyőnél, hiába a gyorsabb vas.

Láttam én 10"-os tableten Primo-t futni, nem volt valami szívderítő látvány, pedig akkoriban csúcs HW-el szerelt tabletről volt szó.

(#8580) hippodrom válasza Prime110 (#8579) üzenetére


hippodrom
csendes tag

Köszi.Az útvonaltervezés gyorsasága valójában akkor fontos mikor, egy forgalmas helyről indulnál a köv. úticélhoz de még nem tudod melyik irányba fog vinni.1200-nál valóban lényegtelen az idő, ebben igazad van.
Tehát akkor azt mondod, nem biztos, hogy egy 1,5Mhz-en ketyegő 8"-os tablet pl. 1280x760-as felbontással gyorsabb lesz mint egy célgép 5"-os kijelzővel 800Mhz-el jóval kisebb felbontással?
Kár, pedig a nagy kijelző szerintem nem rossz.Persze azt sem árt árnyékolni erős fénynél.
Arra vonatkozólag nincs valami összehasonlító lista, hogy melyik készüléknek milyen a fényereje?
Hasznos volna egy ilyen.
Egyébként ha csak Navon vs. WayteQ.Melyiket inkább?SW nem téma.

(#8581) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Mikor tanulják már meg a kérdezők, .....és a válaszadók, hogy warez dolgokról ITT nem beszélhet senki sem!

Wayteq/Primo kombó csak warezt lehet, 10 collos Tablet/Primo nemkülönben. :) menjetek szobára és ott beszélgessétek meg az ilyeneket. Addig amíg megint be nem zárják a topikot!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8582) hippodrom válasza gipsztigris (#8581) üzenetére


hippodrom
csendes tag

Ezer bocs... :)
Nem gondótam vóna, hogy mán ez is wareznak minősüle...
Na jó, akkor kizárólag technikai szempontból megközelítve: melyik a jobb választás a két márka közül?

(#8583) mcll válasza hippodrom (#8578) üzenetére


mcll
senior tag

Bőven elég, nekem is ez van. Gyors, semmi bajom vele. 800km-es utat kb 15-20mp alatt megtervezett.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8584) PLaci58 válasza hippodrom (#8580) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem a tablet a nagyobb memóriával (512MB, de inkább 1 GB-os) a nyerő Az "ismeret naviprogramot" a PNA-k kevés szabad memóriája fogja meg tervezésnél. Ha jól emlékszem 1500 Km-es távnál van valami váltás a tervezésben. Addig rövidnek minősíti, a felett hosszúnak.

Nálam egy gagyi tablet is 10x olyan gyorsan tervez mint egy PNA. Ezeknél a felbontás nemigazán befolyásolja a sebességet, mivel külön kezeli a kijelzőt.
Netbook is gyors pedig csak 1,6-os atom proci és 1 GB RAM van benne és kamionban még filmet is lehet nézni menet közben :DDD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#8585) OldMike válasza snowdog (#8555) üzenetére


OldMike
őstag

Szia!

Neked, mint hivatalos Citroen navit használónak nincs lehetőséged a HERE honlapon reklamálni, vagy legalább kérdést feltenni a térkép tartalmát illetően? Azért igen durva pénzt kérnek a - szinte - semmiért.

Azt tudom, hogy én mint Naviextras-on kuncsorgó kuncsaft le vagyok sajnálva (vagy még azt sem) a HERE részéről, a Naviextras meg azt mondja, hogy neki semmi köze a térképek tartalmához. Azt adja el, amit kap.

Amúgy szívesen vennék a Prestigio Geovision GV7777- hez TopMap térképet is, de a Prestigio licence csak a HERE térképeket engedi.

Igazából az M0 új szakaszon rugózunk, pedig azt már navi nélkül is megtaláljuk (legfeljebb a zöld mezőn autózunk), de sokkal szomorúbb az, hogy (szerencsére) több új útszakaszt elkerülőt stb. adnak át folyamatosan, viszont lehet hogy tönkre is mennek, mire a HERE felfedezi azokat. :O

42LM660S

(#8586) snowdog válasza OldMike (#8585) üzenetére


snowdog
veterán

A HERE üzletpolitikája ugyan olyan, mint a többi cégé. Ezt árulom ennyiért, kell vagy sem.

(#8587) hippodrom válasza PLaci58 (#8584) üzenetére


hippodrom
csendes tag

Köszi.Ez sokat segített a döntésben.Akkor tablet lesz mindenképp.
Ezen gondolkodom most nagyon:
[link]

Ennyiért ez nem rossz, igaz?
Esetleg alternatíva hasonló árban? 3G megléte feltétel.

(#8588) Prime110 válasza hippodrom (#8587) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ehhez közeli árban még talán ez

(#8589) laszlohu válasza hippodrom (#8587) üzenetére


laszlohu
addikt

Aztán van még ez is IPS kijelzővel kicsivel drágábban, 4 magos procival :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8590) hippodrom


hippodrom
csendes tag

Köszi mindkettőtöknek.
Ezeken(beleértve a way-t is)nincs navi progi telepítve?
Csak mert erre vonatkozó infót nem látok.

(#8591) anonym1s


anonym1s
őstag

Hali.
Paromnak kinai telefonja van NEO N003, meg kinai tablet Pipo M9pro.
Egyik sem volt olcso, ezert azt gondolna az ember, hogy jol mukodik bennuk minden, de a gps mindkettoben olyan szar, hogy szinte hasznalhatatlan. Illetve a tabletben mar nem is mukodik, de amig mukodott, rettenetesen nehezen talalt jelet, viszont nagyon konnyen vesztette el, es ez igaz a telefonjaban levo gps-re is.
Ezen kivul nalam jart nehany kinai telefon tavaly, es a gps mindegyikben hulladek volt.
Ezt csak azert irtam, mert nem mindegy hogy milyen gps van benne, nem csak azt kell nezni hogy oda van irva "GPS" hanem azt is hogy milyen, mennyire mukodik jol.
Javaslom hogy neten vedd meg, es ha nem jon be, 8 napon belul vissza viheted.

[ Szerkesztve ]

(#8592) hippodrom válasza anonym1s (#8591) üzenetére


hippodrom
csendes tag

Oké, ezt értem.Viszont akkor azt honnan lehet tudni, hogy melyik a jófajta GPS vevő?

(#8593) anonym1s válasza hippodrom (#8592) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem tudom, en nem ertek hozza, csak a tapasztalataimat irtam le, es azok alapjan a kinai tableteknel eleg nagy az esely arra hogy a gps hasznalhatatlanul szar. Ha jol tudom ez a wayteq is kinai, csak egy magyar ceg gyartatja veluk. Apamnak vettem egy wayteq x960bt tipusu gps-t majusban. Ez ugye celhardver lenne, mert erre terveztek, de gyakorlatilag semmivel sem jobb mint a galaxy s2 telefonom gps-e.
Ezert irtam hogy neten vedd meg, mert akkor van 8 napod a probara, es ha nem tetszik, visszaviszed.

(#8594) #63463168


#63463168
törölt tag

Kérdezném a tapasztaltabbaktól, hogy a képminőség és a zavaró csillogás szempontjából a wayteq 980 jobb-e mint a wayteq 960 vagy a régebbi 850? Melyiknek a felülete csillog jobban? Nekem 850-esem van, ami nem rossz, teljesen elégedett vagyok vele, de kicsi a képernyője, le akarom cserélni 960 vagy 980-asra. Mit javasoltok, melyiket vegyem meg?
Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8595) zsolt1225 válasza #63463168 (#8594) üzenetére


zsolt1225
aktív tag

Pont én is a 980-asról szerettem volna kérdezni. Elég korrekt áron van, és specifikáció alapján jónak tűnik.
950-esnek tört be a képernyője és ezzel lenne pótolva, vélemények?

(#8596) gabor_01 válasza zsolt1225 (#8595) üzenetére


gabor_01
senior tag

Én most kezdtem el használni a 980-ast. Nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele :O
Igaz rég volt már nyár, de előtte a sima 950-es nem tűnt annyira tükröződőnek (csillogónak).
Amikor összehasonlítottam a 950 és 960-al, akkor kint az udvaron volt. Most az autóban az ablakokról viszont ráesik mindenhonnan a fény és bizony alig látok rajta valamit.

(#8597) laszlohu válasza zsolt1225 (#8595) üzenetére


laszlohu
addikt

Sokáig már nem lehet kapni a 960 -ast,
(gondolom a 850 -est sem),
az Ediginél, kifutott modellnek írják,
forgalmazása hamarosan megszűnik,
így már csak a 980 - as, illetve a 880 -as lesz beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#8598) ExpertEndre


ExpertEndre
tag

Tiszteletem!

Ennek a boltnak a választékából melyik az a legolcsóbb Európa térképes GPS ami jó lehet szerintetek? [link]

(#8599) #63463168


#63463168
törölt tag

A "BECKER Professional 50 LMU navigáció + Teljes EU térkép + élettartam frissítés" jónak tünik. Elég húzós az ára (70 eFt), de a leírása szerint tükröződésmentes és elég sokat tud.
Vajon a készülék elülső kerete sem csillog, vagy csak az LCD felülete matt?
Látott már valaki ilyen ketyerót élőben? Ezen ugye már a Primo 2 van?

[ Szerkesztve ]

(#8600) Prime110 válasza #63463168 (#8599) üzenetére


Prime110
aktív tag

Tavaly 90.000 volt ugyanez, ahhoz képest mert EOL, most nem is vészes és a Becker tavalyi csúcsmodellje.
A kávája zongoralakk, az tény, de a kijelzője remek, matt. Media Marktokban ki van zömmel állítva, jó kis készülék és hidd el, most ezen az áron sem rossz.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.