Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8451) Prime110 válasza laszlohu (#8448) üzenetére


Prime110
aktív tag

Meglehet, általában szerencsém van a tartós műszaki cikekkel, olasz kocsim van, azt sincs sok okom szidni.
Szerencsés csillag alatt születtem! :)

[ Szerkesztve ]

(#8452) Prime110 válasza gipsztigris (#8450) üzenetére


Prime110
aktív tag

Összerakva használom, nekem Plus-os modellem van, lehet az már nem ilyen, nem tudom, nekem nincs vele bajom.

(#8453) anonym1s válasza jerry311 (#8442) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz az ajanlast, de nekem eddig csak bajom volt a kinai dolgokkal, ezert inkabb kihagynam ezt. Hardverben melyik a jobb keszulek, a garmin nuvi 54 vagy a wayteq x960bt?

(#8459) mcll válasza anonym1s (#8453) üzenetére


mcll
senior tag

Csak megsúgom, MINDEN kínában készül (najó majdnem minden). ;)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8460) anonym1s válasza mcll (#8459) üzenetére


anonym1s
őstag

Ha ez igy lenne, akkor igen nagy lenne a munkanelkuliseg a vilag kinan kivuli reszen.
Na es az sem mindegy, hogy milyen anyagokbol keszul, milyen tervek alapjan, es milyen a minosegellenorzes.
Tapasztalataim szerint a kinaiaknal nincs olyan hogy selejt, mert eladjak a selejtet is normal arban.

(#8461) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! A közeli jövőben tervezem egy Wayteq xtab 7x táblagép vásárlását beépített gps-szel, amire egy IGO primo szoftvert szeretnék feltelepíteni. Ez szerintetek lehetséges, vagy teljesen reménytelen a helyzet? Előre is köszi a segítséget.

(#8462) PLaci58 válasza Tappancs2001 (#8461) üzenetére


PLaci58
őstag

Az androidos verzió simán elfut rajta.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#8463) mcll válasza Tappancs2001 (#8461) üzenetére


mcll
senior tag

Hivatalosan az iGo nem támogatott a Wayteq gépeken, tehát hivatalos iGo-t nem fogsz tudni hozzá venni.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8464) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

GPS-t keresek 20-25 körül, eu térkép nem volna rossz, ötletek?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#8465) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok.
Olasz-Magyar ingázásra milyen térképet ajánlanátok?
Navteq re kaptam fülest. Helytálló? Vagy inkább tomtom? Van valakinek tapasztalata az útvonalról?
Köszi

(#8466) gabor_01 válasza mhmpista (#8465) üzenetére


gabor_01
senior tag

Olaszra egy kicsivel jobb a TomTom. Gyorsabban követi a változásokat.
Ha délre is mész, ott esetleg érdemes váltogatni. Egyik sza*abb a másiknál. :((

(#8467) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Erről mi a vélemény?

TomTom Via 135 Refurb

Illetve ha már itt tartunk, 25k körül Magyarország térképpel van valami normális navigációs készülék? A droidos telómon lévő állandóan fagy, elkeveredik, heti egy-két vidéki útnál azonban igencsak jól jönne.

Let the Zone take me if I am.

(#8468) Kbali válasza kutga (#8467) üzenetére


Kbali
nagyúr

Garmin nüvi42, nüvi52 még ilyesmi. Boltja válogatja, hogy hol mennyibe kerül. A csak hazai térképet tartalmazókhoz TopMap alapú NaviGuide térkép van.

(#8469) fotobolond válasza mhmpista (#8465) üzenetére


fotobolond
tag

Saját Olaszországban eltöltött tapasztalat alapján TeleAtlas/TomTom, ami elsősorban az alsóbbrendű utak tekintetében részletesebb.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#8470) fotobolond válasza anonym1s (#8453) üzenetére


fotobolond
tag

Teljesen mindegy, hogy hol készült mivel az adott gyártósor ettől függetlenül ugyanazt gyártja a világ más országában is. A probléma abban keresendő, hogy az adott márka milyen minőséget rendel meg a kínai gyártól. A kínaiak is tudnak első osztályú, világszínvonalú kategóriát gyártani de az már nem megy „occsóért…”
Ebben az esetben már nem lenne érdemes legyártatni, ha egy noname vagy másodvonalbeli termék ára megegyezik a piacon jól csengő márka termékével.

A Wayteq sem egy világmárka. Egy magyar vállalkozás, akik megrendelik a számukra szükséges termékeket a kínaiaktól. Hasonló a helyzet a CNS-el is. Ha nem tévedek a NAvon is ez a kategória ami az NNG saját márkája, az-az akik az Igo-t fejlesztik.

Ha megnézitek a legtöbb navi még hasonlít is egymásra, kevés a valódi gyártó.

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#8471) SpyK333


SpyK333
tag

Sziasztok!

A nyáron készülök haza az Egyesült Királysából ( helyileg Belfast, Észak-Írország ). Gondoltam nem vágok neki az útnak csak egy térképpel a hónom alatt uh elkezdtem nézelődni NAVI-k terén. Van esetleg valami amit kifejezetten ajánlotok? Teljesen kezdő vagyok ezen a téren, egyáltalán nem foglalkoztam mgé eddig ezekkel a dolgokkal. mik azok a kirtériumok amiknek meg kell hogy feleljen? Mikre figyeljek a vásárlás során? Ebben kérem a nálam okosabbak segítségét.

üdv! SpyK333

(#8472) snowdog válasza SpyK333 (#8471) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Hogy ott mit fogsz kapni azt nem tudom, ezért általánosságban:
- megbízható hardver (Garmin, TomTom, stb),
- teljes EU térkép (kelet EU is!),
- frissíthető térképcsomagok.

De ha kinéztél valamit, akkor írd ide a paramétereit, esetleg dobj egy linket, és megpróbáljuk kitalálni, hogy az mire lesz elég.

(#8473) benceyce


benceyce
tag

Sziasztok!

Tudom, h már sokszor felvetődött a kérdés, de én még nem találtam meg rá választ. Wtq 960 BT HD a vas. A külső TMC kütyüm egy balesetnél megadta magát. Hogyan tudom TMC képessé tenni a gépet? Ha kényes a kérdés akkor valakitől megköszönném a választ priviben. THX!

B

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#8474) DM43 válasza benceyce (#8473) üzenetére


DM43
őstag

Csak és kizárólag egy másik hozzávaló külső vevővel

(#8475) mcll válasza DM43 (#8474) üzenetére


mcll
senior tag

Amit sajna sehol sem kapni... :( Pedig egyre tuti vevő lennék, még felár ellenében is!

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#8476) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Külföldi útra szeretnénk navigációt. Tudnátok valamit ajánlani. Melyik márkából érdemes? Mire kell figyelni választásnál? Bármi amit ezzel kapcsolatban tudni kell.
Üdv

(#8477) Kbali válasza Kaci84 (#8476) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem mindegy, hogy milyen országok térképeire van szükséged, illetve mekkora összeget szánsz rá. Ha ezeket le tudod írni, akkor könnyebben lehet segíteni.

(#8478) Télapó_


Télapó_
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy navit, de nem tudok választani, mert béna vagyok hozzájuk.
Még sohasem használtam ilyesmit.
Kritériumok:Európa térkép, mondja be az utcaneveket magyarul, legyen vízálló mert kerékpáron is akarom használni, ezért ne legyen túl nagy.
Ha lehet jöjjön ki 60-70e-ből.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Üdv.

(#8479) Kbali válasza Télapó_ (#8478) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vízállósággal baj lesz, max. vegyél tokot hozzá (plusz spéci kerékpáros tartót). Ha utcanév bemondás kell, akkor valamelyik Igo-s cucc kell neked, mert ilyet nem tud a Garmin és a TomTom. Navon, CNS, Becker készülékek körül nézegess. Anno a Beckernek volt valami Crocodile kódnevű, enyhén vízálló cucca.

(#8480) laszlohu válasza Télapó_ (#8478) üzenetére


laszlohu
addikt

Ez vízálló és dicsérik is, viszont az utcaneveket nem mondja,
de hogy térképek milyenek vannak rajta, azt ne kérdezd, de az sem kizárt,
hogy a térképet külön kell megvenni hozzá.

[link]

Lassan egyébként olcsóbb lesz egy vízálló androidos okostelefon,
amibe úgyis van gps + tetszőlegesen letölthető offline naviszoftver.

[ Szerkesztve ]

(#8481) snowdog válasza laszlohu (#8480) üzenetére


snowdog
veterán

..de az sem kizárt, hogy a térképet külön kell megvenni hozzá.

Gyanítom hogy részletes térképet nem tartalmaz az ár.

"Világméretű alaptérkép
...
Bővítse térképekkel
MicroSD memóriafoglalatának és beépített 1,7 GB memóriájának köszönhetően az eTrex 20 számos térkép fogadására képes. Csak dugjon bele hajós BlueChart® g2 vagy autós City Navigator NT® térképet és máris használhatja. Akár topográfiai térképeket is tölthet fel, vagy BirdsEye™ műholdas felvételekkel bővítheti készülékét."

Télapó_

Elsőnek el kellene döntened, hogy főleg mire akarod használni. Mert olyant nem fogsz kapni, ami mindenre egyformán jó lenne. Van autós, hajós, gyalogos, kerékpáros stb. típus. Persze mindegyik működik mindenhol, de a hardver felépítése, és a térkép részletessége már nem azonos.

A linkelt eTrex20 kimondottan túrázáshoz való hardver. Szerintem kocsiba kicsi lenne (nekem biztosan). :)

[ Szerkesztve ]

(#8482) Télapó_ válasza laszlohu (#8480) üzenetére


Télapó_
tag

Hálásan köszönöm a segítségeteket.
További szép napot mindenkinek. :R

snowdog

Szerintem is kicsi lenne.
Ezért keresek inkább motorost az jó a kocsiban és a kerékpáron is szerintem.
Már csak egy jó gps kellene, de nem tudok dönteni mert nem értek hozzájuk.
Ha tudnátok konkrét ajánlatot az nagyon jó lenne.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#8483) Télapó_


Télapó_
tag

Szerintetek ez jó???

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#8484) Kaci84 válasza Kbali (#8477) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia!

Szart sem akarok, de feleslegesen sokat fizetni sem. Európa főbb országait. A 40-es lista megfele.
Azt néztem ki: Navon N490 PLUS 4,3" navigáció iGO8 Európa (40 ország) térképpel. 29-ért.
Ennél többet nemigen szeretnék kiadni. Esetleg olcsóbban vagy ennyiért jobbat. Vagy ha erről kimondottan nagy hiányosságok vannak.

(#8485) laszlohu válasza Télapó_ (#8483) üzenetére


laszlohu
addikt

Szerintem nem, ui. 2 - 3 óráig bírja, max autósnak lenne jó, mert a szivargyújtós töltő állandóan tölti,

de ha ezt választod, mindenképp ajánlott valamilyen külső akkumulátor, kerékpárhoz, ami kitolja a használhatóságot,
mondjuk láttam már dinamóval tölthető akkumulátort is.

pl ezek között is van külső akkumulátor:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8486) Kbali válasza Kaci84 (#8484) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha még jóárasítva van valahol, akkor garmin nüvi50 lm verzíót vennék.

(#8487) Télapó_ válasza laszlohu (#8485) üzenetére


Télapó_
tag

Köszi a választ, de még nem tudtam dönteni melyet vegyek ezeket tuti nem választom a rövid üzemidő miatt.
Még mazsolázok, túl nagy a kínálat a navik között. :R

Üdv.

(#8488) Prime110 válasza Télapó_ (#8487) üzenetére


Prime110
aktív tag

Túl nagy? Láttad volna 3 éve mi volt itt! :)
Garmin, Navon, Becker, TomTom (akkoriban kezdett visszajönni, egy ideig nem volt elérhető a márka itthon), Navigon és, hogy kisebbet ne mondjak, a "dicsőséges" Mio, na meg egy rakat kisebb márka (IconX és hasonlók), amikor mindenki piacot látott a navigációban, úgy, mint ma a tabletben...

Mára azért tisztultabb a helyzet, márkánként maradt meghatározó iGO-sként a Navon, a TomTom egész jól felépült 2-3 év alatt és hagyományosan erős márka maradt a Garmin. SW nélküli megoldásban pedig a Wayteq a csúcs.

A Mio nem számottevő már, a Navigon pedig visszahúzodott Németországban, igaz ez egy Garmin akvizíciónak volt köszönhető, ahol is azt felvásárolta az amerikai anyacég, de Németországban olyan erős volt a brand neve, hogy nem merték / akarták csak úgy kitörölni.

Szóval most SW-s navigációból pont, hogy olyan szűk a piac, hogy maximum 30 darabból ki lehet választani, hogy kinek mire van szüksége, SW, ár, kialakítás, akármi szempont szerint és aki ebből a 30-ból nem tud választani, annek nem navigácóra van szüksége.
(ebbe nem vettem bele a céleszközös truck-os, hajós, motoros navigációkat, az nyilván más tészta).
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#8489) Télapó_ válasza Prime110 (#8488) üzenetére


Télapó_
tag

Szia!
Köszönöm szépen a választ.
Nekem kerékpárra és autóba kellene valami navi.
A kimondott kerékpáros szerintem nem jó mert nagyon pici a képernyője.
Most a Garmin zumo 390LM nézegetem szerintem elég jó.
Azért ezt mert elég nagy a képernyője és vízálló.
Mi a véleményed, érdemes megvenni?
Tudnál ajánlani pár készüléket?
Előre is köszönöm.

Üdv.

(#8490) laszlohu válasza Télapó_ (#8489) üzenetére


laszlohu
addikt

Mint eszköz nem ismerem, mivel 100e ft fölött nem hiszem, hogy sokan vesznek navit,
ettől függetlenül nem lehet rossz,
a garmin honlapján az van írva, hogy akár 7 órát is kibír egy feltöltéssel,

A motoros naviknál a motoron általában van szivargyújtós töltő, ami tölti,
míg kerékpáron nincs, ezért továbbra is a túrázáshoz javasolt Garmin e-trex 20 - at javasolom, aminél
a működési idő akár 25 óra egy feltöltéssel,

utóirat : kerékpárnál persze külső akkumulátorral a töltés problémája megoldható a motoros naviknál(Zumo) is,gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#8491) laszlohu


laszlohu
addikt

Ennyiért már kapsz Androidos vízálló okostelefont, és azok is bírják annyi ideig,
szerintem , ezenkívül 90 fokkal elforgatható és használható,
ezenkívül
tetszőleges navi progi telepíthető, ingyenes is és fizetős is a Google Playből:

[link]

(#8492) Télapó_ válasza laszlohu (#8490) üzenetére


Télapó_
tag

Túl pici a képernyő nem fogom látni szerintem.
Azért köszönöm a tippet. :R

Üdv.

(#8493) Kbali válasza Télapó_ (#8492) üzenetére


Kbali
nagyúr

4,3-ast? Akkor vegyél Z1-et, az 5-ös vagy Galaxy S5-öt. Vagy valamilyen Lenovo strapatelefont (de folyamatos GPS használattal ezek sem bírnak szerintem 4-5 óránál többet).
Egyébként milyen tempóval kerékpározol, hogy folyamatosan nézned kellene a navigációt?
Pont ilyenre tényleg jobb lenne az ajánlott túra gps. Akár előtted is lehet (úgyis van hangutasítás), de néha előveszed, megnézed, jó irányba mentél-e.

[ Szerkesztve ]

(#8494) Télapó_ válasza Kbali (#8493) üzenetére


Télapó_
tag

Az eTrex20 a kicsi a 4,3" az jó lenne, de nem telefonban gondolkodom.

Üdv.

(#8495) Télapó_


Télapó_
tag

Sziasztok!
Végre találtam valamit, de a véleményetekre azért kíváncsi volnék.
Szerintetek milyen ez a navi?
[link]
A válaszokat hálásan köszönöm.

Üdv.

(#8496) Kbali válasza Télapó_ (#8495) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha a 4,3-as kijelző kicsi, akkor a 3,2-es már jó? Egyébként német nyelvű tesztben - számomra- a legfontosabb tulajdonságában bukó: kültéren alig látható a kijelző, olyan erősen tükröződik.
Másrészt, mivel ez spéci bringás navi, ezért nagyon más célra nemigen fogod tudni használni, autós tartót pl. nem látok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8497) Télapó_ válasza Kbali (#8496) üzenetére


Télapó_
tag

4,3" az jó lenne, de nem telefonban gondolkodom.
szerintem ez kimondott kerékpáros navi, és azt írják, hogy jól látható a napsütésben.
tudom írni bármit lehet.
a kérdés, hogy megéri e az árát szerintetek?
a kocsiba meg veszek másikat.
különben van egy jó ajánlat 30e-ért annyit biztosan megér, vagy nem?
köszi a választ. :R
van ezen hang irányítás?

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#8498) laszlohu válasza Télapó_ (#8497) üzenetére


laszlohu
addikt

Az openstreetmap - ról annyit, hogy itt meg lehet nézni, ha valamelyik utcanév hiányzik, akkor be lehet írni,
mivel közösségi a térkép:

[link]

Magyarországon elég részletes, én is ilyen térképes navit használok.

[ Szerkesztve ]

(#8499) Kbali válasza Télapó_ (#8497) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem tegnap tanultam utoljára németül, de ez nem azt jelenti, hogy jól látható a kijelzője: "Draußen ist auf dem Display kaum etwas zu erkennen".
Egyébként meg azt mondom, hogy egy 4,3-as készülékre (még ha telefon is), azt mondtad, hogy nem fogod látni a kijelzőjét, mert kicsi, ennek a spéci bringás cuccnak 3,2-es kijelzője van. Ez meg már jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#8500) Télapó_


Télapó_
tag

Ezt rendeltem meg: Garmin Zumo 390LM
Szerintem jó lesz.
Köszi a segítséget mindenkinek.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.