Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8851) gabor_01 válasza gologolo (#8850) üzenetére


gabor_01
senior tag

Már használtra gondolsz?
Itthon nemigazán terjedt el. Nem is mélyültem el benne soha. Még nem láttam használtat.

(#8852) gologolo válasza gabor_01 (#8851) üzenetére


gologolo
tag

jah, ismerősömnek mintha az lenne. Pontosság ügyileg akkor szerinted egy eTrex 10 is ott van ahol a 100e+-os társai?

(#8853) gabor_01 válasza gologolo (#8852) üzenetére


gabor_01
senior tag

Elvileg egyformán pontosak. Nagy valószínűséggel ugyanaz a vevő is van bennük.
Kis különbség adódhat egy bizonyos helyzetben, a 64-es helix antennája zsebben hordva is jobban teljesíthet.

(#8854) gologolo válasza gabor_01 (#8853) üzenetére


gologolo
tag

Oké akkor itt vannak a befutók. Ezekből tudnál segíteni hogy megítélésed szerint melyik lenne a best buy?
A korábban említett szempontok élnek, de ha ~7 rongy az ára hogy később bővíthessem külföldi mapokkal akkor egyértelműen hajlok rá.

Magellan Triton 2000 túra gps (vs Garmin) 33k
Magellan Triton 1500 túra gps (vs Garmin) 26k
Garmin etrex Vista HCX túra gps + 2gb SD kártya 37k
Garmin Gpsmap 60CS profi túra gps esztétikai hibával 30k
Garmin etrex 20 túra gps + glonass, alig használt 37k

(#8855) gabor_01 válasza gologolo (#8854) üzenetére


gabor_01
senior tag

A Magellánokhoz nem tudok hozzászólni, fingom sincs róluk.
Azt se tudom, szervizeltethető-e itthon.

A 60CS korszerűtlen vevővel van, felejtsd el.

A Vista és a 20-as nincs rossz árban. De a Vistánál típushiba a gumiborítás (néhány év alatt megadja magát), viszont a Garminnál olcsón javíttatható.

Azért szétnéznék még jobban.

[ Szerkesztve ]

(#8856) attilav2 válasza gologolo (#8847) üzenetére


attilav2
őstag

Glonass-os telefont nézzél ha pontosat akarsz.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8857) attilav2 válasza adam0913 (#8845) üzenetére


attilav2
őstag

Vagy sygic truckot ha navteq térképet akarsz, de az drágább. Most akcióban féláron adják a sygic weblapján a sima sygicet teleatlas élettartam frissítéssel, nem annyira jó de egynek elmegy, 6000ft körüli euróért.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8858) attilav2


attilav2
őstag

Van olyan PNA ami nem WinCE rendszerű, hanem mondjuk linux alapú és hivatalosan van rá igo primo? Egyáltalán meddig lesznek támogatottak a WinCE alapú gépek? Mert maga a rendszer már igencsak elavult, és ha jól tudom a kapacitív kijelzőt sem képes kezelni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#8859) LámaZ válasza JOEPAPA (#8834) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ebből az egészből egy kukkot nem értettem.

Legyen minden jó!

(#8860) LámaZ válasza trance89 (#8839) üzenetére


LámaZ
addikt

Amikor én dicsértem az MStar csipeket, akkor csak ajkukat biggyesztették egyesek.
Az egészben az a vicc, hogy sok irtó olcsó (kb. 40 dolláros) PNA-ba ilyen csipet raktak.
Más magyarázatot nem látok rá, mint hogy amikor az MStar-t beolvasztotta egy másik cég, kiseperték a raktárat.

Legyen minden jó!

(#8861) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok
Hol kapok olyan GPS-t,amiben van USA térkép?
Bevallom a virágboltos verzióktól kicsit tartok, nem lesz időm bszakodni vele,ha valami nem stimmel.
Ahol néztem csak európa térképpel árultak navikat,ezért fordulok hozzátok.

Alias: Júzer error

(#8862) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

attilav2 egy remek ötlettel állt elő. Külső blutoothos GPS vevő androidos telefonhoz, drága Garmin túra gps helyett. És tényleg mennyivel jobbnak tűnik egy ilyet megvenni olcsón egy amúgy kifogástalan okostelefonhoz. Megnövelt üzemidő, 1-2 (!) méteres pontosság, és a jól megszokott magyar, szlovák túristatérkép, ill. openstreetmap mentések.

Van tapasztalatotok az ilyen kiegészítő bluetoothos készülékekkel kapcsolatban? Őszintén megmondom, túl jónak tűnik hogy igaz legyen, főleg a pontosság részét tekintve. nem értem ha van ilyen miért venne bárki garmint 50-100 ezerért. A speckó térképek miatt?

(#8863) LámaZ válasza gologolo (#8862) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem attilav2 állt elő ezzel az ötlettel, én mondtam meg a tutit a GPS vétel javítása c. topikban már több, mint 2 éve, némi tapasztalat után mindenféle készülékkel. Persze én sem az ujjamból szoptam a spanyol viaszt, valakitől hallottam, olvastam róla.
Nagyon jók ezek a kütyük, leszámítva azt, hogy még egy készüléket kell töltögetned, vinned magaddal, ápolnod stb. Ezek között is van jó, meg rossz, amúgy.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#8864) gologolo válasza LámaZ (#8863) üzenetére


gologolo
tag

Mindenerestre baromi jó ötlet volt :)

Tudnál segíteni hogy manapság mikből érdemes válogatni?
Ebayen úgylátom jelenleg ez fut nagyon, a nem BT-os vonalon. Mindenekelőtt a pontosságot szem előtt tartva, túrázáshoz te melyiket tudnád ajánlani? bluetoothos valószínűleg azért kényelmesebb lenne hosszú távon.

(#8865) DM43 válasza gologolo (#8864) üzenetére


DM43
őstag

Én ilyet használok egy ideje, tökéletesen teszi a dolgát: http://www.ebay.com/itm/RoyalTek-RBT-2100-Bluetooth-GPS-Receiver-StarIII-Original-Battery-NEW-/251418659082?pt=US_Tracking_Devices&hash=item3a89b8490a

(#8866) Kbali válasza -HajTömeg- (#8861) üzenetére


Kbali
nagyúr

Megköveznek majd, de a garminokhoz lehet venni ilyen térképeket is.
Ha hosszabb időre mész ki, akkor viszont lehet, hogy érdemesebb lenne helyben venned, mert valszeg olcsóbban is jönnél ki.

(#8867) -HajTömeg- válasza Kbali (#8866) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Rövid időre és már a reptérről ezzel kéne betalálnom a városba :D

Alias: Júzer error

(#8868) gipsztigris válasza gologolo (#8864) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én pedig egy Nokia LD-3W-t használok. Használtan (jófogás, vatera,olx, stb.) pár ezresért ki lehet fogni, és abszolút pontos! Bármire használhatod nem fogsz benne csalódni. Az enyémet 3ezer forintért vettem a vaterán.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8869) Prime110 válasza -HajTömeg- (#8861) üzenetére


Prime110
aktív tag

Szia,
Egyszerű a megoldás, vegyél egy olcsó navigációt, mondjuk egy N490 / N670 Plus Navon-t ls a frissítőhelyéül szolgáló Naviextras.com-on ki tudsz bérelni egy hónapra egy teljes USA térképet (ha ennél több időre mész meg is veheted ugyanitt).
Szerintem ez az egyszerű és használható módja.
Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#8870) -HajTömeg- válasza Prime110 (#8869) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R jó ötlet. Nem tudod kb mennyi egy ilyen bérlés? Megvan :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#8871) -HajTömeg- válasza Prime110 (#8869) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

És azt mondod a Navon jó? Csak mert olyan 30ig még beleférne más is,ha jobb minőség.
Gondolva arra,hogy utazás után itthon jó lesz még ez :)

Alias: Júzer error

(#8872) Prime110 válasza -HajTömeg- (#8871) üzenetére


Prime110
aktív tag

Arra elég, amire neked kellhet, van ismerősöm is, aki így vitte ki a navigációját Washington és környékére, most meg itthon használja.

(#8873) -HajTömeg- válasza Prime110 (#8872) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

(#8874) gologolo válasza DM43 (#8865) üzenetére


gologolo
tag

@DM43
@Gipsztrigris

Köszi a tippket, tényleg nagyon olcsó mind2 ebay-en meg használton. Nokia 3, royaltek 7.
Viszont találtam egy nagyon jót, a legfejlettebb chipel, igaz 15-ért:

http://www.ebay.com/itm/Holux-RCV-3000-Smart-Wireless-Bluetooth-GPS-Receiver-Data-Logger-Advanced-M1000C-/131266836552?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e901cf848

Nah most azért csábító ez sokkal magasabb áron mert míg az előző két készülékben SiRFstarIII chip van addig ebben MediaTek MT3329. Ahogy nézem pontosságban is jobb, van benne AGPS. Azt meg nem tudom megállapítani hogy SiRFstarIII-ból melyik verzió van pontosan az első kettő készülékben, mert ettől függően jelentősen változna a fogyasztás, és a pontosság is.
Még egy utolsó érv a Holux mellett a tracking funkció. Végre nem kéne Endomondónak csutkára szívnia a mobil akksiját.

Szóval azt hiszem kitartok a magasabb kategória mellett, ha már veszek. Ha itt tudtok még valami figyelemre méltó versenyzőről akkor azzal viszont szívesen összevetném még.

(#8875) gipsztigris válasza gologolo (#8874) üzenetére


gipsztigris
addikt

Te tudod, hogy csak használhatót akarsz, vagy drágát is! :)
A Nokiát és a Royalteket nem igen múlja felül semmi sem! Nem a száraz adatokról beszélek, hanem arról, hogy az általánosan használt navigációs programokhoz KIVÁLÓAN elegendő (még kesseléshez is) a régebbi vevő is.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8876) gologolo válasza gipsztigris (#8875) üzenetére


gologolo
tag

Geoládázásra használtad esetleg? Oda azért nem árt a pontosság :)

(#8877) gipsztigris válasza gologolo (#8876) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én nem ládázok, de van ismerős aki használt ilyen vevőt geocachingre.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#8878) DM43 válasza gologolo (#8874) üzenetére


DM43
őstag

Ez a logger funkció miatt drágább, mint amit ajánlottunk. Az MTK chipsetről meg inkább nem mondok semmit ...

(#8879) gologolo válasza DM43 (#8878) üzenetére


gologolo
tag

Mi a gond velük? Papiron most ahogy látom ők az elsők amíg meg nem jelenik a Venus 8.

[ Szerkesztve ]

(#8880) anonym1s válasza gologolo (#8879) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
A kinai telefonokban meg tabletekben vannak mtk cuccok, es a gps hasznalhatatlanul szar mindegyikben.
Mielott penzt adsz erte, mindenkeppen probald ki, de en inkabb hanyagolnam.

[ Szerkesztve ]

(#8881) LámaZ válasza anonym1s (#8880) üzenetére


LámaZ
addikt

Én túrázáshoz egy 7"-os tabletet ajánlok Bluetooth GPS-vevővel.
Bár, tény, hogy amikor én - mostanában ritkábban - kirándulok, a 10"-os tabletet viszem magammal.☺ Kíméli a szemet, növényre, gombára gyorsan rá lehet keresni, a Google Térkép meg, műholdas nézettel, verhetetlen, már ahol van 3G.

Legyen minden jó!

(#8882) gologolo válasza LámaZ (#8881) üzenetére


gologolo
tag

Jó ötlet.

@anonim: bakker ezt nem tudtam. akkor valszeg a legujabb fejlesztésük is csak papiron olyan jó. veszek egy 3 rongyos Nokiát aztán ha nem válik be, akkor nézelődök másfelé.

(#8883) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok.

Ismerősömnek tönkrement a GPS -e (valami 8 éves noname vacak volt, de ez most nem lényeg.)
A lényeg, hogy szeretne venni egy másikat, csak nem ért hozzá, ezért engem kérdezett meg.

Nos nekem egy WayteQ x850 -em van már vagy 3 éve, teljesen elégedett vagyok vele. Igaz nincs agyonhasználva havonta 2-3 alkalommal kell csak előbányásznom a kesztyűtartóból.
Viszont ezt már nem nagyon lehet kapni. Azért gondoltam erre, mert akkor már nem nagyon kell gondolkoznom a konfiguráción, csak ctrl+c, ctrl+v és kész.
A pcx -en végül rátaláltam: [link]
Viszont pár száz forinttal drágábban meg van ez: [link]
Szinte hardveresen mindenből kétszer annyi van benne, mint az enyémbe. Nekem kicsit gyanús ez az árkülönbség, vajon mi lehet a buktató?
Vagy ez is van legalább olyan jó mint az x850 -es? Vagy ha nincs, mit ajánlotok 20 eFt környékén?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#8884) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Nemrég kértem tanácsot USA térképpel kapcsolatban,ami megoldódni látszik a bérléssel.
Azonban az ajánlott navon N670-ről elég rosszakat írnak a kommentekben.
(recseg a hangszórója, nehézkesen reagál az érintésre)
Én eddig még csak telefonon használtam GPS-t, de most muszáj vennem egy autósat)
Szerintetek jó a navon?
Ja és még egy kérdés: Tartó és SD kártya jár ezekhez?

Alias: Júzer error

(#8885) snowdog válasza -HajTömeg- (#8884) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem soha nem volt Navon termékem, de ha rosszat írnak róla, akkor gondolom ezt tapasztalatból írják.
Tartót többnyire adnak a PNA-hoz, (üres) SD kártyát szinte soha. Persze ha navi programmal együtt veszed a gépet, és a program SD kártyán van az más.

[ Szerkesztve ]

(#8886) -HajTömeg- válasza snowdog (#8885) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát jó,csak tudod amiből sokat adnak el (és ezeket mindenhol árulják) a agy számok törvénye alapján sok rossz kritikát kapnak.
Itt meg olvasni 5hozzászólást,amelyik nem teljesen elégedett.
Ezért gondoltam ,hogy rákérdezek,hátha valaki használt már ilyet.

Alias: Júzer error

(#8887) DM43 válasza -HajTömeg- (#8886) üzenetére


DM43
őstag

Ezt a cikket egy igazán hozzáértő szakember írta. Olvasd el és dönts: [link]

(#8888) -HajTömeg- válasza DM43 (#8887) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Akkor olcsó kategóriában (20-25) mit érdemes venni? :F

Alias: Júzer error

(#8889) DM43 válasza -HajTömeg- (#8888) üzenetére


DM43
őstag

Ennyiért igo-primo-val nem kapsz gépet.
Kb. a duplájáért van a CNS-nek több eszköze is. Szoftver nélkül is ott a CNS és a Wayteq (ez utóbbihoz van a Sygic).
Linkek: http://www.concorde.hu/index.php?fk=navi, http://wayteq.hu/hu/gps

(#8890) -HajTömeg- válasza DM43 (#8889) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

PL ez minőségibb?

Alias: Júzer error

(#8891) DM43 válasza -HajTömeg- (#8890) üzenetére


DM43
őstag

Ezekre a mai eszközökre az a jellemző, hogy az egyik 19, a másik 1 híján 20 :)
Mondjuk ez a 980 egy kicsit kilóg felfele a sorból, mert megemelték az órajelét és megnövelték a belső memóriáját. Sokan ezért azt gondolják, hogy itt a kánaán. Az az igazság, hogy egy jól összerakott program a régi 3,5"-os kijelzős, kis memóriás és lassú gépeken is csont nélkül fut. De ennek az ellenkezője is igaz: ezt a gépet is ki lehet fektetni.
Viszont egy dolgot tudni kell: a kijelzője egyiknek sem látszik rendesen napfényben.

[ Szerkesztve ]

(#8892) -HajTömeg- válasza DM43 (#8891) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát,akkor lehet maradok a NAVON N670 -nél.
Annak legalább van támogatása a térkép bérlős oldalon és most az a legfontosabb.
Egyébként a Navonra is vonatkozik,hogy alig látni napfényben?

Alias: Júzer error

(#8893) snowdog válasza -HajTömeg- (#8892) üzenetére


snowdog
veterán

Mindegyikre vonatkozik. Az meg hogy csak öten szidták nem feltétlenül jelenti, hogy összesen annyi volt a rossz minőségű gép. A legtöbb felhasználó inkább magában bosszankodik rajta. Majd várjuk a véleményedet, neked hogy vált be.

(#8894) -HajTömeg- válasza snowdog (#8893) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nézd,igazából 25körül van rá a keret.
Gondolom annyiért nagy csodák nincsenek.
Vagy ha vannak,akkor szívesen fogadom,amit ajánlotok :)

Alias: Júzer error

(#8895) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Apropó,mekkora és milyen SD kártyát vegyek bele?
Számít itt a sebesség?
Elég 4giga?

Alias: Júzer error

(#8896) Prime110 válasza DM43 (#8887) üzenetére


Prime110
aktív tag

3 éves cikk, pont nem releváns az itt leírtak, lévén már nem ez a HW van benne.

(#8897) Prime110 válasza -HajTömeg- (#8895) üzenetére


Prime110
aktív tag

4 GB-ra ha Amerikát egyben felhúzod is elég a beépített memória.

(#8898) -HajTömeg- válasza Prime110 (#8897) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Akkor ne is vegyek hozzá?

Alias: Júzer error

(#8899) Prime110 válasza -HajTömeg- (#8898) üzenetére


Prime110
aktív tag

Két kontinenshez kell, ha egész Európát rá akarod tölteni + az USA- akkor értelemszerűen kevés lesz, de ha úgy akarod megcsinálni, ahogy javasoltam, akkor elég lesz! ;)

(#8900) -HajTömeg- válasza Prime110 (#8899) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

:R

Alias: Júzer error

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.