Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#25351) Viszlát válasza Dare2Live (#25347) üzenetére


Viszlát
addikt

Kövezz meg, de én nem érzem szánalmasnak magam. Tavaly vettem egy akkor 5 éves 2.4-es autót (az egyéni szocproblem, hogy miért nem tudtam 2 literest venni ugyanebből a típusból), így engem érint ez a változás. Nem titok az ára, 3.5 millió volt, ami valljuk meg, nehezen nevezhető vagyonnak. És szó sincs arról, hogy nekem mindegy mennyit tankolok az autóba, legnagyobb megelégedésemre normál üzemeltetés mellett alig fogyaszt 1-2 literrel többet mint egy 1.6-os akármi.

De ez a tervezet igazságtalan. Mert én a már majdnem 6 éves autómmal fizessek extra adót, amíg az én autóm árának többszörösét kipengető emberek mentesülnek ez alól?

Példák (igyekeztem hasonló kategóriából szemezgetni):

Opel Insignia 1.8 benzin vagy 2.0 cdti: 7-8 millió forint.
Ford Mondeo 2.0 benzin vagy 2.0 tdci: 7-8 millió forint.
Audi A6 2.0 TFSI vagy 2.0 TDi: 11-12 millió forint.
BMW 520i, BMW 320i, 320d: 9-11 millió forint.
Mercedes C osztály 220cdi vagy 180 benzines: 10-12 millió forint.
Toyota Avensis 2.2 D-4D: 7-8 millió forint.

És még lehetne sorolni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25352) Tothgera30 válasza VR6-Fan (#25280) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jah. :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25353) tibi666 válasza Viszlát (#25351) üzenetére


tibi666
senior tag

teljesen jogos, nincs miért szánalmasnak érezd magad.
érthető, hogy 2.4-es autót vettél, egy 2 literes szívó benzines egyszerűen nyomatékszegény, ha több utasod van, vagy hosszú távra mész, akkor nem elég a kényelmes, nyugodt utazáshoz.

egyetértek veled, de sajnos nekünk ebbe nincs beleszólásunk.

(#25354) Viszlát válasza tibi666 (#25353) üzenetére


Viszlát
addikt

Igazából bőven elég lenne nekem a kétliteres Accord, nagyon egyszerű oka volt, hogy 2.4-est vettem: nem lehetett kétliteres automatát kapni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25355) fekeandras válasza VR6-Fan (#25336) üzenetére


fekeandras
őstag

1.8liter 90lóerő de miért???Az egy szemétdombra való vashulladék szar őskövület! :F
Itt rohadt a komplett papíros motor kiszedve, valami nevetséges összegért vitték el 1,5év hirdetés után.K****ott sokat zabál ha nyomod ha nem.Ilyen volt sógorom donor autójában.Azzal járt pár hétig de inkább lerakta és átült a 2.5TD 3,5t kisteherautójába mert az fele annyit se fogyasztott.Azért városban a 14-15liter az kurva sok.
Egy 1.6i 100le -vel sokkal jobban jár az ember.
Sokkal kevesebbet fogyaszt és ugyanúgy megy, sőt egy hajszállal talán jobban is.
Senkinek nem ajánlanám azt a 90lovas szart.Lehet, hogy évente csak 2-3x kell felnyitni a motorháztetőt mert annyira igénytelen de akkor is ... :U
Lejöttünk vele vidékre, 85% autóút, stabil 100-as tempót tartva (kb 350km oda-vissza) majd 37litert tudtunk rátankolni mikor visszaértünk.Az bőven kilenc liter felett van országúton!! Köszi... :(((
A másik kocsinak ami velünk jött /Kadett E GSI 2.0 16v (150ps)/ 7,2-7,5literre jött ki az átlagfogyija.

[ Szerkesztve ]

(#25356) tibi666 válasza Viszlát (#25354) üzenetére


tibi666
senior tag

ez is egy indok. :)

(#25357) anjani182 válasza tibi666 (#25353) üzenetére


anjani182
őstag

Húú, mingyá' lecserélem az 1,8-as Honda motort, mert de nyomatékszegény :W

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#25358) !Overdose! válasza Dare2Live (#25346) üzenetére


!Overdose!
őstag

Azért, mert tudtommal az ADAC statisztikák úgy készülnek, hogy hány lerobbant autóhoz hívják ki őket. Na most az úgynevezett prémium márkák vásárlói előszeretettel választják az assistance szolgáltatásokat, míg az olcsóbb autók vásárlói nem. Itt meg is dőlt a statisztika hitelessége számomra.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25359) zsid válasza tomcsi23 (#25344) üzenetére


zsid
senior tag

1999es Ford Mondeo Ghia 2,5 V6
Ha vmi új stuttgarti csillagromboló lenne leszarnám,de 660e-ért venném a kocsit... Olyan lenne mintha 2 autót törlesztenék. Köcsögök

<tRucKdriFteR>

(#25360) lsc válasza anjani182 (#25357) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk 174 nm 4300-nál nem is egy "nyomatékfolyam" .

Az élet kegyetlen .

(#25361) tomcsi23 válasza zsid (#25359) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hát ez az, valahogy az évjárattal, vagy egy átlagárral kéne még szinkronba hozni. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25362) anjani182 válasza lsc (#25360) üzenetére


anjani182
őstag

Igen, és mit akarsz ezzel mondani? Ez most baj lenne? Nem értem mit akart a hozzászólásával kifejezni :F

Forever and ever, let's make this last forever.

(#25363) tibi666 válasza anjani182 (#25357) üzenetére


tibi666
senior tag

egy civic súlyúba elég az.
de mondjuk ha egy 1600 kilós autóba beülnek 4en, esetleg még egy kis csomagot is visznek magukkal, akkor máris érthető, hogy miről beszélek.

(#25364) fekeandras válasza lsc (#25360) üzenetére


fekeandras
őstag

Végülis egy 1,8 szívó motortól nem olyan rossz a majd 180Nm az, hogy forgatni kell hozzá az egy dolog, a Honda ilyen.

(#25365) VR6-Fan válasza hobizoli (#25341) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mert 60e ért olcsobb volt kicserélni a Garrett T3/T4 belét mint 150k+pk ért rendelni egyet az usa-ból. :U

hát nekünk a következő lépcső fok egy GT40 vagy GT42 lenne ;]

fekeandras:
ez már nem a Ke-jetes fos motor, ez sima monojettronic, olyan egyszerű mint a szög, és ez nem kajál sokat cserébe nem is megy

G3-ból meg találjál már 1,6-os 100lovast hamarabb találok VR6-os egyes golfot ;]

amúgy akkor már inkább a 2.0 115lovas motor (2E) az is "csak" ennyire igénytelen, cserébe sokkal jobban megy.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25366) lsc válasza anjani182 (#25362) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk nyomatékos motoroknál nem 4300-nál van a nyomatékcsúcs, röviden ennyi .

Az élet kegyetlen .

(#25367) Winner_hun válasza lsc (#25340) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na és a nyest?:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25368) lsc válasza Winner_hun (#25367) üzenetére


lsc
nagyúr

Arra foxit és családi házat kell tartani :DDD .

Az élet kegyetlen .

(#25369) zsid válasza tomcsi23 (#25361) üzenetére


zsid
senior tag

Jaja,annak akinek régi olcsó,de nagy motoros kocsija van,az fog ráb@xni...

<tRucKdriFteR>

(#25370) Winner_hun válasza zsid (#25369) üzenetére


Winner_hun
félisten

Remélem lejjebb nem akarják vinni mert akkor jujj lesz nekem:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25371) tomcsi23 válasza Winner_hun (#25370) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha a többinek van jujj, az nem zavar, mi? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25372) fekeandras válasza zsid (#25369) üzenetére


fekeandras
őstag

Több haveromnál is fut átalakított dízel vento/golf3.
Amíg 75 lóerő alá le nem viszik az újabb "sarcadót" addig nincs gond mert hivatalosan (motorszám szerint) 1.9td @ 75lóerő, nem hivatalosan 1.9TDi és nagyon nem 75 lóerő... ;]
Találékony nép a magyar... :))

mod: egyébként én összevontam volna a dolgot a károsanyag kibocsájtással illetve az autó piaci értékével és e három dolog kombinációja adná meg a befizetendő összeget.Így még értelme is lenne de csak azért megszopatni valakit mert nagyobb teljesítményű autóval közlekedik több mint pofátlanság...

[ Szerkesztve ]

(#25373) VR6-Fan válasza fekeandras (#25372) üzenetére


VR6-Fan
veterán

majd papíron mindenkinek 1,4 TSI A8-asa lesz 120le-vel ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25374) G@bi90MR válasza fekeandras (#25372) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Idáig is virágzott mindenhol a feketézés, ezután még jobban fog. :)) Ez épp olyan ingatag lábon áll, mint az ingatlan adó. Pl tegyük fel, van egy ház ami ér vidéken 8 milliót, más környéken lehet, hogy ugyanaz a ház 28 milliót ér. Az egész úgy érdekes ahogy van. Na meg a másik, hogy minden gyerek után -15%-kal csökken majd az adóteher. Valaki összeb@szik 8 gyereket, a végén még az állam fizet neki? Hagy ne említsük mit szül ez. :U
Fing adó meg kaki/fő adót nem akarnak még bevezetni? Lassan már az ember a saját sz@ra után is adózik. :DDD
Meg mennyi lesz a tűréshatár? Akinek 170 lovas kocsija van az már beleesik az új sávba, akinek 162 ló az még nem?

Éljenek a csontig hegyezett motorok! :DD

[ Szerkesztve ]

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#25375) lenox válasza fekeandras (#25372) üzenetére


lenox
veterán

A karosanyag kibocsajtas meg a teljesitmeny osszefugg, nem? Piaci erteket meg ha neznek, akkor tobbe kerulne kiszamolni, mint az osszbevetel. Jo ez igy szerintem, nem kell tulbonyolitani. En inkabb azt nem ertem, hogy miert nem siman loketterfogat alapjan talaltak ki, meg egyszerubb lenne.

(#25376) VR6-Fan válasza G@bi90MR (#25374) üzenetére


VR6-Fan
veterán

milyen feketézés, a blokk tömb az eredeti :))

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25377) G@bi90MR válasza VR6-Fan (#25376) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Így van, forgalmiban stimmel a motor meg alvázszám, szóval miről is beszélünk? :D

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#25378) Winner_hun válasza tomcsi23 (#25371) üzenetére


Winner_hun
félisten

Más az ha valamit kitalálnak és benne vagy vagy sem vagy épp a határon, de még nem benne:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25379) tomcsi23 válasza Winner_hun (#25378) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nyílván. Ha egy kicsit lemegy a határ, Téged még akkor is elkerül. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#25380) Winner_hun válasza tomcsi23 (#25379) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja, ha kicsit, 7kW és cumi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25381) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Miért nem keresek már. :O Megszakad a szívem. Carstyling lapja.
:K

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#25382) VR6-Fan válasza G@bi90MR (#25381) üzenetére


VR6-Fan
veterán

mit csinálsz a papírral...?

am de ismerős mint ha lett volna már nálunk a kocsi :)

amúgy igazi meg lepi autó 1,3-as kinézet :D

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25383) G@bi90MR válasza VR6-Fan (#25382) üzenetére


G@bi90MR
aktív tag

Dolgoznék fél életen keresztül, hogy hivatalosan is lehessen használni. Addig elraknám a vitrinbe. :D

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#25384) VR6-Fan válasza G@bi90MR (#25383) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hivatalosan nem tudod bepapírozni.

csak kb 3-4m forint után (mérnőktől tervrajz minősített heggesztés stb..)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25385) !Overdose! válasza G@bi90MR (#25381) üzenetére


!Overdose!
őstag

A jobb tornyon a hegesztés elég érdekes. Egyébként valóban élményautó lehet csak egy speer és egy komolyabb futómű is kell alá.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#25386) VR6-Fan válasza !Overdose! (#25385) üzenetére


VR6-Fan
veterán

gyári kikenő.

komplett VR6 futómű van alatta, keményített gátlók/rúgok, és fél speer (műanyag perselyes) difi.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#25387) Integra válasza Dare2Live (#25305) üzenetére


Integra
titán

szerintem meg nagy faszság ahogy van, ebben a formában.
mégpedig azért mert veszel egy 9 millás 150 lovas traktort és nem fizetsz semmit.
de aki sok évvel ezelőtt vett egy erősebb autót, ami már 10 év felett jár, és ér kb 2 milkót az geci gazdagnak számít és jól megszopatják.. itt nem az volt a lényeg, hogy logikus és racionális legyen az egész, hanem hogy a legnagyobb réteget húzzák le a legnagyobb összegre... mi köze van ehhez a gazdagabbak fizessenek többethez? semmi...
tényleg, a következetesség neked sem erősséged:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25388) Versus82 válasza Integra (#25387) üzenetére


Versus82
aktív tag

hogy neked ebben a témában is a dízeleket kell fikáznod...

mennyibe fog ez nekünk kerülni? én 136kw, te is akörül vagy ha jól tudom.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#25389) Integra válasza Versus82 (#25388) üzenetére


Integra
titán

én fizetni fogok, és ha nem is szarom le és bosszant, ez van, kifizetem.
egyébként levehetnéd a szemellenzőt, azért írtam a 150le körüli dízeleket, mert ez a sláger.. tökéletes életkép, semmi több.

de hogy tovább menjek, csak a te kedvedért, szerinted mely típusokat fogják kedvezményben részesíteni? naná, hogy az euro5 dízeleket. szart sem ér az egész, jól becsapják saját magukat. ordas nagy parasztvakítás ez az egész. amúgy meg jól belerúgnak még egyet a használt és az új autó piacba, mintha már nem lenne ennyi gond amúgy is...
egyszerűen nem kéne szétlopni az adóforintokat és közbeszerzéseknél sok száz milliárdot elnyelni a semmire..

amúgy ez így ebben a formában annyi sebből vérzik, hogy szerintem ezt be is fogják bukni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25390) Versus82 válasza Integra (#25389) üzenetére


Versus82
aktív tag

nincs rajtam szemellenző, csak az avataromon.

milyen kedvezmény? úgy tudtam hogy 125 felett fizet mindenki azt cső, nem? de mennyit?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#25391) Dare2Live válasza Integra (#25387) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"mi köze van ehhez a gazdagabbak fizessenek többethez? semmi..."

Igen tipikusan a szegény átlagember elégedetlen a 2Les Accordal és vesz helyette 2.4Lest vagy tartja kommersz/szar/nyomatékszegénynek a Type-S!!! és vesz Type-Rt....

"itt nem az volt a lényeg, hogy logikus és racionális legyen az egész, hanem hogy a legnagyobb réteget húzzák le a legnagyobb összegre..."

Tényleg a legnagyobb réteg Type-Rel,meg 2.4es Accordal rohangál....

Te vagy nem MOon élsz vagy teljesen elvesztetted a realitás érzéked.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25392) SpeedR válasza Dare2Live (#25391) üzenetére


SpeedR
őstag


Szerinted ez még luxusautó, vagy inkább "a szegény átlagember" autója. Szerintem inkább az utóbbi. Mondjuk egy szép állapotú 25i is bőven megkapható 500e-1M között. Ez a maga 141 Kw-jával már a dupla adókategóriába esik. De hozhatnék még ezer példát a régebbi nagyobb autók közül, amit manapság már egyáltalán nem a tehetősek használnak. Szerintem elég sokan vagyunk úgy, hogy inkább tartunk egy ilyen vasat, mint egy új buzukit. (ami mellessleg kb 3x drágább, de az új tv. szerint mégis kevesebb lesz utána az adó.)

(#25393) Dare2Live válasza !Overdose! (#25358) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Na most az úgynevezett prémium márkák vásárlói előszeretettel választják az assistance szolgáltatásokat, míg az olcsóbb autók vásárlói nem."

Ezt honan veszed? Mert logika szerint fordítva van, a prémiumosnak nem probléma kihívni az angyalt ami mindig gyorsabb/jobb NOban mint az Assistance míg a "nem prémium"/szegényebb autós inkább kihívja az Assistancet mert az ingyen van.
Hozzáteszem ha egyszer lerobbanok énis az Assistancet fogom hívni, nem mindegy, hogy 0Ftből vontatnak be és utána még haza is visznek ingyé vagy kifizetek ugyanezért szerencsétlen esetben(pl külföld) 100.000Ft+t.

És hamár itt tartunk: Mennyivel prémiumabb egy Golf mint egy Corolla? Egy Octavia mint egy Avensis?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25394) Dare2Live válasza SpeedR (#25392) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Remélhetőleg a tvben ezt figyelembe veszik mert ez így tényleg megcsap egy olyan réteget is akinál a luxus az nem az.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#25395) Integra válasza Dare2Live (#25391) üzenetére


Integra
titán

figyelj már te kis robin hood, te totál el vagy tévedve, azért legyél már tisztában pár dologgal...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25396) Integra válasza SpeedR (#25392) üzenetére


Integra
titán

valszeg nagy törés lehet a kollégában és igen komoly irígységgel és gyűlölettel is viseltetik azok iránt, akik 10 éves autókkal járnak, amik karban vannak tartva és picit erősebbek is...
igaz 3 milkóért vettek autót, és nem 5-8 milláért, de tudod, ők már milliomosok, meg persze idióták mind, mert nem egy szaros corsát vettek ennyiért 60 lóval...
mindegy, úgysem érti meg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25397) Integra válasza Versus82 (#25390) üzenetére


Integra
titán

unokatesóm tegnap egy olyat mondott, hogy súlyadó 2x...
hát az be is baszna..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25398) fekeandras válasza Integra (#25397) üzenetére


fekeandras
őstag

Ezt mondták a hírekben is de állítólag még nincs döntés róla.

(#25399) Integra válasza fekeandras (#25398) üzenetére


Integra
titán

nálam ez a kettő együtt 100 rugót jelentene.
ehhez jön 33e kötelező, az évre lebondott műszaki 9e és zöld kártya 8e.
150e ft úgy, hogy hozzá se nyúltam az autóhoz.
nem semmi...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25400) fekeandras válasza Integra (#25399) üzenetére


fekeandras
őstag

Kicsit hányingerkeltő amit művelnek.Tényleg fejőstehénnek nézik az autósokat.Van bőr a képükön...Újabbnál újabb adókat találnak ki közben meg azzal az agybeteg ötlettel riogatják az embereket, hogy direkt közlekedési dugókat gerjesztenek mert szó szerint idézem: "rá kell kényszeríteni az autósokat a tömegközlekedésre".Kényszeríteni?? *nyádat kényszerítsed!Levegő munkacsoportos idióták.Az M0-s ellen is, hogy tiltakozatak már...Eszem megáll ez a mesterséges dugó ötlet már majdnem akkora faszság volt mint mikor pár éve kijelentette szintén a főpolgármesteri hivatalból valami agyoniskolázott hölgyemény, hogy Budapesten egységesen 50km/h-ról le kell vinni 30km/h-ra a megengedett legnagyobb sebességet.Nem, nem az utakat újítják fel amire éves szinten már már arcátlan összegeket beszednek minden egyes autóstól + még állami és úniós támogatást is kapnak.Neem.Mindenki menjen 30-al. :((( Ezek után már semmin sem lepődöm meg.

mod: ha nem félnék a fittipaldi autósoktól meg a 15centi mély kátyúktól vennék a rákba egy robogót.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.