Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#169465) Caputo


Caputo
újonc

Szép estét!
Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Alap otthoni felhasználásra és játékra egyaránt tervezem használni. Főleg singleplayer-ben játszom, multiplayer-ben nagyon ritkán szoktam. (Farming Simulator 22, ETS 2, Forza Horizon 4, BeamNG.drive, Mafia: Definitive Edition, GTA5 játékokkal tervezek elsősorban játszani).
Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
A jelenlegi gépemből az egyéves Seagate BarraCuda 1 TB merevlemezt és az optikai meghajtót szeretném megtartani.
Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU, alaplap, Ram, SSD, VGA, ház (legyen benne hely optikai meghajtónak), táp.
Mennyi a kereted rá?
300-350 ezer Ft, de ha szükséges még 10-15 ezret hozzá tudok dobni.
Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
A monitor típusa LG 24MP67VQ-P, max felbontás 1920 x 1080 @ 60 Hz, D-SUB, DVI-D, HDMI csatlakozóval rendelkezik.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem vagyok elkötelezett, de rossz tapasztalat miatt a Gigabyte márkát inkább hanyagolnám. Bár lehet csak véletlen, hogy két alkalommal is selejtet fogtam ki. Nincs.

Az elmúlt hetekben különböző fórumokat, értékeléseket tanulmányoztam, az olvasottak alapján össze állítottam egy konfigurációt amiről ki kérném a véleményeteket mert továbbra sem tartom magamat valami nagy szakértőnek. A gépet szeretném legalább 5 évig használni, de ha némi későbbi fejlesztéssel (első sorban VGA, RAM) elmenne 6-7 évet az sem lenne baj.

CPU: Intel Core i5-12400F
Alaplap: ASUS PRIME B660M-A D4 vagy MSI PRO B660M-A DDR4
RAM: Crucial 16GB (2x8GB) KIT DDR4 3200 MHz CL16 Ballistix Red
VGA: Inno3D GeForce GTX 1650 GDDR6 TWIN X2 OC vagy esetleg EVGA GeForce GTX 1650 SC ULTRA GAMING
SSD: WD Blue SN570 500 GB+
Táp: Seasonic Core GC 500W Gold
Ház: EVOLVEO T3

Az alap CPU hűtőt érdemes esetleg kicserélni?
Előre is köszönöm a választ. További szép estét!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.