Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9241) Alteran-IT válasza adika4444 (#9240) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Van tapasztalatom az EdgeRouterekkel is, bár azt nem szándékoztam külön fejtegetni, főleg annak tekintetében hogy a drágább széria jobban kiverte nálam a biztosítékot, ami szerintem teljesen érthető azok számára, akiknek többféle márkával és eszközzel szélesebb körű tapasztalata van és persze mindezek mellett jó értékelő képessége is ár-érték arányban.
Laikusként lehet hogy én is úgy értékelném, hogy profi eszköz, sőt az AP-k miatt még ismeretlenként is azt mondtam, biztos jók de mióta tapasztalatra tettem szert, úgy ítélem meg, hogy hardveresen (kivéve az USG, annak van hardvere, csak a szoftvere egy kalap szar) és funkcionalitásban, valamint stabilitásban is kicsit alul teljesítenek, ellentétben az árukkal, de erre láttam valahol összehasonlítást is, ami hivatalosan alátámasztja amit mondok. Egyébként a vicces az, hogy míg a Mikrotiket nem ismertem annyira, addig pont fordítva voltam ezzel a vélemény dologgal, vagyis a Ubiquiti-t jobban preferáltam az AP-s tapasztalatok miatt, sőt a Mikrotik-nél van pár baromság, amivel nem tudok kibékülni még most se (pl.: CAPsMAN, itt pedig még maga az ötlet nem is rossz, de a megvalósítás egy tragédia, főleg ami a stabilitást illeti), szóval ezzel arra akarok kilyukadni, hogy mindkét gyártónál vannak érdekes dolgok, de így jobban átlátva és főként tapasztalatokra támaszkodva azt mondom, hogy inkább Mikrotik, mint Ubiquiti, mert utóbbi most egy kis túlzással inkább olyan, mint az iPhone, státuszszimbólumnak biztos jó, de másra nem nagyon, persze ez még változhat és mint mint mondtam, túlzással, tehát annyira azért nem vicckategória, mint az iPhone, mert azért jól használhatók, de összehasonlításban azért meglátszanak a problémák, na de nem akarom túlragozni.
Ez az IPv6 és fasttrack viszonyítás meg megint más, sajnos nincs tapasztalatom már csak a szolgáltatói részről való IPv6 hiány miatt is, de szakmailag amúgy is csak annyit tudok erre mondani, hogy IPv6 mellett se NAT-ra, se fasttrack-re nem lenne szükség, persze ebbe mint vitába nem érdemes belemenni a biztonsági szempontok, meg a túl nagy lemaradás miatt sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.