Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5238) quby válasza Soma01 (#5237) üzenetére


quby
őstag

Háát....nyilván van rá megoldás, de leginkább enterprise környezetben. Serverre szoktak 1G töl nagyobb linket rakni vagy fénykábelen vagy aggregált rézen. De itt csak a hardverelemeknek olyan ára van amit az egyszerű földi halandó le sem tud irni :D Nem is beszélve a hozzá tartozó switcingről és routerröl. Amit én láttam működni ott a hardverek árábol simán lehet venni egy középkategóriás autót :D
Én ezt egy linuxal oldanám meg, ott már van elérhetö áron több portos gig-es ethernet adapter ami tudna routeolni meg load balanceolni, de még az mindig tovább kellene vinni a pc-re....

Mellesleg van olyan ügyfél ahol 100/100 on megfelelö QoS-el 50-60 fös call center elmegy, ugy hogy még neteznek is a userek. Mire kell a 2Gbit egy földi halandónak? :Y

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.