Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2021) quby válasza KaiotEch (#2018) üzenetére


quby
őstag

1 oktatást láttam, meg tananyagokat, videókat. De ami igazábol a bajom vele, hogy nem tanitja meg hozzá a technológiák alapjait. Csak hogy ide kattints meg oda tedd a pipát. Beszéltem olyannal akinek van MTCNA-ja (asszem). Fogggalma nem volt hogy kell subnetet számolni. Tudta mi az, (legalábbis sejtette) de kiszámolni nem tudta. Igaz volt subnet kalkulator a telefonján, de akkor is. A three-way handshake-re csak pislogott hogy...mivaaa?? Kis szolgáltatónál dolgozik, a subnetes kérdésre anniyt válaszolt:Ő neki csak 2-3 féle maszkot kell használni azokat vágja...
Nem akarom a cisco-t fényezni (az is egy pénznyelő)de ilyen szempontból az sokkal jobb....és egy CCNA vizsga nem kerül sokkal többe....

(#2020) juhiati
Megelőztél.
Igazad van. De ah nincs meg az alap akkor is meg lehet csinálni a MTCNA-t (mint a fenti példában). ÉS tudás nélkül van papirod. Cisconál legtöbb kérdés elméleti. És ha az a tudás megvan, akkor 2-3 nap a winbox elött egy 3k-s eszközzel, és magadtol is megoldod....

Mielőtt a torkomnak esetek ez az én véleményem....:D

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.