- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Szevam: Mennyire tipik Z-gen viselkedés? Tipizálható-e egyáltalán?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Yutani: YRHA - Yutani Retró HAngkártyái: IBM mWave
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Flashback: Építsünk PC-t akciós alkatrészekből, lassan. upd: 05.28
-
LOGOUT
Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!
Új hozzászólás Aktív témák
-
bigbuda
aktív tag
válasz
Csabroncka #125122 üzenetére
Az én olvasatomban az a FIRE, ha elér az ember egy olyan szintet, mikor a passzív befektetései hozamabol lehetséges egy takaréklángu élethez elengedhetetlen dolgok fedezése (pl. lakhatás, étel..). Tehát olyan szempontból érezheti magát biztonságban az ember, hogy történjen bármi is, ha csak a megélhetés a cél és nincsenek extra nagy vágyak, akkor akár megteheti hogy élete végéig munkanélküli legyen (még ha remete is) Az persze az egyéni fantaziara és igényekre van bízva hogy mivel szeretne foglalkozni az így felszabadult szabadidővel pl. bármely saját projekt ami dopamint szabadít fel, stb... (szerintem minden élőlény dopamin függő, ez ad erőt a mindennapokban)
Természetesen ez az állapot biztosan nem egészséges, nekem is egy motiváció és cél hogy a FIRE-t elerjem, de nyilván ha megvan akkor sem nem tudnék életem végéig semmit se csinálni , mert belebolondulnek.. de mégis adna egy olyan biztonságérzetet és lelki békét, hogy valóban a magam ura vagyok, muszajbol nem kell semmit csinálni, elvallalni, és bármi történik legalább az alapvető dolgok fedezve vannak (kellő önuralommal).
És az hogy kinek mennyi kell a FIRE-hez az egyedi igényektől függ, mindenképpen képben kell lenni és meg kell határozni hogy mi az a havi átlagos minimális szükséglet ami egyszerűen kell a letfentartashoz. Na ezt az összeget kell elovarazsolni stabilan passzív befektetések hozamabol és megvan a FIRE.
Szerintem... De szeretem mások véleményét és látásmódját olvasni, nem biztos hogy mindenkinek ezt jelenti.
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Vicces képek
- Futás, futópályák
- Digitális Állampolgárság Program DÁP
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- OLED TV topic
- Milyen légkondit a lakásba?
- Xbox Series X|S
- Kaspersky Antivirus és Internet Security Fórum
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- Apple MacBook Air M1 2020 13" (A2337) 8GB/256GB, akku: 100% (35 ciklus), garancia: 2026.10.12.
- Lenovo Legion Go 512/16 ,19 hónap garancia, szép állapotban eladó!
- MacBook Pro Retina 14" 8C / 14C / 16 GB / 512 SSD / Magyar - Garancia - 0 ciklus
- Lézeres hátlap csere VERHETETLEN áron
- Lézeres hátlap csere VERHETETLEN áron
- ÁRCSÖKKENTÉS Dell Latitude E6320 notebook eladó
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- 12 részletre elérhető BANKMENTES részletfizetési konstrukció! Lenovo Legion 5 15ACH6
- iKing.Hu - Motorola Edge 50 Ultra - Nordic Wood - Használt, karcmentes
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest