Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Moddingfan válasza Ganger (#49) üzenetére


Moddingfan
senior tag

A winyonal elvesztettem minden toleranciamat, amikor kinyirta az adataimat, amik kozott volt jo par nehezen potolhato... - használd Stellar Phoenix- et és mindened meglesz ;)

Recon: ha win telepítés közben kifagy a rendszer, az 99%, hogy memória probléma. Memtest-et futtasd le, mielőtt bármit is csinálnál :U

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#52) EQMontoya válasza tibz03 (#50) üzenetére


EQMontoya
veterán

memtest boot cd, cd be, tesztel, vár, valszeg tényleg ram. corsairtől is többet várnék ennél... :(

Same rules apply!

(#53) Speed® válasza tibz03 (#50) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A vinyótól ne félj, WD vinyók így működnek, semmi baja.
A memóriák valszeg a probléma forrásai. 800on CL4ben adj nekik 2.1Vot.
Esetleg a tápot javasolnám cserepróbára, nem mai darab és 12Von rendesen kér kakakót a konfigod.

(#54) king1989


king1989
csendes tag

A problémám nekem is hasonló mint, Reconnak. Rendszertelen kékhalál, ami mindíg más .sys fájlra hivatkozik. Játékok közben is vannak fagyások, de volt már példa arra is, hogy csak aszatalon netezés közbe omlott össze a rendszer. Legutóbb egy olyan restart volt, hogy a bios beállításaim is elvesztek.

Konfig:

Asus P5B Deluxe WiFi
Intel Core 2 Duo E6600
2×1 GB Corsair 800 MHz CL4
Sapphire X1950 Pro Ultimate
80 GB Samsung SATA2 (rendszer)
2×250 GB Samsung SATA2
CoolerMaster Real Power 450W

Volt már Windows XP újratelepítés is, de az sem segített.
Memtest eredmény: [link]

Ha valakinek van bármi ötlete akkor pls írjatok.

Előre is THX a segítséget!

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#55) tibz03


tibz03
őstag

Először is köszönöm a segítségeket, DE:

A Memtestet lefuttattam: no errors :F

Speed(R): Leginkább azért gyanakodtam a vinyóra, mert 1-2 napig leállításnál nem adott ki semmi hangot, csak azután kezdődött ez nála.

A BIOS-ban nem találok olyan funkciót, ahol a feszültséget lehet növelni. Valahogy elő kell csalogatni ezeket, mint a Gigabyte alaplapokban? :F

A táppal remélem, nincs baj, céltudatosan vettem 400 W-osat, éppen itt a PH!-n volt egy cikk anno a tápokról, amiben azt írták, hogy ez a ''minnél nagyobb tápot kell venni'' dolog kamu, a mai konfigurációk legtöbbje nem eszik többet 300 W-nál, így gondoltam, hogy 400 elég lesz. És az hogy régi típus, nem tudom, miért baj. :F Megbízható, ismert márka, és nem is volt (annyira) drága, ezért választottam ezt.

Na szóval van még valakinek tippje? Kétségbe vagyok esve. :( :O

Egyébként itt valami furcsa dolog van, mert king1989-nek is hasonló konfigja van, és neki is hasonló problémái. :Y

[Szerkesztve]

(#56) elfelejtette válasza tibz03 (#55) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Memtestből hány kör ment le? Mert nekem volt olyan, hogy csak a 3. körben hibázott.
Giga lapoknál biosban nyomj Ctrl+F1-et!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#57) tibz03 válasza elfelejtette (#56) üzenetére


tibz03
őstag

Csak 1-et, de az is vagy 50 percig tartott... amgy nem hinném, hogy rossz a RAM: márkás, vadiúj. Esetleg lehet az a baja, hogy CL6-on megy? Mert én nem értek ezekhez a memória-időzítésekhez. :U Egyszer próbáltam beállítani a RAM oldalán megadott adatokat (4-12-12-12, ha jól emlékszem), akkor nem indult a gép, bár plusz V-ot nem adtam nekik, mert még mindig nem tudom, hogy kell. :(

Tudom, hogy kell előhívni a Gigabyte-okban, de nekem Asus van. :U De azért kösz. :D

És továbbra is várom a segítségeteket! :)

(#58) r!sS


r!sS
csendes tag

sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy tegnap vettem egy m2n-e sli lapot, egy 6000+os amdn-t, és 1 giga a-datát. winfosba belépéskor- kilépéskor van hangja, de bent a winben, vagy nincs hangom, vagy nem megy a mikrofonom. miért lehet szerintetek? plusz még néha megakad, mintha kicsiket fagyna, és mikor játékban bekapcsoltam a hdr-t, akkor fél percig sekép-sehang, és egyszercsak ujraindul. miután ujraindult az ikonoknak nem volt indítsái helyük, és nem volt képük is... úgyhogy ma úgy gondolom, hogy az 1 napos konfigomtól megválok, és visszakérem a pénzt...

r!sS

(#59) Speed® válasza r!sS (#58) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha kitöltöd rendesen a konfig részt az adatlapodon és kicsit összeszedettebben írsz, válaszol talán valaki érdemben..



Recon
BIOS->Advanced..->Jumperfree Configuration->AI Overclocking fülnél az ''Auto'' opciót ''Manual''ra rakod.A többit remélhetőleg kitalálod..

A tápodat pedig nem azért szólom le, mert 400W&Sifi, hanem azért, mert nem egy új konstrukció, lehet hogy egyszerűen sok neki a 12Vos terhelés. Próbáld meg mindennel tök alapon, esetleg a vidkari helyére egy kisebbet téve hogy így stabil-e. Ha igen->tápcsere, javaslat: FSP BSII 400W apróknál már 8ért találsz..

De mindenekelőtt tényleg be kéne lőni a BIOSban a memmóriatémát és MemTestet futtatni, valszeg itt vana kutya elásva.

king1989
Hasonlóan járj el, memóriabeállítások csekkoolása->MemTest. 5Passig érdemes hagyni. Ha hibátlanul lefutott, Win alatt 2db Orthos Blend módban Prior9en. Ha 1 óráig elfutnak hiba nélkül, nem a proci/memó a hibás az instabilitásban, jöhet a tápkérdés..

(#60) hepp.zoltan


hepp.zoltan
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretném én is a segítségetek kérni. Megpróbálom értelmesen leírni a problémám és amit kérdezni akarok.
Adott egy Asus M2V-TVM alaplap, benne egy 4000+-os X2-es AMD proci. Induláskor a gép kiírta, hogy nem ismeri fel a CPU-t, de persze ettől függetlenül beindult és szépen ment is rajta minden, csak mégis bosszantó volt. Letöltöttem az Asus oldaláról az új BIOS frissítést, ez megoldotta ezt problémát.
Viszont! Amióta frissítettem a BIOS-t a gép nem a régi. A játékok be-beszaggatnak, előtte (bios frissítés előtt) viszont nem volt ilyen, persze ugyanarra a játékra gondolok.. A legszembetűnőbb jelenség pedig az, hogy - néha egészen sokáig (fél óra) nincs vele semmi, néha viszont azonnal, amikor elkezdek játszani - olyan, mintha sok billentyűt lenyomnék egyszerre és megtelne a buffer. (Tehát pl. egy autós játékban az autó úgy megy előre, hogy megy egy picit, megáll, megy egy picit, megáll, csak sokkal gyorsabban és rendszertelenebbül, mint ahogyan én azt leírtam.)
Egyébként időközben már visszatettem az eggyel korábbi bios verziót, és mintha (de lehet, hogy ezt már csak bemagyarázom magamnak) javult volna valamit helyzet.

Kérdéseim:
Szerintetek előfordulhat az, hogy az új bios valahogyan nem jól kezeli a PS2-es portot, vagy az ''alaplapot'', chipkészletet, tudom is én valamit? Tudom, hogy hülyeségnek tűnik!
Hogyan tudom tutira visszatenni a régi biost (dos-os progi nem jött be, asus-os win-es progi nem jött be, bios átnevezése nem jött be)?

Vagy van-e valami ötletetek, hogy miért szaggatnak be azok játékok, amelyek korábban nem, mindezek után ?

A gép:
Asus M2V-TVM alaplap, AMI bios; Athlon64 X2 4000+ proci; Inno3D GeForce 8600GT video; 2×512 Kingmax memória; most már usb-s billentyűzet (de azzal sem tökéletes); monitor; egér; winchesterek; dvd-írók. 350W-os nem tudom milyen márkájú táp, 8e ft-os asus házzal adták.

Köszi!
Már annak is, aki végigolvasta!

(#61) Speed® válasza hepp.zoltan (#60) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kapcsold ki BIOSban C@Qt, lehet hogy az új BIOS hibás ilyen téren és a procid visszaveszi az órajelét random módon. Esetleg frissítsd a drivereket (mobo,vga), hátha. Legvégső esetben WinInstall, ha utána is szarakodik, kölcsönlappal csekkold le hogy nem-e az alaplap a ludas.

(#62) Thrawn válasza hepp.zoltan (#60) üzenetére


Thrawn
félisten

Úgy telepítetted fel a Wint, hogy a lap nem ismerte a CPU-t?

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#63) Speed® válasza Thrawn (#62) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

''telepített telepítetted'' Mizu R2D2, kiakadt a hangprocessorod? ;]


Ha a lap nem ismeri CPUID alapján a procit, attól még a megfelelő szorzó-FSB-fesz. beállításokkal hibátlanul kell működjön, ez nem lehet probléma szerintem.

[Szerkesztve]

(#64) Thrawn válasza Speed® (#63) üzenetére


Thrawn
félisten

Na ja, csak ha nem látta hogy 2 mag van az okozhat meglepetéseket. Én újratelepíteném azt a windowst.

Miről beszélsz egyébként? Semmi baj nincs a hangprocesszorommal :P :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#65) Speed® válasza Thrawn (#64) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Én is, de előtte kikapcsolnám a C&Qt és drivereket herélnék..őő..cserélnék. :D

Valóban, el kéne mennem szemészetre [kép] :D

(#66) hepp.zoltan válasza Speed® (#61) üzenetére


hepp.zoltan
csendes tag

Hello!

Minden driver a lehető legfrissebb! C@Q kikapcsolást, bár őszintén szólva nem tudom mi az, de megtalálom és kikapcsolom :) még megpróbálom. A WinInstall már megvolt egy másik vinyóra, ugyanaz a helyzet! Ha nem válna be marad az lap tesztelése.

(#67) king1989 válasza Speed® (#59) üzenetére


king1989
csendes tag

Memtest megvolt, linkeltem is a képet, 11 pass futott le, de nem talált hibát.
Orthos Blend is megvolt de ott előjött a kékhalál vagy csak simán restartolt a gép.

Viszont új fejlemény h kihúztam a 2×250 GB Samsungot és most csak a 80 GB Samsung van a gépben, egyenlőre nem volt még se kékhalál se restart.

Ezek szerint táp lesz a gond nálam is?

(#68) hepp.zoltan válasza Thrawn (#64) üzenetére


hepp.zoltan
csendes tag

Értem én, hogy mit akarsz mondani. A jelenlegi rendszer még a régi procival volt telepítve, de egy másik partícióra telepített, új is ugyanezt csinálta.

Viszont amit korábban írtál, az elgondolkodtatott. Ugyanis az Everest szerint az 533-as dual memória sebessége 525MHz, de csak akkor, ha az FSB szorzó az alaplapon 10,5-re van állítva, egyébként csak 500MHz. Így viszont a proci már 2100-en ketyeg.
A BIOS-ban pl. kb. 38°C-os, Win alatt, szintén az Everest a CPU magokra ilyen 10-14 °C-ot ír ki, de volt már 8 is (ami hihető!!)
Csak ezt az előbb nem akartam írni, mert már így is hosszúnak tűnt az irományom, plusz gondoltam, én állítottam el valamit, azért módosultak a MHz-ek.

Szerintetek, akkor ezek alapján az alaplap rossz???

(#69) hepp.zoltan


hepp.zoltan
csendes tag

Egyelőre köszönöm a tippeket és segítő szándékot.
Sajnos még csak a munkhelyi gépemen van internet, úgyhogy most megyek haza. Holnap megírom van-e valamilyen változás.

További kellemes napot, estét, éjszakát Mindenkinek!
Hello!

(#70) Speed® válasza king1989 (#67) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A legegyszerűbb ha a tápnak nézel utána.
Amúgy ez a MemTest OK, Blend alatt meghal dolog nemrég nálam is bejött, pontosabban bratyóm gépénél. X2 3800+ és 2x512 TCCC volt neki, Blend/SuperPI elhasalt és néha a gép is. MemTest OK volt, gondoltam hátha valami rejtett inkompatibilitás, vettem 2x1G TCCCt..a 2x1Gt a 2x512helyére téve hibátlan a rendszer, és lehet kapaszkodni, melléjük rakva a 2x512őt sincs semmi hiba. Csak akkor jön elő a hiba, ha az 512eseket berakom az eddigi helyükre.
Szóval ezen a szálon elindulva akár a memóriák is lehetnek ludasak, cseréld fel a helyüket a lapban vagy próbálj ki egy másik párost ha van rá lehetőséged.
De persze a SATA vezérlővel is gond lehet, de akár a vinyók valamelyikével is...egyenként végig kell próbálgatni velük a gépet ha van mód rá.
Macerás ügy, nem irigyellek ;]


hepp.zoltan
Az idióta hőmérsékletek miatt nem feltétlenül kuka egy lap, egyszerűen csak félre vannak kalibrálva a szenzorok rajta, általában BIOSfrissítéssel ez orvosolható, ahogy nem egy gyártó teszi (pl. ABIT lapokban az új Brisbane X2ők 90+'Cn mendegéltek a lap szerint..).

C@Q= Cool&Quiet, ez teszi lehetővé, hogy a proci terheléstől függően csökkentse a szorzóját, ezáltal a fogyasztás/hőtermelést is. Ha ez a funkció abnormálisan viselkedik, hasonló tünetek előforsulhatnak mint nálad. A BIOSban tudod kikapcsolni valahol a procira vonatkozó beállításoknál, egy próbát megér.

(#71) king1989 válasza Speed® (#70) üzenetére


king1989
csendes tag

Az összes tápcsatlakozót lehúztam, majd visszadugtam, meg ahogy tanácsoltad, megcseréltem a memóriákat.
Jelenleg 30 perce fut az Orthos Blend és a Super PI 32M egyidejűleg, hiba nélkül.

THX a segítséget, remélem megúsztam ennyivel a dolgot.

(#72) Speed® válasza king1989 (#71) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha eddig rögtön hanyattdobta magát Blend alatt, akkor ez már fejlődés :C
Furcsa dolog ez a számtech...örülök hogy segíthettem. :R

(#73) tibz03


tibz03
őstag

Na itt vagyok én is lerágott körmökkel és kitépett hajjal. :DDD

Úgy néz ki, hogy megtaláltam a megoldást, bár még mindig fohászkodom a gép bekapcsolásánál, hogy ne legyenek problémák, nem szívesen festem az ördögöt a falra, de reménykedem. :B A mai nap folyamán a gép bekapcsolása 70 %-ban újraindulással végződött. :( De már pár órája rendesen megy a gép, és bekapcsolásnál is boot-ol rendesen.

A lényeg (amit king1989-nek is ajánlok kipróbálásra):

A memóriákat be kell állítani 4-4-4-12-es időzítésűre, és kész! Én az alap-beállításokon hagytam (ha jól emlékszem: 6-5-5-9), mondván: majd próbálgatom később ezt a tuning dolgot. Aztán a memórián felfedeztem ezeket a számokat, beállítottam, és megy rendesen a gép. :C Lehet, hogy adni kell neki plusz voltot is, bár ha jól emlékszem, AUTO-n hagytam, de ha nem, akkor 2,1 V-on van, szóval king1989, ezeket próbáld ki! ;)

Egyébként ez hogy lehetséges, hogy ez a tuning-memória nem megy ''lassabban'', mint az előírt adatok? :F Ilyet még nem tapasztaltam, nem is hallottam. Ezek szerint csak a megadott magas értékek jók neki? :F

(#74) elfelejtette válasza tibz03 (#73) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hehe...
Emléxel még, hogy mit írtál nekem az elején? ''Esetleg lehet az a baja, hogy cl6-on megy? Mert én nem értek ezekhez a memória-időzítésekhez.''
Lehet, hogy tényleg így lesz a jó. Ha tényleg OK min. 1 napig, akkor megtaláltad a hibát! :C

Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#75) tibz03 válasza elfelejtette (#74) üzenetére


tibz03
őstag

Nagyon remélem, és mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.

Ha valami baj van vele, akkor úgyis írok, de az ég adná, hogy ne legyen!!! :R :U :)

(#76) king1989 válasza tibz03 (#73) üzenetére


king1989
csendes tag

THX a tippeket, viszont nálam a probléma jelentkezésénél már be voltak állítva ezek.
Viszont úgy néz ki, hogy nálam is megoldódott a probléma.

A megoldást a 71-es hozzászólásban leírtam. [link]

(#77) tibz03


tibz03
őstag

Hmm, az előbb megint újraindult a gépem, de nem bootolás közben, hanem éppen az MSN megnyitása után, tehát semmi ''megterhelőt'' nem csináltam vele. :(

De szerintem itt lesz a kutya elásva a memória-időzítéseknél, mert még mindig sokkal ritkábban indult újra a gépem a mai nap folyamán, mint szokott.

Most átállítottam 5-5-5-18-ra, ami az Everestben volt megadva alap-beállításként, és adtam neki így 2,1 V-ot... meglátjuk mi lesz.

(#78) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Üdv Mindenki!

Haverom konfigjával volna egy probléma, ami még ma is tart:

Kb. 2 hete eldöntötte, hogy bizony új gépet vesz. Megvettük alkatrészenként és mikor hazaértünk összeszereltük.
A konfig:
MSI k9n Neo-f
2x512MB DDR2 667
Gianward GF 7600GT
A64 X2 3600+
160GB Sata2 HDD
Deer 400W

Egész jól működött a dolog vagy 2 napig. Amikor is elmondása szerint játék közben lefagyott a gép és a monitor elsötétült. Gép kikapcs, majd be a gép, de a monitor sötét maradt (nem volt boot és post sem). Elhívott és nekiálltunk szétszedni. Megnéztük minden a helyén van e, majd gép bekapcs. CSodák csodájára indult.
Mondtam neki indítson el egy játékot és nézzük meg mit fog csinálni terhelés alatt. Kb 20 perc játék után kékhalál. Reset után a gép megint nem boot-ol (megint csak sötét monitor).
A vga-ra gyanakodtunk először, de mint kiderült nem azzal van a gond, mert az én 7300GT-mel sem ment a boot. Lekaptuk a lapról a hdd-t és az odd-ket, de úgy is semmi.

Visszavittük a boltba és 3 nap után szóltak, hogy alaplapot kellett cserélni. Ez meg is történt (Asus deszka lett). Otthon azonban XP telepítés közben azonban megint előjött a hiba.
(tehát a boltban csak találomra cserétek ki valamit :(( ).
Most kb 1 hete ott dekkol a konfig a számtechboltban és még mindig nem csinálták meg...

Szerintetek mi lehet a gond. Gyanakszunk még a tápra; memókra (az alaplap már biztos nem okozta :D ). És nem tudom, hogy a cpu okozhat ilyen hibát?

Köszi ha elolvastátok és minden tippet szivesen fogadok :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#79) Speed® válasza Dr. Romano (#78) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Táp.
Ha fagy/kikapcsol és utána egy ideig nem kapcsol be, a védelme kapcsolt.
Nem értem, miért vesz vki noname tápot, 7k alatt is lehet kapni FSP350et..

[Szerkesztve]

(#80) FireKeeper válasza Speed® (#79) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mert az alienben a deer a sláger, azééér :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#81) Dr. Romano válasza Speed® (#79) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi!

Tudom, hogy a táp gagyi, de ő választotta, pedig én is mondtam hogy FPS (az van nekem is), de nem hallgatott rám.

A probléma megoldódott. Befenyítettük a számtechboltosokat, hogy ha nem nézik meg alaposabban a gépet, akkor ''we are go to the fogyasztóvédelem'' :D
Másnapra már telefonáltak is, hogy kész a gép!!! LoL! Mit nem tesz egy kis határozottabb fellépés... :F
Egyébként a 2x512-ből az egyik modul volt a hiba forrása...

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#82) Orey


Orey
csendes tag

Nekem is szokta azt csinálni a vinyo. Mindig maskor. De uugy műkszik minden. :) Meg 1-2 óráként fogalmam sincs hogy mi szólal meg a gépembe. Ilyen furcsa zúgó hang...valami elit :D

UT2k4 4eVeR :)

(#83) Tüzi

MI a baja a gépemnek? Tekerem az egeren a középső gombot netezéskor, és amikor görgetem az ablakot, akkor érdekes hang jön ki a gépből. Talán a videókártyától. Ahogy tekerem, úgy "recseg" ha abbahagyom, abbahagyja, de olyan mintha kontaktos potit tekerne egy kis kínai a videókártyában, vagy valahol arrafele.

Ez nooormális? :F :Y

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#84) Fricc


Fricc
tag

Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond a géppel/táppal.
a gépem:
2500+ Barton
1 giga samu ram
asus a7n8x-x alp
előtte gef4 mx, utána gef ti 4200
2 winyó
1 dvd
táp: ezelott codegen 420W, most antec sonata III / earthwatts 500
Vettem egy vga karit (mx csere ti 4200), 1 hónapig gond nélkül ment, néha találkoztam olyannal, hogy 1 pillre megakadt a kép, és ment tovább utána. Gondoltam kevés neki a táp, de még mielőtt megrendeltem volna az újat, meghalt a kodegány tápom, hírtelen kikapcsolt a gép se kép se hang. Mondom remek, szereztem egy sonata III-mat és annak a tápjával meg azt csinálja hogy néha a kép bekockásodik és újraindul a gép. ezt már egyre többször megjátsza. a vga gyanús nekem, de attól félek, hogy az nyírta ki az előző tápomat, ez szerintetek lehetséges? A számítógép hibás alkatrészei (pl szar videokari/proci/akármi) képesek olyan módon visszahatni a tápra hogy az károsodjon??
(illetve megjelent egy szolíd, halk, magas cicergő hang :(( )

(#85) kem


kem
addikt

ha ezt a hibaüzenetet kapom?

Köszi!

(#86) zyzzyadi válasza kem (#85) üzenetére


zyzzyadi
tag

Szia kem
Alaplap típusa ?esetleg vami usbs eszköz okozhatja a hibát vagypedig bios beállítás vagy fel nem telepített usb driver.illetve régi usb driver verzió.javallott a gyártó honlapjáról leszdni friss usb drivert(pci usb állomásvezérlő,gyökérhub) esetleg teljes chipset drivert :D
1 próbát megér
ha továbbra is fennáll a hiba akkor írj
U.I:nekem egy rossz kingston pendrive okozott ien problémát,illetve rossz memória a gépben.vagy ha találsz gugliban egy olyat hogy usb ellenőrzésének frissítése 1us ról 5us ra akor azt is érdemes megcsinálni (ez már általában rendszerleíró adatbázisban turkálás)viszont ajánlom az ashampoo powerup 3 szoftware-t aban is belhet állítani
Üdw zyzzyadi

PSP V1,V2(fat,slim)javítás,Motorola/Sonyericsson/nokia/samsung mobilok szoftver frissítés.Robogószervíz! Monitor/számítógépszervíz egy helyen. ha érint akkor PRIVI ;)

(#87) kokoato válasza Tüzi (#83) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Nem jellemző hogy valami tönkre megy és vszi magával a tápot, általában a fosabb minőségü tápok szoktak aldozatot szedni /lap, proci, mem/ ha elhaláloznak!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#88) Csabee. válasza kem (#85) üzenetére


Csabee.
nagyúr

memória hiba is lehet, de szerintem csak az oprendszered omlott össze, egy újratelepítés megoldaná a hibád :)

Üdv: Csabee.

(#89) kokoato válasza kokoato (#87) üzenetére


kokoato
aktív tag

Jaj bocs ezt Fric-nek szántam!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#90) tpeter válasza Tüzi (#83) üzenetére


tpeter
aktív tag

Hehe! Ezt ismerem. Valam zajt szed össze a hangkártya, hogy hogyan azt ne kérdezd. Mindenesetre ha a CD-t elnémítom, akkor nálam megszünik.
Normálisnak nem normális, de ez van.

(#91) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv!

Kellene egy kis segítség mivel nem tudok rájönni hogy mi baja lehet a gépemnek! Néha kapok egy ilyen képernyőt vagyis netezek meg zenélek és egyszer csak megfagy a gép szétesik a képernyő mint ahogy a képen is látszik és csak az újraindítás segít! Van amikor 10 perc után van amikor órák után de bekövetkezik! Konfig az adatlapomon csak most vissza van állítva minden alapra! Ha van ötlet írjátok meg!

(#92) kokoato válasza Nyiscsák (#91) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Láttam már ilyet anno magamnál is! Nekem vga csere lett belőle! :O

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#93) Vasinger! válasza Nyiscsák (#91) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem húzod a VGA-t? Ha nem, gariztasd!

(#94) Gabeee válasza Nyiscsák (#91) üzenetére


Gabeee
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem is volt olyan vga-m, ami pont ilyen tüneteket produkált, visszavittem, gariban cserélték. Húzva soha nem volt.

"Jó nyitott elmével élni, de azért annyira ne nyitottal, hogy kiessen rajta az agyad." Carl Sagan

(#95) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

(Mi a baja a gépemnek, ha...) Első bekapcsoláskor nem mindig indul be.
Mármint bekapcsolom, a bekapcsoló gomb kék háttérvilágítása ég, de nem "pittyen", mint minden normális bekapcsoláskor, és a monitor visszajelzője is csak sárgán világít.
Reset után megjavul...

Samsung Galaxy A54

(#96) Stoto válasza Viktor0610 (#95) üzenetére


Stoto
tag

A kondik kezdenek megdögleni. Régi gép ami sokat ment úgy hogy nincs jó szellőzése a kondenzátoroknak. Esetleg nem túl régi, de folyamatosan túlhajtva ment forró kondikkal.

Ha van rá mód próbáld ki, hogy bekapcsolás elött hajszárítóval felmelegíted a kondikat, ha így egyből beindul akkor valóban ez a baja.

(#97) danzi


danzi
tag

Sziasztok!

1 pár éves az ASUS pundit, és néha éjjel bekapcsol magától... vagy néha leshutdownol szabályosan, (vagyis ilyen emergency shutdown) mintha megnyomtad volna a gombot.

Az a gyanúm, hogy a gomb be van ragadva, de ez egy alaplapra forrasztott kis mikrokapcsoló, amit a ház egy kis műanyag panelje nyom be... iszonyat idegesítő a jelenség, már Power optionsben belőttem, hogy ne csináljon semmit, se sleep se shutdown se semmi, ha menet közben benyomják...

Mi a frászt lehet ezzel kezdeni? elvileg "roppan" a gomb és ki is ugrik megnyomásnál, tehát olyan mintha rendesen működne, de abszolut nem tudok mást elképzelni, hogy miért kapcsol néha ki, és főleg nem, hogy éjjel pl így random miért kapcsol be....

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#98) Lewzke válasza danzi (#97) üzenetére


Lewzke
őstag

Bakker ! A havernak is ez a problémája van egy Antec 300-al , amióta megmozgattam az alaplapi csatlakozókat nem jött elő a szellem (bár lehet hogy csak szabadságon van) :DD .

[ Szerkesztve ]

(#99) Pyzoo válasza Viktor0610 (#95) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Bizony bizony kondi hiba!
Főleg a proci vagy AGP/PCIE portok környékén lévők szoktak leghamarabb megfőni.
Ha van hozzá érzéked cserélheted de egy ügyes kezü műszerész meg tudja csinálni.
Meg szépen átméri neked a folyadék elektrolitos kondikat és megmondja melyik haldoklik még.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#100) Lewzke válasza Pyzoo (#99) üzenetére


Lewzke
őstag

Hát igen , oda ügyes kéz kell ám . Vannak lapok amelyeken elég nehéz kicserélni a kondikat de olcsón meglehet úszni vele .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.