Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kételkedem válasza JoolsNOS (#350) üzenetére


kételkedem
addikt

Csupán attól nem lesz kékhalálod, hogy bekötik a netet. Az a valószínű, hogy éppen akkor romlott el valami a gépben, mikor a netet kötötték. Memtesttel teszteld a memóriát, annak a hibája okozhatja a problémát.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#352) critox válasza Csaszykj (#349) üzenetére


critox
csendes tag

Lehet,hogy bios frissítés kell neki...Én kivenném az elemet az alaplapból vagy két percre és utána újraindítanám.

(#353) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Sziasztok! Ma bootolásnál, a gépem feldobott egy menüt, hogy melyik meghajtóról töltse be az oprendszert. Mindkét merevlemezem, a CD meghajtó és a floppy lemez is szerepelt köztük, ebből kézileg választottam ki a rendszerlemezt. Ilyen menüt eddig még soha nem láttam, pedig régóta megvan a gép; nem is állítgattam semmit a BIOS-on, nem végeztem BIOS-frissítést. Ez mit jelent vajon? Annak az előjele, hogy valamelyik alkatrész (pl. alaplap) a végét járja?
Az alaplapon az akksit kb. fél éve cseréltem, nem hiszem, hogy azóta lemerült volna, ill. amikor tényleg az volt a baja, akkor a dátum állítódott vissza mindig 2003. jan. 1-re, most viszont az helyes maradt.

Az alaplapom egyébként ASUS A8NE típusú, ha ez fontos a hiba okának megállapításához.

(#354) JoolsNOS válasza kételkedem (#351) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! Bár remélem nem hardwarehiba. Esetleg a wifi netvezérlése, és a frissen telepített alaplapi lan összeakadására gondolok.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#355) JoolsNOS válasza JoolsNOS (#354) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na úgy tűnik szoftveres gond volt. Amíóta újra tettem wint, semmi gond.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#356) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó helyre írok, de nem tudom hova kéne.
Windows 7-et használok pár hete, minden gond nélkül ment eddig. Délelőtt felraktam a Rogue Warrior játékot és próba közben kifagyott. Leszedtem, de utána a cod4 cod6 is lefagyott. Videókártya driver frissítés, majd windows frissítés, de újra fagyás. Böngésézs közben semmi baj, órákig semmi baj, de ha játszom megáll a kép és színes négyzetek jelennek meg a lefagyott képernyőn. Mi lehet a baj?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#357) ramadam


ramadam
csendes tag

:DDD Mi a baja a gépemnek ha?: Win 7 Ultimate van rajta 4 giga ram és a windows csak 3,2 lát? :C fail

(#358) JoolsNOS válasza ramadam (#357) üzenetére


JoolsNOS
veterán

32 bites a win7ed! Csak a 64 bites rendszer érzékeli a 3 giga feletti ramot.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#359) ramadam válasza JoolsNOS (#358) üzenetére


ramadam
csendes tag

köszi a választ ;)

(#360) kételkedem válasza scabi78 (#356) üzenetére


kételkedem
addikt

Túlmelegedhet a processzor, vagy a VGA, Vagy csak szimplán elromlott a VGA. Monitorozd a hőmérsékleteket, ha magasak akkor pasztázás, hűtő ellenőrzése. Kérj kölcsön egy másik VGA-t próbáld azzal, úgyis fagy-e.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#361) kis59


kis59
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítséget kérnék! A fiam valamit szétzilálhatott a játékgépén (SP2-öt telepített), mert bekapcsoláskor a gép elindul, lefutnak a szokásos rendszerbemutató sorok (BIOS indít), majd választani kell az oprendszerek közül. Ezután egy kattanás, a gép leáll és újraindul.... És ezt csinálja végtelen ciklusban...
Az az érdekes, hogy csökkentett üzemmódban minden további nélkül működik, még töredezettségmentesítést is lehetett csinálni.
Vinyócsere után ugyanez van.
Az alaplap Gigabyte GA I865-GME-775-RH
Előre is köszi!

(#362) Louro


Louro
őstag

Adott egy Gigabyte EP35-DS3R alaplap, E8200 proci, 2x1GB ram, Gainward 8800GT VGA és egy Corsair 450VX táp.

Remélem ennyi periféria elég lesz a hiba megállapításához. Tegnap a gépem egyszercsak gondolta és azóta szivat. Ha bekapcsolom 8 másodpercenként újraindítja magát. De úgy, hogy 8 másodpercig felpörget mindent, aztán leáll, 1-2 másodperc néma csend, aztán kezdi újra. Próbáltam már mindent lehúzni rólam, de semmi. Még a monitorra se írja ki a VGA biosát, szóval addig se jutok el. Próbáltam 1 rammal, csereVGA-m még nincs, púpos kondi nincs, semmi se volt tűzforró.

Ötletek, hogy mi lehet a baj? Kitisztítottam a gépet, mindent alaposan megnéztem, visszaraktam. Nem volt rövidzárlat. Túlfesz se. A gép ment már napokat is azelőtt és most csak zene és letöltés ment alatta és míg zuhanyoztam, azalatt jött rá a bolondóra és azóta se gondolta meg magát. Sajna semmit se tudok rajta lefuttatni, még memtest-et se, mert hát ugye a VGA bios-a se jön be.

Mess with the best / Die like the rest

(#363) Vagtam válasza Louro (#362) üzenetére


Vagtam
tag

Nálam volt hasonló dolog és egy tápcserével megoldódott. Esetleg egy kölcsön táppal kipróbálhatnád hátha segít.

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#364) Taifa Díaz válasza scabi78 (#356) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

3D-ben túlmelegszik a vga ram :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#365) Louro válasza Vagtam (#363) üzenetére


Louro
őstag

Ha minden igaz, holnap kapok egy kölcsöntápot és VGA-t (bár félek, hogy a VGA még AGP-s :S). Ha a táp lesz a ludas, akkor falnak megyek. Nagyon sokat kérdezgettem, hogy 450es vagy 520as táp legyen e. Na meg húzva is max a proci volt, VGA, memória soha. Szóval, ha a táp lesz, harapok :DDD

Na meg feszingadozás se volt (tudom, szoftveresen ne nézzem, de akkoris). Ha a táp lesz, akkor nagyon szomorú leszek :( Nem volt olcsó :(

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#366) Vagtam válasza Louro (#365) üzenetére


Vagtam
tag

Akkor reménykedj :D

:R

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#367) Spunky96


Spunky96
csendes tag

Hali !

Az a gondom, hogy akárhányszor beindítom a gépet újra be kell állítanom a CrossFire-t C.G.I. BIOS-ban mert ha elindul a windows(7) a Catalystban nem tudom bekapcsolni a CrossFire-t:( Tehát minden inidításnál ugymond elfelejti a gép, hogy CrossFire-be van kötve a két kártya :'(
Konfigom:
Asus P5B Premium
Intel E7200 Dual Core
ATI HD 4670 CrossFire
Samsung, Buffalo 4 giga memória
Samsung 160Gigás vinyó

Valaki erre tud valami magyarázatot ?

IGO Primo by Plajos :P

(#368) Louro válasza Spunky96 (#367) üzenetére


Louro
őstag

Crossfire-ben annyira nem vagyok jártas, de táp? Milyen tápod van?

Mess with the best / Die like the rest

(#369) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

Haverom kért meg hogy írjam be a gondját. Azt hiszem vmi Giga P35 lapja, e8400, 3850 (vagy 3870) vga-ja van passzív hűtéssel. (táp vmi normális van) Vmi kattogást hall az alaplap középső része felől és sokszor újraindul a gép, már akár windows töltés előtt is. Lehúzott minden feleslegeset a tápról, akkor is kattogott vmi, de nem venti. Az egyik memóriát kiszedte a 2-ből, akkor jó lett egy napig, utána újra újraindulások következtek. Már akár bekapcsolás után. Egy másik tápot fog kipróbálni vmelyik nap, hátha az rossz. Ha azzal is fennáll az újraindulás, kattogás, akkor van vmi ötletetek?

(#370) tome.jr


tome.jr
addikt

Sziasztok!

Ez mitől lehet?

Ha az egyik ablakot elhúzom a másik előtt, akkor ilyen kondenzcsíkot húz maga után, van amikor pár pillanatara meg is fagy a gép ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#371) Louro válasza Louro (#362) üzenetére


Louro
őstag

Na táp kilőve, másik táppal is 8 másodpercenként újraindítja magát. Én igazából az alaplapra kezdtem el VGA-nál , memnél nem csinálna ilyet, max elindulna, de vagy nem adna képet, vagy hibaüzenetet dobna ki. De ez az újraindulás-várás-újraindulás itt szerintem kondi lehet a ludas. Lehet aprón szétnézek az alaplapos totyikban, hogy mit érdemes ma venni egy intel E8200 procihoz.

VAgy ha van ötlet mivel lehetne még próbálkozni....örülnék, ha megúsznám pénzbefektetés nélkül. CMOS reset meg érdekes ennél a lapnál, mert ráteszem a jumper sapkát. Elindítanám, de semmi megmozdulás. Szóval nem tudom mennyire volt eredményes a reset.

Mess with the best / Die like the rest

(#372) JoolsNOS válasza tome.jr (#370) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem hasonlót csinál néha mikor a proci le van terhelve nagyon. Vagy éppen mikor ki akarok lépni valami lejátszóbol, és szintén küzd gép. De csak abban a pár mpben csinálja amíg nincs elég erőforrás.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#373) tome.jr válasza JoolsNOS (#372) üzenetére


tome.jr
addikt

Szűz Vista telepítés után csinálja ezt. 6 gb ram + core i7. Nem hiszem, hogy erőforrás szűkében lenne. Proci használat 1-3 % ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#374) JoolsNOS válasza tome.jr (#373) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Akkor passz :(
Bár nekem is friss winnel csinálja. Bár xp. Az néha gondba van programok bezárásával. Meg neked nem is bezárásnál csinálja, igazából csak a hasonló "effekt" miatt említettem meg.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#375) Sanyox


Sanyox
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket és ötleteiteket szeretném kérni. A gépemmel kb. 2 hónapja gond van. Nem mai konfig (asus A7V8x-x, athlon 2200+, 512 DDR, R 9600Pro) már de még nekem megfelel itthonra másodlagos gép gyanánt. Azonban mostanában többet voltam itthon és próbáltam volna időtöltésként játszani (ami elmegy még rajta). Semmi komolyra ne gondoljatok Carma2 Driv3r ilyen régi gyöngyszemek. Azonban a gép MINDEN játék során lefagy kb 1 perc után. Egyébként nagyon ritkán, csak ha sok minden megy 1szerre pl.:zene +több firefox + word. Legutóbb már a Risk közben is lefagyott az pedig nem egy durva játék. A tápra gyanakszom mert a 3 V-os fesz. csak 2,7 az 5 V pedig 4,5. De nem tudom biztosan, mivel előfordult hogy az újabb Catalyst kiírta h a videókártya alaphelyzetbe állt (Ati-recovery progival) és 640*480 4 szín vagy csak úgy a videokari driver hibáját írta(ujratettem azt is de semmi változás) :S Valaki tudja mi lehet a gond? Nem akarok potyára tápot venni nem állok úgy most :S Előre is kösz a segítséget!

sasa

(#376) gregtom6


gregtom6
csendes tag

Hy mindenki!
A sulis laptopommal (Fujitsu Esprimo Mobile V6535) tegnap óta gond van. Amikor bekapcsolom, minden bejön rendesen, de az egér megjelenése után egyből az asztal bal alsó sarkába ugrik.
Ha az egeret mozgatom, akkor ki tudom onnan vinni a nyilat, de visszaugrik ugyan oda. (így alig tudok bármire is kattintani).
Ha kihúzom az egeret, és Touchpaddal próbálkozok, akkor ki se tudom mozdítani a bal alsó sarokból a nyilat.

Pár perc után kék halált dob a gép, végig ellenőrzi a memóriát, majd 100% után újraindul, de magát a hibaüzenetet el se tudom olvasni, olyan gyorsan indítja újra a gépet.

Elsőként arra lennék kíváncsi, h a merevlemez tartalma megmenthető-e, valamint, hogy oldható meg ez a probléma?
Köszönöm a gyors segítséget...

(#377) gregtom6 válasza gregtom6 (#376) üzenetére


gregtom6
csendes tag

Ubuntut hogy indítsam el, hogy véletlenül se formázza le a gépet, hanem csak eliduljon, és mindent ki tudjak menteni???

(#378) Ari18 válasza tome.jr (#373) üzenetére


Ari18
őstag

Nem tudom milyen vga-d van, de lehet túlságosan visszaveszi az órajeleket és azért. Esetleg régebbi vagy újabb driver.

(#379) HeCki


HeCki
csendes tag

Sziasztok.

Volna egy kerdesem. Van egy ilyen gepem (kb. 2 eves):
Asus M2NPV-MX
AMD Athlon 64, 1.8 Mhz 3000+
Ram: 2GB DDR2
Videokartya:NVIDIA GeForce 7100GS (512 MB)

A gondom az,hogy mostanaban mar eleg surun lefagy. Szerintem az oka a proci mert ahogy figyeltem a ram meg csak 500-800 nal van de mikor mozgas van a gepen a proci felugrik 100% ra es fagyas van. Ami a legjobbna porgeti olyankor a procit (pl. mozzila) kilovom akkor visszaugrik es probalhatom elorol.

Mi lehet a gond? Egy procicsere megoldana a dolgot? le kellene cserlejem egy erosebbre?
Ami meg feltunt,hogy igen hangos a gep. lehet ennek koze a dolgohoz? azt nem tudom,hogy az elmult idoben lett hangos vagy az elejetol fogva de azt hiszem,hogy ez mar eleg regota igy van

Koszi elore is

(#380) Boxi88 válasza HeCki (#379) üzenetére


Boxi88
őstag

először is nézd meg hogy nem poros e a procihűtő, illetve a ventilátor alatt, ha igen takarítsd ki, de ha leveszed a bordát is akkor ne felejts el majd pasztát tenni alá ha rakod vissza, esetleg egy új windowst telepíts rá, lehet hogy a mostani már televan felesleges dolgokkal, aztán fogja csak a gépet...

a procicserét csak akkor javaslom ha se a takarítás sem az új oprendszer nem javított a helyzeten...

egyébként én ha már szétszedem a gépet kitakarítom rendesen, videókarit is meg a ramok érintkezőit is meg mindenből kifújkálom a prot, abból baj nem lehet...

(#381) Boxi88 válasza gregtom6 (#376) üzenetére


Boxi88
őstag

a biosba tiltsd le a Touchpad-ot, majd indítsd újra, és dugd be az egeret, ha megjavult akkor lehet hogy tönkrement a Touchpadod...

ha a merevlemezen fontos adatok vannak, szed ki a laptopból, és kösd rá az asztali gépre majd ments le mindent oda ami kell, utána szereld vissza a laptopba és próbálj meg rárakni egy új oprendszert, hátha megoldja az egeres problémád is....

(#382) HeCki válasza Boxi88 (#380) üzenetére


HeCki
csendes tag

A takaritas akkor meglessz csak ahol kinyitni pasztazni meg hasonlot kell azt inkabb nem vallalom mert annyira nem vagom es mitnhogy elbassszam megjobban :)
wint ujra raktam de az nem segitett.

(#383) Boxi88 válasza HeCki (#382) üzenetére


Boxi88
őstag

akkor takarítsd ki a procihűtő és a prociventilátor között...

havernak egyszer olyan vastag proréteg volt oda lerakódva, hogy a venti épp hogy csak pörgött, de tök fölösen mert a levegő nem jutott át a bordához... aztán ez igen csak megcsappantotta a teljesítményt :U

(#384) d3rad


d3rad
tag

Hello!

Következő lenne a probléma:
Van egy gép, Asus P5ND2 SLI alaplappal, P4-es proci, 1Gig Ram.

Bekapcsolásnál nincs kép, semmi. Cseréltünk benne videokártyát, először müködött, de másnap megint nem volt kép. Néztük másik monitorral is.

Ötletem sincs, hogy mi lehet a baj, esetleg az alaplap v a memória?

Javaslatokat előre is köszönöm!

(#385) D.Orion


D.Orion
veterán

Hi volna egy érdekes problémám, kellene a segítségetek!

Van nálam egy gép az alábbi hibajelenséggel:
A gép random ki-be kapcsolgat ha áram alatt van, terheléstől és feladatoktól függetlenül. Már egy winyó elhalálozott benne emiatt, de már megint kezdi.

Gyárilag Mercury "táp" volt benne, majd Codegen. Nálam belekerült egy Chifi és egy FSP is, de mindegyikkel ezt csinálja, illetve már fel sem áll a rendszer csak ki be kapcsol a gép ha áramot kap. Az előbb lehúztam róla a bekapcsoló gombot hátha az a szar és helyettesítettem egy másikkal, de azzal is ez a baj. Utána gondoltam egyet és bekapcsoló gomb nélkül áram aláhelyeztem, ekkor legnagyobb meglepetésemre ismét elindult majd leállt.

Mi lehet a probléma forrása? Volt amikor egy hosszú füttyel jelezte indításkor, hogy baj van.

Gép.:
Abit NF-7 v2.0
AMD Sempron 2500+
512MB DDR1
20GB Maxtor winyó
+2 ODD

(#386) kem válasza D.Orion (#385) üzenetére


kem
addikt

Szerintem alaplap. Procit ellátó PWM is lehet gond, vagy a NB. Ezeknek elég sürün zár rövidre a NB-jük. Rendesen le van hűtve?

Köszi!

(#387) D.Orion válasza kem (#386) üzenetére


D.Orion
veterán

Hűtve? Nincs a gépházon oldallap, azt ennyi. :N

(#388) kem válasza D.Orion (#387) üzenetére


kem
addikt

Az a legrosszabb, úgy nincs légcsatorna. Csapjál föl egy Zalman NB hűtőt a NB-re ha van kéznél.

Köszi!

(#389) atti_2010 válasza D.Orion (#385) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem hiszem hogy melegedési probléma mert akkor csak egy idő után csinálná,nem forrósodhat fel egyből mert akkor azt jelenti hogy más gondok is vannak, Bios reset vagy frissítés ha nem segít akkor valószínű hogy alaplap, de biztosra így távolról nem igen lehet menni, a legtutibb ha minden alkatrészt letesztelsz külön.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#390) D.Orion válasza atti_2010 (#389) üzenetére


D.Orion
veterán

Átpakoltam az összes hardvert az én AN7-es lapomba, itt pöccre indul és nincs az a teszt ami alatt megfagyna(még a Mercury táppal sem). Úgy vélem ez az NF7 kimúlt. Ha lesz időm átnézem aprólékosan a lapot, mert nem rég lett átköltöztetve egy másik házba és erős a gyanúm, hogy a költöztető nem volt elég óvatos és valahol megsérülhetett a lap(úgy is rég méregettem már ilyen komplex áramkört).

(#391) lestyanrobi


lestyanrobi
tag

Hali mindenki!. Az a helyzet hogy én hülye, hiába vigyáztam, valahogy sikerült beütnöm a videokártyát szerelésnél (9800gt), kicsit beragadt aztán meg hirtelen megindult amikor jobban húztam. Így vertem le az egyik kis darabját, ami továbbítja a táptól az áramot. Elöször észre se vettem, csak amikor random kikapcsolt a gép és el se akart indulni azzal a vga-val. Ez az előélete az msi k9a2 cf-f alaplapomnak és phenom II x2 550 procimnak. Minden jól működik azon kívül, hogy a windows 7 64-bites azt írja hogy 4 GB memóriából csak 3.25GB használható (néha 3.5--öt ír). Semmi mást nem ír ki, hibajelzést sem küld, csak a vezérlőpult--> rendszerben írja ezt, azon kívül semmi más nem változott (operációs rendszert is 64-bitesnek írja. Állítólag ilyennel gariztatni se biztos hogy lehet. (boltban kérdeztem). Ezért szeretnék véleményt kérni, hogy ki mit csinálna ilyenkor. Köszi előre is!
ui. : biost beállításokat töröltem a jumperrel.

(#392) kem válasza lestyanrobi (#391) üzenetére


kem
addikt

Én azonnal szaladnék Helkis fórumtársunkhoz, hátha meg tudja menteni a vga-t. Elég ügyes műszerész.:K

Köszi!

(#393) Timyyy


Timyyy
őstag

Hali!

Mi baja lehet a gépemnek, ha dvd lejátszás közben lefagy? :F Játékok, net és egyéb terhelés alatt nincs gond, csak akkor, ha a winyón lévő dvd-ket lejátszom(vlc vagy power dvd-vel). A fagyás ideje teljesen random van amikor másfél óra után fagy le, van amikor 30 perc alatt. Codec hiba lehet?

Gépem az adataimnál.

(#394) Zodicus


Zodicus
senior tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy ha nem nyúlok a géphez x ideig, akkor csontra lefagy. Egy pillanatra még visszajön a kép, aztán 2sc múlva már az egér sem mozdul. Terhelésre és játék közben semmi baja. BSOD nincs. Alvás funkció kikapcsolva.

Akinek van vmi ötlete, írja le légyszi... :R

(#395) A Zéé


A Zéé
addikt

Hello!

Adott a frissen összerakott gép:
Asus P7H55-V
Intel Core i3-530
Corsair CX400W
Kingmax 2GB 1333MHz
500 GB WD Caviar Blue
+ Win7 64bit

A probléma pedig a következő: Amikor bekapcsolom a gépet fél-1 perc gondolkozás után elkezdi keresni az össztevőket, amiket szépen lassan ki is listáz, ami után EZT a hibaüzenetet írja ki, ami után ha F2-vel továbbmegyek, akkor rendesen elindul a Windows.
Igazából azt nem értem, hogy miért látja instabilnak az áramellátást... Elvileg minden kábel jól van a helyén, és a táp se egy vacak...
Ami még furcsa volt, hogy a 12V-os ATX csatlakozónál igényelte , hogy mind a 8 tüske a helyén legyen... Elvileg elég lenne csak a 4 is nem? Viszont ha csak a 4et dugtam be, akkor nem indult el a gép, hanem folyamatosan újra indult még a Boot előtt.

Amúgy a bekapcsolástól a Windows indulásáig kb 3 perc kell, utána viszont a Windows feláll kb 1 perc alatt, és működik is minden megfelelően.
Ezután frissítettem a Biost, de még mindig fenn áll a probléma. Kihúztam mindent, ami be van dugva az a 24 pin-es alaplapi vezeték, a 4 pines ATX tápvezeték, és a merevlemez maradt. Pedig ezeket a vezetékeket csak 1 féleképp tudom bedugni, szóval még véletlenül sem lehet ez a baj.

Kutattam a Biosban is, és ott azt mutatta a rendszer, hogy a 3V-os ágon 3.3V megy, az 5V-oson 5.14, a 12V-on meg 12.4V. Gyanítom, hogy emiatt reklamálhat, de mit tehetek vele? A táp a ludas, vagy az alaplap vesz fel valamiért túl sok áramot?

Kezd egyre jobban idegesíteni a dolog... Akármilyen ötletet szívesen fogadok a megoldásra. Vagy csak ne foglalkozzak vele, és kapcsoljam ki a Biosban ezt a Power Surge felügyeletet?

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#396) Zolcsykaa


Zolcsykaa
csendes tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy ASUS P5VDC-MX típusú alaplapot, a problémám pedig a következő.
A hangkártyához a létező összes drivert leszedtem (természetesen a hozzá megfelelőt), ám mégsem akar semmi hangot kiadni a gép. Felismeri a hangkártyámat, le is játssza a filmeket, zenéket - hang azonban mégsem jön ki, olyan, mintha valahol lenne egy némító gomb, amit meg kéne nyomni.

A másik problémám pedig a következő: szintén ehhez az alaplaphoz vásároltam egy KINGSTON KVR533D2N4/1G típusú, DDR2-es, 533MHZ-es memóriát, 1 gigás, és a BIOS valamint a gép is csak 512-nek ismeri fel.
Ennek mi lehet az oka?
BIOS frissítés kéne, ez megoldaná a problémát, vagy esetleg a beállításokban ezt valahol meg lehetne oldani, hogy a valós méretét lássa?

PRIVIT írjatok és akkor biztos a válasz :)

(#397) KukkSteve válasza Zolcsykaa (#396) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szia!
Szerintem a hangkártya nagy valószínűséggel meghótt...:( Vagy valamiért nem kompatibilis az adott op rendszerrel. De ez könnyen orvosolható. :) Szerencsére.500/1000huf :Y
A másik gondra pedig én annyit tudnék tanácsolni, hogy mindenképpen tedd fel a legújabb biost. Ha az sem segít, akkorra már szerintem kapsz megoldást a guruktól is, márha erre van másik út. :) :D

A számom az adatlapomon. ;)

(#398) AKHook1


AKHook1
tag

1.) Vidd vissza a karit ahol vasaroltad, garival ugy is kicserelik.

2.) BIOS frissites altalaban megoldja a problemat.

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

(#399) Syasya


Syasya
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a gépem többször is kikapcsol, mintha kék halál lenne (bár én nem hiszem, hogy az, mert most raktam fel újra az op rendszert, és teljes takarítás lett a vinyókon). Mikor megpróbál beindulni egy rövid szokásos sípolás helyett hosszabban sípol és megint újraindul. Ezt kb eljátssza vagy 5ször. Le szoktam ilyenkor áramtalanítani, de csak ideiglenes megoldásnak tűnik. Párszor már kiírta, hogy a bios megpróbálja magát újra észhez téríteni, de szintén csak ideiglenes gyógyír.
Szerintetek mi lehet a probléma? Gondoltam a bios frissítésre is, de még sose csináltam olyat :)
Köszi!
Üdv: Szasza

By: Syasya

(#400) AKHook1 válasza Syasya (#399) üzenetére


AKHook1
tag

1 hosszut sipol?

Hisz nyakas gaz fajtánkra bitófa vár....Igyunk hát pajtás yo ho!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.