Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Syasya válasza AKHook1 (#400) üzenetére


Syasya
csendes tag

Bizony bizony... :(

By: Syasya

(#402) nanus válasza Syasya (#401) üzenetére


nanus
senior tag

memória -ki-be, ha több van egyenként,esetleg más slotban próbálva

(#403) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

remélem, még nem halott ez a topic.
a gép egy PC. bekapcsolás után indul a ventillátor, égnek a ledek, felkerreg a hdd, hallatszik a bios beep. a monitoron azonban semmi.
majd hibaüzenet az LCD-n: no signal detected. emellett a gép halk finom kattogást hallat, de csak párat. mintha a memória számlálása akadna meg, de kérdés akkor miért hallgat el?
a monitor persze hibátlan, kábelek helyükön.
tipp?

köszönöm

(#404) szakalistvan válasza dim dim (#403) üzenetére


szakalistvan
senior tag

a gép halk finom kattogást hallat
Ez honnan jön?:)
Egyébként ez nézettebb topic: [link]

(#405) dim dim válasza szakalistvan (#404) üzenetére


dim dim
tag

nem szedtem szét. nem tudom honnan jön. kb. a hdd felől (ami ugyanott van ahol a ram), de az még tegnap 100% HD sentinel státuszban volt.

(#406) szakalistvan válasza dim dim (#405) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Szét kéne szedni,lehúzni a vinyót meg az optikai meghajtót is és úgy indítani.
BIOS se jön be?

(#407) dim dim válasza szakalistvan (#406) üzenetére


dim dim
tag

a monitor ÜRES.

(#408) krisztiánzen


krisztiánzen
csendes tag

mi baja lesz a gépemnek ha rába**ok 3-at ácskalapáccsal, aztán felgyújtom?

:DDD

csak hogy frekventáltabb legyen a totyik XD

Allak Akbar trrrrrrrrr

(#409) toncsi0918


toncsi0918
csendes tag

sziasztok!!!van egy nagyon nagy problémám!!
ugyanis a gépemen már lassan egy hónapja a c-meghajtón mindig kevesebb a merevlemez területe!!!ha kitörlök valamit néha több lesz a hely de utána lecsökken kb-okra!!!
segítsen valaki!!!kérem!!
előre is köszönöm!!

(#410) madmaxxx válasza toncsi0918 (#409) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Milyen operációs rendszert használsz? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#411) toncsi0918 válasza madmaxxx (#410) üzenetére


toncsi0918
csendes tag

Microsoft windows xp!

(#412) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Anno nekem is volt ilyen problémám. Pontosan már nem emlékszem, hogy XP vagy Win7 alatt csinálta, de nekem is napról napra kevesebb lett a szabad helyem a winchesteren. Ha jól emlékszem a biztonsági másolatok foglalták le a legtöbbet. Én akkor újratelepítettem mindent, bár jobban belegondolva lehetséges, hogy van más megoldás is.

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#413) Csakénvagyok válasza dim dim (#403) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

A sípolás sokat elárul. Pl egy hosszú után kér rövid azt jelenti hogy nincs viedókártya (vagy tönkrement).

(#414) Csakénvagyok válasza toncsi0918 (#409) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Víruskergetővel megnézted?

(#415) toncsi0918


toncsi0918
csendes tag

köszönöm szépen!!

(#416) Csakénvagyok válasza toncsi0918 (#415) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

És, találtál valamit?

(#417) toncsi0918 válasza Csakénvagyok (#416) üzenetére


toncsi0918
csendes tag

semmilyen virús nincs!:S

(#418) zsela


zsela
tag

Sziasztok,

Egy igen furcsa hibával fordulok hozzátok: van egy Samsung DVD-író a gépemben, és azt csinálja, hogy random időnként teljesen magától kinyitja a DVD-tárat, azaz kijön a tálcája.
Kifejezetten idegesítő a probléma, ezért próbáltam már drivert és firmwaret frissíteni, de még mindig ezt csinálja.
Windowstól független a dolog, mert néha már bootolás közben is előfordul a jelenség.

Valaki esetleg tapasztalt már hasonlót?

[ Szerkesztve ]

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#419) SZIGI01


SZIGI01
csendes tag

Sziasztok!

Hatalmas nagy sz@rban vagyok.

Van egy Asus M2N-E SLI alaplap benne 4gb ram, Dual 2,26 proci.
Gyári hűtőventik 530W -os táp.

A következő történik: Bekapcsolnám a gépet, DE csak a vinyó, a táp indul el, a procc hűtő venti felpörög aztán leáll. Se kép, se hang. a többi cucc meg pörög, megy tovább rendesen.
A monitor még be sem kapcsol. Ramokat egyenként kiszedtem, semmi nem változik.
Videokari: 8600GT

Sajnos semmit nem tudok tesztelni másik gépben.

Mi a szent Sz@rt csináljak? Tud valaki valami S.O.S megoldást? PLS
NAGYON SÜRGŐS LENNE!!!!! THX!!! :W :W :W :W :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#421) Probber válasza tritonusz (#420) üzenetére


Probber
őstag

Elég egy helyre is megírnod...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#422) Pulsar válasza tritonusz (#420) üzenetére


Pulsar
veterán

hát gyanús a wincsi...
esetleg egy memtesztet futtathatnál még.

egyébként mi a pontos hiba leírás? Mert az nem derül ki. Miért kell 3-4ser ájra indítani? Hol hal meg? Win betöltés közben belefagy? Vagy el sem jut odáig?
a másik, hogy a sentinelnél meg tudod nézni, hogy mi okozza a problémát. lehet van valami más is amit a szektor hibák. a S.M.A.R.T. adatoknál látod, hogy melyik érték magas még.

[ Szerkesztve ]

(#423) tritonusz válasza Pulsar (#422) üzenetére


tritonusz
csendes tag

el sem jut a win 7-ig,csak a bios infok megjelennek aztán fekete kép

(#424) Ossi91


Ossi91
csendes tag

Sziasztok!

Szeptember 1-én hoztam el az új gépemet a boltból, és a következő bajom van vele: játékoknál kb 20perc után (de van hogy csak 1 óra után) kékhalált kapok. Nem a játékkal, és nem is az oprendszerrel van a gond, próbáltam XP-n is (SP3), és win7-n is (most is win7 van)

A következő a konfigom:

ASUS M4A785D-M PRO alaplap
ATI Radeon HD 4850 1GB DDR3 videókártya
Kingmax 2x2gb DDR2 memória
WD 1TB winchester
AMD Athlon II X4 635 processzor
500W-os táp

Annyit javult a helyzet, hogy az egyik memória modult kivettem, így most csak 2gb memória van a gépben, de kékhalál egyáltalán nincs. Mi lehet a megoldás? A boltot felhívtam (még mielőtt a memóriát kivettem volna, de már akkor is sejtettem hogy a memória a ludas), és megkértem, hogy cseréljék ki a memóriát, ők azt mondták hogy be kéne vinni és átnézik, utána eldöntik hogy kicserélik-e. Ezzel az a gáz, hogy nekem meg minden nap szükségem van a gépre (nem a játékok miatt).
Arra gondoltam hogy lehet esetleg a memória túlságosan melegszik, és érdemes lenne kipróbálni hogy ráküldök egy ventit. Szerintetek? Amikor kivettem, viszonylag meleg volt, innen az ötlet. A másik ötlet, hogy nem dual-ba teszem, hanem single-be. Így mennyivel lesz lassabb?

Várom az ötleteket!
Köszi!

(#425) heWbalage


heWbalage
csendes tag

Helló.

Egy számomra megoldhatatlannak tűnő problémát szeretnék megosztani.
A PCm rendszertelenül fagy méghozzá úgy, hogy a kép elszíneződik, néha villog egy csíkban a monitor felső 1/5ében. Csak a reset gombra reagál. A probléma netes játékok közben fordul elő. A cod is befagy néha,de a 9Dragons( mmorpg) szinte állandóan. Néha megy 1órát, de van amikor 2perc alatt kifagy. A probléma megoldása érdekében eddig cseréltem hangkártyát,HDDt, cpu hűtést, nagyobb gépház, win csere xptől win7ig, minden driver cseréje. A probléma viszont megmaradt :S
Már nem tudom mire gondoljak. :(

Asus P5QL PRO alaplap
Intel Pentium D 3Ghz
Gainward 9500GT
2GB 800Mhz ram

(#426) zsoldi80 válasza heWbalage (#425) üzenetére


zsoldi80
tag

Melegszik a videókártyád, vagy a tápegységed hibás :K . Milyen tápegységed van?

(#427) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

A következő a problémám: ismerősöm gépe (Gigabyte GA-K8N-SLI, AMD Athlon 64 X2 3800+, 2x512 MB Kingston DDR400, gagyi Mercury táp) érdekes dolgokat produkál. Eleinte ritkábban fordult elő, most viszont egyre gyakoribb, már gyakorlatilag használhatatlan a gép. A HDD-t (egy 80 GB-os PATA-s Hitachi-t) és/vagy az azonos IDE-csatornára kötött DVD-olvasót nem látja a gép. Eleinte azzal próbálkoztam, hogy átkötöttem másik IDE-csatornára, lehúztam a DVD-írót, hogy a HDD "egyedül legyen", kicseréltem az IDE-kábelt stb, stb. Néha sikerült elérnem, hogy a BIOS-ban feltűnjön a HDD, ekkor be is boot-olt a Windows, ami aztán pár másodperc után kékhalálozott "MACHINE_CHECK_EXCEPTION" felirattal (volt, hogy közben kattogott a HDD, mintha felpörögne majd leállna). Utánaolvastam a dolognak, itt lényegében leírják, hogy hardverhiba, valószínűleg RAM, de bármi más is lehet.

A HDD másik gépben tökéletesen működik, HD Sentinel 100/100%-osnak írja, tehát gyakorlatilag kizárható, hogy azzal lenne a gond. Igazából én az alaplapra gyanakszom, azon is az IDE-vezérlőre, hogy valamilyen módon meghibásodott, szerintem a jelek erre utalnak (van, hogy látja a rákötött dolgokat, van, hogy nem). Az alaplapon a legfrissebb BIOS volt, amit lecseréltem egy korábbira, a helyzet nem változott. Még a tápot tartom esélyesnek, úgyhogy egy másik táppal is kipróbálom a gépet, de kétlem, hogy ez volna a probléma.

A kérdésem az, hogy szerintetek is az alaplappal van a gond, esetleg előfordulhat, hogy maga a proci hibásodott meg? Azért szeretném minél biztosabban tudni ezt, mert a hibás alkatrészt lecserélnénk, és nem szívesen nyúlnék mellé a vásárláskor.

A válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#428) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Hello mindenkinek
Ma a konfigomat(Phenom II x4 b55+ AsRock M3A790GXH/128M alaplap+2GB Kingmax DDR3 1333Mhz RAM+ Cooler Master Silent PRO 600W) beindítottam amikor hazajöttem, elkezdett tölteni a windows,és a felhasználóneveknél kifagyott....Utána nyomtam neki restartot,de azóta nem ad képet
Vkinek van tippe h miért?
azóta volt már aksikivétel, meg szét szedtem többször is fullra a gépet,de ugyanaz...
Nemtom mi lehet a baja:S
1 tippem van csak, h az alaplappal lett vmi,mert régebb óta van a Firewire vezérlőn egy kis chip aminek a közepébe van egy kis égésnyom,de normálisan ment a lap,csak néha fagyott le v nem bootolt,de ha a BIOS-ban kikapcsoltam a firewiret akkor tökéletesen ment

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#429) joca1


joca1
tag

sziasztok remélem tudtok segiteni.
Következő a gondom.
gondoltam összerakom 1 teszt erejéig az i7-es konfigomat.(i7920,gigabyte x58A UD7,2 GBKINGMAX 1333MHZ,HD 5870)amig nem jön meg az új ház.
A probléma az,hogy mikor bekapcsolom a gépet akkor iszonyat hangosan pörög a videokártyám és képet nem mutat a monitor.
semmi sipolás vagy hasnonló hibajelenség ami arra engedne következtetni,hogy valami probléma lenne szerintem.
A videókari az 100 százalék,hogy jó,most egyenlőre visszapakoltam a i5 configba és minden ok.
lehet valamit szarul kötöttem be az i7 confignál?
Légyszives segitsen aki tud.
köszönöm.

(#430) Kaslerka

Sziasztok!

Lecseréltem a gépem erre:

Lap: ASUS P7P55D
Proci: Core i5 760 @ 2,8Ghz (Venti: Zalman 9700)
RAM: GEIL 2*2GB Kit (9*9*9*24)
VGA: GIGABYTE GTX 260
Táp: Corsair HX620W

Az a problémám, hogy szabálytalan időközönként a gép kifagy, de csak "windowsba". Böngészés közben, dvd írás közben, videó nézgetés közben. Játék közben soha. Memtest lefuttatva, minden rendben, 3D Vantage lefuttatva, nem fagy ki. A táp+vga+proci venti a régi gépből van, azokkal nem lehet probléma. Proci 29-30 fokon van.
Nincs húzva. Valami ötlet? BIOS beállítás, valami? Válaszotokat előre is köszönöm.

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#431) tibz03 válasza joca1 (#429) üzenetére


tibz03
őstag

A boot-folyamat el sem kezdődik, mert a videokártyád ventije 100%-on pörög (nem szabályozódik le). Elég sok probléma lehet, pl. az alaplapról kihagyhattál egy tápkábelt, vagy pl. amikor én jártam ugyanígy egy Core2-s rendszerrel, ott RAM-problémák voltak.

(#432) tibz03 válasza Kaslerka (#430) üzenetére


tibz03
őstag

Semmi hibaüzenetet nem kapsz? Ha nem, akkor nincs egyszerű dolgod. Én először a RAM-okra tippelnék (nem "szereti" a lapod). Attól, hogy lefut a Memtest gond nélkül, még előfordulhat ilyen. Próbálgasd, hogy átteszed a RAM-okat másik slot-ba, vagy csak 1 modullal használod a gépet stb.

Esetleg tedd fel a kérdést a lapod topicjában is, hátha van valami speciális beállítása, ami ezt okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#433) Kaslerka válasza tibz03 (#432) üzenetére

Nincs hibaüzenet, csak kifagy azt' jöhet a reset. Én is a RAM(ok)ra gondolok. Más nem nagyon lehet. Köszi.

* Tévedni emberi dolog, de másra kenni még emberibb! *

(#434) Prosector


Prosector
addikt

Sziasztok!

A problémám a következő:néha elszáll a gépem kék halállal,de van amikor csak elsötétül a monitor és annyi.

A procim 3,6-ra van húzva adtam neki feszt is,igaz nem sokat,de valszeg nem ez a baj,mert ezek általában bírják alapon is ezt az órajelet.Legalábbis ezt olvastam a topikjában.

A vga-m játék alatt fel szokott menni 96-98 fokra,de állítólag ennél a szériánál ez nem gáz.

Talán a ramokat tartom a legesélyesebbnek.Az 1066-os Kingmaxoknak a gyári honlap szerint 1,8-2,1 V az üzemfeszük,én 1,98-at adtam nekik és 1142 Mhz-en mennek.

Egyébként Memtest alatt nem hibáznak.

Meg ugye van még a bios-ban egy csomó feszbeállítás,lehet,hogy(esetlegesen a ramokon kívül)valaminek keveset adtam...?

Még annyit,hogy általában terhelés alatt indul újra a vas,de nem feltétlenül!
Van úgy,hogy nem futtatok semmilyen alkalmazást és mégis reboot-ol a gép.

Ötlete valakinek?

(#435) joca1 válasza tibz03 (#431) üzenetére


joca1
tag

Köszi a segitséget,egy lépéssel előrébb vagyok ugyanis lehagytam véletlen egy tápkábelt azért pörgött fel a videokarin a ventilátor.
de kép még mindig semmi.igazából a bios-át akartam megnézni az alaplapnak de igy nehéz lessz,hogy nem ad képet.
Pedig a videokari megkapja az öszes áramellátást.Hm ez nekem nagyon magas.
esetleg más ötlet még?
de a kártya tuti,hogy jó,most szereltem vissza ebbe a gépbe amivel most irok itt.
köszönöm.

(#436) tibz03 válasza Prosector (#434) üzenetére


tibz03
őstag

Ha alapbeállításokon járatod a géped, akkor is kékhalálozik? Ha nem, akkor egyértelmű, hogy a tuninggal van probléma.
Attól, hogy másoknál ugyanez a proci megy 3,6-on, nem jelenti azt, hogy nálad is mennie kell ennyin.
Szóval: ha alapbeállításokon nincs gond a gépeddel, akkor a tuningnál van gond, ez esetben pedig inkább egy tuningos topicban kéne kérdezősködnöd. De lehet, hogy egyszerűen csak nem bírja a procid ezt a tempót, visszább kéne venni belőle, esetleg még egy kis plusz fesz.-t adni neki.

(#437) tibz03 válasza joca1 (#435) üzenetére


tibz03
őstag

Szóval akkor most bekapcsolás után a videokártyád ventije mit csinál? Felpörög, majd 2-3 mp múlva lelassul? (Így lenne normális.)
1-2 tipp: vedd ki az alaplapból az elemet 10 mp-re, majd tedd vissza (természetesen kikapcsolt állapotban), így a BIOS-beállítások lenullázódnak (ha esetleg amiatt nem indul a gép, akkor ez segít), vagy ha eddig nem tetted meg, kösd rá az alaplapra a csipogót, az szokott "hibahangüzeneteket" adni (pl. 1 hosszú + 2 rövid sípolás), ha esetleg ad ki ilyet, akkor már tovább tudnánk gondolkodni.

(#438) joca1 válasza tibz03 (#437) üzenetére


joca1
tag

délután jelzek mindenképp,hogy mire jutottam akkor tudom megint összerakni.
köszi,hogy segitesz.

(#439) Prosector válasza tibz03 (#436) üzenetére


Prosector
addikt

Még sosem használtam alapon... :D ,de a viccet félretéve:idle-ben visszaveszi magát a proci 2280-ra,bár az fsb akkor is 380 marad,de ennek a lapnak lazán bírnia kell.

Különben igazad van:lehet egy tuningos topikban kne feltennem a kérdést.

Köszi :R

(#440) tibz03 válasza Prosector (#439) üzenetére


tibz03
őstag

Lehet, hogy a procid nem bírja a 380-as FSB-t.

(#441) joca1 válasza tibz03 (#437) üzenetére


joca1
tag

helo.
megoldodott a probléma,a memória volt a ludas.
Köszönöm a segitséget.

(#442) tibz03 válasza joca1 (#441) üzenetére


tibz03
őstag

Na, örülök. ;) Írtam is, hogy amikor én találkoztam hasonló problémával, ott is a RAM-ok voltak a probléma okozói. És konkrétan mi volt a baj? Vagy hogy jöttél rá, hogy a RAM-okkal van baj?

[ Szerkesztve ]

(#443) joca1 válasza tibz03 (#442) üzenetére


joca1
tag

igencsak érdekes a dolog.
egyenlőre még ahoz a konfighoz nincs házam se tápom külön igy most még a régebbi konfigom használom(cori5 750,giga p55 ud3r,és ebből szedtem ki 2gb kingmax ddr3 1333mhz ramot ami ebben a gépben tökéletesen működik),de az i7-es rendszerben már nem mert,van egy kis érdekeltségem gariztatásban ahonnan származik a ram és kicseréltettem és most már mind2 config szuperül működik.(ugyanaz a tipusa a ramnak)
én ilyenről még nem hallottam,hogy bárkivel ilyen előfordult volna,és igazából még most sem értem ezt,de lényeg a lényeg,hogy már jó minden. :)

Jah igen és az előző ramnak sem volt semmi hibája,letesztelték. :F

(#444) raus


raus
aktív tag

Egy GTX470 miert inditja ujra a gepet minden hibaüzenet nelkül? De csak akkor ha terheles alatt van (pl Furmark, Crysis, Heaven Benchmark stb.) A meglevö konfigomban az elözö 8800GTS G92-öm nem produkalt ilyesmit. A tapra gyanakszom...Lehet hogy nem eleg a 700Wattos FSP?

(#445) janeko


janeko
őstag

Sziasztok, olyan problémám van, hogy a gépem filmnézés és játék közben néha lefagy, de ez sajnos naponta 3-4x előfordul, tuningal és tning nélkül is ezt csinálja. a prime95 meg az intelburn pedig simán lefut probléma nélkül. a win is új a gépen, vírusirtó van...

mi lehet a probléma?

(#446) tibz03 válasza raus (#444) üzenetére


tibz03
őstag

Igencsak táp-gond lesz. A minőségi 700 W-os tápnak bőven elegendőnek kellene lennie. Elképzelhető, hogy valami gáz van a tápoddal. Mindenképp próbáld ki egy másik táppal is a gépedet.

(#447) tibz03 válasza janeko (#445) üzenetére


tibz03
őstag

Ezt szerintem ennyiből senki sem tudja megmondani. Lehet RAM, alaplap, HDD, akár táp is. Szerezned kéne egy, a tiedhez hasonló gépet, és kicserélgetni benne egyenként az alkatrészeket, hogy kiszűrd a hibát, hacsak nem kékhalálozik a Windows, mert az ott kiírt hibaüzenetből lehetne következtetni.

(#448) Harbard


Harbard
csendes tag

Hali!

A problémám a következő:
Néha a gépem kihoz egy kékhalált és újraindul. A kék képernyőn valami szöveg is olvasható, de talán egy másodperc sincs a hibaüzenet és az újraindulás között. Nem vagyok benne biztos, de mintha egyet csippantana az alaplap, bár lehet, hogy csak az újraindítást jelzi, nem hibakód. Eddig kb. 5-6 alkalommal fordult elő az elmúlt 1-2 hónapban, tehát nem gyakori, úgy heti 1 max 2, de ettől még nyugtalanító az ügy. Kb. egy éves a gépem, most ősz előtt nem csinálta ezt. A hibaüzenetet eddig 2x az Age of Conan-ban (érdekes módon mindkét esetben a Conarch völgyben, ahol a legmesszebbre lehet ellátni), a többit az Operában a Youtubon való filmnézegetés közben produkálta. Emlékeim szerint egyébként minden alkalommal legalább 5-6 videó volt megnyitva, ha ez mond valamit.

Nekem hardware hibának tűnt, úgyhogy teszteltem amit lehetett:
A memoriát 6 órát teszteltem memtest86+ -al, a CPU-t 16 órát Prime95-el a videókártyát kb. 1,5 órát OCCT-vel és úgy félórát FurMark-al. Ugyan nem tűnik HDD hibának, de azokat is ellenőriztem és sehol semmi, minden tesztprogram mindent rendben talált. Javasolták, hogy frissítsem a BIOS-t, ez sikeresen megtörtént, de újra előjött a probléma néhány nap után.
Hol lehet a hiba, és mit kellene tennem, hogy kiszűrjem? Eléggé idegesít a dolog, remélem, tudtok segíteni! Előre is köszönöm!

A gépem:

Alaplap:
ASUS P7P55D

Processzor:
Intel Core i5-750

RAM:
DDR3 Geil 4GB KIT 1333 MHz CL7 Value (GV34GB1333C7DC)

Videókártya:
nVidia MSI GTX275 896MB OC TF Cool

HDD:
SAMSUNG „Spinpoint F3” 1TB 7200 RPM 32MB Cashe (HD103SJ)
SEAGATE „Barracuda” 320GB 7200 RPM 16MB Cashe (ST3320620AS)

PSU:
Corsair HX750W

CD/DVD:
PLEXTOR DVDR PX-750A
SONY CD-W CRX160E

Harbard

(#449) fater69


fater69
csendes tag

Szevasztok!
Asus A8N-E csodáról lenne szó.Először csak azzal kezdte a betegeskedést, hogy ellállítódott a dátum és az idő. Elemet cseréltem, ment két napig jól. Aztán Post megállt a CMOS checksum errornál, de még F1-el tovább ment. Most már csak 1 hosszú 3 rövid sípszó, kép nincs. Másik videókártyával sincs, pedig most azzal írok másik gépből,
ugyan azon a monitoron és kábellel.CMOS clear megvolt, de ugyan úgy sípol, kép nincs, még a postig sem jut el, legalább is nem látszik.Az összes ventillátor megy, winyó pörög.
Memóriák ki-be, egyenként is, minden slotban próbálva, ugyan az a sípolás,kép nélkül.
Szerintem alaplap hiba lesz. Mi a véleményetek?

(#450) fater69


fater69
csendes tag

A saját videokártyájával, a másik PCI-E 4X foglalatban működik a gép.
Bár egy tápegység aramtalanítás után, megint elfelejti a BIOS a beállításokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.