Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi az infókat, lehet, még jövök kérdésekkel. :D

Samsung Galaxy A54

(#102) brokkoli328


brokkoli328
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

A gépemmel, lenne egy kis probléma, és remélem, hogy előremutató javasalatokkal tudnak majd itt szolgálni. Én alaplap-problémára gyanakszom, de leírom, a kélváriát.

A gép:

Processzor x86 Family 6 Model 6 Stepping 2 AuthenticAMD ~1733 Mhz
Alaplap KT3 Ultra2 MS-6380E
Videokártya Radeon 9000 Pro 64MB
Memória Nem is tudom milyen de 1 GB
Merevlemezek Seagate ST360021A 60Gb asszem, QUANTUM FIREBALL EX6.4A 10GGB, és egy hordozható 250GB-s Samsung

Van benne egy LG Cd író, meg egy Nec DVD író de az nem hizsem, hogy lényeges

BIOS-verzió/-dátum American Megatrends Inc. 07.00T, 2001.04.02.

A redszer az egy WinXP Service Pack2 és folamatosan frissítve van. (vagy már 3 is van nem is tudom.)

A gépet Körülbelül 2002-ben raktuk össze, és nem is volt vele gond olyan 2007 közepéig. A gép látszólag teljesen normálisan működik. Internetezni, szöveget szerkeszteni egyszóval Windows-os alkalmazásokat kifogástalanul lehet vele használni. Elakadni akkor akad el, hogyha bármit olyat futtatok ami "elveszi" a win. felületet. A tünet álltalában minden programnál jelntkezik. Én csak Játékokkal próbáltam. Először A Medal of Honour-al csinálta. Aztán jelentkezett a Warcraft3 nál és a Codname Pazersnél is. Gondoltam a 3D miatt van ezért nosztalgiából a Realert 1 el szerettem volna játszani, de az is elakad maximum40 perc után. Kipróbáltam a Dune2000 el is, és a tünet ugyan az volt. kb 20-30-40 perc után elakadt. Egyszerűen reset és újraindul. Leellenőriztam az összes merevlemezt, mind hibátlan, még a 10 éves fireball is. Gondoltam talán memória, ezért korábbi fél giga helyett vettem 1 GB-t. Persze mindezek előtt a rendszert is újratelepítettem, méghozzá formatálásokkal együtt. Szóval tiszta lappal indult a gép. Az eredmény annyi, hogy ha jó kedve van akkor hagyja futni a programokat órákig is, de ha nem akkor max 15 perc vagy annyi sem. Ahogy megfigyeltem mióta több a memória azóta hajlandó tovább menni. Az "újabb" (érdsd Warcraft3, Command and Concquer Generals, Codname Panzers Phase ') játékokat nem szívlelei, max 15 perc. bár tegnap 1 egész órát hagyott a Panzersnek. Viszont apám Viper racing-jét korlátlan ideig hajlandó futtatni, egyszer sem akadt el még. Nem értem. Két dolog maradt a gépben ami nem lett megnézve, ez az alaplap és a videókártya. A gép egyébkélt jól működik, a win-es alkalmazások maximum évente ha 2 szer produkálták a hibát. A Word csinálta (persze akkor amikor a diplomámat írtam) de nem volt vészes max 4 szer.

Ennyi...

Remélem lesz valakinek ötlete a hibával kapcsolatban, és remélem azt is hogy megosztja velem...

A segítséget előre is köszönöm...

(#103) brokkoli328


brokkoli328
csendes tag

Ja tényleg, azt nem is írtam, hogy azóta a hiba kb 30-40 százalékkal később jön mióta "levetkőztettem" a gépet. Úgy használom, hogy a paneleket leszedtem róla, már egy éve megy így.

(#104) zozter21


zozter21
csendes tag

hellosztok!
ellöre is bocs a helyesírási hibákért...
Nekem egy olyan porblémám lenne hogy van két gépem van egy gyengébik ebben egy 2.6 amd 1gigó ram meg egy geforce 6600 gt 256mb-s videokari.
minden faszán el indul windosnak semmi baja, vagy is nem látcik semmi külőnős rajta, de ha valamien játékot elinditok.
Fekete kockák vagy ép jukacsok jelenek meg pl 1.6 a gránát helyet egy nagy fekete kocka vagy az eső cseppek, vagy sourcban az emberek jukacsosak meg csíkos a lábuk olyan mint ha össze hoznák egy gumival a két lábukat . mondom biztos videó kártya telepítű fel raktam a leg frisbbet a régit mid1iket de egyik semjó :S hallotam hogy lehet hogy a videókártya ram a baj, de le ellenőriztettem és semmi baja. pls ha valaki tudna segiteni hogy mi lehet a baja :R Jah meg a videó kártya konfiguráciolyánál is az nvidi jel hiányos jukacsos csíkós néhány helyen össze ér :W :S:S:S :O :O

(#105) szacsee válasza zozter21 (#104) üzenetére


szacsee
nagyúr

Üdv nemcsak a ram romlik el a kártyán.
Esetleg valamilyen progival... pl rivatunerrel visszaveheted az órajeleket, hátha degradálódott valami (ram, vagy gpu), ha így jó, akkor erősebb hűtés lehet megoldja a problémád, de lehet annyiba kerül mint egy ugyanolyan kártya használtan...

(#106) Nyiscsák válasza Gabeee (#94) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Ha hiszitek ha nem vinyó hiba volt :W Bad sectoros volt a vinyó és amióta az új van benne semmi gond!

(#107) zozter21


zozter21
csendes tag

kössz ki probázom... hát ha jó lessz
de van egy új infóm eddig azt hittem állandóan azt csinálja hogy csíkos meg minden, de
most hogy kcsiti többet tőrőtem vele tesztelgettem és egy idő után ha sokig bent vagyunk valamien játékba akkor el tünnek a csíkok... ez nem zárhat ki valamit?

(#108) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni/javaslatot.

A gond a gépemmel:
Adott egy MSI K9N2 SLI lap 2giga 1066-os Kingston rammal, meg egy 7750-es procival, tuning nélkül.

Azt játssza, hogy konkrétan nem kapcsol ki... Mikor leállítom a win-t, rendesen kilép, a ledek elalszanak, a monitor stand by-ba megy, viszont minden venti ugyanúgy pörög... Csak a táp kikapcsolásával lehet kikapcsolni, vagy ha pár mp-ig nyomom a bekapcs gombot...

Mi lehet a gond? Próbáltam deafult bios beállításokat, és ugyanúgy csinálja....

ÜDv... :R

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#109) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e, de van egy zavaró gond a gépemmel.
A konfig a következő:
- ABIT KN9 Ultra
- AMD Athlon64 X2 3800+ @ 2250 MHz + Arctic Cooling 64 Pro
- 2*2 GB Kingmax DDR2-1066
- MSI RX1650XT 256MB DDR3 HeatPipe
- Chieftech 410W

A probléma a következő:
A gép teljesen random időnként fogja magát és leáll, de úgy, mintha kihúzták volna a 220/230-ból. Volt olyan, hogy a Windows indítási képernyőnél már leált. Ezt a fantasztikus jelenséget azóta produkálja, hogy beletettem a 2*2 GB 1066-os RAM-ot, előtte 2*1 GB 1066-os Kingmax volt benne. Lehet, hogy ez csak véletlen egybeesés, nem tudom. Azóta leszedtem róla az XP-t, tettem rá Vistát (azóta is átkozom ;) ), de újra előjött a jelenség.
Túlmelegedés szerintem kizárva, mert a proci még 2 óra játék után sem megy 4 fok fölé, a vga alapból 45-50 fok, 2 óra játék után 80-85, de mint írtam nem feltétlenül ilyenkor áll le.
Kevés lenne neki a táp??

Válaszokat várom és előre is köszönöm! :R

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#110) B4nd1t4 válasza zsela (#109) üzenetére


B4nd1t4
tag

Szia!

Igazából 2 lehetőséged van... Táp vagy alaplap...
A csifi-k nem nagyon mennek tönkre, bár előfordul... Én körbenézném az alaplapod, h használat közben melegszik-e valami rajta.. Kondik, chipset pl...

Üdv...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#111) zsela válasza B4nd1t4 (#110) üzenetére


zsela
tag

Hát Everest szerint nem melegszik az alaplap (40 fok körül), de azért hétvégén körbenézegetem. Igazából azért nem hiszem, hogy melegedés, mert volt már olyan, hogy még el sem indult a Windows és már kikapcsolt!
Nem lehet mégis a RAM a ludas??

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#112) B4nd1t4 válasza zsela (#111) üzenetére


B4nd1t4
tag

Ha a ram lenne rossz, attól még elindulna a gép, csak nem bootolna. Igazából meg se moccanna, de a ventik ilyesmi mennének...

H rossz-e a ram azt egy memtest eldönti...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#113) zsela válasza B4nd1t4 (#112) üzenetére


zsela
tag

A RAM-ok biztos jók, még félévesek sincsenek és természetesen a Memtest sem dobott hibát. Csak az a furcsa, hogy mióta ezek a RAM-ok vannak benne, azóta van ez a jelenség. Teljesen változó, hogy mennyi idő után kapcsol ki, de olyan is van, hogy nem kapcsol ki, minden OK, ezért nem értem.

Most megnéztem, Everest szerint az alaplap a leghidegebb a gépben, max 35 fokos sok óra használat után is. Esetleg valami más progi, ami pontosabban mér, vagy jó az Evereset (Ultimate 5)?

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#114) zsela


zsela
tag

Ja és még az hozzátartozik a történethez, hogy az alaplapon az egyik RAM slot nem jó, vagy valami van vele, mert volt mostanában nálam négy RAM és amikor betettem mind a négyet sípolt mint az őrült és képet nem adott.

Most a kettő, ahogy benne van azok mennek dual channelben...

Most például két órát játszottam a géppel és nem kapcsolt ki :Y :Y

[ Szerkesztve ]

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#115) thyrpacia


thyrpacia
csendes tag

Sziasztok
Volna egy olyan problémám hogy van egy msi k9n sli v2 es alaplapom és elvileg legalábbis én úgy olvastam hogy a pcie x16 os csatlakozók vannak rajta de a megnéztem és a vga csak x8 os ként működik.
Valamit elállíthattam vagy az alaplapon csak x8 asok a pcie foglalatok és csak rosszul néztem?
Kérlek segítsetek.

(#116) B4nd1t4 válasza thyrpacia (#115) üzenetére


B4nd1t4
tag

Szia!

Egy vagy 2 videókártya van benne?

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#117) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

a problémám a következő: időnként (van hogy 1 hétig nem, de van hogy 1 nap 3-4-szer) megáll minden. proci 0-1%-on, ablakot nem tudok váltani, mintha kifagyna... de 10-15 másodperc múlva megéled és teszi a dolgát. Vista-t használok, RAM van bőven, processzor bőven elég erős. Futó programokat kilőttem már, nem úgy tűnik mintha azok okoznák. Talán driver, hardver baj? Nem tudom. Abban kérnék segítséget hogy hogy tudhatom megtalálni mi okozhatja. Tudom, nem egyszerű, de valahol el kell indulnom. Kösz előre is.

(#118) thyrpacia válasza B4nd1t4 (#116) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

Csak 1. Próbáltam már áttenni a másik sínbe de nem segített semmit csak annyi történt hogy nem találta meg a driver.

(#119) B4nd1t4 válasza thyrpacia (#118) üzenetére


B4nd1t4
tag

Közben gyorsan leszedtem a lapod manualját, és ugyan az van benne, mint az MSI honlapján.
A csati valóban PCI-ex16 v1.0, de csak 8-szoros sebességet tud...
Én sem értem egészen, de ha igaz amit a gyártó állít, akkor függetlenül, h 1 vagy 2 kártyát raksz bele, csak 8-szorosan megy...

(Hozzáteszem ilyenről eddig nem hallottam)

Sajnos ezen nem nagyon tudsz változtatni... Hogy bios frissítés megoldaná-e? Jó kérdés...

Üdv...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#120) thyrpacia válasza B4nd1t4 (#119) üzenetére


thyrpacia
csendes tag

A a könyvecskéjében ez áll "- 2 PCI Express x 16 slots, support PCIE x8 speed".Ez szerintem azt jelenit hogy x16 os slot és támogatja az x8 as sebességet.
De ha csak x8 as sebességet tud akkor miért x16 osként írják? Mert addig oké hogy sli ben csak x8 ként működik na de 1 kártyánál... Ráadásul nemtudom hogy adnak e ki újabb biost mert a mostani legujabb az 1.1 es.

Bár aztmonták az okosok hogy nem lassabb attól a gép ha x8 ként működik de ha egyszer x16 ként vettem akkor működjön már úgy.

Azért köszi.

(#121) nuhretep


nuhretep
csendes tag

Lenne egy kérdésem!
Anyukámnak csinálok egy netezős gépet pontosabban egy P3-as celeron (700 mhz)...
De most jön a probléma!!
A Bios nem ismeri fel a billentyűzetet.Raktam még bele ramot és azt írja nyomjam meg az F1et ha tovább akarok menni!! :(
Az USB-s billenytyűzetet meg nem ismeri fel mert régi a biosa :O :O :O
Valami Bios frissítés vagy valamit nem lehetne?????

Intel 921 magos proci, Geforce 999999 , 6000 GB ram, 3 db 50" monitor.

(#122) Slim__


Slim__
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy egy ideje azt vettem észre, hogy a winyónak olvasási gondjai vannak elég gyakran. Például fájlellenőrzéskor hibás crc-t ír egyik alkalommal, de következőleg már rendben találja. Hasonlóan pl mikor dvd képfájlról telepítek. Gondoltam, hogy döglődik winyó ezért vettem egy sata2-est (az előző ide-s volt). Friss rendszer, és első próbálkozásra ugyanazt produkálja mint a régi winyóval.
Én alaplap gondra gyanakszom, ha van egyéb ötletetek vagy hasonló tapasztalatotok azt nagyon megköszönném!

(#123) zolynet válasza Slim__ (#122) üzenetére


zolynet
addikt

kábel nincs meggyűrve? próbáltad másik vinyókábellel? :F

Life is too short to stay stock!

(#124) Slim__ válasza zolynet (#123) üzenetére


Slim__
csendes tag

A régi winyó ide-n ment. A mostani egy frissen a zacskóból kivett sata kábellel. Azzal szerintem nem lehet gond.

(#125) csabinka


csabinka
tag

Sziasztok!Olyan problémám lenne hogy van amikor bekapcsolom a gépet bejön egyből a kép de van olyankor csak többszöri bekapcsolás tápkihúzás után jön be!Most vettem egy lapot hogy hátha a lap volt a hibája de nem p4p800-E deluxe-be van most!Lehetséges hogy a memóriám szarakodik?Vinyóm az tuti jó, Lg Lightscribeos DVD író van még benne!Szerintetek mi lehet a probléma?Előre is köszi!

(#126) dave93 válasza csabinka (#125) üzenetére


dave93
őstag

Akár VGA is lehet. A ventik minden esetben felpörögnek, tehát a táp nem lehet? A memóriát teszteld le MEMTEST neű progival, a VGA-don pedig futtass le egy 3DMarkot.

[ Szerkesztve ]

(#127) Zsocus


Zsocus
csendes tag

A problémám a következő:
Az egész úgy kezdődött h egyszer csak leállt az egész gép.A következő bekapcsolásnál pedig azt írta h: Hiányzó NTLDR és ennél tovább nem is jutottam vele az XP nem bootolt be.
Gondoltam vmi az op.rendszerrel vagy a vinyóval lett és megpróbáltam újrahúzni, de a hardverkiépítés vizsgálat után a gép megint csak leállt akárhányszor is próbáltam..
Megnéztük egy másik gépbe h ott tudunk e rá xp-t rakni és sikerült is.
De azóta is azzal megy a gép mert nálam továbbra se lehet XP-t rakni mert mindig leáll a gép..Más gondot nem tapasztaltam és most se lenne baja csak éppen az XP nem megy föl..
Biztos nem az Xp-vel van baj mert próbáltuk többfélével úgyhogy légyszii vki segítsen mert nemtudom mi lehet a gond???!! :F :((

(#128) kokoato válasza Zsocus (#127) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Nekem is volt ilyenem, pont ez a hiányzó ntdlr hibával. Xp lemez be, aztán javítás! Utána is csak a lemezről volt hajlandó indulni, ha nem volt lemez akkor jött az ntdlr-es hiba! Nem volt mit tenni, totális format, aztán Xp fel és jó lett! Ez a hibaüzi op rendszertől jön!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#129) kokoato válasza nuhretep (#121) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali! Szerintem nem érdemes kinlódni a bios-al, egyszerüen elmész a boltba, veszel 1000-ért egy ps-2-t, és kész! Annó usb billentyüvel szerettem volna bemenni a bios-ba, és kellett vigyek mellé egy ps-2 billentyüt, hogy ezt megtehessem.A régi deszkáknál sajna nincs usb még fel nem áll a rendszer.

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#130) Draken


Draken
őstag

A kedves fórumtársaktól kérdezném, hogy mi lehet a gondja a gépemnek..? Tegnap este kikapcsoltam, semmi gondja nem volt, ma délután be akarnám kapcsolni, be is indul de csak 100on pörögnek a ventik, és nem tölt be semmi :((( Megnéztem, nem e lazult ki valami, biztonság kedvéért kivettem majd újra visszaraktam a ramokat, a hangkártyát, videokártyát, de ugyanaz a helyzet. Régebben akkor tapasztaltam ilyet amikor valami nem volt oké a ramokkal, de tegnap kikapcsoláskor és előtte nem volt semmi baja.

(#131) Draken


Draken
őstag

Már megpróbáltam az alaplapból kiszedni az elemet egy 20percre de még mindig fenn áll a probléma :((

(#132) op9


op9
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémába ütköztem, hogy egy xp random időközönként lefagy, de egyre sűrűbben. (ABIT sis-es p4-es alaplap, 1.7-es cerka, 2*256M RAM)
Vinyó C partíciója full format, XP újratelepítés, majd alaplapi driver telepítése után restart, de már csak a winxp logo épp megjelenni készül, de lefagy. Csökkentett mód sem indul.
C format, xp telepítés, első restartnál xp szintén belefagy a megjelenésbe.
Majd néha nem kapcsolta be a monitort, de egy másik grafkártyával már mindig bekapcsolta, de folyamatosan lefagyott az első restartnál. Táp csere is volt, 2db 256-os memória szintén egyesével próbálva, memtest-et 40%-ig engedtem futni, addig nem volt panasz. (tapasztalataim szerint már 1-2mp után kidobja a hibát). Vinyócsere is volt.
Primary masteren volt egy vinyó masterre jumperelve, Secondary masteren meg a dvd olvasó szintén masterre jumperelve, és egy AGP-s kártya volt még benne, semmi más.
Majd az XP telepítés már a fájlok felmásolásába fagyott bele, másik billentyűzet rádugásakor később fagyott, másik vinyónál szintén később fagyott...

Annyi még hozzátartozik a történethez, hogy nagyon koszos volt a belseje, és a proci tuti forró volt párszor. Még a gép kikapcsolását követő 1 percben sem lehetett a procihűtőn tartani a kezet.

Még egy alaplapi restore to default-ot ma este kipróbáltatok a gépen, de gyanítom, h nem fog változni.

Alaplapos illetve proci meghibásodással még nem találkoztam, így ezekre gyanakodnék, de persze nem kizárt, h vmi elkerülte a figyelmem, de már másra nem tudok gondolni.

Valaki már találkozott hasonlóval? Proci, vagy alaplap okozhat még ilyet?

Szerk: XP tökéletes, mert másik gépben ráment arra a vinyóra, ami eredetileg a gépben volt, és másik gépekre is

Előre is köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

How Bad Do You Want It?

(#133) kokoato válasza op9 (#132) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Próbáld meg ujra pasztázni a procit! Annó találkoztam olyannal, hogy egy 3 GHz-es P4 ugy ment mint egy 486-os! Levettem a procihütöt, és a paszta ugy hullott ki mint a száraz vakolat! Ujra pasztáztam és meggyógyult. Ha melegszik a proci, visszaveszi az órajelet, vagy leáll minthogy tönkre menjen! Csak tipp, sok sikert!

[ Szerkesztve ]

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#134) heWbalage


heWbalage
csendes tag

Hello.

Vettem egy gépet 1 éve. Fagytak a netes játékaim( call of duty, 9dragons) Az az érdekes, hogy csak multiban, single playerben semmi gond.
Aztán abba is hagytam a netes játékokat mert meguntam a fagyást.

3 hete kb cseréltem alaplapot,vga-t,ramot,HDDt. Tök más márkák az előzőhöz képest.Gondoltam ujrakezdhetem az online játékokat. Vagyis kezdtem volna mert UGYAN AZ A HIBA!!!!!
Csak netes játék közben fagyok. Kép megállt, kicsit elmosódik, hang még megy tovább kicsit és beakad az is( van mikor egyből beakad). Nem tudok mást tenni utána csak resi gombbal kinyomni. Kipróbáltam XPvel, vistával, sok-sok driverrel (lan,audio,vga,chipset)de nem bírok megszabadulni ettől :(

Egyedül a tápot, egeret,billt nem cseréltem ki. Valamint a kábelmodem ugyan az, és a hozzá tartozó kábelek.

EZT OLDJA MEG VALAKI!!!!
pls

(#135) kokoato válasza heWbalage (#134) üzenetére


kokoato
aktív tag

Ott a megoldás! Az egér ill. billentyű nem igen csinál ilyen hibát! Csak egy dolog maradt ami nem lett kicserlve, a modem! Önmagából adódik. A tápnál sem igy jön elő a hiba, bár van olyan hogy az Ohm törvény felborul! Csodák pedig nincsenek!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#136) heWbalage válasza kokoato (#135) üzenetére


heWbalage
csendes tag

Azt mondod a kábelmodem hibája miatt lefagyhat a gépem?

(#137) kokoato válasza heWbalage (#136) üzenetére


kokoato
aktív tag

Nálam hányszor előfordul, hogy behal az explorer, vagy a mozilla! Reset, aztán megy! De lehet hogy a kábelen küld egy bonusz feszt mert rossz az a modem, és azért fagy ki a géped! Bármi lehet! Kérj kölcsön egy másikat, csak igy zárható ki.

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#138) heWbalage


heWbalage
csendes tag

Na küldtem egy mailt a UPCnek hogy hozzanak másikat mert baj lesz XDDD

(#139) ata99


ata99
tag

Sziasztok, ilyen hibáról már hallottatok? Telepitéskor szépen mindent behúz a cd-ről, aztán restart, mindenre ok.-t ir csak épp lefagy. DE csak NTFS alatt. FAT 32-n minden rendben megy tovább

(#140) kokoato válasza ata99 (#139) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Próbáld meg ujra particionálni a vinyót! Más méretekkel! Csak tipp!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#141) op9 válasza kokoato (#133) üzenetére


op9
aktív tag

Hali!

Köszi a választ!
(Nekem még a Gericom laptopom (2.66GHz P4) lassult be emiatt. Kiderült, h a hűtését csak 45W TDP-re tervezték, az meg max egy P4 2.4GHz lehetett volna.)

De itt miután kitisztítottam a belsejét, és beléptem a BIOS-ba (ez kb. 2 perc volt), 58-fokról 38-ra visszahűlt.
Így gyanítom, h a paszta normális, mivel elvezette a hőt (nameg, mint ahogy írtam, a procihűtő forró volt), csak addig a ventilátor nem tudta kifújni a meleget.
Inkább a kérdés az, h a cerka van annyira iq-s, h nem hagyja magát megdögleni?

Én már egyre inkább azt gondolom, h a proci döglött meg, mert olvastam már itt hasonló jelenségeket, amik proci cserével megoldódtak.
"jobb esetbe a windows logo halványan látszik"
Dettó ugyanez jópárszor.

Majd írok ide, h mi lett a megoldás...

Üdv!

How Bad Do You Want It?

(#142) dobi válasza ata99 (#139) üzenetére


dobi
aktív tag

Teljes formattal is? :F

(#143) ata99 válasza dobi (#142) üzenetére


ata99
tag

Már vagy 2éve nem töröltem le a vinyót és most sem fogom. Vissza tettem a régi alaplapot.

(#144) ata99


ata99
tag

Ja, még valami.Mit lehetne csinálni azzal az ECS lapos gáppel, amelyikek ha beépitett grafikarival kötök az LCD tv-s LG monitoromra, akkor azt irja ki, hogy eltérő frekvencia. A régi monitorom megy vele(ECS L4S5MG/GX+.....LG M2294D). Már beirtam a tvmonitoros topicban is,de ők még nem találták idáig érdekesnek a kérdést.

(#145) dobi válasza ata99 (#144) üzenetére


dobi
aktív tag

Próbáld meg csökkentett módban indítani vagy csökkentett mód VGA engedélyezése módban és úgy visszavenni 60Hz-re vagy 640*480-ra vagy mindkettő vagy ott távolítsd el a driver-t az eszközkezelőből és úgy iditsd mert ugyebár az xp alapból 800x600 alá amúgy nem is engedné... :C

[ Szerkesztve ]

(#146) rbalint


rbalint
csendes tag

Hali! Az ismerősöm gépén olyan hiba jelentkezett Hogy elszineződőtt a kép(lilásra) egy régi CRT monitoron. Gondoltuk megadta magát a monitor, kicseréltük egy TFT-re. Első bekapcsolásnál tökéletes, monitordriver telepítés, beállítás, netbeállítás, mivel 20" Wide monitor, stb. Eddig minden ok, aztán első game próba, kifagyás, reset. Betölt minden ok az asztalnál, másik game indítás, menünél ok, játékbetöltés egyből elszíneződés, de a TFT-n már csak kis kockák-pontok szineződés, meg persze kifagyás. Reset, és már a betöltő képek a Winbetöltés elött is kis csíkozódás, a betűk sem teljesek, aztán a Windows felirat függőleges csíkozással jelenik meg, aztán az asztal is lilás-kékes, néha pirosra váltós, olyan pikszelszintű szineződéses. De a hátérkép nem minden része olyan, van pár bizonyos szín amiben nincs színeződés. És persze iszonyatos belassulás, kb 1 perc után monitor kikapcsol, csak resetelni lehet. Ezután sokszori reset után, újból tökéletes minden, net, zene, msn, stb megy. Aztán egy kiba régi játék indítás, ami 800-600 ban kb 5 percig tesztelve hiba nélkül ment, aztán feltettük 1024-768-ra (ez volt a max a játékban), és 10mp és szintén szineződve kifagyás. Reset és kezdte előlről már az alaplap logónál is a szineződés-csíkozódást, stb.... Aztán sokszori reset után ismét jó minden, egészen az újabb gameig, és így tovább...... A sok reset közben egyszer gép szétszed, portalanít, porszívó stb., de semmi eredmény. A gép ebben a formában kb 1.5 éve gond nélül üzemelt. A jelenségről képet, a fagyás, és a monitor kikapcs miatt nem tudtam csinálni, mert olyan lassú volt, hogy még a start menüt sem lehetett felhozni. A config lényegesebb része az asszem ilyen:
VGA saphire 7800GT v. 7600GT 256 Mbit PCIE
CPU AMD Athlon 3000+ venice
Alaplap: abit AN8 Ultra
Táp az 350W Deluxe házban gyári, nemtom mi lehet a márkája.
ram: 2×512 kingstone
Mi a szösz lelhette a gépezetet?

(#147) Apollyon válasza rbalint (#146) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Eléggé valószínű, hogy a VGA kari megadta magát.
Próbáljátok ki valami másik videokártyával, mert tényleg úgy tűnik hogy feladta a harcot..

Esetleg rossz lehet a driver.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#148) opcsi


opcsi
csendes tag

Segítséget kérek:
videószerkesztő, dvd-készítő progik vannak a gépemen, amik kb másfél évig teljesen rendben mentek, de aztán egyik napról a másikra lefagynak, amint el akarnék kezdeni dolgozni velük. Semmit nem állítottam el! Gép érintetlen, a RAM-ot cserélgettem kicsit próbaképp, de ezzel együtt semmi különös. Egy Gigabyte 965P-DS3 alaplapom van, win xp pro sp3-mal, 2 giga ram, ati videókari.
múlt héten újraraktam a rendszert, és akkor megint rendesen mentek a progik, de ma megint ugyanazt a hibát produkálják. akarnék kezdeni valamit csinálni, erre lefagy.
mi lehet a hiba?

(#149) orbali


orbali
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám...remélem ti már láttatok ilyent. Bekapcsolom a gépet és bejön az AMI BIOS, amiből mehetek tovább és mehetek a beállításokba. Mikor bejön a windows visszaáll egy 2001.decemberi dátumra(mindig ugyanarra) így minden bekapcsoláskor a dátum állítgatom vissza...kell mert pl. az msn nem hajlandó elindulni a rossz dátummal. Na és az az érdekes az egészben,h nem mindig csinálja...10-ből 8szor. Próbáltam BIOS-ban dátumot állítani, újratelepítettem de semmi változás :(( Nem is értem,h miért csinálja mert 4évig nem jutott eszébe ilyesmi...
Miért csinálja? Sztetek mit lehet csinálni? Az alaplapom megfog halni?

(#150) v!ct0y válasza orbali (#149) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szia!

Esetleg egy elemcsere az alaplapon megoldhatja a problémát :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.