Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) mcwizard


mcwizard
tag

Hali!
Egy érdekes dolgot osztok meg veletek. Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Van 2 db winyó egymás alá beszerelve 1 hely kihagyással, hogy a levegő szabadon áramolhasson a 2 között. Van is egy ventilátor ami áramoltat. Ha jön a meleg idő, mint most akkor a ventilátort rádugom egy alaplapi csatlakozóra. Ősszel ha hidegek jönnek akkor lehúzom, hogy feleslegesen ne járjon a ventilátor. Így tartom a winyók hőmérsékletét 30 és 40 fok között egész évben.
A probléma ott kezdődik, hogy ilyenkor, mikor rádugom vagy lehúzom a ventilátort kb 2 hétig a gépem fagyogat napi 2-3 alkalommal, de akár óránként többször is, operációs rendszertől függetlenül. Ezt 3 éve csinálja és még nem jöttem rá az okára.

A gép:
Abit KN9-ultra
G-force 7600GT
3x1GB DDR2 800MHZ Zeppelin RAM
1 TB WD winyó
1 TB Samsung winyó
szutyok 4000 forintos 500W-os táp

Előre köszönöm a válaszokat!
Üdv, McWizard!

(#3002) CoolMan válasza mcwizard (#3001) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg, másik táppal próbáltad már a "szutyok" helyett?

(#3003) mcwizard válasza CoolMan (#3002) üzenetére


mcwizard
tag

Igen, már nem 1 táppal (jó drágával is) lett próbálva. Azért nem gyanakodok én arra mert akkor az talán mindig fenn állna ha rá lenne dugva a ventilátor.
De ez azt csinálja, hogy rádugom, 2 hétig fagyogat, majd abbahagyja de a venti ugyanúgy rajt van. Ha lehúzom megint elkezd fagyogatni, majd abbahagyja visszadugás nélkül.

(#3004) 04ahgy válasza mcwizard (#3003) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor dugd a ventilátort molex ---> ventilátor átalakítóval fixen a tápra, ha az alaplap nem szereti. Lehet egyszerűbb így megkerülni a problémát, mint az alaplap fagyásán elmélkedni a venti rádugás / lehúzás hatására.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3005) 04ahgy válasza sasa134 (#2998) üzenetére


04ahgy
nagyúr

CPU halál esetén legtöbbször egyáltalán nem indul a lap (van olyan CPU halál, hogy a win fagyogat, vagy nem települ, de a gép indul, vagy csak terhelésre hibázik). CPU nélkül sem indul a lap.

VGA halál is van olyan, hogy a GPU detect POST fázisnál végtelen ciklusba kerül, és nem megy tovább a boot, azaz nem indul a lap.

RAM halál esetén is van olyan, hogy nem jut el a lap addig sem, hogy kisípolja a memóriát (vagy elinduljon és memteszt hibázzon), hanem a det.DRAM POST fázisnál megáll.

Szóval az, hogy nem indul, még nem jelenti azt, hogy tuti biztos alaplap hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3006) sasa134 válasza 04ahgy (#3005) üzenetére


sasa134
addikt

köszi ez hasznos volt, ismét tanultam valamit. üdv

Avanti Roma

(#3007) sasa134 válasza 04ahgy (#3005) üzenetére


sasa134
addikt

Igazad lett, nem a lap halott...a VGA mondta be az unalmast. Amint kivettem a VGA-t, elindult a gép. Egymás után a 3. Nvidia kártyám döglik meg ( 8800 Ultra, 8800 GTS G92 most meg a 9800gtx). hm...azért ez több mint bosszantó, pláne, hogy idejük nagyrészében meg sem izzadtak, kb élettartamuk 15%-át töltötték játékokkal és sosem tuningoltam egyiket sem..
Lehet most áttérek ATI-ra :K

Avanti Roma

(#3008) mongoose123 válasza sasa134 (#3007) üzenetére


mongoose123
aktív tag

Anno én is áttértem, teljesen megfelel.

(#3009) sasa134 válasza mongoose123 (#3008) üzenetére


sasa134
addikt

volt már egy ATI-m, egy x1650xt-m, de nem szerettem, driver nyűgök, hangos volt stb stb

Avanti Roma

(#3010) jayjay válasza 04ahgy (#3005) üzenetére


jayjay
tag

A leírtakból következtessek egy cpu v. alaplap meghibásodásra?
Probléma:
Frissen telepített gépem lefagyott és azóta nem indul újra ill. nem tudom telepíteni a windowst . Videókátyát, vinyót, dvd írót és windows lemezt többet is próbáltam. Memóriát kivettem, visszaraktam ill csak az egyiket raktam vissza. Induláskor eljut a starting windows feliratig utána feketeség. Újratelepítésnél windows loading files felirat és utána feketeség(nem tölt be).
Mindent lehúztam a gépről.Save módba ill. utolsó működőképes beállításokra sem jön be a windows (feketeség).
Mi lehet a hiba oka?

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#3011) Honzi válasza 04ahgy (#2996) üzenetére


Honzi
senior tag

Ma indításnál kb 10 percig tartott mire egyről a kettőre jutott.
Más is okozhatja?
Illetve ha előjön mit tudok tenni hogy bekurblizzam?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#3012) 04ahgy válasza Honzi (#3011) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nézesd meg a tápot szakemberrel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3013) 04ahgy válasza jayjay (#3010) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, ez valóban érdekes.

Linux telepítés sem vezet semmire? Érdemes lenne megpróbálni. Ez még akár CPU hiba is lehet, de az alaplaphiba valószínűbb.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3014) Honzi válasza 04ahgy (#3012) üzenetére


Honzi
senior tag

Teljesen tönkre is mehet a táp vagy elég felkészülnöm a 30 perces gép indításokra némi hideg élelem társaságában?

Azt elfelejtetem hogy a tegnapi nap volt egy 30 perces áram nélküli időszak viszont utána nem volt ilyen probléma indításnál.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#3015) 04ahgy válasza Honzi (#3014) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az eddigiek alapján fokozatosan súlyosbodik majd a probléma, egyszer csak elhallgat.

Ha a gépet nem áramtalanítod elosztóval / táp főkapcsolóval, akkor nem indul nehezen, vagy akkor is küszködik az ATX bekapcsológomb benyomásakor?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3016) Honzi válasza 04ahgy (#3015) üzenetére


Honzi
senior tag

Első alkalommal este kikapcs arámtalanítás nélkül reggel be ezek után nem indult azonnal.
Pár napig be volt kapcsolva a cucc folyamatosan utána áramszünet 30 percre ugye itt nem volt rendes kikapcsolás.
Ezután bekapcsolásnál semmi probléma.
Utána este kikapcsoltam reggel be itt megint volt egy 5-10 perces gondolkodási időszak.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#3017) 04ahgy válasza Honzi (#3016) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Érdekes, nagyon érdekes. A tápot kiméretni nem ártana, de ez még alaplap is lehet. Másik táppal van lehetőséged keresztbe tesztelni? (Haver, szomszéd, akárki.)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3018) degu válasza sasa134 (#3000) üzenetére


degu
senior tag

A szakembro igy is tud biost frissiteni! :K
Csak kb.1500-2000Ft.De meg mindig olcsobb,mint egy uj lap!
Es ha a bios jo,akkor tuti biztos,hogy hibas a lap!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#3019) sasa134 válasza degu (#3018) üzenetére


sasa134
addikt

köszi, de ahogy Írtam, a VGA kártya halt le, szerencsére semmi "komolyabb" baj nem történt

Avanti Roma

(#3020) Kiralybali válasza Kiralybali (#2971) üzenetére


Kiralybali
tag

Volt szerencsém az én HD6770-esem helyett öcsémnek vett vadonat új HD6770-est betenni a gépbe, hogy megnézzem, mi a szitu. Leszedtem az enyém driver-ét, kiszedtem, betettem az öcsémét, gyári DVD-ről driver install, majd frissítés 12.4-re. Egyik nap nyomtam kb 10 óra Heroes VI-ot egy huzamban, és semmi baja nem volt. Másnap leültem 1 órát SC2-őzni és amikor a játékból ki akartam lépni, az exit gombra dobott egy PFN_LIST_CORRUPT kékhalált, amit korábban akkor dobált, amikor úgy volt a WIN feltelepítve, hogy eleve benne volt a VGA és nem lett a prociban lévő GPU drivere feltéve. Azóta nem volt újabb kékhalál.

Egrészt arra következtetek, hogy ha egy vadi új VGA és egy kb fél éves mellett is képes halálozni, akkor nem a VGA karimmal van gond. Marad akkor az alaplap - proci - memória - táp a körben.
Ismerősök szerint ha random a kékhalálozás gyakorisága, akkor a leggyanúsabb a memória, vagy az alaplap. Tápot és procit nem tartják valószínű oknak.
Azt is olvastam, hogy az, hogy a memteszt nem jelez hibát, még nem jelenti, hogy a memória jó. Tehát kb szumma 22 pass után sem lehetek semmiben biztos.

Azért elég nehéz így menni a boltba garit intézni, hogy nem tudni melyik istenverte alkatrésszel van a gond, és úgy, hogy nem is tudom nekik reprodukálni a hibát, mert néha napokig is jó, máskor meg egy nap többször is elhal... :W :( :O

A memória vétele kapcsán kérdeztem a fórumon is meg a boltban is, hogy a kiválasztott CORSAIR 10 év garis cucc jó lesz-e, vagy mit vegyek. A válasz mindkét helyen az volt, bármelyik jó lesz. Most nézem, hogy az alaplap honlapján van olyan, hogy szupportált memóriák listája, és abban nincs benne, de a kinézett kingstonok egyike sem lett volna benne. Ez lehet gond?

[ Szerkesztve ]

Balage

(#3021) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írok, de "alkalmasabb" topicot nem találtam.
Szóval a bajom: pár napja észrevettem, hogy dög lassú lett az internetem. Youtube-on még a 360p-s videók is szaggattak kis ablakban, a többi oldalt is rohadt nehezen töltötte be. Ma megnéztem a feladatkezelőt és láttam hogy egyszerre 6-7(!) chrome.exe fut (google chrome-ot használok böngészni). Ezeket kitöröltem a listából, majd próba és működött. Aztán újraindítás után újra előjött ez a dolog. Ráadásul ilyenkor a processzorterhelés végig 100%-on volt, még úgyis ha nem nyúltam a géphez. Most letöltöttem a legfrisebb mozillát és nincs semmi probléma. Folyamatosan figyelem a proci terheltségét és szerintem normális a működése (mozillával).
Szerintetek hardveres hiba lehet, vagy a chrome-nál került homok a gépezetbe?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#3022) CoolMan válasza bercsi (#3021) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem valószínű, hogy hardver hiba, inkább szoftveres. (chrome)
Esetleg futtass vírusirtót, meg próbáld ki régebbi/újabb verziójú chrome böngészővel.

(#3023) bercsi válasza CoolMan (#3022) üzenetére


bercsi
aktív tag

Azt elfelejtettem mondani, hogy frissítettem a chrome-ot. De egy vírusírtót még lenyomok, biztos ami biztos :) !

Köszi!

(#3024) jim_raynor70 válasza Kiralybali (#3020) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Az a lista csak azt mutatja, hogy mely memoriakkal 100%-ig biztos, hogy mukodik az alaplap, nem pedig azt, hogy mas nem is lenne kompatibilis vele. Persze, elofordulhat inkompatibilis paros.

Ha a memoriak es a processzor tesztelese utan sem szunik meg a hiba, akkor szerintem eros a gyanu egy driverproblemara. Gyalulj le minden meghajtoprogramot es a legfrissebbeket telepitsd fel. Ne a gyari CD-rol es majd frissitgetsz, hanem VGA driverbol is eleve a legfrissebbet szedd le.

(#3025) Dunbar válasza bercsi (#3021) üzenetére


Dunbar
senior tag

Nálam is belassult a napokban a Chrome.

(#3026) degu válasza Dunbar (#3025) üzenetére


degu
senior tag

Lehet ezen is tojozni,a vegtelensegig,de akkor is is az ALAPVETO dolog,ami meghatarozza a net sebesseget,hogy a fogado szerver mennyire van leterhelve! :K /Vagy valaki hasznalja a Te savszelessegedet!-orvul ! :W /
Azert gondolom ezt,mert megtapasztaltam,hogy hetkoznap hajnalba/reggel/delelott gyors,mint a villam,estefele megint belassul,de a leglassabb hetvegen,amikor meg az is netezik,aki -nem... :DDD
De ez csak akkor lehet gond,ha tobb a felhasznalo,mint a szerver-kapacitas! Ez -sajnos eleg sok Szolgaltatonal bevett trukk,hogy kaszaljak a sok elofizetest,es nem a szerverpark parhuzamos fejlesztesere forditjak,hanem a kerti uszomedencet boviti a gore... :(
Termeszetesen ez mas az exponalt teruleteken/ belvaros,nagyvaros,ahol sok az elofizeto,es sok a bevetel.A peremkeruletekben,meg a falvakban,ahol csak azert van szogaltatast,hogy nehogy a konkurrencia nagyon megvesse a labat,ott csak a minimalis kapacitast epitik ki.
Akinek van ellenerve...az most szoljon! :DDD :P

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#3028) bercsi válasza Dunbar (#3025) üzenetére


bercsi
aktív tag

Érdekes.... Talán programhiba lenne? Vagy az is lehet hogy az Anyonimus hackercsoport keze van a dologban! :DD

(#3029) bercsi válasza degu (#3026) üzenetére


bercsi
aktív tag

Van benne valami, én egy kis faluban élek Kecskemét mellett. A T-mobile a szolgáltató, kiépítette a netet és tv-t (földben szépen elvezetve kábelen) is. Amikor jöttek hozzám a szerelők, akkor hallgattam a beszélgetésüket és kiderült hogy a mi utcánkban 16(!) házba lehet csak t-mobilos net. Kérdezetem tőlük hogy lehetséges ez? Azt felelték, ennyi kábelpárt vezettek el a földben, a szolgáltatónak így volt gazdaságos! Ha megvan a 16 előfizető akkor a többinek "nyasgem", majd ha lesz szabad hely akkor lesz internete is :F Elég furcsa hozzáállás ez!

Egyébként nálam a chrome éjjel-nappal lassú volt, mozilla már faszán működik....

(#3030) 04ahgy válasza Kiralybali (#3020) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, a VGA hiba valóban kizárható, és a CPU hiba is valószínűtlen.

A boltban nagyon jól mondták, a Corsair RAM-ok nagyon jók, de ez nem jelenti azt, hogy nem hibásodhatnak meg. Sajnos igen.

Az alaplapodon (H61M/U3S3) melyik BIOS van? Mert nálam sok H61M/U3S3 gondját megoldotta az UEFI frissítés: [link].

A hibajelenségük ugyanez volt: random fagyogatás. Mindnek. Az 1.60-as és újabb UEFI át is van tervezve, teljesen máshogy néz ki, mint a korábbiak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3031) rezme


rezme
tag

Sziasztok!

Távsegítséget kellene adjak, adott a gép, annyit tudni róla hogy tegnap még minden faszán működött, ma pedig ha bekapcsolják akkor a monitornál a sárga pötty átvált zőldbe, majd vissza sárgába. Videókari 2 hónapja lett kicserélve, szóval azt kizárnám. Tanácsként annyit tudtam mondani hogy mozgassa meg a kábeleket valamint a videokártyát és a ramokat, de ugyanúgy semmi. Esetleg valami ötlet? bekapcsnál csipog a gép, megy a vinyó, valamint a ventik is.

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#3032) 04ahgy válasza rezme (#3031) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pedig VGA szokott ilyeneket csinálni, hogy kapcsolja a monitort, de képet nem ad. Vagy az is lehet, hogy a kép adását követően indul a gép újra. Sokminden lehet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3033) jim_raynor70 válasza rezme (#3031) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

2 honap alatt is meg tud dogleni egy vadonatuj videokartya, ugyhogy szerintem ezt ne zard ki. Probalja meg elso korben egy masik VGA-val a gepet.

(#3034) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
Akadt némi gond az LG IPS236 monitorommal. Tegnap délelőtt vígan ment minden, a gépet is szabályosan kikapcsoltam, délután mikor hazaértem, bekapcsoltam a gépet és a monitort, vártam, hogy a "VÁRJON" és a jelszó beírásakor már adjon képet (mint ahogy ennél a típusnál szokás).
De még a gép se töltött, a gyári prociventi pedig hangosan pörgött, azt hittem a vinyó nem érintkezik jól vagy a ram esetleg a vga mozdult ki. "Átmozgattam mindent de továbbra se tudtam behozni a windowst.
Elővettem hát a régi CRT-t hip hop kattant is zöldre váltott a ledje és bootolt a gép.
Nem tudom most hogyan tovább, még nem találkoztam ilyen géppel ami a monitor miatt még bootolni se volt hajlandó.
Érdekes az LG tápellátó része jó lehet mert bekapcsoláskor a LG logo és a power saving mód aktiválódik, de jelet nem kap.
Van ötletetek mi lehet ez? DVI-DVI kábellel van összekötve.
Köszi!

(#3035) Jamby18 válasza Jamby18 (#3034) üzenetére


Jamby18
senior tag

Na megoldódott, megcseréltem a DVI csatlakozót. :)
Bár továbbra sem értem, ha nem volt mozgatva november óta, most mi jött rá.

(#3036) Kiralybali válasza 04ahgy (#3030) üzenetére


Kiralybali
tag

A szíváshullám eleje felé már feltettem az 1.70-es BIOS-t. Az nem segített.
Minden driver friss.
Nem gyalulom le újra, mert már vagy 8szor megcsináltam különböző sorrendben, oprendszer installal kezdve, különböző win7-ekell, különböző driver/win update telepítési sorrendekkel. Egyik sem jött be. Közel kizártnak tartom a driver hibát.
A korábban dobált kékhalálok kapcsán volt olyan tanács is, hogy szedjem le a daemon tools-t, meg az avastot, és utóbbi helyett a microsoft saját víruskergetőjét tegyem fel. Ez megtörtént.
Az öcsém videókártyája mellett most az ő kingston memóriáit tettem be. Ez kb 1 órája volt, még azóta nem volt kékhalál, de WOW-ozás közben egyszer már befagyott (nem lehetet semmit csinálni).
Szóval valszeg nem a memória, hanem egyre inkább az alaplapra gyanakszom. Ezt támasztja talán még alá az alábbi is:

A random kékhalálok mellett a SYStem event logban elég sok olyan hibát is beír, hogy
The driver detected a controller error on \Device\Ide\IdePort2.
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
<Provider Name="atapi" />
<EventID Qualifiers="49156">11</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2012-05-06T09:52:17.169000100Z" />
<EventRecordID>10626</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>PiBaHQ</Computer>
<Security />
</System>
- <EventData>
<Data>\Device\Ide\IdePort2</Data>
<Binary>0000100001000000000000000B0004C004000000850100C00000000000000000000000000000000000000000000000000000000005100000</Binary>
</EventData>
</Event>

Nem mindig a port2-őt rja, hanem néha a port4-et is.
Ennek utána olvasva azt látom, hogy első körben sata kábel csere próba, majd valszeg alaplap csere vezérlő csere miatt.
Mivel már csak egy sata3 kábelem van fölös, így azzal dugtam rá a vinyót egy másik sata slot-ra. A DVD-nek nem maradt már extra kábel, most az nem lett bedugva. Figyelem lesz-e még ilyen hiba.

Balage

(#3037) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Havernak lenne egy kis gondja de nem jövünk rá mi lehet:

"Sziasztok.
problémám a következő: adott négy darab 1 gigás ddr2 1066mhz ram (Black Dragon 2GB DDR2 1066MHz Geil ) az alaplap pedig asus P5KPL http://www.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5KPL/#specifications

és sehogy nem akarja felismerni a 4 gigát csak a 3at ha bent van mind a négy modul akkor nem indul el a gép de nem is sípol mikor rosszak benne a ramok hanem csak szimplán fekete képernyő és még a biosig sem jut el.
a slot és a ram biztos jó végigpróbálgattam."

Köszi haver nevében is
Üdv

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#3038) 04ahgy válasza Kiralybali (#3036) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, ez sok segítség, mert egyértelmű a következő: DVD író nélkül teszteld a gépet, a HDD-t meg SATA2-es portra tedd. A kábel mindegy, nincs olyan, hogy SATA2-es, meg SATA3-as...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3039) 04ahgy válasza Kartács (#3037) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az általad adott linken, a P5KPL specifikációinál szerepel a Memory résznél:
"*When installing four DDR2 DIMM modules, install only single-sided memory modules."

Ha megnézi a RAM-jait, és mindkét oldalon vannak rajtuk memóriachipek, akkor az a baj. A P31-es északi híd butított, és nem kezel 4 modul kétoldalas memóriát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3040) Kartács válasza 04ahgy (#3039) üzenetére


Kartács
aktív tag

Azt nem írtuk igen de azokról van szó single-sided modulokról tehát egyoldalúak szóval az nem lehet gond :)

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#3041) 04ahgy válasza Kartács (#3040) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Emeljen akkor MCH feszültséget. Kezdésnek mondjuk 1,25V-ra állítsa be 2 modullal, mentse el, és úgy próbáljon 4 modult beletenni és ráindítani.
Az MCH hűtésre figyeljen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3042) Legvar válasza 04ahgy (#3041) üzenetére


Legvar
csendes tag

No most atveszem a szot mert a postas szerep igy nem olyan jo:)
Eloszor is koszonom a gyors valaszt az az igazsag hogy ennek a biosa annyira buta, hogy nem talaltam meg benne a feszultseget!
A proci egyebkent huzva volt 2.4 rol 2.97 re teljesen jol mukodott stabil volt mint a forint!
Q6600@2.4 alapbol) viszont most ujra emeltem az fsb-t 333 ra de vhogy most nem akarja az igazsagot valszeg a ram cserevel alhat kapcsolatban. Nem vagyok egyebkent akkora pc guru ezert szivesen fogadok minden tanacsot!

(#3043) 04ahgy válasza Legvar (#3042) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Akkor Load BIOS Defaults után kellene megnézni a RAM-okat, 800MHz-en. Mikor is 1066MHz az FSB.

A memóriafeszültség legyen 2,0V, a chipset voltage, vagy MCH voltage meg 1,25V (ha bármelyik is van a BIOS-ban).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3044) Legvar válasza 04ahgy (#3043) üzenetére


Legvar
csendes tag

Egyebkent olyanok vannak, hogy
VCORE Voltage. [1.233v]
3.3V Voltage. [3.296V]
5V Voltage. [4.966 V ]
12V Voltage [12.144V ]

es ezeket nem tudom modositani csak ignoralni
Azert mondtam nem vagyok annyira otthon ezekben a dolgokban de mar vegigneztem mindent es nem talaltam, de lehet nemlatom a fatol az erdot!!

(#3045) TheMarkov


TheMarkov
csendes tag

Üdv, nekem is lenne egy kérdésem, remélem kapok értelmes választ:)

Tehát, nemrég elkezdett a gépem egyre többször lefagyni. Főleg játékoknál csinálta ezt aztán volt többször is, hogy nem nem indult el a gép. Letöltöttem egy progit ami leírt minden infót a vinyóról (már nemtudom a nevét) és írta is, hogy 21%-os volt, aztán számomra egyértelművé vált, hogy a vinyóval lesz a gond:D Szereztem is egy 500GB-osat, felraktam rá a windowst (7) de pár nappal rá újra előjöttek a lefagyásos problémák, aztán később már el sem indult rendesen a gép, csak bekapcsolt és a monitoron villogott a logó, kipróbáltam másik videókártyával, azzal ment rendsen. Tehát vettem egy új videókártyát (Sapphire HD5450) ezzel megint ment pár napig rendesen minden aztán most megint elkezdte ezt a lefagyós dolgot a gép. És tegnap már rögtön windows indításnál lefagyott akárhányszor indítottam el. Kicseréltem a RAM-ot (Két DD2R 512MB-sat egy DDR2 2GB-sre) de ugyanúgy lefagy, de most elindul a gép de ugyanúgy lefagy néha. Bár most ezt a hozzászólást is a gépről írtam és eddig nem fagyott le (kb 15perce).

Alaplap, proci lehet a probléma? Vagy valami kábel? Ha esetleg alaplap akkor hol tudok olcsón kapni? Megéri használtan vagy ezek után inkább nézzek valami normálisat?

Proci az 3ghz. Alaplap meg vmi ős:D Tápnak szerintem nincs köze de az is talán ha 1 éve lett cserélve.

Remélem érthetően fogalmaztam:) köszi a válaszokat előre is!:)

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van írj nyugodtan!:)

(#3046) Legvar válasza 04ahgy (#3043) üzenetére


Legvar
csendes tag

Egyebkent most default beallitasokon van minden bent van a 3 giga ram es igy meg win toltokepernyonel fagy ki, 2gigaval jol mukodik de 3-4 nem tetszik, erre vmi ertelmes magyarazat?:S

(#3047) jim_raynor70 válasza Legvar (#3044) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ez csak Hardware Monitoring, azert nem lehet atallitani az ertekeket.
Az Advanced menuben a JumperFree, CPU Configuration, Chipset (North Bridge) almenupontok alatt nezelodj, ha ott nem talalsz feszultsegallitasi lehetoseget, mashol nemigen fogsz. Neztem az ujabb BIOS-okat is hozza, de a Support new CPUs feliraton kivul mas javitast vagy bovitest nem tartalmaz, szoval annak frissitesevel sem lennel elorebb.

(#3045) TheMarkov: es a talan egy eve cserelt tap milyen markaju, tipusu?

[ Szerkesztve ]

(#3048) Legvar válasza jim_raynor70 (#3047) üzenetére


Legvar
csendes tag

igen igen tudom h ez a hardwer monitoring csak ahol te is mondod ott nem talaltam!
Nemtudom mi lehet a gubanc es miert nem talalok semmit a leheto legujabb rajta a bios szoval megvagyok love! De koszonom a valaszt

(#3049) 04ahgy válasza Legvar (#3048) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha sem újabb BIOS, sem feszültségbeállítási lehetőségek nincsenek, akkor 3 + 1 lehetőséged van, csökkenő célszerűség sorrendjében:

- eladod a 4GB 4 modul RAM-ot, és veszel az árán 2*2GB-ot.
- forrasztópákát ragadsz, MCH VRM-et és PWM chipet lokalizálsz és voltmodolod adatlap alapján.
- használod a gépet 2*1 GB RAM-mal.

- kivágod a szemétbe az alaplapot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3050) 04ahgy válasza TheMarkov (#3045) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az alaplap VRM kondenzátorait kellene megnézni, van-e közte púpos (a RAM foglalat és az északi híd körül is nézelődve), és a táp típusát megmondani, ahogy a kolléga is kérdezte már.
A random fagyogatás tipikusan Codegen / LCPower / Mercury / M-Tech / Sinan / HKC / Acorp és noname társaik okozta jelenség.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.