Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) koliz1 válasza Pety (#296) üzenetére


koliz1
tag

Szia

A biosban ki ill. be tudom kapcsolni , új drivert szeretne de nincs honnan , megpróbálok egy új wint telepiteni bár most raktam össze a gépet és friss a win is

(#302) Weres válasza Pety (#291) üzenetére


Weres
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

A probléma a RAM és a lap között volt, valamiért nem akart rendesen együtt dolgozni a kettő. A lapot most vettem, a régi (dfi lanparty nf4 ultra D) halála miatt, ami egyébként egyszerre halt meg a régi VGA-val (MSI 7900 GTX), persze 3 nappal a gari lejárta után... :-D
Szóval az új lap 333Mh-esként ismeri fel a Mushkinokat, de miután adtam nekik kicsi áramot, és emeltem a Mh-eken is (466), most tökéletesen működik.

Weres

(#303) dbarna válasza ReJim (#288) üzenetére


dbarna
csendes tag

Helló!
Mar megoldódott a probléma. Az alaplap nem működött.

Azért köszi a segítséget

(#304) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Helló, az a helyzet, hogy a gépem fogja magát és kékhalállal vista x64 alól újraindul memóriaszámolgatás után. A konfig GigaX48-DS5; Corsair Dominator 2x2giga 1066; C2D E7200; 8800gt; 4venti, és jelenleg 4hdd+1odd táp:chieftek GPS450AA (actic cooling ventivel, ami csak 5v felett kezd el pörögni és 12V-on is csak 1000RPM míg az előző gyári Yate már 2-3voltnál 600RPM-et adott csak hangos volt. Az elmúlt néhány napban csak 2x csinálta, de mikor volt a gépben 6hdd 2odd meg hidegkatódcsövek + húzva volt akkor sokkal rendszeresebb volt. Jelenleg memtest86 nem talál hibát a memóriában, és minden alapbeállításon van a bios-ban. Kb 1 hónapja vettem a gépbe még két winyót hogy lehessen 3Hdd-s Raid 0-ám. Elötte egyszer sem láttam kékhalált. A gondok úgy kezdődtek hogy két hete a párom hajnalban bekapcsolta a gépet, visszafeküdt aludni és 3 órával később a képernyőn egy csontra fagyott kékhalál. Próbáltam windows 7-et is ott nem volt kékablak csak csontfagyás. Jelenleg a Raid 0 tömb is csak 2Hdd-ből áll. Elképzelhető hogy kevés már a tápegység vagy haldoklik?

Minden hozzászólást szívesen meghallgatok. Ha egyéb információ szükséges akkor az is írom.!

Köszönöm előre is!
Fr3eWar

(#305) Weres válasza Fr3eWar (#304) üzenetére


Weres
csendes tag

Helló!

Nem lehet esetleg, hogy kevés a tápod? Próbálj kiiktatni pár winchestert, vagy más nélkülözhető fogyasztót, így viszonylag egyszerűen kiszűrheted ez-e a gond... Nálam is volt hasonló probléma "gyenge" tápból adódóan. (nem a tápod gyenge, ha ez a gond, csak sok lehet neki a fogyasztó)

Weres

(#306) Fr3eWar válasza Weres (#305) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Én is arra tippeltem, azért vettem ki a felesleges cuccokat, meg azért írtam ide is hogy hátha valaki találkozott hasonlóval, a tápot már kinéztem egy 750W-os Thermaltake lesz. De azért várom hátha valaki azt mondja hogy más a hiba és mást is kellene vennem..

(#307) Pety válasza Fr3eWar (#304) üzenetére


Pety
senior tag

Próbálj meg a biosban adni a ramoknak 0,1-0,2 volt plusszban.Esetleg nézd meg mennyi kell a ramoknak mert ezeknek tuti kevés a 1.8 volt és AUTO beállításon asszem annyit kapnak.
Ha ez nem válik be akkor próbáld ki egy másik táppal,de teljesen felesleges az a 750W(atyaég) a géped kb. a felét fogyasztja.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#308) Fr3eWar válasza Pety (#307) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A memónak alapban annyit adok, 2,1 volt tehát +0,3-mat meg 5-5-5-15 időzítést az előírása szerint. Lehet hogy az ICH9-r nem nem szereti nálam a raid-et. Passz

(#309) Calogero


Calogero
addikt

Sziasztok!
Teljesen tanácstalan vagyok.....
Adataimnál adott konfig amely időközönként vagy újraindul vagy fagy.
Op rendszer: Vista 64bit

Memeteszt most futott 2 órán át, 0 hibával.

Everest adatok:
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa Winbond W83627DHG-P (ISA 290h)
GPU érzékelő típusa Diode (ATI-Diode)
Alaplap neve ASRock M3A770DE
Burkolatba behatolás történt Igen

Hőmérsékletek
Alaplap 39 °C (102 °F)
CPU 50 °C (122 °F)
1. CPU / 1. mag 46 °C (115 °F)
1. CPU / 2. mag 46 °C (115 °F)
1. CPU / 3. mag 46 °C (115 °F)
1. CPU / 4. mag 46 °C (115 °F)
Aux 29 °C (84 °F)
GPU dióda (DispIO) 54 °C (129 °F)
GPU dióda (MemIO) 52 °C (126 °F)
GPU dióda (árnyaló) 58 °C (136 °F)
SAMSUNG HD103SJ 27 °C (81 °F)
SAMSUNG HD154UI 22 °C (72 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 987 RPM
Aux 785 RPM
Burkolat 1288 RPM
GPU 988 RPM (20%)

Feszültség értékek
CPU mag 1.38 V
+3.3 V 3.18 V
+5 V 5.04 V
+12 V 12.09 V
+5 V készenléti 5.19 V

A jelenség leírása:
Másoláskor vagy újraindul vagy lefagy a gép (több giga adat másolásakor)
A HDD-k másik gépben tökéletesen működnek.
3Dmarkt 2003-2005-2006 végig fut, de van amikor netezés közben is megfagy.

Telepítéskor felraktam a alaplemezén lévő drivereket is (próbáljam meg anélkül?)
Esetleg tudtok mondani olyan progit, amellyel cpu-t letudnám tesztelni (mind a 4 magját).

A tanácsokat előre is köszönöm.

(#310) Pety válasza Calogero (#309) üzenetére


Pety
senior tag

A 3d markt tuti használja mindegyik magot,esetleg pime95-tel próbáld ki.
Érdekes jelenség egyébként nem lehet,hogy a táp haldoklik,milyen régi? esetleg lehúzgálhatnál róla egy két dolgot mert elég sok minden van rádugva.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#311) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Mi a baja a gépemnek ha bekapcsoláskor 20-30 másodpercet vár mire megjeleníti a LOGO screent? Egészen addig be sem kapcsol a monitor. Frissítettem BIOST, de az sem oldotta meg. Win7 és XP alatt is csinálja. Ha újraindítom akkor minden rendben megy, csupán az első indításkor van ez a probléma.

Előre is köszi a segítséget! :R

(#312) Calogero válasza Pety (#310) üzenetére


Calogero
addikt

kb 4 éves, de lehet a procival lehet gond, mert a prime95-t futatva kb 1-2 perc elteltével újraindul, vagy lefagy.

Este ment a memtest86, mert azt 2 órát keveseltem.
10 pass futott le több mint 8 óra alatt 0 hibával.

(#313) gettz


gettz
csendes tag

Sziasztok, lenne egy kis problémám, összeraktam magamnak egy gépet játékra, (Intel core2quad q8200,msi radeon 4830 oc 512mb ,Gigabyte EP43-DS3L,2giga Kingmax 1066, 500W Corsair)
a játékok tökéletesen mennek rajta egy darabig, aztán valami oknál fogva elkezd szaggatni, de az fps megmarad 100-200 bőven, de mégis valamiért másodpercenként akad, próbáltam bele 4féle videokarit, 2 vinyót, több ramot, most már csak az alaplap procira tudok gondolni ,hogy annak lehet valami gondja, melegedni nem melegszik, a kari max 45fokig megy fel bármit csinálok vele, a proci magjai pedig maximum 60ig, elég sok pénzemet beleöltem és nagyon idegesítő ez a hiba. Ha valakinek van ötlete legyen szives meg osztani velem. Köszönöm.
Üdv, Gettz!

(#314) Pety válasza Calogero (#312) üzenetére


Pety
senior tag

Kétlem,hogy a processzorod romlott el,szerintem az pont az az alkatrész ami vagy jó vagy nem.(illetve a régi amd lesarkazásos procikon kívül)Próbáld ki egy másik táppal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#315) Bryan65


Bryan65
tag

Tisztelt topic!!!
Volt a gyermekeim gépében egy ASUS P5W DH DELUXE alaplap az egyik este még játszottak a géppel rendesen leállították,másnap nem adot video jelet egyik pci express slotban sem a lap 3 éve üzemmel minden elindul hütök stb világit a zöld led csak kép nincs se post képernyö semmi. A lapon nincs égés nyom mechanikai sérülés se semmi,azóta kicseréltem vettem egy új lapot átraktam az alkatrészeket és egy tökéletesen üzemelö gépet kaptam.Biztos hogy az alaplappal van valami gond de nagyon szeretném ha ez javítható lenne mert jó kis deszka még mindig,tudtok-e valami okosságot ez a kérdésem előre is köszi. :W

You'll never walk alone

(#316) Pety válasza Bryan65 (#315) üzenetére


Pety
senior tag

Üdv.:Bios resetelést gondolom próbáltad elem kivétel?
Ezek után vettél új alaplapot remélem.
Sok jóra ne számíts ha elromlott a lap.
Bios sérült,esetleg vagy valamelyik alkatrész sajnos ezek nem igazán javíthatóak.
Ki kellene próbálni egy PCI-os videókártyával S3 vagy valami hasonlóval.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#317) siskin


siskin
tag

Sziasztok Mesterek!
Kérlek segítsetek!

MSI K8N Neo4F alaplapommal valami gáz van!3 nappal ezelőtt egyszercsak harántcsíkos lett a kép,és nem mosdult semmi a gépen.Videókártya hibára gyanakodtam (egy 7900GT van eredetileg benne),de egy 9800GT-vel is hulladék az egész.Ujraindításkor lekapcsolja a monitort is.Egy Virge S3 ősrégi vga-val betölti a rendszert rendesen.Természetesen az S3 videókártyát sima PCI slotba rakom.Valami a PCIE vezérléssel lehet?Vagy miiii?Találkozott már valaki ezzel a problémával?Megoldás?Előre is köszi. :R

Nem vagyok bolond, a hangok is megmondták!

(#318) Bryan65 válasza Pety (#316) üzenetére


Bryan65
tag

Köszönöm válaszodat természetesen ezeket megnéztem illetve elvégeztem,illetve levittem egy szg szaküzletbe itt nálunk ahol van szerviz de ők sem tudtak egyértelmű hibát mondani csak hogy rossz a lap,ez a pci videó kari nem rossz ötlet,a másik gépet már nem szedem szét ha lesz egy szabad 775-ős procim kipróbálom köszi a tanácsot.

You'll never walk alone

(#319) 78zolika


78zolika
senior tag

Sziasztok ! Kérdésem az lenne nem olyan régen kapcsoltam be a gépet Boot megvolt de utána azt írta ki lemez olvasási hiba indítsam újra a 2- dik indítás után sikerült a Windows nak betöltődini Mi lehetett a baj ? haldoklik a merevlemez ? Ezer kösz

(#320) zsoldi80 válasza siskin (#317) üzenetére


zsoldi80
tag

Valahol olvastam már erről, úgy emlékszem valamelyik BIOS változatnál csinál ilyet ez a tip. alaplap. Tegyél rá újabb BIOS-t.

(#321) Torry válasza 78zolika (#319) üzenetére


Torry
addikt

S.M.A.R.T nem ír hibaüzenetet?

(#322) zsoldi80 válasza siskin (#317) üzenetére


zsoldi80
tag

ITT

(#323) Pety válasza gettz (#313) üzenetére


Pety
senior tag

Nincs valami energiagazdálkodás bekapcsolva a biosban?
Azt próbáld meg kikapcsolni,mert más ötletem nincs.
Esetleg futatthatnál valami 3dmark -ot játékok helyett lehet avval hamarabb kibukik a hiba.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#324) Pety válasza siskin (#317) üzenetére


Pety
senior tag

Tuti jó mindkét VGA?Azokat kellene kipróbálni másik alaplapban és ha ott jó akkor tuti a lap a rossz.
Tegnap egyik haveromnak is valami ilyen lapja van és elhalálozott a VGA(8500GT)csíkozott
és még a BIOS-t sem rajzolta ki normálisan,kockák hiányoztak a képből.
Áthoztam a VGA-t itt is rossz volt visszavittem az enyémet(8800GT) azzal tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#325) gettz válasza Pety (#323) üzenetére


gettz
csendes tag

próbáltam mindegyik 3d markot és egyiknél sem jelentkezett ez a hiba, ezt az energiagazdálkodást megnézem, bár nemtom merre hol kéne :)

(#326) Pety válasza gettz (#325) üzenetére


Pety
senior tag

Advanced menüpont alatt találod ha minden igaz:
C1E és CPU EIST funkció néven ezeket próbáld meg kikacsolni,esetleg ha ez sem válik be bios frissítés.Utána elfogytak az ötleteim.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#327) gettz válasza Pety (#326) üzenetére


gettz
csendes tag

köszi megpróbálom, bios frissítés volt már, ezt az energiagazdálkodást megnézem:)

(#328) gettz válasza Pety (#326) üzenetére


gettz
csendes tag

hát kiprobaltam hogy Disabled mind2 amit irtál, és nem indul el a gép, bekapcsolom és egyből kikapcsol, ez mi?:o

(#329) Pety válasza gettz (#328) üzenetére


Pety
senior tag

Elvileg alacsonyabb energiafogyasztásra kapcsolja a processzort illetve visszaveszi a szorzót.
Az nem igazán jó ha kikapcsolod ezt a funkciót és nem működik a gép,alaplap vagy processzor hiba de inkább a lapra gyanakszom.Nem tudod másik processzorral kipróbálni esetleg a saját procidat máshol próbálni?

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#330) faterka45


faterka45
csendes tag

Sziasztok!
Egy Asrock K7VT2 alaplapot szeretnék beszerelni a gépbe, de elég érdekesen kezeli az ATX-es tápot.
Ha a táp megkapja a 230-at, fel is éled (a táp csati zöld vonala le van húzva földre), így beindul az összes vinyó, DVD olvasó, ventillátor...
Az alaplap ekkor még nem megy! Az alaplap csak akkor indul be, ha megnyomom a power gombot. Ha ezzel kinyomom a gépet, akkor leáll az alaplap, kikapcsol a monitor, de a táp bekapcsolba marad. Az alaplapi csati zöld vezetéke, amivel be lehet indítani a tápot folyamatosan földre van húzva. Nincs rövidzár, szétszedve, fesz nélkül nincs direkt a GND-n, kb 30kOhm-ot mérek.
Remélem valaki jobban otthon van a deszkák világában, és kiokít, nem bánnám ha egyszerűen meg lehetne oldani pl valami bios állítással. Apropó, ott a power menüben csak a kivülről felébresztésről szólnak a beállítások, ami mind off, de nem is ezzel van gond, mert amikor alszik az alaplap, akkor is pörög minden más. Igaz van még egy állítási lehetőség ezt nem tudom mit takar: Suspend to RAM (S3)
A táp új, jó, másik alaplappal ok.
Az alaplap előéletéről semmit nem tudok, vettem, az eladó állítja, hogy nála tökéletesen ment (természetesen).
Köszi a segítséget.

(#331) SimonYana


SimonYana
addikt

:U

® SimonYana ®

(#332) Pety válasza faterka45 (#330) üzenetére


Pety
senior tag

Nem igazán vágom mi akar lenni ez a "táp csati zöld vonala"
Ha a tápcsatlakozó 20 pines rá van dugva a lapra akkor ha jól van bekötve rá a power gomb akkor mindent annak kellene indítani ezért a biosban semmit nem kell elállítani.
Biztosan jól csatlakoztattad az alaplapi csatlakozókat?
Egyébként ha másik lappal meg tökéletes akkor ne keress rá magyarázatot tovább ;)

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#333) kalakis


kalakis
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Rokonnak elromlott a gépe, azt mondta csak úgy leállt. Tegnap megnéztem Asus alaplapos a periféria felismerésnél lefagy a bootolás, del-lel nem tudok belépni a biosba. Az alaplapi elemet cseréltük. Semmi változás. Szerintetek mi a gond? Bios hiba?(ha igen hogy lehet megcsinálni). Vagy az alaplap? Előre is Köszi.

(#334) Pety válasza kalakis (#333) üzenetére


Pety
senior tag

Túl kevés infót adsz meg,nem tudjuk milyen alaplap,videó kártya stb.
Milyen régi a gép ilyesmi.Ki kellene első körben próbálni egy másik tápegységgel.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#335) kalakis válasza Pety (#334) üzenetére


kalakis
csendes tag

Szia! Asus P5VD2-VM Se alaplap a videokártyáról csak annyit tudtam meg, hogy ati radeon.Kb. 2 éves gép. Bootolásnál az utolsó infó 3rd Master Hard disk error. Szia

(#336) gettz válasza Pety (#329) üzenetére


gettz
csendes tag

hali, mikor beállitottam párszor csinálta ezt, azóta elindul rendesen, passzolom hogy mi volt ez

(#338) Pety válasza gettz (#336) üzenetére


Pety
senior tag

Akkor most nem csinálja már a megakadást vagy szaggatást a játékok közben?
Egyébként ha állítasz valamit a biosban mindíg ezt csinálják ezek a lapok mintha csak második rúgásra indulnának :DDD de ez nem hiba ;)

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#339) Spet


Spet
addikt

Nem rég jelent meg nálam az alábbi probléma: havonta 1-2 alkalommal internetezés közben csak úgy újraindul a gépem. A böngészőben csak 1-2 oldal van megnyitva, és mindig máshol jön elő ez a probléma. A másik dolog: a monitor mostanság néha azt játsza el, hogy folyamatosan villog a LED-je de nincs kép. Ha kikapcsolom a monitort és újra benyomom akkor visszatér a kép és nincs semmi probléma. Ez betehető annak, hogy kezdi megadni magát? Nem mai csibe kb. 5 éves CRT monitor.
Válaszokat előre is kösz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#340) degu


degu
senior tag

Szorakazik velem a gepem!
A hiba eddig az volt,hogy egy progibol kilepve /mindegy,hogy 2D-s regebbi jatek,vagy online/elkezd villogni a moncsi! /fekete-kep-fekete-kep,stb.rendszertelen periodussal.Neha abbehagyja,neha nem.
Ehhez jott ujabban egy + hiba,veletlenszeruen kivagja az eppen futo progit a desktopra.
Ezt nehanyszor megismetelve /es visszahozva a desktoprol/ send errorral elszall.Ezt egyebkent azota csinalja,amiota felraktam az AVG 9xx-es verziojat,mikoris kozolte,hogy a Firefox utkozni fog a Skypevel?!,ezert a Skypet leturtam,a Firefoxot,direx-et frissitettem,es a vidikari drivert is ujjat raktam.De semmi nem valtozott! :W
Abit KN9 Ultra lap,AMD X2 5000+ 2x1 Gb Corsair,MSI 8600GTS/512 silent,2 vinyo,1 DVD olvaso,es 400W-os Chieftec-tap./Tapot mar csereltem,350-rol 400-ra/Az XP/SP2-t is ujrahuztam.
Mar csak egy otletem van...balalajkazok inkabb! :DDD
Nektek van valami tippetek? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#341) sanya20071


sanya20071
csendes tag

Üdv néktek nekem lenne egy nagy problémám mégpedig a következő nemrég vettem haveromtól egy corsair dominator 2*1gb-os ramot 2.2v-on(ezek 1066-os modulok de a ram elvileg kezeli 1333-ig) megy volt mellé egy giga ma74gm-s2h lapom és nem volt hajlandó elindulni vele csak nagyon sok szarakodás után meg vmikor csak az egyik rammal megy megnéztem az oldalon de az a lap nem támogatja ezt a ramot .Erre kicseréltem egy másikra ugyanúgy giga 790x-ud3p és direkt olyat vettem amibe tuti jól megy erre UGYANAZT csinálja hol megy hol nem. Nem lehet kikapcsolni a gépet mert akkor kisípol mint a barom az egyik rammal általában elindul de azzal se mindig szal nemhiszem hogy rossz lenne a ram. Úgy használom már vagy 2 hónapja hogy alvó állapotra rakom a gépet de van mikor ki kell kapcsolni most is csak 1-el megy.Mi lehet a gond most rosz a ram vagy mi mert amúgy ha elindul tökéletesen működik nem csinál hibákat nincs kékhalál meg semmi csak elindulni nem hajlandó ha kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

(#342) sanya20071


sanya20071
csendes tag

Ja és még valami nem teljesen idetartozik de ha már itt vagyok :)
A gépem giga790x-ud3p,athlonx27750be,2*1gb corsair dominator,msi hd3850oc,corsair cx400-as táp.
Na csak annyi kérdésem lenne hogy a procin gyári hűtő van és nincs tuningolva (pontosabban már nincs).Alapórajelen 50 fok ha nem használom csak neezek..stb de játékok alatt felmegy 60fokig is a gép meg majd meg veszik úgy sípol mert be van állítva biosba hogy 60fok-nál jelezzen.Kérdés:ennél a procinál normális ez a hőmérsélket vagy kezdjek aggódni?

(#343) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

Én is a segitségeteket szeretném kérni!
Van egy régi gépem, nemrég kaptam ingyé':

ECS L4VXA2 alaplap
2.4 ghz celeron northwood
512 333mhz ram
300as táp (noname)
gef 4 mx440,gef 5600 fx, radeon 9600 pro
windows xp sp3

A problémám az, hogy hiába formázom le a gépet, rakok rá uj windowst, akad a gép. Windowsban is, bongészés közben is lassan jonnek be az ablakok. 8 éves warcraft 3ban is akad. 5-25 fpsem van. Egyszeruen ötletem sincsen hogy miért. mind a 3 video kártyát kipróbáltam és ugyanaz. videokartya drivert tettem fel, meg az alaplaphoz a cuccokat. Valamit felkell még telepiteni talán? Teljesen szuz windows.
Vagy valamit bekell állítani a biosban vagy mi a fene lehet?

Előre is köszönöm srácok :R

Ui.: Van egy laptopom, ami kb fele ilyen, (1.4es proci) és ott megy minden normálisan. mind a warcraft 3 , mind a böngészés, minden alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#344) vlcsko82


vlcsko82
aktív tag

Olyan problémám van hogy a Win7-em minden előzetes figyelmeztetés nélkül kékhalálozik! Lelistázza a fizikai memóriát és újraindul! Megy egy darabig aztán megint megáll! bad pool caller hibára hivatkozva! Valaki tudna nekem ebben segíteni? Mindegy hogy terhelve van a gép vagy nincs!

"...és isten mondá a 8-ik napon: -Oké Murphy, te győztél!"

(#345) sanya20071 válasza sg22 (#343) üzenetére


sanya20071
csendes tag

Hátha a windows is szaggat hogy úgy mondjam akkor nem vga gondja van valószínűnek tartom hogy a hdd szarakodik tedd fel ezt a progit egyből kírja ha nem 100-as a vinyó valószinű hogy sector hibás és az gond lehet mert esetleg ismétlem esetleg a mélyformázás megolja a gondot ami nem összekeverendő a teljes formázással a mélyformázás eltart jó sokáig a mérettől függően persze.A progi neve hdd sentinel.vagy esetleg valami vírust kaptál valahonnan még az is csinálhat ilyet.

(#346) remzy18


remzy18
csendes tag

Hy! Nekem az lenne a kérdésem hogy , egyik imserősömnél csináltam a gépet .

Kékhalálozott állandóan, aztán mondom ujrarakom hátha ugy jo lesz, de pechemre el sem indult a telepítés hanem mikor beadta volna hogy hova telepítsem az xp t ott ujraindult mindíg... na mondom próba kivettem az egyik ramot mondm hátha az a hiba. kiveszem és elindult a telepítés nem indult ujra... rá 1 napra hivnak hogy a gép ujraindul magától valamikor betölt az xp de általába ujra indul:) Pls Segitsetek.. A gép már elég régi kb 4 vagy több évet tud már le :) Köszi előre is a segitségeket :)

(#347) remzy18


remzy18
csendes tag

Ja és ma próbáltam benne tápot , ramot , winyót cserélni:) és mikor töltené a be a windowst akkor ujraindul:S tehát ezeknek nincs bajuk. csináltam bios resit is ha pl valaki belenyúlt volna és elállított volna valamit de az se..... pls segitsetek vélemányem szerint maradt a proci és a alaplap... a proci celeron 3gz es alaplap msi 865pe neo 2-v socket 478 ... pls segitsetek :)

(#348) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Rossz helyen tettem fel a kérdésem, legyetek szívesek megnézni mi a problémám egy 478-as lappal kapcsolatosan:

Katt ide

(#349) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Látom senki nem segít, így felteszem még 1* a kérdésemet, egy 478as Shuttle lappal kapcsolatosan:

Sziasztok!

Adott a témában egy 478-as Shuttle MB47N lap.
Proci cserét hajtottunk végre, a gyári 1,7es cerka volt benne, és egy cerka 2,53Ghz-est szerettünk volna bele pakolni.

Az 1,7es proci nincs kéznél, és ezért kérnék segítséget.

Akárhogy is állítom rajta a proci feszeket, semmit sem regagál a lap, csak annyit, hogy bekapcs után pár másodperccel a Speaker elkezd úgy sípolni, mint a mentő, szó szerint :C

Nagy lenne neki a procc?

Link A Lapról
Az Alaplap Manual-ja PDF-ben

Várok minden építő jellegű hozzászólást, tippet, ötletet!

(#350) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Szisztok!
Van egy kis problémám!
Tegnap bekötötték a netet nálunk, és azóta elég gyakran kékhalál van a gépen. Csak ez volt a változás, tehát nem értem a dolgot. (Eddig is volt net csak wifin, van vírusírtóm ami frissül, van antispywareem, antitrójaim tehát nem a frissen fellépett hálózat elvileg a gond)
Ötlet? Bár valószínü dobok egy új rendszert.
köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.