Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tibz03 válasza fater69 (#450) üzenetére


tibz03
őstag

A videokártyának semmi köze a hibához. Az 1 hosszú + 3 rövid sípolás memória-hibára utal, de az, hogy "elfelejti" az alaplapod a BIOS-beállításokat, arra enged következtetni, hogy az alaplapod hibás.

[ Szerkesztve ]

(#452) lvb válasza Harbard (#448) üzenetére


lvb
aktív tag

Először is érdemes lenne kikapcsolnia a kék halál utáni újraindulást - így pontosan lehetne tudni, hogy mi a BSOD hibaüzenet (pl. Computer/properties/Advanced System Settings/Startup and recovery settingsnél ne legyen kiválasztva az Automatically restart). Amúgy jó eséllyel a logokból is kideríthető, hogy milyen hibák voltak...

(#453) janeko válasza tibz03 (#447) üzenetére


janeko
őstag

Sajnos nem tudom így ki próbálgatni. Nincs kékhalál.

(#454) fater69 válasza tibz03 (#451) üzenetére


fater69
csendes tag

AWARD BIOS Beep Code: [link]
A saját videokártyáját áthelyeztem a PCI-E 4x-es foglalatba, azóta működik a gép, ugyanazokkal a memória modukokkal :U Már több órája.
De mivel a bios a táp ki-be kapcsolása után azonnal elfelejti a beállításokat, kicserélt elem ellenére is, valószínűsítem az alaplap hibáját. Pláne, hogy a PCI-E 16x-os vga slotban minden videokártyát kifütyül, a spolás pedig 1 hosszú és 3 rövid .
Azért köszi a segítséget :K

(#455) tibz03 válasza fater69 (#454) üzenetére


tibz03
őstag

Asus lapokon AMI BIOS szokott lenni, a tiéden AWARD lenne? :F AMI BIOS Beep Codes

"De mivel a bios a táp ki-be kapcsolása után azonnal elfelejti a beállításokat"

"Másik videókártyával sincs, pedig most azzal írok másik gépből"

Ezek után enyhén szólva is meglepne, ha a videokártyád lenne rossz. :)

(#456) brooaaf


brooaaf
csendes tag

Sziasztok!

Itt is szerencsét próbálok, hátha :)

Nagyjából két hete lettem akkor még boldog tulajdonosa egy Gigabyte 890gpa-ud3h alaplapnak.
Van vele egy komolyabb gondom. Analóg kimeneten hibátlan képet ad a monitorra, viszont DVI-n valamiféle zöld zaj kerül a képernyőre.
[Itt] egy példa. (ez nem az én monitorom, nem tudtam most lefotózni, de a hiba ugyanígy néz ki, annyi különbséggel, hogy már oprendszer töltése előtt is előjön)
DVI kábelt cseréltem, a monitort még a boltban kipróbáltuk DVI-vel, ott működött, alaplapot most adta vissza a szervíz, hogy náluk nem jön elő a hiba.
Ötleteket szeretnék, hátha tudtok valami újat mondani, mert kezdek kifogyni a lehetőségekből.

És akkor a konfig:
AMD Phenom II x4 955 be, fent említett alaplap, 2*2GB G.skill DDR3 RAM, FSP Saga II tápegység, DELL U2211H monitor, a többi nem hiszem, hogy lényeges lehet.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#457) Directors válasza brooaaf (#456) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy gép javítani nálam.Újraraktam a win xp-t teljesen végzett is vele.Az első indításnál viszont csak annyi van,hogy bejön a windows logó(betölt) majd elsőtétül a kép és ennyi.

Mi lehet a probléma?
Megpróbáltam más memóriákkal is de semmi változás.Már 3× raktam újra hátha az a hiba.
Valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#458) RexpecT


RexpecT
addikt

Szomszéd gépe:

Állítása szerint néha egy egyszerűbb program is annyira belassítja a gépét, hogy alig tudja kikapcsolni.
Megnéztem a Ramokat OK, a winyón van 1 hibás szektor ennek ellenére 100% a teljesítmény 98% a kondíció.
Lehet a winyó a ludas a lassulásokban?(P4 gép 512 DDR)

(#459) rezike


rezike
csendes tag

Sziasztok!Lenne egy nagy problémám!Még pedig az,hogy most cseréltem alaplapot!A régi neve:AsRock Alive-NF6P-VSTA !!És az új neve:AsRock K10N78D !! Azért cseréltem alaplapot mert a régibe már csak az egyik RAM foglalat működött!! Mióta kicseréltem minden játék szaggat szinte legkisebb grafikán is!Azok is amik eddig nem! Vinyót már vettem újat(500GB SATA II 7200rpm),de nem javult sajnos a problémaSegítséget kérnék,hogy mi lehet a gond.Konfigom:

Alaplap:AsRock K10N78D
Processzor:AMD X2 2.3 +4400 dual core
Videókártya:Geforce 9500gt
Memória:2GB(2x1GB,Kingmax DDRII 800)
Adathordozó:Samsung 500GB SATAII 7200RPM
Tápegység:300W (Mercury)

Eddig a régi alaplappal nem volt gond a géppel.A táp az kicsi,de ez volt a régi alaplappal is!Minden ugyanez volt csak 1GB rammal volt a régi alaplapom!Valaki azt mondja,hogy gagyi az új alaplap,de nem tudom.A BIOS-ban 400MHZ-t ír ki a ramokra és zárójelben a 400mhz mellett 800 van!Pedig 800-as a memória!Várom a válaszotokat!Sürgős/fontos lenne.Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#460) Gabesz02


Gabesz02
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám,hogy a különböző netes oldalakon található videókat nem tudom felnagyítani! Klikk az adott videóra szépen el is indul,majd kiteszem teljes képernyőre és az egész egy nagy hófehér képet mutat! De amint újra lekicsinyítem szépen megy tovább :O Mi lehet a probléma??? Már az agyamra megy,kérlek segítsetek! Ja és a böngészőt újra telepítettem már de semmi változás... :W

Üdv:Gábor

(#461) zsoldi80 válasza rezike (#459) üzenetére


zsoldi80
tag

Azt a tápegységnek csúfolt micsodát cseréld ki! A 400Mhz a valódi órajel, olvass utána.

(#462) bleró


bleró
tag

Sziasztok.mi baja van a gépemnek ha nem kapcsol ki Légyszi segítsetek.Win 7 kikapcsolásakor nem áll le a gépem.Pontosabban,a win 7 bezárul,de a proci hűtő,és a ventik,tovább pörögnek.Ha hoszan nyomom a bekapcsolás gombot csak akkor áll le a gép.Már megpróbáltam mindent.Újra telepítettem a win7-et/más lemezzel,más dvd iróval/ lehuztam a ventiket,sőt még a proci hűtöt is.ezután sem hajlandó leálni.Kivettem a vga-t,és csak az alaplapi vga maradt,az sem segített.a ramokat is kipróbáltam,(mem test)ez sem segített.Sőt a lapon lévő reset,power, stb csatikat is lehúztam.és összeérintéssel indítottam,de ez után sem állt le a gép.ez sem hozott eredtményt.default bios megvolt. az elemet is kivettem a lapból kb 10 percre,majd vissza. az energia gazdálkodásban, a főkapcsoló gomb -hoz ,leálítás van renedelve :K vinyó ellenőrizve.másik gépbe beleraktam,feltelepitettem ,minden ok.everest szerint 100% kondi,teljesítmény. Másik tápra is rádugtam az egész konfigot,ott is maradt a hiba. Alaplapi hiba lehet?Légyszi segítsetek.Előre is köszönöm,mindenkinek :R konfigom ,Gigabyte GA-H55M-S2H,Core i5 650,Radeon HD 4670,2x2GB Kingston hyper x RAM,Chieftek 500W táp,1TB SAMU F3. mindeggyik alkatrész max 2 hónapos.Hol lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#463) vhw válasza rezike (#459) üzenetére


vhw
addikt

hello!
szerintem is a táp a gyenge láncszem, nekem is ilyen lapom van, ezidáig semmi hasonló problémát nem tapasztaltam vele. (de nekem egy 400W-os hipro táp hajtja meg :) )

és jobban is jársz ha áldozol kicsit új tápra, nehogy kinyírja a friss cuccokat a gépben.

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#464) bleró


bleró
tag

amit elfelejtettem blend teszt,fél órá után .ok.minden hőmérséklet ideális.proci terhelés alatt is 41 fok.alap lap 35 fok.GMCH 43 fok,vinyó 26fok. viszont az eszköz kezelőben egy kis felkiálltó jel van az Intel Management Engine Interface nél. Ha rá kattintok azt irja Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10) Erő forrásoknál azt irja, hogy az eszköz nem használ erő forrásokat mert probléma van vele. lllesztö programok-nál pedig ez áll: ill.prod dátuma 2009.09 .17 verzio pedig : 6.0.0.1179 felraktam a legújabb Power Management .de az eszközkezelőben nincs változás. érdekes hogy pl ha eyg progit felrakok ami újra indítást kér,vagy ha a bios-ban default-ot nyomok és kilépést,akkor nehez ugyan de teljesen le áll a gép. a ventik is,és normálisan újra indul.de ha a win 7 panelről akarom kikapcsolni a gépet az nem megy.el tünik a kijelző,de a ventik tovább pörögnek,és csak a ki kapcs bomb hosszas nyomásával tudom le állitani a gépet.Teljesen tanácstalan vagyok

[ Szerkesztve ]

(#465) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!

Lenne egy Asrock ConRoe1333-D667 R1.0 (integrál vga, audió, lan), lapom 2x 512 mb micron 533Mhz DDR2-m, 2 db 40 gigás PATA vinyóm, egy Samu PATA dvd olvasóm, valamint 3.06 Ghz celeron proci, meg egy mercury 300W-os táp. Mindent lát a bios, a memóriák dual-ban mennek. A problémám az lenne, hogy a gép telepítés előtt/kor újraindul és kezdené az egészet előröl. Win7 alatt (próbáltam 32 ill 64 bit-el is) már a telepítést megelőzően, a töltő képernyő után restart. Próbáltam lemezről és pen-drive-ról is, mindkét esetben ugyanaz volt az eredmény. XP esetén annyival jobb a helyzet, hogy formázni és telepítést elkezdeni tudom, de itt telepítés közben adja meg magát a dolog és indul újra a gép és addig is míg települne iszonyat lassú és megállás nélkül pörgeti a merevlemezt. Az alaplapot használtan vettem most, a korábbi gazdája szerint nála tökéletesen működött, a ram-ok jók, illetve már 3 féle ram-al is próbáltam a deszkát és az eredmény ugyanaz volt. Winchesterből is kettőt próbáltam már, eredménytelenül. A táp tudom, hogy gagyi de korábban tökéletesen tette a dolgát (egy ilyen netezős gépbe meg elégnek is kell lennie), a gép nem melegszik túl sem, szal ez sem lehet az újraindulás oka (25-30) között van a hőmérséklet és mindig ugyanannál a pontnál van restart. SATA2-es vinyóval még nem próbáltam. Vajon mi lehet a gond? Mi lehet a megoldás?

Előre is köszi!
Üdv!

(#466) Jorus válasza bleró (#462) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyeseknél az SB hangkari drivere okozott hasonló problémát.

#465: ODD-vel minden rendben?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#467) pcsabat válasza Jorus (#466) üzenetére


pcsabat
őstag

Eddig két gépben is használtam és nem volt vele baj. Egy kábelen van a vinyóval és a vinyó van master-re állítva. Egyébként az előző tulaj PATA vinyót használt és SATA2-es írót. Ilyen felállásban még nem teszteltem a deszkát, elképzelhető, hogy ha nem egy kábelen lenne az optikai meghajtó és a HDD akkor nem lenne gond (tervezem tesztelni a lapot egy SATA2-es vinyóval is)?

(#468) kikiny


kikiny
csendes tag

Sziasztok, tanácstalan vagyok, hátha van ötletetek:
Config nagyjából: 3000+proci, 2gb ram, ati hd 4770 videókari.
A bajom h játék közben és webkamerázás közben folyton fagy a gép. Máskor nem.
Elősször gondoltam melegszik a videókártya és nem jó a hűtése, oldala le, nagy venti elé, fullon pörög, kártya épphogy langyos, tovább fagy.
Memtest futott egy napig, semmi hiba, Videókari nyúzó programok hosszas órákat futottak, közben nem fagyott.
Friss rendszer, ugyanúgy fagy.
Virtuális memória növelés, tovább fagy.
Én memóriára gondolok továbbra is vagy videókártyára, de nem tudom hogy szűrjem ki.
A memória 4x512 dualban. 2 márkából. Lehet ez a baj?
Ötleteket előre is köszönöm

(#469) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Egy ideje már fen áll a következő problémám. Ha Mozilla-n keresztül videókat nézek bármelyik oldalon, van, hogy egyszer csak újraindul a gép. Bejön egy kék képernyő, nem a tipikus kék halál képernyő, elkezdi a memóriából az adatokat kiírni a merevlemezre és utána újraindul. Szoftveres problémára gondolok, mert csak Mozilla hsználat alatt és akkor is csak a videózás közben. Épp Gothic 4-el játszom és soha nem volt problémám, de már játszottam a Cities XL-lel, MAfia 2-vel és soha nem volt probléma. Futattam az Everestet és nem volt ritka, hogy a fizikai memória szinte teljesen elfogyott, 20-30MB volt szabd, néha 1-2. A videókártya memória szintén teljesen megtöltve. Ha valaki tapasztalt hasonlót vagy tudja a megoldást az segítsen.

Köszi!

Laci

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#470) sagvary


sagvary
aktív tag

A gépemen ha fut egy régebbi kb 10 éves game, akkor abból 3-4 óra múlva kilép. Nem mindig, de jellemzően megtörténik. Az adatlapomon szerepel a konfig, a game a Heroes 3-as, XP-t használok. Miért nem stabil a játék?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#471) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Ma a következő hiba üzenetet kaptam: disk read error ctrl+alt+del to restart. Megtettem, de a gép nem indult. Aztán a winchester sata kábelét átdugtam egy másik port-ra. Most működik, de nem tudom mi okozhatta a hibát. A BIOS-ban auto-ra van állítva a winchester. Lehet az alaplap kínlódik, vagy a winchester akarja megadni magát?

Köszi!

Laci

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#472) BodnarCsab


BodnarCsab
csendes tag

Hello,

lenne egy problémám, vettem egy gépet, összeraktam, viszont valamiért a 4 GB memóriából csak 3,3 GB lát. Ez miért lehet. Itt a config, hátha nem fér össze vmi vmivel.. Illetve proci terhelés mellett 81 fokos. Ez normális?

Alaplap: GIGABYTE GA-MA770T-UD3
Proci: AMD Phenom II 955 3.20Ghz AM3 BOX Black Edition
VGA: POWERCOLOR AX6850 1GBD5-PPDHG PCIE
RAM: KINGMAX TinyBGA 2x2048Mb DDR3 1333Mhz
HDD: SEAGATE 500GB 7200rpm 16MB SATA2 ST3500410SV (rendszer)
SAMSUNG 1 TB 5400 rpm Ecogreen SATA HD103SI (tároló)
TÁP: GIGABYTE Superb 550W
ODD: NEC AD-7243S Fekete
Ház: COOLERMASTER RC-335-KKN1-GP Elite

(#473) Lacika25 válasza BodnarCsab (#472) üzenetére


Lacika25
tag

Hali!

A proci körül nézz körbe szerintem az nem normális. Milyen op rendszert használsz? 32 v. 64 bitest? Ez okozhatja a problémát, havernak is ez volt, igaz neki 3.5 GB-ot látott.

Üdv!

Laci

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#474) Polos válasza Lacika25 (#471) üzenetére


Polos
csendes tag

Szia!

Első körben cserélnék sata kábelt, normálisra, nem a legolcsóbbra. Nekem már sok bajom volt kábelekkel. Idővel maguktól oxidálódnak és érintkezési hibásak lesznek.

https://devopsteam.hu

(#475) Polos válasza BodnarCsab (#472) üzenetére


Polos
csendes tag

Szia!

Ha 32 bites az operációs rendszer, akkor normális. Itt tudsz utána olvasni:
Windows 32bit memóriakezelése XP-re és Vista, W7-re is igaz.

Viszont a 81 fokos proci már nem normális. Ellenőrizni kellene hogy a hővezető paszta nem száradt-e ki, illetve hogy a hűtőborda rendesen felfekszik-e a procira, venti rendesen pörög-e, nem szorul-e stb.

[ Szerkesztve ]

https://devopsteam.hu

(#476) BodnarCsab válasza Polos (#475) üzenetére


BodnarCsab
csendes tag

Hello,

32 bites van felrakva, akkor memória gond pipa. :) Közben kiderült, hogy nem a proci 81 fokos. az everest mérte annyinak. Biosban megnéztem normális hőfokon működik (42-48 fok). Az AMD OverDrive- val is megnéztem. A procikra az is normális hőfokot mér, viszont van ott vmi TMPIN elnevezésű dolog is(4 db van belőle), az első kettőt 33 foknak, a 3-at 81 foknak (!) és a negyediket mínusz 427 foknak méri. Gondolom ahőérzékelő szenzorokkal lehet gáz, ugye? mert amugy a gépből kijövő levegő egyáltalán nem nevezhető forrónak.

(#477) Sheef


Sheef
csendes tag

Sziasztok!

A napokban fejlesztettem a gépem egy új alaplappal és rammal. Első indításnál nem volt semmi gond , a win illetve a driverek hiba nélkül települtek. Ez után a gépet kikapcsoltam ,megigazítottam a vezetékeket majd visszatettem az oldallapot. Ezt következő bekapcsoláskor beeep beeep beeep 1 hosszú 3 rövid
Maga a gép furcsán is indult...HDD led folyamatosan égett a POWER led nem égett.
(Maga a vezeték igazítása nagyon minimális volt..lehetetlennek tartom ,hogy eközben megsérült vagy kimozdult volna valami.)

Gép szét --> VGA ki majd be -> beep
--> RAM-ok ki be ,felcserélése -> beep
--> Tápkábel kihúzása az optikai meghajtóból -> a hiba megszűnt!

A gép ismét teljes erőbedobással működött. A következő idegbajt akkor kaptam amikor a kikapcsolt ,áramtalanított gépet újra kapcsolnám be...ismét furcsán indul (ledek) és a bios beállítások elvesztek. OK...régi lapból átraktam az elemet és megnéztem mégegyszer a dolgot. Újabb sípszó fogadott 1hosszú, 3rövid. Most mit sem ért a tápkábel kihuzogatása...de a ram megvariálása igen. A gép ismét hibátlanul indul. Újra áramtalanítás majd indítás. Furcsa indulás...de a bios beállítás megmaratt. A "furcsa indulás" itt annyiban módosult h amikor áramtalanított állapotból indítanám a gép elindul és kb 2mp múlva leáll majd újra elindul és hibátlanul betölt. Ezzel igazából nem lenne gondom. Furcsállom az tény..a régi lap nem csinált ilyet..de mivel ezt csak áramtalanított indítás után csinálja és igazából +3mp -et vesz igénybe betudom annak hogy a proci húzva van és gondolom én afféle ellenőrzést vagy mit csinál ilyenkor.

Viszont a sípszó aggaszt. Elvileg a sípszó alapján RAM ill VGA RAM probléma. Ramokat megnéztem memtes-t alatt. Azokkal nincs baj. A VGA háát igazából azzal vagyok a legjobban megelégedve...eddig kifogástalanul ment ill most is.

Konfig :

Asus P5P43TD PRO - alaplap
Intel Core 2 Duo E4300 - processzor (200fsbről 266-ra húzva)
2*2GB GEIL DDR3 GV34GB1333C9DC - memória
Zotac Geforce 9600GT Amp - videókártya
Asus A-45GA 450W - táp

Szerintem a többi összetevő nem lényeges.

Ha valaki tud valami okosat írni azt megköszönöm

(#478) epityesz válasza Sheef (#477) üzenetére


epityesz
aktív tag

Próbáltad másik táppal? :U

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#479) alfa_145


alfa_145
csendes tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem.
A problémám a következő:
A gépembe beleraktam egy pci-os Linksys WMP600N wi-fi adaptert. (most ezen kersztül netezek) A router Linksys wrt320n tipusú.
Azóta akadozik a gép (kép, hang) Ha letiltom az eszközkezelőben az adaptert akkor minden tökéletesen megy.

A gépem főbb paraméterei:
Alaplap: Asus p5q pro
Processzor: Core 2 Quad Q9550
Memória: Geil Black Dragon 2x2 GB kitt, ddr2, CL4, 800 Mhz
Videó kártya: Gigabyte HD 5770 (GV-R577UD-1GD)
Tápegység: GIGABYTE Superb 720W
Merevlemez: 1: Western Digital VelociRaptor 300Gb
2: Western Digital 1.5Tb
Op. rendszer: Win7

Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm a segítségeteket

István

(#480) Polos válasza BodnarCsab (#476) üzenetére


Polos
csendes tag

a -427 fizikai képtelenség, vagy valami nagy dolgot fedeztél fel :)) Ebből adódóan szerintem a 81 fok is marhaság. Ezek leginkább szoftveres problémák szoktak lenni. Túl nagy jelentőséget nem tulajdonítanék neki, ha egyébként ellenőrizted legalább kézzel hogy a hűtés megfelelően rögzítve van, és a borda nem forró.

https://devopsteam.hu

(#481) Polos válasza Sheef (#477) üzenetére


Polos
csendes tag

Megnéztem a kártyát meg a tápot. Sztem próbáld ki hogy a másik PCI-E csatit kötöd rá a kártyára. Ha jól gondolom az egyik a 12V1 a másik a 12V2. Elvileg az egyiknél teli sárgával, másiknál sárga, benne fekete vékony csíkkal vezetik a 12V-t. Lehet hogy miután alaplapot cseréltél, a másikat kötötted rá. Az egyiknek ugyanis nagyobb a a max megengedett terhelése, ráadásul lehet a procival egy vonalra került így. Ha nem segít, akkor lehet a tápkondik száradnak, és kisebb a kivehető teljesítmény a tápból, emiatt leesik a tápfesz, és a PG jelet lekapcsolja az alaplapról. Emiatt lehet az, hogy bekapcsol, majd 2 másodperc ki, és megint be. Ugyanis 2 másodperc után POST közben max fogyasztáson van minden, maxon megy a proci, amíg el nem indul a gép rendesen. Persze ezek csak tippek, próbáld ki, ha nem megy akkor másik táppal próbálkoznék. Ha akkor sem megy, akkor gyere vissza.

https://devopsteam.hu

(#482) Polos válasza sagvary (#470) üzenetére


Polos
csendes tag

Virtuális memória ugye nincs kikapcsolva?

https://devopsteam.hu

(#483) BodnarCsab válasza Polos (#480) üzenetére


BodnarCsab
csendes tag

köszi Polos, megnyugtattál. Kézzel megfogdostam a prociventillátor bordáját (ilyen kis rézcső, remélem jót néztem:) ), a kezemet simán rajta tudom tartani. Sejtettem hogy nem lehet nagy gáz, de azért fő a biztonság. :)

(#484) Polos válasza BodnarCsab (#483) üzenetére


Polos
csendes tag

Nincs mit! Egyébként nekem konkrétan fix 128 fokot mutat a procira, és ez nem is mozdul. Nálam is vmi szoftveres kiértékelési probléma lesz, amit majd idővel javítanakl. Biosban persze más értékek látszanak.

https://devopsteam.hu

(#485) raus


raus
aktív tag

Mi a baja akkor ha...

Talalkoztatok mar azzal hogy ha a leallitas utan nem aramtalanitom a gepet akkor siman bootol ujra, de ha aramtalanitom is akkor mar nem. CMOS reset-et kell csinalnom akkor elindul, be kell mennem a BIOS-ba es a mindennapi beallitasaimat ujra beallitgatni. Hala Istennek letrehoztam egy OC Profil-t amit aktivalok es save and exit es ujra müxik minden.

A konfigom lathato. Tudom hogy a BIOS chippeknel van a bibi. Arra gondoltam hogy olcson vennek egy P5Q Deluxe-ot amin ugyanolyan 2db BIOS chip van mint a lapomon. Kiszednem öket es egyiket a masik utan leflesselnem a REX-ben.

Velemenyek, tanacsok...
:R

(#486) raus válasza Sheef (#477) üzenetére


raus
aktív tag

Szia Sheef!

Igen en is a tapodra gyanakszom. Probald meg egy masik esetleg nagyobb tappal. Lehet hogy öregszik mar vagy elerted a max terhelhetöseget es/vagy nem tud mar annyi ampert leadni, mert boot közben es POST alatt minden hardver maxon fogyaszt.

Nekem ugyan ilyen tünetek voltak, elkezdett "nem indulgatni a gep". Mindent kiprobaltam, mar gariztatni akartam a lapot, a vga-t, ramokat. Csak egyre nem gondoltam, a tapra. Kiprobaltam egy regi itthon heverö Chiftec tappal a konfigot es minden rendbejött. Kiderült hogy megadta magat szep csendben a 700Wattos FSP tapom 2ev utan...

(#487) Kisproszty


Kisproszty
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a gépemmel. Tehát a problémám az lenne hogy ha a gépemet bekapcsolom, és valamit csinálok rajta akkor bizonyos időközönként állandóan ujraindul. Már próbálkoztam mindennel. Megnéztem a proci hőfokát és hogy esetleg nincs e valami más hardver problémája, de sajnos nem találtam semmi hibát benne. Először a videókártyára gyanakottam de mikor kicseréltem akkor is probokálta a problémát.

Nem tudnátoksegíteni nekem?

A konfig: Asus p4p800 SE , nvidia geforce 5500 , kingston ram(1gb), maxtor 40 gb-os merevlemez, 2.4 ghz inteles proci.

Hátha segít a hardverkonfig!!!!!

(#488) kikiny


kikiny
csendes tag

Sziasztok
Tudom hűteni a procim valahogy szoftveresen ha melegszik?
Vagy ha átállitom biosban a warn temp-et akkor az jó lesz?
(Ki van takaritva)

[ Szerkesztve ]

(#489) sagvary válasza Polos (#482) üzenetére


sagvary
aktív tag

Nincs!

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#490) raus válasza Kisproszty (#487) üzenetére


raus
aktív tag

Helló Kisproszty!

A RAM-ra gyanakszom, vagy táp, vagy a vinyó badsector-os és pont ott ahol a virtuális memória pagefile-ja van, vagy esetleg tuning ami nem megfelelő. Ezektől szokott újraindulgatni a gép.
1. a RAM-ot Memtest-tel tudod letesztelni
2. a tápot pedig úgy hogy beteszel egy másik tápot a gépbe
3. a tuningot pedig ha van akkor gondold át vagy vegyél vissza belőle
4. a vinyót úgy hogy esetleg kicseréled és újratelepítesz rá egy oprendszert
.
.
.
remélem jutsz valamire :R

(#491) blakah


blakah
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert elképzelésem sincs, h mi lehet a probléma.

Többször előfordult már, h játékok közben csak úgy gondolt egyet a gép és kikapcsolt.
Mondjuk az erősebb igénybevétel miatt én rögtön a videó kártyára gyanakodtam, vagy a tápegységre, mivel az utóbbi sajnos noname kategóriát képez. Gondoltam nem megfelelő az áramellátás, amit a kártya kap és ebből adódik a probléma, de igazából passzolom. A hiba heti 3-4 alkalommal jött elő. Azóta előfordult, h film nézése közben is megadta magát egy-két alkalommal.
Most tartok ott, h elég sok esetben még a rendszer sem tud rendesen felállni és már be is offol. Majd újraindítást követően ismét, esetleg fél órát ketyeg. Legutóbb a winamp elindításával dőlt össze.

Valakinek esetleg valami tipp, h mi lehet, mivel próbálkozzak? Táp, videó kártya, esetleg processzor? Valamelyik biztosan kuka.

Előre is köszönöm a segítséget!

Jó napot!

(#492) blakah


blakah
csendes tag

elnézést, de nem tudom, h hol tudom szerkeszteni a hozzászólásomat.
időközben sikerült egy ilyet mérnem:
http://noob.hu/2010/12/14/speedfan.jpg
az értékek nem éppen megfelelőek. az aux, az mit takar pontosan!

köszi előre is még egyszer!

(#493) Olxander válasza blakah (#491) üzenetére


Olxander
csendes tag

A hőmérsékletnek nézz utána, mert az is szokott ilyen dolgokat produkálni. Nézd meg biosban, hogy mennyire van beállítva a kikapcsolási hőmérséklet.

(#494) blakah válasza Olxander (#493) üzenetére


blakah
csendes tag

Igen, a kikapcsolást biztosan a hőmérséklet okozta. Kitisztítottam a hűtőbordákat, viszont a hűtőt magát nem sikerült visszatennem rendeltetésszerűen, mert elkerülhetetlenül lötyög a helyén. A gép jelenleg elfektetve van, h illeszkedjen rendesen :U
A speedfan adatai a következőek:

GPU: 53°C
System: 40°C
CPU: 23°C
AUX: 125°C
Core 0: 25°C
Core 1: 25°C

A GPU és az AUX kivételével kiváló értékeket sikerült produkálni. Jelen esetben mindkettő mellett lángok vannak. Azt lehet tudni, h ezt mi okozza, illetve mit takar pontosan az AUX?

Holnap veszek egy új hűtőt a procira, remélem az megoldja a problémáimat. ...,Hogy újra álló ház lehessen, azt biztosan. :B

(#495) MrMajus


MrMajus
csendes tag

Helló!

Nemrég vettem 1 hd3850-es agp-s karit 1 msi pt880 neo lsr laphoz, viszont nem akar menni a kari. Nem ad semmi képet, bekapcsolást követően 2 csipogás, majd 8 csipogás hallható.
Valakinek valami ötlet? Mivel próbálkozzak?

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv

MrMajus

(#496) Olxander válasza blakah (#494) üzenetére


Olxander
csendes tag

Nézd meg kézzel, hogy mennyire forró, nem e elromlott a hőmérője a lapnak.

(#497) nepszter1


nepszter1
addikt

Üdv 2éve szenvedek a ramokal én szerintem az abaj játékok közbe egyszer csak pixelek jelenek meg mindent kiprobáltam bios frisitéstől minden beállításig.
Memtestet futattam itthon 5ezer hibát adott ki . Elvittem haveromhoz OTT 1ETSE most hogy is van ez ?

(#498) Sucuka válasza raus (#485) üzenetére


Sucuka
senior tag

Elemet cseréltél? vagy rámértél, hogy mennyi van benne?
BIOS-CHIP újraírást én is vállalok, aláírásomban találsz infót.

(#499) sagvary


sagvary
aktív tag

Vettem egy használt alaplapot. Belepakoltam a cuccokat, és kb 12 indítás során rengeteget sípolt, már azt hittem hibás. Ezt követően beindult, a biost kicsit finomítottam, majd azóta semmi gond, csak egy-két játék kilép, minden más stabil.

Normális dolog hogy ennyi ideig hisztizzen a lap mire beáll?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#500) nepszter1 válasza sagvary (#499) üzenetére


nepszter1
addikt

Esetleg jól be van dugva a q-connector ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.