Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #67688960 válasza Bacardi16 (#200) üzenetére


#67688960
törölt tag

Pontosabban milyen ram, és melyik slotba tetted?

(#202) Bacardi16 válasza #67688960 (#201) üzenetére


Bacardi16
tag

csxo-d2-l0-800-cl5
128mx8, x16-os

balról a 4.-be.
-kép-

[ Szerkesztve ]

(#203) kem válasza Bacardi16 (#197) üzenetére


kem
addikt

Hogyhogy olyan is van? Néha bootol néha meg nem vagy mi?!

Köszi!

(#204) Bacardi16 válasza kem (#203) üzenetére


Bacardi16
tag

Neeem, egyálatlán nem bootol be.
Könyvtárból netezek, onnan is töltöttem le....

(#205) #67688960 válasza Bacardi16 (#202) üzenetére


#67688960
törölt tag

Akkor jó helyen van.
írtad hogy kicserélted az elemet, utána adtál neki default beállítást a biosban?

(#206) Bacardi16 válasza #67688960 (#205) üzenetére


Bacardi16
tag

Igen, adtam.

(#207) Bacardi16


Bacardi16
tag

Tehát akkor a memória nem lehet rossz?
Azt tervezem hogy kicserélem azt az 1*2gigás csx ramot, 4*512-es geil ramokra.....

[ Szerkesztve ]

(#208) #67688960 válasza Bacardi16 (#206) üzenetére


#67688960
törölt tag

Belenéztem a könyvébe, és érdekes a memórialista, és láttam már fura dolgokat az asus lapjaimnál, ugyhogy azért megnézném a mindkét citromsárga, és a fekete slotokban is.
De elötte biztos ami biztos csinálnék egy cmos-cleart(a könyvben a 2.6-os rész 50.oldalon írja hogy hogy kell), aztán default bios, F10-el ki.
Aztán ha továbbra se jó, akkor körbenéznék a biosba, hogy jól állított-e be magát automatán.

Amit írtál hogy a nem jó neki a 128Mb-s chipes és a dulpa 1x16-os memó az csak a ddr3-as ramokra vonatkozik.

Lehet rossz a memória kezelés is, de hogy kiderüljön tesztelni kéne, ahhoz meg valahonnan el kell indítani a progit.
Meg kell nézni a memória gyártónál hogy tesztelték-e a lappal, az a tuti, ha másikra cserélsz ennek mindenképp nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#209) Bacardi16 válasza #67688960 (#208) üzenetére


Bacardi16
tag

Tehát akkor felesleges kicserélnem?

(#210) #67688960 válasza Bacardi16 (#209) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kérdezd meg a lapod topicjában(gondolom van) hogy használ-e valaki olyan ramot amilyen neked van.
A geil listán szerepel a lapod, olyat vegyél ha cserélni kell amilyen a listájukon szerepel és tuti nem nyúlsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#211) Bacardi16 válasza #67688960 (#210) üzenetére


Bacardi16
tag

Ilyen lenne, ha megvenném.
Akkor ne vegyem meg?

[ Szerkesztve ]

(#212) #67688960 válasza Bacardi16 (#211) üzenetére


#67688960
törölt tag

Rajta van a listán, tuti jó, de szerintem csak 2db, 4db már nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#213) Bacardi16 válasza #67688960 (#212) üzenetére


Bacardi16
tag

Oks, na akkor kicserélem. És írok hétfőn ide hogy működik-e.

(#214) #67688960 válasza Bacardi16 (#213) üzenetére


#67688960
törölt tag

kingston lista
Jobb ha mindnél kevesebb darab ram van, párosával érdemes venni, kivéve ha csak addig lesz egy amíg nem veszel mellé mégegyet.

[ Szerkesztve ]

(#215) SrAc 1139 válasza Bacardi16 (#213) üzenetére


SrAc 1139
tag

igen-igen!!! azt én is javaslom, hogy inkább 2x1gb vagy 2x2gb vegyél!!! mert a 4x512 az már nem számít túl jó dolognak mostanság... mint ahogy a kolléga írta az előbb "Jobb ha minél kevesebb darab ram van, párosával érdemes venni" ez így igaz!!!

(#216) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Végigpróbáltam mindent a memória lentebb állítása 667-re 1.85V-ra úgy néz ki megoldotta a problémámat (a pctv-m még nem megy szerintem vmiért nem kap áramot lehet fordítva dugtam rá korábban a piros fehér fekete drótot?)
Ez a memória lentebb állítás mennyit lassít játékoknál? Elvileg a gyártó szerint mennie kéne 1066-on 1,9V-tól (szép majdnem a felén jár) Szerintetek később fentebb vehetem? Ez amúgy azért van mert az alaplapom (AsRock A780 GM LE) gagyi? Vagy a memóriám? Az xp. amúgy hihetetlen lassan indul még a xp-s képernyő előtt van egy sima fekete kép bal fölsőben villogó kurzor na ott is kb. 4-5 mp. de miért??? A régi 754-es 1,8G-s gép legyorsulja betöltésnél,(a kb 3x gyorsabbat) siralmas. Ezzel mit lehetne tenni?

[ Szerkesztve ]

(#217) Bacardi16


Bacardi16
tag

Na sziasztok!
Nem cseréltem ki a ramot, mert ez ami most van az tuti jó!

Esetleg winyó gond nem lehet? Javítana a helyzeten, ha kicserélnem ezt az IDE-t satára?

(#218) #67688960 válasza Bacardi16 (#217) üzenetére


#67688960
törölt tag

Kösd le a vinyót is esetleg, meg amit még nem feltétlen kell, és próbálj lefuttatni egy memória tesztet, ha az lemegy akkor épp rendben van a géped, így kiszűrheted a gázt(ha olyan).

[ Szerkesztve ]

(#219) #67688960 válasza ladisz2 (#216) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az is lehet hogy a rossz tv kari miatt kergült meg a géped. Szóval én először kivenném a kártyát aztán cmos-clear-t neki(ez helyreteszi a kergebios kórt), aztán próba.
Ha így is rosszúl kezeli a ramot akkor vagy nem szereti egymást a proci meg ram, vagy a lap még nem a procit, ami miatt a ramot se, és ezért lehet, hogy bios frissítés kellene.
Viszont rosszul kezelt rammal nem biztos hogy jó ötlet, memória teszt kéne, hogy hibázik-e, mert ha igen akkor másik rammal vagy procival kellene frissíteni.
Ja nemtom milyen procid van, de attól függ hogy hogy fog menni a ramod, pl x2-esel csak 800 lesz, kivéve ha emeled az órajelet.

[ Szerkesztve ]

(#220) Bacardi16


Bacardi16
tag

Na az volt a hiba hogy nem boot-os lemezekkel próbáltam telepíteni......
Most már minden jó, működik!!!
Köszönöm a válaszokat!

(#221) Allanon25


Allanon25
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is segítség kellene sürgősen!

Most raktam össze egy új gépet az alábbi alkatrészekből:

Gigabyte EP45-DS3 alaplap
Intel Core 2 Duo E6750 proci
FSP Saga+ 450W-os táp
Geforce 9800GTX+ 512Mb videókari
4Gb CSX DDR2-800Mhz-es memória

A gond az, hogy mikor bekapcsolom semmi nem történik. A power led viszont folyamatosan ég, mikor bekapcsolom a tápot.

Mindent többször ellenőriztem. Nem ez az első konfig amit összeraktam. Nem értem mi lehet a baj...

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm!

(#222) #67688960 válasza Allanon25 (#221) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hi!
Pár ötlet:
-húzd le a ház kábeleit, és indítsd a gépet jumperrel, közvetlen a lapról
-másik táppal nézd meg, vagy ezt másikban
-tuti nem maradt le valami tápcsati?
-kösd be az alaplapi hangszórót, mert úgy tudja jelezni, hogy mi a baja
-szar az alaplap?

(#223) Allanon25 válasza #67688960 (#222) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia!

Először is köszönöm a gyors választ!

Biztos, hogy nem maradt le semmilyen csati.

A lap zsírúj. Tegnap vettem.

A táp sem túl régi. Pár hónapos lehet, és ma mikor kivettem a régebbi alaplapot, akkor még tökéletesen működött.

A hangszóró be van kötve, de csöndben van...

Esetleg, lehet, hogy gyenge a táp, és ezért meg se moccan az egész konfig?

(#224) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Tudna nekem segíteni abban hogy a következő hibaüzenetet és F1 lenyomásával való indítást hogyan tudom kikerülni hogy normálisan induljon a gép.
Van nekem egy D1931 lapom A házra ez van írva model: FHD-D1931
A bios:
Phoneix cME FristBIOS Desktop Pro
V 5.00 R1.12.1931

Ebben csücsül egy Intel Celeron D360 3,46GHZ proci
HIBAÜZENET:
Patch for installed CPU not loaded. Please run the Bios flash update diskette.

Minden indításkor kell nyomnom egy F1-et a hibaüzenet után és onnantól tökéletesen működik.
De ez engem nagyon idegesít mit lehet tenni és milyen módon.

Segítséget előre is köszönöm!!!

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#225) Allanon25 válasza #67688960 (#222) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia!

Megoldódott a gond. Alaplapról elindult a gép. Kiderült, hogy a power kábel rossz, ami a bekapcsológombot kötötte össze az alaplappal. Legalábbis szerintem...
Mindenesetre most a Reset lett a bekapcs. :-) Így már működik!

(#226) #67688960 válasza bvvitya (#224) üzenetére


#67688960
törölt tag

-ha tejesen le szoktad áramtalanítani a gépet, pl. elosztó off, akkor új elem kellene a lapba, és utána be kell állítani a biost
-ha nincs elosztó off(vagy ilyesmi), akkor ha a kezdetektől ezt csinálja kéne egy bios up(de lehet hogy más procival kellene), ha nem akkor megkergült a bios és cmos-clear kell, (és persze mindkettő után be kell állítani a biost)

Allanon25 : és a nyomógombra tippelnék inkább, fújj bele olajos kontakt spray-t

[ Szerkesztve ]

(#227) Tom3


Tom3
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni,nemrég vettem egy ilyen gépet:
Alaplap:MSI790gx-g65
Processzor;)henom II x3 710
Memória:OCZ Platinum kit 2gb 1600mhz
Ház:ULTRA POWER RJA 320/151C(beépített táp)
A következő a probléma,XP telepítéskor kétszer kifagyott,az alaplap driverét csak a hardver hozzáadásból tudtam telepíteni különben megállt minden,rar kicsomagolásnál megy 3-4 percig és megáll minden,zenét nem tudok hallgatni videót nem tudok nézni mert megáll még a kurzor is.Kicseréltem a tápot egy Gigabyte superb 460w-os tápra és ellenőriztem a kábeleket is.Észrevettem hogy amikor kihúzom és bedugom a tápkábelt akkor kicsit szikráznak a csatlakozók hátul.Mi lehet a baj,talán rossz az alaplapom?

(#228) Tom3 válasza Tom3 (#227) üzenetére


Tom3
csendes tag

Ocz platinum kit 2gb 1600mhz
ULTRA POWER RJA 320/151C
Így a jó.

(#229) Tom3


Tom3
csendes tag

Ezt most találtam egy másik topikban.
"szintén memóra hívnám fel a figyelmet, OCZ Platinum 1600 cl7 nem igazán megy vele, 1333 on cl7-6-6-18 al 1, 9Von prime szerint stabil, de ha több alkalmazás megy akkor össze vissza fagy vele. valakinek van még tapasztalat ilyen téren?"
Szerintem nekem is ez a baj.

(#230) #67688960 válasza Tom3 (#229) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az a tapasztalatom amd pocikkal, hogy akkor megy a legjobban a gép, ha nem nyúlok a memóriabeállításokhoz és ráhagyom a procira, mert ha átállítom, mert mondjuk a ram jobbat is ki tudna hozni magából, akkor esetleg nem lesz folyamatos stabil gyors játékfutásom!
Engem meg nem a pillanatnyi mindnél nagyobb csúcs érdekel, amikor gamázok, hanem a pontos akadásmentes gyors futás.
A fagyás már extreme szar helyzet, sok mindentől lehet, kizárással keresgélj.

(#231) KaYaK


KaYaK
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gond! A gép újraindul ha egy kicsit meglöki.. Pl visszarakja vagy leveszi az oldallapot? Ez vajon mitől lehet?
Gép: giga ep45-ds3_q9550_hd4890_corsair 4gb ram_CORSAIR TX650_cooler master elite 331_samsung f1 1tb.
Összeraktam havernál feltoltam a vistát, majd eljöttem... Ma meg hívott hogy újraindul a gép ha hozzáér... Na ez vajon mitől lehet? Lehet nem táp) de én távolból arra gyanakszom... Nem elősször raktam össze gépet szal az összekötésekkel nem lehet sztem baj de ha már találkozott valaki ilyen hibával és az összekötésnél volt gond akkor szívesen veszem ha megosztja velem :K

Előre is köszönöm!

élni és élni hagyni...

(#233) Barney™ válasza KaYaK (#231) üzenetére


Barney™
aktív tag

Milyen házban van? A laphoz nem ér hozzá semmi ?

(#234) KaYaK válasza Barney™ (#233) üzenetére


KaYaK
tag

Cooler master elite 331-ben. A laphoz nem ér hozzá semmi olyan kábel vagy avalami ami nem oda illik... :F A kábeleket elkötegeltem szal nem fityegnek. Vagy te mire gondoltál?

Most már többen mondják hogy kontakthiba lehet... Megnézem egy másik táppal is hogy csinálja-e?

élni és élni hagyni...

(#235) Edward1981


Edward1981
tag

Sziasztok!
A gondom a köv: vettem egy 9950-es 140Wattos procit és beleraktam a K9A2 CF lapomba (bios resetet természetesen csináltam) és egy terheléses CPU teszt során leállt a rendszer :Y ugy hogy a lap már nem akar elindulni semmilyen procival. Mi lehetett a baj? Az alaplap csak 125Wattos procit támogat maximum, emiatt kiéghetett valami? Lehet az ilyen lapot javítani? Egyébként érdkes ha be akarom kapcsolni akkor 1 fél pillanatra megmozdítja a proci hűtő ventit de ezt leszámítva semmi életjelet nem ad magáról! :O Köszi a válaszokat!

(#236) Barney™ válasza Edward1981 (#235) üzenetére


Barney™
aktív tag

Úgy tűnik zárlatos a lapod! :Y

(#237) Edward1981 válasza Barney™ (#236) üzenetére


Edward1981
tag

Akkor ez most kuka? Vagy javítható??? Thx!

(#238) #67688960 válasza KaYaK (#231) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem a reset gomb.

Edward1981: nézesd meg, de ha az alaplapban égett el a vezetőréteg akkor kuka

[ Szerkesztve ]

(#239) Badi82 válasza KaYaK (#234) üzenetére


Badi82
tag

KaYaK, lehet, hogy az alaplap letestel. Esetleg Reset-gomb, én ellenőrizném, hogy mindent jó helyre dugtam-e. Esetleg mikor működik a gép, kocogtasd meg a tápot, hogy akkor újraindul-e a gép, mert lehet, hogy abban szállt el valami. Bár erre vajmi kevés az esély...

Nec Arte Nec Marte

(#240) Barney™ válasza Edward1981 (#237) üzenetére


Barney™
aktív tag

Nem garis?

(#241) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv lenne 1 kis probléma a gépemmel lehet hogy proci de ki tudja.
A lényeg 1 core 2 D E6420 procim van idáig minden jó volt vele de az utóbbi időben radikálisan vissza esett az FPS-em bizonyos játékoknál.A lényeg hogy 1 cpuz vel megnéztem a procit ezeknél a prociknál van 1 szabályzás hogy 6 szorzóval mennyen a proci 8 helyett és így spóroljon az ember a bibi csak az volt hogy nem kapcsolja rá valamiért azt a +2 szorzót hiába van 100% terhelésen a proci ..De a reggel bekapcsoláskor 1 overloking faild felirat fogadott.BIOST reseteltem elemet ki vettem áramtalanítottam ,a hiba üzi eltünt de be indulás után amikor a wint tölti de volt amikor a biosban is egyszerűen ki kapcsol a gép.... ?Lehet hogy a proci ki nyifant vagy vagy valami mást adta be a kulcsot?

(#242) gyenge47


gyenge47
tag

Adott a konfig:

Msi p35 neo combo
e6750
asus silent 8600 gt 256MB
2*1Giga PQI ram
400wattos codegány táp

Ma, játék közben kép eltűnt, monitor letette magát standby-ba és azóta nem sikerül újraéleszteni. Bios reset megvolt, de bekapcsolásnál felpörög minden, csak kép nem jön. Érződik a vga-n és cpun is, h melegszik, de semmi. A kérdés egyszerű: mi a frász baja van a gépnek?

(#243) DarPet válasza XenHai (#241) üzenetére


DarPet
tag

Hello!
BIOS-ban kikapcsolható az energiatakarékosság, akkor nem állítgatja össze-vissza a szorzót.
Hőmérsékletileg hogy áll a proci? Lehet az is az oka, hogy nem engedi feljebb az órajelet, és hogy terhelés alatt csökkenti a teljesítményt (pl.: radikális FPS zuhanás).
Ha még nem tetted, érdemes feltenni a legújabb BIOS-t, hátha segít...

(#244) DarPet válasza gyenge47 (#242) üzenetére


DarPet
tag

Épp most nekem is van az egyik gépnél ilyen probléma... Nem ad ki véletlenül hangjelzéseket a lap (nálam 3-at ad, ami vga-ra utal ennél a típusnál--> biosfüggő)? (persze ha be van kötve a csipogó).

Próbáld meg egy másik vga-val, nálam az hatásos volt...
Mondjuk 2D-ben megy a gép, csak kel egy kicsit áramtalanítva lennie előtte...
Nekem is codegen tápom van, de nálam a hang is elmegy, viszont a power led ég, a POST viszont a fent említett hibát adja...

(#245) DarPet válasza Edward1981 (#235) üzenetére


DarPet
tag

Szerintem nézdd meg a PWM környékét, ha a nagyobb proci okozta a hibát, akkor valószínű arrafelé lesz valami jel...
ha garancális, akkor irány a szervíz...

mod.: csak nekik ne mondd, hogy 140W-os procit tettél bele, mert akkor elküldenek...

[ Szerkesztve ]

(#246) Barney™ válasza gyenge47 (#242) üzenetére


Barney™
aktív tag

Kezd azzal, hogy a codegen tápot kidobod a kukába.. vegyél egy rendes tápot és próbáld azzal elindítani, ha szerencséd van túlélték a cuccaid.

(#247) v!ct0y válasza gyenge47 (#242) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mindenképpen vegyél egy minőségi tápot (pl: FSP 400)
De aztán lehet, hogy a vga - d a ludas
De előbb a táp...

(#248) SrAc 1139 válasza gyenge47 (#242) üzenetére


SrAc 1139
tag

nem tudom hogy ezzel mennyit segítek, de ilyen problémám nekem is volt és nekem a vga (6600GT) szált el... cseréld ki a vga-t és nézd meg hogy úgy ad e képet?

(#249) v!ct0y válasza SrAc 1139 (#248) üzenetére


v!ct0y
veterán

Lehet, hogy vga hiba, de ha nem ?
Akkor még 1 vga-t dobjon ki ha a táp kinyírja őket ?
Az a táp amúgy is kuka és még veszélyes is!!

(#250) gyenge47 válasza v!ct0y (#249) üzenetére


gyenge47
tag

Mint kiderült nemcsak a VGA halt meg, hanem az egyik memória is.
Táppal meg semmi bajom sincs, szóval nem bántani..
Mondjuk azt nem értem, h hogyan tud egyszerre 2 cucc elszállni, dehát evvan :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.