Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) OmenTD válasza CoolMan (#2000) üzenetére


OmenTD
csendes tag

kivettem az elemet úgy próbáltam utoljára inditani

Life is bitch, fuck the bitch.

(#2002) CoolMan válasza OmenTD (#2001) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor próbáld meg úgy indítani, hogy a lapról lehúzol és kiveszel mindent, csak a proci és a memória maradjon, meg az integrált VGA-ra kössed.

(#2003) OmenTD válasza CoolMan (#2002) üzenetére


OmenTD
csendes tag

megtörtént, semmi képet nem ad be, és nem is villog az égö mintha dolgozna, Sempron LE-1150-et ha belerakom akkor elkellene indulnia? feltéve ha a proceszorom a hibás ( Athlon X2 6000+), de kétlem mivel a RAM tesztig sem jut a rendszer, nem sipol ha nem teszek bele RAM-ot.

Life is bitch, fuck the bitch.

(#2004) CoolMan válasza OmenTD (#2003) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen a Sempron procival is kellene indulnia, támogatja az alaplap. Viszont ha azzal sem indul akkor nagyon valószínű, hogy az alaplap megadta magát.

(#2005) OmenTD válasza CoolMan (#2004) üzenetére


OmenTD
csendes tag

na megvolt a csere, ugyan az a helyzet, az alaplap a ludas, pedig jók a gigabyt-ok.
Milyen alaplapot kellene venni ami a jövöre nézve is jó lenne és a jelenlegi cuccal is müködik?

Athlon X2 6000+
2*2 GB DDR2

Life is bitch, fuck the bitch.

(#2006) zone válasza OmenTD (#2005) üzenetére


zone
őstag

AM2 alaplapokból nincs nagy választék, szerintem vegyél egy használtat.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#2007) Tepsifüles válasza Tepsifüles (#1990) üzenetére


Tepsifüles
tag

Bump!
(bocsi csak azért, mert közel stávol nincs senki akitől kölcsönkérhetnék alaplapot/procit/tápot hogy kiderítsem melyik lehet rossz. Cimborámnak a 4pinesével gopnd nélkül ment, én 3 különböző 400-450es tápot próbáltam mégis folyamatosan bibibibibibibibibibi a hibakód :(. Nem hinném, hogy mindhárom alkatrész rossz, csak ha veszek valamit akkor szeretném tudni, hogy jó alkatrészt vettem :) )

Sabee

(#2008) aspicboat


aspicboat
csendes tag

Sziasztok!

Egy kb. 5 éves géppel kapcsolatban kérnék segítséget. Szeptember közepe óta fagyokat, főleg játékoknál, töltés után, de párszor tapasztaltam fagyást Firefox használata alatt is (több fül, Flash). Néha színes vertikális csíkokkal, néha szimpla fekete/fehér/szürke képernyővel és beakadó hanggal száll el az egész, amit egy hard reset old meg csak. Gyakran a hanghiba pár másodpercet késik a képhez képest.
Először csak egy játéknál (Stalker CoP Complete mod) tapasztaltam a fagyásokat. Ehhez éppen csak van meg az ajánlott rendszerkövetelmény, ezért eleinte betudtam a hibát ennek.
Manapság rengeteg játéknál kapok hibát, nemcsak töltés után. Minecraft és Terraria esetén például már a menüben fagy az egész.
Futtattam több tesztet Memtest86+-al, Furmark-al és Video Memory Tester-rel is. Hibát nem tapasztaltam a tesztek alatt és a hőmérsékletek is stabilak voltak. Megpróbáltam egy friss Windows-al is, de az sem segített. (Bár a friss Win7 telepítés után, amin csak egy videokártya driver volt, sikerült betöltenem egy olyan játékmentést amin addig csak fagyást tapasztaltam. Ezt azóta nem sikerült reprodukálni)
Fogalmam sincs mi lehet a probléma. Valószínűleg az Alaplap-Memória-VGA trió valamelyike a ludas.

Tapasztaltam pár "anomáliát" is:
Pár hete A Win7 újra "felfedezte" a videokártyámat. Egy kis villogás, majd megkaptam az új hardver értesítést. Az Aero elszállt, majd pár perc múlva magától visszajött.
Egy-két alkalommal bootolás alatt érdekes képi hibához volt szerencsém. Először a kép két oldalán két fehér vékény csík jelent meg. Ezután a kép jobb szélén villogott pár fehér vonal. Hard reset után normális volt a boot.

Még valami:
Előző év novemberében hirtelen meghalt a 8800GTS-em memóriahibával, amit augusztus végén pótoltam. Ekkor ahogy tudtam, a gép minden részét alaposan, óvatosan kitakarítottam.

Alaplap: Gigabyte GA-P35-DS4
CPU: Core2Duo E8200 @ 2.66 Ghz
Memória: 4x 1GB Corsair DDR2 (400MHZ)
Videokártya: Sapphire Radeon HD6770 1GB GDDR5
PSU: CoolerMaster PSU 520W
HDD1: Samsung 320GB Sata2
HDD2: Samsung 750GB Sata2
Pioneer DVD-RW ATA (old)
LG DVD-ROM ATA (older)
OS: Windows 7 64bit

Kerestem hasonló hibákat a fórumon, de nem találtam megoldást a problémámra. Bocs az esetleges felesleges részletért, de próbáltam mindent leírni, hátha segít a probléma azonosításában.

(#2009) CoolMan válasza aspicboat (#2008) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg a HDD-et még megnézhetnéd mondjuk ezzel. Nem tudom tuning van a gépen, mert azt nem írtad, ha van akkor tegyél mindent alapra.
A helyedben én még tesztelném Prime95-el. Ez a procit és a memóriát is teszteli akár külön is. Itt írják, hogyan kell használni.

(#2010) Intruder A 6 válasza CoolMan (#1997) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Azt már megnéztem, megprobálom lecsavarozni a vga hátlapját hátha úgy jobban belemegy kicsit a foglalatba.

(#2011) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sajnos a vga hátlapot nem lehet lecsavarozni, ugyhogy azzal nem jutottam semmire,
megprobáltam 0,5mm-es alátétekke kiemelni az alaplapot ugy hogy a távtartók alá raktam őket elmentem egész 2mm-ig de igy sem kapcsol be a monitor :(
Előző alaplapnál ami ugyanez volt ugyanigy jártam.
Elötte 2 különböző gigabyte lap volt benne de azokkal nem volt probléma.

(#2012) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Na, az integrált vga-val megy ugyhogy nem megy be a vga a helyére rendesen, valami ötlet?

(#2013) kokeny92


kokeny92
tag

Sziasztok. Mi a baja a gépemnek, ha annyit csinál, hogy bekapcsolom felpörögnek a ventilátorok, de se kép se hang. És sem a power led nem világit se a másik. Nem is sípol a gép egyáltalán semmit. A tápnak nincs baja mert azt kitudtam próbálni másnál.
Mivel érdemes próbálkozni? (ez egy ismerősöm gépe, csak mivel nem tud min írni mert ahogy írtam nem indul, így én kérdezem meg neki.) Esetleg ha még valami infó ami segíthet és tudtok olyan kérdést válaszolok.

Üdv Kökény

(#2014) josh1991


josh1991
csendes tag

Sziasztok

Nekem egy olyan problémám lenne amire már hónapok óta keresek megoldást de nem semmi..
adott egy phenom x4 840 cpu ami első pár hónapba remekelt aztán bekövetkeztetett az a hiba hogy 100% terhelés alatt a 3,2Ghz órajelét "leereszti" 800Mhz-re. a cpu-nak állítottak a FSP és a feszültség értéket de hogy ezeket kijavítsam a újra telepítettem a gépet ,betöltöttem az alap BIOS.t és igy is ez a probléma van
Szerintetek mi lehet a probléma?

(#2015) CoolMan válasza kokeny92 (#2013) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Létszíves írd le, hogy milyen alkatrészekből áll a gép. (alaplap,proci,ram, vga,táp)
Elsőnek próbálj meg egy BIOS reset-et, vagy vedd ki az alaplapi elemet pár percre.
Esetleg vedd ki a ramokat, VGA-t, procit tisztítsad meg az érintkezőket (pl:alkoholos zsepivel) portalanítsad őket.

josh1991: Egy kicsit összeszedettebben feltennéd a kérdésed mert így nem igazán értem. :U (de lehet velem van a baj :B )
Milyen alaplapban megy a proci?

[ Szerkesztve ]

(#2016) josh1991 válasza CoolMan (#2015) üzenetére


josh1991
csendes tag

100% Terhelés alatt a cpu órajele leesik 800Mhz-re

Asrock ucc am2+ lap de eddig nem volt vele probléma

[ Szerkesztve ]

(#2017) kokeny92 válasza CoolMan (#2015) üzenetére


kokeny92
tag

alaplap: asus m4a77t
proci : amd phenom 2 black edition 955
ram : 4gb 1333mhz kingston
vga : Shappire hd5770 http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=643&pid=341&psn=&lid=1&leg=0
táp : 650w gigabyte
Annyi történt, hogy levitte egy ismerősénél a videókártyát és mire hazament beletette, akkorára már nem csinált semmit se a gép.. (a videókártyát bele se tette az ismerőse gépébe, mert nem votl a tápon az a csatlakozó ami még plusszba kellett volna a videókártyának).

Üdv Kökény

(#2018) CoolMan válasza josh1991 (#2016) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mi az a progi/alkalmazás ami 100%-ra hajtja a procit és közben leesik 800Mhz-re? Ezt amúgy hol látod?
Az nem lehet, hogy elnézel valamit? Mert ha a proci nincs kihasználva, akkor a Cool'n'Quiet ha be van kapcsolva a biosban akkor az pontosan 800Mhz-re veszi vissza a proci frekijét.

szerk: Próbáld meg úgy, hogy kikapcsolod a CQ-t.

kokeny92: Akkor ott valami rosszul lett vissza rakva szerintem. A VGA-t megint ki kellene venni majd vissza esetleg megmozgatni, a tápcsati rá lett dugva a videókarira?

[ Szerkesztve ]

(#2019) josh1991 válasza CoolMan (#2018) üzenetére


josh1991
csendes tag

cinebench,renderelés,prime95,everest stabilit test, stb stb tudom az bevan kapcsolva de érezni a lassulást amugty is + cpu-z vel is nézem illetve a everest információi is ezt mutassák.

(#2020) kokeny92 válasza CoolMan (#2015) üzenetére


kokeny92
tag

jah és a DRAM led világít.. leltem valami külföldi fórumot ahol sztem ugyanez a baja a gépnek mint az ismerősömének... de az a baj nem igazán tudok angolul..csak amennyit kitudtam venni belőle azt szűrtem le abból

http://hardforum.com/showthread.php?t=1577124

Üdv Kökény

(#2021) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Na, ma beleprobáltam haveromnál egy giga 6970-et pöcre indult, átraktuk az ő gépébe az én 6970-emet nem indul.

(#2022) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok!

Azért írok mert elégé meg gyült a bajom az Asrock N68-C UCC lapomal.
Ha gépet istenesen igénybe veszem akár órákig akkor a lapnak betelik a pohár és megajándékoz vagy 10 féle hiba üzenettel PL: divisinon by zero .És ezt tetézi hogy a érzéklők is megbolondulnak és félre mérik a hőt a gépben és ezen csak a reboot segít.
Azt akarom kérdezni hogy ezt miért csinálja és mit lehet tenni a hiba elkerülésére.Lászámítva a cserét mert még nem olyana régi még 1 éves sincs.
GÉP:
AMD Athlon II X4 645
ATI radeon HD 4770
400W mercury
és 3 vinyó (2 belső 1 külső)

Válaszokat előre is köszönöm.

(#2023) mongoose123 válasza BPY-167 (#2022) üzenetére


mongoose123
aktív tag

esetleg ha van kéznél másik fajta jobb minőségű táp azzal próbáld ki a gépet. Illetve talán bios update ha nem a legfrissebb van rajta.

(#2024) BPY-167 válasza mongoose123 (#2023) üzenetére


BPY-167
tag

A bios P1.40-es Az új táp egyébként a héten jön Cooler Master 500W.

(#2025) intercooler


intercooler
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Az mitől van hogy bf3 alatt befagy az egész gép, nem is ez az érdekesebb része hanem hogy nem reagál power és reset gombra sem :F csak áramtalanítás segít. Ez mitől van vagy mi ez? Tápot mondtak hogy gondlehet, ami lehetséges is cserálni is fogom januárban de az okozhat ilyet?

(#2026) CoolMan válasza intercooler (#2025) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kizárólag csak BF3 alatt vagy máskor is csinálja. Mert ha csak BF3 alatt akkor szerintem:
1.Ha van tuning akkor tegyél mindent alapra.
2.VGA driver csere.
3. A háttérben futó programok kikapcsolása értem ez alatt torrent, vírusirtó, egyébb monitorozó progik (everest, fraps, Afterburner).
Amúgy milyen táp? Arról a konfigról van szó ami az aláírásodban van?

(#2027) intercooler válasza CoolMan (#2026) üzenetére


intercooler
őstag

Igen csak bf alatt, ez azért izzasztja a gépet. A táp super flower 680W nem valami, jó tápos topikban már megtárgyaltuk. A konfig az csak most 1 5870 van bent, tuning nincs.

(#2028) intercooler válasza CoolMan (#2026) üzenetére


intercooler
őstag

(#2029) CoolMan válasza intercooler (#2027) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ismerem a gamét én is tolom :)
Akkor a 2 és 3 pontokban amit írtam azokat kellene megpróbálnod.

szerk: az a táp tényleg nem valami..... de amíg nincs másik próbáld meg amiket írtam.
Melyik catalyst van fent?

[ Szerkesztve ]

(#2030) intercooler válasza CoolMan (#2029) üzenetére


intercooler
őstag

Rendben kösz.

11.12-es cata van fent, megpróbálom 11.10-et hátha

(#2031) intercooler válasza intercooler (#2030) üzenetére


intercooler
őstag

Sajnos nem jött be :W :W kikapcsoltam mindent, grafika is low-on stb és így is.

(#2032) CoolMan válasza intercooler (#2031) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A játék javítása, újra telepítése volt már?

szerk: az jutott még eszembe, hogy valakinek a hangkártya driver-el akadt össze, próbáld meg másik driver-el hátha...

[ Szerkesztve ]

(#2033) intercooler válasza CoolMan (#2032) üzenetére


intercooler
őstag

Igen a win is friss :K De nyomtam ellenőrzést, és újra szedi a legutobbi patch-t 4.5gb de ez már levan :U Tudtommal ha nem lenne nem is tudnék játszani. Na mind1 mag várom addig is köszönöm a segítséget :R

(#2034) Senhi


Senhi
aktív tag

ha... frissen van összerakva, de indításkor csak felpörög majd nem csinál semmit. A proci hűtője pedig másodpercenként leáll majd újraindul. Konfig az alábbi:

giga 970a-ud3
fx-6100
8gb ram
6770 (ez másik gépben már működött korábban)
chieftec 400w

Amit próbáltam:
- Memóriák kiszedése
- Mindent ami nem szükséges, lehúztam a tápról (vga-t is)

Amire gondolok:
- A lapon 2X4-es cpu csatlakozó van, de a tápon csak 2x2-es. Lehet kevés neki.
- Bios nem ismeri fel

Előre is köszi :R

(#2035) Senhi válasza Senhi (#2034) üzenetére


Senhi
aktív tag

Bios frissítés volt a megoldás :)

(#2036) Tepsifüles válasza mongoose123 (#1991) üzenetére


Tepsifüles
tag

No vettem egy 8 pines Chieftec Nitrot (senkitől nem tudtam volna kölcsönkérni :(( )... hát ugyanaz :(( akkor valószínű elszállt az alaplap? :( 18k ugrott :((

Sabee

(#2037) Tepsifüles válasza Tepsifüles (#2036) üzenetére


Tepsifüles
tag

Oké probléma megoldva :( 18ezer tanulópénz volt.
Tanulság 1. Nem kell hinni mindig a gépkönyvnek 2. az internet mindenki számára elérhető, csak ne legyünk lusta használni, és minden lehetőséget végig egerészni.

(Vettem bele KIT-es memóriát 2x4 gigát) és a 4 slot közül csak egyikben voltak hajlandók működni...lehet ez a normális csak nekem még nem volt ilyesmim, és ezért nem is jutott eszembe, hogy ez lehet a baj továbbá akkor is ez volt a Beep kód amikor kivettem a a ramokat, meg amikor csak 1 volt benne..

Egy kis help, a BEEP CODE -ek variációs tárházához.

[ Szerkesztve ]

Sabee

(#2038) intercooler válasza intercooler (#2033) üzenetére


intercooler
őstag

Sajna nem jó :W Milyen progival tudnám fullra leterhelni a gépet ha létezik ilyen? Akkor a tápot kitudnám zárni. Hűtésre gyanakodtam de raktam be + ventit de semmi :W

(#2039) mongoose123 válasza intercooler (#2038) üzenetére


mongoose123
aktív tag

prime95 procit és ramot lehet, vagy esetleg orthos.

(#2040) CoolMan válasza mongoose123 (#2039) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ezzel is tesztelheted de csak saját felelősségre könnyen megpusztulhat a géped miatta.

(#2041) intercooler válasza CoolMan (#2040) üzenetére


intercooler
őstag

:Y Mert mi ez? mit csinál?

(#2042) CoolMan válasza intercooler (#2041) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Teszt progi cpu,ram csak állítólag nagyon meg tudja izzasztani a gépet, jobban mint más progik, igaz én még nem használtam tehát saját tapasztalom nincs vele azért írtam, hogy óvatosan. [link]

(#2043) intercooler válasza CoolMan (#2042) üzenetére


intercooler
őstag

Na lehet megvan pár napja ujitotta be roccat kave-re ai 5.1-es de eddig usb-s vezetéknélkülit használtam. Most kivettem ugy nézki jó majd nézek hozzá frissitést.

(#2044) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!
Van egy 5830 Xtreme kártyám. Tegnap nagyon meggyűlt vele a bajom. Szokás szerint a COD 4-el akartunk játszani haverokkal ami stabilan szokta adni a 200-300 fps-t néha megy csak 200 alá. Most nem futott rendesen. 50-60 fps-t adott átlagban a 100-at is alig érte el. A videokártya kihasználtsága rendesen 98-99%-on volt.
Aztán kipróbáltam a Dirt 3-mat is, ami a 60 fps helyett csak 30-40-et adott.
Szinte mindegyik játék ezt csinálja ami a gépemen van.
Nem olyan rég csinálta ezt a problémát, de akkor a 11.7-ről lefrissítettem 11.12 és megszűnt. Most próbáltam mindenféle driverrel de ugyan az a probléma.
A Windows 7-et is újratettem nem segített.
Van valami ötletetek?

(#2045) CoolMan válasza bajaki (#2044) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Lehet, hogy melegszik a VGA vagy a CPU, monitorozd őket hátha.

(#2046) bajaki válasza CoolMan (#2045) üzenetére


bajaki
őstag

Videokártya maximum 60 és 70 fok között van, a procin meg egy CM 212+ van és annak is teljesen normálisak a hőmérsékletei.
Egyébként a proci: Phenom II X4 955 BE

(#2047) CoolMan válasza bajaki (#2046) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, és mivel nézed a hőfokokat? Játék közben méred?
Tuning van-e? Az adatlapodon lévő táppal hajtod a géped? Milyen régi a tápod?

(#2048) bajaki


bajaki
őstag

Igen azzal a táppal hajtom, eddig minden tökéletes volt.

Msi Afterburnerrel nézem a hőmérsékletet. Néha volt egy kis tuning de akkor sem melegedett túl. Most is próbáltam tuninggal meg anélkül is, de nem jó sehogy...

Kb 7-8 hónapos a táp...

[ Szerkesztve ]

(#2049) CoolMan válasza bajaki (#2048) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor már sok ötletem nincs de írtad, hogy friss win7 van, minden drivert feltettél vagy csak a win7-re bíztad? (gondolok itt a chipset, hang, lan driverre).
Meg még úgy kellene megnézni, hogy minden futó programot leállítasz játék elött. (vírusirtó, xfire, TS, letöltő kliens...etc) tehát csak a játék fusson semmi más.
Legutoljára pedig megnézném másik táppal, esetleg ismerőstől kölcsön kérni.

(#2050) bajaki válasza CoolMan (#2049) üzenetére


bajaki
őstag

Feltettem minden drivert. És a programok nélkül is próbáltam, ugyan olyan volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.