Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) tibz03


tibz03
őstag

Na felhoztam ezt a régi topicot, ugyanis az én gépem is betegeskedik. :O

Most vettem:

Alaplap: Asus P5KC
CPU: Intel Core 2 Quad Q6600
RAM: 2x1 GB Corsair 800 MHz-es, CL4-es (alap-beállításokon járatva)
VGA: MSI Radeon 1950 Pro 512 MB
DVD-RW: NEC AD-7173S
HDD: 250 GB WD 16 MB cache, SATA2
Táp: Chieftec 400W

Szóval: feltelepítettem először az XP Pro-t (SP2), majd elkezdőtek a problémák (ha jól emlékszem, már telepítés közben is): bejön a kék halál, kilistázza a memóriát, vagy mit csinál (ez kb. 1-2 mp-ig tart, szóval elolvasni se tudom, mit ír), és újraindul a gép. Ez főleg akkor fordul elő, ha csinálok is valamit a gépen, pl. egyszerre megy a Winamp, Firefox, Messenger. Ha csak a zene szól, és nem nyúlok hozzá, akkor nem történik ilyesmi.

Na ezután feltelepítettem a Vista Ultimate-t, azzal teljesen ugyanez a probléma. Aztán csináltam HDD-ellenőrzést a TuneUp-pal, nem volt probléma. Aztán BIOS-t frissítettem az alaplapon, a probléma továbbra is fennált. :(( Most már nem tudom, mit tegyek. Havertól holnap kérek egy kölcsön vinyót, mert gyanítom, hogy azzal van baj, mert az enyémet használtan vettem, és miután hazahoztam, 1-2 nap múlva elkezdte azt csinálni, hogy leállásnál kattan egy nagyot. Van rajta gari, szóval nem gáz, ha rossz, csak már nagyon szeretném kideríteni, hogy mi a baj, mert ez nagyon idegesítő.

Aki találkozott hasonló problémával, vagy tud valahogy segíteni, azt nagyon kérem, írjon!

Köszönöm előre is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.