Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) ne_nezze


ne_nezze
aktív tag

valakinek van valami tippje erre?

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#1002) rosszfiu1015


rosszfiu1015
csendes tag

Sziasztok!
Az én problémám nagyon öszetett először is xp alatt a játékok (fs2011;cod4) game.exe hibát észlelnek.
Freedom2 alatt pedig memóriafelületen nem végezhető felület red (pes2011;prostreet)
Most xp van fönt a gépemen mi lehet baj ??

(#1003) KaiotEch válasza dvdbackuper (#1000) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Sajnos nem haluzol.

(#1004) Probber válasza rosszfiu1015 (#1002) üzenetére


Probber
őstag

Első körben rá kéne szabadítani egy Memtestet a memóriákra, aztán meg kéne nézni a merevlemez(ek) állapotát is HD Sentinelben.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#1005) Mad6 válasza fixer92 (#999) üzenetére


Mad6
tag

Volt egyszer egy userem egy 775-ös géppel, ráadásul garival.
A hiba hasonló volt, de mégse ugyanez. Az azt csinálta, hogy egyszer csak random időközönként megakadt az egér, leakadt a gép, majd 10-15 másodperc múlva ment minden tovább egy win üzenettel, hogy a vga driver nem válaszolt.
alaplap, ram, vga, táp és hdd csere után kibasztuk belőle a procit, és lás csodát!
Lehet, hogy a procid beteg! Hangsúlyozom, hogy ez volt éltetem első rossz 775-ös procia. :DD
Tolj bele egy másik procit próbából, hátha! Nincsen több tippem. :))

Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

(#1006) fixer92 válasza Mad6 (#1005) üzenetére


fixer92
aktív tag

Sajna nincs a polcon több Sandy....

"Victory loves preparation!"

(#1007) hatter


hatter
tag

Mi a baja a gépemnek ha úgy indul hogy 3rövid 1 hosszú sípolás, majd várakozás után egy rövid és oké?

(#1008) KaiotEch válasza hatter (#1007) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#1009) benedekco válasza KaiotEch (#1008) üzenetére


benedekco
addikt

Igaz nem kerestem, de ez most jól jöhet! Köszi!
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1010) djcsefa válasza hatter (#1007) üzenetére


djcsefa
tag

"tá-tá-titi-tá" mint anno énekórán !! :D

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#1011) benedekco válasza djcsefa (#1010) üzenetére


benedekco
addikt

Ez konkrétan négynegyed-ben, ti-ti-ti-tá-szün-ti. Nem is olyan egyszerű letapsolni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1012) Norwich


Norwich
tag

valaki segítsen :F
most raktam össze 1 gépet.
integrált VGAra csatlakoztatom a gépet, elindítom minden megy de kép egyáltalán nincs :F mi lehet a baj?

(#1013) benedekco válasza Norwich (#1012) üzenetére


benedekco
addikt

Van benne külső vga? Ha nincs akkor lehet volt benne előzőleg.
Nekem most két dolog jutott eszembe:
1: vagy clear cmos (bios reset)
2: vagy teszel bele valami akármilyen vga-t és biosban beállítod, hogy elsődleges az integrált, illetve beállítasz neki "share memory"-t

"egyebet nemtudok mondani"

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1014) Norwich válasza benedekco (#1013) üzenetére


Norwich
tag

nemtudom hogy volt-e benne,
bocsi de ezt nem tudom mi: 1: vagy clear cmos (bios reset) .. az h kiveszem az elemet?
holnap megprobálok szerezni kölcsönbe egy videókarit és kipróbálom azzal hátha lesz kép. :F

(#1015) benedekco válasza Norwich (#1014) üzenetére


benedekco
addikt

Van általában egy cmos clear jumper a lapokon. Leírásban benne van, illetve sok esetben fel van szitázva a lapra. Sok esetben az elem környékén van, de nem mindig. De ha kiveszed egy éjszakára az elemet megoldhatja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1016) Norwich válasza benedekco (#1015) üzenetére


Norwich
tag

fogalmam sincs h holvan rajta egyáltalán h mit keressek :D
ASUS M4A78LT-M LE AM3 lapom van.

(#1017) djcsefa válasza benedekco (#1011) üzenetére


djcsefa
tag

SZOLMIZÁLNI?,,

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#1018) Shady313 válasza Norwich (#1016) üzenetére


Shady313
aktív tag

A képen pirossal bekarikáztam (az elem mellett van), azt kell áttenned a másik állásba, majd vissza.

Ha az elemet kiveszed, kösd le a gépet a tápról. Illetve én ellenőrizném, hogy a proci rendben van-e betéve.

[ Szerkesztve ]

(#1019) benedekco válasza Norwich (#1016) üzenetére


benedekco
addikt

Az eljárás a leírás szerint:

(a képek nagyíthatóak)

Tehát:
1 - kikapcs, 230-ról lehúz
2 - jumper leszed 1-2-ről és áttesz 2-3-ra, majd vár 5mp-et, aztán visszatesz 1-2-re
3 - 230-ra visszadug, bekapcs
4 - nyomogasd a "del" gombot, és állítsd be okosan a BIOS-t (gondolom itt jobb híján "load bios default" lesz. amit az EXIT alatt találsz meg, illetve még beállíthatod itt az időt is, de arra win alatt is ráérsz majd)

A 6-os szám jelzi a jumpert:

Ja és igen, proci is lehet benne szarul. Akkor ugyanis általában nincs "beep error".

szerk:
látom megelőztek

re: (#1017) djcsefa
Igen arra gondoltam. Csak megpróbáltam el tapsolni... elsőre nem is volt olyan könnyű.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1020) Norwich válasza Shady313 (#1018) üzenetére


Norwich
tag

sikerült!!! van kép :DD
ezt tényleg nagyon köszi mind2töknek :)
egész este ezen ügyködtem h mi lehet a gond :)

(#1021) Shady313 válasza Norwich (#1020) üzenetére


Shady313
aktív tag

Érdemben benedekco-nak jár a köszönet én csak asszisztáltam egy képpel :K

Egyébként örülök, hogy megoldódott. sajnos ez az integrált vga eset előfordulhat. De máskor, ilyen esetben a procit sem árt ellenőrizni mégegyszer mielőtt baj lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#1022) benedekco válasza Norwich (#1020) üzenetére


benedekco
addikt

Örülök! :))

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1023) Norwich válasza Shady313 (#1021) üzenetére


Norwich
tag

Na megint akadt problem..

ezt írja ki bekapcsnál:

GRUB Loading stage1.5.

GRUB loading, please wait...
Error 17
_

Na most mi a teendöm? Biosba vmi?

(#1024) Shady313 válasza Norwich (#1023) üzenetére


Shady313
aktív tag

GRUB?

Linux van a winyón ha nem tévedek.

(#1025) Norwich válasza Shady313 (#1024) üzenetére


Norwich
tag

használtan vettem szal sejtelmem sincs Oo

(#1026) Shady313 válasza Norwich (#1025) üzenetére


Shady313
aktív tag

Ok, gondolom Windows felhasználó vagy, így szükséges lesz telepíteni mielőtt a gépet használatba vehetnéd.

(#1027) Norwich válasza Shady313 (#1026) üzenetére


Norwich
tag

igen ezt akartam énis most :D
csak a Win7emet nem BOOTolja.. de az xp cd-m igen :)
szuper :D

(#1028) Shady313 válasza Norwich (#1027) üzenetére


Shady313
aktív tag

Csóri gépre XP-t teszel? :( Win7 jobban kihajtaná. De gondolom egyelőre annak is örülnél, ha már használható lenne :)

(#1029) hatter válasza KaiotEch (#1008) üzenetére


hatter
tag

Na de szép... :(( P5B-E Award Bios-os? Éreztem hogy a VGA lesz :O . Tegnap fel is tettem ide...eladó. (ár megbeszélés szerint,akit érdekel...) Ja de akkor mért van az hogy ugyan úgy viszi a gémeket és egy másik lapba meg jól indul????(egy P5Q) :W

[ Szerkesztve ]

(#1030) hatter


hatter
tag

VGA memória hibát amúgy hogy lehet javítani? Meg miért lesz hibás a memória?

[ Szerkesztve ]

(#1031) Halfer


Halfer
tag

Üdv!
A régi gépem hosszas pihenés (nem volt bekapcsolva egy éve) után Boot Block-kal fogadott. Továbbá "Bios ROM checksum error" hibaüzenettel. Floppy meghajtóban keres adatot, így még az alaplapi CD lemezt sem tudom felismertetni vele. Egyik billentyűre sem reagál, ami a Boot menube vinne, így teljesen block van, mindenképpen Floppys megoldást kellett keresnem.

Google a barátom, olvastam sok sok fórumtémát ami ezzel foglalkozott. Ilyen CMOS elem kivevős megoldások persze nem segítettek (bár előtte CMOS checksum errort írt, azt ezek szerint megoldotta), de volt ahol Bios update-et javasoltak. Alaplapom: ASUS A7N8X (sima, nem -X vagy -EX), kerestem hozzá 1010 bios update-et (nem vagyok benne biztos, hogy a legújabb hozzá), felraktam floppyra (persze egy floppy meghajtó van, azt kell átrakosgatni új-régi gép közt) 1010-B.bin és *.rom (javasolták) kiterjesztéssel is, nem csináltam ilyet, nem tudom milyen kiterjesztésű fájlt keres majd a block közben. Nem reagált, továbbra is Detecting A: Drive media.. További javaslat volt memóriahiba illetve 1 memória alkalmazása, de mindegyik felvetés téves az én esetemben.

Van tippetek, hogy ezek után mit tegyek és hogyan próbáljam meg működésre bírni a gépet?

[ Szerkesztve ]

(#1032) Shady313 válasza Halfer (#1031) üzenetére


Shady313
aktív tag

Feltetted a floppyra az awdflasht is? Ugyanis azt a programot próbálja elindítani :K

(#1033) Halfer válasza Shady313 (#1032) üzenetére


Halfer
tag

Köszi, bizony az lemaradt.
awdflash nem alaplap vagy verziófüggő program, ugyanazt szedem mindhez, csak a fájl betöltését végzi? Valamint milyen kiterjesztés és fájlnév kell, mindegy?

(#1034) Shady313 válasza Halfer (#1033) üzenetére


Shady313
aktív tag

Ha megvan az alaplap lemeze akkor arról használd az awdflash-t. Ha nincs akkor az ASUS oldaláról kéne leszedni. A fájlt szerintem hagyd az eredeti nevén/kiterjesztéssel. Ha awdflash nem látja úgyis szól :)

Szerk: az ASUS oldalán ez található: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1035) Norwich válasza Shady313 (#1028) üzenetére


Norwich
tag

csak azt bootolta :D
de már felraktam a Win7 Ultimate - ot :DD

(#1036) frank01


frank01
csendes tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni ebben? [link]

(#1037) Shady313 válasza frank01 (#1036) üzenetére


Shady313
aktív tag

Szóval RAM nélkül sípol, az már jelent valamit (proci ok, lap elindult). A monitort az integrált VGA-ra kösd rá és vedd ki a vga-t a gépből. Lássuk úgy mit produkál.

Szerk: RAM-ból is csak egy legyen a lapban. Lehet a BIOS automatikus az integrált VGA-t használná.

[ Szerkesztve ]

(#1038) Halfer válasza Shady313 (#1034) üzenetére


Halfer
tag

Az alaplapi cd-ről átraktam az AWDFLASH.EXE-t illetve az említett 1010-B.BIN bios update fájlt a floppyra. Semmi változás.
Van más tipped, hogy mit próbáljak még meg? Köszi előre is.

(#1039) frank01 válasza Shady313 (#1037) üzenetére


frank01
csendes tag

Ezt mindet próbáltam. De viszont a tápcsati mellett van két henger alakú valami, nem tudom pontosan a nevét de 1perces bekapcsolt állapot után tűz forróak. Mellesleg púposak, feltételezem a túl nagy hőtöl. Tanácstalan vagyok. :S

(#1040) Shady313 válasza frank01 (#1039) üzenetére


Shady313
aktív tag

A kondik akkor sérültek, akkor az alaplapoddal van a gond :( Több mint valószínű, hogy az a probléma forrása.

(#1041) Shady313 válasza Halfer (#1038) üzenetére


Shady313
aktív tag

Semmit nem ír ki a gép? Másik floppy meghajtóval próbáld meg esetleg ha van. De sajnos ezen felül tanácstalan vagyok :( BIOS flash mindenféleképpen kéne, mert a checksum-on nem fog továbbengedni (szerintem).

Annyit még megtehetsz, hogy ha van másik ilyesmi lapod v. ismerősödnek és cserélhető a bios chip, akkor abban a gépben újraírni (bekapcsolja a gépet, kicserélitek menet közben a bios chipet, rárakod a biost, visszacserélitek és megnézed a lapod). Abból a szempontból szerencsés vagy, hogy ha jól látom kivehető a BIOS chiped. Csak találnod kell valakit :(

Segítenék én is, de most nincs ilyesmi lapom :(

(#1042) Halfer válasza Shady313 (#1041) üzenetére


Halfer
tag

Továbbra is Bios rom checksum errort ír és várja a floppyról az adatot. El sem tudom képzelni mi lehet a gond, miért nem tudja beolvasni a tartalmát. Kipróbáltam másik floppy meghajtóval is, ugyanez. Köszönöm szépen így is a segítséget.

Ha valaki másnak van tippje következő lépésre, kérem írja meg.

(#1043) frank01 válasza Shady313 (#1040) üzenetére


frank01
csendes tag

Azaz a kondik. Gondolom ez orvosolható probléma vagy akkor kuka?

(#1044) Petzval válasza frank01 (#1039) üzenetére


Petzval
senior tag

Azok zárlatosak azért meleg mert az áram folyik rajtuk és az nyilván megakadályozza a normál működést Csak csere a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1045) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Üdv!Kéne egy kis segitség, mert ez most kifogott rajtam,
Ha beidnitom a gépet 5 sec után rebootol, nem tölti be a windowst.
Feltettem rá újra az oprendszert, xp, win7, ubuntu stb. mind végig mentek rajta, volt már formatálás a vinyón, bios-ban is kipróbáltam amit lehet. Ha cd-ről bootolok akkor megy a gép rendesen, illetve rájöttem arra is hogyha ubuntu cd-t inditok és lefutattok egy memória tesztet, majd miután végzett a teszt várok kb 10 percet, aztán újrainditom a gépet akkor működik minden rendesen. :)

Ha valakinek van ötlete kérem segitsen.
(adatok: p4 3ghz prescott maggal, 2gb 8mhz kingmax ram, msi 915k combo2 alaplap, gigabyte 9400gt vidkari, 450 watt colorsit táp, samsung 160gb hdd) ha kellenek pontosabb adatok is leirom

(#1046) frank01 válasza Petzval (#1044) üzenetére


frank01
csendes tag

Köszi az infót. De akkor most az egészet cseréljem vagy csak a kondikat?

(#1047) benedekco válasza frank01 (#1046) üzenetére


benedekco
addikt

Kondikat elég cserélni. Vannak ilyen totyikok ahol segítenek az ilyesmi problémákban. Illetve ha nem mersz nekivágni tutira találsz itt valakit aki elvállalja apró pénzért!
Sok sikert hozzá!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#1048) frank01 válasza benedekco (#1047) üzenetére


frank01
csendes tag

Néhány forrasztás nem fog gondot okozni. Köszönöm a segítséget!

(#1049) djcsefa válasza Petzval (#1044) üzenetére


djcsefa
tag

De mind a 2 kondi egyszerre lett zárlatos??... lehet túl nagy feszt kapott--> táp hiba!! . De meg lehet próbálni kicserélni a kondikat , mert filléres dolog. és ha azután is felpuffed... akkor áp v alaplaphiba!!!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#1050) frank01 válasza djcsefa (#1049) üzenetére


frank01
csendes tag

Közrejátszhat a párás levegő? Mert nem rég csőtörés volt és úszott az egész lakás 1 köbméter meleg víztől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.