Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) oriic válasza Lalo01 (#800) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor alapkérdések:

Próbáltad a gépet csak úgy hogy az új ramok vannak benne? Lehet hogy nem jók az új ramok. Régi ramokat próbáltad a másik két slotban? Azok is elromolhatnak.

Amúgy meg mindezek előtt tolj egy bios resetet, hogy alapon induljon el a gép.

A tunigot is visszaveszed így, mert az is probléma lehet később hogy nem azonosak a ramok.

Live-Die-Respawn

(#802) Lalo01 válasza oriic (#801) üzenetére


Lalo01
tag

A ramok variálását egyáltalán nem próbáltam. Viszont pont mielött belekerült volna a 2 új ram a gépbe elötte volt egy BIOS reset. Alapon minden rendben ment. Viszont a húzás után már beadta hogy csak 3,25giga használható.
Mindegyik ram teljesen ugyan az csak 2db korábban lett gyártva.
Megpróbálom a ramok cserélgetését bár nehéz lesz megkülönböztetni az újakat a régitől mivel ugyanúgy néznek ki. xd
Nekem van egy olyan sanda gyanúm hogy a BIOS-ban lesz valami beállítási gond csak hát miaz ? :F
Kössz a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Steam:VELOC1Ty

(#803) oriic válasza Lalo01 (#802) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bios frissítés?

Ha alapon megy rendesen, de tuning után nem akkor a ramokkal lesz a gond, vagy magával a bios-sal. Időzítések is ugyan olyanok?

Live-Die-Respawn

(#804) Lalo01 válasza oriic (#803) üzenetére


Lalo01
tag

BIOS frissítés inkább csak végső esetben mert nem értek hozzá és nem is akarom piszkálni ha nem muszály, bár ez nekem is megfordult a fejemben. A ramok nincsenek húzva, direkt vissza vannak osztva hogy ezzel ne legyen gond.

[ Szerkesztve ]

Steam:VELOC1Ty

(#805) oriic válasza Lalo01 (#804) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor cmos reset....

Live-Die-Respawn

(#806) hali01 válasza oriic (#805) üzenetére


hali01
őstag

A megoldás az lesz,h az én ramjaimat fogom betenni a gépébe és fordítva.
Egyébként négy tökegyforma (tuning) kingmax van benne.
És már abban sem vagyok biztos,h a húzás előtt úgy látta ahogy kell.
Vagyis látni látja most is a 4 gigát,csak nem használja.
Jártam már így intellel máskor is.Csak akkor a biosban az átkapcsolás megoldotta a problémát.
A laphoz van frisebb biosz,de semmi a hibára utaló,vagy rammal kapcsolatos javítást nem tartalmaz.

(#807) barca4ever


barca4ever
tag

Sziasztok!!

Lenne egy kis gondom amiben a segitségeteket szeretném kérni! l
Az lenne a problámám hogy az öcsémék gépe időnként némely játék közben egyszerűen leáll. nem tudom mi lehet a probléma a hűtők patyolat tiszták és semmi NO name márka nincs benne! Olvastam ram hibáról túlmelegedésről utobbi nem áll fennt hisz everest-el ellenőriztem és ott a procira összesen 44C°-ot mag1 26C° mag2 18-19C°- ot ir
alaplap 28C° . Szóval már a hajamat tépem és legszivesebben kidobnám az ablakon!
Ha valaki tudna valami jó tippet adni annak nagyon meg tudnám köszönni!!!!!!
:R

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#808) hali01 válasza barca4ever (#807) üzenetére


hali01
őstag

Kicsit tbb infót is írhatnál.
Milyen játékoknál,milyen VGA van a gépben.Annak hőmérsékletei.
Húzva vagyon-e a gép.Milyen oprendszer.stb,stb........

(#809) barca4ever válasza hali01 (#808) üzenetére


barca4ever
tag

Crysis,maffia 2....stb . A proci ,alap kettős az enyém volt én sosem húztam, most sincsenek,és a Vga sincsen húzva sem tuningolva.
A proci hőméséklete : össz: 44C° mag1: 24-25C° mag2: 16-18C° terhelés után max 49-50C° összesen a magok meg olyan 28-30 fok körül mozognak.A Vga everest szerint 51C°
És mindez Vin7 64bit alat fut.
A Konfig:
Alap:Msi K9n neo
Táp Corsair cx430
Vga:Msi 9600gt Oc
Ram: Geil black dragon(használtan vettem)
Vinyó: samsung HD.... a pontos tipust fejből nem tudom de vadonat új.
Köszi előre is! :K

[ Szerkesztve ]

Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket. (Bruce Lee)

(#810) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tápra tippelek. Próbaképp nem tudnád kipróbálni egy másik táppal?

Live-Die-Respawn

(#811) dvdbackuper válasza oriic (#810) üzenetére


dvdbackuper
őstag

annak a tápnak lazán bírnia kéne pedig...

(#812) Realradical válasza barca4ever (#809) üzenetére


Realradical
őstag

A VGA hőmérséklete játék közben ennyi? Indíts egy AIDA-t és játék közben tabolj ki rá. Kb. 3 sec alatt lehűlhet 20-30 fokot is ezért gyorsnak kell lenni.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#813) Demonhunter


Demonhunter
csendes tag

Hello vettem egy új alaplapot >> Gigabyte G41m-combo és bele egy Core2quad os procit meg egy 600W.os tápot És ha pl : full HD-s filmet nézek egyszerüen kikapcsol de a külsö wincsi meg a billentyűzet ugyan úgy világít tovább
1. az integrált vidi karira gyanakodtam és tetem bele egy gts450-et de nem javult semmit a helyzet...
2.az OC memória gondolom nem lehet......
3.az alaplapra is gyanakszom hát ha az a fos...
PLS SEGITSETEK!!!!! :O

(#814) Realradical válasza Demonhunter (#813) üzenetére


Realradical
őstag

Első körben AIDÁ-val nézd meg milyenek a hőfokok a gépedben. BIOS-ban defaultokat használsz? Milyen márkájú a táp?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#815) Demonhunter válasza Realradical (#814) üzenetére


Demonhunter
csendes tag

OK a táp>>Lc Power GP66600p v2.3
A biosba meg hol nézem meg??

(#816) Realradical válasza Demonhunter (#815) üzenetére


Realradical
őstag

Elég megbízhatatlan típus, de az első gyanúsítottam a proci hőmérsékleted. Ha a biosban még sose jártál akkor inkább hívj át valakit aki tapasztaltabb mint te és vele nézesd át.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#817) reszeg111


reszeg111
csendes tag

Hali sziasztok szeretnék egy kis segítséget kérni a gépemmel kapcsolatban.Szóval a tünetek :
játék közben vagy csak windows betöltés után újraindul a gép magától mintha resetet nyomtam volna és utána nincs kép és a videokártya ventillátora max fordulaton süvít .
Csak az szokott segíteni ha áramtalanítom a gépet kb 1 percig és visszakapcsolásnál már helyreáll. Ilyenkor a bios is visszaáll a gyári beállításokra mert múltkor pont ezt akartam elérni és ki akartam venni az elemet belőle ami valószínüleg rosszul sikerült mert azóta nem jegyzi meg a beállításokat óra stb. Ja és a videókártyát kb egy hónapja vettem .Amúgy minden tökéletesen működik csak kb 2naponta rájön az ötperc és ezt csinálja .
Amúgy a gépem adatai: Alaplap Asrock G41M-S Celeron dual core E3200 Asus EAH5770
3gb RAM
Kélek segítsetek

[ Szerkesztve ]

(#818) Jorus válasza reszeg111 (#817) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elemet rakd vissza rendesen, ha korábban nem sikerült, RAM-okat teszteld le első körön. Mindent alapon hajtasz?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#819) arrrgggh


arrrgggh
tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy a SAPPHIRE HD4670-es kártyámon megállt a ventillátor, de a Catalist, meg az Everest is mutatja, hogy mennyi a fordulatszáma, terhelésre dinamikusan változik!
Most ez hardver, vagy szoftver gond lehet, és mit lehet kezdeni vele?

(#820) thurands


thurands
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a számítógépem véletlenszerűen lefagy és megáll a kép, játék közben és akkor is ha csak a windowsban vagyok, közben elől világít folyamatosan a piros led és kb. másfél perc után áll vissza a normál kerékvágásba. Elég idegesítő, mi lehet a probléma?

Config:
Op. Rendszer: Windows 7 Ultimate 32bit
Alaplap: ASUS P5B
Processzor: Intel Pentium Dual-Core E2200 2,2Ghz
Merevlemez: Samsung 250GB 8mb Sata2
Memória: 2db KINGMAX 1024MB DDR2 800Mhz
Videókártya: Sapphire Radeon HD 2600 XT 512MB

(#821) nappa


nappa
tag

Sziasztok!

lenne egy olyan gondom van hogy egy gigabyte alaplapom. és sokáig nem volt vele semmi gond..mostanában elkezdtem procikat cserélni benne és most olyat csinál hogy egyszer van kép egyszer nincs...mikor nem ad képet kiveszem a procit visszateszem akkor meg jó, előfordulhat hogy csak nem érintkezik jól a proci a lapban? egy kontakt tisztitó segitene? vagy szerintetek mi lehet?

előre is köszi

Üdv :R

Ha megkötöttük az üzletet és minden rendben ment, kérlek adj egy pirosat!*** nappa felhasználónak 35 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! De amúgy 42 :D***Postára garit NEM vállalok!

(#822) schrank


schrank
tag

szeva
nekem is ilyen 4GB-ból 3GB-ot lát problémám van :
Win7 64 bitem van 2x1GB kingmax 800-as ram-mal, most vettem bele 2x2GB kingston 800-ast, az alaplap asus p5b 8GB-ot lekezel, de nekem a 4 ram együtt kékhalál, mi a gond?
, ha csak a 2x2GB van akkor abból 3GB-ot lát a win7, ha berakom mind a 4 ramot akkor bioszban 5GB-ot ír ki de a win7 már nem tud elindulni, mi a bibi? :O

(#823) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Ma volt egy áramszünet a koliban, (átvágták az utcán a melósok a főeret, még szikrázott meg picit lángolt is), és mióta visszajött az áram, a gép nem ad képet. A monitor no signalt ír ki, ha kihúzom a kábelt a vga-ból, no cabel detected. Tehát a kábel és a monitor jó.
A videokártyát kivettem, betettem egy másikat (hd3870), és azzal is ugyan ez a probléma áll fenn. Az alaplapot már reseteltem, nem segít. Hibaüzenet nincs, egyet pittyen a lap mint máskor, vinyók pörögnek, minden megy normálisan. Mi lehet a baj? A gép áramszünet előtt ki volt kapcsolva. A konfigom az adataimnál.

(#824) lodel73


lodel73
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok még és közel sem guru.Van egy KOBIANP4M266A NDMx V 7-em és az istenért se tudom előcsalogatni a bios-t.Tud valaki segíteni ?

"Mielőtt megszólalnál, gondold végig, hogy amit mondanál, szebb-e, mint a csend, amit meg akarsz törni."

(#825) krizagy


krizagy
csendes tag

Mi a tippetek az alábbi hibára:

Bekapcsoláskor rendben lefut a selftest, egy rövid beep-pel a végén, de a videókártya kimenetén nincs jel. Kipróbáltam két különböző kártyával és monitorral. A proci nem fagy le (a kikapcsológomb rövid megnyomására leáll). Tápegységet is cseréltem kínomban, semmi nem változott.

(#826) krizagy válasza madd dogg (#823) üzenetére


krizagy
csendes tag

Most látom csak, hogy ugyanaz a gondom, mint neked. Ha kiderül valami, mondd el nekem is, kérlek. Én szintúgy.

(#827) krizagy válasza lodel73 (#824) üzenetére


krizagy
csendes tag

Hogyan próbáltad?

(#828) quake666


quake666
csendes tag

Sziasztok,
Tudom idiota voltam, de véletlenül egyik késő este mikor megjött az új gépem az alaplap alá nem raktam be azokat a csavarokat amik távoltartják a háztól. És hálózatra kapcsoltam.
Persze nem indult és néztem mint rozi a moziban.
3x tettem ezt meg, és a szervízbe mikor bevitem elmondták hogy ez a baj :)

Azóta a gép elindul, és nem fagyogat, de:
- A Bluray író nem ír semmit, csak olvas (másik gépben írni tudok vele)
- DVD író diagnosztizáló eszközök azt mondják hogy nyitva van az ajtaja, pedig zárva.
- Amikor egy nagyobb fájlt másolok (SSD-ről mondjuk egy usb hdd-re) akkor az md5 checksumja sose lesz ugyan az, azaz a file corrupt

A kérdésemre olyan válaszoljon aki biztos a dolgában:
Lehet hogy az alaplap romlott el? És csak az romlott el? Más elromolhatott?

Válaszokat előre is köszönöm,

HT

(#829) lodel73 válasza krizagy (#827) üzenetére


lodel73
csendes tag

Már megvan !!!
DELETE
Azért köszi !

"Mielőtt megszólalnál, gondold végig, hogy amit mondanál, szebb-e, mint a csend, amit meg akarsz törni."

(#830) madd dogg válasza krizagy (#826) üzenetére


madd dogg
senior tag

Le fogom, cserébe írd le a géped alkatrészeit légyszi. Hátha van valami közös.

(#831) shteer válasza schrank (#822) üzenetére


shteer
titán

biosban memory remap?

..szerintem jónak tűnik

(#832) FrozeN`


FrozeN`
tag

Üdv!

Tegnap összeraktam az új gépem, nagyjából minden oké is, kivéve egy dolgot: ha megnyitok egy mappát, tölt kb 1 másodpercet, és csak aztán nyitja meg. Most ez hülyén hangozhat, de baromi idegesítő, főleg ha nem ehhez vagy szokva. A vinyó az egyik az előző gépemből, pár napja még nem volt ilyen gond vele. Szoftveres vagy hardveres gond lehet inkább? Arra gyanakszom valami apró kis hülyeség miatt ilyen, de kb semmi nincs fent még a gépen, drivereken kívül. Esetleg valamelyikőtök találkozott már ilyennel?

(hátha számít: asrock h61m-s alaplap, i3 2100, xp sp3, de sp2-n is ilyen volt)

Köszi a segítséget előre is! :)

FrozeN

(#833) lugosi111


lugosi111
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Jómagam pár hónapja egy ASUS P7H55 boldog tulaja volnék.
A gépet magam raktam össze, ezért is él bennem a kétely hátha rosszul...
A bootolásnál ugyanis az eddigi gépeimnél megszokott 1 rövid "beep" itt elmarad.
Kerestem a neten hasonló problémát (már ha az), de csak olyannal találkoztam akinek ezek után kép sem volt a monitoron.
Nálam minden oké. Négy hónapja szereltem össze, azóta nem volt semmi gond vele (lekopogom). Netezem, filmet nézek, játszom szóval nem csak porosodik, minden nap megy pár órát.
Csak az a beep bekapcsoláskor, az hiányzik.
Ha tud valaki valamit erről köszönettel olvasnám sorait.

(#834) szakalistvan válasza lugosi111 (#833) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Lehet hogy nincs rajta csipogó (az én Asus lapomon sincs) ,ha ennyire zavar,köss rá egyet,szoktak adni az alaplaphoz.

(#835) Lastemperor válasza FrozeN` (#832) üzenetére


Lastemperor
tag

Egy hdd teszt nem ártana (gyártói hivatalos tesztprogrammal). Ne gyors tesztet csinálj hanem teljes tesztet.
Ha nem talált hibát egy defragot eressz rá.

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#836) lugosi111 válasza szakalistvan (#834) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Ehhez nem adtak, vagy nem ismertem fel :DDD
A fő az,hogy nem hiba, csak hiány ami pótolható.
Köszönöm szépen!

(#837) djcsefa válasza lugosi111 (#836) üzenetére


djcsefa
tag

Az én asus lapomon se volt integrált csipogó...de adtak mellé 1 rádughatót

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#838) djculture


djculture
félisten

Ja jó ideje divat az asusnál főleg a külön zacsiba lévő kis piezó ami rádugható az alaplapra.Szerintem az adott laphoz is volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#839) timrob


timrob
csendes tag

Sziasztok
Adott az alábbi konfig:
Gigabyte GA-EP41-UD3L alaplap
QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300 proci
valamint 4x 1 giga ddr2 800MHz-es memória

Mitől lehet az, hogy a Bios csak 2 gigát ismer fel ebből?
A vista a vezérlőpultban látja, hogy 4 giga memória van, viszont feladatkezelőben is csak 2 giga van, és így nem is tudom használni.
Biosban már próbáltam mindent, frissítettem is, hátha segít, de továbbra sem jó.
Valakinek van esetleg valami ötlete?

(#840) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok! Az előttem szólóhoz hasonlóan én is összevesztem egy gép memóriáival. A következő a problémám. Van nálam egy gép ami az istenért nem akar beindulni. A gép folyamat leakad a memóriáknál. 4db 1gigás pqi ddr2-800 as ram benne. Ha egyesével ha más slotokba teszem nem indul a gép. Viszont, ha berakok 2 pqi t és egy bármi mást akkor viszont indul. A gépben a processzoron kívül semmi nem lett cserélve, csak takarítva lett. prociból is azért kellett másik mert az AM2-es procit egy zacskóba hozták és a lábai a szélrózsa minden irányába elferdültek. A lap viszont kezeli a teszterejéig berakottat. Mitől csinálhatja ez?

(#841) balightt


balightt
csendes tag

Mi az istenért sípolhat szegény gép ha bizonyos (főleg videó lejátszós siteok) oldalak megvannak nyitva a böngészőben, vagy néha játék közben? Pár éves AM2 foglalatos gép, istennek se tudom elhalgattatni. Néha ha bizonyos ablakokat bezárok abbahagyja, váratlanul újrakezdi. Néha órákig kussban elvan. Nem fagy le meg semmi.

(#842) lugosi111 válasza djculture (#838) üzenetére


lugosi111
csendes tag

Ha volt is, elgurult. Talán még a boltban... Az előző MSI alaplapomon is ilyen kis "piezzos mütyűr" volt. Úgyhogy láttam már ilyet. Ha a dobozban lett volna biztos megtalálom.
:(

[ Szerkesztve ]

(#843) r9550 válasza balightt (#841) üzenetére


r9550
senior tag

am2 foglalatos lehjet egymagos vagy 2 tök8 vga lehet nem támogatja a video gyorsító cuccocskát (h.264 asszem) ezállatal terheli a procit ezerrel nem volt takarítva tulmelegszik stbstbstb sry info hiányába nagyonn hülyeséget nemtudok kitalálni

(#844) Vardar


Vardar
tag

Üdv!
Egy elég nagy problémám lenne, ebben szeretnék segítséget kérni. Adott egy Gigabyte GA-8I915P-MF alaplap, egy Celeron D 336 procival, 300 W-s Codegen táppal, MSI x300SE videokarival(szerintem ők a fontosabb szereplői a történetnek). A konfig 2006-ban lett véve, azóta szolgált derekesan, azonban mostanság eléggé lelassult, terveztem, hogy veszek bele egy új processzort, a problémát megoldandó, azonban ettől inkább elálltam, hagytam a fenébe. Múlthéten szólt húgom, hogy "lassú a net". Szemrevételezés után megállapítottam, hogy maga a gépe fagyott le, nem a net lassú. Restart után megnéztem a processzor hőfokát, 64 fok volt(vagy 10 percet hagytam állni a gépet.) A D336 max üzemi hőmérséklete 67 fok, ezért gondoltam, hogy veszek rá, egy CoolerMaster Hyper TX3-at és a probléma meg van oldva. Ma elég kínkeservesen felszereltem, megbíztam húgomat, hogy tesztelje, "nyüstölje amíg lehet", bízva az új hűtő varázserejében. Azonban megint lefagyott a gép, restart, bios-ba belépve CPU hőmérséklet: 60 fok. Az igazi probléma most keletkezett, hiszen lefagyott a BIOS. Ezek után szétszedtem a gépet, kivettem a tápegységet ami elég forró volt, kiporszívóztam, visszatettem. Most már maga a gép elindul, csak a monitor írja ki, hogy "no input signal". Végképp nem tudom, hogy mit rontottam el. Nem törtem le semmi kiálló alkatrészt, nem is hajlítottam el, leellenőriztem mindent. Megtisztítottam a ramokat, a videokártyát, mindent. Próbáltam úgy indítani, hogy egyesével kihúzom a merevlemezt, a cdírót, a floppyt, de semmi. Alapesetben minden beindul, CD-DVD író, merevlemez, procihűtő is kapja az áramot, azonban az alaplap nem sípol, hogy a BIOS betöltött.

(#845) Lastemperor válasza Vardar (#844) üzenetére


Lastemperor
tag

A fagyást nemhinném hogy túlmelegedés okozta volna, bár a 64 fok annál a procinál tényleg magas. Sajnos nem ritka eset hogy a hőfokérzékelő fals adatot ad, ilyenkor érdemes csekkolni a bordát kézzel hogy valóban forró-e, mielőtt új ventit veszel.
A legvalószínűbb hogy a gépben való matatás során akár egy kis statikus töltéstől is, sokkot kaphatott a lap / ram / vga. Feltételezve hogy tényleg nem bántottál semmi egyéb alkatrészt :)
Első körben szerintem vedd ki a procit, a ramot, a vga-t. Tedd vissza a procit, a ramok érintkezőjén húzd végig az ujjad majd rakd vissza, a VGA érintkezőjével szintén, majd az is mehet vissza. Győződj meg róla hogy rendesen a helyén van a ram meg a kártya is.
Ha feláll a rendszer egy Memtest86-ot futtass le rajta a fagyás lehet hardverhiba is, ha biztosra akarsz menni egy HDD (teljes felület) tesztet szintén futtass le.
2006-os konfig már picit öregnek minősül, akár a lap is lehet hibás vagy a táp.. nézd meg hogy a lapon púposak-e a kondik vagy ha felállt a rendszer, legalább Everest-el egy stabilitástesztet csinálj (1 óra), ha alapos akarsz lenni akkor egy régebbi PCMark-ot is ráereszthetsz pluszba. Ha a VGA-t is tesztelni akarod akkor 3DMark valamelyik régebbi verziója, Furmark annál a karinál kicsit erős túlzás lenne.
Végül de nem utolsó sorban bele kellene nézni abba a tápba, óvatosan csavarozd szét és nézz körbe, ha találsz púpos kondenzátort akkor szintén megtaláltál egy hibaforrást.
Szerintem kb ennyi amit házilag meg tudsz tenni, ha még így is fagy vagy életre sem kel akkor keress meg egy szervizt ahol egyenként tesztelik az alkatrészeket.

[ Szerkesztve ]

Ain't no rest for the wicked, money don't grow on trees

(#846) Vardar válasza Lastemperor (#845) üzenetére


Vardar
tag

Megnéztem mindent ahogy mondtad, közben sűrűn fogdostam a radiátort :D
A tápegységben láttam 3 gyanús dolgot, de azt inkább tekercsnek vélem, mint kondenzátornak.
A kondenzátorok/műanyag félkörök(nem tudom hogy mik azok, színes műanyag félkörök amik két dróttal kapcsolódnak az alaplaphoz, ellenállások?) kilazulás, elferdülése okozhat ilyen problémát? Ha lemerült a gombelem, az is okozhat ilyet?

(#847) hatter


hatter
tag

Sziasztok!

Az volna a probléma hogy ha bármiféle kis tuningot állítok a bios-ban, pl felveszem a ramokat 4-4-4-12-re 2,1V-on mindent rendesen szabályosan és utána rányomok a save and exit-re a gép leáll újraindulás helyett majd vár kb 3-4mp-et és magától elindul. Azt hallottam hogy ez azért lehet mert a táp nem bírja, valóban?
Bár egy kicsit nonszensz számomra hogy a kis konfigomat egy FSP350 APN ne bírná már... :F

Köszönöm a segítséget!

(#848) belus12


belus12
csendes tag

Sziasztok!
AMD processzor pár lába elgörbült, visszaegyenesítettem, visszaraktam, bekapcsoltam a gépet, és a monitor semmilyen jelet nem kap, a HDD ledje egyáltalán nem világít, nincs BIOS beep, de proci ventillátor, CD meghajtó kap áramot táptól, hálózati csatlakozó ledje is világít.
Mi lehet a gond? Proci alaplap vagy mindkettő? (a proci kivétele előtt a gép tökéletesen működött). Köszi

(#849) macimeister válasza belus12 (#848) üzenetére


macimeister
aktív tag

Utálom az amd procikat, főleg amikor a ventilátor a béna foglalatból rántja magával az egészet Ha nem tört le egyik lába se és könnyedén ment vissza a foglalatba, akkor mennie kellene. Szedjed ki megint a procit, nézd meg tutira oké e a helyzet. Esetleg ha van rá mód tolj bele egy másikat tesztelni.

(#850) k.geri19


k.geri19
tag

huz ki minden felesleges dolgot, egyenlöre 1 ram és minden ami szükséges 1 vinyo alaplap proci
és igy probáld meg nemmindig szeretik a gépet ha full tele van rakva majd fokozatosan

tudom régi téma. de hasznos lehet még aki benéz ide

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=k.geri19

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.