Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) aginor válasza aginor (#750) üzenetére


aginor
addikt

Itt a kép is.

Lejárt a szerkesztési idő..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#752) krammerka válasza aginor (#750) üzenetére


krammerka
őstag

Alaplap csere után,szerencsésebb lenne egy új rendszert is a gépre rakni,főleg akkor ha nem egyforma a régi,és az új alaplap.
Keress a vga-hoz egy új drivert,egy próbát megér.
Ha nem javul a dolog,mindenképp újratelepítést javasolnék.

[ Szerkesztve ]

(#753) Csarlee válasza krammerka (#749) üzenetére


Csarlee
tag

Helló!

Köszi a választ, format C nem volt mert Linux-al is lefagy. Ezért gondolom, hogy HW eredetű... Procit ma este kibontom, újrapasztázom aztán meglátjuk. Bár az az érdekes, hogy a BIOS-ban van automata kikapcs bizonyos hőmérséklet felett. A legkisebb opció a 65 fok, most ez disabled állapotban van mégis lefagy. Elképzelhető, hogy e nélkül is kikapcsol a CPU és azért tűnik úgy mintha lefagyott volna?

Csarlee

(#754) dvdbackuper válasza aginor (#750) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Nvidia karinál mit keres a catalyst???

(#755) aginor válasza krammerka (#752) üzenetére


aginor
addikt

Alaplap ua, csak nem 1.0 revízió hanem 1.1, amúgy volt Win reinstall, a vga pedig VTX 6850 (javítottam az adatlapomat is :B ). Catalyst 11.3 és 11.4-el is próbáltam már, a ramok random próbálgatása sem vezetett eredményre eddig.

dvdbackuper: VTX6850 a kártya, javítottam az adatlapon is. :B

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#756) krammerka válasza aginor (#755) üzenetére


krammerka
őstag

előző lapoddal mi volt a probléma?

(#757) aginor válasza krammerka (#756) üzenetére


aginor
addikt

Kinyiffant rajta a hálózati vezérlő, de utána is működött rendesen (persze azt leszámítva, hogy nem volt net).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#758) rumkola válasza aginor (#750) üzenetére


rumkola
veterán

nézd már meg úgy, hogy a proci alapon van X2-esként....

(#759) aginor válasza rumkola (#758) üzenetére


aginor
addikt

Azzal kezdtem.
Egyre valószínűbb, hogy a VGA-hoz kapcsolódik a hiba, mivel kipróbáltam egy 7300GT-vel, azzal flottul ment a rendszer. Vagy vga vagy a 6tűs tápkábel, esetleg mag a táp..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#760) somasz


somasz
addikt

Srácok, urak, baj van, prime teszt közben kikapcsolt a gépem, nem tudom visszakapcsolni, az új procimat próbáltam tesztelni, Phenom II X6 1055T, 250-es EC-t állítottam be, 1,4V-os feszt, amit röhögve bírnia kéne. Gépet áramtalanítottam, hagytam lehűlni, kihúztam, bedugtam, lekapcsoltam, felkapcsoltam, a power gomb nyomására annyi történik, hogy az egyik ventin a led felvillan, egy fél másodpercre, és se kép, se hang. A probléma megoldás menetében segíthetnétek nekem egy kicsit, nagy érvágás ez így nekem.
A konfig többi része az adatlapomon. Ha esetleg rossz helyre írtam, kérlek navigáljatok a helyes topikba.
Én a tápra gyanakszom, FSP400-60APN, mivel másik procimat visszaraktam, a jelenség hasonló. Segítsééég!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#761) krammerka válasza somasz (#760) üzenetére


krammerka
őstag

Szia!

A hibát nézve,valószínű,hogy a tápod elszállt,de lehet alaplap is.
A prime közben a hőfokokat nézted,pl az alaplapét?

aginor: akkor ez egyértelműen vga hiba :K
De ha van kéznél egy másik táp,meg kell próbálni,hogy biztosan ki tudd zárni a bűnöst.

[ Szerkesztve ]

(#762) aginor válasza krammerka (#761) üzenetére


aginor
addikt

Sajnos másik táp nincsen, de másik vga-t szereztem (ua. a típus) és azzal sem jó, ezért gyanakodnék inkább tápra, nehogy már két vga is hibás legyen, elég nagy pech lenne.. :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#763) krammerka válasza aginor (#762) üzenetére


krammerka
őstag

hát igen,így már másként fest a dolog......két vga csaknem hibás :)

Szépek a képeid a flickr.com-on...

(#764) Csarlee válasza Csarlee (#748) üzenetére


Csarlee
tag

MEGOLDAS

A regi VGA kartyat (NVidia GeForce 7300 GS) kicsereltem egy masikra (ATI Radeon HD2400) es muxik minden !!!

Csarlee

(#765) krammerka válasza Csarlee (#764) üzenetére


krammerka
őstag

ennek örülök :C

(#766) New_Man válasza krammerka (#743) üzenetére


New_Man
csendes tag

Köszi a választ,ez volt a probléma!:)

(#767) Berguson


Berguson
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem! Adott a gépem,amivel eddig nem volt problémám. Most azonban olyant csinál,ami eléggé szokatlan egy erős gépnél. I7930 procim van és 3x2gb corsair 1600as ramom.A proci 3,6on fut, a ramok alapon.Win7 64bit op rendszer.
Olyan érzésem van,mintha win98 lenne a gépemen,és lenne benne 256mb ram,mert az csinált anno nekem olyant,mint most ez - azaz netezés (letöltés) közben a zenelejátszásom szaggat. Nem durván,csak úgy egyszer egyszer,de baromira zavar. Több zenelejátszót kipróbáltam,minddel ugyanez a helyzet. Minél nagyobb sávszéllel jön le a cucc,annál sűrűbben szaggat.
Ma olyant csináltam,hogy az egyik partícióról a másikra másoltam át vagy 30gb filmet,közben ment a zene. Nah ez betett neki... a winamp épp hogy le nem fagyott...
3-5mpercenként 1-2mpre beszaggatott a zene.
Én ramra gondolok,hogy azzal nem lehet valami ok.Az normális,hogy most is a win7 gyári gadget szerint 41%-on mennek a ramok? A proci használat meg 1%
A háttérben csak torrent megy,még zene sem szól jelenleg. Az op.rendszerem viszonylag friss,1 hónapos. Valaki tudna nekem ebben segíteni?
Hálás lennék,és köszönöm előre is!

Csaba

(#768) rumkola válasza Berguson (#767) üzenetére


rumkola
veterán

húzd le a vinyókat, és próbáld meg csak eggyel....
swap fájl hol van?

szerintem ez vinyó

[ Szerkesztve ]

(#769) Pete Heller


Pete Heller
csendes tag

Hello Mindenki!

Segítséget kérnék Tőletek. Adott egy régebbi gép:

AsrockPV488+
CeleronD 2,8 256kb/533Mhz gyári hűtés
2*512 DDR Dual Channel
80Gb HDD
GeForce 7600GT
Codegen300W

Gép formázva, új telepítés WindowsXP SP3 hivatalos, CMOS reset, új gombelem.

A gond: "Machine Check Exception", néha restartol a masina:
-hal.dll probléma
-Processzor eszközillesztője probléma
-NT - kernel ésrendszer , ezeket írja a bluescreenview kis progi.

Szerintetek procit kéne cserélni benne? Még BIOS frissítésre gondoltam, de annyira nem vágom.

Köszi a segítséget !!!

(#770) dvdbackuper válasza Pete Heller (#769) üzenetére


dvdbackuper
őstag

sztem a táp a ludas

(#771) Berguson válasza rumkola (#768) üzenetére


Berguson
tag

Szia!

Bocs,de nem nagyon vágom ezt a swap file-os dolgot.
Lehúztam a winyókat is,sajnos ugyanez a gond,ugyanúgy szaggat a zenelejátszás!
Még annyit vettem észre,hogy winrarral csomagoltam ki egy filmet,akkor is ugyanúgy beszaggatott,sőt szinte majd megált a zene...
Baromira idegesítő,és nem tudom mit csináljak,mert eddig nem volt ilyen gondom.

Köszi a segítséget!

(#772) Pete Heller válasza dvdbackuper (#770) üzenetére


Pete Heller
csendes tag

Kösz a tippet.
Megnéztem, a +12V kimenetén 10.5 körül megy, és ekkor még nincs shut down. Gondolom ez alatt már elég halvány érték ahhoz, hogy restart legyen.

(#773) Pete Heller válasza dvdbackuper (#770) üzenetére


Pete Heller
csendes tag

Bocs még egy apróság: akármennyi új gombelemet teszek a lapba a VBAT telep értéke 0.06 V marad. Lehet hogy a lap a hibás?
Köszi megint!

(#774) Pete Heller válasza dvdbackuper (#770) üzenetére


Pete Heller
csendes tag

Több kérdésem nincs, találtam pár fáradt kondit a lapon...
Thanx to all

(#775) New_Man


New_Man
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Asus X51R notebook. Amikor pl ölbe veszi az ember érezhetően "csíp".Ez csak akkor jelentkezik,ha bőrrel, az ember combjával közvetlenül érintkezik az alja. Szerintetek mi lehet a gond?

(#776) Kiki18 válasza New_Man (#775) üzenetére


Kiki18
őstag

Csíp?Vagyis megráz?Lehet,hogy valahol hozzáér az alaplap a fémvázhoz(gondolom hogy fémből van,ha viszi az áramot) és ezt a bőrödön tapasztalod is.
Nehéz lesz rájönni,hogy mi hol van a laptopban,ahol hozzáérhet...de lehet,hogy nem is ez a baja. :F

(#777) New_Man válasza Kiki18 (#776) üzenetére


New_Man
csendes tag

Igen,megráz,lehet érezni.

(#778) imrefazekas


imrefazekas
csendes tag

Sziasztok! Az alábbi konfigurációt rendeltem az IPONT-tól, szóval a gép az új.

Asrock H61M/U3S3
Intel Core i5-2400 3.10GHz Box
Kingmax DDR3 1333MHz 4GB
KINGSTON 96GB SATA2 SSD 2,5" SSDNow V+100 SVP100S2B/96G
Samsung SpinPoint F3 500GB HD502HJ
CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX
Cooler Master Elite 370 Black RC-370-KKN1-GP
NEC ODD
ARCTIC COOLING F12 Pro

Már a legelső bekapcsoláskor volt egy megtorpanása, bekapcsoló gomb világít, ventillátorok pörögnek, de semmi más, se vga megjelenítés, se csippanás. Másodjára simán indult. Betudtam az az első lélegzésnek. Utána többszöri újraindítás és leállítás után semmi probléma, biztos működés.

Viszont hosszabb állás után - de csak teljes áramtalanítás után (hosszabító lekapcs) - ismét ugyanez történik. Elsőre csak világít, ventik pörögnek. Másodjára és utána minden okés. Ha a hosszabító nincs lenyomva, akkor indul elsőre órák múlva is.

Sata eszközök nélkül is ugyanez a helyzet. RAM nélkül az alaplap rendesen lesipol.
Tápot cseréltem, ugyanaz a hiba.
BIOS a legfrissebb az ASROCK honlap szerint.

Találkoztatok hasonló esettel már? Ott mi volt a megoldás?
Alaplapi hibát gondolnak más fórumon, de pont azt a legsz@rabb visszaküldeni garanciába :(

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Imre

(#779) Sanyi19 válasza imrefazekas (#778) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nálam is hasonló a dolog, nekem olyan, hogy mikor áramtalanítom a gépet utána első bekapcsolásnál csak felvillan, meg felpörög, aztán igy leáll és utána indul el a gép. Csak most vettem eddig észre, mert volt vagy 2x vihar és áramtalanítottam a gépet. (Amúgy nem nagyon szoktam. Mert többet van bekapcsolva mint ki :) )

Szóval engem is érdekel a válasz.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#780) Kiki18 válasza New_Man (#777) üzenetére


Kiki18
őstag

Akkor valami hasonló hiba lehet,amit leírtam.vlahol eltorzult vagy a váz,vagy maga az alaplap a laptopban.De az is lehet,hogy valami áramvezető bekerült a váz és aszerkezete közé.Szét kéne szedni/szedetni,megnézni,takarítani.
Hátha okosabb leszel. :)

(#781) dvdbackuper válasza imrefazekas (#778) üzenetére


dvdbackuper
őstag

elem nincs lemerülve a lapon?

(#782) imrefazekas válasza dvdbackuper (#781) üzenetére


imrefazekas
csendes tag

Szia, azt is cseréltem már. Nem az volt. Igazából azt keresem hogy alaplapi csere nélkül hogyan úszhatnám meg. Igaz hogy garanciális, de anélkül nem tudok dolgozni a gépen :(

(#783) Intel core33


Intel core33
tag

Egy ismerőstől vettem egy számítógépet.Már 2 éve megvan neki meg vett egy laptopot.Mivel neki ott van a laptop én megvettem tőle a gépét.A gép alplapja:Ashrock Wolfdale 1333-D667 integrált.1gb ram van benne.Eddig win xp volt rajta.Feltelepítettem rá a win7 magyar kiadását.Egy ideig gyors volt játékokat raktam rá meg minden.Kevés volt benne a ram ezért beleraktam egy 0,5-ös ramot.Mikor bekapcsoltam a számítógépet akkor a ram amit beleraktam elkezett füstölni majd leállt a gép.Vártam egy kicsit majd újra bekapcsoltam és ment.Következő nap mikor próbáltam bekapcsolni akkor csak elindult de a monitor nem mutattott semmit se.Tönkre ment valami benne?Köszönöm a válaszokat.

(#784) Skipgeri


Skipgeri
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy elég régi konfigurációs PC-m Intel procival Nvidia vidikártyával.
Bekapcsolom. és nem történik semmi :DDD Tápot szerintem kap, mert zörög és a ledek is világítanak az elején, de a monitorra semmi adatot nem küld már(be se kapcsolódik).
Tegnap kitakarítottam már. A procit újra pasztáztam hővezetős pasztával. Megmozgattam a csatlakozókat a gépházon belül, de semmi változás nincs. Vajon mi lehet a bibi? milyen úton kéne elindulnom?!

Ha valakinek esetleg van valami tippje azt nagyon megköszönném, mert az Ősök használják és egész nap rágják a fülem, hogy gyógyítsam meg valahogy, de ötletem sincs sajna..
Köszi: geri

(#785) Skipgeri


Skipgeri
csendes tag

Közben alaplapon kondi csere segített. ;) szép napot

(#786) Hawk1979 válasza Intel core33 (#783) üzenetére


Hawk1979
őstag

Most ha ez nem valami rossz vicc, akkor...
Deee, ez csak egy rossz vicc. :DDD

"A processzor is füsttel működik, ha kijön belőle, már nem működik..."

(#787) Hawk1979 válasza imrefazekas (#778) üzenetére


Hawk1979
őstag

Sok Gigabyte, és Asus lap is duplán indul áramtalanítás után, nincs ebben semmi ördöngősség, pláne esetleges tuningnál.
A P5Q lapom is csinálja, már alapon is, áramtalanítás után.

[ Szerkesztve ]

(#788) krammerka válasza Intel core33 (#783) üzenetére


krammerka
őstag

:DDD

(#789) Forg3sz


Forg3sz
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő:
A sleep billentyű gomb megnyomás után a gép megbolondult (bár lehet ez lényegtelen). A gép kikapcsolt.
Bekapcsoláskor a ház elején a kék led-sor nem világít, csak a piros. A monitoron nincs jel. A gép bootolás közbe megakad, és újraindul. Azután a gép folyamatosan "megy", nem indul újra, a ventik pörögnek, de a monitoron továbbra sincs kép, és csak a piros led-sor világít folyamatosan.
Ötletek, vélemények?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#790) Petzval válasza imrefazekas (#782) üzenetére


Petzval
senior tag

Csak akkor kell lapot cserélni ha nem megy az Asrocknál ez elég jellemző indulás én két Asrockot raktam össze az elmúlt hónapokban mindkettő így működik.

(#791) Santiagain


Santiagain
senior tag

Sziasztok!

Tud egy alaplap fokozatosan meghalni?
Apám gépe bootoláskor elkezdett szórakozni. Mire ma elmentem hozzá, már csak a bios-ig jutottam, ott lefagyott, azóta el sem indul. Kitakarítottam, újrapasztáztam, de nem segített. Ventik pörögnek, alaplapon ég a led, de nem is pittyen.
Jól sejtem, hogy ez lap lesz?

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#792) krammerka válasza Santiagain (#791) üzenetére


krammerka
őstag

Szia.

lehet lap is,vga is,mondtam volna egy újrapasztázást,de azt megcsináltad....
Biosban, a proci hőfok,mit mutatott amíg ment?

[ Szerkesztve ]

(#793) Santiagain válasza krammerka (#792) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ha VGA lenne, akkor sípolna, nem?

Sajna hőfokig nem jutottam, viszont húzás nélkül ment a proci, és elég jól felfekszik a hűtő.

Úgy tudom egyébként, hogy proci, ill. RAM gondnál is van sípolás legalább.

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#794) krammerka válasza Santiagain (#793) üzenetére


krammerka
őstag

nem minden esetben sípol........
Proci,vga simán ki tud fagyni,memória vagy el se indul,de ált kékhalál szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#795) Klotor


Klotor
csendes tag

Üdv mindenki! Segítséget szeretnék kérni. Bios frissítést csináltam az MSI p45 neo2-es alaplapomon de hiba történt. A gép lefagyott újraindult és azóta nem jön be a kép. :(( Cmos resettel próbálkoztam de nemjött be! Kérlek segítsetek hogy miként lehetne életet lehelni bele! :((

(#796) dauroth


dauroth
csendes tag

Hello mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy új Gigabyte alaplapom. Elvileg támogatja a procimat ami egy athlon x2 5200+, és ddr2-es ramokat. Azt csinálja az alaplap, hogy ha bekötök mindent, akkor nem indul el. Semmit nem csinál, a táp szisszen egyet, és ennyi. De, ha lehúzom a lapról, 2x2-es 12v-os tápcsatit, akkor már felpörögnek a ventillátorok, és ennyi. Itt ismét megáll a tudomány. Videókártya nincs rákötve, gondoltam az integrálttal, próbálkozom, amíg el nem indul egyeltalán. A táp 450W-os, biztos hogy jó, mert másik gépbe tesztelve, másik táppal tesztelve. Procinak szintén nincs baja, mert az is lett másik gépbe tesztelve. A ramok szintén tesztelve. A lap lehet a lúdas, csak a kérdés, hogy miért, zsír új. Bontatlan volt. Azt hiszem mindent leírtam, ha mégsem akkor kérdezzetek nyugodtan. Az ötleteket szeretettel várom.:D

Eladó birodalmi lépegető, gyári lövegekkel, légkondival, újszerű állapotban, rézsletek pm-ben:)

(#797) Santiagain válasza krammerka (#794) üzenetére


Santiagain
senior tag

A működés közbeni kifagyás az más. De bekapcsoláskor hibát kéne jelezzen a bios.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#798) dvdbackuper válasza dauroth (#796) üzenetére


dvdbackuper
őstag

most én is egy ilyen hibával küzdök, ha meglesz a megoldás, beírom...

(#799) imrefazekas válasza Petzval (#790) üzenetére


imrefazekas
csendes tag

Köszi, akkor megnyugodtam hogy nem abnormális tevékenység :)

(#800) Lalo01


Lalo01
tag

Sziasztok!
Segítségre szorulnék, mivel már minden topicban nézelődtem de semmit nem találtam a gondom megoldására!

Adott a gépem:
Alaplap: ECS X48T-A
Processzor: Intel Core 2 Duo E6550 @2,3GHz@ 3GHz
Ram: 4x1GB Kingmax DDR III
VGA: ATI [MSI] HD 4870 1GB
Rendszer: Win7 x64

A gondom az lenne, hogy eddig 2GB ramom volt viszont most raktam bele még 2gigát, és eddig jó is volt. Viszont mikor meg lett húzva a proci (és ezért persz vissza kellett osztani a memóriát), a winfos azt írta ki hogy 4GB van a gépemben de csak 3.25GB a használható. A BIOS-ban bekapcsoltam a ...remapp...-ot de nem használt. Van aki azt modta hogy a rendszerkonfigurációban kapcsoljam ki a maximális memóriát. (be sem volt kapcsolva)
Jelenleg is 3.25 GB "használható" memóriám van :O

Ha tudtok segítsetek! Előre is köszönöm válaszotok!

[ Szerkesztve ]

Steam:VELOC1Ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.