Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) tevike válasza blakah (#494) üzenetére


tevike
senior tag

"A gép jelenleg elfektetve van, h illeszkedjen rendesen :U" :C :C Ha máshogy nem lehet megoldani....Nekem is volt hogy féloldalasan volt a gép rakva hogy pl érintkezzen egy kábel amivel oda csíptettem :C

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#502) sagvary válasza nepszter1 (#500) üzenetére


sagvary
aktív tag

Wo ist q-connector ?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#503) Isi345


Isi345
csendes tag

Sziasztok, van egy gondom, nemtudok rájönni hogy ha megnézem a feladatkezelőben a memória kihasználtságát, akkor ott miért van hogy 2,8 Gb memoriát lefoglal a hardwerekre? fizikailag 6GB van a gépben de csak jó 3 giga áll rendelkezésre? hol keressem a hibát? Talán a biosban?

[ Szerkesztve ]

(#504) epityesz válasza Isi345 (#503) üzenetére


epityesz
aktív tag

Nem Xp-t használsz véletlen? :U

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#505) R̲e̲m̲ válasza epityesz (#504) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

és nem 32bites véletlen? :)) :))
32bites oprendszer csak 3,2gigát tud kezelni. tegyél egy x64es xp-t vagy win7-et

[ Szerkesztve ]

(#506) K10PA


K10PA
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy régi ASUS P4SP-MX alaplap socket478-as foglalattal, 2×256 MB DDR400-as RAM-mal.
Kísérlet memória cserére a kettő helyett 1 db. 1 GB-os. Indítás, bakelitszag, látható füst nincs. Leállítás után látom, hogy nem pattant be rendesen a RAM a foglalatba.
A RAM szagos, de égési nyomokat nem látok sehol - az alaplapon sem. A legbüdösebb a táp! Indítás RAM nélkül, szag nincs, hosszú sípolás van (kb. 5 mp-es, 15 másodpercenként).
A 3 db RAM kipróbálva más gépben - tünetmentes. A tápot szétszedve, erőteljes égett szag - a jelentős mennyiségű por miatt nem lokalizálható részén.
Tápcsere - szag nincs, a fenti hosszú sípolás van. Integrált videókártya miatt a használaton kívüli AGP foglalat kifújása, a memóriafoglalatok kifújása - némi alkoholos tisztogatás.

Továbbra is a hosszú sípok!

Van valakinek valami ötlete? Köszönöm!

(#507) pajti11


pajti11
csendes tag

sziasztok légyszi valaki segitsen van egy asus p5gpl_x se alaplapom és tettem bele egy intel core 2 duo e7500 as procit és a gép nem csinál semit elsem indul csak a ventilátorok zugnag. Még a wincsesztert sem inditja el. De ha vissza rakom a régit aval tökéletes. Milehet a baj. Az alaplapnak akor is elkéne indulnia nem?

(#508) kopygege


kopygege
tag

External exception C000001D
hibaüzenettel resetel boot után fél perccel, mi a hibás: lap, mem, proci?
köszi :R

(#509) Nikitaa7


Nikitaa7
tag

Sziasztok!
Megnyitnám a sajátgépet, vagy bármilyen mappát és ezt írja ki a gépem:
"A jelenlegi biztonsági beállítások miatt nem futtathatja a lap ActiveX vezérlőit. Emiatt előfordulhat, hogy a lap nem jelenik meg tökéletesen. "

Windows 2000-em van.

Mit tegyek, hogy ne írja ki?

Köszi a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

(#510) Danken88


Danken88
csendes tag

Sziasztok!

Problémám a következő:

Előző este rendesen leállítottam a gépet, de ma reggel tölti be a windowst és mikor már betöltené a "kezdőképernyőt" hirtelen mintha "levágná valami" és újraindul a gép.
Csökkentett módban viszont elindul, de azzal nem sokra megyek.

Konfig: Abit AV8, Athlon64 3000+, 2*512 kingston 400MHZ, 7600gs agp, 120 gb pata, 450W M-Tech táp, windows xp
Minden alapon megy, viszonylag friss rendszer.

Nem hinném, hogy a táp lenne kevés, még ha noname is, mégis arra gyanakszom, vagy a vidkarira.
Valami ötlet?

Köszönöm :R

Danken

(#511) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

sziasztok.
van egy Asrock 4core Dual-VSTA alaplapom.a lap tökéletesen müködött,ki kapcsoltam a gépet és másnap nem indult el azota sem indul el!
tudna valaki segiteni hogy esetleg mi lehet a baja?
kondik nem puposak,égés nyomok nincsenek rajta.táp -ramok -videokártya tesztelve volt másik gépben és minden tökéletesen megy.
ha valakinek valami ötlete van kérem osza meg velem.

(#512) RobertoR


RobertoR
csendes tag

Üdv Mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A gépem konfigja a következő:

lap:Asus P5B
proci: Intel P4 Dual Core 3000
vga: Gigabyte GTX 460 1Gb GDDR5
ram: 2*2Gb + 2*1Gb
Az op.rendszer: Win7 (64 bit)

Eddig 2*1 Gb ram volt és egy Geforce 7600 GT videókártya.
Az új videókari és a plusz ram most került be kb 1 hete.

A probléma: szaggatnak a játékok. Az újak és a régiek egyaránt (Mafia 2, Nfs Hot Pursuit, Cod Black Ops, Nfs Undercover, és Carbon.) A régi játékokkal eddig nem volt semmi gond, szépen futott mindegyik. Az újak miatt vettem ezt a videókártyát, de most már szaggat minden.

Tudtok erre valami megoldást? Mi lehet a gond?

Köszi
RobertoR

(#513) dízelracer


dízelracer
senior tag

Üdv. Segítségre lenne szükségem.

asrock P4V88+
celeron 2.66
2x 256/333 DDR
radeon 9250
80-as maxtor
nec dvd-rw

A fenti gépre kellene XP-t varázsolnom de sehogyan sem sikerül. Két IDE eszköz van a gépben. Pri. Master = HDD, Sec. Master = ODD. Telepítő lemez be, Load Default Settings után boot sorrend beállítás és hajrá. Rögtön a telepítés megkezdésekor a "számítógép hardverkiépítésének vizsgálata" szöveg után csak fekete képernyő fogad. Nem lép tovább. A lemez forog még egy ideig aztán az is megáll. Kipróbáltam, hogy az írót áttettem Slave-re, Cable Select-re de az eredmény ugyanaz. Átraktam az írót ugyanarra az IDE csatornára amin a vinyó is van (vinyó: master, író: slave majd cable select) az eredmény ugyanaz. Buzerálásmentes XP SP2 lemez is pont ugyanott akad meg mint a Death XP. Arra gondoltam, hogy elállíthattam valamit biosban. Bios reset után sem változott semmi. Kíváncsiságból telepítettem rá egy linuxot azzal tökéletesen működik a gép. Próbáltam linux után XP-t tenni rá akkor tovább ment ugyan a telepítő le tudtam formázni elkezdte felmásolni a szükséges file-okat de az első telepítés közbeni automatikus újraindításkor megint megakadt. Csak egy villogó kurzor jelenik meg a képernyőn. Azt is mondták, hogy kapcsoljak ki minden energiagazdálkodási funkciót és akkor felkúszik az operációs rendszer. Hát nem. Cseréltem IDE kábelt nem segített, átraktam a vinyót az én gépembe leformáztam majd visszatettem de semmi ugyanúgy elakad a telepítő. Érdekes mert linux-al meg tökéletesen működik a gép :U . Nem vagyok nagy gép guru de azért megfordult pár gép a kezem alatt. Sosem találkoztam még ilyesmivel.

Valakinek ötlete, javaslata, tippje? :F

(#514) BluEyes válasza dízelracer (#513) üzenetére


BluEyes
őstag

Valszeg vga, egy másikat kellene beletenni a telepítés idejére. Egy régi pci-os (s3trio, stb) is megteszi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#515) Lézerparaszt válasza dízelracer (#513) üzenetére


Lézerparaszt
őstag

Egy ismerősnek ugyanez volt a problémája. Telepítésnél elindult, volt hogy megfagyott, volt hogy újraindult. Próbáld ki hogy felrakod a windows Milleniumot, az a lényeg hogy még Windows 2000 előttit rakj rá. Ha simán felmegy, akkor az a baja, hogy az egyik kondenzátor behalt az alaplapon, ezt úgy lehet ellenőrizni hogy végignézed a kondikat és ha fel van púposodva akkor az a baj. Ez egy energiakezelésért felelős cucc, és mivel az újabb rendszereknek már más az energiakezelése, nem bírja el így sérülten, a védelem érdekében újraindul vagy megfagy a gép. Mi megkerestük a hibás cuccot, vettünk egy ugyanolyan kondit párszáz forintért és haver ráforrasztotta a másik helyére. Egyből ment minden. Szerintem nézd meg ezt a verziót, hátha neked is ez a baj.

A játék az nem játék!

(#516) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Nekem meg olyan gondom van, hogy:
van 1033 Mhz-es ddr2 ramból 2x2Gb, ami 800-on megy most. Kaptam még 2 ugyanolyan (Kingmax) 2 gigásat, de az csak 800Mhz-et bír. Beraktam, ment is a 8 giga, szép is volt, jó is volt de egy nap bekapcsoltam és nem indult el a gép. Kivettem az 2 800-ast, akkor ment. Beraktam a 2 800-ast a 2 1033-as helyére, úgy sem ment. De a másik gépbe beraktam a 2 800-ast, ott meg megy, tehát működik. Akkor hogy működhetett az én gépemben 2 hétig és aztán nem ? Vagy lehet hogy rossz slotba raktam be ?

------ 1033-as
------ 1033-as
------ 800-as
------ 800-as

Így raktam be, persze a biosban mindegyiket 800-ra állítottam. Van valakinek valami ötlete?
(Alaplapom: Asus M4N78 PRO)
Köszi

A játék az nem játék!

(#517) dízelracer


dízelracer
senior tag

Szar az IDE vezérlője a lapnak. SATA vinyóra azonnal felkúszott a 'zikszpé

(#518) IntelCeleron válasza PalM (#1) üzenetére


IntelCeleron
csendes tag

asd

[ Szerkesztve ]

(#519) IntelCeleron válasza Lézerparaszt (#516) üzenetére


IntelCeleron
csendes tag

Vedd ki a két ramot majd cseréld őket fel.
Húzd ki az alaplapból a tápkábelt és dugd be újra.
Ha teheted állítsd vissza mindent gyárira a biosodban.
Ha átraktál valami fsb jumpert az alaplapodon az rakd vissza eredeti állapotába.
Én is vettem ma két új ramot beraktam a gépbe és elkezdett égett szagot árasztani magából. Reseteltem a biost kivettem a ramokat a tápkábelt megigazítottam az alaplapon, fsb jumpert visszaraktam eredeti állípotába majd egy ecsettel+porszívóval a ram slotokat kitakarítottam visszaraktam a ramokat beálítottam a bios és megy gyönyörűen a gépem ;)

(#520) duracell88


duracell88
csendes tag

Üdv.
Van egy MSI 8600GT videókártyám ami eddig működött most pedig nem ad képet. Kipróbáltuk egy másik gépben ott teljesen jól ment. (Monitor jó) Egy másik videókártyával is kipróbáltam az alaplapot, de az sem ad képet. A konfiguráció eddig teljesen jól működött.
Előre is köszönöm.

(#521) Revox66


Revox66
aktív tag

Sziasztok, lenne egy hp dc 7100 gépem, olyan gondja van, hogy kifagy az xp betöltésnél néha, nem ír ki semmit, csak lefagy,és 2x 3x kell újraindítani, hogy betöltse a Windowst.
De ez igen változó valamikor megy 1 hétig, és semmi gondja valamikor naponta eljátssza.
Memtest megvolt rammal nincs gond vagyis nem hibázott... így nem tudom mire gondoljak mi lehet a baja... :U
Szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#522) krammerka válasza Revox66 (#521) üzenetére


krammerka
őstag

Üdv!

A fagyást sokszor okozhatja,a proci és a hűtő közötti elöregedett hővezető paszta is.Csak azért gondolom,mert már jártam így nemegyszer.Egy próbát megér.

duracell88: az sztem alaplap csere

[ Szerkesztve ]

(#523) Revox66 válasza krammerka (#522) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali
Köszi, ezt meglesem majd...
p4 531 es proci 3ghz, most 55-56 °C full terhelésen 61-62 °C kicsit soknak tűnik...

(#524) krammerka válasza Revox66 (#523) üzenetére


krammerka
őstag

egy próbát mindenképp megér :K

(#525) djcsefa válasza krammerka (#522) üzenetére


djcsefa
tag

osztom a véleményed. én is jártam párszor így. "pc"-s ismerösöket megkérdeztem: mire ök: "lehetséges h beszáradt a paszta....de nem tartják valószínűnek". azután leszedtem a hűtöt le a régi pasztát (kinézetre és tapintásra is száraznak tünt.) ,fel az ujréetget, hütö vissza...és láss csodát a gép kb 1,5x gyorsabb lett.

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#526) gws580


gws580
tag

Sziasztok!
Mi a baja a pc-mnek , ha ujraindulás után ezt irja ki?

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 3b
BCP1: 00000000C0000005
BCP2: FFFFF880048F9817
BCP3: FFFFF88007717900
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\013111-15756-01.dmp
C:\Users\Peti-Zsuzsi\AppData\Local\Temp\WER-22386-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#527) djcsefa válasza gws580 (#526) üzenetére


djcsefa
tag

Bluescreen= kékhalál a rendszermag helytelen viselkedés v
vmi memóriaprobléma álatlában..ami lehet hardveresütközés (egymással nem kompatibilis , vagy hibásalkatrészek miatt)
v ugyancsak hardveresütközés de vmi driver probléma vagy "rossz tuningbeállítások miatt" miatt. Tapasztalat :(
ezt is mint a legtöbb pc-s probléma okát , úgy találhatod meg hogy végiggondold h mit változtattál a gépen mielött így reagált (pl: hardvercsere, drivercsere..stb)
Remélem tudtam segíteni.
ui: ha valamiben tévedtem volna v rosszul fogalmaztam akkor javítsatok ki. :)

[ Szerkesztve ]

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#528) gws580 válasza djcsefa (#527) üzenetére


gws580
tag

A legújabb Ati drivert tettem fel, azóta csinálja ezt....hd 5770-hez

de a régebbi driverrel, meg csíkos képrnyős fagyások voltak
úgy tünik mintha akkor csinálná a kékhalált, mikor a képernyőt kikapcsolná a PC a képernyővédő után

van valami probléma szűkitési megoldás :F

Köszi! :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#529) djcsefa válasza gws580 (#528) üzenetére


djcsefa
tag

pffff...hááát??! driver cserélgetést javaslok...nekem pl nem türrriii a legujabb ati drivert (nálam legalábbis). vagy estleg nem tuningoltad (overclock) az Ati catalyst-n belül?? nálam bizonyos tuningbeállításoknál is reagált fagyással vagy kékhalállal. de vtöbb mint valószínű h a régi driver se volt a legjobb (ha azt mondod h csíkozódott a kép) . én a helyedben elkezdeném idörendi sorrenben visszafelé (legujabbtól a régi felé) egyesével letölteni/felrakni a drivereket(értelemszerüen csak addig amig megtalálod a mefelelőt) . kiccsit melós (nekem bejött) de legalább célra vezető. Így megtalálhatod a MÜKÖDŐKÉPES driverek közül a LEGUJABBAT.

[ Szerkesztve ]

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#530) gws580 válasza djcsefa (#529) üzenetére


gws580
tag

Köszi!
Az auto tuningot lefutattam de nem húztam rajta följebb,mint amit a teszt után a catalyst
beállított :U

Most fut rajta a win-es memória diagnosztika....

A hibanaplóban nincs ilyenekről bejegyzés?...pl: hogy mitől :F

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#531) djcsefa válasza gws580 (#530) üzenetére


djcsefa
tag

passzz
továbbra is a driver-cserélgetést javaslom :S

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#532) gws580 válasza djcsefa (#531) üzenetére


gws580
tag

Rendben Köszi! :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#533) djcsefa válasza gws580 (#532) üzenetére


djcsefa
tag

nincs mit és sok szerencsét.!!! ui:ne feledd ,mint már írtam célszerü idörenbe visszafelé tölteni le a drivert.pontosabban nem csak a drivert hanem az egész Catalystot cserélgesd...amíg nem lesz jó.

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#534) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

nemrég eldöntöttem hogy újrahúzom az xp rendszer a régi gépen, azonban egy kisebb hibába ütköztem. Nem tudok a DVD olvasóról bootolni(régebben ment). Belépek BIOS-ba beálltom, hogy vinyo elsődleges CD/DVD másodlagos 3. kikapcsolva, változások mentve. Újraindul a biztonság kedvéért F8, de hoppá nincs ott a DVD meghajtó a 3 winchester viszont igen, pedig látja a rendszer a DVD meghajtót betöltésnél. Ok kikapcs legyen az elsődleges CD/DVD-0 másodlagos CD/DVD-1, változások ujra mentve. Újraindul cd ugyebár bent az olvasóban, és egyszerűen továbblép és bebootol a vinyórol, mintha semmi sem történt volna. Érdekes módon, minden BIOS változtatás elött észrevettem, hogy visszaállt az alap beállítása: IDE-0, Floppy, CD/DVD-0, amit kb nállam a WTF kategória :F . És itt abba hagytam a kombinálást. Kérdés, hol a hiba? :))

Konfig egy egyszrű s478--as 3Ghz-s Northwood procival ellétott PCChips M952 alaplapú gép 2GB-rammal+ 3 vinyó, 2IDE 1 satás ami pedig RAID vezérlőn van, mert az alaplapi egyik SATA csatlakozó bemonta már rég az unalmast.

A másik problémám pedig olyan jellegű lenne, hogy a gépem egyes játékoknál úgy viselkedik az irányításnál, mintha még mindíg az irányítást nyomnám pedig vagy 2-3másodperce nem is nyultam ahhoz a gombhoz. Ez valahogy kiküszöbőlhető? Virus nincs, ellenőrizve Nod32+Spyware terminator, vagy esetleg az egyszerű 105 gombos logitech billentyűzet nem szeret engem? :P

Válaszotokat előre is köszönöm.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#535) Revox66 válasza gws580 (#532) üzenetére


Revox66
aktív tag

Nekem is fagyogatott az ati kártyám az új driverrel, próbálj meg whql -es verziót feltenni, nekem az megoldotta a problémáját... :)

(#536) Revox66 válasza Spet (#534) üzenetére


Revox66
aktív tag

Hali
Ha visszaáll az alap beállításra ki kéne cserélni az alaplap gomb elemet szerintem.
Nod32 öt én nem ajánlom, inkább avira + superantispyware.

(#537) gws580 válasza gws580 (#526) üzenetére


gws580
tag

Kikapcsoltam a hibát követő újraindítást a PC-n...
De semmi infót nem tudtam kibogarászni ugyanis, egy fekete képrnyő lett így csak.

Akkor csinálja mikor a PC a képernyővédő után, kikapcsolná a monitort....

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#538) gws580 válasza Revox66 (#535) üzenetére


gws580
tag

Az milyen verzió?
:R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#539) Revox66 válasza gws580 (#538) üzenetére


Revox66
aktív tag

Pl ilyen :

32 bitre:

[Whqlxp]

[Whqlwin7]

(#540) gws580 válasza Revox66 (#539) üzenetére


gws580
tag

Nagyon Köszi!
x 64-es van közte
De tényleg ezek jobbak,tesztelve vannak :F vagy mi :F

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#541) Revox66 válasza gws580 (#540) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ez lenne 64 bitre :

[win7]

WHQL pedig :
Windows Hardware Quality Labs (WHQL)
A Microsoft tesztlabóratóriuma, amelynek feladata a Windows operációs rendszerhez szánt eszközök és eszközmeghajtó programok kompatibilitásának ellenőrzése, és erről a megfelelő tanúsítványok kiállítása.

(#542) gws580 válasza Revox66 (#541) üzenetére


gws580
tag

Köszi Mindent!

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#543) Meza


Meza
tag

Sziasztok!

Megpróbálom itt is, hátha...

Szóval a probléma az USB kapcsán merült fel. Adott egy Raidsonic Icy Box USB-s előlapi panel, amin van 4 db USB 2.0, és 2 db USB 3.0 kivezetés. (Ezen kívül front panel audio is, meg egy "1680 in 1" kártyaolvasó is, de az nem érdekes most.)
A gond az, hogy az USB előlapi csatiján nem tudok csak kis fájlokat másolni a pendrive-omra. (2 penyóval is próbáltam, egyikkel se ment, tehát v.szeg nem a penyó hibája). Ha 30-40MB-ot meghaladja a fájl mérete, akkor a feléig elmegy a folyamatjelző, aztán megáll. Formázni a penyót viszont WIN7 alól lehet, teljesen jól megy, másolni/mozgatni viszont nem tud, úgyhogy nem tudom mi lehet a baj. Gondoltam átdugom az alaplap másik vezérlőjébe, de ott is ugyanezt produkálta. Az USB 3.0 rész az műxik, meg a kártyolvasó is. Mind a 4 2.0-ás portról ezt produkálja.
Ez szofveres hiba lehet, vagy rossz a vezérlője esetleg a panelnak?De akkor meg miért lehet formázni? Sőt bármekkora fájlt törölni is tudok vele.
Remélem tud vki segíteni... Lécci-lécci...

"Olvashatatlan aláírás"

(#544) gorgez


gorgez
csendes tag

Sziasztok
nem tudok nagyobb tömörített fájlokat kicsomagolni, mert mindig vmi hivát atalál az egyik fájlban, de mindig másikban és néha meg spontán kékhalál lesz. Én a ramokra gyanakszom. 2 db G.Skill 1333mhz-es ramom van 2x 1Gb-os. Ha kiveszem az egyik ramot, gyönyörűen működik, viszont ha mind2-t berakom akkor, ezeket a tüneteket okozza.
egy GA-MA790XT-UD4P alaplapom van
egy AMD PhII x4 965-ös procival meg
egy ATI Radeon HD 4770 videokártyával
a két ramot ganged módban 8-8-8-21-es időzítéssel használom ez a gyári időzítése.
Kérdésem az, hogy a beállításokkal van-e a baj, vagy a ramokkal?
előre is köszi a választ

AMD Phenom II x4 965 BE, GA-MA790XT-UD4P, 2x1Gb DDR3 1333Mhz, Ati Radeon HD 4770

(#545) lacko81


lacko81
tag

Sziasztok!

A gépem indítás után egyszercsak újraindult. Vagyis csak indult volna, a ventilátorok mennek, a vga ventilátor maxon pörög. A dvd folyamatosan indulna, mint amikor elindítom a gépet. Olyan az egész mintha 5 másodpercenként újraindulna a gép. Képet már nem ad.
Lehúztam mindent csak az alaplap proci és a táp volt a gépben. A táp félmásodpercenként kattogott. Leállítás gombbal már nem lehetett kikapcsolni.
Szerintetek mi lehet a baja?
Táp vagy alaplap?
Nem nagyon mertem tovább próbálgatni, nehogy a táp tönkretegyen még valamit.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#546) Meza válasza lacko81 (#545) üzenetére


Meza
tag

Szia,

Hasonló problémám nekem is volt. A táp kattogó/ciripelő hangja azt jelzi, hogy valószínűleg megadta magát. Sanszosan túlfeszültséggel indul, de a benne lévő túlfesz. védő biztosíték mindig lekapcsolja, hogy megvédje a gépet, ezért hallod a kattogást.
Próbáld meg a gépet egy másik táppal elindítani, ha szerencséd van nem vitte magával az alaplapodat is.

[ Szerkesztve ]

"Olvashatatlan aláírás"

(#547) epityesz válasza lacko81 (#545) üzenetére


epityesz
aktív tag

Egyértelmű táphalál :(

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#548) djcsefa válasza epityesz (#547) üzenetére


djcsefa
tag

Sajnos egyett kel h értsek :(.Hála istennek régen nem hallottam ilyet. eddigi életem során kétszer láttam már így döglödni tápot. Az egyik az enyém volt :(

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#549) moma


moma
őstag

hello,
szerintetek mi lehet a gond, eldönthető házilag:
a gép semmi képet nem ad, alaplapon égnek a ledek(piros, zöld(de ez akkor is ég amikor a gép kivan kapcsolva de a gép áram alatt van), egéren ég a led, a billentyűzeten semmi, a monitor jónak tűnik.
gondolom a cpu, lap, vga(integrált) jön szóba. de ez utóbbit kizárnám, mert maga a rendszer sem megy úgy tűnik abból, hogy a billentyűzet halott. lehet, hogy a cpu? ezt abból tippelném, hogy a ledek égnek a lapon, viszont a rendszer mégsem megy. de igazából elég tanácstalan vagyok.
mivel nem túl drága cuccokkról van szó örülnék, ha megtudnám úszni a szervizt és csak venni egy olyan dolgot ami rossz.

az is segítene, ha olyan szervizt tudtok ajánlani, ahol beviszem a lapot a procival és megtudják mondani megvárható időn belül hogy mi a rossz (nem hiszem, hogy javítani kellene itt valamit).
köszi előre is

gép:
abit anm2-hd
amd am2 4000+
2 giga ram

we all deserve a bit of luck.

(#550) lacko81 válasza Meza (#546) üzenetére


lacko81
tag

Köszönöm a segítéget egy fsp epsylon 600w-os táp volt és úgy látszik megölte a lapomat is :((( És még ki tudja még mit. Legalábbis új táppal most azt csinálja, hogy indítás után maxon pörög a vga venti, de se kép se hang.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.