Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) ---Lasali--- válasza Colos1 (#3993) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha nagyon kevés neki a feszültség akkor tud ilyet produkálni hogy teljesen lekapcsol a gép.

(#4002) vilmaboy válasza Messor29 (#3997) üzenetére


vilmaboy
őstag

elvileg az integrált usb drivere bentvan a chipset driverben. Próbáltáld meg egy driver scannerrel megnézetni a gépet, hogy mit mond a drivereidre. Én driveridentifiert használtam, de sajna az most fizetős lett. Arra jó viszont, hogy lecsekkold, hogy melyik drivered hiányzik, vagy nem jó. A letöltéseket felajánlja csak amikor letöltenéd, akkor kér reget stb... viszont a letöltendő file nevét kijelzi, így rá tudsz keresni gugliban...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4003) thatsofemre válasza vilmaboy (#4000) üzenetére


thatsofemre
tag

Szerintem fején találtad a szöget. Ugyanis ilyen házam van: [link], és a tetején vannak kártyaolvasók, amik be vannak kötve.

[ Szerkesztve ]

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#4004) vilmaboy válasza thatsofemre (#4003) üzenetére


vilmaboy
őstag

volt egy ilyen érzésem :K a laptopomban is állandóan ott van a kártyaolvasó drive-ja, még akkor is, ha nincs bent kártya. Ha nagyon zavar, akkor nevezd át pl X-nek lemezkezelésben... Ha nem, akkor meg ahgyd ahogy van. Bosszantó, de meg lehet szokni. :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4005) thatsofemre válasza vilmaboy (#4004) üzenetére


thatsofemre
tag

Igen, meg lehet. :) Csak fura volt és szokatlan, hogy total commanderben a 2 meghajtó mellett még +4 cserélhető :) De így már minden oké. Köszönöm! :R

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#4006) vilmaboy válasza thatsofemre (#4005) üzenetére


vilmaboy
őstag

szívesen :B

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4007) Colos1 válasza vilmaboy (#3994) üzenetére


Colos1
őstag

Köszönöm.
Közben kipróbáltam megint azokon a beállításokon, és leállításkor STOP 19 -es BSOD -t kaptam :U

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4008) vilmaboy válasza Colos1 (#4007) üzenetére


vilmaboy
őstag

microsoft bug check
Itt irogatnak még róla
Bocsi de nincs időm átbogarászni most. Esetleg ebéd után.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4009) ranger69


ranger69
tag

Helló!

Adott egy MSI MS-7528 típusú alappal szerelt gép. A probléma a következő: bekapcsoláskor sokszor nincs kép a monitoron, de a ventillátorok felpörögnek, majd többszöri ki-bekapcsolgatás vagy reset után viszont elindul. Ha elindul, akkor utána teljesen stabilan, hibamentesen, fagyás nélkül működik.
Próbálkoztam már memória, táp és videokártya cserével és frissítettem a BIOS-t, de a helyzet változatlan. Kifogytam az ötletekből, jól jönne egy kis segítség.

(#4010) ---Lasali--- válasza ranger69 (#4009) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Csak egy ötlet, nem próbáltad biosban állítgatni az elsődleges megjelenítő prioritását?

(#4011) vilmaboy válasza ranger69 (#4009) üzenetére


vilmaboy
őstag

akkor csinált iylesmit egy gép, amikor memós volt. A hiba egyértelműen hardverhibára utal. Alaplap is okozhatja, vagy a kkettő fucsa egyvelege, hogy az alaplapi memó slot rakoncátlan.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4012) ranger69 válasza ---Lasali--- (#4010) üzenetére


ranger69
tag

PCI express van kiválsztva, ha erre gondolsz.

(#4013) ranger69 válasza vilmaboy (#4011) üzenetére


ranger69
tag

Én is gondoltam erre, ezért próbálkoztam másik memóriával és a másik slotban is, de az sem oldotta meg a problémát.

(#4014) djkacor


djkacor
tag

Hali olyan kérdésem lenne hogy havernak van egy Laptopja ASUS F5N-AP035 típusú az volna a gond hogy játszottak a gépen és megfagyott a játék nem reagált semmi re a gép kiszedte az aksit majd vissza és amikor elindította akkor nem volt kép maga a gép elindul de nincs rajta kép se hang ilyenkor mi lehet a gond elszálhatott az alaplap? :S

(#4015) vilmaboy válasza djkacor (#4014) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ha van külső monitorcsati, akkor próbáljátok meg azon, hogy van e kép. Hátha csak elállítódott... Ha nincs, és kopp sötét minden, akkor el kell kezdeni vizsgálni a megjelenítésért felelős dolgokat. Ez esetben kijelző, videochipre gyanakodnék első sorban, de tágasabb a lista.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4016) Colos1 válasza vilmaboy (#4008) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi, azt tudom, hogy ez a hiba RAM hibát jelez, húzáskor alacsony RAM fesz okozhatja. Csak azt nem értem, hogy ha CPU mag fesz alacsony, akkor miért kapok ilyen hibát :F

Az AMD -nél okozhatott ilyent a CPU NB instabilitása is, de az külön rész a CPU -ban, a magok órajelének és feszültségének nincs köze hozzá :F

Amúgy az enyém 20-as, "The pool block header size is corrupt."

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4017) vilmaboy válasza Colos1 (#4016) üzenetére


vilmaboy
őstag

rpóbáltad módosítani az órajelet vagy a feszültséget? Ha ráemelsz a procira, akkor is instabil?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4018) Colos1 válasza vilmaboy (#4017) üzenetére


Colos1
őstag

4200 MHz -en volt, -0,06V -os offsettel, így a fesz terhelés alatt 1,184...1,192V körül mozgott, alapon meg min. 0,88V volt. Terhelés alatt stabil volt a gép, amikor kikapcsolta magát terheletlen volt, a kékhalált meg akkor kaptam, amikor le akartam állítani.

Az alapvető problémám az, hogy még soha nem húztam intel procit, így nem tudom mi mivel függ össze, főleg az Ivy Bridge -nél. A másik meg az, hogy a gépemben 3 új alkatrész van, eleve nem akartam volna húzni, csak nem bírtam ki :D

Most meg el kell döntenem, hogy a CPU volt-e instabil, vagy hibás valami.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4019) vilmaboy válasza Colos1 (#4018) üzenetére


vilmaboy
őstag

Hát figy... tuning esetén nem tudom mi a frankó. javaslom neked ezt a topikot. itt laknak a szakik. Én alapból tuning ellenes vagyok...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4020) Colos1 válasza vilmaboy (#4019) üzenetére


Colos1
őstag

Ok, de azért írtam ide, mert gondoltam itt ismerik a legjobban az összefüggéseket, amelyben úgy tűnik nem is tévedtem :)

A tuning topikokban többnyire csak azt tudják, hogy ha BSOD, akkor instabil, és ha STOP 19, akkor + RAM fesz kell. Engem meg jelen pillanatban az érdekelne, hogy ha instabil a core, akkor miért STOP 19-es, és miért nem STOP 124 -es WHEA uncorrectable Error :)

Most amúgy visszatettem alapra, ha így is hibázik, akkor valami nem ok.

Régen én is tuning ellenes voltam, ameddig ki nem derült a számomra, hogy szinte minden CPU-ban lapul némi tartalék, mert alapból a hibák elkerülése érdekében "túlstabilizálják" őket. Viszont ha többnyire csak játszik az ember, akkor nem kell akkora stabilitás, mint pl. egy komolyabb szimulációs tervezőszoftvernél, amely 2-3 napig rágódik egy szimuláción. Ilyeneknél én is tuning ellenes vagyok, mert ha pl. egy mélyhúzott alkatrész terítékét számoltatja valaki 2 napig, akkor nem feltétlen jó, ha 1-2 elszámolást vét a CPU :DDD

Másrészről meg manapság már többnyire csak a takarékossági hiszti miatt nem adják ki a CPU -kat max teljesítményen, hogy kevesebb legyen a fogyasztásuk. Viszont én addig nagy ívben sz..ok a gépem fogyasztására, ameddig a 16A -os biztosítékot nem veri le :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4021) vilmaboy válasza Colos1 (#4020) üzenetére


vilmaboy
őstag

ebben igazat adok

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4022) cozykaa


cozykaa
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég írtam ,hogy nem kapcsol be a gép nos most "javult" a helyzet.
Játék közbe kék halál(nem mindig) ,vagy épp netezés közbe elmegy a kép 30mp-re majd vissza jön azzal a hiba üzenettel ,hogy az amd driver váratlanul leállt de a rendszer helyre állította.
Ha kék halál után beindítom ezt a hiba üzenetet írja "Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA800B252010
BCP2: FFFFF88004145DB8
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\102812-15734-01.dmp
C:\Users\Tomi\AppData\Local\Temp\WER-79421-0.sysdata.xml"

Ramokat próbáltam cserélgetni egyik slotból a másikba ,egy ramal is,sajnos másik ramot nem tudok szerezni ,mert mindenkinek ddr2 van vagy ugyanilyen kingmax.

+36303583775

(#4023) vilmaboy válasza cozykaa (#4022) üzenetére


vilmaboy
őstag

teszteld meg a ramot. memtest86... nézzük mit mond

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4024) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Már több dx11-es játéknál észrevettem, hogy ha ebben a módban indul el a program, akkor a kép túlnyúlik a megjelenítőm képén, sokkal fakóbb az egész és "recésebb" és lassabbak is, beleértve például az egér mozgását is. Már próbáltam új directx-et felrakni, kipróbáltam többféle vga drivert, de semmi. Az összes felbontásnál ez a helyzet, nincs semmi ötletem. Eddig a BF3-nál és a MOH:W-nél jött elő, most pedig az új NFS-nél is, ezek ugye alapból dx11-ben indulnak el, és így játszhatatlanok.

A gépem egy Lenovo Y570, i3, gt555m, 8 giga ram, win7 home 64bit.

Ha valakinek van ötlete és megosztaná velem, akkor azt megköszönném :)

(#4025) cozykaa válasza vilmaboy (#4023) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Csak windows memóraidiagnosztikával teszteltem ,nem talált hibát(nincs itthon írható cd)
De viszont ,most már eltűnt az 1920x1080 -as felbontás is csak 1600x1200-ast ír (játékokba ,asztalon is)

+36303583775

(#4026) vilmaboy válasza cozykaa (#4025) üzenetére


vilmaboy
őstag

alighanem van a memtestnek usb bootos változata is. márpedig tartom, hogy ez valamelyik ram lesz. Lehet hogy nem épp a base, hanem a video, de 90%ra ram szagú. Tuti nem valami driver hiba lehet ez? Support oldalról való driver? Mármint a gép gyártójának oldaláról?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4027) cozykaa válasza vilmaboy (#4026) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Bocs ,de ezt a kérdést most nem igazán értem "Support oldalról való driver? Mármint a gép gyártójának oldaláról?"
Ha a videókártya driver-re gondolsz akkor igen amd.com-ról való.
A felbontás probléma most megoldódott , 12.10-ről 12.11 -re frissítve.

[ Szerkesztve ]

+36303583775

(#4028) vilmaboy válasza cozykaa (#4027) üzenetére


vilmaboy
őstag

igen arra gondoltam, hogy nem valami hiperszupergamekonfigosűbertáp driver... Lehet megoldódik a driverel a többi gondod is... volt azóta blúszkrín?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4029) cozykaa válasza vilmaboy (#4028) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Nem ,eddig még nem volt.Remélem ez volt a baja.

+36303583775

(#4030) Colos1 válasza cozykaa (#4029) üzenetére


Colos1
őstag

A 116 -os hiba emlékeim szerint videodriver hiba, amelyet okozhat a VGA instabilitása is. Ha a drivercserék nem vezetnek eredményre, akkor instabil a GPU, ami lehet gyenge táp, vagy meghibásodott VGA is. Meg instabil tuning is.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4031) cozykaa válasza Colos1 (#4030) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Hát az szép!
HD7950 -esem van Chieftec ctg -500 -as táppal ,azt írták simán fogja bírni a táp.
Egyszer volt már olyan problémám ,hogy nem bírt elindulni a gép folyton újra indult a bios előtt és nem kapcsolta be a monitort sem.

[ Szerkesztve ]

+36303583775

(#4032) Colos1 válasza cozykaa (#4031) üzenetére


Colos1
őstag

Én is azt hittem, hogy az FSP500 -assal bírni fogja, de nem bírta. mennyi a 12V -os ágon a leadott teljesítménye?

Viszont nem akarok vészmadárkodni, de a gyenge táp 90% -ban lekapcsolást okoz, nem ilyent. De ez függ a táp védelmétől, nekem az FSP500 60GHN simán lekapcsolt, nem volt BSOD.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4033) vilmaboy válasza cozykaa (#4031) üzenetére


vilmaboy
őstag

nem akarlak elkeseríteni, biz isten nincs szándékomban, de nem a legjobb tápok manapság a Chieftec tápok. nagy kérdés továbbá, hogy menyire hatékony táp. az 500w-ból menyit ad le valójában :U

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4034) cozykaa válasza Colos1 (#4032) üzenetére


cozykaa
csendes tag

20A ,400w

+36303583775

(#4035) cozykaa válasza vilmaboy (#4033) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Ettől is lehet az ,hogy a videókártyám 2 perc furmark alatt 80-82 fokos ?(Twinfrozr3-as hűtés van rajta)

[ Szerkesztve ]

+36303583775

(#4036) Colos1 válasza cozykaa (#4034) üzenetére


Colos1
őstag

Nézd meg, hogy hány 12V -os ága van. Ha kettő, akkor nézd meg, hogy a CPU és a VGA külön ágon van-e.
Amúgy a 400W határeset, ha jól van elosztva a 2 ág, vagy csak 1 ágas, akkor elégnek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4037) king.mp válasza cozykaa (#4031) üzenetére


king.mp
aktív tag

7950 maxra terhelve kb 180W-ot kajál + proci és egyebek. Szerintem a tápod lesz a ludas.

(#4038) cozykaa válasza Colos1 (#4036) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Külön van a cpu és a vga

+36303583775

(#4039) Colos1 válasza cozykaa (#4035) üzenetére


Colos1
őstag

Ha a furmark alatt úgy megy fel 82 fokig, hogy a powertune 0 -n van, akkor az gond. És nem a táp. A 7000 -es széria hardveresen védekezik a túlterhelés ellen, ha a powertue-t +20% -ra tszed, akkor terhelhetné meg ennyire, hogy egy spéci hűtős VGA-t ennyire felnyomjon.

szerk: Ha külön ágon van, akkor elégnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4040) vilmaboy válasza cozykaa (#4035) üzenetére


vilmaboy
őstag

létezik egy OCCT power supply nevü teszt.. kitapossa a CPU es GPU belet is. Engedd neki. ha egy órát megy akkor mondhatjuk nincs baja cpu gpunak.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#4041) cozykaa válasza vilmaboy (#4040) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Hát a kék képernyő nem javult ,most 2x egymás után kaptam. Kikapcsolt a gép megint előjött a régebbi hibája ,és nem akart bekapcsolni(nem kapcsolja fel a monitort,csak folyamatosan megy de az alaplap se "pityen" be) ,majd megint ki-be kapcsoltam 3x kisipolt az alaplap,kivettem a ramot a másikat beleraktam ,elindult.

(#4042)

0-án van :/

[ Szerkesztve ]

+36303583775

(#4042) Colos1 válasza cozykaa (#4041) üzenetére


Colos1
őstag

A 82°-ok furmark alatt milyen PowerTune beállítás mellett kaptad? 0 vagy +20% ?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4043) Colos1 válasza cozykaa (#4041) üzenetére


Colos1
őstag

Mit sípol a lap?

1 hosszú 1 rövid, vagy 1 hosszú 2 rövid?

Vagy teljesen más. (Függ a BIOS -tól is)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4044) cozykaa válasza Colos1 (#4043) üzenetére


cozykaa
csendes tag

3 rövidet

+36303583775

(#4045) Colos1 válasza cozykaa (#4044) üzenetére


Colos1
őstag

A 3 rövid RAM hibát jelent. Azt most pontosan nem tudom, hogy azt, hogy nem látja a RAM -ot, vagy azt, hogy látja de hibás, viszont a lényegen nem változtat.

Szerk: Google barátom talált egy ilyent :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4046) cozykaa válasza Colos1 (#4045) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Akkor hibásak a ramjaim ,lehet hibás a videókártyám ,és lehet gyenge a tápom?

+36303583775

(#4047) Colos1 válasza cozykaa (#4046) üzenetére


Colos1
őstag

Nem egészen :)

vilmaboy kolléga nem viccből javasolta a RAM tesztet. Ha pl. az a memóriacím hibás, amely zárolva van a VGA drivernek, akkor az okozza a VGA driver hibás működését, amelynek következtében a Win7 STOP 116 -ot fog adni, mert a VGA driver hibája miatt állította le a gépet.

A táp és a VGA hibájának a lehetősége a fentiek miatt a legutolsó helyre került. :)

Első körben cserélj RAM -ot. Láttam két modulod van, próbálgasd őket. Több Slotban is nézd meg, az alaplap kézikönyvében írva vagyon, hogy ha egy modul van, azt melyik sloba kell tenni.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4048) cozykaa válasza Colos1 (#4047) üzenetére


cozykaa
csendes tag

Mind a 2 ramot próbáltam külön-külön ,az összes slotba , semmi javulás.
Furmark&prime95 -öt egyszerre futtattam fél órára ,hibátlanul ment ,de utána netezés közbe kék ablak... (az OCCT nem ment normálisan ,mindig bezárta magát)
Tehát cseréltessem a ramokat? Ha vissza viszem nem nevetnek ki ,ha még sincs baja?
Bár különösnek találom ,hogy egyszerre mind a 2 tönkre ment ,mert az egyiket 6 hónapja vettem a másikat 2 hónapja.

+36303583775

(#4049) CoolMan válasza cozykaa (#4048) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A ramot meg a Memtest86+ -al kellene tesztelni.

(#4050) Colos1 válasza cozykaa (#4048) üzenetére


Colos1
őstag

Támadt egy vad ötletem...

Megnéztem a lapod DRAM kompatibilitási listáját, és a Kingmax 1333 4GB -os modulokat nem láttam benne.

Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem kompatibilis, jelentheti azt is, hogy nem tesztelték vele. Ebben a listában azok a modulok szerepelnek, amellyel a gyártó tesztekre alapozva garantálja a stabil működést.

Én azt mondom, hogy egy próbát megér, kérj kölcsön valakitől másféle RAM -ot, lehetőleg olyant, ami rajta van a listán.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.