Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) v!ct0y válasza gyenge47 (#250) üzenetére


v!ct0y
veterán

"Codegen/Display/Sowah (a nagyon régieket kivéve, illetve az újabb szériákban már előfordul korrektebb belvilág is, de a minőségük továbbra is szór, a ráírt adatok pedig mesébe illőek! P-3-as gépekhez még éppen ajánlható megoldás)"

Jön egy túlfesz és vége a gépnek, dehát nekem mind1.
Én az új vga t meg az új ramot nem tenném egy ilyen veszélyes táp mellé :K

(#252) gyenge47 válasza v!ct0y (#251) üzenetére


gyenge47
tag

Szfváron, város szélén lakom kertvárosban ahol nem túlfesz van, hanem szimplán elmegy az áram. Nahde off over ;)

(#253) v!ct0y válasza gyenge47 (#252) üzenetére


v!ct0y
veterán

:B Te tudod...

(#254) gyenge47 válasza v!ct0y (#253) üzenetére


gyenge47
tag

Ha túlfesz miatt behal vmi, akkor visszajövök ide és vendégem vagy egy sörre. ;)

(#255) v!ct0y válasza gyenge47 (#254) üzenetére


v!ct0y
veterán

hmmm...jégert mondtál?? ;] :DDD

(#256) SrAc 1139 válasza v!ct0y (#255) üzenetére


SrAc 1139
tag

:DD :DD :DD

(#257) marti187


marti187
csendes tag

sziasztok nekem egy teljesen új konfis gépem van:alaplapMSI DKA790GX , proci AMD phenom X4 9950 , videokari NVIDIA N250GTS 2D1G , memória DDR 2 2GB 1066HZ KINGMAX 2 darab , táp trust 570w pro PSU dual fan . az a gondom hogy beakadozik a rendszerem , kb 4 5 másodpercre pár percenként,megáll minden utána meg megint elindul.mi lehet a gond?

(#258) v!ct0y válasza marti187 (#257) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ilyen konfigba ilyen tápot ? :Y

(#259) gyenge47 válasza marti187 (#257) üzenetére


gyenge47
tag

Merevlemezed milyen?

(#260) marti187 válasza v!ct0y (#258) üzenetére


marti187
csendes tag

már rendeltem egy nagyobb tápot thermaltake 650w-os.szerinted ez a gond?

(#261) marti187 válasza gyenge47 (#259) üzenetére


marti187
csendes tag

samsung HD502IJ 500gb 7200rpm, SATAII, 16 MB

(#262) v!ct0y válasza marti187 (#261) üzenetére


v!ct0y
veterán

A konfigod elég sokat fogyaszt. Többet mint amennyit az a táp elbír mert az a 570 W az közel se annyi. Amit rendeltél az jobban tudja azt a teljesítményt ami rá van írva.
DE! ettől függetlenül lehet, hogy nem az a gond de a jó táp is kell mert ha egy kicsit többet kell felvenie a trustnak akkor ki is fagyhat a gép.
Próbáld ki ezzel a táppal és írj, hogy mi a helyzet :)

(#263) Barney™ válasza marti187 (#257) üzenetére


Barney™
aktív tag

az a Táp :Y

(#264) Warpig


Warpig
aktív tag

Adott egy P3as konfig (ST6os lap, 1.2 Celeron, Ati 9200, 512 sdram, noname táp, xp sp3).
Olyan dolgot produkál, hogy nem bootol be, elindul megjelenik az xp töltőkép és ott kikapcsol. Vagy megfagy és újra kell indítani. Ami igazán érdekes, hogy megfigyelésem szerint ezt akkor produkálja, ha ki van húzva az áramból és elsőre kapcsolom be. Ha újraindítom és áram alatt van akkor már minden ok. 5letek? Thx! W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#265) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

Egy elég furcsa problémám van a gépemmel. Teljesen random időnként egyszerűen megfagy: megáll a kép, kialszanak a billentyűzeten a ledek és semmire sem reagál, csak a reset gombra. A konfig a következő:
ASRock A780GXH/128M | Phenom X4 9550 5% OC | Sapphire 4670 512MB | 2*2 GB Kingmax DDR2 1066 | 2*320 GB WD SATA2 16MB | két optika | Chieftec 410W

Én a tápra gyanakszom, de nem vagyok biztos benne és ha nem lenne muszáj, nem vennék egy új tápot.
Légyszi segítsetek, mert már egy jó ideje (2 hét) csinálja és nem bírok rájönni az okára, és elég idegesítő! Előre is köszi! :R

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#266) #16729600 válasza zsela (#265) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem akkor csinált ilyent a Asrock GMH, ha be volt kapcsolva akármilyen minimális húzásnál is a Cool'n'Quiet.....

(#267) zsela válasza #16729600 (#266) üzenetére


zsela
tag

Nálam nincs bekapcsolva, illetve nem is találtam pontosan ilyen elnevezést, csak valami cooling management-et vagy hasonlót, az ki van kapcsolva.
Hol is van ez pontosan a BIOS-ban?

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#268) #16729600 válasza zsela (#267) üzenetére


#16729600
törölt tag

Bios - Advanced- Cpu configuration.

(#269) zsela válasza #16729600 (#268) üzenetére


zsela
tag

Ki van kapcsolva...
Nem lehet, hogy a memóriát nem szereti 1066 MHz-en?

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#270) #16729600 válasza zsela (#269) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem hiszem,de vedd vissza a RAM okat és nézd meg,ha akkor is fagy sztem a táp lesz a gond (bár tuti elég a Chieftech a konfigodhoz )

(#271) kerbolt24


kerbolt24
csendes tag

Hali,

Friss hús vagyok a terepen ezért kérem az öreg rókák segítségét.
Szóval vettem egy memória kártya olvasó kis szerkezetet. A munkahelyemen kipróbáltam tökéletesen működött villám sebességgel olvasta az SD , XD kártyákat. Az otthoni gépen jött a meglepetés , USB-n csatlakoztattam a cuccost , addig semmi probléma nem volt amíg nem dugtam be a kártyát a megfelelőfoglalatba. A gépet jéggé fagyasztotta, NEM VÁLASZOL felirattal találkoztam minden egyes próbálkozásomkor. Mi lehet a probléma? Talán beállítás? Ha valaki tudna segíteni szívesen venném...
Előre is köszi,

(#272) Vico87 válasza kerbolt24 (#271) üzenetére


Vico87
tag

Hello, és üdv a fórumon !

Egy kicsit több infót kell közölnöd a körülményekről. Milyen program nem válaszolt ? Milyen operációs rendszer van a két gépen ? Driverek rendben települtek az olvasóhoz ?

Windows alatt megesik, hogy a "Sajátgép" (Vistában "Számítógép") "gondolkodóba esik", azaz nem válaszol, és látszólag semmit sem csinál. Nálam hálózati meghajtóval és pendrive-val esik meg néha, és a türelem eddig minden esetben megoldotta.

(#273) kerbolt24 válasza Vico87 (#272) üzenetére


kerbolt24
csendes tag

Hali Vico87,
Köszi a reagálást. Nos a saját gépben látom a meghajtókat. 4db-ot hoz fel kapcsolódáskor. Ja bocs XP-m van és az automatikusan felismeri a kártyaolvasómat.
Nálad meddig tart a "türelem"? Ahogy írtam a cégnél is XP van ott sec perc alatt megtalálja magát és már olvassa is a cuccost( 6 gépen próbáltam és OK volt...

(#274) kraven54


kraven54
aktív tag

Sziasztok! Van egy e6750 procim ami ment eddig 3.6on(1.42v) és mosmá csak 3.2ön hajlando elindulni. 8x450mhz-n ment eddig, most 8x400 fölé nem megy. Viszont visszavettem a szorzót 6ra és ugy sem akar elindulni 450es fsb-bel. A kérdésem az lenne, hogy akkor ez alaplap vagy proci hiba. Lehet egy proci fsb limites 400nál ha elötte ment 450el? Azért akarom tudni, hogy lapot vagy procit vegyek?köszi

(#275) zsela válasza #16729600 (#270) üzenetére


zsela
tag

Nem a memória órajele a ludas :(
Azt figyeltem meg, hogy inkább netezés közben hal meg (az iwiw-et például nem bírja :) ) vagy akkor, amikor elindítok egy nagyobb alkalmazást, pl GTA IV. Viszont ha elindul pl a GTA IV, akkor utána akármennyit használom, akkor sem fagy meg.
Én ilyet még nem láttam... :F :F

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#276) nanus


nanus
senior tag

Sziasztok!
Van nekem egy makrancos alaplapom,- Alaplap neve- Chaintech ZNF3-250GB PRO ZENITH ami a következőt csinálja, AGP-kártyát PCI-ként
http://kephost.com/images/988_1.JPG
a biost már összevissza turtam ,már ötletem sincs mi lehet a probléma .

(#277) Vico87 válasza kerbolt24 (#273) üzenetére


Vico87
tag

Hello!

Véletlenül nem valamilyen USB hosszabbítóra vagy a gép elejére kivezetett aljzatra dugtad be? Gyakran vannak gondok az ilyen kétes minőségű toldalékokkal, próbáld meg a gép hátulján lévő lévő USB csatlakozókba dugni.

Nálam a "türelem" maximum 1-2 perc.

szerk.:
nanus : ez teljesen normális, mindenhol ezt látni az eszközkezelőben. Egyébként miért van 2 Radeon a listában?

[ Szerkesztve ]

(#278) nanus válasza Vico87 (#277) üzenetére


nanus
senior tag

Igen rosszat fényképeztem ,de a lényeg az volt hogy nem ment az agp ,
dxdiag.exe /-AGP mintázatgyorsitás nem volt elérhető, Catalystban SMARTGART- AGP
kikapcsolva ,az istennek sem tudtam bekapcsolni .Biost 5év alatt nem láttam annyiszor mint az elmult két napban.De megérte végül is egy ujratelepités megoldotta ,a fő baj az volt hogy a drivereket elég körülményes volt megszerezni,alaplapi cd hiányában.
Tesztek szerint most mindjárt kétszer annyi pontyot érek el mint eddig.....és ez a lényeg.
Köszönöm a segítő szándékot.

Ez az éntitkom .Csak egy kártyám van./én sem tudom/ a másik nf7-es lapomban is igy volt
Kifogtam egy különleges kísérleti példányt??????

[ Szerkesztve ]

(#279) kriszbon válasza nanus (#278) üzenetére


kriszbon
őstag

"Kifogtam egy különleges kísérleti példányt??????" Ati x1600x2 pro ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#280) nixx-21 válasza nanus (#278) üzenetére


nixx-21
senior tag

nem kell parázni... :D mikor még nekem is X1600PRO-m volt ugyanígy 2 radeon jelent meg a listában...bár mintha ez csak XP alatt fordult volna elő :U most h már HD4670-em van ienről szó sincs :D

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#281) nanus válasza nixx-21 (#280) üzenetére


nanus
senior tag

[link]
[link]

Igazad van ! ugyan az a kártya igaz más lapban ,egyik XP-másik-WIN7

nixx-21 -nincs para én lennék a legboldogabb egy X1600x2-vel!
Vajon mennyiért lehetne eladni? :C :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#282) kerbolt24 válasza Vico87 (#277) üzenetére


kerbolt24
csendes tag

Hali Vico 87,
köszi a reagálást. Már azon a ponton voltam, hogy visszaviszem a cuccost a boltba. A kisfiamnak volt egy mentő ötlete. Elöszőr nem hittem neki de a muszály nagy úr. Nos ő is azt ajánlotta, hogy hozzuk a hátsó csatlakozót (USB) egy hosszabbítóval, az eredmény sajnos ugyanaz. Végén eszünkbe jutott, hogy a digitális fényképezőhöz is hasonló USB kábelt kaptunk, azzal kötöttük össze a cuccost a pc-vel. Láss csodát úgy működik ahogy kell!
Köszi a segítséget és a tippet.
üdv: kerbolt24

"probléma az, ami nem oldódik meg magától....."

(#283) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Hy mindenki sajnos nem tudtam rájönni mi a baja a muteromék számítógépének ebben kérnék segítséget. A probléma az hogy nem lehet telepíteni a windows xp-t. A ramok jók a winyó jónak kell lennie a dvd olvasó azt 2-öt próbáltam mind2 működik más gépében. A winyóra telepitett debian linux 4.0 hibátlanul feláll egyépként. Az a probléma hogy bootolna a cdről kiirja boot from atapi cd rom alatta not emulated. Aztán tölt vagy 2 mpig az olvasó meg a winyó bejön a számitógép hardware konfigurációjának ellenőrzése és megfagy nem megy semmerre. Mint irtam 2 meghajtót 2 idekábelt próbáltam már ugyan ez a jelenség ja és két windowst. A segítséget nagyon megköszönném. A gép p3 400 mhz celeron 256 mb sd ram integrált vide chip hálókártya pci slotban. :R

UI: Lett próbálva hogy a két ramot külön külön nézve próbáltam cdről bootolásra birni a gépet eredménytelenül.

[ Szerkesztve ]

(#284) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok, egy olyan problémába ütköztem, hogy egy játéknál(cod:uo) az indításnál feldob egy hiba üzenetet, hogy Microsoft Visual Runtime library: buffer overrun detected.... aztán a program leáll, próbáltam, hogy újratelepítettem, regcleanerrel kiszedtem a bejegyzéseit, de nem segített, ezután újratettem az xp-t, gondolván majd ez megoldja, de a friss xp-n is ugyanez a hibaüzenet fogad ha elindítom.... Nézegettem googleban mit írnak erre de nem sikerült értelmes választ találnom.. van valakinek valami ötlete?

(#285) Weres


Weres
csendes tag

Sziasztok!

MSI K8n SLI Platinum lap, 2X1Gb Mushkin (szett), PowerColor 4770 HD VGA, 3800+ X2 proci, 500W Rewoltec táp, hűtés rendben (Zalmann), vinyóból több is...
A rendszer szépen feláll (net, ki-be csomagolás,stb), és el is fut amíg el nem indítok egy játékot, akkor fagyás, kékhalál, ilyesmi...
Szerintetek? Esetleg adjatok tanácsot, hogy tudnám tesztelni az alkatrészeket, hogy tudnám kiszűrni hol a gond?

[ Szerkesztve ]

Weres

(#286) ReJim


ReJim
őstag

sziasztok!

pár hete kezdődött, hogy a gépem újraindul játék közben.
s478-as MSI lap, cerka 2,66, 1gb ram, mx440, 2db 80gb sata.
egyszerű kis 2D-s játékoknál.
eddig csak zombie vs plants közben, de egy másik kis egyszerű szintén 2D-s jétéknál is újraindul.
miután belépek a winbe (xp), fogad a "rendszer súlyos hiba után állt helyre" riasztás, az álíbbi fájlokra hivatkozik a hibabejelentő technikai része:

C:\DOCUME~1\inci\LOCALS~1\Temp\WERb51e.dir00\Mini101809-01.dmp
C:\DOCUME~1\inci\LOCALS~1\Temp\WERb51e.dir00\sysdata.xml
máskor meg:
C:\DOCUME~1\inci\LOCALS~1\Temp\WERca13.dir00\Mini101709-01.dmp
C:\DOCUME~1\inci\LOCALS~1\Temp\WERca13.dir00\sysdata.xml

a táp 1-2 hónapja lett cserélve, mert ledobálta a hdd-t. (most egy hkc 400W van benne)

szóval valaki tudna esetleg ötletet adni, hogy mitől van ez a hiba?
nézek egy memtest-et, de nem hinném, hogy azzal volna a gond, akkor egy brutálisabb feladatnál borulna meg a gép...

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#287) dbarna


dbarna
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulnék hozzátok:

Két napja vettem egy gépet. Összeraktam, majd amikor bekapcsoltam nem történt semmi, csak villant egyet a bekapcsolást jelző led és ennyi. Többször is átnéztem és szerintem nem rontottam el semmit a bekötésnél. Az egyetlen tippem az volt, hogy az alaplapon a cpu-nak 8 pines csatija volt, a tából meg csak 4 pines jött ki. Gondoltam ez lehet a hiba. Ezért tegnap vettem egy átalakítót, de ez nem változtatott semmin. Még mindíg nem lehet bekapcsolni.
Szerintetek mi lehet a hiba?

Válaszaitokat, segítségeteket előre is köszönöm!

(#288) ReJim válasza dbarna (#287) üzenetére


ReJim
őstag

helló

nekem úgy tűnik, mintha a táppal lennel a hiba. próbáltad esetleg másikkal? vagy a tápot másik alaplapban?
lehet kevés a lapnak a táp. mekkora a teljesítménye? milyen hardware-ek vannak a gépben?
használt volt, vagy új?

ha nem jutsz előbbre, akkor szép sorban köss le róla mindent, egyenként. ha simán a táp+lap nem indul, akkor lehet táp, lap, memória hiba is.

</end.?>

(#289) sgergi válasza ReJim (#286) üzenetére


sgergi
veterán

A dump fájlokat kéne kicsit jobban megvizsgálni, abból hátha kiderül valami. Driverek stabilak?

(#290) koliz1


koliz1
tag

Sziasztok

Mit csináljak , már mindent próbáltam a xp reinstalon kívül nem ismeri fel helyesen az alaplapra integrált firewire vezérlőt ,3 napos Ga-P55-UD4 alaplap vadonatúj XP stb

[ Szerkesztve ]

(#291) Pety válasza Weres (#285) üzenetére


Pety
senior tag

Én első körben(ha már VGA drivert cseréltél) még megnéznék egy két frissítést a laphoz,
az a K8n nem mai darab ellenben a VGA pedig nem túl régi,ezeket kellene letesztelni külön külön működnek-e másik gépben illetve az alaplapot másik videokártyával.
Ezt most vetted egyébként?ment valaha ilyen összeállításban?tápkábel rajta a videokártyán?

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#292) Pety válasza koliz1 (#290) üzenetére


Pety
senior tag

Próbáld meg az eszköz,illesztő programot kézzel újratelepíteni
jobb klikk--->illesztő program újratelepítés---->telepítés listából(haladóknak)---->
Ne legyen keresés.magam választom ki---->1394 hálózati adapter és tovább majd befejezés.
Hiba nélkül feltelepült minden driver?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#293) Zolius


Zolius
csendes tag

Sziasztok!

Ma valami meghalt a gépembe, de sajna nem tudom mi.
Egy sima ideiglenes HDD cserének indult, második HDD-ről táp, SATA le, másikra fel.
A gép belsejébe nem is turkáltam.
A gép nem indul, a ventik felpörögnek kb fél másodpercre, és utána megáll a gép, és 5 másodperc múlva újra az egész. A hiba az eredeti állapot visszaállítása után is fennáll.
Mindent kiszedtem, a procin kívül ugyanez. BIOS reset is megvolt. BIOS csipogás sincs.
Viszont ha lehúzom a kiegészítő 4polusú tápot, nem fél hanem 5 másodpercig pörögnek fel a ventik.

Mi mehetett gajra?

Lap:Asus P5K (2év)
Proci: E6300 Gen2 (1 hónapos) nem volt húzva.
Táp: Chieftech 450W (2év)

Válaszokat előre is Köszi.

(#294) Pety válasza Zolius (#293) üzenetére


Pety
senior tag

Vedd ki a bios elemet hosszabb időre majd minél kevesebb alkatrész dugj vissza,egy ramot és azt a winyót ami idáig ment.Erősen alaplapgyanús de hátha észhez tér.Ja és áramtalaníts mindíg ha valamit cserélgetsz a gépben!

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#295) koliz1 válasza Pety (#292) üzenetére


koliz1
tag

Szia

Felment minden hogy mükszik e , azt még nem próbáltam kamerához használnám

kipróbáltam amit írtál ez a válasz

(#296) Pety válasza koliz1 (#295) üzenetére


Pety
senior tag

Windows volt -e frissítve?
Valószínűleg nem is fog működni,ha ezt írja.talán hardverhiba meg kellene kérdezni a szervízt volt-e hasonló,esetleg kicseréltetni a lapot.keresd meg esetleg moonman-t itt a fórumon windows -ban ő a jó,hátha tudja mi ez a kód10.biosban nincs valami erre a fireware portról?

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#297) Zolius válasza Pety (#294) üzenetére


Zolius
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Estére kiveszem a BIOS-elemet.
A többit sajnos már próbáltam, de holnap még egyszer végigjátszom.
(Mindent kihúzott táppal szereltem)

(#298) Pety válasza ->Raizen<- (#283) üzenetére


Pety
senior tag

Meg kellene próbálni valami sima cd olvasóval régebbivel, mert lehet az az alaplap már olyan régi,hogy meghülyül egy dvd olvasótól.esetleg bios beállítások alaphelyzetbe tétele,bios reset.Valami hardver ütközés lesz az.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#299) Pety válasza Zolius (#297) üzenetére


Pety
senior tag

Szerintem szedj ki majd belőle mindent és próbálgasd egyesével visszarakosgatni,furcsa,hogy nem csipog.Akkor sincs hangja ha ram és VGA sincs benne?
Mert akkor tuti el sem jut odáig és akkor az alaplappal lesz valami.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#300) Zolius válasza Pety (#299) üzenetére


Zolius
csendes tag

Szia!
Megcsináltam amit mondtál, teljes kikapcs, BIOS-elem ki, és 2óra pihenés után azonnal rendesen indult.
Köszi az ötletet! :DD :DD :C :C
Egyébként nem csipogott semmit, még akkor se amikor öt másodpercre indult el, és se memória se videókártya nem volt benne.
Az biztos, hogy az utolsó bekapcsoláskor a BIOS-ban jártam, megnézni hogy melyik Winyo-t vegyem ki,és kiléptem, kikapacsoltam. (Elvileg nem mentettem, de lehet hogy mégis). Lehet ez tett be a BIOS-nak.
Érdekes, hogy a BIOS -Reset nem segített csak a te ötleted.
Mégegyszer köszi! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.