Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) zoo8800 válasza v!ct0y (#150) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem is lemerült
Node 4 év alatt? :F

rip and tear, until it is done

(#152) orbali válasza zoo8800 (#151) üzenetére


orbali
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat! Már meg is vettem, kemény 300Ft volt. Vmikor kicserélem és jelzem,h mi történt! Köszi mégyegyszer :)

(#153) Studiossrác válasza orbali (#152) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Én csak most olvastam el a kérdésed, tudom a többiek is válaszoltak már Neked, de a legvalószínűbb az elem lemerülése. Tényleg szerezz be egyet. Amiért néha nem felejti el a beállításait az az, hogyha be van kapcsolva a gép, akkor tölti az elemet....ha a töltés után időben kapcsolod be a géped akkor még nem merült le teljesen az elem....De ez így akkor sem állapot vegyél 1 új elemet.

(#154) szacsee válasza zoo8800 (#151) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha áramtalanítja a gépet kikapcsolás után, akkor elképzelhetőnek tartom.. :K

(#155) opcsi


opcsi
csendes tag

Még mindig segítséget kérek:

videószerkesztő, dvd-készítő progik vannak a gépemen, amik kb másfél évig teljesen rendben mentek, de aztán egyik napról a másikra lefagynak, amint el akarnék kezdeni dolgozni velük. Semmit nem állítottam el a programokban, BIOS érintetlen.
Gépben csak a RAM-ot cserélgettem kicsit próbaképp, meg felraktam az XP-hez az SP3-at, de ezzel együtt semmi különös. Egy Gigabyte 965P-DS3 alaplapom van, win xp pro-val, 2 giga ram, ati videókari.
múlt héten újraraktam a rendszert, és akkor megint rendesen mentek a progik, de ma megint ugyanazt a hibát produkálják. akarnék kezdeni dolgozni, erre lefagynak, de csak kettő program. Egy másik, videószerkesztő progi tökéletesen megy mindenek ellenére, csak az a baj, hogy nekem egy másik Adobe-os progi is kell a munkához, és nem tudom mellőzni.
mi lehet a hiba? Köszi!

(#156) zoo8800 válasza szacsee (#154) üzenetére


zoo8800
veterán

jó pap holtig tanul :B

opcsi
tesztelj memóriát :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#157) opcsi válasza zoo8800 (#156) üzenetére


opcsi
csendes tag

Tegnap már lepörgettem egy memóriatesztet, aminek negatív lett az eredménye.
De azért megnézem ezt is, amit belinkeltél. Köszi, majd írom, mi a helyzet.

(#158) opcsi válasza zoo8800 (#156) üzenetére


opcsi
csendes tag

Na, lement ez a teszt is, és nem talált hibát, ill. nem jelzett ki hibát, vagyis feltehetően nincs hiba.
Na, akkor most mi van?

(#159) zoo8800 válasza opcsi (#158) üzenetére


zoo8800
veterán

passz

rip and tear, until it is done

(#160) opcsi


opcsi
csendes tag

Marha jó, most már be sem bootol, viszont kiírja, hogy "Hiányzó NTLDR"
What the fuck is that??? :W

(#161) zoo8800 válasza opcsi (#160) üzenetére


zoo8800
veterán

azt láttam, hogy újrahúztad az oprendszert. De a programokat is?

rip and tear, until it is done

(#162) opcsi


opcsi
csendes tag

ja, mindent újraraktam, a legutolsó szögig. driverek, stb.

(#163) ata99 válasza rbalint (#146) üzenetére


ata99
tag

Azért én próbaképp betenném egy másik gépbe.

(#164) v!ct0y válasza opcsi (#162) üzenetére


v!ct0y
veterán

Próbáld meg sp2 vel is hátha.
Esetleg a progiknak nincsen új verziójuk és azzal megpróbálni.

(#165) opcsi válasza v!ct0y (#164) üzenetére


opcsi
csendes tag

SP 2 alapból fent van, a progik meg feltört, de működő cuccok, és korábban rendesen működtek, hosszú ideig.

(#166) v!ct0y válasza opcsi (#165) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ja akkor az a baj.. ;]
Hát akkor télleg a ramok lehetnek a ludasak...

(#167) opcsi válasza v!ct0y (#166) üzenetére


opcsi
csendes tag

ez valószínűleg azért nem lehet így, mert két tesztet is lefuttattam, és nem jelentkezett hiba, ill. nem jelzett ki egyik teszter sem hibát

(#168) rbalint


rbalint
csendes tag

Köszi a segítséget! Úgy tűnik ismerősömnél VGA probléma van, cserélve lett az enyémmel, és azzal működött, viszont az én gépemben az övé szintén ugyanazt csinálta.

(#169) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Sziasztok! Kérdeztem ugyan ezt már egy nem oda illő topicba, megteszem ittis hátha tud valaki nekem valami tánacsot adni mielőtt vennék egy teljesen uj gépet.
Tegnap gépezés közben lafagyott a gépem, ezért ujrainditottam. Ujra is indult a gép, tehát zugott, a proci hűtő pörög, mind a két venti pörög, a cd irom nem működött de a dvd iróm az igen, videkártya ventije pörög, de nem jön be semmilyen gép. A monitornak semmi baja. Bekapcsolom a gépet, bekapcsol a monitor, de nem jön be rajta semmilyen kép, csak energia takarékba teszi magát a monitor. A vinyót nem tudom felpörgeti-e, de kiprobáltam erről a gépről amiről most írok, és működik, az a cd író is ami nem megy a gépembe...
Én az alaplapra gyanokodok,mivel nem jön be még az alaplap márkája sem ami elvileg akkoris be kell jönnie ha nincs benne vinyo... Mit lehet ezzel kezdeni? Egyébként egy ASus p4p800 se alaplapm van,már lassan öt éve hogy megy, eddig hiba nélkül. Azis lehet hogy a processzor (intel 3ghz)a hibás? aki tud adni valamilyen ötletet h mit kezdjek vele, az légyszives válaszoljon.

(#170) ata99 válasza Robinhofan (#169) üzenetére


ata99
tag

Volt valami tunningolva rajta?

(#171) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

Soha semmi. Mivel nem nagyon hiszek benne, meg a prescott procim elég forrófejűnek számít:) Már ezelőtt is fagyogatott elég feltünően, főleg akkor ha valamit elinditottam (játék vagy progi) éppen pokerezés közben(pkr:p) ált le utoljára...
Elég rossz ez hogy nem tudok vele mit csinálni, mert végülis a gép amga megy, csak nem ugy ahogyan kéne:S

(#172) szacsee válasza Robinhofan (#171) üzenetére


szacsee
nagyúr

Próbáld ki egy régebbi PCI videókártyával, illetve egy másik AGP-s VGA-val is.
Ha az AGP-s VGA-val nem megy, de a PCI-ossal igen, akkor az AGP környékén nézelődhetsz, mert sajnos elég gyakori, hogy az AGP feszellátó áramköre világgá megy.
Ha nem játszol, illetve ha kihúz a slamasztikából, akkor addig használj PCI-os vga-t, vagy keress egy használt alaplapot az apróban.... vagy veszel újat, de minden az anyagi kerettől függ és rajtad áll. :K

Szerk: Ezek elött érdemes a tápot megvizslatni, hogy nincs-e égett szaga, illetve nem púposak a kondenzátorok benne... ha igen, akkor kölcsöntáppal tesztelj és szerezz be másikat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#173) v!ct0y válasza Robinhofan (#171) üzenetére


v!ct0y
veterán

Egy Bios reset.. :))

(#174) Robinhofan válasza v!ct0y (#173) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

A bios resetet hogy kell csinalni? Először kiprobálom azt, hátha sikerülne. Köszi a segítséget!

(#175) v!ct0y válasza Robinhofan (#174) üzenetére


v!ct0y
veterán

Az elem vagy a BIOS IC környékén van egy két állású jumper. Clr vagy clerC vagy vmi ehhez hasonló van a környékére írva. Ha átteszed a jumpert és nem indul a gép akkor elvileg jó aztán visszarakod a jumpert a régi helyére. DE AZÉRT MÁS IS ERŐSÍTSEN MEG BENNE, HOGY EZ ÍGY VAN!!!
Mer én össz vissz egyszer csináltam.... :)

(#176) Robinhofan


Robinhofan
csendes tag

De az mitől van hogy sekép se hang. Tehát bekapcsolom és nem jön be semmi... Ezek szerint akkor kimehetett a videokartya, alaplap, processzor, ram, táp akármi, vagy ezek közül több is? Bekapcsolom, bekapcsol a monitor, áramtakarékosba teszi magát és kész... ezzel mit lehet csinálni? Bios reset után is uezt produkálta...
Ha bármi megy ki rajta, de az alaplap jo, akkor legalább az alaplap fajtáját ki kéne irnia mikor bekapcsolom, nem?

(#177) v!ct0y válasza Robinhofan (#176) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor sztem vidikari ment tropára

(#178) opcsi


opcsi
csendes tag

Segítséget kérek:
Van egy teljesen jó konfigurációm, amin korábban vígan elment több Adobe program is. Aztán kb másfél év után egyszercsak nem működnek ezek a programok. A gépen semmilyen változtatás nem történt, és a programokban sem állítottam el semmit.
Mégis, a Photoshop-on kívül semmi más nem hajlandó működni; a program betöltődése után, amint elkezdenék dolgozni, közli, hogy összeomlott, és kilép.

Lehetséges-e, hogy a programokban valami rejtett dolog figyeli esetleg a BIOS óráját, és valamiféle módon egy általam nem ismert időkorlát tiltja le a programok futását? De akkor ez miért csak ezeket a programokat érinti, és a PS-t nem?

Új vinyó van a gépen, ezen van egy új rendszerpartíció, ill. DDR-II-es RAM-ok zakatolnak az alaplapon. Az egész konfi nincs még két éves, és más, szintén memória- és hardverigényes programok minden hiba nélkül mennek, csak az Adobe-val vannak a gondok.

Segítség, pls! Köszi!

(#179) ata99 válasza Robinhofan (#176) üzenetére


ata99
tag

Mindent sorban ki kéne próbálni egy másik gépben, de lehet hogy elég megmozgatni a kártyákat meg a ramot. Volt nálam egy gép, amiben a lapot 2 csavar meg 2 műanyag dugó tartotta, na az úgy 3 éves kora után már akkor is lefagyott, ha valaki erélyesebben csukta be a szoba ajtaját

(#180) punk17


punk17
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Keresztapám hívott hogy folyamatosan újraindul a gépe miközben youtube-t nézi. Gondoltam nem lehet nagy baj. Elmentem hozzá elhoztam a gépet. Szétszedtem és látom hogy a PWM-nek az egyik kondija megadta magát. Gondoltam nem nagy baj, kicseréljük. Másnap kicseréltem a kondit egy újra, nagyon örültem hogy 100Ft-ból megvan a hiba. De biztonság kedvéért újra dobtam a gépen az XP-t. Minden driverből a legfrissebbet. Vissza viszem a gépét, belövöm a wifit és elkezdek youtubezni. Eltelik kb. 20 perc majd elmegy a kép és újraindul. Kikapcsolom az automatikus újraindítást és megint elkezdem. Elmegy megint a kép csak nem indul újra. Gondoltam a VGA adta meg magát. Resi és elkezdek egy Video Memory Stress Testet. Lefut, semmi hiba. Gondoltam jöhet a szőrös fánk. Hagytam 1 óráig dolgozni semmi hiba. Gondoltam lehet hogy nem jön elő a hiba menjünk biztosra. Az addigi Asus nvidia 6200-es vgát kicseréltem egy Ati 9200SE-re. De a hiba továbbra is fent állt. Futtattam egy Orthos Blend test 9-esen 2 óráig de semmi hiba. Még a végén csináltam egy memtest86-ot de az is lefutott 400% hibátlanul. A gépben egy S478-as P4 3,0 Ghz HT ketyeg, alaplapja: Foxconn 661MX Pro és 2x256Mb DDR 233Mhz Ram. A tápja noname (emlékeim szeint abpower 300W) de elbírja a gépet mert semelyik teszt alatt nem dobott hibát. Jah igen az alaplapi hangkari meghalt ezért van helyette egy Creative PCI128. Semmi nem melegszik túl. Ami számomra érdekes hogy nem látom a kékhalált csak fekete képernyő és a naplóba sincs semmi hiba.
Szerintetek mi lehet a baja, mert én már kifogytam az ötletekből :F :F ?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#181) opcsi


opcsi
csendes tag

Kiegészítés a kettővel feljebb lévőhöz:

felraktam ugyanazokat az Adobe-os programokat egy másik gépre, és ott elindultak, mennek. Igen, most joggal lehet kérdezni, hogy de akkor miért nem azon a gépen dolgozom? Nos, azért, mert az egy régebbi konfi, gyengébb procival, gyengébb videókarival, kevesebb ram-mal. Az új gép épp ezért lett összerakva, hogy egy erősebb vason tudjak dolgozni, gyorsabban, stabilabban.

Szóval akkor ezek szerint nem a programokban van a hiba, ugyanakkor viszont a másik gépen semmilyen teszt nem mutatott hibát. Mi lehet a megoldás? Alaplap-csere netán?

(#182) Robinhofan válasza punk17 (#180) üzenetére


Robinhofan
csendes tag

Nekem isvoltmár ilyen problémám még régebben mikor kicserélem a tápegységemet. Anno még egy Mercury 400Wos gyönyörűség ment benne, ami produkált nekem is szépszámmal ujraindulást, Kicseréltem egy Chieftechre8remélem jol irom a nevét:d) és megoldódot a problémám. De persze okozhat más is ujraindulást,min például az h tulmelegszik a processzorod és ujrainditja magát(ez valószinütlenebb, de néha előfordul).

(#183) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Most raktam rendbe egy gépet, nálam tökéletesen működött. Tulaj elvitte, és most hív, hogy az egér be van fagyva a, billentyűzet nem reagál semmire de az elején felvillan a 3 led. kép vibrál, a windóz meg megy közben rendesen :F power gomb lenyomására szépen leáll a windows és kikapcsol a gép. aztán indítás után megint ugyanezt csinálja.

Köszi!

(#184) SrAc 1139 válasza opcsi (#181) üzenetére


SrAc 1139
tag

hello

szerintem próbáld meg hogy felrakod újra az operációs rendeszert, mert olyan nincs hogy hardveres hiba miatt ne menjen kifejezetten egy program (program csoport)!!! TUTI hogy szoftveres problémád van!!! egyébként ugyan azt a windows használod mind a két gépen? XP vagy vista?

(#185) SrAc 1139 válasza Robinhofan (#176) üzenetére


SrAc 1139
tag

helló

Én két dologra szűkítem le neked a kört... vagy vga vagy alaplap hiba... nem rég halt meg nekem is egy agp-s 6600gt, ugyan ezt csinálta... minden rendben döcögött, egyszer csak soha többé nem adott képet... ugyan akkor volt már alaplap hibám is ilyenbe, az meg egy asus p4c800 e-deluxe volt! egyszer csak nem adott képet többé... úgyhogy szerintem először próbáld ki egy másik vga-val, és ha nem jó, próbáld ki másik alaplappal ugyan ezeket az alkatrészeket (proci, ram, vga)...

(#186) SrAc 1139 válasza kem (#183) üzenetére


SrAc 1139
tag

helló

Nézd meg / vagy mond meg a tulajnak hogy nézze meg hogy jól van e bedugva az egér és a billentyűzet... lehet hogy fordítva lett bedugva a kettő, már ha nem usb-s! Ha usb-s akkor nekem volt olyan hogy bedugtam a bill. és az egeret, feltelepítettem a windows, és szét kellett szedni a gépet mert másik szobába került másik usb-be dugtam vissza mint amelyikbe volt és nem akart menni az egér... bár ezt nem értettem, miért van mert elvileg ez a lényege az usb-nek hogy felismeri és nem kell újraindítani vagy telepítgetni (nekem mégis kellett :U ) ha ilyen probléma van akkor egy új oprendszer megoldja... nekem legalábbis megoldotta!!!

(#187) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek!

Gépem: Gigabyte 965P-DS3 lap F14D biossal+Core2DuoE8300+2*1 giga SuperTalent T800 ram

Problémám: Ez idáig semmi gondom nem volt a húzással...ment szépen.... DE ma véletlen észrevettem hogy csak 1600-2000 Mhz körül megy a gép.....a szépen belőtt 3400 helyett...

De a legrosszabb a dologban hogy abiosban minden beállítás úgy van ahogy én belőttem és mivel hosszú hónapok óta megy a gép....de viszont amikor elindul az oprendszer ( Vista 64bit) és működik a masina akkor BIOS beállítások szerinti és az amúgy is elvárható FSB-k nem mennek.... BUS speed 266....holott biosba 450-en kéne menni...rated fsb pedig 1066 holott ennek is jóval magasabbnak kéne lennie...

Vajon mim halt meg? A poén hogy semmi gondod nem észleltem csak egy teszt futtatása után gondoltam hogy az eredmény feltűnően alacsony a gép teljesítményéhez képest...és ez után nézem cpu-z és látom hogy nem pörög a proci....

Ötlet???

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#188) kokoato válasza HolyFire (#187) üzenetére


kokoato
aktív tag

Hali!

Nézd meg a proci hőmérsékletét, szerintem valami gond lesz a hűtővel, és a proci leveszi az órajelet, azzal együtt meg minden mást amit beállítottál a biosban, mert melegszik!

... tudok .sys fájlt javítani csavarhúzóval! /by cockerel/

(#189) kem válasza SrAc 1139 (#186) üzenetére


kem
addikt

Pff... odaérek és nézem,h lefagy a windows mielőtt betöltené a system try iconokat. Akkor meg nem értem mi a francnak mondták a telefonban, hogy a power gomb lenyomásával szépen kilép a windows és lekapcsol a gép. Úgy néz ki alaplapcsere...

A képernyővibrálás azért lehetett mert még az én monitorom felbontásán akart menni a gép, és valszeg a közben fagyott le,h átállította volna olyanra ami jó annak a monitornak.

Köszi!

(#190) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Van egy problémám. Van egy gépem amit kb. 2-3 hete vettem(ipon).
Alaplap: ASROCK A780GM-LE Socket-AM2 foglalattal, AMD 780G chipsettel, ATi RadeOn HD3200 int. videók.val
Proci:AMD Athlon 64 X2 7750 AM2 BOX 2,7 Ghz (gyári ventivel tuningmentes)
Memó: 2 X KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz
Táp: Gigabyte Superb 460W Szürke Aktív PFC tápegység
(Monitor: Dell tfc 19' Seagate 200Gb 7200rpm wincs. Nec CD/DVDíró -ezek régebbiek)
Sajátkezűleg raktam bele régi atx házamba. A helyzet az hogy rendszeresen kb. 10-ből 9-alkalommal. Nem tud betölteni a windows xp. Ilyenkor általában már az alaplap ismertő képnél megáll. Ha mégis tovább megy akkor balfölsőben villogó kurzor fekete képernyővel helyzetben megáll. Nagyon ritkán innen is tovább megy és akkor a windows betöltése vagy közvetlen betöltés után áll meg. Amikor befagy semmilyen gombnyomásra nem reagáll a képernyőn néhány függőleges 1-2 mm vastag szállban elmosódnak torzulnak a pixelek. Legtöbb esetben megnyomom a resetet és max 2. 3. alkalomra betölt (álltalában). Többször próbáltam a kis buszokat dugdosni a winchesteren meg a cd-dvd írón nem e esetleg vmiért elakad bútolás közben de nem segített, (biosban is be van állítva jól) Mivel tudásom eddig tartott ezért kérném a segítségeteket mi lehet a problem. (Amikor az xp instalálás után kérte az alaplap cd-t akkor véletlen a 64-biteset kezdtem el felrakni (apróbetűk miatt) de mikor nem tudta felrakni rájöttem, de nem hiszem hogy ez lenne a baj, jelenleg a nincs fenn semmi 64bites) Ja és elősször raktam össze gépet lehet hogy elszúrtam vmit.? (hűtőn kicsit igazítanom kellett kb. 1-2mm-t mikor csatoltam rá a procira? ez baj??? mert így lehet nem jut mindenhova zsír?) (Ja és tegnap óta a TV kártya sem működik Pinnacle, de annak okát még nem vizsgáltam. Azért kérdezem mert a napokban egy ismerősöm mesélte, hogy pár éve rakott össze egy gépet és 1,5 év alatt tönkrement az alaplap mert állítólag rosszul volt összerakva. Pedig nekem azt mondták néhányan, hogy ezt szinte nem lehet elrontani. (Kicsit már bánom, hogy sajnáltam rá a 3800Ft összerakási pénzt)
Várom az ötleteket! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#191) kem válasza ladisz2 (#190) üzenetére


kem
addikt

1:Először is nézd meg,hogy nem tettél-e az alaplaptartó tálcára olyan bakot ami nem tartozik lyukhoz, ilyenkor rövidre zárhat valamit, ami nem egészséges.

2: ha hidegen indul próbálj meg belépni a BIOS-ba. Ha sikerül figyeld a hőmérsékletértékeket, hátha túlmelegszik a proci. -bár nem hiszem,h ez lehet a gond.

3: szerezz egy linux telepítőt és futtasd a rajta lévő memóriatesztet 10-15 PASS-ig.

Köszi!

(#192) ladisz2 válasza kem (#191) üzenetére


ladisz2
tag

Először is köszi!
1. Nem hiszem, hogy ennyire :DDD nem láttam, de ha már nem marad más megnézem mert nem kizárt. (az alalplap tartókat)
2. Windows xp 3,25 Gb ram-ot lát amúgy a 2*2Gb-ból. (Tudom xp 32bit !Gb, de 3,25??) Proci hőmérséklet indulásnál 48C° pár perc bios nézegetés után 52C-ig ment fel ez sok?
Mások szerint lehet nem adtam elég feszültséget a ramnak. 800on kéne menjenek és 2,0V-ot kapjon. Elvileg 1066al akkor kéne kísérletezni ha mindnen 100%os már; mert ezek nem nagyon szokták produkálni a névlegest.
Vélemény??
Biost nézegettem csak az órajeleket láttam a V-ot még nem találtam meg, ennek mekkora a valószín? Várom a további infókat, és köszi!

[ Szerkesztve ]

(#193) v!ct0y válasza ladisz2 (#192) üzenetére


v!ct0y
veterán

Hali gali!

Nyugi az xp ennyit lát max a ramjaidból nekem is ez volt az 52 fok meg nem sok tehát procihiba kilőve.A ramokat variáld meg szedd ki az egyiket tedd be a másikat így valahogy :DDD
Drivereket felraktad vagy nem is tudtad mer már akkor elszállt ?

egyébként nem is nagyon lehet elrontani......

[ Szerkesztve ]

(#194) ladisz2


ladisz2
tag

Tegnap ki akartam deríteni miért nem megy a pctv-m se. Uninstal (pctv) kihúztam a tv kártyát, majd újra visszatettem. Újra instaláltam, de így sem működött pedig a feladatkezelő nem lát hibát (kivétel a stereo sorround... van egy felkiáltójel) (Sajnos csak ennyi időm volt tegnap)
Én egyre jobban alaplapi hibára gyanakszom (annak is az integrált kártyájával lehet talán)(Az induláskor függőleges csíkozás miatt is). Azért nem a memóriára mert újraindítás (vagy indítások) után mindig helyrejön feláll a rendszer többszöri többórás rajzolás netezés... után sem tapasztaltam lassulást. Mindenesetre ha hazamegyek délután elvégzem ezeket:
1.1 64-bit es alaplap driver keresés (mégegyszer) nem e van fent belőle vmi. (mert sajna azzal kezdtem, de be nem fejeztem szerintem.)
1.2 Videók lejátszása (integrált kártya tesztelése miatt)
1.3 Rákötöm egy másik monitoromra megpróbálom azzal is
1.3 Egyik - másik memória ki be más-más helyekre rakva közben kikapcsolva (kicsi próbaüzemek).
2. megnézem milyen kábeljaim vannak és kicserélem próbaként ami van
3. Ha nem javul kicsavarozom megnézem nem maradt a bent tényleg réz pöcök nem megfelelő helyen (bár nem hiszem.)
4. Memória állítás bios 800-on 2V majd néhány próbaüzem után ha nem megy 667-en 1,8V Mert többek szerint az is valószínű hogy nem tud stabilan 1066-on indulni. (Ez amúgy az alaplap vagy memória miatt?)
5. ????????????????? Ha tudtok még pár lehetőséget mit nézek variáljak akkor nagy segítség lenne. (De ha lehet olyat amit egy szinte 0 számtech tudású is megcsinál)
Nem hiszem, hogy a memória állítása megoldja a gondot de mindenképp megpróbálom. Azt mondták ezek a KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz-es ramok elég jók (bár tudom nem a legjobbak).
A rossz az hogy újraindítás után (vagy max. 2.-3. reset után meg betölt és mint mondtam kb. 10-ből 9alkalommal csinálja). (Szóval nekem jobb lett volna ha inkább nem is indul minthogy g.cizik velem)
Szóval ha ezek után nem javul viszem vissza jövőhéten. Várom hátha van még du.-ig vkinek vmi infója.
Amúgy egybe érdemes visszavinnem szerintetek? (Mert nem mindent most vettem bele pl. dvdíró, wincsi rack, ház az enyém - alaplap, proci, memó, táp most vettem aziponnál) (Ja és ha alaplap csere lesz megint mindent újra kell rakni???)
Köszi!

(#195) Bacardi16


Bacardi16
tag

Sziasztok!
Mi a baja a gépemenek, ha.....

Olyan problémám lenne hogy, most raktam össze egy új gépet, de sehogysem akar bebootolni sehonnan!!
Tehát van rajta egy régi oprendszer (másik gépből megmaradt a winyó) arra szeretnék egy újat rakni. DE mindig hibát ír ki, ha cd-ről, ha dvd-ről, ha pendrive-ról akarok telepíteni xp-t vagy vistát... Próbáltam már többfajta pendrive-val, optikai meghajtóval, de így sem jó...
A bootolási sorrend is biztos jól van beálltva.
Úgy is próbáltam, hogy egy menüböl kiválasztottam hogy honnan bootoljon.
Az eredménye ez lett:
pendrive: No bootable partition.
cd,dvd: Reboot and Select proper boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_
(leformázni a winyót nincs lehetöségem)

Nincs floppy a gépben, csak a dvd-író van beállítva bootolásra.
A gombelemet kicseréltem tegnap egy vadi újra...
A winyó biztos h jó, mert nemrég használtam, és működött.
A kábeleket átnéztem, próbáltam többel is, de ugyanaz a gond.
... ja és próbáltam már egy csomó optikai meghajtóval, cd olvasóval, íróval, dvd olvasóval... de nem segített.

Alaplap típusa: ASUS P5KC

Na kíváncsi vagyok hogy tudtok-e segíteni....

(#196) kem válasza Bacardi16 (#195) üzenetére


kem
addikt

Tölts le első körben egy Ubuntu telepítőt ami el tudja indítani a linuxot CD-ről, és ha az se megy, akkor a géped nem tud optikai meghajtóról bootolni.

Köszi!

(#197) Bacardi16 válasza kem (#196) üzenetére


Bacardi16
tag

Olyan is van hogy nem tud onnan bootolni :F

(#198) Bacardi16 válasza kem (#196) üzenetére


Bacardi16
tag

Letöltöttem, kiírtam cd-re, de ugyanaz.. :(

Esetleg lehet memória hiba?
Mert van benne egy olyan ram, amit az alaplap elvileg nem támogat... De mégis elindul vele a gép.

Az alaplap nem támogatja a 128mb-os chipkkel szerelt és x16-os kétoldalas memóriamodulokat.
Na pont ilyen csx ram van benne...

(#199) #67688960 válasza Bacardi16 (#198) üzenetére


#67688960
törölt tag

Vedd ki az egyiket, nézd meg úgy. Memória tesztel lehetsz csak biztos benne hogy jó-e neki, az hogy elindul vele az kevés.

[ Szerkesztve ]

(#200) Bacardi16 válasza #67688960 (#199) üzenetére


Bacardi16
tag

1*2GB-os.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.