Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95472) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv urak!

A segítségeteket, illetve a tanácsotokat szeretném kérni.
I have a dream - Martin Luther King után szabadon - nos van egy álmom, ami már jó úton halad a megvalósulás felé.
Szeretném lecserélni a mostani asztali gépem, egy kicsit komolyabbra. A mostani egy AMD PhenomII X4 940BE alapú rendszer 4GB RAM-mal, 120GB SSD, 320GB+2TB HDD, 2x ODD és egy nVidia 750Ti VGA, a tápegység egy Chieftec GPS-500AB A.
Kb. 6-7 éves, tehát, nem mai gyerek, de jó állapotban van. Takarítás miatt több alkalommal - 2-3x - megbontottam. A kondik nem púposak, nem ciccereg, tesztprogramok szerint a kimeneti feszültségek stabilak.

A kinézett konfig valami ilyen lenne:
B150-es 1151-es alaplap, Core i5 6500/6600, 2x8GB DDR4 RAM (majd később + ugyanennyi) a 750Ti VGA a 120GB SSD a 2TB HDD, valamint az egyik ODD marad, később kiegészítem egy plussz 1TB-os HDD-vel.
Az "új" kuckó egy ASUS Vintage V2-PH1 minimálisan átalakított háza lesz.

Ott vagyok meglőve, hogy meg merjem-e tartani a fenti táegységemet, egyáltalán elviszi-e az új konfigot, vagy inkább nézzek hozzá valami új PSU-t?
A kinézett alaplap 8 tűs 12V-os csatlakozóval rendelkezik. Új tápnak a Chieftec CTG-500-80P-t és az Enermax NAXN ENP500AGT-t néztem, de ha lehet 13-15E fölé nem nagyon mennék. Ötletek? Maradjon a régi, vagy csere?

A választ előre is köszönöm!

Üdv. V. Körte

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.