Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) Armahun válasza DR|FTK|NG (#91495) üzenetére


Armahun
addikt

Egy picit megnyúlt az a két hét, de a qtech kihúzta igaz nem is nagyon használtam.
Végül Seasonic ECO-430 lett belőle, teljesen jó a hangja a vezetékek is éppen elegek lettek.

Ami egy kis szálka, hogy lehet hogy nem is a régi táppal volt a baj hanem az alaplapi csatlakozóval.
Eddig az ideiglenes tápról működött, de most hogy rádugtam az újat ugyan úgy indul leállt.

Lehet a ház kialakítása végett a kábel húzza lefele a csatlakozót és az nem érintkezett rendesen, megmozgatva, felfele megfeszítve működik minden, így nem bánok semmit.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#93452) zazahoho


zazahoho
őstag

Sziasztok!

I3 4170
gtx 960 vagy 970
1 db ssd
2 db hdd

Ehez keresnék jó minőségű tápot, lehetőleg 3-5 év garanciával.
400-450 W körülire gondoltam.
Mit ajánlanátok?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#93453) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Tápot keresnék a következő konfighoz:

i3-4330, 8GB Ram, 1 db SSD, 1 db 3,5" HDD, 1, 2,5" HDD, egy 750Ti.

Jelenleg egy FSP400-APN van, a probléma vele, hogy nagyon hangos/idegesítő ventilátor hangja van.

A táp egy jól szellőző mini itx házba kerülne, de nem kell moduláris, elférnek a kábelek. (node 304)

Lehetőleg olyat szeretnék, aminek abszolút nem hallom a hangját :U keret max 15k

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#93454) korion


korion
senior tag

sziasztok!

van egy olyan gondom,hogy hiányzik egy kábelem ehhez a táphoz!(DPS-500XB A)

és innen hiányzik egy kábel

Az a kérdésem,hogy ki tud segíteni ebben?
van másik tápból Pci-E kábelem ami látszatra olyan,de inkább a közönség segítségét kérem :D

előre is köszönöm!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#93455) ló úr válasza DopeBob (#93453) üzenetére


ló úr
őstag

Jó is legyen, halk is és olcsó is? Egyéb kívánság? Esetleg Gold, vagy Platina hatásfok :D ?
Viccet félretéve Be Quiet Pure Power L8 350-400W pl. Ezek halkak és FSP belűek.
Egyébként az az FSP nem szokott hangos lenni :S A venti makkanhatott meg :(

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93456) Turbolada II válasza ló úr (#93455) üzenetére


Turbolada II
őstag

Az a baj, hogy ezeknek a Yate Loonoknak szép száma pusztul el idő előtt.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#93457) DopeBob válasza Turbolada II (#93456) üzenetére


DopeBob
addikt

350-APN-ből rengeteget használtunk céges gépekben, hangtalanok, ezért vettem ilyet, de holnap viszem vissza, hogy kenjék a hajukra, és teljesen elbizonytalanodtam... mivel új, nem akarom bontani.

MZ/X

(#93458) ló úr válasza Turbolada II (#93456) üzenetére


ló úr
őstag

Oke, de akkor mit tudsz neki ajánlani? Most érted, mindenki dobálózik itt a 10-12 ezrekket, h jujj nagyon jólegyen,mert látják, h lehet venni 6k-ért is 500w-os "tápegységet" Szóval amíg az emberek ezen akarnak spórolni nem tudsz mit tenni. 2-3 ezerrel kéne megtoldania a keretet, vagy max 5-el, ami szerintem nem olyan nagy érvágás, és kapna normálisat. De ennyiből más normális ami halk is meg minőség is egyszerűen nem jön ki :( :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93459) jim bcs válasza korion (#93454) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

6 pines vga hosszabbítót-toldót keress

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#93460) dqdb válasza jim bcs (#93459) üzenetére


dqdb
nagyúr

És miután talált ilyen kábelt:
1. szerelje ki a tápot a gépből
2. csatlakoztassa ezt a kábelt
3. zárja rövidre az 24 pines csatlakozón a 16 (zöld, PS_ON#, Power On) és 17 (fekete, COM, föld) lábakat, hogy bekapcsoljon a táp [link]
4. a 6 pines VGA kábelen mérje ki, hogy tényleg jó-e a lábkiosztás, a 24 pines csatlakozón tetszőleges föld és 12 voltos lábával keresztellenőrzést végezve [link]
5. ha nem, akkor forrasztás jön

Sose lehet tudni, főleg brand gyártónál nem, és ha mégsem stimmel, akkor abból nagy füst lesz ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#93461) jim bcs válasza dqdb (#93460) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Most mondjam azt, hogy a táp élből kuka, erre voltál kíváncsi? :U Nekem ne mutasd be, hogy hogyan kell elindítani egy tápot, hidd el én tudom.
Igen, részemről kuka. Nem tudsz mindenkinek a kedvében járni, ezt el kell fogadni, de ezt is tudod mivel ugyanúgy ott vagy a tápos topikban mint én.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#93462) Graphics válasza dqdb (#93460) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Forrasztani akkor se kell, csak a tűket átcserélni az adapteren :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93463) korion válasza jim bcs (#93459) üzenetére


korion
senior tag

köszönöm!!
hogy én erre miért nem gondoltam! :)

sajnos csak olyat találtam ami 2 db molexra osztja!
az is jó?utána molexről vga-ra?
nem találtam itthon ilyen hosszabbítót! :(

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#93464) Graphics válasza korion (#93463) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Persze.

Molexrol is mehet, biztonsagosabb is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93465) korion válasza Graphics (#93464) üzenetére


korion
senior tag

köszönöm mind2-nek! :R

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#93466) zozó72


zozó72
csendes tag

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy AMD Athlon II X2 270 2 magos AM3 CPU ketyeg egy ASRock N68C-GS FX AM2/2+/AM3/3+-os alaplapban, úgy szeretnék egy picit gyorsítani a gépemen, hogy ne kelljen sem a gyári AMD CPU hűtőt sem a jelenlegi FSP FSP400-60APN 400W tápegységemet cserélni a CPU csere miatt.

Ha egy AMD FX-4300 AM3+ -ra váltanék szerintetek ez megoldható lenne?

Várom a válaszotokat!

Üdvözlettel:

Zozó

(#93467) Sethdobaloah válasza Sethdobaloah (#93450) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Kicsit nézegettem: fsp hyper m 500 19k a közeli boltban, a modularitása elég vonzó lenne nekem.
Ajánlott még ez a táp?
12V single rail-t ír, ez tuti elviszi az r9 380-at nem?

...csak én vagyok helikopter?

(#93468) ló úr válasza Sethdobaloah (#93467) üzenetére


ló úr
őstag

Az azt jelenti, h a 12V-os ága egyben van :D (ez így a jobb) Az Amper a lényeg és biztos, h elviszi :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93469) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem.
Van egy Dell Optiplex 780 SFF gépem, amibe elfüstölt a táp.
Szétszedtem én úgy láttam, hogy csak egy kerámia kondenzátor durrant el, de egy műszerész azt mondta, hogy valami vezérlés elromlott, nem lehet javítani.
A táp elég speciális, ilyen:
.
Méretei: 8*6*21cm
Próbáltam keresgélni a neten, de szinte lehetetlen ilyen tápot találni, ha van is 20.000Ft körül, ami igen borsos, ennyit ér maga a gép... Tanácsot szeretnék kérni, hogy szerintetek mi lenne a megoldás? Ahogy néztem TFX táp nem fér bele, még akkor sem ha kiveszem a dvd meghajtót... Paneltáp nem tud 230W-ot, vagy ha igen drága...
Szerintetek?

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#93470) mcganyol2


mcganyol2
csendes tag

új CTG-550-80P-B nagyon olcsón (12k) tudnék beszerezni, ennyit megér ez a táp szerintetek?
Kicsit ilyesztő, hogy alig van róla leírás a neten és chieftec oldalán az a-80 seriesben ez a model nem is szerepel ?

[ Szerkesztve ]

(#93471) nickjames válasza DR|FTK|NG (#93050) üzenetére


nickjames
tag

"EVGA Supernova GS 550 > Ez volna a legjobb, Seasonic G belsős, félpasszív/hibrid"

Végül az itteni javaslatokból az EVGA 550GS lett a befutó. Már lassan egy hete fut a gépben, és a többi komponensnek is köszönhetően tényleg halk rendszer lett az eredmény. Moduláris kivitelének és "lapos" vezetékezésének köszönhetően a szerelés is rendben volt, bár a nem épp műszerész pontosságú kezemmel egy Bitfenix Phenom házban azért nem ment villámgyorsan.

Köszönöm a tippet!

nj

(#93472) syberia válasza mcganyol2 (#93470) üzenetére


syberia
veterán

Szerintem jó vétel lenne.

https://howbad.info/

(#93473) MMIX válasza bzoly (#93469) üzenetére


MMIX
addikt

Pár pixel széles színes kusza vezetékeket nem mondanám, hogy pontosan el tudnám különíteni, de ha jól látom citromsárga vezeték van középen a 24pinesben, sanszos, hogy nem ATX szabványú a táp, úgyhogy a sarki boltban vet PC tápot el lehet felejteni. De mindenképp a vezetékeket azonosítani kellene, hogy melyik mi színtől függetlenül.
Ott van a képen az a piros-fekete 2 vezetékes csatlakozó, hát olyan nincs a PC tápokon.
Fehér vezeték meg pláne nincs már rég (a -5V színe volt). Milyen csatlakozóba megy az, mert az se PC csatlakozónak látszik a 2 vezetékes mellett.

ATX 24pin

[ Szerkesztve ]

(#93474) bzoly válasza MMIX (#93473) üzenetére


bzoly
aktív tag

Talán ez jobb kép, leírás is van. [link]
A két kábel Notebook dvd íróba megy.

(#93475) Outblast


Outblast
tag

sziasztok!
Erdeklodnek hogy mit gondoltok errol a tapegysegrol.
Fater most akar venni egyet, de nem tudja melyik lenne jo.
Esetleg ebben az árban van olyan azon az oldalon amit jobban megérné?
A hardverek kérdésesek még, tuti hogy intel konfig lesz, 1 videókártyával (sztem nagyon max egy R9 390 kerülhet bele mint amilyen az enyém. nekem ahhoz egy Thermaltake Berlin van 630W). Esetleg erdemes ekkorat venni? vagy eleg egy kisebb is? hosszutavra gondolva persze.
koszi!

[ Szerkesztve ]

(#93476) scholl


scholl
tag

sziasztok!

gép :
i5-2500
ssd+hdd
8gb ram
gtx 750ti kártyát szeretnék beletenni,

miylen tápot kellene vennem?
mit ajánlotok?
(fsp hexa+ 400 asra gondoltam első körben)

előre is köszönöm

(#93477) dqdb válasza jim bcs (#93461) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ööö, a hozzászólást nem neked írtam, csak azért ment válaszként, hogy a tiédet kiegészítsem némi figyelmeztetéssel. A célom az volt, hogy körültekintő legyen, és ha talált olyan kábelt, amit fizikailag be tud dugni, akkor ellenőrizze előbb le, mert esetleg kinyírhatja vele a VGA-t.

Most mondjam azt, hogy a táp élből kuka, erre voltál kíváncsi?
Szerintem is az, ahol ilyen problémák merülnek fel kompatibilitásból, ott előjöhet más meglepetés is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#93478) ló úr válasza Outblast (#93475) üzenetére


ló úr
őstag

Minek nektek ekkora táp? :D Manapság egy MINŐSÉGI 450-500w-os táp elég bármilyen tuning nélküli egy kártyás rendszerhez :D Teljesen felesleges a 750 w. Kb milyen VGA stb lesz a gépben? Mennyi a keret?
Első blikkre:
Seasonic S12 II 430W, Chieftec Force CPS 450-500w, Seasonic S12II 520W, FSP Aurum S 400-500W, FSP Hyper M 500, FSP Hexa + 500W.
Kb ezek, de ha nem lesz bika VGA még egy 350W is sok lesz Intel mellé :)
Ez a hosszú távra gondolkodás is olyan, h a fogyasztások csökkennek, nem növekednek az évek múlásával :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93479) Outblast válasza ló úr (#93478) üzenetére


Outblast
tag

irtam hogy max egy R9 390 8GB lesz benne mint az enyem, ami mellett egy Thermaltake Berlin 630W van nekem az 20k.
Nem tudom minek neki ekkora én is mondtam hogy felesleges, de azt mondta kikérné a szakik véleményét is :)
Erről az oldalról tudnál nekünk esetleg valamit ajánlani? Gondolom ha más nem egy ilyen mint nekem van neki is elég lenne, de ha van ami jobb ár teljesítményben akkor kivele :) (sajna itt nincs seasonic)
köszi.

(#93480) MMIX válasza bzoly (#93474) üzenetére


MMIX
addikt

Korabeli donorgép ( Dell Optiplex 755 SFF ?), vagy esetleg a bolt tudhat cseretápot, ha van szétbontott gép. Google hasonló tápot mutat (ha jól láttam), mint az elromlott tápod.
Dell márkaszerviz?

[ Szerkesztve ]

(#93481) pk2


pk2
tag

Üdv urak!
Melyik táp jobb, ill melyiket ajánljátok egy lassan kiöregedő fsp 400-as helyett, vagy ha van más ebben az árkategóriában ami jobb az is jöhet.
Chieftec iARENA GPA-500B
FSP FSP460-60HCN

(#93482) Graphics válasza pk2 (#93481) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FSP

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93483) pk2 válasza Graphics (#93482) üzenetére


pk2
tag

Köszi.

(#93484) ló úr válasza Outblast (#93479) üzenetére


ló úr
őstag

Elég sz@r a választêk. Én [FSP Raider] ezt venném ha csak ez a bolt jöhet számításba. Ez hidd el elég mindenre, fekete,van sok sok csatlakozója és minőségi. Ventija kb közepesen hangos, nem zavaró szint és egy r9 380-390 mellett nem ez fog hallatszodni :D
Ez szerintem jobb a Berlintől, a Cooler Master meg gagyi belsős, szóval azt ne :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93485) bzoly válasza MMIX (#93480) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi a tippeket próbálkozom...
Ha nincs más át kell építenem másik házba...

(#93486) Sethdobaloah válasza ló úr (#93468) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

FSP 400W Aurum S Gold szintén ott az ajánlott tápok listáján, szintén single rail 12V -os elrendezés.
De jobb a hatásfok, és csak 400W, tehát az én elméleti max 300W-os fogyasztásomhoz jóval közelebb van.

Inkább ezt venném, a modularitás nem különösebben szempont, csak a Hypernél ugyanannyiba kerül modulárisan is.

Erre konfigra ez is a táp is jó választás lenne? (r9 380 + i5 3470)

...csak én vagyok helikopter?

(#93487) ló úr válasza Sethdobaloah (#93486) üzenetére


ló úr
őstag

Igen, elég neki. Azért a Hypert ne emlegessük az Aurum szintjén. Utóbbi sokkal jobb táp :) El fogja vinni lazán a konfigodat, csendesebb is a Hypernél.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93488) dfvgjbhzjknb válasza jim bcs (#93386) üzenetére


dfvgjbhzjknb
csendes újonc

Köszi a válaszokat. Approx mint táp lehúzva. De miben rejlik, hogy sz@r? Én i5 gépben használom pár éve. Most aktuális játékok ill. 3D modellezéssel pörgetem a cuccot. Mitől kell tartsak?

(#93489) Ribi válasza dfvgjbhzjknb (#93488) üzenetére


Ribi
nagyúr

Probléma sosem a normális működésnél van, hanem a védelmek hiányában, amikor valami gáz lesz a táppal akkor ne vigyen magával semmit. Régi suzuki is tökéletes autó, csak ne ütközz vele, mert ...

(#93490) ló úr válasza dfvgjbhzjknb (#93488) üzenetére


ló úr
őstag

Attól, ha pukkan, akkor bye bye i5 :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93491) MMIX válasza MMIX (#88937) üzenetére


MMIX
addikt

Íme a kis DC-DC típusú új Corsair CX-ek.

5 év garancia. Szivárvány mentes vezetékek.

450/550/650W

[ Szerkesztve ]

(#93492) dfvgjbhzjknb válasza Ribi (#93489) üzenetére


dfvgjbhzjknb
csendes újonc

Így már világos. :Y

(#93493) ló úr válasza MMIX (#93491) üzenetére


ló úr
őstag

CWT ez is? Mennyire jók ezek minőségre?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93494) MMIX válasza ló úr (#93493) üzenetére


MMIX
addikt

Nem tudom biztosra, valószínűleg CWT, teszt lesz majd nemsokára, gondolom. (belső képet még nem találni)
A német Vengeance nevű verzió ugyan ez, csak az osztott ágas lesz.
A minőségben bízhatnak, mert a régebbi CX-ek 3 év garanciások, nem 5.

[ Szerkesztve ]

(#93495) ló úr válasza MMIX (#93494) üzenetére


ló úr
őstag

Majd kiderül. CWT-ben is van jobb meg rosszabb minőség. Remélhetőleg ide a jobbikat rakták.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93496) korion válasza Outblast (#93475) üzenetére


korion
senior tag

ennyiért nem jó!!!

2 vga-s rendszered lesz,h ekkora tápra van szükséged?

üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#93497) Joci10


Joci10
őstag

Üdv!

Egy összetett kérdéscsokrom lenne, aminek a megválaszolására kérem a segítségeteket!

Először is egy új géphez keresek tápot (i5-4590+VGA (még nem eldöntött) - így a 450W körülieknél keresgéltem), és a korábbi ajánlásaitok illetve a témaindítóban lévő docs-ban lévő ajánlások alapján a HEXA+-os FSP lett volna az első választásom (a tanácskérők 'szokásos' csapásiránya lenne számomra is a fő: a csendes működés), csak aztán vettem észre, hogy nincs bekapcsológombja (vagyis a keret is látszik: 15-20k körüli lenne). Így jöhetett a következő választás, aminél megakadtam. A boltban, ahonnan venném 'csak' 8-as van a BQ System Power típusból, de az S7-es szerepel az ajánlottak között (a 80Plus minősítés is más: a régi bronze-os, az 'új' meg 'csak sima'). Ettől függetlenül ez jó választás lehet, vagy inkább akkor már egy Hyper-es FSP?
Illetve ha esetleg a félmodularitás is szóba kerülhet a csendesség mellett, akkor a Hyper M 500 lenne az egyedüli választási lehetőség; vagy van másik ajánlott, ami még nem túl nagy teljesítményű és a keret környékén van?

Valamint ezekhez kapcsolódóan felmerült bennem, hogy a Corsair CX/CS (CX-M) régebben jó választás volt, most viszont már nem írjátok. Az árazás (túlárazás) miatt, vagy a belsőben van valami gondja? Ugyanígy a Thermaltake 'városneves' tápjai ajánlásait is láttam jópár hónapja, de mostanra már ezek is eltűntek; itt is hasonló a 'gond'?

Előre is köszönöm annak, aki veszi a fáradtságot, és a kérdéseimre válaszol! ;) :)

(#93498) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Egy alapgéphez milyen olcsó de jó tápot ajánlottok?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#93499) Ribi válasza 7Heads Drago (#93498) üzenetére


Ribi
nagyúr

Összefoglaló olvasósat. :P

(#93500) Sethdobaloah válasza ló úr (#93487) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

400-as aurum s gold lett végül. Köszi a segítséget mindenkinek!

...csak én vagyok helikopter?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.