Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85401) -KP-


-KP-
addikt

s12g / G is cicereg? remélem nem..

(#85402) Shing válasza Graphics (#85400) üzenetére


Shing
őstag

Tuti, kb. 1 hete tettem be a gépbe és rögtön feltűnt. Nem is sima ciripelés, hanem kifejezetten az az idegesítő elektromos zaj. Annyi, hogy ilyenkor a gyári AMD hűtőm még ezen is túltesz, így nem hallom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85403) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Tápegységet szeretnék az alábbi konfighoz. CPU Tuning és dedikált VGA nem lesz. IGP-vel fogom hajtani.

Fontos szempont, hogy halk legyen és megbízható. Nem akarom teljesen kicentizni a teljesítményt, de ti biztos tudjátok, hogy milyen táp az amivel biztonságosan elmegy ez a gép

Nem tuti, hogy pontosan ezek az alkatrészek lesznek, de ebbe az irányba fogok elmenni mindenképp. Max apró változtatások lehetnek.

Ár/értékben keresem a legjobbat számomra. 10-15k között szeretném megúszni a vásárlást, ha az elvárásaim szerint ez megtehető. Ha ennél olcsóbb megoldások is vannak ehhez a felhasználáshoz és igényekhez akkor persze jöhet. Ameddig elmennék az max 20k, ha nagyon muszáj, de semmiképp ne ez legyen az irányár.

CPU i5-4590
Ház Nanoxia Deep Silence 4
Alaplap MSI H97M-G43
CPU Hűtő ALPENFÖHN Brocken ECO
Ram G.Skill - F3-2133C10D-16GAB
HDD Western Digital Caviar Blue 1TB
SSD SAMSUNG 250GB 850 EVO
Monitor Acer G247HLbid

Előre is köszönöm a segítséget.

(#85404) dannyl válasza nemethchek19 (#85403) üzenetére


dannyl
addikt

Be Quiet! S7 350. Még ez is sok bőven. A 300W-s verziót is veheted nyugodtan. Ennek a confignak 200W-s táp is elég lenne amúgy.

Más: Az XFX XTR 550 Nálam NEM cicereg. Nem is hallom. Csak gondoltam megosztom, ha már ez a téma :))

[ Szerkesztve ]

(#85405) Savanya válasza -KP- (#85401) üzenetére


Savanya
addikt

Mivel kb 55% -on terhelem max , ezért nincs hangja . Nem is cicereg . Egyetlen bajom vele hogy MATX-be hosszúak a kábelek .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#85406) nemethchek19 válasza dannyl (#85404) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Hang és Zeneszerkesztéshez kellene a gép, aztán fosok, hogy problémák lehetnek az usb áramellátás terén.

USB 2.0-ás hangkártyát (Focusrite Scarlett 2i2) használok ami usb-ről kapja a tápot. 1-2 usb midi kontrollert meg ilyesmik. Fontos, hogy ne akadozzon a hang usb áramellátás hibából. A kontrollereknek talán nincsenek nagy igényei, a kényes probléma, a hangkártya mindig, főleg ha usb-ről kapja a tápot.

Nem igazán értek hozzá, csak gondoltam leírom hátha van jelentősége a táp választás terén.

(#85407) bismillah válasza Graphics (#85400) üzenetére


bismillah
csendes tag

Üdv.

Idióta munkatársam a i5 4590 r9 380 kombó mellé (mert egy türelmetlen állat) rakott valami 500 w os codegent.

Terhelésen leállt a gép.

Hála isten nem lett baja semminek. Átvittem a Be quiet! system power 400w ot azzal megy.

Na most az lenne a kérdés hogy ez a táp elég lenne neki? Úgyértem hosszútávra. mert ugye múltkor beszéltük az én gépemnek nagyon is elég lesz i5 4590+ gtx 970.

r9 380 nak is elég?

(#85408) Ribi válasza bismillah (#85407) üzenetére


Ribi
nagyúr

R9 380 tdp-je 190W, proci se eszik sokat.
Ha nincs tuning, akkor bőven elég.

(#85409) Graphics válasza bismillah (#85407) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ilyen muunkatársat b,szd ki az ablakon :D

Elégnek kell lennie. Igaz a BQ kétágas. én egy 500-ast betennék ,de nem Codegányt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#85410) Gaborka30 válasza Graphics (#85378) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!

(#85411) dannyl válasza bismillah (#85407) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt a hsz-t sokáig fogom linkelgetni a codegen huszároknak :DDD

(#85412) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.

A következő összeállításhoz milyen tápegységet ajánlanátok (A gépet játékra nem használom, 98% netezésre van használva):

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4600+
NVIDIA GeForce 9800 GT
Samsung SSD 840 EVO 120GB
MAXTOR 320GB-os ATA HDD
1 db SATA-s DVD író és 1 db SATA-s Blu-ray író

Ezeken felül, ha van rá lehetőség akkor +1 db SATAS HDD-t is szeretnék belerakni.

A Házam alsó tápegységes így ehhez mérten keresnék tápot.

ui.: Mivel egy FSP szünetmentes tápegységgel együtt működne ami csak ktív PFC-s tápokat támogat így mindenképp ilyet keresek.

Értékhatár: 13.000-20.000 Ft

Segítségetek előre is köszönöm.

(#85413) Viktor81 válasza dannyl (#85411) üzenetére


Viktor81
senior tag

Vannak ilyenek ? - komolyan kerdezem. En azt sem tudtam, hogy kaphato meg ez a tap, de hogy letezik, aki veszi...

(#85414) DR|FTK|NG válasza gonczip (#85412) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Be Quiet! System Power S7 350W
Thermaltake Munich 430
Seasonic SS-350ET
Be Quiet! System Power S7 400W
Thermaltake Hamburg 530
Seasonic S12II-430
FSP Raider 550

(#85415) Grózi válasza Viktor81 (#85413) üzenetére


Grózi
veterán

Általában hetente beesik egy okos,aki megmagyarázza hogy az övé évek óta gond nélkül megy... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#85416) juhiati válasza Grózi (#85415) üzenetére


juhiati
tag

Az enyém évek óta gond nélkül megy. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#85417) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Adott egy QC5000-ITX/PH alaplap amihez menne még 2 vinyó és egy ODD. A kérdésem az lenne, hogy ehhez a konfighoz milyen tápegységet javasoltok?
Fontos szempont a halk üzemelés és a hosszú távú megbízhatóság és plusz pont ha moduláris.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#85418) LógaGéza válasza aelod (#85417) üzenetére


LógaGéza
addikt

Először PicoPSUt akartam javasolni, hogy elég lesz hozzá, utánna láttam a Mini-ITXes topikban, hogy azt ajánlották, hogy a táp ventijével legyen megoldva a teljes gép hűtése. Ez esetben egy minél kisebb ATXes táp kell neked. ITX konfig mellé én a napokban raktam be egy be quiet! System Power 7 300W-os tápot, teljesen elég ide.
Modulárisból talán a legkisebb a Seasonic M12II 430W-os változata, kérdés, hogy kapható-e még valahol...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85419) gonczip válasza DR|FTK|NG (#85414) üzenetére


gonczip
tag

És ezekről a tápokról mi a véleményed:

FSP Hexa+ 400W
FSP Hexa+ 500W

Vagy sokban elmaradnak az általad említett FSP Raider 550-től?

(#85420) DR|FTK|NG válasza gonczip (#85419) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Van náluk jobb vétel is(a Hexa+ 500 szinte Raider árban van, szóval hogyha Hexa+ lenne, akkor a 400-as legyen).

Nekem A BQT! S7 szimpatikusabb, mint a Hexa(+)-k, és a belsejüket szintúgy az FSP gyártja. :K

[ Szerkesztve ]

(#85421) aelod válasza LógaGéza (#85418) üzenetére


aelod
veterán

És PicoPSU-ból melyiket lenne érdemes?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#85422) Grózi válasza juhiati (#85416) üzenetére


Grózi
veterán

Akkor használd egészséggel! ;) :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#85423) gonczip válasza DR|FTK|NG (#85420) üzenetére


gonczip
tag

FSP Raider 550 vs BQT! S7

A kettő közül melyiket választanád?

[ Szerkesztve ]

(#85424) LógaGéza válasza aelod (#85421) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én kerettől függően ilyet egy ilyennel próbálnék, de azért a biztonság kedvéért kérdezz rá a HTPC-s topikban, nekik azért több tapasztalatuk van ezzel szvsz.

Eseleg olvasd el ezt a cikket, ha egy minimális faragás belefér, akkor stabilabban meg tudod oldani.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85425) aelod válasza LógaGéza (#85424) üzenetére


aelod
veterán

Kilóg nagyon a keretből :)
Be quiet táp amit linkeltél belefér. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#85426) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#85403) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

DR|FTK|NG te mit tanácsolsz az én kérdésem megoldására?

dannyl már adott egy hasznos infót, hogy mit válasszak, de több embert is megkérdeznék: [link]

Mint írtam egy hsz-ben Hang és Zeneszerkesztéshez kellene a gép, aztán fosok, hogy problémák lehetnek az usb áramellátás terén.

USB 2.0-ás hangkártyát (Focusrite Scarlett 2i2) használok ami usb-ről kapja a tápot. 1-2 usb midi kontrollert meg ilyesmik. Fontos, hogy ne akadozzon a hang usb áramellátás hibából. A kontrollereknek talán nincsenek nagy igényei, a kényes probléma, a hangkártya mindig, főleg ha usb-ről kapja a tápot.

Nem igazán értek hozzá, csak gondoltam leírom hátha van jelentősége a táp választás terén.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#85427) gk004


gk004
tag

Most tervezek új konfigot venni, tudnátok segíteni, hogy milyen tápot válasszak lécci? A konfig még nem végleges, de kb ilyen lesz:

CPRU: i5 6600K
Lap: Asrock z170 Extreme4
RAM: Hyperx fury cl15 4x4gb ddr4
HDD: Hyperx SSD + 2-3 HDD
VGA: valamilyen gtx980

Szóval ehhez mekkora táp kell, figyelembe véve azt, hogy pár év múlva a procit, meg a vga-t cserélni fogom?

A mostani gépemben egy Corsair HX520W van, megkímélt állapotban :) Esetleg az még elvinné?

CMDR Blian

(#85428) LógaGéza válasza nemethchek19 (#85426) üzenetére


LógaGéza
addikt

Külső tápellátásra nem gondoltál?
Esetleg most jut eszembe, van olyan talán Asus alaplap, amin komolyabban van véve az USB-k tápköre, de most nem jut eszembe hirtelen, hogy melyik...

aelod
Jó választás még így is :R Annyi lett volna az előnye a picoPSUs megoldásnak, hogy teljesen hangtalan lett volna.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85429) kukulec válasza LógaGéza (#85424) üzenetére


kukulec
őstag

helló, ezeken a pico-kon van csak egy sata meghajtása lehetséges?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#85430) nemethchek19 válasza LógaGéza (#85428) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Egy aktív usb hub-al lehet megoldom majd az audio interface tápellátását. Egyszerűbb végül is.

(#85431) LógaGéza válasza kukulec (#85429) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyennel akár 3 is :)

nemethchek19

Viszont akkor ne a legolcsóbbat vedd, hanem olyat amiben van valami védelem is, és ha végeztél a melóval/nem használod épp, akkor húzd ki a HUBból is a tápot, nehogy egy túlfesz miatt búcsút mondj a Scarlettnek :)
Végül milyen alaplapot vettél? Ha az MSI Z97 U3 Plusnál maradtál, akkor nincs ilyen gondod, az elbírja. Ha H97M-G43-nál - na azt nem tudom :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85432) nemethchek19 válasza LógaGéza (#85431) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Hát az az igazság még nem vettem semmit. Kicsit lassú a folyamat így nyáron. Remélhetőleg szeptemberre már meg lesz a gépem.

H97M-G43-at gondoltam, de mindig jön egy kérdőjel. MSI Z97 U3 mellett akkor nem is lenne szükség usb hubot használni? Bár nem akartam Z-s alaplapot nem tuningos cpu-hoz.

mATX ház lesz egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#85433) LógaGéza válasza nemethchek19 (#85432) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én se tuningolok, mégis Z-s lapom van :)

Nem hiszem, hogy szükség lenne. Azt a lapot Bitcoin bányászathoz tervezték, az USB-s Minereknek meg sokkal jobban kell a stabil 5V.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#85434) DR|FTK|NG válasza gonczip (#85423) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

FSP Raider 550: Erősebb, DC-DC áramátalakítás(12V > 5V és 3,3V), butított FSP Aurum belsőre épül, de a hangjára néhányan panaszkodtak.
BQT! S7 350W/400W: Gyengébb(de ez is elég), szintén FSP belsős, ennek a hangjára eddig nem hallottam panaszt.

Röviden: Akkor válaszd az FSP-t, ha kell a sok amper, a BQT!-t akkor, ha érzékeny vagy a zajra, és szeretnél 4-6k-t spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#85435) gonczip válasza DR|FTK|NG (#85434) üzenetére


gonczip
tag

Az árba belefér mind2, a biztosító kifizeti. Nehéz döntés. Te melyiket választanád? :-)

(#85436) dannyl válasza gonczip (#85435) üzenetére


dannyl
addikt

Van pcx-nél aurum 500W 20k-ért. Ez belefér?

(#85437) DR|FTK|NG válasza gonczip (#85435) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"...a biztosító kifizeti."
Mennyit fizet maximum? :DDD :DDD
Egy Seasonic Platinum nem rossz táp. :))

Én ehhez a géphez a BQT!-et választanám.

[ Szerkesztve ]

(#85438) gonczip válasza DR|FTK|NG (#85437) üzenetére


gonczip
tag

30-35K körül de abban benne van egy 13K-s szünetmentes is.

(#85439) gonczip válasza dannyl (#85436) üzenetére


gonczip
tag

Ipon-ban szoktam vásárolni. A PCX mennyire megbízható?

(#85440) dannyl válasza gonczip (#85439) üzenetére


dannyl
addikt

Szerintem jobb mint az ipon. Olcsóbb, meg segítökészebbek. Nekem ök a kedvencek. 4 gépet raktam össze náluk. Mindenre gyorsan reagálnak. És nem, nincs pcx érdekeltségem/részvényem :DD

[ Szerkesztve ]

(#85441) gonczip válasza dannyl (#85436) üzenetére


gonczip
tag

Nem látok 20K-ért 500W-os Aurum-ot.

(#85442) dannyl válasza gonczip (#85441) üzenetére


dannyl
addikt

Jaj, felment 2k-val. Tegnap eskü annyi volt még. 20700 körül.

(#85443) gonczip válasza dannyl (#85442) üzenetére


gonczip
tag

:-( Egyébként ez az Aurum mennyivel komolyabb táp mind a Raider? Illetve mit jelent az S megjelölés az Aurum után?

(#85444) dannyl válasza gonczip (#85443) üzenetére


dannyl
addikt

Újabb és elvileg jobb cuccok vannak benne, mint a simában. [link]

A Raider gyengített aurum. Csúnya kifejezés, mert nagyon jó a raider is. A Raider 80+ silver, az aurum 80+ gold 90% hatásfokkal.

(#85445) gonczip


gonczip
tag

Akkor a következő kérdésem.
FSP Aurum S Gold 400W vagy FSP Raider 550?

(#85446) Grózi válasza gonczip (#85445) üzenetére


Grózi
veterán

Én az Aurum-t választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#85447) MMIX válasza MMIX (#85389) üzenetére


MMIX
addikt

Kifelejtettem tegnap a hírekből, hogy van a boltokban Corsair RMi 650-1000W

Itt olvasható a RM vs. RMi vs. HXi egyezőségek és különbségek.
-----------------------------

Ha valakit érdekelne, hogy ki gyártja az újabb ENERMAX ipari tápokat (IPC Power): AcBel Polytech

[ Szerkesztve ]

(#85448) dannyl válasza gonczip (#85445) üzenetére


dannyl
addikt

Ha csak ehhez a géphez lesz, vagy a jövöben nem tervezel erömüvet építeni, akkor az aurum. Amúgy egy i5 4590 + gtx 970 kombóhoz is untig elég a 400W. + az aurum kábelei harisnyázottak, a Raideré nem.

(#85449) DR|FTK|NG válasza gonczip (#85445) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Részemről az Aurum S 400.

(#85450) MMIX válasza tornas (#85148) üzenetére


MMIX
addikt

ENERMAX már el is kezdte a Skaylake Ready-t. :) tegnapi dátummal.
"Skylake ready! mit Enermax Netzteilen"


Ugyanaz a C6/C7 energiagazdálkodás van ennek is, ha be van kapcsolva a BIOS vagy UEFI-ben, mint a Haswellnek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.