Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154101) Rowon válasza jeni (#154098) üzenetére


Rowon
veterán

:))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154102) Rowon válasza MMIX (#154099) üzenetére


Rowon
veterán

Meg a Corsair se, de ők is megmondták már az elején, hogy az ő tápjukon nem lesz ilyen csati.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154103) jeni válasza Rowon (#154102) üzenetére


jeni
félisten

Azért furcsállom,hogy ha maga a megnevezett tápegységen nincs már ilyen, amúgy nem ott szoktak leégni a dugónál hanem a VGA kártya csatlakozási pontnál vannak a gondok többségében. Nem megfelelően vagy kilazult csatlakozási pontnál melegszenek fel és gyulladnak ki.
12V-2x6 jön ki helyette ami némi módosítással stabilabb összeköttetést jelentenek majd.
Ezért is voltak a kísérletek, javítások ez ügyben.

(#154104) KAMELOT válasza jeni (#154103) üzenetére


KAMELOT
titán

Kábel legyen 600W megjelölésű és rendesen legyen csatlakoztatva.
Esetleg jobb ha egy profi csinál kábelt, mindjárt 90 fokos töréssel, így elkerülve a kábel törését vagy a csatlakozóban való elmozdulását. Ilyen esetekben még nem volt gond.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154105) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Gondoltam veszek egy Seasonic Focus GX 850W ATX 3.0-at de most nézem, hogy a Gigabyte Ultra Durable 1000W v2 most leárazva olcsóbb lenne picivel.
Milyenek ezek a Giga tápok? Felejtsem el és maradjak inkább a bevált Seasonicnál?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#154106) KAMELOT válasza rup1u5 (#154105) üzenetére


KAMELOT
titán

GB UD1000
Jó olvasást :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154107) Pörp válasza KAMELOT (#154106) üzenetére


Pörp
senior tag

250W felett 35dB-el süvít a 120mm-es venti benne, nem a leghalkabb táp...

(#154108) rup1u5 válasza KAMELOT (#154106) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Sokat ez nekem nem mond de maradok inkább a Seasonicnál.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#154109) Graphics válasza KAMELOT (#154106) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk ez a száraz pdf sokat nem segít. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#154110) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
A gépem:
ASRock B660M Pro Rs alaplap
i3 12100f
2*8gb Kingston fury beast 3200mhz ddr4
Asus rog-strix rx 570 4gb oc gaming
/később csere gtx 1660 super/
1 ssd, 2 hdd, 3 ház és egy CPU ventilátor.
Most egy Chieftec Ctg-500 80p üzemelteti.
Ennél komolyabb videókártya és processzor cserélve nem lesz hosszú távon.
Milyen tápegységet érdemes vennem?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#154111) John Rose


John Rose
aktív tag

Kifutottam az időből.
Alsó tápos házban van, jól szellőző helyen.
Igazából azért gondoltam a cserét, mert elmúlt 13 éves, bár hiba nélkül üzemel. Egy játéknál futok bele hang hibába és akkor a hálózati kártya is dobja a netet, de ezt nem gondolnám a tápegység hibájának.

[ Szerkesztve ]

(#154112) Rottweiler89 válasza John Rose (#154110) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Ide ez meg is teszi.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#154113) CriticalHit válasza John Rose (#154111) üzenetére


CriticalHit
őstag

Kár, hogy nem a jó régi Delta belsőjű híres Chieftec, mert akkor nem cserélném.
Cserére ezt választanám [link] Seasonic Focus GX -550 vagy [link] FSP Hyper 80+ Pro.

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#154114) Graphics válasza CriticalHit (#154113) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Már akkor is bőven csereérett lenne, az ezeréves kiszáradt kondik miatt is, alacsony hatásfokkal. ( Már akkor több kortársa is jobb volt) 18 éve jelent meg , maga a platform meg 20 év körüli...

Ezt múltkor azt hiszem megbeszéltük ( lehet nem veled pont, az idő megszépíti, de az akkor is már egy belépőszintű táp volt. ( GPS Delta)

Még indokoltabb lenne a csere.

A CTG modernebb konstrukció, jobb hatásfokkal, de ez csak annyit jelent, hogy belépőszinten többet adott.

De eltelt 15 év, engedjük el ezeket a régi tapokat. Elfáradnak ennyi idő után.

Enermax, Seasonic már akkor jobbat kínált. Az általad favorizalt GPS-es Chieftec egy belépő cucc volt már akkor is.

Én meg cserélném és hoznak is sok ilyen tápot, elfáradtak, pedig csak irodai terhelést kaptak, de túl sok hő miatt belül szétszaradnak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#154115) Rowon válasza Graphics (#154114) üzenetére


Rowon
veterán

Újra kell kondizni valami jó 100 forintos Ebayes kondikkal, oszt' had mennyen a kólóftutyi a Csíftekkel. ;]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154116) bluemirage válasza CriticalHit (#154113) üzenetére


bluemirage
őstag

A garázsomban van egy Chieftec CTG 500-as szivargyútósra átalakítva és arról szoktam hajtani a szivargyútós kompresszort, amikor a kocsik kerekeit fel kell fújni. De vitt már autós morzsaporszívót. Még bírja...
Más neccesebb feladatot már nem érdemes ezekre az öreg tápokra bízni. És nem is az a kategória, hogy érdemes lenne foltozni őket (ventilátor és kondi csere) és ezáltal megmenteni őket.

Meliora sunt bono inimica

(#154117) CriticalHit válasza Graphics (#154114) üzenetére


CriticalHit
őstag

Már a jó öreg Prohardver-es tesztben [link] is megkapta az Ajánlott minősítést, mint "Kielégítik a legnagyobb teljesítményigényű konfigurációkat", illetve " A Chieftec GPS-450AA-101A ajánlott mindenkinek, aki új konfigurációt szerel össze". A kiváló Delta tápok ma is jól teljesítenek sajnos csak leginkább szerverekben.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#154118) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Seasonic PX-550-re rá mernétek kötni egy 3080-at? 12700K mellett. ;]
Kábelt vennem kéne pluszba, mert 1db járt csak hozzá, amin 2x6+2pin van, ez is necces már. Most a 3070 simán megy róla, 280-300W-al sem volt baja pár teszt erejéig.

Úgy gondolom UV-val bírnia kéne, 300W alá belőném.

[ Szerkesztve ]

(#154119) Graphics válasza CriticalHit (#154117) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De a 18 évvel ezelőtti teszt napjainkban már nem releváns és nem lehet hivatkozási alap.. 18 évvel ezelőtt más szabványok, más teljesítmény szintek, más terhelések voltak...

Elöregedett.

Nem maradnak úgy a tápok, száradnak a kondik.

Azért mert akkor ajánlott volt , az nem jelenti azt, hogy a mai környezetben is az lenne.

Ezt illene figyelembe venned. Ez a táp nem lehet ma már ajánlható, sem hatasfokilag sem pedig életkorabol fakadóan.

Illetve a PH jó , hogy tesztelte, de azért egy ajánlott plecsnitpl ne dobjunk hátast. Elég szűk tesztelési fázison ment át.

Nem túl komoly tesztelési metoduson. Max egy jó szándékú review volt, a komolyabb teszteken nézted hogy szerepelt?

Az, hogy kedveled a Delta tapokat és ezt megbeszéltük egy vonatkozo teszt alatt is, ezt a régi tapot már nem teszi ajánlhatóvá.

Akkor ott abban egyetértettunk , az új szériák remek választások lennének , ha forgalmaznak itthon.

De egy PH által közel 20 éves konstrukció ajánlása ma már nem naprakész ...

A teszt nem követte le a hardverváltozásokat sem!
Nem volt kiemelkedő akkor sem. Stabil konstrukció volt, de már akkro voltak jobbak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#154120) CriticalHit válasza Graphics (#154119) üzenetére


CriticalHit
őstag

Amit ajánlottam az a Seasonic Focus GX -550 és az FSP Hyper 80+ Pro.
Továbbra is fenntartom, hogy ha Delta belsős lenne a kérdező tápja és hiba nélküli, akkor a felsorolt konfighoz simán megtartanám.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#154121) Rowon válasza Grave_444 (#154118) üzenetére


Rowon
veterán

3080-ról olvastam még régebben, hogy 500 wattos tüskéket generál. Pont a korábbi Focus szériákról írták, hogy lekapcsolgatta őket, de ne legyen igazam. Ha annyira alul tudod feszelni mindkettőt, akkor talán jó lehet.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154122) koxx válasza Rowon (#154121) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem a 3070-nel se bírt el az 550-es focus plat táp, 9900K mellett.

(#154123) Graphics válasza CriticalHit (#154120) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én már nem, koránál fogva főleg nem.

Se a GPS-t, se a CTG-t már.

És mondom, nem azért mert kötekedni akarok ,de azért egy ilyen korú táp, ami új korában is már belépőszintű volt, nem tenném magas polcra...

( És hozzáteszem, mint azért pár szériánál ebből is makkant meg, pukkant el már itt is 6-7 év után.. )

Visszatérve a PH tesztre... Se a kondik nincsenek megemlítve.. Az a teszt azon kívül, hogy ajánlott , számodra milyen infót hordoz?

Az nem teszt, az annyi, hogy akkor kiküldte a Chieftec tesztre, mert épp bejött a piacra.. :)

Akkor itt egy másik teszt linkje visszább, ahol 450-es 365-nél lekapcsolt... [link]

De végülis engedjük el... Nincs értelme egy ennyire elavult konstrukciót fenntartani.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#154124) Grave_444 válasza Rowon (#154121) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hm, akkor lehet hanyagolom. 420W-os max fogyasztást találtam. [link]

koxx
Az mondjuk érdekes, itt 3070 Suprim X + 12700K simán megy.

(#154125) John Rose


John Rose
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Bequiet pure power 11 600w 8 hónapos és még 4 év 4 hónap garancia lenne hozzá.
Vállalható?

(#154126) bluemirage válasza John Rose (#154125) üzenetére


bluemirage
őstag

Igen. Az egy jó megoldás, ha számodra megfelelő áron meg tudod venni, ehhez a konfigodhoz.

Meliora sunt bono inimica

(#154127) koxx válasza Grave_444 (#154124) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Valami hibás '18 előtti batchből volt ami nem bírta a terhelést.

(#154128) Rowon válasza Grave_444 (#154124) üzenetére


Rowon
veterán

Hát megveszed a 3080-at, aztán, ha lekapcsolja a tápot, akkor tápcsere. Ez szerintem máshogy nem megy. Ha tetszik a VGA, akkor kár lenne nem megvenni. Csak ne Focust vegyél bele. Az a Fordban is sz*r. :D

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154129) Grave_444 válasza koxx (#154127) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tényleg, emlékszem rá.

Rowon
Pedig valószínűleg full moduláris Focus Plus kéne, mert nem fogom újrakábelezni a gépet.
Azt jól sejtem, hogy a sima Focus kábelei is megegyeznek vele? Ami még szempont, hogy 140x150x86mm lehet maximum.

[ Szerkesztve ]

(#154130) Rowon válasza Grave_444 (#154129) üzenetére


Rowon
veterán

Jó kérdés, ezt nem tudom. Esetleg nézd meg valamelyik Prime-ot, hogy azzal egyezik-e a kábel.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154131) tichiz


tichiz
csendes tag

Sziasztok! Új gép összeállítása előtt állok az alábbi alkatrészekkel: i5 12400f, rtx 4060ti, 32gb ddr4 ram, valamilyen b760m lap, 1tb pcie ssd.
Ehhez tudnátok ajánlani egy tápegységet max. 30ezer ft-ig? Előny ha csendes.
Tuning nincs tervben, gépház sincs kinézve, valamilyen kicsit szeretnék majd de nincs különleges preferencia.
köszönöm!

(#154132) phulee


phulee
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, az alábbi konfigurációt rakom össze:
alaplap: ASRock B650M Pro RS
CPU: AMD Ryzen 5 7600
CPU hűtő: gyári AMD (egyelőre)
VGA: ASUS TUF-2060 OC (ez megvan, esetleg a távolabbi jövőben cserélem)
RAM: 2*16GB DDR5
SSD: Intel 520 250 MB SSD (ez is megvan)
ház: Liam Li A4-H2O (sfx, sfx-l)

A tervezett keret 30e Ft, de kritikus alkatrész révén, ha kell hozzáteszek.

Nem tervezek tuningolni, csendes, megbízható, moduláris tápot szeretnék SFX, SFX-L méretben. Nem zárkózom el a használttól sem, ha ajánlott.

Aprón találtam esetleg egy ilyet: [link]

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#154133) KAMELOT válasza phulee (#154132) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább újat, garisat.
FSP DAGGER PRO 650W 45k

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154134) phulee válasza KAMELOT (#154133) üzenetére


phulee
tag

Köszönöm a választ, akkor csakis újban gondolkodom.
Viszont az ajánlott táppal kapcsolatban lenne kérdésem. Éppen ma olvastam pont erről a tápról a Tom's Hardware-n tesztet ( [link] ), ahol a tesztelő nem éppen jó véleménnyel volt róla. 2019-es a cikk, azóta javítottak ezen a tápon vagy egyszerűen csak a cikk szerzője túltolta? Többek között a zajosságát is kiemeli.
Nyilván elfogadom az ajánlást, egyszerűen csak kíváncsi vagyok mi lehet emögött az ellentmondás mögött. :B

Még egyszer köszönöm! :R

(#154135) KAMELOT válasza phulee (#154134) üzenetére


KAMELOT
titán

Elnézést, most néztem. [link]
Corsair-re mennyi garancia van és hova szól?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154136) phulee válasza KAMELOT (#154135) üzenetére


phulee
tag

Köszönöm a megerősítést! :R

Az sajnos közben lekerült, most egy ilyet és egy ilyet találtam. De még egyikük sem válaszolt, szóval nem tudok a garanciáról semmit.

Más tipp lenne esetleg? Kerestem meg néztem teszteket, de elég siralmas a helyzet... :O

Fentebb olvastam, hogy fórumtárs Chieftec-et vett, aminek elég jó ára van. Viszont bennem még a régmúlt él, amikor ez elég nem szeretem kategória volt. Persze azóta eltelt tizenév és csak az előítélet maradt.

[ Szerkesztve ]

(#154137) KAMELOT válasza phulee (#154136) üzenetére


KAMELOT
titán

SFX kategóriában így ez a legjobb [link]
CM V650 SFX Gold már ez is 60k.
Kicsi méret, így drágák ezek a tápok.
Amiket linkeltél nem os rosszak árban. Dagger az garis.
Akkor inkább ezt. A venti is inkább max terhelésen annyi. Alacsonyabb terhelésen szerintem nem vészes.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154138) phulee válasza KAMELOT (#154137) üzenetére


phulee
tag

Köszönöm a tippeket. Sajna az az ASUS, bármilyen szép is meg jó is, minden lélektani határon túl van.
Mivel még a ház is úton van, ezért kivárom, hogy válaszol-e a hirdető. Ha nem jön össze, akkor sajna kénytelen leszek a CM-t választani, vagy nagyon bátran belevágni a Chieftec-be ;)

(#154139) Rowon válasza phulee (#154138) üzenetére


Rowon
veterán

Használtan apróról a Corsair SF szériás tápjaira is érdemes lehet ránézni. FullHD confighoz nehogy 100k+ forintos tápot vegyél...

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154140) phulee válasza Rowon (#154139) üzenetére


phulee
tag

Kösz a tippet. Egészen biztosan nem fogok 100k+-t tápra áldozni. Inkább elfagyizzuk a családdal...

(#154141) berke89


berke89
junior tag

Sziasztok, corsair rm650 modulárist cserélnek nagyobbra. Lesz egy ryzen7800x3d, 32gb ram, jelenleg rtx 3060 ti , később rtx 4070 super kártya, 2 db nvme, és kb ennyi + az alap dolgok, mire lenne érdemes aki stabil és költség hatékony?

(#154142) palfitom válasza berke89 (#154141) üzenetére


palfitom
félisten

Elég a konfighoz a jelenlegi tápod, nem muszáj cserélni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#154143) Rowon válasza phulee (#154140) üzenetére


Rowon
veterán

Abból pár gombóc kijön. :C

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154144) KAMELOT válasza phulee (#154138) üzenetére


KAMELOT
titán

Asust mutatóba írtam. Dagger 650W használt garis 30k jó vétel.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#154145) palfitom válasza Rowon (#154143) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#154146) phulee válasza KAMELOT (#154144) üzenetére


phulee
tag

Sejtettem :D A Daggerre várom, hogy jelentkezzen a kolléga, de sajna 6 napja nem lépett be...

(#154147) phulee válasza Rowon (#154143) üzenetére


phulee
tag

Még vendégséget is hívhatunk rá :DD

(#154148) F.E.K.. válasza Rowon (#154143) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Azért az attól is függ, milyen drága az a fagylalt... egy Byakuya nem igen jönne ki pl... :DDD
(vagy egy Strawberries Arnaud ice cream... )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#154149) Rowon válasza F.E.K.. (#154148) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, meg amikor ehető arany van a fagyin, ami lehet, hogy pont egy olyan afrikai bányából származik, ahol napi 3 dollárért túrják a sarat csak azért, hogy valami kőgazdag nyugati h*lyegyerek aranyfóliás fagyit tudjon enni, mert már annyira nem tud mit kezdeni a pénzével. Feltört belőlem megint a keserűség.

Egy a lényeg, sz*r tápot ne vegyen senki! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#154150) phulee válasza F.E.K.. (#154148) üzenetére


phulee
tag

Isteni szerencse, hogy nem bírom a szarvasgombát és gyűrűre sem vágyom. :C
Bár onnan nézve ezek a tápok még a borravalót sem adják ki. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.