Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) Graphics válasza Bjørgersson (#102297) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van ami nem annyira ajánlott, meg kell nézni a listát.

Seasonic
FSP

Ezen belsők jók.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102302) varmi2 válasza MMIX (#102300) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért jobb két kisebb venti, egy nagyobbal szemben?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#102303) Graphics válasza varmi2 (#102302) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tévhit az, hogy a nagyobb venti halkabb lenne.

Nagy lapátok nagy zajt tudnak generálni. Magas hatásfokú tápnál két ilyen kisebb venti halkabb tud lenni.

Abból indulok ki ,hogy nekem is van Bronze belsős FSP tápom, és halkabb mint az ugyanolyan 12CM-es társai.

Brand gépeknél jellemzően kis ventis tápok vannak pl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102304) MMIX válasza varmi2 (#102302) üzenetére


MMIX
addikt

Nem vagyok mérnök.

Német nyelv mégy? [link]
11 Marketing-Tricks bei Netzteilen

Az ENERMAX DUO-n a felső venti se kicsi, 10 cm, a hagyományos 12cm ventiknek úgyis le van takarva egy részük.

Ezen is takarva van-e plexilappal nem tudom, teszt és kép még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#102305) varmi2 válasza Graphics (#102303) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nagyobb ventinek kisebb fordulat is elég, egyazon nyomás és légszállítás eléréséhez. Persze nem mindegy a lapát profil ez tény. Másik meg az, hogy az alap táponak elég egy 12cm-es venti, akkor ehez miért nem elég egy 8cm-es? Sajnos nem megy a német, van mikor a magyar sem. :D

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#102306) Bjørgersson válasza Graphics (#102301) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#102307) MMIX válasza varmi2 (#102305) üzenetére


MMIX
addikt

Google fordítóval próbáld meg.

A nagyobb átmérőjű venti (a táp tetején) külső része nagyon gyorsan megy (zaj), és a motor alatt nem küld levegőt az alatta lévő alkatrészekre. Több a turbulencia ez rontja a hatékonyságot és növeli a zajt.
12 cm centik drágábbak, a spórólás miatt gagyibbak lehetnek a 8cm ventiknél.
25mm vastag a venti, a bordáktól veszi el a helyet. A többi benne van a német írásban.

A táp végében lévő venti kevesebb turbulenciát okoz. Viszont a moduláris kábeleknek útban van.
Ha igény lenne rá a 8cm venti (táp végében) lehetne vastagabb a szokásos 25mm-nél. (több levegőt is tudna mozgatni)

[ Szerkesztve ]

(#102308) _Atesz válasza Graphics (#102303) üzenetére


_Atesz
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok a tesztekre, hogy igazolják-e, hogy halkabb ez a megoldás. Nekem vannak kétségeim. :)

(#102309) syberia válasza MMIX (#102304) üzenetére


syberia
veterán

Nagyobb légszállítás azonos zajszint mellett, vagy a jobban melegedő alkatrészek hatékonyabb hűtése? Esetleg mindkettő egyszerre? :)

(#102307) MMIX: Régen volt 8cm ventis Fsp tápom, ha abban lett volna még egy légkavaró, tuti nem sült volna meg benne az a két kondi amit cserélnem kellett. Szerintem ezzel a lépéssel az élettartamát szeretnék kitolni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#102310) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Megrendeltem a Kolink SFX 350W-os tápot. Kíváncsi leszek rá, gyorsba kipróbálom, aztán max ha hangos a ventije visszaküldöm a 14 napos elállás jogán.
Most néztem képeket a belsőről és teljesen ugyan az, mint a Zalman ZM350-FX, tehát akkor mind a kettőnek Sirtec belsője van. Csak a Kolink-on jobbak a csatik elrendezése számomra.

(#102311) Timyyy


Timyyy
őstag

Sziasztok!

Ez a konfigom:
Asus M5A97 Pro, AMD Phenom x4 955 @ 3.2 GHz, 2x4GB 1333Mhz CSX, Sapphire HD4770 512MB GDDR5, WD10EZEX 1TB; Chieftec 400W, Aerocool AeroEngine II ház, LG Flatron L1953S monitor.

Monitort akarok cserélni, HD-ra, nagyobbra, stb... gondolom több energiát fog felvenni, mint a mostani monitorom. (24-27 colos samsungokat néztem, egy felsőbb kategóriájút tervezek)

Az a kérdés, hogy szükséges-e tápcsere a 400W miatt? Mennyire járok ennek a határán?
Ha ajánlotok esetleg másikat, akkor pls olyan legyen, hogy a többi cuccomhoz mindhez legyen megfelelő csati, ne összeszereléskor derüljön ki a hiány... :) Mindezt lehetőleg 20, de maximum 25e Ft-ból kellene akkor megoldani.
Még 1 kérdés: nézegettem már tápokat, és mit jelent az OEM? Általában egy ezressel drágább ugyanaz a táp, ha ez is oda van írva.

Köszöntem! :R

(#102312) edari válasza Timyyy (#102311) üzenetére


edari
őstag

Monitornak nincs köze a táphoz. Általában külön kell a fali aljzatba dugni. Régebben volt nagy divat hogy a tápba dugjuk a monitort is, de ma már nem így van.

OEM: Csak magát a cuccot kapod meg, se doboz se kiegészítők.

(#102313) Graphics válasza Timyyy (#102311) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem értem...

Mi köze a nagyobb monitornak a fogyasztáshoz. Külön kap áramot, nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102314) Timyyy válasza Graphics (#102313) üzenetére


Timyyy
őstag

De igen, csak mivel annyira nem értek a dologhoz, azt gondoltam valamilyen módon a gépből is kap valamit. :D

(#102315) Graphics válasza Timyyy (#102314) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor maradhat minden a jelenlegi állapotban

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102316) hackeeeee válasza Graphics (#102313) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet akár olyan tapja, amire ráköthető a monitor. :) bár nem hiszem, hogy ilyenről lenne szó.

Véleményem szubjektív...

(#102317) _Atesz válasza Timyyy (#102314) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha nagyobb felbontású monitorra váltasz, akkor - főleg játékok alatt - valamivel jobban meg lesz izzasztva a gép. Ez eredményezhet fogyasztásbeli növekedést is.
Ha eddig elég volt a tápod, akkor valszeg nem ez lesz a vízválasztó.

(#102318) _Atesz válasza hackeeeee (#102316) üzenetére


_Atesz
addikt

Teljesen mindegy, azokon a tápokon se a táp szolgáltatta az energiát a monitor számára, csak le volt osztva a 230V, így kevesebb konnektor helyet foglalt a számítógép.

[ Szerkesztve ]

(#102319) Timyyy válasza _Atesz (#102317) üzenetére


Timyyy
őstag

Szuper, köszönöm a válaszokat, akkor elvileg a táp várhat januárig. :))
Viszont azért ajánlhatnátok valamilyet a fent említett cuccokhoz, mert akkor felírom magamnak, aztán addig is lesem az akciókat. :U

(#102320) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Legyetek szívesek, tegyétek nekem halksági sorrendbe a következő tápokat:
- FSP350-60APN
- FSP250-60HHN
- Chieftec Force CPS-350
- BQ System Power B8 300w (bár ez nem tudom, milyen beles)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#102321) _Atesz válasza Timyyy (#102319) üzenetére


_Atesz
addikt

A jelenlegi konfigod max. 230W TDP-t jelent, a valóságban nem tudsz 200W fölé menni DC oldalon.
Lesz VGA fejlesztés?


Pgraph

A sorrend:

1., BQ System Power B8 300w (leghalkabb)
2., Chieftec Force CPS-350
3., FSP350-60APN / FSP250-60HHN (ugyanaz a venti van bennük, idővel kikophat és zajosodhat)

Nem tudom milyen a System Power B8 bele, de az olcsóbb System Powerek nem szoktak ajánlottak lenni, inkább kerüld.

[ Szerkesztve ]

(#102322) Pgraph válasza _Atesz (#102321) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Köszönöm!
Igen, gyanítom én is, hogy ez a BQ inkább Tesco-gazdaságos kivitel lehet.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#102323) _Atesz válasza Pgraph (#102322) üzenetére


_Atesz
addikt

Csak a 600W-os sima 8-asról van annyi infóm, hogy egy olcsóbb HEC belet rejt. Tesztben ugyan nem vizsgázott rosszul, de a HEC inkább a kerülendő OEM.
A B8 lehet teljesen más belsőt jelent, de így látatlanba, infó nélkül inkább jobb kerülni.

(#102324) Pgraph válasza _Atesz (#102323) üzenetére


Pgraph
aktív tag

Igazából már régebben letettem a vételi voksom a kis 250W-os FSP HHN mellett, csak most rendelem a konfigot és mivel az asztalon lesz a gép, a hangja miatt merült fel bennem, hogy van-e jobb alternatívája esetleg ebben az alsó árszegmensben...
A Chieftec ebből a szempontból ígéretesebb ezek szerint, bár annak a belsőjéről se nagyon van infóm. (Van egy régebbi Chieftec GPS-450AA-101A-m, az mondjuk Delta beles, de ez nem hiszem, hogy az.)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#102325) Timyyy válasza _Atesz (#102321) üzenetére


Timyyy
őstag

Fogalmam sincs mi az a tdp és dc...
A videokártyám lehúzza a rendszert vagy mi? :) Nem terveztem cserét mert nem tartottam gyengének.

(#102326) Loco7us válasza Timyyy (#102325) üzenetére


Loco7us
tag

Akkor miért akarsz új tápot venni? Lecséreled a procidat? Tápot akkor szokás cserélni ha valalmi miatt többet fogyaszt a géped ami általában videókártya csere szokot lenni. (esetleg ha elfüstöl akkor se árt)

(#102327) Loco7us


Loco7us
tag

Ugye egy régi 350 Codegen tápnak elvileg el kéne vinnie ezt a lapot ugye? a videókártyának nem kell tápcsatlakozó. csak egy vinyó lesz.
Azért kérdem mert ugye a lapon van egy 24 es tápcsati meg egy 8 as. A tápon viszont csak 20 as meg 4 es van. A haverom szerinte simán viszi én azért megkérdezem itt is. Ha rosszul kötem be akkor lehet leégetem az alaplapot? Közbe megnéztem a 20 as tápcsatlakozó elvileg csak egyfajta képpen megy be. De a 8 as nál nem tudom melyik a fontosabb.

(#102328) Balathruin válasza Loco7us (#102327) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem hagyd azt a tápot, nem a csatlakozó lesz oda kevés.
Amúgy a 20 és a 4 pin is egyértelmű hogyan megy a helyére, nem lehet rosszul bekötni max erőltetéssel.

(#102329) Graphics válasza Loco7us (#102327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, el kéne vinnie... Szó szerint!

Erre gondoltál Te is? Le fog az égni magától is, ha ezzel a táppal próbálkoztok...

Pár ezresért lehet venni 300-as FSP-ket, azok legalább tudják is a valós teljesítményüket..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102330) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Hali.
Mi a véleményetek a következő taprol fsp hyper 700m[link]

Következő gépbe lenne
6600k
16g ram
Radeon rx480 oc
1 tb vinyó
250gb SSD

Köszi

Ha lenne javaslatotok más tápra ha ez nem jó 25k-ig?

[ Szerkesztve ]

(#102331) Graphics válasza gainwardgs (#102330) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, de felesleges ekkora :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#102332) gainwardgs válasza Graphics (#102331) üzenetére


gainwardgs
addikt

Gondolok a jövőre havernak lesz a gép és ő nem gyakran cseréli a cuccokat max 4 év után.

(#102333) gainwardgs válasza Graphics (#102331) üzenetére


gainwardgs
addikt

Vagy esetleg corsair CS650M??

(#102334) pengwin


pengwin
addikt

Üdv!
Adott az alaplapomon olvasható PC (i7-3770T, 16GB RAM, 1-1db SSD, HDD, ODD, FSP Hexa+ 400), ami jelenleg fejlesztés alatt áll.
A kérdésem az lenne, hogy
1. vajon a táp elbírna egy R9 290/390-es VGA-t, vagy ezekhez inkább egy méretesebb PSU ajánlott?
2. Ha nagyobb kéne, akkor melyiket ajánlanátok?
A jelenlegi tápnak 2db 12V-os ága van, az egyik 17 a másik 15A-t bír, összesen 384W-ig, szóval szerintem bírnia kellene, még ha kicsit határeset is.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#102335) Scooby válasza _Atesz (#102018) üzenetére


Scooby
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen! A CM már sok a pénztárcámnak. Az EVGA-t néztem sehol sem kapható, csak rendelhető, remélem még be tudják szerezni. Szerinted nem lenne biztosabb egy 700 vagy 750W-os táp?

Köszönöm
Dani

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#102336) Honzi válasza Honzi (#102013) üzenetére


Honzi
senior tag

Végre megjött a táp.
Tudtam hogy szívás lesz amit leművelnek az iponban 5 év garanciát ígértek erre a papíron meg 24 hó van.
Kíváncsi vagyok ennek mi lesz a vége addig ki se csomagolom...
Még jó hogy egy hete rendeltem meg erre itt szívatnak. :W

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#102337) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Nemtudom,hogy jó helyre írok e.A problémám a következő:elkezdet borzasztóan ciripelni a tápom,de nem mindig.aztán rájöttem,hogy csak akkor csinálja ha a klíma be van kapcsolva fűtésre.Mi összefüggés lehet a kettő között?Ha nem megy a klíma teljesen csendbe van a táp
A táp:THERMALTAKE Toughpower GOLD TP-650P 650W

(#102338) varmi2 válasza gainwardgs (#102332) üzenetére


varmi2
nagyúr

Gondolsz a jövőre? Ahogy megyünk bele az időben, minden komponens egyre kevesebbet fogyaszt. Tehát 4 év múlva ott dogunk tartani, hogy egy csúcs konfig beéri majd 200-250W, de ez tényleg a csúcs gép lesz. Úgy válassz tápot, hogy a kihasználtsága 50-80% között legyen. Mert általában ekkor a legjobb hatékonysága a tápoknak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#102339) _Atesz válasza Scooby (#102335) üzenetére


_Atesz
addikt

Üdv, ha egy GPU-s lesz a VGA, akkor tuti elég lesz.


Pgraph (#102324)

A CPS sorozatnak Sirtec bele van, megbízható. Tulajdonképpen a CTG sorozat utódja.

[ Szerkesztve ]

(#102340) Figlár válasza tomama (#102337) üzenetére


Figlár
csendes tag

Azonos áramkörön vannak? Az okozhatja. A klímák nagyfogyasztók és ha a zavarszűrése vagy más nem stimmel visszacsatolhat a hálózatra, csökkenhet a tápnak jutó áram menyisége, és egyebek.

(#102341) zolee0307 válasza pengwin (#102334) üzenetére


zolee0307
őstag

A tápot cserélném, mivel 2 ágas, és a terhelhetőségük az ágaknak kevés lesz. Egy egyágas 500-550w teljesítményű táp kell neked.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#102342) _Atesz válasza Honzi (#102336) üzenetére


_Atesz
addikt

Ilyet még nem csináltak, ne hagyd magad.


Timyyy (#102325)

Írtam, ezzel a VGA-val nem mész 200W fölé. A kérdés az, hogy tervezel-e valamilyen fejlesztést ezen a téren?

[ Szerkesztve ]

(#102343) tomama válasza Figlár (#102340) üzenetére


tomama
aktív tag

Majd megpróbálom átdugni másik konnektorba,hátha megoldódik.Akkor valószínűleg a tápnak nincs baja?
szerk:Érdemes lenne átnézetni a klímát?

[ Szerkesztve ]

(#102344) Figlár válasza varmi2 (#102338) üzenetére


Figlár
csendes tag

Maradjunk annyiban, hogy egy 1070-1080-as kártya simán felugrál 200 watt fölé, az i7-6700k 140 watt fölé. Az a csúcspontokon 340 watt felett van. OC nélkül! Plusz az alaplap ami még számottevő és már nem is olyan értelmetlen a 600+ wattos táp. Ha az általad említett, (és szerintem helyesen), 50-80% érték valós. Az Nvidia, AMD és az Intel által lekommunikált TDP meg ahány ház annyi módon számolják ki, többnyire szépen kozmetikázva. Azt csak a hűtésrendszer kialakításához szabad figyelembe venni, arra is találták ki. Nem fogyasztanak kevesebbet a mostani kütyük, csak gazdaságosabban üzemelnek.

(#102345) Figlár válasza tomama (#102343) üzenetére


Figlár
csendes tag

Érdemes, persze. A mai érzékenyebb tévék számítógépekre ez nem biztos hogy jó hatással van. Egy hálózati zavarszűrővel valsz megoldható.
Kapcsold le a biztosítékot, amiről megy a klíma és ha a számítógép áramköre is megszakad, akkor egy körön vannak.

[ Szerkesztve ]

(#102346) lsc válasza Figlár (#102344) üzenetére


lsc
nagyúr

Kicsit rosszul számolsz, a 340 W-hoz még hozzámegy kb 50 W /ez a lap, ramok és vinyók ventik fogyasztása/és annyi, máris elértünk 40W körül, tehát egy 450-es is elég, arra kell figyelni hogy a 12 V-os ágon le tudja dni a 450W-ot és kész. Ha nagyon biztosra akarsz menni legyen 500 w.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#102347) Scooby válasza _Atesz (#102339) üzenetére


Scooby
aktív tag

Szia !

Köszönöm! Egyszer volt kétkártyás rendszerem akkor megfogadtam, hogy soha többet mert csak a szívás volt vele.
Teljesítményben, vagy minőségben van bármi külömbség a CM és EVGA között? Csak az árkülömbözet miatt kérdezem.

Dani

[ Szerkesztve ]

Minek az?

(#102348) Figlár válasza lsc (#102346) üzenetére


Figlár
csendes tag

Miért is számolok rosszul???? Nem írtam oda hogy "plusz az alaplap ami számottevő"???? De oda írtam és hogy pontosítsak 45-80 watt. Plusz a perifériák és a merevlemez(ek) stb. Máris ott tartunk hogy egy "nagyongold" 500 watt is karcsú lesz. A kérdező ráadásul erősen OC beállítottságú. Olyan tápot még nem láttam, ami 90%-nál működik a legoptimálisabban, (nem hatásfokról beszélek) ha mégis létezik, akkor sem igazán jó ha folyamatosan annyival terheled. Az én tápom optimális maximuma 500 watt körül van, pedig egy EVGA 850 G2.

[ Szerkesztve ]

(#102349) holex91 válasza Figlár (#102348) üzenetére


holex91
csendes tag

"Olyan tápot még nem láttam, ami 90%-nál működik a legoptimálisabban, (nem hatásfokról beszélek)"

Mi neked az optimális működés?

(#102350) Figlár válasza holex91 (#102349) üzenetére


Figlár
csendes tag

Ez. Mondjuk. Mint látod, nem 850 wattnál-nál adja le. Inkább 350 és 500 között. Valószínűleg itt a legstabilabb is.

A gépem összfogyasztása (játék közben) 410-430 watt, ami pont bele esik a maximumba.
Igaz félre érthető volt, mert konkrétan a watt amit oda kellett volna írnom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.