Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32051) Májsztró válasza azoli09 (#32049) üzenetére


Májsztró
addikt

Az a táp kb most a határán van azzal a géppel amit vinnie kell (ha nem tévedek , majd jön Dyno , egyszer csak :D). Azt ki kellene mérni ,hogy mennyit ad le műszerrel.

Ahogy én tudom , a négymagos Intel procik elég jó étkűek , főleg ha húzva is van a rendszer. Meg elég sok jól zabáló cuccos van a tápon. Ajánlatos lenne tápot cserélned szvsz.

mod : Sztem multiméterrel ne kacatolj , mert ha rossz helyre nyúlsz menet közben akkor lehet hogy a géped bánja , vagy te magad. Főleg ha nem értesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#32052) azoli09 válasza Májsztró (#32051) üzenetére


azoli09
tag

á értem nagyon szépen köszi a segitséget ako egy darabig még birnia kéne a tápnak mig nem veszek egy másikat amugy az jo jel ha nem indult még ujra probáltam terhelni a szörös fánkal meg még közbe a procitis a everestel és nem kapcsolt ki de a 12 v ág le eset 11. egész valamenyire :R :U

(#32053) Májsztró válasza azoli09 (#32052) üzenetére


Májsztró
addikt

először : ha 5 percen belül valamit akarsz még írni , akkor a hsz-ednél van egy MOD gomb , ha azt megnyomod , még bele tudsz írni ;)

másodszor : az nem baj ha 11,xx valamennyire esik le amíg a 12V-nak a +/- 5%-as környezetében van a fesz.Tehát 11,4V az alja és 12,6V a teteje. Ha ezen kívül van akkor az hosszú távon az alkatrészeknek nem cool :)

harmadszor : Azt szokták mondani ,hogy a szoftveres mérés az nem mérés. Szóval lehet ,hogy nem is esik a feszültség , de lehet ,hogy bőven 5%-nál nagyobb az eltérés ...

(#32054) azoli09 válasza Májsztró (#32053) üzenetére


azoli09
tag

bocsi ahogy irok nem tudtam amugy megnéztem amit irtál 12.14uresjáratban terhelve csak a vga akor meg 11.88 az még jo ? :O sokat sporoltam mire meg tudtam veni a holmit és nem tudtam hogy enyire gagyi ez a táp 10000 ft be került ez a szar :Y :(

[ Szerkesztve ]

(#32055) Chaser válasza azoli09 (#32046) üzenetére


Chaser
titán

Cseréld le azt a szutykot, ha olyan cuccokra telik amiket írtál, fussa már legalább egy 10k-s GB 460SuperB-re is alájuk :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32056) Májsztró válasza azoli09 (#32054) üzenetére


Májsztró
addikt

Amit Chaser írt az egy nagyon jófajta táp. És nem is drága. Itt is van Ph aprón 8-9K körül 1-2 hónapos. Az pont jó lenne a gépedbe.

mod : amikor én vettem meg a HKC 550-es tápom akkor az is 10K volt. Kb. 2 hete homályosítottak fel itt a fórumon ,hogy az egy dolog ,hogy 550W rá van írva. De abból cirka 300-as képes úgy leadni ,hogy ne pukkanjon el. Teszt is van arról egyébként ahogy elszáll a táp :)

[ Szerkesztve ]

(#32057) (Bundás) válasza azoli09 (#32054) üzenetére


(Bundás)
addikt

Előbb írta, hogy az Everest nem alkalmas semmilyen feszültség mérésre, nem kell figyelembe venni amit jelez.
De elég lenne elgondolkoznod milyen tápegység az aminek az a márkája, hogy "TÁPEGYSÉG". :D

Egy darabig még bírja... a végén nem csak tápod kell venned. :U

(#32058) azoli09 válasza Májsztró (#32056) üzenetére


azoli09
tag

ako nincs mese veszek valamit ha megkérhetlek ajánlanál egy párat a jofajtákbol és nem drágát amivel azér tudnám tuningolni és még egy erös vga is elbirna ami málto a procim hoz mert késöbiekben le akarom váltani a vga mat egy csucsra vagy 2 db kártyamegoldásra köszi a segitségedet meghivnálak egy söre ha taliznánk :R

(#32059) vzsryl válasza azoli09 (#32058) üzenetére


vzsryl
nagyúr

FSP Everest 500W ~15k
Csak Májsztró-nak jár a sör? :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32060) Májsztró válasza azoli09 (#32058) üzenetére


Májsztró
addikt

A sörös rész jól hangzik :DDD Hávalósi vagy ?

tápajánló :

Corsair CMPSU-520HX
Corsair CMPSU-650TX
vagy az 500-as FSP Everest
esetleg még az Enermax MODU82+ 525 W

Ezeket akkor ha mindenképpen akarsz majd két kártyát a rendszerbe.
Ha nem akkor elég neked a Corsair 450-VX vagy a mostanihoz egy Gigabyte SuperB 460, vagy az FSP-ből 400-450W teljesítményűek.

(#32059) vzsryl : tudja ,hogy kinek jár :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32061) Májsztró


Májsztró
addikt

mi ez az 5. hsz-ben ? :Vörös Csillag MGTSz :F :DDD

(#32062) Dyno


Dyno
veterán

Mi ment itt.......ilyenkor vett szét az ideg :)) De jó hogy inkább Herbiet néztem

Májsztró Bogaram már hányszor átbeszéltük hogy a Q9000-rek, enm fogyasztanak sokat, ha csak nem elkezded vadul emelni az órajelet a fesszel együtt. :DDD

(#32063) Májsztró válasza Dyno (#32062) üzenetére


Májsztró
addikt

Dehogy vág szét az ideg , majd felezzük a sört amit kaptam oks ? :))
Az intel biza sokat fogyaszt , hidd el nekem , vagy állj át az erő sötét oldalára



:DDD

De viccen kívül, én azt elhiszem ,hogy csak tuningolva fogyaszt nagyon sokat , de láttam rajta ,hogy tuningolni akarja :D

mod : 4x-re csak sikerült :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32064) Tim82 válasza Dyno (#32045) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tenkjú, ez lesz ugyanis a legvalószínűbb befutó. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32065) bartucc válasza azoli09 (#32046) üzenetére


bartucc
addikt

Ez vmi HKC lesz, ha csak 24A tudna, de egy Giga 460W, Corsair CX-400, Everest 400 elég lesz.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32066) multimelon válasza Dyno (#32045) üzenetére


multimelon
tag

Akkor szerinted nem lenne elég a géphez a chieftec 450w, mennyi lehet kb az összfogyasztás, még régebben mikor egy haverommal mértük a proci más volt a64 x2 s939 még 90nm es az ment 2750mhz en az min 100w ot eszik úgy vett fel a rendszer a konnektorból 270w körül. Szerintem a phenom 2 x4 sem enne sokkal többet.

A giga superb 460 ami elérhető lenne árban, de az adatok alapján chieftec szinten van, akkor lehet megpróbálom az fsp everest 500 at ha mégis kell.

(#32067) Májsztró válasza multimelon (#32066) üzenetére


Májsztró
addikt

A legnagyobb PhenomII x4-es proci az 125W-os ... tuningolva gondolom fölé megy , gyári fesszel olyan 140-150W környékén alakulhat maximum.

Hát ezaz , a Giga 460-nak olyanok a paraméterei mint az 550-es Chifinek :K

Ilyen gépbe egy 400W-os tápnak simán elégnek kéne ,hogy legyen. Sztem :)

(#32068) Dyno válasza Májsztró (#32063) üzenetére


Dyno
veterán

Én a sötét oldal vagyok, ott is maradok, ha csak enm vág valaki hozzám egy amd alaplapot meg egy Phenomotll 940-t ingyé......bár szerintem inkább túla dnék rajta. :D

(#32066) multimelon :szvsz 500W-os Everest és nincs probléma, nem tudom, hogy vinné-e a csifike tuningal, az is kérdéses, hoyg milyen állapotban van, miegymás...

(#32069) Májsztró válasza Dyno (#32068) üzenetére


Májsztró
addikt

Jó az Intel ,nem azt mondom ,hogy szar. De az AMD most nagyon jól megy sztem. A Phenom II procik most nagyon csapnak. Meg ugye az AMD féle X3@X4 , illetve 4830@4850 ügyeskedések erőteljesen hajtják a vizet az Intel őrlő malomra ;]

De ha Intelem lenne , akkor meg biztos azzal lennék megelégedve :DDD fene tudja , lehet hogy sose fogom kipróbálni :DDD

Jóccakát ! :R

(#32070) multimelon válasza Dyno (#32068) üzenetére


multimelon
tag

Egyenlőre alapórajelen megpróbálom a chieftec-el, majd ha lesz még pénzem akkor beruházok egy jobb tápra. Már csak arra vagyok kíváncsi hogy a 4pin es cpu táp elég lesz e neki, vagy átalakítót tudok venni hozzá?

Tápnál meg inkább gyűjtök rá és akkor corsair vx lesz.

(#32071) Dyno válasza multimelon (#32070) üzenetére


Dyno
veterán

Lehet venni, múltkor mintha linkelte volna vlaki, computermode-ban biztos van, ott árulnak ilyen speckós dolgokat, de tuning híján nem lesz rá szükséged.
Corsair VX nem jobb annyival egy 500W-os Everestnél.....hogy megérje gyűjteni rá, perzse Te döntésed. :)

(#32069) Májsztró :Nekem volt AMD már nem is egy nem voltam vele megelégedve....
Továbbá a két magos Phenomll-től én speciel többet vártam volna,nem azt hogy éppen tudjuk már azt amit az intel, de inkább kussolok, itt ph-n már megtanultam amd/ati-ról jót vagy semmit. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32072) Májsztró válasza Dyno (#32071) üzenetére


Májsztró
addikt

Én nem tudom ,hogyan mennek a kétmagos Phenom II-esek, de az biztos ,hogy az AMD most érte be az Intel C2D procijait. Ez nem vita tárgya ,ez így van. :K Nem hiába az Intel vezeti a proci piacot , hiába szerez egyre nagyobb százalékot az AMD a részesedésből. Most valami bazinagyot kellene villantani az AMD -nek ,hogy beérje illetve leelőzze az Intelt. Bár csak egy Intel i7 szériával vannak lemaradva. 4magosok közt is most elég jó az AMD , még talán árban is jobb. De a két trükk amit említettem az mindenképpen hozzájuk húz :)

(#32073) Dyno válasza Májsztró (#32072) üzenetére


Dyno
veterán

Igen, bár a 25%-os tuningál is vártam volna többet, igaz bosszantó, hoyg ezt mások máskép állítják be, én alapfesz alatt járok ésmeg van az 50%, igaz csak egy szaro e2180, igaz amire kell elég nekem.
Mindegy egy új phenom x4-t bevállalnék még egy x3-t is, de a kétmagosok nem fogtak meg, fogyazstásuk végképp nem.

Na mindegy nem offolok, miküzben mindig én ugatok leérte mindenkit. ;]

(#32074) Májsztró válasza Dyno (#32073) üzenetére


Májsztró
addikt

Elfér 1-2 off , mostanában úgysincs elég. Parciék szóltak , hogy csináljunk már off-ot , mert nem tudnak mit ellenőrizni :DDD Alapfesz alatt vagy ? :Y Nekem az elméletileg 1,325V , bár senki nem tudta megmondani. A lapom meg túlfeszel , vagy csak az összes program látja 1,4V-nak a default feszt :D Így tudok kihozni belőle 3,5Ghz-et stabilan. Előző tulajnál 1,4v-on ment 3700-at a proci. Szóval annyi dolognak össze kell itt jönni ,hogy valami jól menjen :) Bár panaszom nem lehet , mert teszi a dolgát a kis 3magos :)

(#32075) Dyno válasza Májsztró (#32074) üzenetére


Dyno
veterán

Nekem 1,350a VID-je, legalább is dobozán ez áll.E1200-m is szépen alulfeszelve 50% OC-n járdogál.

(#32076) Májsztró válasza Dyno (#32075) üzenetére


Májsztró
addikt

Azért ez egész szép teljesítmény :R AMD-nél esély nincs az 50% OC-re alulfeszelve :D Legalábbis én így hiszem :DDD

Na fekvés , érzem ,hogy ma sok lesz a tápos kérdés aztán gyűjteni kell rá az enerdzsit :DDD good night !

[ Szerkesztve ]

(#32077) xil


xil
csendes tag

Sziasztok
Intel core 2 duo e6750 2.666hz
asus p5kc alaplap
Inno geforce 8600gts 256m ddr2/ati radeon 4670 1giga
2 giga ram
ehez a géphez hanyas táp ajánlott venni? :F

(#32078) venember83 válasza xil (#32077) üzenetére


venember83
nagyúr

Első hsz-ből válogathatsz, háromszázötven-négyszáz wattos bőven elég lesz.

(#32079) Chaser válasza azoli09 (#32054) üzenetére


Chaser
titán

Majd elfelejtettem, tápodról egy kis torture test:D Vegyél be nyugtatót mielőtt megnézed:) :U

#32077 xil: Még 250-es is bőven jó lenne ehhez, ha minőségi. Ha újban gondolkozol FSP 350-PNF, 8k körül, GB 460SuperB 10k körül -az is FSP-, FSP everest 400 13-14k körül, az meg már moduláris is, leveheted a felesleges kábeleket.

szerk: kimaradt a link, szóval: HKC550 teszt, by stol :R

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32080) kisPocok válasza venember83 (#31983) üzenetére


kisPocok
csendes tag

Köszönöm a segítséget! A viccet pedig értettem ;) Hülye kérdés- hülye válasz. :DD

500W-osakat nézegetem, köszönöm még1szer!

(#32081) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok
Erről a tápról mi a véleményetek?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#32082) Gerisz válasza vzsryl (#31997) üzenetére


Gerisz
addikt

"CM tápokat ebben a topicban eddig nem sűrűn ajánlgattak, mivel ár/érték arányban nem a legjobbak, tehát azt így első körben kizárnám a helyedben."
Csak erre a mondatodra reagáltam.

[ Szerkesztve ]

(#32083) CsakMérnök


CsakMérnök
csendes tag

Sziasztok! Adott egy gép Core 2 Quad 2,4Ghz Procival, Geforce 8600 GT VGA-val, 300 Gb-s winchesterrel, és 2 Gb memóriával, és sajnos egy nagyon gagyi táppal. Mekkora és milyen tápot ajánlotok, ami még sok ideig ki tudja szolgálni a gépet? A memória és a VGA hamarosan fejlődni fog, esetleg majd a processzor is húzásra kerül, ha kevésnek bizonyul, tehát ezeket is ki kell majd szolgálja, plusz még egy két házhűtőt is. Ja, és fontos lenne a halk működés! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32084) Qru válasza CsakMérnök (#32083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair CX400 pl elég lenne. Halk, megbízható és tartós. (teszt)

#nincsbennetarcsi

(#32085) CsakMérnök válasza Qru (#32084) üzenetére


CsakMérnök
csendes tag

400 Watt elég lenne? Sajnos én nem értek hozzá, de nem akarom, hogy kevés legyen. Asus-t, és Chieftec-et tudok a legkönnyebben beszereni, azok esetleg még jó választások?

(#32086) Májsztró válasza CsakMérnök (#32085) üzenetére


Májsztró
addikt

A gépednek még egy 350W-os FSP is elég lenne. Ha megnézed az adatlapomat , akkor az ott olvasható gép nem fogyaszt 260W-ot sem :N

(#32087) diegho


diegho
nagyúr

rendeltem egy CX400-ast, remélem olyan halk lesz, mint a mostani.

(#32088) Dyno válasza CsakMérnök (#32085) üzenetére


Dyno
veterán

Asus csifi, nem épp a elgjobb ár/érték arányba, FSP-ket nézzél azok is szinte mindenütt kaphatóak.

(#32089) CsakMérnök válasza Májsztró (#32086) üzenetére


CsakMérnök
csendes tag

Akkor maradok valami 400 wattosnál. Remélem elég lesz. Bocsánat a tudatlanságomért, de akkor egy nagyobb táp csak felesleges áramfogyasztást eredményez?

(#32090) Májsztró válasza CsakMérnök (#32089) üzenetére


Májsztró
addikt

Ha olyan tápot veszel ami 80+-os tanúsítvánnyal rendelkezik akkor nem feltétlenül. Mert azok minden terhelési szinten 80+ feletti hatásfokkal bírnak. A nagyobb táp olyan szempontból felesleges ,hogy drágább mint amennyi elegendő. De most ,hogy a tesztekbe jobban utánanéztem az én gépem nem ,hogy 260W-ot nem fogyaszt , még 230-t sem :N

400W-ból ami jó azok a 400W-os FSP-k , Gigabytetól esetleg a Superb 460-as , ez is FSP beles , bár ez nem 80+-os de közel van hozzá :K . Corsairból a 400-as CX vagy minek hívják :DDD Ezekkel mindig bajba vagyok :DD Hát , talán röviden ennyi. Mert nagyobb teljesítménynél ott vannak még a nagyobb Corsair tápok , 500-600W -ot tudnak azok (persze van nagyobb is ) , meg az 525W-os Enermax. De ezek cirka 4X is elbírnák a gépedet és nem éppen olcsó egyik sem :DDD

(#32091) Saylee


Saylee
csendes tag

Sziasztok!

tegnap tönkrement a VGA-m és most újat kényszerülök vásárolni gyorsan. Arra lennék kíváncsi, hogy az általam kinézett kártyához elegendő-e a tápom. A leendő kártya ez:

http://www1.sapphiretech.com/us/products/products_overview.php?gpid=278

a konfigom pedig ez:
ASUS P5B alap
Cor2Duo E6600 (2.6 GHz, nem húzva)
memoria 2 Gb DDR2 800 MHz
hangkártya SB X-Fi
vinyo WD 500 Gb 7200 rpm sata2

a mostani tápom pedig ez:
Corsair VX450W

A fent likelt honlap a kártyához 500W-ot ajánl, de mivel nem egy olyan nagy erőmű a gépem, ezért reménykedem benne, hogy mehet a mostani táppal is az új kártya.

Kérlek Benneteket segítsetek, hogy működhet-e így, két napon belül kellene döntenem!

Előre is köszönöm! :)

Üdv:
Saylee

(#32092) lsc válasza Saylee (#32091) üzenetére


lsc
nagyúr

Bőven elég az a táp, a procid alapon kevés lesz, 3 giga környéke nem ártana .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#32093) Chaser válasza Májsztró (#32090) üzenetére


Chaser
titán

Pontosítanék, a 80+ azt jelenti, hogy már 20% terhelésen is hozza a 80%-os hatásfokot, alatta nem feltétlenül, bár általában a jobbak alatta is hozzák.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32094) 14adam válasza Saylee (#32091) üzenetére


14adam
addikt

Persze,bőven elég a táp

(#32095) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Az FSP Bluestorm 400w-os tápom megbolondult. Ha nincs terhelve a proci sípol, ha 100%ra leterhelem akkor abba marad a magas frekvenciás sípoló hang. Esetleg valami megoldás erre. Ha nincs akkor pedig kellene kis segítség az utód megválasztásához.
amiket kinéztem:
CORSAIR CX PSU-400CX 12 900 Ft
FSP Everest 400W Active PFC Mod. 13 800 Ft
FSP Everest 500W Active PFC Mod. 15 000 Ft
CORSAIR VX PSU-450VX 18 400 Ft
A leghalkabb és legidőtállóbb táp kellene ezek közül. A PH-s teszt alapján az Everesteknek van valami hiányosságuk, ez mi lenne? A 450VX pedig kicsit drágának találom már. Szívesen fogadnék érveket az egyes típusok mellett.
Köszi a segítséget! :R

http://shrimpland.hu

(#32096) Chaser válasza Alyens (#32095) üzenetére


Chaser
titán

Valszeg az egyik elko adhatta meg magát, vagy kezdi már, 1-2k-ért kicserélik, keresd meg stol-t, és mondd el neki a problémát.

CORSAIR CX PSU-400CX 12 900 Ft - 3 év gari, szép design, halk, SS belső, 80+
FSP Everest 400W Active PFC Mod. 13 800 Ft - 1 v 2 év gari, cx-nél hangosabb valamivel, 80+, moduláris
FSP Everest 500W Active PFC Mod. 15 000 Ft
CORSAIR VX PSU-450VX 18 400 Ft - 5 év gar, 3A-rel erősebb a cx-nél
Gyakorlatilag bármelyiket veheted.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32097) szeva000


szeva000
addikt

Majd ha a mostani tápok így tele lesznek pakolva,akkor lesznek talán strapabírók és megbízhatóak:)
Ez az egyik FSP szervertápom.
[link]
[link]
[link]

(#32098) 14adam


14adam
addikt

(#32099) Májsztró válasza Chaser (#32093) üzenetére


Májsztró
addikt

Ezt tudom én is , de 20% alatt valszeg nem fog terhelni :N De azért köszi :R ;)

(#32100) AMD Power


AMD Power
titán

Egy HD4670 és mondjuk egy tuningolt X2 5200+ vagy 5400+ CPU-hoz milyen táp illene.... Nem lenne semmi extra más a gépben... alaplap, egy HDD... DVD író...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.