- gerner1
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Gurulunk, WAZE?!
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- sziku69: Szólánc.
Aktív témák
-
vzsryl
nagyúr
válasz
Májsztró #37165 üzenetére
Hát 700W-os FSP-t pont nem kéne ajánlani. Az első hsz-ban ott az oka.
(#37167) viperabácsi: Az FSP Everest 400W és Corsair CX400 sokkal jobb vételnek számít, mivel árban megegyeznek, de ezek halkabbak, minőségibbek, ugyanolyan erősek, és az Everest moduláris is.
(#37181) ruhk: Szia!
FSP Everest 400W/500W
Arctic Cooling Fusion 550R -
Dyno
veterán
válasz
Májsztró #36841 üzenetére
Stol tesztje után nyugodt szívvel ajánljuk, belsejében Sirtec elektronika(Csifi HPC széria, csak jobb szellőzéssel) ADDA ventilátorral.És ez bizony már elég sok mindent letett az asztalra, eléggé időtálló táp.
Amúgy meg én a Silverpower-re mondanám azt hogy valami gagyi, jó kis marketing fogásos névvel
Közben még is ők építenek elég jó tápokat az SS belekre.
-
vzsryl
nagyúr
válasz
Májsztró #36841 üzenetére
Delta beles.
(#36843) Rubbi: Szia!
FSP Everest 400W ~13k. Ha négymagos Phenom II raksz a lapodba és tuningolod, azt is simán bírni fogja.
(#36844) bencsathb: Neked is FSP Everest 400W-ot tudok ajánlani, mindössze 13k. Ezekre a Zalmanokra eddig nem nagyon volt panasz, ezért lehet az ajánlottak között. Egyébként ennek a típusnak tudtommal minőségi FSP bele van.
-
vzsryl
nagyúr
válasz
Májsztró #36617 üzenetére
Hát két féleképpen lehet értelmezni a hsz-ed. Vagy rászereltek a tápra egy plusz ventit, ami szvsz. semmit nem dob a latba, mivel az nem tud úgy odafújni, hogy a lényeges alkatrészeket lehűtse. Vagy kicserélitek a gyári, minőségi ventit, aminél jobban semmi sem hűtené le, mert az egész a ventiszabályzáson múlik, és nem magán a ventin.
Annyit lehet tenni, hogy berakjátok egy tágas házba, amin van néhány venti - így hűvösen tartva a házikót - aztán úgy már nem tud túlmelegedni.
Mondjuk a CX400-ról még nem olvastam olyan panaszokat, hogy melegedne, és nem akarna feljebb kapcsolni a ventije.Amúgy az FSP Everest 400W teljesen felejtős?
-
d@minator
addikt
válasz
Májsztró #36615 üzenetére
Tényleg ne aggódj emiatt. Mondom nyáron majdnem (ha nem) fullon pörgött amikor a házban volt és kb. 60%-ra volt csak kiterhelve. A hőérzékelője a forrasztási oldal és a ház alja közötti részen van a légáram közvetlenül nem is éri. Szerintem ha túlmelegszik akkor az nem a venti vezérlés miatt lesz.
A ház legyen szellős és nem kell berakni számítógépet sosem látott bútorasztalos által készített lyukba. Hihetetlen de láttam már olyan számítógépasztalt ami teljesen zárt volt és a hátulján nem volt lyuk de azokat is értékelem amikor a táp mögött van egy falap. Így kell tápot főzni. -
Dyno
veterán
válasz
Májsztró #36593 üzenetére
egyértelműen a cx400 harisnyázott kábelek jó design, papiron erösebb mint a giga gyakorlatban is, jóval csendesebb, úgy összeségében egy "full" extrásabb táp. de hogyha a gigáról akarsz erre váltani szerintem nem éri meg a felárat, amit már a giga nyögve nyelve visz azt ez is úgy vinné, esetleg ha a design a fő szempont akkor megérheti.
-
AirBooms
addikt
válasz
Májsztró #33770 üzenetére
Igen, valami nagyon hasonlóra!
A 3. és a 6. képen jól látszik
-
-
dzso22
senior tag
válasz
Májsztró #33584 üzenetére
őszintén megmondom gondoltam rá de nem merem ilyen drága karinál megcsinálni.
elég volt beszerezni
Az a baj a vga tápokkal hogy ha az inputnál meg van cserélve a villásdugó és nem azon a ponton kapja a fázist ahol a "nagy táp"(fordítva) akkor ütik egymást.
Végeredménye egy hatalmas áramfölvétel kikapcsolva is
ha én a vga-n pin csatiknál keverek és netántán itt is van valami ilyesféle dolog akkor szerintem lőttek az x2 nek :S vagy nem de nem merek kockáztatni ezért veszek tápegységet inkább az a biztos de vajon tényleg elég lessz ez a táp?
Enermax Modu82+ 625W
Eszméletlen össze van rakva tény és való nagyon tetszik de ez mégis csak 800watt:
Gigabyte ODIN Pro 800w GE-M800A-D1 és árba ugyanaz -
dzso22
senior tag
válasz
Májsztró #33580 üzenetére
Igen én is így számoltam de sajna mégse bírja pedig baja nincs a boosternek annó gtx280at vígan etette.
Az atinál kifekszik vantage vagy Crysis alatt.
kifagy a gép és a vga a ledjein közli hogy "éhes"
mióta a 600as antleren megy a cucc azóta nincs kifagyás csak irtó forró a táp és érezni a gépen hogy határon van. -
vzsryl
nagyúr
válasz
Májsztró #33566 üzenetére
A sima Phenom procik zabálnak, mint az állat, főleg tuninggal (és a HD4870X2 mellett tuningolni kell), ráadásul a HD4870X2 leterhelve simán megzabáltatja a konfigot 400W fölött: 423W GPU Full Load & E8400@3Ghz
(#33567) Sheltem77: Szempont a modularitás.
(#33568) dzso22: A lehető legjobb döntést hoztad, én már nem mertelek megkérni rá, hogy még drágábbat válassz.
-
dzso22
senior tag
válasz
Májsztró #33561 üzenetére
Köszi mindkettőtöknek a segítséget
de valóban nem lesznek picik ezek a tápok egy 4870x2 nek?
Annó spóroltam és akkor vettem a gépembe egy Solytech Antler Power Real 600w-os tápot
hát nem egy márkás darab tudomde úgy lecsücsül az x2 alatt mint a huzat.
Úgy döntöttem a tápon soha többet nem spórolok ezért választottam ezt a 3-at
csak az a baj hogy a keret ami belefér nem lehet több 35000nél :S
CORSAIR PSU-620HX ez nagyon kecsegtető -
-
Szatesz
őstag
válasz
Májsztró #33355 üzenetére
Igy van ....én is erröl beszélek...Csak extrém tuningnal latod értelmmét..De viszont ha valaki akar venni egy corsair 620 hx et és az kb 30 k ba kerul akkor enmtudom miért nem dob rá 6 ezret és elvihetné az 1000 es cooler master tapomat ami ugyan ugy modularis csak 1000w os...Jah és sokkal jobban néz ki mint a corsair tápjai...
-
Szatesz
őstag
válasz
Májsztró #33339 üzenetére
Ha 1 szálon kapja akkor sokkal stabilabb és nagy tuningnal nem elég neki ágankent 20 A....Ezt tapasztaltuk is már E8600 as procinal pedig az lényegesen kevesebbet eszik....Gyengébb táppal 1.6 v nal nemtudtunk neki tobbet adni mert nem indult el...Persze olyan 5500mhz nél...
-
tuningeren
csendes tag
válasz
Májsztró #33314 üzenetére
Értem csak nekem van most egy nagyon rossz Macron tápom, amit le szeretnék cserélni
ami nagyon gagyi :S és erőssebb gépigényű játékoknál ahova kéne az energia, egyszerűen kifagy a játék......
Ezért kellene egy FSP mert sok jot hallottam róla és ár/érték arányban is ott van a szeren
Jah és a poén: hogy a dobozon nagybetűben 400W-t van irva lejjebb már csak 210W maxot ír
-
szeva000
addikt
válasz
Májsztró #33101 üzenetére
maga a táp felépítésével semmi gond,nagyon is jó...csak egyszerűen túl meleg.ennyi.Viszonyítani meg bőven tudok mostanában és ez tényleg,nagyon meleg.Azért ha kb 50-60fokos levegőt fúj ki a venti,akkor az alkatrészek hűtőbordáin a hőfokok igencsak a határon mozognak....az pedig nem a hosszú élet titka.
-
szeva000
addikt
válasz
Májsztró #33099 üzenetére
azéé b+,mert mostanában minden jön occsón,meg sztem azt hozok haza amit akarok
és ráérek próbálgatni ha van időm....ezért csakis.
uh stol sem tévedett nagyon a túlmelegedést illetően...ez egyértelműen érzékelhető is!
Még az lehet az egyetlen elképzelhető,hohy komolyabb terhelés mellett a ventit jól szabályozza max fordulatra és úgy nem lesz gondja a tápnak....node akkor meg a halk üzemmód már nem létezik
Érdekes az 550-es FSP szervertápommal ilyen gond sosem volt,az bírta évekig..sok évig,míg a múlt héten végleg meg nem adta magát -
Dyno
veterán
válasz
Májsztró #33066 üzenetére
Neked írtam??
(#33078) Vertigo: Mert az Enermaxnak elég magas a hatásfoka, ergo nem kell annyi fölös hőt elhűteni.....cm meg közelébe se ér egy enermaxnak.....sem hangban sem minőségben.
(#33080) AirBooms : CWT, de ha lehet és valóban halk tápot aklrasz és a egyik legjobb minőséget akkor Enermax PRO82+ 625W-t választod.Persze Te döntésed.....de amilyenek kivánságaid azoknak az Enermax felelne emg.
-
belsodavid
aktív tag
válasz
Májsztró #32961 üzenetére
A kis idegesítő ciripelést, vagy a nagy búgást csinálta a tiéd? Ha elhagyja akkor nekem tökéletes, és nekem is az elején csinálta a kis ciripelést aztán elhagyta és most megint
(de picit megpiszkálom és tökéletes. És ha cserélném, mert mondjuk lejár a gari akkor milyenre lehetne? Nem szeretném elolvasztani a tápomat. (igaz gari van rá még bő másfél év)
-
nyunyu
félisten
válasz
Májsztró #32418 üzenetére
Tapok elektronikajanak az aramfelvetelenek van egy terhelesfuggo meg egy fuggetlen (konstans) resze.
Raadasul az aktiv PFC-seknek nagyobb a konstans fogyasztasa, mint a nem vagy passziv PFC-seke.Nyilvan kis terhelesnel foleg a konstans resz jatszik, ugyanis szamszeruleg nagyobb lehet, mint a terhelesfuggo resz -> rossz a hatekonysag.
(Nem mindegy, hogy pl. 10W konstans erteket 100W-os terheleshez (10%), vagy 500W-hoz viszonyitod (2%))Multkor talaltam valami tesztet, FSP 300PNF kemeny 61%-ot tudott felmutatni 10% terhelesnel, 230V-n merve!!! (80Plus 110V-on minosit, ugy ~3%-kal KEVESEBB lenne!!! SPCR is 110V-n mer.)
-
Dyno
veterán
válasz
Májsztró #32072 üzenetére
Igen, bár a 25%-os tuningál is vártam volna többet, igaz bosszantó, hoyg ezt mások máskép állítják be, én alapfesz alatt járok ésmeg van az 50%, igaz csak egy szaro e2180, igaz amire kell elég nekem.
Mindegy egy új phenom x4-t bevállalnék még egy x3-t is, de a kétmagosok nem fogtak meg, fogyazstásuk végképp nem.Na mindegy nem offolok, miküzben mindig én ugatok leérte mindenkit.
-
Dyno
veterán
válasz
Májsztró #32063 üzenetére
Én a sötét oldal vagyok, ott is maradok, ha csak enm vág valaki hozzám egy amd alaplapot meg egy Phenomotll 940-t ingyé......bár szerintem inkább túla dnék rajta.
(#32066) multimelon :szvsz 500W-os Everest és nincs probléma, nem tudom, hogy vinné-e a csifike tuningal, az is kérdéses, hoyg milyen állapotban van, miegymás...
-
azoli09
tag
válasz
Májsztró #32056 üzenetére
ako nincs mese veszek valamit ha megkérhetlek ajánlanál egy párat a jofajtákbol és nem drágát amivel azér tudnám tuningolni és még egy erös vga is elbirna ami málto a procim hoz mert késöbiekben le akarom váltani a vga mat egy csucsra vagy 2 db kártyamegoldásra köszi a segitségedet meghivnálak egy söre ha taliznánk
-
azoli09
tag
válasz
Májsztró #32051 üzenetére
á értem nagyon szépen köszi a segitséget ako egy darabig még birnia kéne a tápnak mig nem veszek egy másikat amugy az jo jel ha nem indult még ujra probáltam terhelni a szörös fánkal meg még közbe a procitis a everestel és nem kapcsolt ki de a 12 v ág le eset 11. egész valamenyire
-
Dyno
veterán
válasz
Májsztró #31619 üzenetére
Hát, de 50%-ig ki is kell hajtania, ami 800W-s esetében, legalább 350-400W-os terhelés a 12V ágon, és természetesen gép felől, ami azért nem kevés.....főleg ha nézzük azt hogy pl. itt PH-n is konnektor felőli értékek vannak, ha nem tévedek.Ha lenne valami megfizethető 500-600W-s arany vagy ezüst minősítéű táp, és lenne rá felesleges pénzem már lehet vettem volna, mert az 500W-ost legalább 40%-ig kitudnám hajtani
-
bartucc
addikt
Aktív témák
- Lenovo ThinkPad L15 Gen 2 - 15.6" FullHD IPS - i5-1135G7 - 8GB - 256GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR