Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32451) loki22


loki22
tag

Sziasztok!

Van egy 460w-os superb tápom+4890 msim.
Ez az első oylan gépem amelyiknek+táp kell úgyhogy egy kis segítséget kérnék.
A 4890esen van 2 db 6os csati,de a tápból csak 1 lóg ki,viszont a kártyához adtak +1 6os csati molex átalakítót,ami úgy néz ki,hogy van a 6os csati és elágazik belőle 2 molex.Kérdésem az hogy mind a 2 molexet rá kell kötnöm a tápbol kiállókra,vagy elég az egyiket ??,

THX

[ Szerkesztve ]

(#32452) stol válasza zsolt320i (#32445) üzenetére


stol
addikt

Nem. Azellen kihúzás véd.

(#32453) stol válasza zsolt320i (#32447) üzenetére


stol
addikt

UPS-t vegyél, ne vibrátort. A Centra még annak se nagyon...
www.sosups.hu , felújított UPS-ek.

DeJaVu, vagy már írtam ezt egy napja? :U

(#32454) csubbaka


csubbaka
tag

Segitséget kérnék! Lehet már volt pont ilyen kérdés de az összes hszt átolvasni brutális lenne. Nos a kérdésem mekkora tápot vegyek? Konfig: Gigabyte GA-MA 790FX DS5 alaplap, AMD Phenom 9850(ez cserélve lesz Phenom II.-re), Creative X-Fi Gamer , 2DB ATI 4850, Hiper TX2 processor hütö(ez cserélve lesz vizre), 500GB WD HDD, Plextor író, Aerocool ház egy 40cm-es ventivel és kettö 12cm-el,4GB OCZ-Reaper memoria. Most egy VGA-t használok egy 500W-os Chieftec-el de mivel hozzájutottam mégegy 4850-hez kiprobálnám a Crossfiret.

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#32455) Dyno válasza bartucc (#32438) üzenetére


Dyno
veterán

Jól mondja Stol Mester.....nem ám a Seasonic, hanem a Corsair....nekem a régi kis OEM Seasonicom, mindig csak langyos volt, akárhogyan terheltem és még mellette csendben is maradt.

(#32441) tlac: Üresben, inkább nálam langyos, valamikor kicsit melegebb, de terhelésnél határozottan meleg, igaz sokat számít hogy mennyire meleg van a szobámba.....bár egy ismerősömnél a HX450 hasonlóan viselkedik, neki van alatta egy E8500@4,0GHz,2x2gb Geil Ultra, 2xsamu hd322hj,zotac 9800gtx+ és neki hasonlóan viselkedik.

(#32454) csubbaka:Elég lesz a Csifi, ha csak nem húzod majd meg nagyon a procit.

[ Szerkesztve ]

(#32456) bartucc válasza csubbaka (#32454) üzenetére


bartucc
addikt

FSP Everest 500W, Corsair VX-450 közül sztem.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32457) malwy


malwy
senior tag

Ennyi rosszat rég olvastam Corsairról. Mint sok emberrel, velem is megvetettétek ezt a tápot, így legalább hadd legyek tisztában a dolgokkal.
Corsair VX450-es táp, leterhelve egy átlagos konfiggal (E8400, 4830), ami a töredékét eszi, nem ajánlható ezentúl? Túlmelegszik, a dicsért halk ADDA ventik azért olyan halkak, mert megfől a cucc? 1,5 évig istenítették a tápot, vki világosítson fel.

Akkor ma egy Gigabyte Superb 460W, vagy egy Everest 500W lényegesen jobb választás lett? Továbbá levakarható az első hszből az ajánlások közül?

Vagy én értékeltem túl a panaszokat és továbbra is jó táp, csak rettenetesen melegszik?

(#32458) lsc válasza malwy (#32457) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem Dyno csak tápot akar cserélni és most indokokat keres .

Az élet kegyetlen .

(#32459) Dyno válasza malwy (#32457) üzenetére


Dyno
veterán

Dehogy jobb a Superb, Everewstet én jobban ajánlanám, mert moduláris és az egy nagyon okos dolog, mellette az is halk és benne is ADDA venti van és még olcsóbb is.
Továbbá semmi gond nincs a Corsairrel, csak mivel csendes ezért nem pörög anniyra benne a venti ezáltal jobban melegszik és ez a élettartam rovására megy.....nyugodtan vegyélk csak VX450-t!

Ami meg Isc kolléga írt abban van logika :C
De mondjuk nálam meleg, de igaz nem forró, kezemet is rátudom tenni, na mindegy nem kell eltemetni a Corsairt!!

[ Szerkesztve ]

(#32460) malwy válasza Dyno (#32459) üzenetére


malwy
senior tag

Ezeket a sorokat örömmel olvasom. Rossz megtudni, hogy milyen jó tápom van 4k-ért: Codegen. Na most tényleg jó tápom van 12k-ért:LC-Power. Végül csak jó tápom lesz 20k-ért: Corsair VX450. Most akkor ezekután enermax jön Xd

5 év gari van rá, ha lehet érvényesíteni akkor áldásom rá.

(#32461) Dyno válasza malwy (#32460) üzenetére


Dyno
veterán

Ha 5-t nem is de 3-t biztosan.Én is annyit kaptam rá.

(#32462) stol válasza malwy (#32460) üzenetére


stol
addikt

5év JÓTÁLLÁS.

(#32463) bartucc válasza malwy (#32460) üzenetére


bartucc
addikt

Jó lesz, nem mondtuk hogy gagyi táp, csak vannak kompromisszumok benne. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32464) Mach5


Mach5
aktív tag

Hellótok, nem tudjátok, hogy mitől lehet az hogy játszotunk a haverom gépjén, Race Driver Gridel, Nvidia 9400GT videokártyával, AMD Athlon 64 x2 5000+ 2.6ghz processoral és 800x600as felbontásba, erre kb. 10perc után kikapcsol a gép hirtelen, olyan mintha áram szünet lenne, és nem bírjuk visszakapcsolni! Fontos lenne, hogy mitől lehet ez, nem lehet, hogy a tápegység hallt be? Vagy mitől lehet ez? Ha tudtok ilyen fórumot ahol ezzel foglalkoznak akkor írjátok le léccives!

(#32465) kfron válasza Mach5 (#32464) üzenetére


kfron
aktív tag

Háj.
Milyen "márkájú" az a tápegység és hány wattos? (már előre ver a víz...)
Ha szerencsétek van, csak a táp ment ki...( de vissza már nem jön, höhöhö...) ;)
Szerezzetek egy kölcsön tápot valahonnan, és próbáljátok meg beüzemelni a vasat.

[ Szerkesztve ]

(#32466) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

NA megvettem az Enermax Modu82+ 625W tápot. Első benyomásom az volt, hogy azt hittem nem működik, ugyanis hangja nuku..Zero. :) Egyelőre nagyon frankó aztán majd az évek megmutatják jó vétel volt e. :U

(#32467) Mach5 válasza kfron (#32465) üzenetére


Mach5
aktív tag

ATX 300 X a model neve!

(#32468) venember83 válasza Mach5 (#32467) üzenetére


venember83
nagyúr

Próbáljátok ki egy normális, minőségi, biztosan jól működő táppal, ha megszűnik a hiba, akkor tessék választani az első hsz-ből egy árban megfelelő tápot

(#32469) kfron válasza Mach5 (#32467) üzenetére


kfron
aktív tag

"ATX 300 X a model neve!"

AU!! (Drámaian a szívéhez kap, fullad és közben hangosan zihál.) Mit mondjak, elég sokatmondó... :N

A haverod menjen le a legközelebbi számtek boltba, és vegyen egy ilyet: Giga 460

ha nincs akkor egy ilyet: FSP
ha egyik sincs, akkor az nem számtek bolt...

[ Szerkesztve ]

(#32470) bartucc válasza Mach5 (#32464) üzenetére


bartucc
addikt

Ha mázlitok van csak a táp halt meg. Ha nem az alkatrészeket is egyesével le kell tesztelni...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32471) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Bár tudom nem a reklám helye, de mivel vettem enermaxot a Chieftec GPS-450AA-101A PFC tápom feleslegessé vállt. Aki megvenné küldjön privátot :B Köszi

(#32472) Dyno válasza Sheltem77 (#32471) üzenetére


Dyno
veterán

Itt nem a reklámról van szó, hanem a szabélyzatról ami ezt tiltja.......szóval ha nem akarod hogy fejmosást kapjál egy rosszabb kedvébe lévő moditól akkor töröltesd inkább a hsz.-edet.(Modkerbe)

(#32473) Sheltem77 válasza Dyno (#32472) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Ezt nem tudtam, bocsánat akkor. Töröltetem majd a hozzászólást valakivel.

(#32474) K.Dániel14


K.Dániel14
csendes tag

Hello! Én vagyok a Mach5 barátja. De a régebbi tápoknál nagyobb az esélye ha magával viszi a cuccot nem? A pasas akitől vette az apám az új alkatrészeket , azt mondta hogy 1 darabig birni fogja a táp , de hát látszik nem birta , kb 7 hónapot bírta....

(#32475) venember83 válasza Dyno (#32472) üzenetére


venember83
nagyúr

Annyira azért nem eszik forrón a kását, szvsz, csak nem kell túlzásokba esni.

K.Dániel: Tessék normális tápot venni a gépbe, egy FSP PNR vagy CRG alig párezer forint.

[ Szerkesztve ]

(#32476) Dyno válasza venember83 (#32475) üzenetére


Dyno
veterán

Múltkor nagyon lehordtak egy srácot, nem kivánom senkinek ugyan azt.

(#32474) K.Dániel14:Nem a korával van a baj hanem azzal hogy semmi védelem nincs benne.Vegyetek egy ilyet, ez később ha komolyabb VGA is bekerül a gépedbe bőven vinni fogja.Vagy olyan tápot amit Venember ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#32477) kfron válasza Dyno (#32476) üzenetére


kfron
aktív tag

Ebben milyen bél van? Nem látom az 1. hsz.-ban. :F

[ Szerkesztve ]

(#32478) venember83 válasza kfron (#32477) üzenetére


venember83
nagyúr

High Power

kfron: 9400 GT van a gépben, szerinted érdemes abba Seasonic CX-et nyomni? :)

[ Szerkesztve ]

(#32479) kfron válasza K.Dániel14 (#32474) üzenetére


kfron
aktív tag

"A pasas akitől vette az apám az új alkatrészeket , azt mondta hogy 1 darabig birni fogja a táp"

Rendes pali. Ezek után remélem nem vesztek tőle semmit...

Na, még egy ajánlat, ha egy kicsit több is telik rá: Corsair

(#32480) kfron válasza venember83 (#32478) üzenetére


kfron
aktív tag

:R

[ Szerkesztve ]

(#32481) K.Dániel14


K.Dániel14
csendes tag

Hát igen , majd a 4 közül probálok választani , lehet az olcsobbat a CHICONY Hipro 350W -t...Milyen vélemények vannak erről a tápról? Sokáig bírja?.Amugy mostanság nincs tervben hogy új videókártyát meg processzort vennék , szóval sztem ez jól jöhet...

(#32482) kfron válasza venember83 (#32478) üzenetére


kfron
aktív tag

Feltétlenül! :D

K. Dániel14:

Pár hsz-al feljebb Dyno kolléga belinkelt egy tesztet a tápról... Olvasd el, én már megtettem. :K

[ Szerkesztve ]

(#32483) Dyno válasza K.Dániel14 (#32481) üzenetére


Dyno
veterán

Sokáig, már egy nagyon sokat bizonyított bél dolgozik benne.Jó táp!

(#32484) stewe2 válasza Dyno (#32377) üzenetére


stewe2
aktív tag

Én is ezzel az lc dilemmával küzdök. 7560v2.0-át (Taurus) vettem, mert tele van cuccal, nagyok a bordái, passzív pfc, halk 12-es venti, teapo kondik... Itt meg olyan szinten megy az ócskázás, hogy teljesen kész vagyok. A gond az, hogy filmnézés közben leállt a gép (nem kapcsolt ki, csak kimerevedett a képkocka) az újraindításnál fekete monitor, bios semmi, de a merevlemez ment, a ventik pörögtek. Az alaplapon kívül minden működött. A deszkát cserélték gariba, de nem merem összerakni a gépet, mert a következőt már nem fogják cserélni, ha mégis a táp a rossz, és kinyírom. A gép amúgy éppen nem volt házban, (mert a régi elment, az újat meg meg kellett találni) tehát nem volt fémesen kötve a táphoz!!! Ha most veszek egy általatok ajánlott tápot 15-20k között, és később kiderűl, hogy az lc-nek semmi baja, akkor a kidobott 12k miatt agyvérzést kapok. Nem tudom valahogy mérni, tesztelni beépítés előtt? Egy másik topicban Bundás belinkelt egy lc-t ami mérés köben lefeküdt (gondolom, hogy jó táp vásárlására buzdítson) na de az 4000 huf-ér ment!!! Egy x3 árú táp nem lehet életveszélyes!!! Ez az egész csak azért jutott eszembe, mert nemrég lejöt hírbe két lc. Nem lehetne őket a PH!-n jobban megvizsgálni? Hátha nem annyira ócskák. Ja, és hol tudom megnézni, hogy milyen belső van a 7560-ban?

Thx: stewe :R

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#32485) K.Dániel14 válasza Dyno (#32483) üzenetére


K.Dániel14
csendes tag

Köszönöm , akkor ezt a tápot fogom megvenni!

(#32486) tlac válasza stol (#32439) üzenetére


tlac
nagyúr

-gyárihoz képes sokkal kisebb légszálítással hűti a tápegységet.

ez biztos?
seasonic is használ adda ventit a tápjaihoz

(#32487) venember83 válasza kfron (#32482) üzenetére


venember83
nagyúr

Én voltam.

stewe2: Írd meg, hogy az RU betűk alatt milyen betű és számsor szerepel az LC Powereden s megmondjuk, ki gyártotta s valószínűleg azt is, hogy milyen minőséget képvisel.

(#32488) kfron válasza venember83 (#32487) üzenetére


kfron
aktív tag

Téényleg! Sorry. :B

(#32489) Dyno válasza venember83 (#32487) üzenetére


Dyno
veterán

Ezek a számok engem is érdekelnének, hogy honnan tudod emgmondani a belet, már múltkor is kérdeztem, de nem kaptam válasz. :B

(#32490) tlac válasza Dyno (#32489) üzenetére


tlac
nagyúr

[link]
E betűvel kezdődő kódot kell keresni a tápon, elég kisbetűkkel szokták írni

[ Szerkesztve ]

(#32491) Dyno válasza tlac (#32490) üzenetére


Dyno
veterán

Köszönöm szépen! :R

(#32492) venember83 válasza Dyno (#32489) üzenetére


venember83
nagyúr

Ilyen disznó lennék, hogy nem mondtam meg? :DDD

Szóval van itt ez a kép. Ezen látható az RU alatt egy E betű és egy hatjegyű szám. Esetünkben E190414. Ezt be kell írni ide a keyword mezőbe, és akkor ez az oldal jelenik meg, a belső gyártójával.

(#32493) Zozika


Zozika
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az alábbi konfigom van jelenleg:
-Intel E6420 2,13gb dual core
-Asus P5B alaplap
-2*1 gb ddr2
-160gb +260gb 7200rpm HDD
-1db dvd író
-Nvidia 8800gts 320mb videokari
-win xp sp3
mindez egy Enermax EG465AX-VE 460w-os tápra kötve.Az lenne a kérdésem hogy ha a videókártyát lecserélném egy nvidia GTX-275 896mb-ra azt még elbírná-e ez a táp?
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#32494) stol válasza tlac (#32486) üzenetére


stol
addikt

Más a vezérlés karakterisztikája, máshol emeli a fordulatszámot.

(#32495) Dyno válasza Zozika (#32493) üzenetére


Dyno
veterán

El bőven.

(#32492) venember83 : Köszi már minden világos, így még könnyebb mindennek útána járni. :R

(#32496) bartucc válasza venember83 (#32492) üzenetére


bartucc
addikt

Hasznos infó :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32497) stol


stol
addikt

Az "Atya úristen, gépet veszek és elég-e a Mercury 450W-os táp a 8800GT-hez" jellegű és "Mekkora táp kell a ..." jellegű PÜ-ket MELLŐZZÉTEK KÉRLEK!
Dolgozó ember vagyok, aki este pihenne és erre nincs kapacitása, hogy 20-30PÜ-t válaszoljon meg a fenti problémákkal...
:W

(#32498) szeva000 válasza stol (#32497) üzenetére


szeva000
addikt

de a codegen 450-es akkor elég??:D:D
bocsi:)

[ Szerkesztve ]

(#32499) Viktor77


Viktor77
titán

Ahogy látom, az okosok ide járnak, így itt kérdeznék.

Enermax EG 375AX-VE-ben milyen biztosíték van? Pár éve valamiért kivettem belőle, és elfelejtettem feljegyezni.
Laikusként kérdezem, szóval ha lehet, azt írjátok le, hogy kérjem a boltban.

Köszönöm előre is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32500) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Kérdésem csak annyi lenne hogy a mostani tápom elbírja-e a megrendelt videokártyámat?

TÁP:High Power HPC-460-P12S(még annyit hogy az enyém fekete,de mindenhol csak ezüst szinben láttam) :F

KÁRTYA: 4850 Vapor-x

:R Köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.