Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32501) Dyno válasza keke69 (#32500) üzenetére


Dyno
veterán

Még számítana hogy milyen procid van mellette, de ha nem valami nagyon agyon tuningolt 4magos, és 5-6 HDD, akkor bőven elég lesz.

(#32502) Vhaerun


Vhaerun
tag

Sziasztok,
Egy hozzáértő segítségét kérném:
konfig:
alaplap :GIGABYTE GA-MA78GM-S2H
proci: AMD AM2 ATHLON 64 X2 4800+ BOX
memória : KIN 2GB 800MHz DDR2 Kit
egy Sata DVD-olvasó
6 db sata winchester.
Ehhez mekkora teljesítményű táp szükséges?

Köszi előre is.
(alapból Corsair 450W-ost néztem ki,de nem tudom elég lesz e...)

[ Szerkesztve ]

(#32503) keke69 válasza Dyno (#32501) üzenetére


keke69
őstag

Szia!

Először is köszönöm a válaszodat! :R

Egy AMD 6000+-os procim van!

Köszi!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32504) stol válasza Vhaerun (#32502) üzenetére


stol
addikt

Első hsz.-ekben felsoroltakból azt veszel, amit akarsz.
Utána kéne olvasni a fogyasztásoknak nem?....

(#32505) Brasco


Brasco
csendes tag

hello, szeretnék egy kis segítséget, a következő configom van: Intel core 2 duo E4300, 2 giga memória, Asus P5B alaplap, 2 vinyó. rendeltem egy Radeon HD 4770-et, a kérdés az lenne, hogy elég lesz neki a mostani 400W-os chieftech tápom? előre is thx

(#32506) bartucc válasza Vhaerun (#32502) üzenetére


bartucc
addikt

Egy minőségi 200W-os is elég lenne. FSP, Corsair-ok között keresgélj. Ha halkat akarsz: Gigabyte Superb 460W(10k), még halkabb, jobb hatásfokú: Corsair CX-400, FSP Everest 400W (13k) Fogyasztási adatokat tényleg meg lehet nézni, PH!-veres tesztekben, 100W a max amit megeszik a géped.

keke69: el fogja vinni a gépet azzal a procival.

Brasco: elég lesz, marad még tartalék.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32507) Vhaerun válasza bartucc (#32506) üzenetére


Vhaerun
tag

Köszönöm szépen... :R

(#32508) Vhaerun válasza stol (#32504) üzenetére


Vhaerun
tag

Ezért felesleges volt egy bejegyzést írni...

(#32509) stol válasza Vhaerun (#32508) üzenetére


stol
addikt

Érezzem magam lebaszva?
Miért van, hogy minden újonc baszik utánaolvasni és még fel is háborodik, hogy hülye, 100x megválaszolt kérdéseiket felteszik 101x-re is és rendre utasítják finoman....
Komolyan beteg ez a társadalom gyerekek...

[ Szerkesztve ]

(#32510) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Éppen most akartam beírni, hogy beszereztem az ajánlott Corsair cx400-at, erre olvasom a nagyobb táp melegedését, meg "önforrasztását".
Viszont a cx400 tényleg halk, nem melegszik különösebben, játék alatt is csak langyos levegő áramlik belőle. Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy játék alatt (FEAR 2-vel néztem) körülbelül 185W-ot vesz fel a konnektorból, tehát nincs nagyon leterhelve.
Remélem nem kell csalódnom benne, és nem bánom meg, hogy nem az FSP Everest 400-ast választottam.

(#32511) Chaser


Chaser
titán

A Silverstone tápokban milyen belső van? Egy 400-asról lenne szó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32512) Vhaerun válasza stol (#32509) üzenetére


Vhaerun
tag

Ha gondolod,bár nem érzem hogy ez történt volna.
Nem érzem magam hülyének , mert nem olvasok végig minden hozzászólást és a te hozzászólásod nem rendre utasítás volt (másrészt miért is kellene?) hanem elég bunkó stílusú válasz.
Én is annak érzem a társadalmat , belőled is egy picit ez a "rendszergazda" stílus áramlik...
Elnézést,hogy írni mertem a topicodba...

(#32513) keke69


keke69
őstag

Márcsak annyi kérdésem lenne,hogy erről a tápról valakinek valamilyen tapasztalata,vagy véleményezése mert magyar oldalakon nem sok semmi van :Y

TÁP:High Power HPC-460-P12S(még annyit hogy az enyém fekete,de mindenhol csak ezüst szinben láttam) :F

Előre is köszönöm! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32514) Chaser válasza Vhaerun (#32512) üzenetére


Chaser
titán

Mesterem, az 1. hsz-t kellett volna elolvasnod, nem az összeset, sajnos a mai gyerekeknek már nem tanítják meg az értelmezés művészetét, meg is látszik...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32515) Vhaerun válasza Chaser (#32514) üzenetére


Vhaerun
tag

Azt spec. elolvastam és erősen nem találtam a HDD-k számától függő fogyasztás növekedésére utaló fejezetet , ezért is kérdeztem meg...
Egyébként nem tudom miből szűrsz le életkorra vonatkozó adatokat.
Itt befejeztem, mert nem erre való a topic...

(#32516) bartucc válasza keke69 (#32513) üzenetére


bartucc
addikt

Nagyon sokat bizonyított belsők. Itt a kistestvéréről egy teszt.

Chaser: tudsz mondani kódot?

Vhaerun: Chaser nem a korodra utalt, hanem a mai hozzáállásokra, szokásokra. Akinek nem inge, ne vegye magára. Stol pedig nem rak eléd mindent, de nagyon jártas a témában. 15W körül kell egy HDD-nál számolni.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32517) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Tudom nem éppen ideillő, de itt biztosan tudtok gyorsan segíteni nekem.

Vettem egy FSP everest 500Wos tápot és mellette van egy MA770T-UD3P lapom, ugye megvan a fő áramkábel ami 20+4pin, de a lapomnak van még egy 8as pinre szüksége, a tápból viszont egy másik ágon 6pines jön ki illetve 2darab 4es, akkor a 2ő 4pinest kell a lapra dugnom ugye?
Elég láma kérdés, de nem akarom rosszul bekötni.

(#32518) v!ct0y válasza 8nemesis8 (#32517) üzenetére


v!ct0y
veterán

Te most a proci foglalat melletti 2x 4 pinesre gondolsz ugye ?
Mert oda elég ha 1x 4 pinest dugsz rá (legalább is nekem is így mondták)

(#32519) 8nemesis8 válasza v!ct0y (#32518) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen arra gondolok.
Elvileg az szolgálja ki a CPU-t, de szerintem mindenkettőt rá kell dugni, máshonnan is ezt a megerősítést kaptam.
Várom még a pontos infókat.

(#32520) Vidori válasza 8nemesis8 (#32519) üzenetére


Vidori
aktív tag

A manual szerint:
1/2) ATX_12V_2X4/ATX (2x4 12V Power Connector and 2x12 Main Power Connector)
With the use of the power connector, the power supply can supply enough stable power to all the
components on the motherboard. Before connecting the power connector, first make sure the power supply is turned off and all devices are properly installed. The power connector possesses a foolproof design. Connect the power supply cable to the power connector in the correct orientation.
The 12V power connector mainly supplies power to the CPU. If the 12V power connector is not connected, the computer will not start.
• To meet expansion requirements, it is recommended that a power supply that can withstand high power consumption be used (500W or greater). If a power supply is used that does not provide the required power, the result can lead to an unstable or unbootable system.
• The power connectors are compatible with power supplies with 2x2 12V and 2x10 power connectors. When using a power supply providing a 2x4 12V and a 2x12 power connector, remove the protective covers from the 12V power connector and the main power connector on the motherboard. Do not insert the power supply cables into pins under the protective covers when using a power supply providing a 2x2 12V and a 2x10 power connector.
A lényeg, hogy ez a lap még a régi csatlakozókkal is megy:• The power connectors are compatible with power supplies with 2x2 12V and 2x10 power connectors
A plussz ATX 12V 2x4 csatlaokozó csak akkor kell pl. hogyha 4magos procit teszel belle vagy nagyon húzod a procit így elkél a plussz erő.
Így nyugodtan használhatod a leírásodban szereplő táppal.

[ Szerkesztve ]

(#32521) Vidori válasza 8nemesis8 (#32519) üzenetére


Vidori
aktív tag

És:
Do not insert the power supply cables into pins under the protective covers when using a power supply providing a 2x2 12V and a 2x10 power connector.

És ne használd a plusz 2x4 CPU és 2x12 ATX csatlakozókat mikor csak a "régi" 2x2 12V and a 2x10 power connector-t használod.

A 6-pines csatlakozó pedig a VGA tápellátásához kell!

[ Szerkesztve ]

(#32522) 8nemesis8 válasza Vidori (#32520) üzenetére


8nemesis8
veterán

KÖszi, akkor mivel Phenom II 550es CPU-t rakok bele ami 4magos így rátolom mindkettő 4pines csatlakozót.
Köszi szépen. :R

Akkor alaplapnak adom a 20+4pines csatit és még a CPU mellett lévőnek 2x4et.
Remélem így jó lesz, de biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#32523) Chaser válasza Vhaerun (#32515) üzenetére


Chaser
titán

Akkor meg kereső, éppen stolt nem kéne itt b@szogatni, életkorodra utalást se tettem.

bartucc : Majd rákérdezek :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32524) D1Rect


D1Rect
félisten

Már megint itt vagyok.
Ha jól vettem ki a 4890 190W-ot eszik max terhelésnél.
Ugye ebből a CFX 380W-ot ehet maximumban. Többi adatlapon.
Az HX520-as Corsair elég neki ugye?
(tudom-tudom, leég, elforr, megsül, tönkrevágja a gépet)

De nem nálam. :D

(#32525) partymaci


partymaci
aktív tag

Sziasztok
Olyan kerdesem lenne, hogy az 500W-os bluestorm 1-es tap megbirkozik e egy gtx260-al? Esetleg milyen tapot ajanlanatok helyette?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#32526) bartucc válasza partymaci (#32525) üzenetére


bartucc
addikt

El fogja bírni.

D1Rect: egy TX-650-re szívesen bíznám már ezt a rendszert, vagy esetleg HX-620. (tegnap volt épp téma a HX-520 és egy keményebb rendszer, nem érdemes nagyon kicentizni)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32527) 14adam válasza partymaci (#32525) üzenetére


14adam
addikt

:K

D1Rect:Eléggé megfogod rövidíteni a tápod életét,meg majd okádja ki a meleget,de vinni fogja :) Ahogy a kolega is leirta,jobb lenne valami 600-asba gondolkodni

[ Szerkesztve ]

(#32528) D1Rect válasza bartucc (#32526) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy nem érdemes kicentizni, de próbában gondolkozom. :)
Ha kell akkor majd cserélek nagyobbra. :K
(#32527) 14adam: Igen, én is így gondolom. De egy rövidke időre talán elmegy együtt.

Csak megerősítés kellett. Köszi mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#32529) Dyno válasza v!ct0y (#32518) üzenetére


Dyno
veterán

Ha van neki 2x4 akkor miért csak 1x4-t dugjon rá :F

(#32524) D1Rect: (tudom-tudom, leég, elforr, megsül, tönkrevágja a gépet)

Egyiket sem teszi csupán irdatlanul megrövidül az élete, TX650 vagy HX620......

(#32530) D1Rect válasza Dyno (#32529) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt arra írtam, hogy valamelyik nap behalt egy. ;)

(#32531) vzsryl válasza Dyno (#32529) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Esetleg ez nem jó választás 2 GPU-s konfigokhoz? Árban 25k alatt helyezkedik el és 1db 12V@18A-es ággal erőssebb a HX520-nál. Ráadásul úgy rémlik, hogy FSP beles.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32532) kfron


kfron
aktív tag

Nem akarok senkit sem megbántani, sem vitatkozni, de nem értem mire jó ez az újoncozás meg b@szogatás. :N
Gondolom mindenki volt újonc, és ugyanúgy beleestünk ezekbe a hibákba, mint a maiak…
Ez egy nyilvános fórum (gondolom én?), és sztem azt kérdeznek mindenféle újoncok, amit akarnak, max. ha zavar valakit ua. a kérdés ezredszerre is, akkor nem foglalkozik az üggyel.
Majd akinek kedve van, az válaszol neki… Ennyi erővel be is zárathatnánk a topicot, aztán ha valaki keres valamit, majd végigolvassa... Vagy ha ennyire zavarja a régebbi topikolókat a sok „amatőr” kérdés, akkor meg zárt fórumot kellene csinálni a topikból. Akkor majd tényleg csak a szakemberek elmélkednének itt, és az érdeklődők meg csak olvashatnák…
Mondjuk, akkor én sem lehetnék itt, mert amúgy meg nem értek semmihez… : :D
Peace. :R

[ Szerkesztve ]

(#32533) keke69 válasza bartucc (#32516) üzenetére


keke69
őstag

:R köszönöm :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#32534) D1Rect válasza kfron (#32532) üzenetére


D1Rect
félisten

"Hozzászólás írása - Téma: Melyik tápegységet vegyem? /Mielőtt kérdezel, olvasd el az első hsz.-t!/" :U

[ Szerkesztve ]

(#32535) Baboon válasza D1Rect (#32528) üzenetére


Baboon
senior tag

Végy 550-es Arctic coolingot. Sokan kíváncsiak vagyunk már a hangjára és Seasonic S12 beles vagy mi ami meg nagyon jó,

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#32536) csubbaka válasza bartucc (#32456) üzenetére


csubbaka
tag

Szóval szerinted elég 500W a két kártyához mert nem szeretnék korlátokba ütközni? Ha kell szívesen áldozok kicsit több lóvét csak nehogy gond legyen.

csubbaka felhasználónak 43 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!

(#32537) kfron válasza D1Rect (#32534) üzenetére


kfron
aktív tag

OK!
Én is erről beszélek... Akkor mindenki olvassa el az első hsz-t, és zárjuk be a topicot. :)

[ Szerkesztve ]

(#32538) Dyno válasza Baboon (#32535) üzenetére


Dyno
veterán

Mért vegyen ugyan olyan teljesítményü?Sőőt még kisebbet, HX520@40A, AC 550@34A..... gondolkozzál már mit ajánlasz.....vegyél te ha kiváncsi vagy a hangjára, vagy olvass tesztet....

(#32531) vzsryl :Ezzel az erővel mért nem jó a TX650??

[ Szerkesztve ]

(#32539) Baboon válasza Dyno (#32538) üzenetére


Baboon
senior tag

Most úgy csinálsz mintha a 34A nem lenne elég...
Az én gépemet egy lófasz 27A-es noname táp viszi húzott quaddal 4850essel... Igaz most fogom cserélni de nem azért mert ne vinné.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#32540) vzsryl válasza Dyno (#32538) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azért, mert az ipon megtévesztett és azt hittem, hogy moduláris. De ez úgy tűnik, csak a GT-re és a PRO-ra vonatkozik, a simára nem. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32541) Dyno válasza Baboon (#32539) üzenetére


Dyno
veterán

Lesd emg miről volt szó....... :N

(#32540) vzsryl: Igen PRO-ról vagy GT-ről van kinnt kép......

(#32542) Zozika válasza Dyno (#32495) üzenetére


Zozika
csendes tag

Kösz a segítséget :)

(#32543) D1Rect válasza Baboon (#32535) üzenetére


D1Rect
félisten

Nevezz meg 3 különbséget az avatárom és az alábbi kép között:

Hint: nem vagyok én tesztnyuszi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32544) syC válasza D1Rect (#32543) üzenetére


syC
addikt

PH kompatibilis a nyuszid, jobbra néz :)

[ Szerkesztve ]

(#32545) stewe2 válasza kfron (#32532) üzenetére


stewe2
aktív tag

Teljes mértékben megértem, hogy a láma újoncokat lehúzó hozzászólások Téged is bosszantanak. Én tegnap, kb 100hsz.-el. ezelőtt tisztelettudóan feltettem pár értelmes kérdést, megpróbáltam helyesen írni, érthetően fogalmazni, oszt azóta is várok valamiféle reakcióra. Ha véletlenül felmerülne valakiben a kérdés, hogy nem feltétlenül akarok új tápot venni, annak elmondanám, hogy a "mi baja lehet a tápomnak" topicból zavartak ide, mindenféle érdemi segítség nélkül. Az éltkor sem úgy működik, hogy aki újonc az fiatal csikó, és ahogy öregszik úgy lesz PH! izé. A fórumozók egy része a fiam lehetne. Ja, hogy még nincs 50 hsz.-em, nézzétek mán meg mikor regisztráltam. Én a feleségemmel élek együtt nem a géppel. Vajon hány órát ül a gép előtt aki évente több ezer hsz.-t tud írni. Ez amúgy 1 általános eszmefuttatás volt, nem konkrét személyeknek címeztem.

Tehát a kérdéseim még mindíg aktuálisak: hogyan tudom a tápomat tesztelni beépítés előtt, illetve hol, hogyan tudom beazonosítani az lc tápom oem gyártóját?

Thx: stewe :R

Az aktuális hsz.-em: 32484.

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#32546) Dyno válasza stewe2 (#32545) üzenetére


Dyno
veterán

Van egy E betüvel kezdődő szám a tápodon írd be ide és emgmondom milyen beles.

(#32547) kfron válasza stewe2 (#32545) üzenetére


kfron
aktív tag

Hát igen, én sem vagyok már tinédzser... :D
Néha nekem is az az érzésem, néhányan úgy vannak vele, hogy ha valaki újonc, akkor az biztos csak valami kis pöcsváladék gimnazista lehet...
Ezt most csak úgy általánosságban mondtam, senki ne vegye magára.

[ Szerkesztve ]

(#32548) stol válasza kfron (#32547) üzenetére


stol
addikt

Nem, csupán "újonc", mint a katonaságnál :D

(#32549) bartucc válasza kfron (#32547) üzenetére


bartucc
addikt

Én meg pont ellentetje, 18 éves vagyok, még érettségim sincs. A gépes téma érdekel ennyi. Soha nem osztottam le senkit, mert újonc, ha igen, megvolt az oka. (ha véletlen nem, akkor elnézést). Itt az egymás segítése a lényeg, nem a rangokkal való játszadozás. :U

D1Rect: próbát megér, tesztelésre, hosszútávon nem ajánlott. :N

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32550) kfron válasza stol (#32548) üzenetére


kfron
aktív tag

Tudom miről beszélsz... Én (is) még voltam újonc a seregben! :D
Akkor viszont közöljük velük az első hsz-ban, mire számíthatnak... :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.