Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32901) Chaser válasza vzsryl (#32898) üzenetére


Chaser
titán

Azért nem mindben, az everestekben pl ADDA van, az én kis 250-esemben is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32902) vzsryl válasza Piloss (#32900) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ugyanolyan hangja lenne a 350-es FSP-knek is, csak terhelésnél kapcsolnának valszeg kicsit feljebb, de majdnem 3k-val olcsóbbak. Ha egy fokkal erősebb VGA-ra cserélnéd a mostanit, akkor érezném indokoltnak a giga megvételét.

(#32901) Chaser: Amiket én említettem, azokat tudtommal Yate-Loon-os ventikkel szerelik, de majd egy szaki úgy is kijavít, ha tévednék. :)

(#32903): Hát akkor ez egy félreértés volt. :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32903) Chaser válasza vzsryl (#32902) üzenetére


Chaser
titán

Azokat igen, úgy értettem általánosságban mondod.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32904) Piloss válasza vzsryl (#32902) üzenetére


Piloss
senior tag

Feljebb írtam hogy egy HD4830 is lesz Még akkor sem?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#32905) Chaser válasza Piloss (#32904) üzenetére


Chaser
titán

Az én gépem 4830-cal és E5200-vel konnektorból stress progik alatt vesz ki 170W-ot, tehát a tápból kb 140-et, de ez extrém eset, játéknál 140-nél bőven megáll. Elég lenne neked is kisebb táp, de a GB tápban levő FSP bélnek jobb a hatásfoka mint a PNF-nek, árban meg nem nagy a különbség, én inkább a GB-t venném, de elég egy 350-es is, az én tápom 250-es:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32906) Piloss válasza Chaser (#32905) üzenetére


Piloss
senior tag

Én is inkább a GIGABYTE felé hajlok mivel több ismerősömnek is ilyenje van és eddig semmi problémájuk nem volt vele,és ahogy te is írtad a GB-nek jobb a hatásfoka

Tehát maradok a GB -nél :K

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#32907) vzsryl válasza Piloss (#32904) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Belekalkuláltam azt is. :K
Gigabyte helyett inkább az FSP 400-60GLN-t venném iponról, mert nagy rá az esély, hogy egy 80+-os 400-60GHN-t kapsz. (Árban nagyjából megegyeznek). Ha mégis 400-60GLN-t kapnál, akkor sem járnál rosszul, mivel olyan bél van a gigában is. :)

(#32905) Chaser: Ilyen keveset eszik az E5200+HD4830? Akkor nekem a HD4850-el sem eszik sokkal többet. :) Amúgy a mérésedkor húzva volt a proc?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32908) Piloss válasza vzsryl (#32907) üzenetére


Piloss
senior tag

Tehát a 400-60GLN és a Gigabyte gyakorlatilag ugyanaz csak árban van különbség?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#32909) Speed® válasza Piloss (#32908) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:K

Totyikhoz:
~200W terhelést feltételezve (jelenlegi konfigban Q8300 lesz hamarosan) mennyire valószinű, hogy halk marad egy HX450? Ha túlméretezem és HX620at veszek, gondolom esélyesebb a felpörgés nélküli üzem :U
Konkrétan nem szeretnék sokat költeni feleslegesen, ha lehet, akkor HX450..

(#32910) vzsryl válasza Speed® (#32909) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A HX450 minden 1 GPU-s rendszerhez elegendő, főleg ha a választott négymagos proci nem egy zabagép. :)

(#32908) Piloss: Így van, de a 400-60GLN-hez dobozt nem kapsz, viszont a gari ugyanannyi rá.
szerk.: Lehet tévedek, mert nincs oda írva, hogy OEM. :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32911) Orlifuck


Orlifuck
csendes tag

Hol a Pennában tudom kikapcsolni hogy ne jöjjenek értesitések nekem a Pro Hardver oldalrol! Már tele vagyok e-mail-el!áááááááá.........Valaki??

(#32912) Piloss válasza vzsryl (#32910) üzenetére


Piloss
senior tag

Értem.

Mindenkinek köszönöm aki segített :R

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#32913) Giii


Giii
senior tag

Összeraktam,minden okés.Everestben megnéztem a 12-es ágon 12,25-12,31-et mér.Az elvileg nem sok.Amúgy az összes érték pöpec :C Sajna a vidikarimhoz ugytudtam megoldani a dolgokat hogy ami közvetlen a dugaljokböl azt kötöttem a tápcsatijára és a másik dugot a vinyóra és ugyanígy csak ott az íróra.Remélem ettöl még nem gáz,de sajna nem tudtam máshogy variálni!

AMD Ryzen 5800x, Patriot Viper Steel 2*8Gb 3733Mhz RAM,Red Devil 6900xt, Gigabyte b550m s2h

(#32914) Speed® válasza Orlifuck (#32911) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A jobb oldali "beállításaim" menűben a privátokkal kapcsolatos értesítőket, a Kedvencek oszlopban a megfelelő rublika kiXelésével a többit szabályozhatod.

vzsryl
Tisztában vagyok vele, hogy elegendő a teljesítménye, írtam is, hogy ~mennyi lesz a fogyasztás az új procival (@3GHz/1.15V), nem ez a lényeg.
Hanem az, hogy a jelenlegi passzív tápomhoz hasonlóan kussos megoldás szolgáltassa a kakaót, tehát ne pörögjön fel terhelve a táp ha lehet.
Szóval a kérdés az, hogy emiatt szükséges-e túlméreteznem a tápot, vagy a HX450 is hangtalan marad ekkora terhelésnél. A jobb hatásfok miatt nyílván jobb lenne a kisebb táp, de inkább bukok pár Wot ha ez az ára a némaságnak..

(#32915) alibaba78 válasza nyunyu (#32866) üzenetére


alibaba78
őstag

Koszonom szepen neked is! Ez igen hasznos lett szamomra! :R

(#32916) venember83 válasza Giii (#32913) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha Everest rossz értéket is mutat, nem kell hinni annak, szoftveres mérés nem mérés.

(#32917) 14adam válasza Speed® (#32914) üzenetére


14adam
addikt

Ha néma cucc kell akkor én ajánlanám az Enermaxot.Brutálisan halk.De a Hx-450 se fog felpörögni ha csak kb 200-at fog enni a gép

(#32918) Chaser válasza Piloss (#32906) üzenetére


Chaser
titán

Jó döntés :K

#32907 vzsryl: 5200 alapon, alulfeszelve, 3.5G-n +30W. Nekem zafír 4830 van, az kevesebbet eszik mint a ref. Idleben is csak +20W igp-hez képest.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32919) Speed® válasza 14adam (#32917) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nézegettem én is, de a legkisebb Modu82+ 25 ropi..kicsit el vannak szállva :(
Jahm, akörül kajál majd, sőt, valszeg alatta, max. teszteléskor lesz 100%on..

(#32920) 14adam válasza Speed® (#32919) üzenetére


14adam
addikt

400w-től kezd felmenni a hangja.(Tudom,hogy ez vx,de a venti,és a venti vezérlése ugyan az)

(#32921) Klarsa


Klarsa
tag

Üdv mindenkinek.

Most készülök új gépet venni. Már eldöntöttem, hogy mi lesz benne.
Csak abban nem vagyok biztos, hogy ez a táp elég lesz-e hozzá
CHIEFTEC GPS-550AB

A gép adatai:

alaplap: GIGABYTE GA-MA790XT-UD4P
proci: AMD Phenom II 720 AM3 BOX Black Edition
ram: CSX 2X2Gb1600Mhz
videókártya: Gainward GeForce GTX260 896MB GoldenSample
vinyó: WD 500GB DP 7200rpm 32MB SATA2
procihűtő: Artic Cooling Freezer Rev.2
ház: AEROCOOL AeroEngine 2
+ LG DVD-író, egy kéken világító venti (12cm),Zalman hőfokszabályzó,kártyaolvasó.

(#32922) vzsryl válasza Speed® (#32919) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha azért akarsz túlméretezni, hogy minél csendesebb legyen a táp, akkor inkább Enermax:
CORSAIR PSU-620HX 31.138Ft
ENERMAX MODU82+ 525W 32.669Ft
Ez az 1,5k-s különbség szvsz. megéri a síri csendet, de a Te döntésed. :R

(#32921) Klarsa: Üdv!

Az a táp elég hozzá simán, de ha még nem vetted meg, akkor vannak helyette jobb alternatívák.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32923) 14adam válasza Klarsa (#32921) üzenetére


14adam
addikt

Hello,igen elég,de van annál jobb választás is.Ha már megvetted akkor még nem kell lecserélni,de van más is helyette pl
Fsp Everest 400(moduláris=levehetőek a felesleges kábelek,halk),Gigabyte Superb 460,Corsair Vx vagy Hx 450(a hx moduláris,és ez a leghalkabb a 3 közül)

[ Szerkesztve ]

(#32924) Klarsa válasza 14adam (#32923) üzenetére


Klarsa
tag

Kösz a választ.
Még eddig nem vettem meg semmit sem.
Megnézem ezeket a tápokat is, ha vannak az Ipon-on.

Ezek márkásabbak a CHIEFTEC-nél?

(#32925) 14adam válasza Klarsa (#32924) üzenetére


14adam
addikt

Az Fsp-be és a Gigabyte-ba Fsp belső van, a Corsairbe meg Seasonic.Mindegyik jobb annál :K Vagy ha tuning is lesz akkor érdemesebb az Fsp Everest 500-at venni

[ Szerkesztve ]

(#32926) Baboon válasza Klarsa (#32924) üzenetére


Baboon
senior tag

A chieftec nem márka hanem matrica... egy több féle gyártótól származó táphalmazon.

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#32927) bartucc válasza Klarsa (#32924) üzenetére


bartucc
addikt

Ha tuning is lesz, akkor a Giga 460W hangos lesz. Ha nincs, elviszi az is, de hangos lesz, megéri az everest a +3k-t. Elég a 400-as is ha tuningolsz akkor is. A Corsair halkabb kicsit, de nem észrevehető igazán.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32928) Speed® válasza vzsryl (#32922) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem feltétlenül akarok, az a kérdés, hogy kell-e. De 14adam VX450es képe meggyőzött, felesleges lenne a nagyobb verzióra költeni. Nem is lenne baj ha maradna ~10 ropim a csere után, jól felmentek a Quad árak :(
Szóval úgy néz ki megvan a választott, HX450, 20ért nemigen van jobb :U

(#32929) Chaser válasza Speed® (#32928) üzenetére


Chaser
titán

Eveerest 400 se rossz 13-14k-ért, annak ugyan nem hallottam hangját, de 500-as 80+ epsilonnak és 600-as epsilonnak igen, kb 1 szinten vannak a corsair 400cx-szel, de nincs mellettük akkora szélzaj mint a corsairben volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32930) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Van egy Akyga LPK12-420W tápegységem és mostanában nemigazán szeretném cserélni. Egy régebbi konfigot hajt (Athlon Xp 3200, 1 GB DDR, 9600 Pro, 2 db HDD, 2 db DVD). Szóval nem hinném hogy agyon lenne terhelve de mégis aggódom mert sok rosszat olvastam már (főleg itt a ph!-n) a megszaladó tápokról. Nos elég ritka táp szerintem hazánkban de mégis valaki nem hallott már róla/esetleg találkozott vele közületek? főleg az érdekelne hogy elvan-e látva vajon kimeneti túlfeszültség védelemmel, szóval ha vmiért elszállna vinné vajon a többi hardvert? Esetleg én hogyan tudom megállapítani hogy van-e benne ilyen védelem? Mert akkor most nem költenék márkás tápra ha nem muszáj - mivel ez is bírja már egy jó ideje.

Köszönöm szépen előre is!

(#32931) bartucc válasza mclaren777 (#32930) üzenetére


bartucc
addikt

Muszály cserélned. Add el a géppel együtt max, vagy a polcra ki, de ne használd tovább, nem megbízható.

Idézet az 1. hsz-ból, olvasd el legközelebb!

A félreértések elkerülése végett: a nem ajánlott tápegységeket nem azért nem ajánljuk, mert hangosak, vagy mert nem elegendőek teljesítményben (van ami már ennek a kritériumnak se felel meg, mindjárt részletesen). Azért nem ajánlottak mert gyenge minőségű alkatrészekkel rendelkeznek, valamint nincs bennük védelem. Ezeket a hiányosságokat általában nem veszi észre a felhasználó, ha a tápok nem kapnak nagyobb terhelést. A rájuk írt teljesítményt általában nem is képesek adni, és mivel nincs bennünk védelem, meghibásodásukkor a számítógép többi alkatrészében is könnyen kárt tesznek. Tehát nem csak magukra, hanem a számítógép többi alkatrészére is veszélyesek. Ezért van, hogy egy kisebb VGA-hoz is 450 W-os tápegységet ajánlanak, mert általában gyenge minőségű tápegységeket adnak a komplett gépekben, amit ha fejlesztenek, az eredeti tápegység gyenge lehet az új alkatrésszel kibővített konfigurációhoz.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32932) gcsaba70


gcsaba70
csendes tag

Tápegység csere miatt felszabadult EuroCase 400W-os táp olcsón eladó. :-))))
(HAHAHA)

A múltkor vki kérdezte, hogy az Arctic Fusion 550R milyen?
Hát megjött, de ennek semmi hangja.

A többit meg a tesztekből meg tudjátok nézni, 17.600,.Ft-ért érdemes ezt is a potenciális jelöltek között számon tartani.

(#32933) vzsryl válasza Speed® (#32928) üzenetére


vzsryl
nagyúr

FSP Everest 500W ~16k [link]

(#32931) bartucc: Olvasd el az aláírásod, aztán a hsz-ed első szavát. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32934) bartucc válasza vzsryl (#32933) üzenetére


bartucc
addikt

Nem mint ha komolyan gondoltam volna, csak igen félreérthető lett. Módosítom, igazad van.... :R

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#32935) japeen_hun


japeen_hun
tag

Hello.

A héten romlott el a FSP ATX-400PNF tápom. Kérdésem az lenne hogy elég a konfigomhoz ( Asus P5K SE- Intel E8400- 2*1Gb Kingmax - XFX GF9600GT + 2db 500Gb winchester ) egy Chieftec GPS-400AA-101A táp vagy inkább a 450eset válasszam?

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#32936) 14adam válasza japeen_hun (#32935) üzenetére


14adam
addikt

elég hozzá,de ha lesz tuning akkor jobb lenne a 450-es.Ha meg még nincs meg ez a táp akkor ne vedd meg,mert van ennél jobb választás is.Gigabyte Superb 460 vagy Fsp Everest 400,Corsair Cx-400

(#32937) nyunyu válasza mclaren777 (#32930) üzenetére


nyunyu
félisten

Akyga LPK12-420W tápegységem

Linkworld 420W? 18A@12V? Ne viccelj mar.

Igaz, nem biztos, hogy az alaplapod errol eteti a procit, mivel a korai K7 alaplapok(+osszes Asus) meg 5V-rol mukodtek.
Amiken mar van ATX12V csati, azok mentek 12V-rol.

Tekintve azt, hogy a konfigod legalabb 4-5 eves, raferne egy kompresszorral kifujas, meg atneznem, mennyire puposak benne a noname kondik, stb.

Mindenesetre ha uj gepet akarsz valamikor venni, akkor ez a tap keves lesz hozza.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32938) japeen_hun válasza 14adam (#32936) üzenetére


japeen_hun
tag

Ezek közül tudok választani [link] és gyorsan kéne, rendelni nem szeretnék.

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#32939) nyunyu válasza japeen_hun (#32938) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott van a Giga 460 a listan, olcsobb, is mint a Chieftec matricagyar, 12V-n erosebb, halkabb is, mi a kerdes?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32940) 14adam válasza japeen_hun (#32938) üzenetére


14adam
addikt

Gigabyte 460W ez vagy a Fortron Source 400W (Ez Fsp)

(#32941) japeen_hun


japeen_hun
tag

nyunyu és 14adam köszi a segítséget. :)

http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=The+Maelstrom&n=Japeen

(#32942) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Erről lehet tudni valamit? Jó táp?

Chieftec GPS-300-AB-100L

Ebbe a gépbe lenne:
3000+ A64
512MB RAM
ATI X1050 VGA
160GB WD
Pio 115 DVD RW

Beauty is pain

(#32943) P100 válasza Narancs (#32942) üzenetére


P100
senior tag

A Chieftec tápokban minőséges belső van és a leírt konfigurációt gond nélkül vinni fogja.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#32944) Klarsa


Klarsa
tag

Köszönöm mindenkinek a választ.
Azt hiszem eldöntöttem, hogy mit veszek: CORSAIR PSU-520HX
Elég jónak tűnik, láttam róla a YouTube-n videót + 2 PCI-E csatlakozó van rajta, ezért nem kell átalakítóért rohangálnom. (Mert a videókártyámba 2 kell)
Az Fsp Everest-nek nem tetszik a szine, szerintem nem illene a plexis házamba.

(#32945) Gyuri27 válasza Narancs (#32942) üzenetére


Gyuri27
félisten

:K :K
Kérdés most vennéd-e és mennyiért? Ha megvan jó is elég is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32946) Narancs válasza Gyuri27 (#32945) üzenetére


Narancs
őstag

Kösz a választ mindkettőtöknek!
3K-t kérnek érte és most venném, gondolom ennyit megér. Természetesen használt.

Beauty is pain

(#32947) Gyuri27 válasza Narancs (#32946) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annyit mindenképp.

Amd - Radeon - Ryzen

(#32948) vzsryl válasza Narancs (#32942) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Abba a gépbe tökéletesen megfelel, de 5k-nál többet ne adj egy olyan tápért. :)

szerk.: Picit elkéstem, nem kéne 10 ablakot egyszerre megnyitnom. :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32949) P100 válasza Narancs (#32946) üzenetére


P100
senior tag

Ha nincs agyon nyüstölve, akkor megéri.

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

(#32950) Narancs


Narancs
őstag

Kösz srácok akkor megveszem :R

Beauty is pain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.