Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) GEPESZ66 válasza aiminet (#56744) üzenetére


GEPESZ66
veterán

8/8?
Tényleg hatásos akkor!

(#56752) alázógyík válasza ƵøŁĭ (#56738) üzenetére


alázógyík
őstag

Panda 7/3

(#56753) Szellem. válasza GEPESZ66 (#56751) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Közel sem biztos, hogy mindegyik kártevő. Az ez előtti minta ezt megmutatta. Azon kívül, ha nem ismeri fel egy termék adatbázisból, attól még megfoghatja futáskor.

Amúgy meg KIS 2019: 1 darab fájl maradt.

[ Szerkesztve ]

(#56754) csaba1203


csaba1203
addikt

Egy még tavalyi majd féléves összesítés:
-[link]

(#56755) GreenIT válasza AtHoS (#56746) üzenetére


GreenIT
tag

Lehet, hogy listat csinalnak a legtobb virust bekuldokrol is es adnak majd valami kedvezmenyt nekik? ;]

(#56756) evizoli


evizoli
csendes újonc

Használja ezt valaki: aTube Catcher [link]
Nekem az FSecure PUP-nak minősítette és folyamatosan blokkolja az egyik exe fájlját.. A letöltő program maga nincs megnyitva, hanem a háttérben valamelyik folyamata lehet gyanús az Av-nak.

[ Szerkesztve ]

(#56757) Cs1csó válasza evizoli (#56756) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt az izét inkább hanyagold.

(#56758) ƵøŁĭ válasza evizoli (#56756) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Operát meg a Site Advisort akarja telepíteni.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56759) evizoli válasza Cs1csó (#56757) üzenetére


evizoli
csendes újonc

Letöröltem, de például ezen az oldalon is jónak minősítik, igaz megemlítenek valami extra alkalmazás feltelepülését is. Mindegy, mert találtam jobbat és egyszerűbbet erre a feladatra.
LiLxWaYnEx már meg is válaszolta amit én nem tudtam. :R

[ Szerkesztve ]

(#56760) evizoli válasza ƵøŁĭ (#56758) üzenetére


evizoli
csendes újonc

Akkor false pozitívnak is lehet tekinteni? A VT-n is több AV is jelzi.

(#56761) ƵøŁĭ válasza evizoli (#56760) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Csak simán kéretlen tartalom.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56762) prabhu válasza evizoli (#56756) üzenetére


prabhu
senior tag

A progi nyugodtan használható, pár ismerősömnél fent van és tiszta a gépük.
A lényeg, hogy az alternate-ről szedd le a teljes /offline/ installert és a telepítésnél vedd ki a pipákat a kéretlen programok elől. Amúgy ezek miatt szövegelnek be az AV-k, pl. a Nod32 is.

[ Szerkesztve ]

(#56763) evizoli válasza prabhu (#56762) üzenetére


evizoli
csendes újonc

Köszönöm! :R
Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy ahol csak lehet az offline installert kell keresni, mert az online ki tudja mit húz le magával. Jól gondolom?
U.i:
Leszedtem egy másik laptopra, amin Webroot próbaverzió van fent. Már megnyitni sem engedte a telepítőt (Pua.gen). :((( Inkább hanyagolom...

[ Szerkesztve ]

(#56764) prabhu válasza evizoli (#56763) üzenetére


prabhu
senior tag

Változó. A lényeg, hogy oda kell figyelni.
Illetve előfordul, hogy az online nem képes végigcsinálni a telepítést, pl. az ingyenes Panda Dome-nál tapasztaltam ilyet többször is. Igaz ilyenkor felkínálja az offline verziót magától.
Szerk: Ahogy érzed.

[ Szerkesztve ]

(#56765) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Valaki tudja mi lehet ez?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#56766) Cs1csó válasza kisbalazs83 (#56765) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, de lefuttathatnál pár másodlagos keresőt:
- Adwcleaner (ennek a futtatása után van egy olyan lehetőség hogy JAVÍTÁS ezt futtasd majd gép restart)
- MBAM FREE
- Emsisoft Emergency Kit
- Hitman Pro

és az ESET-el is csinálhatnál egy teljes keresést.

(#56767) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam az összefoglalót, és észrevettem, hogy ajánlotok pár kimondottan zsaroló vírus ellen való programot kiegszítésképp. CIS mellé ajánlott bármelyik telepítése, és ha igen, melyik?

(#56768) UserX válasza ƵøŁĭ (#56738) üzenetére


UserX
őstag

F-SECURE SAFE+MBAM Prem 8/6. Maradék:

(#56769) junior11


junior11
veterán

Nagy baj van: kiszivárgott 773 millió e-mail-cím és rengeteg jelszó, itt ellenőrizheti, érintett-e Na ismét várhatjuk a zsaroló leveleket és egyéb rosszindulatú spameket...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56770) bobalazs válasza junior11 (#56769) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vótmá :DDD

(#56771) junior11 válasza bobalazs (#56770) üzenetére


junior11
veterán

Nem láttam, bocsi :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56772) ƵøŁĭ válasza C. s. (#56767) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Szia!

Nem kell mellé semmi.Malwarebytes is csak Defender mellett elfogadható ha van de a többi "komplex" védelem mellé fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56773) -Nomad-


-Nomad-
tag

Lenne egy kérdésem az email-lopással kapcsolatban. Leellenőriztem néhány elmentett emailomat és sajnos van köztük olyan ami "feketelistán" van. Ők még be tudnak lépni a fiókjukba de ha egy erősebb jelszóval + 2 lépcsős azonosítással még megmenthető lenne a fiók biztonsága vagy már késő lenne? Az érintettek mit tehetnek ezügyben?

[ Szerkesztve ]

(#56774) junior11 válasza -Nomad- (#56773) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is van vagy három mail címem már évek óta az említett oldal listáján, jelszóval együtt. Az Outlook fiókomat, mely egyben az MS fiókom is, állandóan be akarnak lépni, évek óta, főleg kínai Ip, az MS oldalán a legutóbbi tevékenységek részen szoktam ellenőrizni, mindig sikertelen szinkronizálás, imap. Három havonta jelszó csere nálam, ahogy más fiókok alatt is és továbbra is aktív legyen a kétfaktoros hitelesítés, ahol elérhető.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56775) -Nomad- válasza junior11 (#56774) üzenetére


-Nomad-
tag

Elvileg ha csinálok egy jó erős jelszót + bekapcsolom a 2 lépcsős ellenőrzést (pl kód küldése sms-ben) akkor már bajosabb lenne feltörni. Még ha ellopják a jelszót is akkor még a telefont is meg kéne szerezni hozzá.Egy hosszú jelszó mindenféle karakterekkel + sms kód nemhiszem hogy lopható lenne.Az hogy valaki idióta jeszavat ad meg az magára vessen.

[ Szerkesztve ]

(#56776) junior11 válasza -Nomad- (#56775) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is így van régóta fontosabb fiókok esetén (MS fiók, Gmail, Twitter, Facebook, Instagram stb).

Amúgy mi a véleményetek, tudom itt off, de ha már szóba kerültek a jelszavak, ti milyen módon tároljátok őket? Nálam eddig a böngészőkben vannak (Chrome és Edge), de nem tudom, mennyire biztonságos ez, vagy váltsak pl Lastpassra, régebben használtam rövidebb ideig, de nekem elég körülményes volt a használata... Mi a véleményetek? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56777) -Nomad- válasza junior11 (#56776) üzenetére


-Nomad-
tag

Nekem így van:txt file-ban winrar-ral becsomagolva jelszóval védve amit csak én tudok. 3 eszközön tárolom. Csak kimásolom az adott jelszót és ctrl+v. Ennyi.Böngészőbe csak azokat mentem amiről tudom hogy kevésbé fontos

[ Szerkesztve ]

(#56778) snakebait válasza -Nomad- (#56775) üzenetére


snakebait
senior tag

Ezt a 2 lépcsős azonosítást (hogy mobilra is küldjön valamit és azt írjam be), ezt hogyan kell aktiválni-kérni? Bizonyos oldalakon ez beállítás függő, vagy hogy megy ez? Akár face, insta, de bármely oldal, főleg a banki oldal. :B

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#56779) Jack Oneill válasza junior11 (#56776) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Safe on Cloud telon es PC-n. Google fiokkal, vagy amivel szeretned, szinkronizal.

(#56780) -Nomad- válasza snakebait (#56778) üzenetére


-Nomad-
tag

Nekem 3 helyen van bekapcsolva 2 email+ebank.Közösségi oldalon nem tudom van-e mert nem használok olyat.Az emailnál a biztonsági beállításokban van meg kell adni újra a jelszót vagy kapsz egy sms kódot és úgy tudod bekapcsolni. E-banknál ez egyértelműen alap hogy legyen.

(#56781) bobalazs válasza -Nomad- (#56773) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

megváltoztatod a jelszavad, kijelentkezel (mondjuk gmail esetén) a csatolt szolgáltatásokbol amiknek hozzáférésük van a fiokodhoz. Kb ennyi a max tennivalód.
Utánaolvastam; a szivárgásrol még annyit hogy attól hogy a listában vagy még nem feltétlenül jelenti azt hogy a jelszavad is megszerezték, vagy ha igen, akkor az lehet akár több évre visszamenőleges jelszavad szerezték meg, ami már rég érvénytelen. Ha a jelszavad biztonságárol meg akarsz győződni, illetve hogy benne van e a listában (mondjuk nem az összes létező pw páros van ebben az adatbázisban) akkor itt győződj meg róla Pwned Passwords

(#56782) -Nomad- válasza bobalazs (#56781) üzenetére


-Nomad-
tag

Már ellenőriztem nem vagyok bent az adatbázisban.

(#56783) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Újratelepítés előtt áll a gépem és mivel lejár a mostani nod32 licencem ezért gondoltam rákérdezek a topicban, hogy érdemes-e váltanom másik vírusírtóra, vagy maradjak a nod-nál. A gépemben egy I7 6700K processzor illetve 16GB ram található.
Mit ajánlanátok? A laptopomon az Emsisoft Anti-Malware amit használok jelenleg. Érdemes ezt az asztalira is vagy mást vásároljak?

Köszönöm :R

(#56784) C. s. válasza ƵøŁĭ (#56772) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!

(#56785) prabhu válasza smallmer (#56783) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha nincs problémád a Nod32-vel, akkor maradhatsz, mert nem rossz AV.

[ Szerkesztve ]

(#56786) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

CCleanernek a registry takarító funkcióját szokta valaki használni?
Érdemes egyáltalán? Ezeken nem többet ártanak mint segítenek?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#56787) Cs1csó válasza Ra's al Ghul (#56786) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nyugodtan lefuttathatod, a legkevésbé agresszív reg pucoló.

(#56788) Deer76


Deer76
aktív tag

Anno Plag rábeszélt az EMSI-re. Nekem különösebb bajom nincs vele, bár néha hajlamos lenne letiltani azt is, amit nem kéne. Használ még ilyet itt valaki?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#56789) Fandango válasza Ra's al Ghul (#56786) üzenetére


Fandango
veterán

Én szoktam használni, semmi bajt nem okozott még.

(#56790) ƵøŁĭ válasza smallmer (#56783) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha nincs warez akkor még az alap Defender is elég lehet.Lelki megnyugvás érdekében az avast/Kaspersky Free+WFC vagy ingyen F-Secure Safe is telepíthető.Ha pedig elégedett vagy az Emsisoft-tal akkor újítsd meg vagy terjeszd ki a kulcsot.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56791) UserX válasza Deer76 (#56788) üzenetére


UserX
őstag

Szia!

Konkrétan Plag kolléga néhány hónappal ezelőtt, azon rágott be, hogy szó nélkül nem engedte elindítani egy Steam-es játékát. Azután többen panaszkodtak itt a számtalan FP-ra!!!

Nekem is volt még érvényes licencem, de F-SECURE SAFE-re váltottam (nem bántam meg!).

Az Emergency Kit-el, tudomásom szerint nincs baj.

A saját tapasztalataiddal hozd meg a döntést! :K

[ Szerkesztve ]

(#56792) smallmer válasza ƵøŁĭ (#56790) üzenetére


smallmer
őstag

Tor***ezni szoktam :) A NOD is megfelelt eddig, illetve az Emsisoft Anti-Malware is, csak szeretek új dolgokat kipróbálni. Kaspersky-t nem szívesen használok a múltkori balhé óta. F-Secure Internet Security(Az F-Secure safe nem tudom miben különbözik az internet securitytől ) , Norton Security, vagy esetleg még a Bitdefender Total Security.
Igazából fizetősben jobban bízok. A felsoroltak közül van olyan amire érdemes váltani? :R

(#56793) ƵøŁĭ válasza smallmer (#56792) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha a váltás kényszerét érzed akkor próbáld ki valamelyiket.Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya de mivel felső kategóriás termékekről van szó így csak egyéni preferenciák és hardveres környezetben való optimális működés alapján lehet szűrni a listán.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56794) smallmer válasza ƵøŁĭ (#56793) üzenetére


smallmer
őstag

Amennyiben azt mondod, hogy felesleges és tartsam meg az Eset Smart Securityt, akkor nem váltok.
G2A-n olcsón be lehet szerezni a Licenceket. :) Ha érdemes váltani akkor melyiket ajánlanád leginkább ?
F-Secure, BitDefender, Norton? Hol találom meg a pro-kontra érveket? Esetleg tudnál írni róluk pár szót? :)

köszönöm :R

(#56795) UserX válasza smallmer (#56794) üzenetére


UserX
őstag

Én is azt mondanám, hogyha eddig elvoltál az ESET-el nem érdemes és fölösleges is váltani. Jó kis irtó az! :K
A munkahelyi gépeken az van a kolleginák hajlamosak össze-vissza klikelgettni de még nem jött be semmi!

[ Szerkesztve ]

(#56796) ƵøŁĭ válasza smallmer (#56794) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

F-Secure:
+
- egyszerű kezelőfelület
- optimalizált teljesítmény
- frissítés gördülékeny
- ellenőrzés gyors,rendszerkímélő
- kettő db keresőmotor
- a világ egyik legjobb terméke
- elérhető magyar nyelven
- ügyfélszolgálat email elérhető
- promóció keretében beszerezhető
- zsarolóvírus elleni funkció
-
- drága
- téves riasztások mértéke kérdéses
- téves webhely blokkolások
- VPN csak külön érhető el

Norton
+
- gyors
- kifejezetten jól optimalizált
- rengeteg funkció
- kiemelt hatékonyságú SONAR
- az egyik legjobb termék
- promóció keretében beszerezhető
- magyar nyelv
- zsarolóvírus elleni funkció de nem mint külön funkció
-
- rengeteg téves riasztás
- webvédelem agresszív
- nagyon drága
- hírnév alapú szolgáltatásból eredő találat gyakori problémát okoz
- reklámszoftverek ellen nem elég hatékony

Bitdefender
+
- világhírű védelem
- kiemelt felismerés,megelőzés
- rengeteg funkció
- gyakori frissítés
- VPN szolgáltatás
- promóció keretében beszerezhető
- rengeteg akció
- magyar viszonteladó
- magyar nyelv
- zsarolóvírus elleni funkció
- ingyenes változata is van
- TrafficLight nagyon hatékony
-
- eszméletlen hiba mennyiség minden évben
- AutoPilot automatikusan bekapcsolva
- telepítés lassú a másik kettőhöz képest
- automatikus megújítás veszélye

Nehéz fejből...hirtelen.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56797) GEPESZ66 válasza ƵøŁĭ (#56796) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az F-Secure Ügyfélszolgálat egyébként milyen email címen érhető el?
A honlapjukon nem találtam meg.

(#56798) smallmer válasza ƵøŁĭ (#56796) üzenetére


smallmer
őstag

Előrébb nem lettem sajnos :( azt hittem, hogy majd lesz egy olyan dolog ami miatt azt mondom, hogy ez hűde, de nem látok ilyet.

(#56795) UserX lehet neked van igazad, még gondolkodom :)

(#56799) Szellem. válasza UserX (#56791) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez pontosan így történt. Azzal kiegészíteném, hogy nem ismerték el a hibát, hanem a Steamre fogták, hogy beépített egy új funkciót és amiatt nem blokkolta az EAM a játékokat, hanem összeomlott a játék. Erre leírtam, hogy más gyártónál ez nem fordul elő, mire a válasz az volt, hogy ha feltennék más terméket, bizonyára ott is ugyan ez történne. Majd csináltam nekik egy pár videót más termékekkel (ESET, Bitdefender, Kaspersky és F-Secure) ahol egyik játék sem akadt. A levelet elolvasták, de több mint 2 hónapja nem jött rá válasz. Szóval, ennyit az Emsiről.
Ha elismerik a problémát, és jelzik, hogy javítják ezt a programban, akkor azt mondom oké, de így sajnos nem. Nekem nem éri meg keresgélni, hogy egy adott program miért nem fut megint rendesen az EAM miatt.
Megváltoztak. Nem tett jót a cégnek, hogy a tulaj kiment birkát tenyészteni Új Zélandra.

(#56800) Szellem. válasza smallmer (#56798) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Én azt javasolom, hogy ha nem volt gondod az Eset termékeivel, akkor használd tovább nyugodtan! Értem én azt, hogy jólesik az embernek a változatosság, de hidd el nekem, jelenleg a legkevesebb gond az Eset termékeivel van. Évek óta egyenletes teljesítményt nyújtanak. A hazai support, meg öt csillagot érdemel minden tekintetben. Konkrétan, ha beküldök nekik egy mintát 1 max. 2 órán belül jön a válasz és megy be az adatbázisba. Ezt egyikről sem lehet elmondani sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.