Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) Szellem. válasza Semplar (#56150) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Olvasd vissza a hozzászólásokat. Monero bányászó van vagy volt elrejtve az oldal kódjába.

(#56152) Dévacsen válasza Szellem. (#56151) üzenetére


Dévacsen
senior tag

..most is aktív,teszi a dolgát..

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#56153) Dévacsen válasza Dévacsen (#56152) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Kerestem hozzá egy kis leírást,a lényeg benne van....A Monero Miner egy kártékony program, amely már 2016 óta bányászik Monero kriptopénzt. A vírus 2017-ben frissült, és továbbra is illegális módon termel virtuális pénzt a fertőzött számítógép processzorát kihasználva. Jelenleg a Vatico Monero (XMR) CPU Miner, a Shadowsocks Miner, a Wise XMRig vírus és más bányászok is terjednek.

A Monero Miner vírus az esetek többségében trójai vírusként terjed, és szoftvercsomag formájában kerül a rendszerbe, de a szakértők a Coinhive JS bányász rosszindulatú használatát is észlelték. Ez egy JavaScript-könyvtár, amelyet számos népszerű weboldalba és böngészős kiegészítőbe bejuttattak.A kérdés az hogy tudnak e róla az oldal üzemeltetői,vagy nem.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#56154) daimonion válasza Dévacsen (#56152) üzenetére


daimonion
senior tag

Ezeknek a bányász Xaroknak nem az a jellemzőjük, hogy le kellene terhelni a processzort ?
Akkor MS Edgenél miért nem teszi ? Miért nem pörög ezerrel a procim és megy 100% on hogy ne tudjak bármit csinálni ,? :F
Mert az tény és való benne van de akkor hogyan is dolgozik ?

[ Szerkesztve ]

(#56155) Dévacsen válasza daimonion (#56154) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Igen ez nekem is feltűnt,azt hittem a böngésző beállításaim miatt van,mindent vissza raktam alapra,akkor sem volt csak egyszer egy 100% os kiugrás de csak egy pillanatra,az akár mástól is lehetett,18-26 közötti ingadozások voltak..nem tudom hogy működnek ezek ki tudja lehet hogy úgy is belehet állítani őket hogy ne nagyon tűnjön fel,nem tudom,nem ismerem őket.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#56156) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

'To detect malware, Yandex relies on two technologies: the Sophos antivirus software and the company’s own proprietary antivirus technology.' :K

Hmm felettébb érdekes.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56157) Semplar válasza Szellem. (#56151) üzenetére


Semplar
őstag

Olvastam, szerintem ez reklámblokkoló kategória. Persze az F-Secure alapból fogja és jól is teszi, de az túlzás, amit egyes írtók művelnek, hogy támadó oldal stb. Én már csak yayyay-vírusnak hívom ezeket a riogatásokat.:)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#56158) drup válasza daimonion (#56154) üzenetére


drup
junior tag

Ezeknek a bányász Xaroknak nem az a jellemzőjük, hogy le kellene terhelni a processzort ?

Nem.

Mert az tény és való benne van de akkor hogyan is dolgozik ?

Talan ket evtizede egy magyar phd irt doktorit abbol, hogy a CPU + matematikai processzor kombinacio helyett a videokartyakat sokkal jobban lehet hasznalni bonyolult matematikai elemzesekre.

Ha rakeresel banyaszos megoldasokra, mindenhol olyan csodagepeket epitenek, ahol egy olcso CPU legalabb negy, vagy tobb nagy teljesitmenyu videokartyat hajt meg, azok dolgoznak - es az aramfogyasztas miatt mar lassan nem eri meg nekik.;)

(#56159) Szellem. válasza drup (#56158) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez esetben a processzort dolgoztatja a script, és nem a videókártyát. A videókártyás bányászó progi másképpen működik, mert az valóban a videókártyára van kihegyezve. Ezek a szkriptek a böngészőn keresztül a processzort dolgoztatják.
Amennyiben találsz egy olyan oldalt, ahol működik a szkript, és megnézed a videókártya illetve a processzor terhelést, egyértelműen látszik, hogy a processzor van dolgoztatva, de nagyon dulván.

[ Szerkesztve ]

(#56160) drup válasza Szellem. (#56159) üzenetére


drup
junior tag

Ugy tudtam, hogy emiatt bukott ki a dolog gyorsan, az elso ilyen virust egy nepszeru torrent programba tettek, es a tomoges panaszkodas miatt modositottak rajta, hogy ott is a videokartyat hasznalja, nem derul ki gyorsan, mert a cpu terhelese nem nott meg.

Akkor passz, az eredeti kerdezonel nem tudom, miert nem terheli a procijat a virus.;)

[ Szerkesztve ]

(#56161) Szellem. válasza drup (#56160) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Itt nem működik a szkript, ennyi az egész. Amennyiben működne, drasztikus lenne a processzorterhelés még erős gépek esetében is.

(#56162) drup válasza Szellem. (#56161) üzenetére


drup
junior tag

Megnyugtato, hogy nem mindig mukodik a szkript.;)
Koszonom.

(#56163) csaba1203


csaba1203
addikt

Nem találtam topikját így ide teszem fel a kérdésem.
Vettem kulcsot AVG IS-hez és működik is szépen.
Kérdezném,hogyan lehet kikapcsolni az idegesítő felugró ablakait,hogy vegyem meg a felesleges egyébb termékeit vagy erre nincs lehetőség?
Nem értem ezeket a cégeket komolyan mondom.Megveszem egy terméküket és nem hagynak békén.

[ Szerkesztve ]

(#56164) drup válasza csaba1203 (#56163) üzenetére


drup
junior tag

Vannak ilyen cegek.;)

Gondolom, hamarosan reszletes listat kapsz, melyektol kell szamitanod allando uzenetekre.

(#56165) csaba1203 válasza drup (#56164) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha Free változatról lenne szó ok de megvettem és a karbantartó szoftverükből nem kérek köszi :N
Tényleg nem marad más alternatíva csak a Defender az csak akkor ugat ha baj van. :D :DD

(#56166) drup válasza csaba1203 (#56165) üzenetére


drup
junior tag

Ismetlem: jo nehany ilyen ceg van, jo esetben csak hetente kozlik veled, hogy van ujabb verzio, vagy ujabb kiegeszites, rosszabb esetben szelesebb termekskalat, kapcsolt cegek termekeit is tukmaljak, de szerencsere ilyenektol mar tavol vagyok.

(#56167) olasz61


olasz61
tag

Promo topikban van 1 éves F-secure Safe ha valakinek elkerülte volna a figyelmét,működik.

(#56168) Semplar válasza csaba1203 (#56163) üzenetére


Semplar
őstag

Próbáld ez alapján megkeresni a tettest és elzárni a külvilágtól.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#56169) csaba1203 válasza Semplar (#56168) üzenetére


csaba1203
addikt

Ma még nem dobott fel semmit ez érdekes.
Saját tűzfala van és annak a beállításaiba nem szívesen matatok.
Majd kibírom valahogy ha nem akkor delete e-bay-es kulcs van hozzá nem volt nagy kiadás. :D

(#56170) Semplar válasza csaba1203 (#56169) üzenetére


Semplar
őstag

Sosem próbáltam AVG -t. Miután egyesült Avast -al meg gondoltam felesleges is kipróbálni. :D

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#56171) csaba1203 válasza Semplar (#56170) üzenetére


csaba1203
addikt

A rendszer terhelése szinte nulla és ha feljebb olvasol nekem már fogott meg dolgokat.
A kezelőfelülete is tetszik és a teszteken sem szerepel rosszul.
Egyenlőre marad,amíg nem idegesít fel :D

(#56172) daimonion válasza csaba1203 (#56169) üzenetére


daimonion
senior tag

Saját tűzfala van és annak a beállításaiba nem szívesen matatok.
Biztos, hogy saját és nem a Windows api ra húztak egy bőrt ? :K Ugyanis majd minden tűzfal talán a comodo kivételével az MS tűzfalát használja csak kicsit "kezelhetőbbé teszi

(#56173) csaba1203 válasza daimonion (#56172) üzenetére


csaba1203
addikt

Elképzelhető,amit írsz de én akkor sem nyúlkálok ahhoz amihez nem értek így marad minden alapbeállításon.

(#56174) Mikulásbá válasza daimonion (#56172) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az F-Secure Client Sec.-nek is saját tűzfala van.

(#56175) drup válasza olasz61 (#56167) üzenetére


drup
junior tag

Igen, de azt irtak, angol vpn kell hozza, az meg nincs minden magyar konyhaban. :)

(#56176) #53667584 válasza drup (#56175) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nem kell, de talán jobb ha van :) Mivel, az akció elvileg az angol virgin mobilszolgáltató ügyfeleinek jár.

(#56177) drup válasza #53667584 (#56176) üzenetére


drup
junior tag

Nem hasznalok vpn-t, de ugy tudom, az nagyon nem ingyenes.

(#56178) #53667584 válasza drup (#56177) üzenetére


#53667584
törölt tag

A vpn mint protokoll nyílt. Hogy saját openvpn szervert futtass az teljesen ingyenes. Az viszont amire te gondolsz, hogy egy vpn szolgáltató szolgáltatását használd, azért igen, pénzt szoktak kérni (vagy ha ingyenes akkor ott az adataiddal fizetsz). De nem feltétlenül kell vpn a regisztrációhoz, csak írtam, hogy talán jobb ha van.

(#56179) csaba1203 válasza csaba1203 (#56173) üzenetére


csaba1203
addikt

Sikerült megoldani a problémát ha valakit érdekel a beállítások menü pontban az adatvédelem-nél kell kivenni pár pipát és reklám mentes lesz a cucc.

(#56180) Kékes525


Kékes525
félisten

Telepítettem a Malwarebytes Anti-Malware-t, mint ingyenes programot, valós idejű védelem nélkül. Viszont a Windows 10 biztonsági központja jelez, hogy ki van kapcsolva. [kép] [kép] Hogy tudnám ezt a jelzést megszüntetni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56181) Cs1csó válasza Kékes525 (#56180) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az MBAM beállításait zongorázd végig - alaposan mert elég trükkös a felülete - és ott kell lennie hogy ne írja be magát a biztonsági központba, és az is - ha jól tudom hogy - ingyenes védelmet akarod valós idejű védelem nélkül.

Valahol itt sajnos most nincs fent a gépen -

Ha még ilyen a felülete - variálják - akkor az első fülön lesz, görgesd le.

[ Szerkesztve ]

(#56182) Jenne válasza Kékes525 (#56180) üzenetére


Jenne
senior tag

A MBAM elsőre ha telepíted, akkor ad egy 14 napos Teljes értékű próba licenszet, amiben van valósidejű védelem is. A Free-ben ez az opció ez nincs. Ezért a Bk azt érzékeli, hogy a Defenderen kívül van másik valósidejű védelem is és kikapcsolt. Láthatod, hogy a MBAM-ot jelöli meg védelemnek. Lépj a MBAM Beállítások/Névjegye fülre és ott ki tudod kapcsolni. Ha igaz akkor a 14 napos próba licensz amit deaktíválni kell ott.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#56183) Kékes525 válasza Cs1csó (#56181) üzenetére


Kékes525
félisten

Az ki van kapcsolva [kép] és mégis jelez.

(#56182) Jenne

Megtörtént, már rég. [kép] Mégis jelez.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56184) Cs1csó válasza Kékes525 (#56183) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, pedig ezek azok a dolgok, talán az MBAM újratelepítése megoldja.

(#56185) GEPESZ66 válasza Kékes525 (#56183) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Free változatban ha jól emlékszem még azt is kilehet kapcsolni, hogy ne induljon együtt a WIN10-el.
KIkapcsoltad?
Én ezt szoktam még kikapcsolni, miután a próbaverziót inaktiválom.

(#56186) Kékes525 válasza GEPESZ66 (#56185) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, kikapcsoltam azt is. Nem indul a Windowszal és a szervize is kézire van állítva, azaz az sem jelezhet. Ezeket mind a telepítésnél már egy hete megcsináltam. Eddig jó is volt minden, de most elkezdett jelezni.

(#56184) csicso82

:K Valószínűleg újra kell telepíteni.

Újra telepítettem, beállítottam és újraindítottam. Most minden OK!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56187) UserX


UserX
őstag

Csodálkozom, hogy a 'szomszéd' promos topicból még nem tették át...

Hála Mikemend :R kollégának 1 éves AVAST PREMIER 2019 ingyenesen elérhető itt :

AVAST FAN-OKNAK KÖTELEZŐ :)

A teljes link:

AVAST PROMO

Szerk.:. csicso82 #56188 : Én nem néztem ilyen comapare-t :B , de jósszándékból azt gondolom, hogy a Free-nél többet tud, már ami a valóban hasznos funkciókat jelenti... :U

Igazán neme ismerem az AVAST-ot!

[ Szerkesztve ]

(#56188) Cs1csó válasza UserX (#56187) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megnéztem mik a különbségek a Free az IS és a Premier, sőt már van olyan is hogy Ultimate :F között, hát nekem egy kicsit bloatware szagú. Olyan dolgokra hegyez ki dedikált védelmet aminek a kivédését egy normálisan működő vírusirtónak is tudnia kellene.

(#56189) csaba1203 válasza Cs1csó (#56188) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#56190) UserX válasza Cs1csó (#56188) üzenetére


UserX
őstag

Nos, megnéztem a comapare-t. Igazad van! :R Akkor viszont a Free 'nem normális'? ;] Az is hiányzik belőle:

'aminek a kivédését egy normálisan működő vírusirtónak is tudnia kellene' ;]

[ Szerkesztve ]

(#56191) UserX válasza UserX (#56190) üzenetére


UserX
őstag

Azt javaslom ez alapján döntse el mindenki saját maga:

COMPARE AVAST

(#56192) UserX válasza Cs1csó (#56188) üzenetére


UserX
őstag

Nézd, ha én egy programot megkedvelek és annak az egyébként 20k-s bővített változatát ingyen hozzám vágnák, egy percig sem vacillálnék.... :U De ti tudjátok...

(#56193) Cs1csó válasza UserX (#56192) üzenetére


Cs1csó
félisten

Félre ne érts, a legjobb ingyenes védelem szerintem az Avast Free, a Kaspersky Free elég jól megszorongatta de én továbbra is az Avast Free-t használom kisebb nagyobb megszakításokkal már vagy 10 éve csak nem látom a többletet amit nyújtani tud az IS, Premier, vagy az Ultimate verziók. Engem az F-Secure Safe sem győzött meg, sőt a Bitdefender Total Security sem mindegyiket próbáltam. Ettől függetlenül ajánlott védelem, akármelyik verziót is választja valaki.

Egy terméknek a fizetős verzióját próbálnám ki szívesen egy éves promo-ban az ESET Nod32 antivírust, de abból csak újságos kódos verziók vannak a Smart és egyéb verziói pedig ott sem mozgatnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#56194) csaba1203 válasza UserX (#56192) üzenetére


csaba1203
addikt

20000 ft egy évre :Y

(#56195) Cs1csó válasza csaba1203 (#56194) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagyon változó KI mennyit kér el egy biztonsági szoftverért pl. kimondottan olcsó az Emsisoft

(#56196) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

(#56197) Mikulásbá válasza Szellem. (#56196) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem lepett meg,de én megvárom,hogy az Edge böngészője motorját a Chrome által is használtra cserélje.

(#56198) drup válasza Szellem. (#56196) üzenetére


drup
junior tag

Jol ertem, hogy egy - remelem, nem marketing celbol finanszirozott felmeres szerint a - bongeszo biztonsaga az annyibol all, hogy kepes hasznalni egy adatbazist, amiben nem kivanatos weboldalak listaja szerepel?

Ha meg azzal jottek volna, hogy nemreg tomegesen loptak el a mozilla bongeszokben tarolt jelszavakat es adatokat, mert mara elavultta valt a kodolasuk, megertenem, de igy ez szamomra nevetseges.

PS:
Ha mar az volt a szempeont, hogy nemkivanatos weboldalak elutasitasat teszteljek, nem artana a "false pozitiv" adatokat is kozzetenni - es semmikeppen se neveznem "biztonsagi tesztnek".

(#56199) Cs1csó válasza Szellem. (#56196) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemrég valaki ekézte nekem ezt a "forrást" a PC Fórumot. Még ha igaz is a biztonság önmagában nem minden.

(#56200) drup válasza Cs1csó (#56199) üzenetére


drup
junior tag

Ja, az a forras? Bocs, nem figyeltem, akkor nem is szoltam, akkor egyertelmu, hogy marketinges reklamcikk terjesztese.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.