Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Orlin válasza Kékes525 (#56649) üzenetére


Orlin
addikt

Fel tettem közben most az ESET-et.
De fel is dobott egy ilyen üzenetet.Gyártónál a Microsoft van írva.Gondolom ezt lehet engedélyezni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#56652) prabhu válasza terapeuta007 (#56650) üzenetére


prabhu
senior tag

Egy fájlt ingyen kikódolnak neked, ha lehet nekik hinni.
Amúgy ha nem akarod formázni, akkor rá kell engedni pár progit az itt ajánlottak közül.

(#56653) Semplar válasza terapeuta007 (#56642) üzenetére


Semplar
őstag

Jók azok, ha van uBlockOrigin. Nem kell a tulajokra hallgatni(Sorozatbarát), hogy kapcsold ki a védelmet és szedd le a reklámblokkolót csak meg kell tanulni használni az uBlock Origin -t és nem lesz baj. ;)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#56654) ƵøŁĭ válasza terapeuta007 (#56647) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hol Top3-ik?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56655) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#56654) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jaja ez engem is érdekel.

(#56656) tyan válasza terapeuta007 (#56647) üzenetére


tyan
senior tag

Jó lenne, ha a Webroot benne lenne a top 3-ban. Sajnos az utóbbi időben még a beküldött mintákba is szarnak bele. Onnan tudom, hogy évek óta használom. Szerintem már a Defender is erősebb védelmet ad.

(#56657) borix válasza Kékes525 (#56645) üzenetére


borix
őstag

Felesleges ez a sok kiegészítő normál használatra.Veszélyesebb oldalakat meg inkább virtualbox-ban futtatni.

(#56658) Kékes525 válasza Orlin (#56651) üzenetére


Kékes525
félisten

Mielőtt bármit teszel, itt szabályozd le. Én mindent tiltottam, ami itt van. [kép] Windows 10-esnél. Lehet, hogy már ez is elég és nem fog riasztani az ESET. Amúgy taskhostw.exe wants access to my webcam, Host process for windows tasks is using the webcam Ja és ellenőrizd az elérési útját, mert a Symantec szerint van vírus, aminek ugyanez a neve, azaz megtévesztő lehet. System32 a rendes helye. [kép] Ja, látom a képedről, hogy System32 a helye, azaz valószínűleg nem vírus.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56659) Orlin válasza Kékes525 (#56658) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi.
Akkor letiltottam.És ne engedjem akkor neki a hozzáférést?
Ez a helye akkor elvileg jó helyre mutat.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#56660) Kékes525 válasza Orlin (#56659) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy emlékszem, hogy nekem a tiltás után már nem dobált fel semmit az ESET. Ha feldobál és a Malwarebytes AntiMalware, HitmanPro, Dr.Web Cure It, Emsisoft Emergency Kit nem talál semmit, akkor engedheted. Ezeket, amúgy is érdemes kiegészítő védelemként időnként használni az AdwCleanerrel együtt. Maximum 10 perc alatt lefut az összes egy gyors gépen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56661) Orlin válasza Kékes525 (#56660) üzenetére


Orlin
addikt

Malwarebytes AntiMalware felszoktam tenni én is mindig.
A leírtakat követtem remélem minden okés lesz.

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#56662) terapeuta007 válasza tyan (#56656) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Oooh az sajnalatos. Akkor tobbet nem szedem le piratebayrol.

Amugy nemtom ugy látszik hogy a jofele virusirtokra nincs crack.
Melyik a legjobb ingyenes ami nem eszik sok eroforrast?
Ingyenes virusirtok jobbak egyatalan mint a defender?
Meg igazabol olyan virusirto kene amit konnyen kilehet kapcsolni. Mert crackes jatekoknal az neha kell.
Sőt ha crackelt jatekkal multizunk hamachin haverokkal akkor meg a tuzfalat is ki kell kapcsolni sajnos. Olyan virusirto kell ami ezeket engedi.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#56663) Kékes525 válasza terapeuta007 (#56662) üzenetére


Kékes525
félisten

"Melyik a legjobb ingyenes ami nem eszik sok eroforrast?"

avast!

"Ingyenes virusirtok jobbak mint a defender?"

Szerintem az avast jobb, de lehet, hogy másnak nem ez a véleménye. Windows Defender vs Avast | All You Need to Know in 2018 Ezt azért olvasd el csicso82 kollégától: [link]

"Amugy nemtom ugy látszik hogy a jofele virusirtokra nincs crack."

Van, de nem használunk cracket, különösen nem biztonsági szoftverhez. Nemcsak azért, mert az lopás, hanem, mert védelmi kockázat egy feltört program.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56664) sztikac válasza terapeuta007 (#56662) üzenetére


sztikac
őstag

Amugy nemtom ugy látszik hogy a jofele virusirtokra nincs crack.

Ez azért súlyos komment volt :DDD

(#56665) terapeuta007 válasza Kékes525 (#56663) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Most toltom le avastot.
Az avast az megtisztitja a fertozott vinyot vagy spyhunter trial-ozzak( a cikkben ami a pdfhelp@india virusrol szol abban spyhuntert ajanljak)

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#56666) badd


badd
tag

Sziasztok!

Alapvetően Norton Security Deluxe-t használok már évek óta, és alapvetően semmi gondom nincsen vele, de felmerült bennem, hogy nincs-e véletlenül ár/érték arányban jobb termék a piacon. 1 hét múlva jár le az éves előfizetésem, szóval ezért is kérdezem. A Nortont jelenleg 50 Euróért lehetne megvenni. Szóval a kérdésem, hogy van-e ár/érték arányban jobb és ha igen, akkor mit tudtok ajánlani helyette? (ugyanúgy mint a Deluxe, 5 gépre telepítős opcióval)

Előre is köszönöm!

(#56667) Cs1csó válasza badd (#56666) üzenetére


Cs1csó
félisten

50 euróért 5 gépre? Az nem is rossz.
Ha mind az öt gépen megelégedéssel használjátok én nem váltanék.

Van valami olyan szolgáltatás, funkció ami szükséges pl. grafikus tűzfal, szülő felügyelet, banki ügyintézést védő modul stb. ?

Amúgy kapásból :
- F-Secure
- G-Data
- ESET

Ezekkel lehet próbát tenni, fizetős komplex védelmek között ezek mostanában ajánlottak.

(#56668) Kékes525 válasza terapeuta007 (#56665) üzenetére


Kékes525
félisten

Én az avastra szavazok. Mellette nem árt néha lefuttatni a kiegészítő védelmeket, amit fentebb már írtam (Malwarebytes AntiMalware, HitmanPro, Dr.Web Cure It, Emsisoft Emergency Kit és az AdwCleaner). Különösen azután, amikor veszélyesebb vizekre evezünk. Mindegyik nagyon gyors (gyors gépen kevesebb mint 10 perc alatt az összes lefut, a biztonság megér 10 percet) és nagyon jók. A spyhunternél az előbbiek mindegyike jobb, nem érdemes rá időt fecsérelni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56669) tyan válasza terapeuta007 (#56662) üzenetére


tyan
senior tag

"Akkor tobbet nem szedem le piratebayrol."

"Amugy nemtom ugy látszik hogy a jofele virusirtokra nincs crack."

Ezen most jót nevettem. Hogy pont ebbe a topicba írod.:D

Nekem az a véleményem, hogy crack-elt programot nem használok. Szinte mindenre van ingyenes alternatíva, de ha nincs, akkor inkább megveszem.

(#56670) RBJ


RBJ
addikt

Itt olvasgatva kedvem elment a windows használatától.
Érdekes linux on nem izgulok.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#56671) ƵøŁĭ válasza RBJ (#56670) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én sehol sem izgulok.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56672) kali válasza RBJ (#56670) üzenetére


kali
legenda

Linuxon is adott pedig a hibalehetőség, ahogy Windowson is lehet problémák nélkül élni, mert ez felhasználói szokások függvénye is, legyen szó bármilyen rendszerről.

(#56673) Kékes525 válasza RBJ (#56670) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs tökéletes rendszer. Például exploit ott is van. Más kérdés mivel kevesebben használják, ezért kevesebb a malware is. De ha olvasod a topikot, akkor azt is tudnod kell, hogy nem az operációs rendszer, hanem a user a döntő tényező. A legtöbb fertőzés miatta következik be.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56674) terapeuta007 válasza Kékes525 (#56673) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Ezt meg tudom erositeni. User hiba..
Heteken keresztul neha felbukkant sajátgépben egy orosz nevu halozati hely...xdd de kulnosebben nem izgatott.
Meg igazabol windows defender megpusztult de ha megakartam volna nyitni a defendert akkor eszre is vettem volna hogy gebasz van csakhogy teljesen leszartam a virusvedelmet.
Mert meg nem volt virusom soha.
Neha hetekig kivolt kapcsolva a tuzzfal mert elfeljettem crackelt multiplayer jatek utan viszakapcsolni.

Amugy ez hogy mindenre van freeware alternativa ez nem igaz. Peldaul jatekokra?xdd

Meg egy advanced system care pro-t azt hány darab freeware progival lehetne helyettesiteni?
Vagy egy microsoft office pro-t?

Windows 95 is biztonsagos egyebkent meg par ev mulva mar az xp is az lesz. Mert mar nem is irnak ra virusokat.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#56675) junior11 válasza terapeuta007 (#56674) üzenetére


junior11
veterán

Ilyen használat mellett nem csoda, hogy ransomware került a gépre. :D Amúgy sejted, hogy milyen módon kaptad meg?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56676) Cs1csó válasza terapeuta007 (#56674) üzenetére


Cs1csó
félisten

?? " neha felbukkant sajátgépben egy orosz nevu halozati hely" ничего плохого!

Van egy csomó MÁR ingyenes játék is, Origin-en is lehet összeszedni, Steam-en is sokszor van leárazás stb. (úgy értem piri pénzért)

advanced system care pro ??? Komolyan nálad ez az ETALON??
Helyette:
- CCleaner
- Wise Care 365 Free

Ezeket ismerem mert használom de még van pár ingyenes és jó pl. Glarysoft Utilities - csak próbáltam régebben.

microsoft office pro ?? Aki pl. munkára használja pl. egy cég ügyeit intézi akkor ott a cég megveszi és kész leírja az adóból stb. Otthoni ténykedésre pedig ott a LIBRE OFFICE

[ Szerkesztve ]

(#56678) AtHoS válasza terapeuta007 (#56677) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jobb lenne, ha ezt MOST abbahagynád, mert köv. lépésben már modik következnek a fórum szabályzatának be nem tartása miatt [link].
Senkit nem érdekel a szegénységi bizonyítványod mit miért teszel avagy nem teszel

read-only mode on the forum

(#56679) terapeuta007 válasza junior11 (#56675) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Ez az orosz halozati hely valszeg a tuzfal kikapcsolas miatt volt ott.
Aztan igazabol nemtudom. Volt még egy ilyen kamu jatektelepito ilyen tipikus kamu youtube tutorial leirasaban. Amit nem én toltottem le es inditottam el hanem egy haverom. És ezután lettek a dolgok igazan szornyuek elotte nem is volt semmilyen tunet szoval az orosz halozati hely az lehet nem is volt hibas.

Ezutan lebasztam a haveromat es elkuldtem a pitcsába, probaltam letorolni a cuccokat amiket feltelepitett de nem birtam vele. Task managerben sem lehetett mar leallitani a folyamatait szoval 5perc szorakozas utan osszeomlas, kekhalal es az a windows tobbe nem indult el.

Egyebkent ez a pdfhelp@india virus ugy van hogy minden meghajtora meg minden almappába rak egy _openme.txt és utana probalja encryptelni a fajloknak ilyen TFUDE kiterjesztest rak a végére és hasznalhatatlanok lesznek.

De egyebkent nálam az adatok max egy harmadát sikerult encryptelnie szoval makom volt.
Konkretan a jatekokat nem is erte el . Csak 2 jatekot de azokat egyebkent is leakartam torolni. Szoval nagy mák.
A zeneket elpusztitotta de azok meg telomon megvoltak.
Meg az osszes letoltest videokat dokumentumokat telepitoket is elpusztitotta de igazabol azokert se nagy kár.
Voltak filmek foleg sorozatok amiket mar pont mind megneztem szoval nem kár ertuk.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#56680) terapeuta007 válasza AtHoS (#56678) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

Abba van fejezve.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#56681) Kékes525 válasza terapeuta007 (#56674) üzenetére


Kékes525
félisten

"advanced system care pro-t azt hány darab freeware progival lehetne helyettesiteni?"

Nem kell helyettesíteni, mert teljesen felesleges. Egyedül a Driver Booster ér belőle valamit, de azt is ritkán kell használni.

"Vagy egy microsoft office pro-t?"

Otthonra tökéletes az ingyenes LibreOffice.

"Windows 95 is biztonsagos egyebkent meg par ev mulva mar az xp is az lesz. Mert mar nem is irnak ra virusokat."

A régiek megvannak, könnyű meghackelni (nagyon sok ismert biztonsági réseik vannak, amit már nem foltoznak be) és kicsi tudásúak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#56682) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Ha nem a témába vágó hsz.-t írtok, tegyétek offba! Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#56683) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!
Van egy HP számítógépem, amire előtelepített Mcafee livesafe vírusírtó van Windows 10-el.
Érdemes meghosszabbítani vagy váltsak másik vírusirtóra? (Ebben az esetben mit ajánlotok helyette és hogy távolítsam el?)

(#56684) Cs1csó válasza timelord1987 (#56683) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ingyenes:
- Avast Free
- Kaspersky Free
- Comodo Cloud AV

Fizetős:
- F-Secure
- G-Data
- ESET

Eltávolítására pl. GeekUninstaller-rel

(#56685) SityiSXT válasza Cs1csó (#56684) üzenetére


SityiSXT
őstag

A McAfee-t pont nem így érdemes. Simán uninstall, majd újraindítás után letöltöd és futtatod az MCPR-t (mobilon vagyok, csak így tudok linkelni: https://service.mcafee.com/webcenter/portal/oracle/webcenter/page/scopedMD/s55728c97_466d_4ddb_952d_05484ea932c6/Page29.jspx?wc.contextURL=%2Fspaces%2Fcp&articleId=TS101331&_afrLoop=2812625975253949&leftWidth=0%25&showFooter=false&showHeader=false&rightWidth=0%25&centerWidth=100%25#!%40%40%3FshowFooter%3Dfalse%26_afrLoop%3D2812625975253949%26articleId%3DTS101331%26leftWidth%3D0%2525%26showHeader%3Dfalse%26wc.contextURL%3D%252Fspaces%252Fcp%26rightWidth%3D0%2525%26centerWidth%3D100%2525%26_adf.ctrl-state%3Df2pli7yly_9 ).

[ Szerkesztve ]

(#56686) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hoztam nektek 2 db mintát.Az egyikkel ellopják a gmail fiókodat a másik pedig zsarolóvírus.
v8h2oOcStXYCLDQSJOWHNIi16s9ACsXLbZls6n4dXVQ

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56687) GreenIT válasza ƵøŁĭ (#56686) üzenetére


GreenIT
tag

ellopják a gmail fiókodat

Affene, megint varhato a gmail-en egy szigoritasi akcio - pedig a heten vezettek be egy ujat.:-(

(#56688) UserX válasza ƵøŁĭ (#56686) üzenetére


UserX
őstag

F-SECURE SAFE: 2/1:

Beküldtem a mintát! Ez a G-mail-es vírus is igen kellemetlen lehet!!!

MBAM Prem.: 2/0 :(

(#56689) timelord1987 válasza SityiSXT (#56685) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen!
Fizetős vírusirtóból melyik a legmegbízhatóbb?

(#56690) tyan válasza ƵøŁĭ (#56686) üzenetére


tyan
senior tag

A Webroot a gmail-es vírust törölte, a zsarolóvírust nem ismeri, ezért beküldtem elemzésre.

(#56691) SityiSXT válasza timelord1987 (#56689) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ízlés kérdése valahol, azaz mit vársz tőle. Én egy jó ideig pont a LiveSafe-et használtam, de valahogy nekem nemgyerebe volt, hogy a sima biztonsági dolgokon kívül alkalmazást gyorsított meg szemetet akart takarítani; plusz saját tűzfala is volt elméletileg, amit nem akartam a Windowsé mellett használni (annak mindig futnia kell, különben például a Store se megy). Nagyon próbáltam a Defenderrel megbarátkozni, de nem sikerült, mert a lemezműveleteknél fogja a gépet. Most az F-Secure SAFE-et tesztelgetem újra. Anno tetszett, csak a család nem boldogult jól a böngészővédelmével (nem mindig vették észre felül a zöld csíkot, így "normális" netezés közben bekavart akaratlanul is pár dologba).

(#56692) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#56686) üzenetére


csaba1203
addikt

AVG IS semmi :(

(#56693) UserX válasza tyan (#56690) üzenetére


UserX
őstag

Most van a Webrootra promó, ha esetleg érdekelne és hosszabítani szeretnél:

[link]

(#56694) tyan válasza UserX (#56693) üzenetére


tyan
senior tag

Köszönöm! :R

(#56695) tyan


tyan
senior tag

Azt lehet tudni, hogy a vírusirtó programokat gyártó cégeknél van hétvégi "ügyelet", ahol figyelik a beküldött kártevőmintákat vagy majd a következő munkanapon foglalkoznak az elemzéssel?

[ Szerkesztve ]

(#56696) UserX válasza tyan (#56695) üzenetére


UserX
őstag

Szerintem - magánvélemény - egy komoly cég 24/24-ben működik, mint a kórházban a sürgősségi. :DDD

(#56697) riki válasza UserX (#56693) üzenetére


riki
senior tag

Ez közvetlen link .6 hónap.[link]
Vigyázni kell,mert a Barclays "promo" az szürke zóna.

[ Szerkesztve ]

(#56698) csaba1203 válasza UserX (#56696) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

Webroot egyébként még mindig telepíthető más védelmek mellé kiegészítésként vagy összeakadnak?

[ Szerkesztve ]

(#56699) Cs1csó válasza tyan (#56695) üzenetére


Cs1csó
félisten

Osztom UserX véleményét plusz:
- általában az egész földre kiterjed a szolgáltatásuk tehát VALAHOL mindig épp nappal van vagy ha valahol vasárnap is van máshol hétfő vagy valahol szombat van ott máshol még péntek. Plusz az arab országokban a péntek és a szombat a szünnap nem a vasárnap és lehetne még sorolni tehát egy világcégnek a legtisztább az ha 0-24-ben van ügyfélszolgálata.

csaba1203

Ne telepítsd legalábbis rezidens védelem egyszerre csak egy fusson. Valami kiegészítő akár futhat ha van egy kis paranoia pl. MBAM tipikusan kiegészítő védelmi program ezért a fejlesztői törekednek arra, hogy ne akadjon össze egy rezidens védelemmel.

[ Szerkesztve ]

(#56700) csaba1203 válasza Cs1csó (#56699) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.