Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) Vesporigo válasza ƵøŁĭ (#57188) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Emsisoft:
94-ből felismert 50-et, ebből 49-et távolított el.

Aztán ráeresztettem a maradékra a Malwarebytes Free-t, ami talált még 7-et, amiket sikeresen karanténba helyezett.

Végeredmény:
Emsisoft + Malwarebytes Free:
94-ből maradt 38

(#57202) Szellem. válasza Szellem. (#57197) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

KIS 2019 a legfrissebb adatbázissal már csak 19 fájl maradt a mappában! Elég gyorsan dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#57203) Cs1csó válasza Szellem. (#57202) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam is miközben vizsgált a KFAV aközben töltötte is fel a fájlokat.

(#57204) Szellem. válasza Szellem. (#57197) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Windows Defender: 28 fájl maradt a legfrissebb adatbázissal.

(#57205) Jack Oneill válasza Szellem. (#57185) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Na vegre valami elorelepes. Igen, az nekem is be van kapcsolva, de nem gondoltam, hogy van koze hozza.
Akkor most amit kertel, nem probalom ki, mert visszaestem kicsit a betegsegbe, szoval a heten nem dolgozom.

[ Szerkesztve ]

(#57206) Semplar válasza Szellem. (#57204) üzenetére


Semplar
őstag

LiLxWaYnEx AVG:25 maradt.

Akkor ezek a nyerők és az Avast.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#57207) Jack Oneill válasza Semplar (#57206) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha ugy vesszuk, az ESET a nyero, mert rogton torli 🙂🙂 Ez most gonosz volt.

(#57208) Cs1csó válasza Jack Oneill (#57207) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az Avast Free-ben is lehet állítani a vizsgálandó méretet, a csomagolt fájlokat stb.

(#57209) ƵøŁĭ válasza Semplar (#57206) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Már csak 22. ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57210) Kékes525 válasza Jack Oneill (#57207) üzenetére


Kékes525
félisten

Te (és a vizsgált gépeken) milyen böngészőt használsz?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57211) Jack Oneill válasza Kékes525 (#57210) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Chrome.

(#57212) Kékes525 válasza Jack Oneill (#57211) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor megvan a válasz, hogy nálad miért megy és nálam miért nem. Azért a Firefoxot is támogathatnák.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57213) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

2 hét múlva lejár az Emsisoft licenszem, amit 1 évre vettem 2 gépre + 2 telefonra diákkedvezménnyel kb. 3-4ezer Ft-ért.
Tapasztalataim a termékkel: semmi probléma nem volt vele, csendben tette a dolgát, a gépemet sem fogta (bár párom laptopja kicsit megérezte, mivel csak 4GB RAM van benne).
Support nagyon segítőkész és rugalmas volt. Azért választottam anno, mert 1 éve nagyon ajánlottátok, és a Kaspersky "botrány" után szerettem volna váltani egy másik termékre.
Nem bántam meg, ismét köszönöm a segítségeteket! :R

Érkezett levél Emsitől pár napja, hogy le fog járni a licensz, gondoltam megnézem mennyibe kerülne. Kicsit megdöbbentett, hogy most már csak minimum 3 gépre lehet megvenni, ha telefonra is szeretném, akkor így 12347 Ft-ra jön ki egy évre. Ezt már sokallom, plusz itthon továbbra is csak 2 gép + 2 telefon kombóra lenne szükségem.
(Vagyis mégsem, mert inkább kipróbálom párom laptopján a Webrootot, ahogy olvasom, nem terheli túlságosan a gépet, mégis remek vírusirtó.)

Az én gépemre viszont olyan vírusirtót keresek, ami hasonló, mint az Emsi, kezelésében és gépigényében egyaránt.
- A Kaspersky-vel még mindig bizalmatlan vagyok, így az kilőve. Lehetőleg olyan fizetős megoldás érdekelne, amit lehet 1 gép + 1 Android telefon csomagban venni, természetesen előtte kipróbálnám mindkettőn.
- Bitdefendert is használtam kb 2-3 éve, akkor eléggé megizzasztotta a gépet, így rossz szájízzel búcsúztam tőle, nem tudom, változott-e valamit ez pozitív irányban.
- Igazából a F-Secure-ral szemezek nagyon, bár ennél is csak minimum 3 eszközre lehet venni licenszt elég borsos áron.
- McAffee-t nem akarok, rossz tapasztalatok a múltból, meg a munkahelyi gépen is ez van, nem igazán győzött meg.
- Írtátok, hogy a Windows Defender sokat változott jó irányba, meg látom a teszteken is jól szerepel, talán őt is kipróbálom.

Összegezve:
Emsi megy, helyette kellene valami hasonló, Kaspersky kilőve. Ha van telefonos verziója is, az plusz pont.

Miket ajánlanátok kipróbálásra?

(#57214) #73959936 válasza Vesporigo (#57213) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nagyon le fognak oltani, de leírom.

A Bitdefender TS telepíthető mobilra is. Az ötös 1 éves licensz néha nagyon baráti áron kapható. Majd ha érdekel privátban írom.
De az igazság az, hogy néha elég sok memóriát használ, és nem a leggyorsabb...
viszont engem ez nem zavar....

pontosan tudom, hogy milyen vírusirtót fognak a többiek ajánlani. no comment.

(#57215) Cs1csó válasza Vesporigo (#57213) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a support is fontos akkor ESET, bár úgy tudom nem olcsó, és persze az F-Secure most itt a divat, ha megfontolt netező vagy és az EMSI-s év alatt sem sok találata volt a kergetődnek akár pénzköltés nélkül is megoldhatod, ha használod a gyári védelmet.

Nem jó irányba indult az EMSI, az utóbbi évek gyakorlata az volt - többen is írták - hogy minden évben kapott egy kis kedvezményt ha megújította a védelmét, annyit megpróbálhatnál hogy írsz nekik egy levelet hogy neked ez túl drága és amúgy is kevesebb eszközre kellene és ha olcsóbbat tudnak valamit ajánlani akkor maradsz náluk ha nem akkor mész máshova.

kovacsen222

Írta is hogy kevés RAM-aj van és emiatt volt már a BD-vel baja - ezt te is leírod - a védelmi képességeit SENKI sem vitatja.

[ Szerkesztve ]

(#57216) ƵøŁĭ válasza Vesporigo (#57213) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha Bitdefender és Kaspersky kilőve:
1. Trend Micro Maximum Security 2019 -> ebay 100%-os eladó
2. AVG Internet Security 2019->promóció
3 .F-Secure Safe 15.0->promóció
4. ESET meg nem ér annyit

Alapvetően ha az avast ingyenes megoldását választod azzal lefedheted mindkét platformot.Attól meg nem kell tartani,hogy ingyenes.Igényeknek megfelelően döntsd el melyiket szeretnéd mert természetesen nagy a kínálat.Nem muszáj itt védelmeket vásárolni,mert ezek alapja a megfélemlítés.Persze fejlesztenek jó dolgokat viszont rá kell jönni,hogy te döntöd el mi fog történni a géppel.Tudatos felhasználás mellett nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57217) ƵøŁĭ válasza #73959936 (#57214) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Na mondjad!Figyelmesen hallgatom mi nem tetszik.Bitdefender kb.5 ezerből kijön az öt eszközös változat.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57218) Mikulásbá válasza Vesporigo (#57213) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mi a a bizalmatlanság oka a Kasperskynél? :F
Nincs azzal semmi baj,ami a sima mezei felhasználókat illeti,de szerintem a vállalati szekciót is túltolták.

(#57219) flash- válasza ƵøŁĭ (#57188) üzenetére


flash-
veterán

hogy kell tesztelni? jobb klikk scan for viruses?
(én így csináltam Kaspersky virusirto fizetós)(igazából az internet security de csak a virusirtó részt telepítettem belőle)

23 fájl maradt,kaspersky 2017

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#57220) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, olvasgatom mostanában a topicot, nem sok szó esik a Quihoo 360 ról. Nekem az van fent régóta, és kíváncsi lennék hogyan teljesít. Tudtok róla valamit?

-

(#57221) ƵøŁĭ válasza flash- (#57219) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Megválaszoltad magadnak.Nagy következtetéseket nem kell levonni ez csak egy szimpla közösségi tevékenység.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57222) Szellem. válasza #73959936 (#57214) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ha úgy gondolod, hogy le fognak oltani, illetve tudod, hogy mit fognak ajánlani és ehhez még a no comment-et is hozzáfűzöd akkor minek írsz ide? Trollkodni akarsz, vagy szándékosan keresni a feszültséget?

Mindenki tiszteli a másik véleményét, de ha van ellenvetés és jobb javaslat azt is el kell fogadni, még ha ez neked nem is tetszik.

A továbbiakban az ilyen negatív előjelű hozzászólásokat mellőzzed!

(#57223) #73959936 válasza Szellem. (#57222) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nagyon félreértettél, mert rosszul fogalmaztam. Vagyis az én hibám. :K

Egy-nyíltan leírom: azért, mert valaki - jelen esetben én - azt gondolom, hogy a Bitdefender a tengernyi hibája ellenére remek védelmi szoftver, nem vagyok mágjára való....

Kinek ez, kinek az jön be...lehet h. nem itt töltöm az életem felét, de mielőtt megvettem, körbenéztem. És igen, még a legnagyobbaknál is láttam gebaszt....

akkor most ez az én véleményem.... "Mindenki tiszteli a másik véleményét"

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#57224) Szellem. válasza #73959936 (#57223) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De írd le nyugodtan a véleményedet! Senki nem fog leoltani vagy bántani ezért!
Ha te szereted ezt a terméked, szíved joga hozzá. Más is van így ezzel. Ha megkérdez itt valaki minket, hogy milyen terméket javasolunk, akkor itt a helyed neked is (persze egy normális kommentben) és másnak is. Mindenki leírja a saját tapasztalatát, véleményét és javaslatát és majd a kérdező eldönti, melyiket akarja.
Szerintem itt még senkit nem hülyéztünk le azért, mert a saját maga által favorizált terméket írta be válaszként.

Félreérteni meg nem lehetett a szavaidat, inkább rosszul fogalmaztál.

(#57225) #73959936 válasza Szellem. (#57224) üzenetére


#73959936
törölt tag

:K

(#57226) csaba1203 válasza flash- (#57219) üzenetére


csaba1203
addikt

Kaspersky 2017 :Y

(#57227) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sorban válaszolok:

(#57214) kovacsen222: Bitdefender még az én gépemet is megizzasztotta pár éve, pedig 8GB RAM van benne, meg valahogy nem volt szimpatikus, ennek ellenére lehet, hogy adok neki egy újabb esélyt, legalább pár napig.
Párom gépében 4GB memória van, az teljesen használhatatlan lett tőle. (Hiába mondom neki, hogy bővítsük, egyelőre nem hajlandó. :) )

(#57215) csicso82: Talán megpróbálom, hogy írok Emsiéknek, de nem fűzök hozzá sok reményt, hogy újra sikerül olyan jó áron behúzni a szoftvert. Meg azért párom nem nagyon rajong érte, én viszont kedveltem, egyfajta biztonságérzetet adott a megfontolt netezés mellett.

(#57216) LiLxWaYnEx: érdekes, hogy felhoztad ezt a Trend Micro Maximum Security-t, épp tegnap este kerestem külföldi oldalakon 2019 "legjobb" vírusirtóit, és felmerült ennek a neve is. Bevallom, előtte még sosem találkoztam vele. Kicsit még utánaolvasok, ha nagyon jókat olvasok, kap ez is pár nap próbaidőt, végülis Emsivel ugyanígy voltam.
F-Secure meg azért is kap egy esélyt, mert finn cég (+1 pont), pár hónapja Helsinkiben ott volt a szállásunk az irodájuk mellett. :)
AVG-t is megnézem, a neve ismerős, eddig nem volt hozzá szerencsém.

(#57218) Mikulásbá: Igazad lehet, mezei felhasználóként nem kellene ennyire aggódnom a Kaspersky miatt, de nekem ez bőven elég volt. Tényleg sokrétű program, a bankolós részét is előszeretettel használtam, a gépemet sem fogta meg túlságosan. Egyszerűen csak megrendült a bizalmam bennük, ez az én hülyeségem.

Remélem, mindenkinek válaszoltam. Mégegyszer köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólást, tesztelem a kiválasztottakat és döntök.

(#57228) flash- válasza csaba1203 (#57226) üzenetére


flash-
veterán

régi? 18.0.0.405 a verzió
pont 1 éve vettem, akkor az volt a legfrissebb..
azt nem tudm hogy amig szól a licence (1 év) azon belül ha kijön egy újabb verzió azzal a kóddal az újat is fel lehet rakni?

egyébként nem is foglalkoztam vele mert azt hittem hogy folyamatosan frissül a program, mint a többi virusirtónál..hát akkor ezek szerint nem, csak a definiciós fájl frissült?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#57229) csaba1203 válasza flash- (#57228) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen fel tudod rakni. :K

(#57230) Mikulásbá válasza Vesporigo (#57227) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tényleg hülyeség. :U

(#57231) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Lehet, hogy nem ide vag a tema, de ti mobilon is hasznaltok valamilyen vedelmet?

[ Szerkesztve ]

(#57232) Mikulásbá válasza Jack Oneill (#57231) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem Kaspersky van évek óta.

(#57233) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Promók között az F-Secure SAFE-re 180 nap van írva, de a linken keresztül csak 30 napot kapok. Másnak sem dob fel 180 napot?

(#57234) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ezt használja valaki? Én kipróbálom.

[link]

(#57235) alázógyík válasza Jack Oneill (#57234) üzenetére


alázógyík
őstag

:R

(#57236) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Sziasztok rég voltam. Van azóta újabb tesztcsomag jól láttam? :Y

(#57237) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Tesztelnék én is, ha még aktuális és lesz alkalom.

(#57238) -Nomad- válasza Jack Oneill (#57234) üzenetére


-Nomad-
tag

Én tegnap óta használom szerintem hasznos kis alkalmazás leellenőrzi a jelszavad hogy nem lopott.Egyenlőre csak chrome böngészőn elérhető.

(#57239) junior11 válasza Jack Oneill (#57234) üzenetére


junior11
veterán

Lehet, én is kipróbálom. Aztán bízzunk benne, hog valójában csak úgy "közlekednek" az adataink, ahogy a Google említette a a cikk utolsó részében :D

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57241) -Nomad-


-Nomad-
tag

2018 legjobb AV terméke az Avast lett[link]

[ Szerkesztve ]

(#57242) -Nomad-


-Nomad-
tag

Azért érdekes hogy összehasonlítva Mikulásbá által linkelt cikkben az AV Test eredményei mást mutatnak.Itt sem az avast sem az avg nincs kiemelve.Én az ilyen cikkeknek nem sok értelmét látom

[ Szerkesztve ]

(#57243) ƵøŁĭ válasza -Nomad- (#57241) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kerestem a Panda-t de úgy látszik a szponzoráció megszűnt.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57244) Cs1csó válasza -Nomad- (#57242) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyik ilyen NAGY IT oldal - mint a HVG :DD - effajta cikket a helyén kell kezelni amúgy az AV Test-es táblázatban látszik, hogy kb. egy fél tucat termék teljesen jó értékeket hoz, és ez a lényeg.

Amúgy a G-Data, Comodo, 360TS sincs benne.

LiLxWaYnEx

Benne van csak alul. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57245) Vesporigo válasza ƵøŁĭ (#57243) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

A Pandát asszem utoljára még a 2000-es évek elején használtam, amikor 486-osom volt, valami újságban volt kód hozzá. Felraktam a 486-osra, de az a szenvedés, amit a gép átélt, arra késztetett, hogy azonnal szabaduljak meg tőle. :D Nem volt egy erőmű a gép, de más vírusirtók sohasem fogták meg ennyire. :D

Nem is tudtam, hogy még mindig van ez a vírusirtó.

(#57246) -Nomad-


-Nomad-
tag

Az MS elég gyászosan szerepelt pedig itt többen ajánlották bármilyen más vírusirtó helyett.Nem hinném hogy ennyire rossz védelmet adna. :U

(#57247) Cs1csó válasza -Nomad- (#57246) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legnagyobb baj szerintem, hogy sokszor a két véglettel találkozom:
1. akik itt is mozognak a fórumon, hozzáértőbbek, óvatosak, stb. nekik kb. bármelyik ismert védelem jó
2. akiknek kb. gőzük sincs az egészhez kattingatnak jobbra balra elhiszik ha szifont nyerhetnek stb. ők is kb. bármit használhatnak mert előbb utóbb saját magukat csinálják ki

Erről a jelszó ellenőrző kiegészítőről az jutott az eszembe mikor a 360TS jelzett a felhasználónak hogy gyenge a WIFI jelszava és változtassa meg és erre mekkora nagy dráma kezdődött a neten ez a kieg meg kb. az összes jelszavadat csekkolja. :D

[ Szerkesztve ]

(#57248) -Nomad- válasza Cs1csó (#57247) üzenetére


-Nomad-
tag

Ezekszerint ha jól értelmezem te svindlinek tartod ezt a bővítményt?

(#57249) Jack Oneill válasza Cs1csó (#57247) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ez a bovitmeny azt az utat sporolja meg, hogy ellatogass arra a jelszoellenorzo oldalra. Szerintem nagyon jo kezdemenyezes, hogy egy adatbazissal osszeveti. Az mar mas kerdes, hogy ezt a kommunikaciot ki latja...

(#57250) Cs1csó válasza -Nomad- (#57248) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Jack Oneill

Inkább szkeptikus vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.