Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) ƵøŁĭ válasza UserX (#57644) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

F-Secure se fogta tegnap semmilyen formában .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57652) Dévacsen válasza ƵøŁĭ (#57651) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Tegnap 21.30 kor még a Kaspersky sem ismerte fel,igaz hogy a rescue diskkel néztem meg linux rendszeren,de az adatbázis ugyan az,se csomagolva,se az exe fájlt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57653) UserX válasza ƵøŁĭ (#57651) üzenetére


UserX
őstag

Lehet, hogy megköveztek, de szerintem a Mcafee és az F-Secure kb. egy kategória...Én abban túl eget rengető problémát nem latok, hogy egy éjszakát késik a felismeréssel, ezért nem fogom lecserélni...De nem is biztos, hogy ennyi az időeltolódás. -Morrowind- írta, hogy 21-30-kor még a Kaspy se, ismerte.A többiek pedig már ma reggel jelentkeztek a sikereikkel!

Ahhoz szerintem nagyon 'bátor' össze-vissza klikkelgetés kell, hogy valaki egy zero day kártevőt beszedjen...Én nem tartozom ebbe a típusba! :)

(#57654) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#57628) üzenetére


csaba1203
addikt

Kicsit késve bár de AVG IS is fogta és törölte azonnal.

(#57655) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Az Eset Endpoint Security mennyire jó választás? :) Van lehetőségem kulcsot "szerezni":)

(#57656) junior11 válasza smallmer (#57655) üzenetére


junior11
veterán

Ez tudtommal céges verzió, nem otthoni felhasználásra ajánlott.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57657) smallmer válasza junior11 (#57656) üzenetére


smallmer
őstag

igen-igen. De mi a különbség? :) :R

(#57658) junior11 válasza smallmer (#57657) üzenetére


junior11
veterán

Nem ismerem a cégeknek szánt AV csomagokat, passz. Majd a tapasztaltabb forumtársak biztosan segítenek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57659) SityiSXT válasza smallmer (#57657) üzenetére


SityiSXT
őstag

Sok esetben központilag menedzselhető megoldásról van szó, és nem egy esetben a központi szervere nélkül nem is működik, illetve nem frissül. Otthonra határozottan nem ajánlott emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#57660) Jack Oneill válasza smallmer (#57657) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Lassabb a fejlesztese, miutan mar az otthoni termeket is hasznalhatjak a cegek. Ezt a ceges rendelesnel irtak nekunk.

[ Szerkesztve ]

(#57661) salaud válasza ƵøŁĭ (#57628) üzenetére


salaud
aktív tag

Tegnap lefekvés előtt beküldtem az MS-nek, Defender most már ismeri. ~ 22 óra kellett nekik, ez annyira nem szörnyű, sok termék még most sem ismeri fel VT-n.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#57662) Dévacsen válasza salaud (#57661) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Bizony nem,emlékszem pár éve volt olyan kártevő amit pl: a panda a többi antivírushoz képest,még 1 hónap múlva sem ismerte fel,és nem egyről volt szó,mert több ezres csomagot néztem át,szándékosan tartogattam és újra és újra átnéztem hogy melyik antivírus hogy fedezi fel az idő múlásával azt amit előtte nem ismert,a maci mély nyomot hagyott bennem,negatív értelemben..ennek ellenére használtam többször is,hetekig teszt jelleggel.22 óra az semmi. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57663) junior11


junior11
veterán

Brutálisan nőtt az adatlopások száma

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57664) Semplar válasza Dévacsen (#57662) üzenetére


Semplar
őstag

Vagy csak nem titulálta veszélyesnek.:)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#57665) Dévacsen válasza Semplar (#57664) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Hát ő nem titulálta annak, ez a baj,de annak kellet volna,kártevő pakk lévén,a többi versenyző azonosította is,ha nem is egyből,de 1-2 nap múlva.Abba az időben még zsaroló vírusok,meg bányász programok nem is voltak mikor végeztem ezt a vizsgálatot.Szándékosan elraktam a pakkot hogy megnézzem hetek múlva is.De ez sok éve volt,csak példaként írtam..bár lehet mai napig is vannak ilyen komoly programok. :) lehet nem írtam le tisztán a helyzetet...több gépen különböző antivírusokkal nézettem át,egy több ezres kártevő csomagot,azután minden gépen cseréltem az antivírust,és ismét átnézettem,ráértem szórakozni..így nyomon tudtam követni melyik ismeri fel idővel azt,amit előtte nem.Ma már azért ennyire nem venném a fáradtságot. :D

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57666) ƵøŁĭ válasza Dévacsen (#57665) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én ha bemennék a Pandahoz úgy nyakon vágnám a vezetőséget de nem emiatt.

Tegnap lefrissült a McAffee ios-en erre a fizetős változatom deaktiválódott és kérte,hogy vegyem meg 25k-ért.Epic fail.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57667) Cs1csó válasza ƵøŁĭ (#57666) üzenetére


Cs1csó
félisten

Never say no to Panda! én nem szólnék be a Pandának.

(#57668) junior11 válasza Cs1csó (#57667) üzenetére


junior11
veterán

:DDD :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57669) Dévacsen válasza ƵøŁĭ (#57666) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Áááá nem vagy te olyan fiatalember,te sokkal komolyabb vagy attól hogy ilyet tegyél... :) de emellett megértelek persze.

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57670) Dévacsen válasza Cs1csó (#57667) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Háát így hétfőn egyből ezzel kezdeni,elég rémísztő.. :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57671) Cs1csó válasza Dévacsen (#57670) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem én hoztam fel a Pandát.

(#57672) Pano


Pano
addikt

Pandáról hallani/olvasni se akarok. Amikor számtech boltban dolgoztam tolni kellett értékesítésre orrvérzésig a rohadt panda internet security-t és antivirust. A kitartásomnak köszönhetően már lehet kapni náluk polcról Kaspersky-t is :D

(#57673) Cs1csó válasza Pano (#57672) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom a panaszokkal is titeket kerestek meg a kedves vásárlók. :DDD

(#57674) Pano válasza Cs1csó (#57673) üzenetére


Pano
addikt

Naná... :)
Főleg amikor a support lerázta őket (vagy elérhetetlen volt), aztán utólag égett a pofád, mert neked kellett eladni neki, hogy ezzel tuti elégedett lesz, meg így jó, úgy jó.
Mondjuk vírusgond szerencsére nem volt olyan sokszor, más az sajnos igen.

[ Szerkesztve ]

(#57675) Cs1csó válasza Pano (#57674) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem mondtátok nekik, hogy lehetőleg NE szieszta időben hívják a Pandát?

(#57676) Pano válasza Cs1csó (#57675) üzenetére


Pano
addikt

Magyar ügyfélszolgálat, egy bp-i vezetékes számuk volt anno + mail.
Magyar terméktámogatás nélkül egy szoftvert értékesíteni Magyarországon, kb lehetetlen. Jobban mondva, a boltba járó ügyfélkör kb 10%-a ha nyitott rá.

[ Szerkesztve ]

(#57677) Lall


Lall
veterán

Sziasztok,

Kollegám bekapott valami csúnya vírust/trójait. Nod32, Malwerbytes végigengedve a gépen, találat, karantén, törlés szépszámmal, de van 60GB adat, amire elég nagy szükség lenne. És itt kezdődik a probléma. Ez a csúfság minden file-t megfertőzött, mégpedig oly módon, hogy a kiterjesztés mögé berakta ezt KOKKLXFFQC. Tehát így néz ki most a dolog filenev.mp4.KOKKLXFFQC. Minden mp4, xls, pdf és egyéb tartalom így fertőződött meg. Ha kitörlöm a filekiterjesztés utáni KOKKLXFFQC szöveget természetesen nem javul meg tőle, hibásak a file-ok. Valaki találkozott már ezzel? Helyre lehet ezt valahogy hozni? Elég fontos dolgok. Videóelemző a srác és az egész éves munkája mehet így a kukába.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#57678) junior11 válasza Lall (#57677) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ransomware - zsarolóvírusnak tűnik szerintem, kérdés, melyik fajtából. Szokott lenni vmilyen .txt fájl a bűnözők követeléseivel, ha fizet bizonyos órán belül bitcoinban, akkor van rá esély, hogy feloldják a zárolt tartalmat, de én nem fizetnék. Volt biztonsági mentés? Magát a vírust aztán a Nod32 megtalálta, karanténba helyezte jól értem? Ezzel azonban a titkosított fájlok nem nyerhetők vissza. Ezen az oldalon vannak progik melyekkel egyes zsarolóvírusok némely variánsai feloldhatók és van rá esély visszanyerni a fájlokat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57679) Mikulásbá válasza Lall (#57677) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Tipikus zsaroló-titkosító vírus.Keress rá,hátha ennek meg van már a feloldó kódja,ha nincs,akkor sorry.El lehet tenni későbbre azt a HDD-t,de remény nem sok.Akármit is irtottak le a futtatott védelmi programok,format : C javasolt.

(#57680) junior11


junior11
veterán

Elesett a Citrix, 6 TB-nyi adathoz férhettek hozzá a támadók

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57681) Lall válasza junior11 (#57678) üzenetére


Lall
veterán

Igen. Van is txt, ami a torproject (darknet) oldalra visz és ott pénzért adnak feloldó kulcsot. :((( Megpróbálkozom az általad ajánlott oldallal. Hátha... Köszi

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#57682) junior11 válasza Lall (#57681) üzenetére


junior11
veterán

Próba szerencse, ha pl. GandCrab, a Bitdefender jóvoltából v5.1-ig már van rá esély, hogy fel lehet oldani, de a legújabb, v5.2-es variánsra még nincs. Nézzetek szét az oldalon, vannak hasznos infók, hogyan tudnak segítséget nyújtani stb. kicsi az esély, de hátha...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57683) Lall válasza junior11 (#57682) üzenetére


Lall
veterán

GandCrab v5.2. Erre még nincs. Gondolom érdemes lehet a fileokat egy "szűz" külső meghajtóra kimenteni és várni erre a verzióra!?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#57684) junior11 válasza Lall (#57683) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem érdemes várni. A Bitdefendernél megvan az esély, hogy előbb-utóbb ezt is fel lehet majd oldani, aztán eltelik pár nap, hét és a bűnözők ismét kijönnek egy újabb variánssal, ez megy oda-vissza.Szoktak cikkezni róla, ha kijön új verzió, pl. itt vagy a korábban említett oldalon.

Amúgy van tipp, hogyan fertőződött meg a gép? Pl. ismeretlen levélcsatolmány, neten böngészés közben stb.? A NOD32 legfrissebb verziója futott nála, Windows 10-es rendszeren? Nem vagyok szakértő, majd a tapasztaltabbak itt megírják, de fontos, hogy a zsarolóvírus el legyen távolítva vagy legalább karanténban legyen, mert később újból fertőzhet a gépen.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57685) junior11 válasza junior11 (#57684) üzenetére


junior11
veterán

Itt lehet még olvasni erről a kártevőről ill. az eltávolításáról, azt írják, ha jó a fordító, hogy csak saját felelőségre, mert veszélyeztve vannak a titkosított fájlok is a vírus eltávolításával, szóval szerintem csak biztosra menjetek, és mindig legyen naprakész biztonsági mentés.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57686) Lall válasza junior11 (#57684) üzenetére


Lall
veterán

Persze. Tudom is. Az Office-t szerette volna crackelni KMSPico-val. Ügyes. :U

Az érintett file-okat kimásoltam egy külső meghajtóra, várom a megfelelő pillanatot. :) Szólt, hogy nem tudja használni a gépet. NOD nem futott a gépen én telepítettem utólag fel és az találta meg. (Windows Defendert ugye KMS-nél ki kell kapcsolni). Természetesen nem használjuk így. Most partició törlés, formázás, teljes rendszer újratelepítés van. ;]

Köszi a segítséget! :R

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#57687) junior11 válasza Lall (#57686) üzenetére


junior11
veterán

Jah, KMSpico :D, nagyon régen én is próbáltam, szerencsémre, akkor még nem voltak ilyen aljas kártevők. Nincs mit, ha lesz decryptor (pl. akár ismét a BD jóvoltából), akkor úgyis cikkezni fognak róla, szóval van némi esély.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57688) Cs1csó válasza Lall (#57686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, remélem neked a pótolhatatlan adataidról van legalább egy másik helyen mentés? (ha már az ismerős így márt jobb más kárán tanulni, egy HDD magától is kipurcanhat akármi - is - lehet vele)

(#57689) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Nézegettem Nod32 és Kaspersky ajánlatait a saját oldalukon és viszonteladóknál és két dolgot figyeltem meg:
1. A magyar Eset árai jelentősen magasabbak, mint a nemzetközi oldalukon hirdetettek. Gondolom ez többek közt az áfa miatt van. Legális így a nemzetközi oldalukról vásárolni itthonról, vagy a magyar disztribútortól kell vásárolni?

2. Ha a magyar/nemzetközi árkülönbséget nem figyelem, akkor a Kaspersky árai jelentősen nagyobb tartományban szórnak, mint az Eset. Az Eset itthon 1 év, 1 gép esetén 11-15k közt mozog, míg a Kaspersky 5-18k közt. Ez miért van? Csak az oldalukat nézve egyértelműen a Kaspersky a drágább, de boltokban mégis lehet a licenchosszabbítás árában is licenceket venni.

Ezeken túlmenően még szeretném azt megkérdezni, hogy van-e lehetőség a Nod32 vagy Kaspersky víruskergetőjében arra, hogy amolyan "fejlesztőbaráttá" konfiguráljam? Most a Nod32 próbaverzióját használom és azzal mutatkozott be, hogy egy 3rdparty dll-t random nem engedett meg megnyitni a VS-nak, így nem futott a projektem. (Második nekifutásra már ment, de nem szívesen töltöm ilyesmivel az időmet. Egyébként az OpenCV egyik dll-jéről van szó, nem valami kétes eredetű valamiről.) Esetleg arra számíthatok, hogy idővel igazodik a felhasználási szokásaimhoz és nem lesznek ilyen malőrök? (Tegnap tettem fel.)

2 gépre, 2 évre keresnék majd antivirus licencet, ezért vagyok kissé kekec.

(#57690) Kékes525


Kékes525
félisten

Az még mindig igaz a Firefox böngészőre, hogy teljes ablakban futtatott tor böngészővel vagy VPN-en keresztül is azonosítható az IP cím (nem a WebRTC helyi IP-cím szivárogtatására gondolok)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57691) ƵøŁĭ válasza leviske (#57689) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Hello!

1. Az Európai Unión belül kell vásárolnod és valószínűleg nem lesz gond.
2. ESET-et csak akkor vedd meg ha tudsz diákkedvezményt intézni. Az árazás gyakorta változik a weboldalon amit a viszonteladók nem követnek. Célszerű a legkedvezőbb ajánlatot elfogadni. Amennyivel drágább az ESET annyival nem is jobb.

Az utolsó gondolat morzsádra pedig csak annyit lehet mondani "ki tudja" .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57692) Pano válasza leviske (#57689) üzenetére


Pano
addikt

Én is szoftverfejlesztő cégnél dolgozom (de nem mint fejlesztő). Annyit tudok elmondani a kollégák tapasztalata alapján -már amennyire szóba került ez-, hogy közöttük három típusú fejlesztő van:
- Aki nem használ külön AV-t, mert mindegyik hátráltatja valamennyire a munkában a fájlmódosítások és az általa létrehozott, új fájlok miatt. Inkább napi szinten csinál biztonsági mentést.
- Akinek elég a Windows Defender
- A következők egyikét használja: Nod32, avast.
Páran még használnak intrawebes fejlesztők közül linuxot, de ez a szám elenyésző.

Az első kategóriába esnek a legtöbben. Mivel a céges környezetben korlátlan Google Drive elérhetőség van, szinte mindenki oda ment mindent, amit lehet. Meg persze gitlabre.

[ Szerkesztve ]

(#57693) junior11


junior11
veterán

AV-Comparatives Android Test 2019 – 250 Apps

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57694) csaba1203 válasza junior11 (#57693) üzenetére


csaba1203
addikt

Elég szoros az élmezőny :D :DD :DDD

(#57695) junior11 válasza csaba1203 (#57694) üzenetére


junior11
veterán

Az biztos. :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57696) csaba1203 válasza junior11 (#57695) üzenetére


csaba1203
addikt

Részemről Adguard Lifetime Licence van a Samun és így egy csomó fizetős alkalmazást használok "ingyen"
ugyanis csak a reklám mentesség miatt kellene pénzt kiadni de az ugye nincs egyikben sem. :D

(#57697) junior11 válasza csaba1203 (#57696) üzenetére


junior11
veterán

Nálam most 90 napos BD mobile security van 2 telefonon, teszi a dolgát, korábban Eset volt, az háromszor védett meg phishing & egyéb kártevő ellen, böngészés közben és nem hamis riasztás volt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57698) csaba1203 válasza junior11 (#57697) üzenetére


csaba1203
addikt

BD mobile tud már magyarul?
Mintha azt olvastam volna valahol,hogy igen.

(#57699) junior11 válasza csaba1203 (#57698) üzenetére


junior11
veterán

Tud, igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57700) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Én évek óta Kaspersky-t használok okostelefonon,azt is fogok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.