Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) Szellem. válasza GEPESZ66 (#56100) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

ki válaszolt? A neve kell. Miért takartad ki?

(#56102) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Két, itthoni laptopra keresek megoldást (illetve gondolkodtam el a meglévő cseréjén).
360 Total Security és uBlock Origin van rájuk telepítve. Alapvetően elégedett is vagyok velük (gyorsan lekopogom: nem tudok róla, hogy lett volna vírusom, hogy lenne most bármilyen probléma és semmilyen ransom dolgot nem nyaltam még be - még egyszer koppkopp).
Azt nem tudom csak, mennyire fogják a gépet és azért érdeklődöm, van-e alternatíva, amit jó szívvel ajánlanátok: többen is írták (és itt is olvastam), hogy a Windows Defender már önmagában elég jó megoldás tud lenni. Volna értelme arra váltani? Elegendő volna csupán az?

Egy HP 8560p (i-2540M) és egy Acer E1-571 (i5-3230M) notiról beszélhetünk. Mindkettőn vásárolt Win10 Pro figyel, 8GB DDR3 (IGP miatt valójában inkább 6GB), SSD.

Az SSD, az i5 és a 8GB ram ellenére azért ezek már nem mai konfigok és képesek erősen megizzadni, ha véletlen az alapfelhasználáson (böngészés, zenehallgatás, filmnézés, Office alkalmazások) felül másra is használnám, pl. Sketchup tervezés, esetleg játék). Nem tudom, mennyire oszthat-szorozhat a sebességet és melegedést illetően a tűzfal+vírusírtó kombó (meccseket szoktam streamen keresztül nézni, akkor rendesen pörög a ventilátor).

Net: úgy 50/50Mbps.

Elsősorban ingyenes megoldásban gondolkodom, de ha van olyan szoftver, amivel jelentősen gyorsulna a gépek teljesítménye, legalább azonos védelmi szint mellett, úgy természetesen elgondolkodnék rajta.

Előre is köszönöm a segítséget, elnézést a kicsit összecsapott soraimért, az előbb nagyon szépen és kulturáltan sikerült monitorra vetni a gondolataimat, erre elszállt az üzenet és írhattam elölről.

(#56103) GEPESZ66 válasza Szellem. (#56101) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ment privát.
Volt valakinek egyik fórumon egy ilyen idézete, ahol ottmaradt a név is.
Azt írta az egyik fórumozó, hogy nem célszerű meghagyni.
Az, hogy miért, nem is érdekelt, csak most eszembe jutott.

(#56105) Jack Oneill válasza GEPESZ66 (#56103) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Az uj adatvedelmi torvenyek miatt. Konkret pelda a munkahelyemen: Adatvedelmi torvenyekre hivatkozva feljelentettek minket, mert valakinek a nevet elerhetoseget tovabb kuldtem emailben. Eloszor belegyezo nyilatkozatot kell vele alairatni.
Senki nem tartja be, de megis be kell tartani. Egyetemen szinten nyilatkozatot irtunk ala, hogy a fenykepunk es nevunk szerepelhet valahol.

[ Szerkesztve ]

(#56106) Jim74 válasza Jack Oneill (#56105) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ismerősnek nyilatkoznia kellett az óvodában, hogy a Mikulás nevén szólíthatja-e a gyerekét... :W

(#56107) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Aki Ccleanert használ észrevette, hogy az Avast vírusírtót is telepíteni akarja a program, ha nem veszi ki a pipát belőle? Mivel az Avast megvette érthető, de nem némi pofátlanság ez?

(#56108) Mikulásbá válasza Mart10000 (#56107) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,ez már elég rég így van.Észnél kell lenni.

(#56109) Mart10000 válasza Szellem. (#56076) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Rendszerterhelés szempontjából a Defender a legkíméletesebb lévén, hogy a Windows saját fejlesztése?

(#56110) Mart10000 válasza Mikulásbá (#56108) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Nem lepne meg, ha az ingyenes verzió még mindig olyan, hogy rá akarja venni a felhasználót a teljes verzió megvételére.

(#56111) Mikulásbá válasza Mart10000 (#56110) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet,nem ismerem a programot-de nem is érdekel,nem is fog. :U

(#56112) Mart10000 válasza Cs1csó (#56074) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Zsarolás elleni védelem van Defenderben is, bár nem tudom milyen hatékony a fizetős antivírus megoldásokkal szemben.

(#56113) Cs1csó válasza Mart10000 (#56109) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel van aki vitatkozik de egyvalamiben nyilván verhetetlen: kompatibilitás, hiszen nem külső fél fejlesztette a Windows-ra hanem az MS maga.

(#56115) daimonion válasza Mart10000 (#56112) üzenetére


daimonion
senior tag

Hatékony.Van olyan mint a 3th party cuccoké .Már "lerágott csont" hogy a Windows Biztonság nem ér semmit.
Plusz van visszaállítási lehetőség az OneDrive ról Meg egyéb "apróságok"

(#56116) daimonion válasza daimonion (#56115) üzenetére


daimonion
senior tag

Azt még elfelejtettem hogy ha van legális O365 előfizetésed akkor a biztonságodat jobban növelheted .Office védett mód stb stb .Smart screen meg egyebek. Minden lényeges védelem megtalálható az MS Windowsban és az Office 365-ben. Nincs kompatibilitási gondod váratlan nem tudod hova tegyed hibák meg egyebek. Nem kell külön vacakolnod hogy egy AV még mi a szart akar feltelepíteni pluszban. Miért hal meg a játék ha be van kapcsolva az ssl szűrés. Nincs sok felesleges csilli villi névvel ellátott ficsör. Nem kell várnod az a,b,c,d patchre hogy legalább működőképes legyen a Külső AV-d. Minden egy helyen az MS által gondozva.( Hozzáteszem ez sem tökéletes) DE átlag felhasználónak BŐVEN elegendő ha bizonyos dolgokat betart.

(#56117) GreenIT válasza #73959936 (#56088) üzenetére


GreenIT
tag

Mert nem az enyem.;)

(#56118) csaba1203


csaba1203
addikt

Nálatok is van jelzés az oldalra?
-[link]
Avg IS szerint bányászkód fut a háttérben de Adguard is ugrik rá.

(#56119) Mikulásbá válasza csaba1203 (#56118) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Defendernél nincs.

(#56120) hubertus33 válasza daimonion (#56116) üzenetére


hubertus33
tag

Szia! Én s Wind Defendert használom és szeretném megkérdezni hogy mik azok a bizonyos dolgok amit be kell tartani ha ezt használom? :)

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#56121) ƵøŁĭ válasza csaba1203 (#56118) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

<script type='text/javascript'>
smmchMineOptions = {}; smmchMineOptions.invisible="true"; smmchMineOptions.sitekey = "T7fEUBrEUo9YvY8mXWyfYjLLBbQdVnoF"; smmchMineOptions.throttle = "0.5"; smmchMineOptions.mobileblock = "";
</script>

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56122) Cs1csó válasza hubertus33 (#56120) üzenetére


Cs1csó
félisten

- legfrissebb naprakész Windows - legfrissebb build, legfrissebb update-ek
- naprakész programok
- a böngészőt külön kiemelem az is legyen naprakész és lehetőleg valamelyik komolyabb fejlesztés alatt álló bögésző legyen az amit használsz: Firefox vagy Chrome esetleg ajánlják Windows 10-re az Edge-t én nem
- a böngésződben legyen legalább valami reklámblokkoló - pl. Ublock Origin , Adblock vagy Adguard
- esetleg valami script blokkoló vagy pl. az UBO-nál megerősített mód bekapcsolása erre van a neten leírás ublock origin hard mode néven
- a pótolhatatlan adataidról és a nehezen pótolhatókról is legyen valamilyen mentésed
- esetleges banki ügyintézéseidet kétfaktoros azonosítással védd pl. megerősítő kód a telóra vagy valami egyéb megoldás okostelóra már alapban így működnek a különböző banki oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#56123) AtHoS válasza Cs1csó (#56122) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Majd az új "Chrome" motoros EDGE-et ajánlhatod ;]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#56124) Cs1csó válasza AtHoS (#56123) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elméletileg igen, de nem miért is? Mert direkt nem ajánlottam a Vivaldit meg az egyéb chromium motoros kis böngészőt amik messze elmaradnak az alap böngésző fejlesztése mögött, jelesül a Google Chrome mögött. Ez az új MS böngészőre is igaz lesz, tuti le lesznek maradva.

(#56125) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#56121) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez nekem Kínai :D :DD

(#56126) Cs1csó válasza csaba1203 (#56125) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az oldal bányászik. Pörgeti a géped erőforrásait lehet az után is hogy az oldalról elnavigáltál pörgeti a procit stb.

(#56127) salaud válasza csaba1203 (#56118) üzenetére


salaud
aktív tag

Network interceptor blocked Suspicious URL 2018. 12. 07. 17:00:03
Infection name: Suspicious URL
URL: http://pngimg.com/uploads/instagram/instagram_PNG9.png
Process ID: 7416
This URL was blocked 1 times
Path: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#56128) Dévacsen válasza csaba1203 (#56118) üzenetére


Dévacsen
senior tag

monero miner dolgozik..pirossal kiemelt.

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#56129) csaba1203 válasza Cs1csó (#56126) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem pörgeti semmi,mert az Avg megfogja szépen.
Érdekes,hogy VT szerint rendben van :F
Köszi azért mindenkinek,hogy megnéztétek :R

[ Szerkesztve ]

(#56130) Szellem. válasza csaba1203 (#56118) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az Avaston kívül más ugrik rá? Nálam a KIS semmi.

(#56131) UserX válasza Szellem. (#56130) üzenetére


UserX
őstag

F-SECURE SAFE + MBAM Prem. semmi. Az Adguard Chrome kiegészítő is fent figyel, de még egyszer mondom: semmi! :(

(#56132) konci79 válasza Szellem. (#56130) üzenetére


konci79
őstag

Mobilos adguard:

(#56133) csaba1203 válasza konci79 (#56132) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam a Chrome Adguard bővítménye írja ki ugyanezt de csak Avg felugró után.
Akkor valami mégiscsak van azon az oldalon. :K

(#56134) UserX


UserX
őstag

Vállalkozó kedvűeknek... :) :

Sophos Beta Tester

A tesztelésért cserébe 1 éves licenc kapható.

[ Szerkesztve ]

(#56135) hubertus33 válasza Cs1csó (#56122) üzenetére


hubertus33
tag

Köszi a segítséget! :R

Xbox Series S, Redmi Note 13pro+

(#56136) Szellem. válasza UserX (#56131) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az F-Secure nem is fog jelzést feldobni. Az alapból blokkolja az összes bányászó szkriptet. Némán, jelzés nélkül.

(#56137) UserX válasza Szellem. (#56136) üzenetére


UserX
őstag

Köszi! Ezzel is okosabb lettem. :R Az oldal megnyitása alatt egyébként néztem a proci használatot, de nem volt kiugró.

(#56138) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kb. 10 perce az adguard a ph! fórum böngészése közben ezt a figyelmeztetést dobálja és közben az oldal tetején lévő reklám hiányzik.

A felugró üzenetre kattintva ezt a report oldalt adja be [link]

read-only mode on the forum

(#56139) Mart10000 válasza Cs1csó (#56113) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Elvileg a legvédettebb rendszer is a Windows 10 annak ellenére, hogy a 7 és 8 kap még biztonsági frissítést.

(#56140) Mart10000 válasza daimonion (#56116) üzenetére


Mart10000
aktív tag

Office 2007 van. Ahhoz idén tavasszal érkezhetett az utolsó biztonsági frissítés, mert nem jön több. Igaz nem mostani verzió. A Defenderhez való zsarolásvédelem kér egy Microsoftos e-mail címet onedrive beállítással, mert gondolom a felhőből visszaállíthat adatokat. Az lehet még egy érdekes kérdés, hogy a zsarolásvédelem mennyire működhet adatbázis vagy viselkedésalapon való felismerése.

(#56141) Mart10000 válasza Szellem. (#56130) üzenetére


Mart10000
aktív tag

G Data ugrik rá. Rálépve az oldalra blokkol dolgokat, de magát az oldalt megnyitja.

(#56142) Cs1csó válasza Mart10000 (#56139) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az újabb rendszer általában mindig jobb mint a korábbiak, nem csak védelem terén azért a Windows 7 és a Windows 10 között is van 6+3 év.

(#56143) drup válasza Cs1csó (#56142) üzenetére


drup
junior tag

Bongeszok elleni tamadasnal is szamit az operacios rendszer?

(#56144) riki válasza csaba1203 (#56118) üzenetére


riki
senior tag

Ha még aktuális, az Ultraligh ,be sem engedi tölteni az oldalt. Támadó oldalnak írja. :C

(#56145) Cs1csó válasza drup (#56143) üzenetére


Cs1csó
félisten

Számíthat mert ha a böngészőt meg is tudja kerülni az oprendszerhez már lehet nem fér hozzá.

(#56146) daimonion válasza Mart10000 (#56140) üzenetére


daimonion
senior tag

Az MS zsarolásvédelme az Én tudomásom szerint úgy működik, hogy igen komolyan korlátozza a védett mappákhoz való hozzáférést. Csak és kizárólag azok a programoknak engedélyezi ezen mappákban való "kotorászást" amelyekről a Microsoft egyértelműen megállapította hogy biztonságosak. Ha ezek után egy, a listán nem szereplő alkalmazás próbál meg írni valamelyik védett mappába, a Windows Defender megtagadja a hozzáférést, és értesítést jelenít meg a kísérletről. Erre kattintva a felhasználó aztán engedélyezheti az alkalmazás hozzáférését, vagy ellenlépéseket tehet, ha rájön, hogy egy sunyi program a háttérben próbált valamilyen, általa nem engedélyezett módosítást elvégezni.Fontos, hogy az új funkció csak akkor működik, ha a Windows Defender az elsődleges vírusvédelmi program a gépen - azaz, pluszban telepített, harmadik féltől származó antivírus mellett nem használható.

(#56147) Szellem. válasza riki (#56144) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az F-Secure SAFE sem engedi betölteni az oldalt!

(#56148) UserX válasza UserX (#56134) üzenetére


UserX
őstag

Ez nem keltette fel valaki érdeklődését? 'Nevető harmadikként' kíváncsi volnék a tapasztalatokra, és legalább egy képre a GUI-ról. :)

Plag #56147 : Most már igen...Azaz úgy értem, hogy valóban nem engedi betölteni az oldalt, de korábban igen.

[ Szerkesztve ]

(#56149) drup válasza Cs1csó (#56145) üzenetére


drup
junior tag

A heten sok problema volt mindenfele, gmail-el kezdodott, majd weboldalak elerhetetlenekke valtak, vegul valaki azt mondta, olyan hirek terjengenek, hogy a bitcoinosok a bongeszoben taroltak az adataikat es a bongeszo vedelme egy evtizede nem valtozott, most tomegesen szedtek szedtek ki a bongeszokben tarolt informaciokat a tamadok es sok bitcoinos szamla mellett email es mas cimeket is elloptak.

Felmerult bennem, hogyan tudnak bongeszot tamadni, mire azt a valaszt kaptam, hogy weboldalakba vannak kodok, amik kommunikalnak veluk, hogy mielott megjelenitik a weboldalt, milyen tipusu a bongeszo, es igy azonnal olyan tarttalmat adtak, ami egyben a bongeszobol is lekerte az adatokat.

Nekem ez furcsa, nem tudtam, hogy ennyire interaktivak a weboldalak, nem csak egy a bongeszo olvassa oket, hanem ok is a bongeszoket. :F

(#56150) Semplar válasza Mikulásbá (#56119) üzenetére


Semplar
őstag

Fals jelzés. Semmi baj ezzel az oldallal sem csak a szokásos 3rd party védelmek túlbuzgósága.
https://mobilbarlangshop.hu/rolunk/
https://mobilbarlangshop.hu/kapcsolat/

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.