Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Letöltés

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57852) Pano válasza ƵøŁĭ (#57851) üzenetére


Pano
addikt

Elég norton design copy :D

(#57853) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#57844) üzenetére


Kékes525
félisten

"TACHYON " Olyan gyors is? Tachion :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#57854) Pano


Pano
addikt

Bevallom, most kicsit megorroltam az Emsisoftra. Úgy voltam vele, hogy mivel lejárt a licenszem, megújítom. Csak hogy eltörölték a megújítási és lojalitási kedvezményt, mindenki ugyan annyiért veheti meg, legyen az tök új felhasználó, vagy régi.
Nem találom túl etikusnak, főleg úgy, hogy sokáig azzal promózták magukat, hogy lojalitási bónuszt adnak és évről évre nagyobb kedvezményt kapsz, ha újítasz. Amikor megvásároltam, ez is benne volt abban, hogy mellette döntöttem, erre kaptam a fityiszt.
Szerintük az alapár olcsóbb lett, szerintem meg annyival nem.
Azt hiszem idén újra Kaspersky lesz, így már kb ugyan annyi.

(#57855) DIEGO15 válasza Pano (#57854) üzenetére


DIEGO15
őstag

Tényleg bosszantó, de diákkedvezménnyel (több gépre) megérheti :)

(#57856) #68216320


#68216320
törölt tag

Van tapasztalat McAfee-val kapcsolatban? Szeretném használni az Internet Security vagy Total Protection csomagjukat, már ha rendben van. Én úgy tudom a jobbak közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#57857) Cs1csó válasza #68216320 (#57856) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi volt eddig? Milyen oprendszeren, mennyi gépen, erős gép gyenge gép? Fontos hogy IS legyen sima AV nem elég?

(#57858) #68216320 válasza Cs1csó (#57857) üzenetére


#68216320
törölt tag

Laptopra menne, Win10-re. Eddig AVG IS-t használtam manuális firewall beállításokkal, de lejárt,
(i7-6700hq, 16GB, SSD)

(#57859) Cs1csó válasza #68216320 (#57858) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast Free + Windows Firewall Control vagy Avast Free helyett Kaspersky Free tud magyarul is ha innen töltöd a telepítőt: [link]

Fizetősök közül, itt ajánlottabb a fórumon: (a McAffe kevésbé ajánlott)
- ESET
- Kaspersky

Hogy melyik kiadás az az igényektől függ van lehetőség összehasonlítani a szolgáltatásaikt és az alapján dönts.

[ Szerkesztve ]

(#57860) #68216320 válasza Cs1csó (#57859) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azt megtudhatom a McAfee miért kevésbé ajánlott? Mi a baj vele?

(#57861) junior11 válasza #68216320 (#57860) üzenetére


junior11
veterán

+1 a Kaspersky-re.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57862) UserX


UserX
őstag

Sziasztok!

Láma kérdés, ami egyben betudatható a rossz angolosságomnak... :B

1 évvel ezelőtt megvettem a Kaspersky Androidos irtóját. Ma jött egy levél, amit ha jól értek, automatikusan hosszabbítanának, lekapva a kártyámról a pénzt. Én erre a termékre a közeljövőben nem tartanék igényt.

A My Kaspersky portálon sehol nem találom azt az opciót, ahol az automatikus frissítést törölni lehetne...

Az mailban található linken : 'update payment details' kéri az 'order number'-t és a jelszót. A My Kaspersky-s nem jó neki. Ha az elfelejtett jelszóra megyek 2 email fiókot kér, ilyet én soha nem adtam meg... :W

Kérlek segítsetek, hogy hogy lehetne ezt a tranzakciót törölni.

Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#57863) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
10 napom van még Bitdefender IS licencemből, nem szeretném megújítani.
Eddig mindig vmilyen IS-t használtam, de most szeretném kicsit átvariálni a védelmem.
Egy W10-es gépre szeretnék egy AV licencet. Átlagos felhasználásra (email (böngészős gmail), firefox, youtube, torrent, játék, stb...). Figyelek arra, hogy hova kattintok, mit töltök és milyen weboldalakat nyitok meg és remélem a sok szájbarágás után a nejem is megértette :DDD
Amit használni fogok, windows-os tűzfal (mert legtöbb helyen azt olvasom, hogy ez elég, ha az ember nem akar mélyen belenyúlkálni) Malwarebytes és hitman free heti futtatásra, heimdal, ublock origin vagy vmelyik böngészős plugin és ccleaner mély tisztítás havonta, 1/2 évente win-es bizt. mentés.
Legfőbb szempontok: a sebesség, könnyű biztonsági szint állítás, könnyű kizáráshoz adás és karantén kezelés, közepesen összetett menü és beállítások (valahol a BIS szinten vagy kicsit alatta).
Javasoljatok légy szíves a fentieknek megfelelve egy fizetős és ingyenes AV-t.
Köszi! :R

(#57864) Sdi válasza #68216320 (#57860) üzenetére


Sdi
addikt

Különösebb baja nincs, egyszerűen vannak nála jobbak és ezeket ajánlgatják.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#57865) Mikulásbá válasza UserX (#57862) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Pedig az egyik legjobb androidra a Kaspersky!

(#57866) junior11 válasza _stick_ (#57863) üzenetére


junior11
veterán

Fizetős megoldásként szerintem megér egy próbát a Kaspersky, Eset vagy akár maradhatsz is a Windows beépített megoldása mellett ha szeretnél, esetleg a nemrég említett Avast/Kaspersky free + az általad említett biztonsági megoldások ingyenes vonalon...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57867) prabhu válasza _stick_ (#57863) üzenetére


prabhu
senior tag

Fizetős: Nod32, 30 nap próba.
Ingyen: Comodo.

(#57868) UserX válasza Mikulásbá (#57865) üzenetére


UserX
őstag

Tudom, de nem ezt kérdeztem! :P

Az én telómat valamiért nem szeresse, mert folyamatosan kikapcsolt magától, manuálisan kellett újraindítani és ráuntam. :U De az F-SECURE ugyanezt művelte...

Most AVAST Free van fent, azzal eddig nem voltak problémák...

Sajnos vannak ilyen X-aktás dolgok...

(#57869) Narxis válasza UserX (#57868) üzenetére


Narxis
nagyúr

UserX-aktás dolgok... ;]

Thanos was right.

(#57870) Szellem. válasza Pano (#57854) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez elég csúnya lépés volt a részükről! Nekem sem szimpatikus ez a lépésük, ugyanis nekem is lejárt februárban a 3 gépes licencem. Konkrétan amikor meg akartam hosszabbítani, semmi különbség nem volt, ha újonnan venném meg. Pár hónapja amikor még élt a régi licencelés 6k lett volna a 3 gépes hosszabbítás, plusz ha megint meghosszabbítom, megint olcsóbb, stb. De most már "buzulás az nuku". :)
Korábban senki nem hitt nekem, de nem jó irányt vett fel a cég semmilyen tekintetben. Szar lett a programjuk (blokkol ha kell ha nem, ráadásul értesítés nélkül) és ahogy látom, a felismerésben sem fényeskednek már.
Azt kell mondanom, ez az öko bírkafightklub amit a tulaj elkezdett nem tett jót a cégnek Új-Zélandon.
Pár év és menni fog a cég a lecsóba. Átveszi a helyét a a csirke, meg birka biznisz.

(#57871) prabhu válasza UserX (#57868) üzenetére


prabhu
senior tag

Marad a support-nak írás.

(#57872) salaud válasza ƵøŁĭ (#57851) üzenetére


salaud
aktív tag

Nos, feldobtam eme csodás nevű Huorong Internet Security-t egy virtuális gépben futó windows 7-re. A felismerése közepes, gyorsasága, reklámmentessége és a hozzáadott tool-ok minősége viszont példás.
A 02.05-ös mintákból összeszedtem ~20 macro-s doc/docx-et és egy feldobott office 2016-tal megnyitogattam őket. Mindet megfogta, egyszer sem engedte futni a powershell.exe-t, amit meghívogatott a sok macro.
A csomagban megtalált aktivátort használtam, aktiváltam vele a windows-t és az office-t is. A macro.doc-ot is letöltöttem, megfogta a benne lévő csúfságot. Szóval eddig tetszik. Még minden szart ráengedek, amit találok, aztán meglátjuk, mi lesz a végeredmény, de eddig nem sikerült összeszedni mellette semmit.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#57873) _stick_ válasza junior11 (#57866) üzenetére


_stick_
őstag

Bitdefender előtt Kaspersky IS volt, de nekem hihetetlenül bonyolult volt a menüje. Mindenféle böngészős megjelenítési és egyéb hibákat okozott, és 1 óra böngészés után tudtam meg, hogy honnan kell kivennem az X-et. Nekem a KIS túl sok.

prabhu tudom, én írtam, hogy nem kell, hogy IS legyen, de a comodonak van ingyenes, akkor miért nem azt ajánlottad? Nem tud többet annyival?

(#57874) UserX válasza Narxis (#57869) üzenetére


UserX
őstag

Ja-ja, nyilván csak nálam jelentkezik a probléma! :)

prabhu #57871: Google fordítóval összehoztam valami 'válasz szerűséget' :)

salaud #57872: Az jó, ugyanis a 22-i mintát a McAfee + Mbam páros még most sem ismeri! :DDD :W

(#57875) junior11 válasza _stick_ (#57873) üzenetére


junior11
veterán

Meglehet, elhiszem, én most próbáltam ki egy hónapig a Kaspersky-t a héten jár le, szinte végig csendben volt, nagyon meg voltam vele elégedve.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57876) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Asus laptopja van? Komoly bajra derült fény, hackerek vették célba a gépeket...[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57877) prabhu válasza _stick_ (#57873) üzenetére


prabhu
senior tag

Mert az írtad, hogy megelégedsz a Win-es tűzfal megoldással :)
Amúgy nyilván ajánlható, az összefoglalóban is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#57878) ƵøŁĭ válasza salaud (#57872) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Keresőmotorjára kíváncsi lennék.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57879) salaud válasza ƵøŁĭ (#57878) üzenetére


salaud
aktív tag

Én is, valami Cobra motort emlegetnek a net bugyraiban. Amúgy a Rising-ből kivált 3 emberke alapította a céget a Zinternet szerint.

Feltoltam most a helyére a Tencent PC Managert, simán engedte lefutni a Macro.doc-ot és a grandcrab 5.2 3s alatt letitkosította a képek/dokumentumok, videok, stb mappák tartalmát. Ugyanezt a Huorong megfogta.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#57880) zolee0307 válasza Pano (#57854) üzenetére


zolee0307
őstag

Részben emiatt szerintem én sem újítok. Valószínűleg az ms saját védelmét kiprobálom.

Viszont van az emsinek egy free böngésző bővítménye, az milyen? Illetve adguard mellé van-e értelme?

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#57881) Pano válasza zolee0307 (#57880) üzenetére


Pano
addikt

Az csak a feltelepített EAM mellett működik, önállóan nem.

(#57882) _stick_ válasza prabhu (#57877) üzenetére


_stick_
őstag

Ok, köszönöm a segítséget!

(#57883) ƵøŁĭ válasza Pano (#57881) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Helyesbítek :) .
"Emsisoft Browser Security works independently of Emsisoft Anti-Malware. "

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57884) Cs1csó válasza zolee0307 (#57880) üzenetére


Cs1csó
félisten

A böngészőbe inkább valami script blokkoló a nyerő, pl. Ublock Origin megerősített módban: 3rd-party scriptek, 3rd-party frame-ek blokkkolása

(#57885) Pano válasza ƵøŁĭ (#57883) üzenetére


Pano
addikt

Az vicces, mert az egyik emsisoftos képviselő nekem pont az ellenkezőjét állította. Azért is mertem kijelenteni, mert közvetlen forrásból eredt az, amit tudtam.
Éljen a dezinformáláson alapuló marketing :C

[ Szerkesztve ]

(#57886) Cs1csó válasza Pano (#57885) üzenetére


Cs1csó
félisten

Simán lehet telepíteni az áruházból - chrome, firefox - de inkább kihagytam. Az EMSISOFT az a hajó ami már elment Új-Zélandra és nem is jön vissza.

(#57887) Szellem. válasza Cs1csó (#57886) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt lájkoltam. :) :C

(#57888) ƵøŁĭ válasza Pano (#57885) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kulfoldi oldalakat olvasva is erezheto,hogy elindultak a lejton.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57889) Pano válasza ƵøŁĭ (#57888) üzenetére


Pano
addikt

Nagyon kár értük, pedig erős potenciál volt benne. Szerettem is.
Sajnos kezd az Emsisoft olyan lenni, mint egy félbeszakított magömlés.

[ Szerkesztve ]

(#57890) Semplar válasza ƵøŁĭ (#57888) üzenetére


Semplar
őstag

Tavaly megjósoltam, hogy majd egyszer csak bejelentik a tulajdonosváltást.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#57891) Cs1csó válasza Pano (#57889) üzenetére


Cs1csó
félisten

" - Uram, elkapták egy ügynökünket Új-Zélandon!
- Kár érte, kiváló ügynök volt!"

(#57892) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Eddig a Bitdefender IS-t használtam (volt hozzá egy fél éves promo kódom ami most lejárt) .Ez helyett keresek most valami másik megoldást akár free-t is nem feltétlen kell teljes védelem.Mit ajánlanátok ami tud olyat hogy
be lehet állítani bizonyos mappákat amiket békén hagy ill bizonyos időközre ki lehet kapcsolni a virusírtót(gondolom a legtöbb tud ilyet de már találkoztam olyannal amiben nem volt ilyen funkció)

[ Szerkesztve ]

(#57893) Cs1csó válasza Gyick (#57892) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast Free vagy Kaspersky Free és mindkettő mellé lehet telepíteni a Windows Firewall Control-t.

A Windows Firewall Control-t már lehet magyarosítani is a programon belül innen tölthető: [link]

A Kaspersky Free, hogy magyar nyelvű legyen innen kell letölteni a telepítőt: [link] Telepítésnél a KSN-hez való csatlakozást fogadd el de van egy marketing célú adatgyűjtési beleegyezés azt nyugodtan elutasíthatod. A telepítés végén csinálj egy újraindítást és után a programok és szolgáltatások közül a KSC (nem összekeverendő a KSN-nel) el tudod távolítani ez egy VPN dolog de ingyenesen limitált és szerintem ha VPN-t akarsz használni van erre jobb megoldás is.

A Kaspersky Free használatához kell egy MyKaspersky fiókot létrehozni nem nagy dolog kell hozzá egy email cím és kész.

Avast free-nél a telepítés során válaszd a legördülőben a MINIMÁLIS módot ekkor csak a 3 modul lesz telepítve a viselkedés- , fájl- , webvédelem modulok. Ezek elengendőek Az Avast-hoz nem kell email reg.

Fizetősben:
- NOD32 AV
- Kaspersky AV
- Bitdefender AV
- F-Secure AV
- G-DATA AV

[ Szerkesztve ]

(#57894) UserX válasza prabhu (#57871) üzenetére


UserX
őstag

Visszaírt 'Eugene', törölték a tranzakciót! :DD

(#57895) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Total Defense joined AV-Comparatives’ Main Test Series in 2019.

Na,hogy ez is mennyire hiányzott.🤢🤢

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#57896) UserX


UserX
őstag

Bátor lépésre szántam el magam, miután a McAfee a 22-i vírust még ma sem ismerte fel... :(

A 'fő' gépre Kaspersky Free-t telepítettem. Ingyenes cuccot talán utoljára az AVIRA fénykorában használtam és voltak bátortalan kísérleteim az egykori AVAST!-al...

Utána vettem McAfee-t (dobozost:) ), majd NOD32 2.7-et, Webroot Spy Sweeper-el kombinálva. :) Egy évig Dr. Web felhasználó is voltam.

A NOD-ból kissé kiábrándulva (nem volt vele semmi baj, de az EMSI-t sokan dicsőítették!), 3 évig EMSI AM-et vettem 2+1 évig.

Őszintén sajnálom, hogy ilyen bajok vannak a háza táján!!! :(

Most McAfee volt promóban, gondoltam jó lesz az, de a fenti okok miatt inkább váltok.

(#57897) Dévacsen válasza UserX (#57896) üzenetére


Dévacsen
senior tag

voltak bátortalan kísérleteim..háát ez jól esett,köszönöm..megnevettettél. :R :D

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#57898) Pano válasza UserX (#57896) üzenetére


Pano
addikt

Hát, megmondom őszintén engem most a Kaspersky kicsit meglepett. A legújabb AV trial verzió van fenn, de semmi lassulást nem érzek. Régen azért meg-meg lehetett bizonyos esetekben érezni, most semmi.
Aztán lehet azért, mert most van egy egész erős asztalin gépem, nem az ULV procis laptopomon.

Kihasználom a trialt, aztán meglátjuk. Most én is ott vagyok, hogy Emsisoftot akartam hosszabbítani, de hát eléggé merültek fel kétségek. Aztán lehet mégis még egy év esélyt adok nekik, megnézzük merre megy el a dolog, de még nem tudom. (élek a diák kedvezménnyel 3.000 Ft).

Szerintem ha ennyi éven át bevált neked és a mai napig megvagy vele, még kár váltanod.

[ Szerkesztve ]

(#57899) junior11 válasza Pano (#57898) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem is nagyon jó a Kaspersky, régebbi, kétmagos i3 3120M-es laptopon is kiválóan fut.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57900) UserX válasza junior11 (#57899) üzenetére


UserX
őstag

Hát az én gépem sem erőmű, G3250 (a benchmarkok alapján kb. 1 szinten vannak)...Egyelőre adok esélyt a Kasperskynek.

Vírusmentes éveket kívánok a fórumozóknak és persze magamnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.