Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) Semplar válasza Mikulásbá (#56197) üzenetére


Semplar
őstag

+1
Jó lenne, ha a Chrome motorral megkapná a "Fordítás magyar nyelvre" funkciót is.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#56202) Szellem. válasza drup (#56198) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez egy sima cikk, amit valahonnan összeszedtek és közzétettek az oldalukon. Semmilyen marketingfogás ebben nincs. De, el kéne olvasni figyelmesen és akkor nem tennél fel ilyen kérdést.
Szerinted egy böngésző honnan és hogyan fogná meg a káros weboldalakat? Nyilván valamilyen adatbázisból.

A böngészőket nem kéne összekeverni az antivirus programokkal. Itt más a szempont a tesztelésükkor.

(#56203) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Bitdefender Ts. Frissült, magyar nyelvről vissza angolra a felület. (kivéve kevés dolgot)

Találkozott vki. hasonlóval ?

(#56204) Cs1csó válasza #73959936 (#56203) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nagy dérrel-dúrral bejelentették hogy MAGYAR lesz a BD aztán ha naprakészen használod a BD termékeket ebből nem sokat fogsz érzékelni mert le vannak maradva rendesen - vagy nem is foglalkoznak vele inkább ez utóbb - az Avast Free-nek még a BETA verziója is magyar - NO comment.

(#56205) akaido válasza Cs1csó (#56204) üzenetére


akaido
addikt

Egyébként is- absz nem lebecsülve egyiket se- az AVAST-ot jobbnak ítélik:
-[link]
- [link]
Ettől még ez nem "(önkéntes)mérvadó", és lehet csak számomra érdekesség.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#56206) #73959936 válasza Cs1csó (#56204) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ez már csak azért is érdekes, mert most már a programból is lehet változtatni a nyelvet, majd 20 nyelv van benne, persze magyar - az minek is ?

(#56207) Cs1csó válasza akaido (#56205) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek az oldalak nem tudom mennyire mérvadóak de én úgy vagyok vele, hogy van egy tucat vírusirtó gyártó akiknek nyugodtan lehet használni a vírusirtóit, a teljesség igénye nélkül:
Avast, Avira, Bitdefender, ESET, G-DATA, F-Secure, Kaspersky, stb.
A lényeg inkább az egyéni preferencia mennyire szimpatikus a felület mennyire fogja a gépet stb. mennyi az ára

kovacsen222

Alapban nem lenne gond, kevés terméknek van magyar nyelvű felülete a gond az hogy hónapokkal korábban jelezték nagy lelkesedéssel, hogy magyar nyelvű támogatás és felület lesz hozzá aztán ez a lelkesedés valahogy lelohadt.

(#56208) csaba1203 válasza #73959936 (#56206) üzenetére


csaba1203
addikt

Valószínű az amúgy sem felhőtlen román-magyar ellentét miatt is van ez. :D :DD

(#56209) Cs1csó válasza csaba1203 (#56208) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem butaság lenne, bőven van ott a menedzsmentben is pár kocka nem hinném hogy ez prioritás lenne náluk.

(#56210) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#56209) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerintem a magyar Support nem megfelelő partner,ill. nem sokk magyar felhasználó használja a BD-t.

(#56211) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#56210) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem nem volt igazi minőségi piackutatás, jött pár kérés, hogy legyen magyar nyelv és elég sok időn keresztül ezért gondoltak egy nagyot megcsinálták de az eladásokban ez nem realizálódott magyarán: BUKTAK rajta.

(#56212) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#56211) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igazad van!
Jó megfogalmaztad.
Már nem kísérletezgetek, megmaradtam az 1 éves F -Secure Safe promonál.
Most,hogy áttérnek BD-ről,Avira adatbázisra,ill. más fejlesztések is lesznek,még erősebb lesz a védelme állítólag.

[ Szerkesztve ]

(#56213) Szellem. válasza Cs1csó (#56211) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Igazából amit itt is műveltek a PH!-n, abból nekem az jött le, hogy nem nagyon foglalkoztak a termékkel és nem értettek az értékesítéshez! No comment! Amúgy a Bitdefender üzletpolitikája sem nagy szám.
Borítékolható volt a bukta.

(#56214) Cs1csó válasza Szellem. (#56213) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyira emlékszem hogy volt egy hozzászóló aki a "leendő" magyar support tagjának vallotta magát mondta hogy lesz magyar nyelv és ennyi talán még említette hogy csak a hivatalosan hazánkban vett licenc-hez nyújtanak támogatást aztán azóta sem láttam az illetőt nem is tudom hogy keressem egyáltalán vissza a nevét hogy egyáltalán azóta aktív e egyáltalán a PH-n.

(#56215) Mikulásbá válasza Cs1csó (#56214) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Bitdefender volt a nick név-ha jól rémlik.

(#56216) Cs1csó válasza Mikulásbá (#56215) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyen nick-re nem találtam semmit, itt a topikban.

(#56217) AtHoS válasza Cs1csó (#56216) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[link]

read-only mode on the forum

(#56218) Mikulásbá válasza Cs1csó (#56216) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jó,kevertem valakivel,de már látom meg van Dani. :DD

(#56219) Cs1csó válasza AtHoS (#56217) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Közel 4 hónapja megunta a PH-t.

(#56220) Semplar válasza Cs1csó (#56219) üzenetére


Semplar
őstag

Kalandor szerintem kitessékelte, mert engedély nélkül reklámoza magukat az oldalon.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#56221) Szellem. válasza Semplar (#56220) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Így van. Pontosan ez történt.

(#56222) salaud


salaud
aktív tag

Egy hétre kipróbáltam az F-secure ultraligth beta-t asztali gépen, mert itt ajánlották, mondván a defender jobban lassítja a fájlműveleteket. Nos, azt kell mondjam, ez az én gépemen nem igaz, ma letöröltem az F-secure-t, mert a gépem érezhetően lassabban indult, állt le, illetve a weboldalak betöltését is lelassította a defenderhez képest. És akkor a rengeteg falsh positive riasztásról nem is beszélek, amiket állandóan feldobált, website-ok favicon-jára, stb, amit kikapcsolni nem lehet, mert beállítások nincsenek. Tudom hogy beta, tudom hogy minden gép más, sőt, azt is tudom, hogy az ajánló fórumtag hdd-s használat mellett méltatta, míg nálam a rendszerlemez ssd, ez csak a saját tapasztalatom, de nálam a defender nagyon bevált, jól működik és nem lassítja a gépet.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#56223) Cs1csó válasza salaud (#56222) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 :K

(#56224) GEPESZ66 válasza salaud (#56222) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Érdekes.
Az F-Secure Safe-nél minden rendben van, gördülékeny az asztali PC, pedig nem egy erőmű.

(#56225) Cs1csó válasza GEPESZ66 (#56224) üzenetére


Cs1csó
félisten

A két program teljesen más.

(#56226) GEPESZ66 válasza Cs1csó (#56225) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem néztem utánna.
Elnézést!

(#56227) Szellem. válasza salaud (#56222) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt meg tudom erősíteni én is. Kipróbáltam, de le is szedtem, mert jobban fogta a gépet.
Ami érdekesség lehet, hogy az F-Secure SAFE/IS/AV megkapja az Avira adatbázisát a Bitdefender helyett, plusz kap valamilyen új felhő alapú url szűrőt is. állítólag gyorsabb lesz tőlük az F-Secure.
A 17.5-ös kiadással jönnek.

(#56228) GEPESZ66 válasza Szellem. (#56227) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Úgy olvastam, hogy a 17.5-ös F-Secure stabil, végleges kiadása januárban jelenik meg.
Valami olyat olvastam, hogy az Avira-ra áttérés sok előnnyel jár.
Igaz a Google fordító segítségével olvastam, mivel inkább németben vagyok járatos.

[ Szerkesztve ]

(#56229) GEPESZ66 válasza Szellem. (#56227) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az még eszembe jutott,olvastál-e arról valamit,hogy a kinézete változik-e?

(#56230) drup válasza Szellem. (#56202) üzenetére


drup
junior tag

Ez egy sima cikk, amit valahonnan összeszedtek és közzétettek az oldalukon.

Nem lennek meglepve, ha az eredeti forras egy ms sajtokozlemeny lenne.

Szerinted egy böngésző honnan és hogyan fogná meg a káros weboldalakat? Nyilván valamilyen adatbázisból.

Eppen ezert szamomra ez nem biztonsagi, hanem adatbazis eleresi es lekerdezesi tema.

Itt van egy egy honappal korabbi cikk a "masik oldalrol", ami az FF63 kovetes elleni vedelmet hangsulyozza, az irasban - nem neveznem cikknek, mert elvagja a lenyegi szalat, hogy a kugli miert is van a tracking mellett pl. - van egy erdekes resz:

"A Ghostery által végzett tanulmány szerint az átlagos oldalbetöltési idők 55.4%-át a nem kívánt tartalmak betöltésére fordítja a böngésző."

Nem vagyok otthon angol teren, de megnezve az eredeti irast, (a weboldal tele van reklamkepekkel es idiota ugralo dolgokkal), a "tanulmany" idezete szerint olyan tiz weboldalt emeltek ki, amirol eletemben nem hallottam.

Soval - es borssal - az ilyen "tanulmanyokat" akar te vagy en vagy itt barki irhatna, csak kitalal egy akciocsoport nevet es kap egy kis zsebpenzt valahonnan ra, az egyetlen feltetel, hogy kepes legyen legalabb novella meretu, viszonylag ertelmes szoveget irni.

Reszemrol itt a .

Viszont, ha mar a biztonsag kerdese felmerult, es valakiben itt tenyleg buzog a vagy, hogy "tanulamnyt" irjon, erdemes lenne megnezni, hogy az ev elejen nagy felzudulast kivalto "biztonsagi hibas procik + jihab ms frissites" utan mi tortent - nagyreszt semmi, nem tortent meg a procik tomeges lecserelese es a hasznalt procik es gepek ara se csokkent.

Errol viszont valaki akar TDK-t, vagy szakdolgozatot is irhatna, ha vannak itt buzgo felsooktatasban erintettek, hajra!
A magam reszerol lemondok az otletadoi kopirajtrol is, de azert orulnek egy linknek, hogy elolvashassam a tanulmany(hegyeke)t. :K

[ Szerkesztve ]

(#56231) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok, az 1 éves F-Secure Safe promóciót nem sikerült regisztrálnom. Próbáltam angol vpn-el is, de "az ön országából ez nem elérhetö" üzenet fogadott. Sikerült már esetleg vkinek és ha igen, hogyan?
Elöre is köszönöm a választ.

(#56232) Cs1csó válasza seneca07 (#56231) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom milyen böngésződ van de FF-re ami működött - tényleg el tudta hitetni az oldallal hogy angliából vagyok a HOXX VPN Proxy volt regisztrálni kell egy email-el de ezen kívül nincs vele gond.

Ha Chrome-ot használsz akkor menj az áruházba és írd be a keresőbe "VPN" vagy Proxy és az első találatokkal kezd vagy amit sokan használnak: pl. HOTSPOT SHIELD stb. valamelyik csak beválik.

Nem árt a kieg telepítése után a böngészőt újraindítani esetleg egy CCleaneres takarítást futtatni.

(#56233) seneca07 válasza Cs1csó (#56232) üzenetére


seneca07
tag

Chrome-al próbáltam, de én Németországban élek, viszont van egy fizetös megbízható (Hma Vpn Pro) szolgáltatás, amire elöfizettem. Rentgeteg országban van szerverük. Eddig sikeresen használtam, pl. magyar online filmeket tudok vele nézni, magyar szerveren keresztül, stb. De most ez nem sikerült. Mindegy, megpróbálom, az általad leírtakkal.
Egyébként Bitdefender IS 2019-em van kb. 1 hónapja, ami ráadásul magyar. Nagyon jó áron vettem Black friday akcióban, eddig probléma nélkül. Azonban itt a fórumon, amit rendszeresen olvasok, követek, sokan "ekézik", szidják a Bitdefendert, ezért gondoltam, kipróbálom az F-Secure Safe vírusirtót. Régebben, kb 4-5 éve használtam már a Client security-t.

[ Szerkesztve ]

(#56234) Cs1csó válasza seneca07 (#56233) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lényeg hogy ANGOL IP-címről lásson a rendszer pl. feltettem egyet ami random címet adott talán németet vagy mást de ennél az akciónál csak az angol a nyerő.

A BD-nél kevésbé agresszív. Esetleg a VPN próbálkozásba lehet bezavar a BD tűzfala - csak tipp kapcsold ki időlegesen amíg próbálod elérni az oldalt még azt is kipróbálhatnád hogy lehet bezavarhat esetleg más kiegészítő időlegesen tiltsd le a többit.

(#56235) seneca07 válasza Cs1csó (#56234) üzenetére


seneca07
tag

Ok, próbálkozom, köszönöm.

(#56236) Exom


Exom
tag

Sziasztok.
Lejárt a Kaspersky előfizetésem, és gondoltam kipróbálom a Bitdefender Total securityt.
A kérdésem az lenne, hogy ennek a védelemnek nincs semmilyen böngészőbe integrált "védelme" ? Csak jelszókezelőt láttam, amit feltett a böngészőbe (Firefox)

(#56237) Cs1csó válasza Exom (#56236) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudok róla de nem is szükséges elég egy naprakész mainstream böngésző - chrome, firefox- és Ublock Origin - esetleg megerősített módban keress rá: ublock origin hard mode

(#56238) GEPESZ66 válasza Exom (#56236) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van olyan beépülője,ami kereséskor zöld nyíllal jelzi a megbízható találatokat.

(#56239) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Zemana AntiMalware 3.0 zárt bétához tudok hivatalos letöltési linket adni annak, aki szeretné saját felelősségre tesztelni a programot

"Actually very early Beta"

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#56240) Fandango


Fandango
veterán

Zemana Antimalware 3.0 Beta

"Hello everybody,

As promised, here are the big news for today. Believe it or not, we have a new version of Zemana AntiMalware. But, its still in Beta. Actually very early Beta.

This means that with installing this product you can expect many bugs, even crashes but also a great experience. Who knows?!
Just please keep in mind that this product is still not stable and that's why we need your help.

For users who have ZAM 2.0 on their PC, there is no need to uninstall it since this new product is designed to work at the same time with the old version but only during this experimental phase.
However, if you uninstall the old version while having the new version on your PC you will have to restart your PC so the new version can keep working properly.

There are few things to know before you install:

== Improvements ==
• Improved detection with A.I.
o We'll share details about our deep learning model in a blog post very soon
o With new file reputation logic, antimalware can much more efficiently detect zero-day files and marks them suspicious for you.
• Faster smart scan
o Smart scan only scans files that are running or may run on your PC. This means that it doesn’t scan all files on your PC; in other words, it scans possible threats, it doesn’t scan your whole PC.
o PS. As smart scan targets currently running process or processes which have potential to run, it will not detect malware that is not active and sitting on your disk.
• Browser Cleanup
o We have completely rewritten of the Browser Cleanup Module. This module is provided to you as an optional feature and it will target all kinds of browser hijackers, adware etc.
• Redesigned UI
o UI is completely redesigned to ease your usage.
o Now main navigation is much more convenient.
o License information and activation pages are redesigned.
o Update page under settings gives you much more information related to your version.
o We have provided easier while-listing and better reporting experience.
o Help & Support option is added to easily submit your inquiries
• License Improvements
o Our licensing system is redesigned from scratch. Now your last active license will automatically be detected by application and activated for you. Even when you purchase your license, we will try to activate it automatically without waiting for your input.

== Known issues ==
• We have not included Full Scan feature yet. It is our topmost priority on our roadmap and it will be added soon to fully protect you.
• We have decided to redesign the Real-Time Scan feature benefiting A.I. functionalities. This will make our Real-time scan feature much faster and much more accurate. This feature has top priority and will be completed soon.
• This version still uses the 2.0's driver. Soon, we will replace it with the new one which supports Microsoft's Core Isolation Memory Integrity.
• In this version, we support only English language. We will soon add support for all other (languages supported by the previous version) and more."

Linket külön kérésre adok.

(#56241) Cs1csó válasza Fandango (#56240) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azt hittem már megszűnt - lehet jobb lett volna - :DDD

(#56242) #73959936


#73959936
törölt tag

Tegnap este lejött 1 frissítés a bitdefenderhez, most már magyar...minden állítgatás nélkül...

(#56243) alázógyík válasza Fandango (#56240) üzenetére


alázógyík
őstag

Szia!

Én elfogadnám a linket, köszönöm. :K

(#56244) GEPESZ66 válasza #73959936 (#56242) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tegnap leveleztem a magyar supporttal, hogy átvált angolra (nem használom, csak olvastam itt a fórumon).
Azt mondták, hogy ránéznek.
Talán ennek az eredménye.

(#56245) #73959936 válasza GEPESZ66 (#56244) üzenetére


#73959936
törölt tag

lehet :K

(#56246) Fandango válasza alázógyík (#56243) üzenetére


Fandango
veterán

Ment privátban.

(#56247) ƵøŁĭ válasza Fandango (#56240) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Vicc az egész cég.Nem kell komolyan venni őket.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56248) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A G DATA új MI alapú technológiája a DeepRay


Valós időben véd a kártevők ellen a G DATA új, mesterséges intelligencián és gépi tanuláson alapuló vírusvédelmi technológiája. A DeepRay célja, hogy felismerje azokat a rosszindulatú kódokat, amelyeket a bűnözők különböző álcázási módszerekkel újracsomagoltak.

Ma egy tipikus kártevő olyan komplex kódból áll, amelyet évekig fejlesztenek a bűnözők. Mivel a vírusvédelmi szoftverek az új kártékony kódokat általában gyorsan detektálják, a fejlesztés a bűnözők számára csak akkor kifizetődő, ha a már ismertté vált vírusokat gyorsan és egyszerűen újra tudják csomagolni, majd az újracsomagolással álcázott kártevőt új verzióként tudják terjeszteni.

Átjutni az ellenőrzésen
Olyan ez, mintha egy terrorista újra és újra megpróbálna felcsempészni egy lőfegyvert egy repülőgépre. Ha egy pisztolyt tesz a zsebébe, akkor egyből lebukik. Ezért különböző technikákat vet be: a fegyvert elkészíti műanyagból, majd részekre szedi, és az egyes részeket külön-külön próbálja meg feljuttatni a gépre. A kártevők fejlesztése is így működik: a bűnözők ugyanazt a kódot különböző technikákkal álcázva újra és újra elrejtik különböző csomagokban, és egy kártevőből akár több száz változatot készítenek el.

A hagyományos vírusvédelem minden egyes újracsomagolt kártevőt új változatként analizál, majd minden új változatot egyesével blokkol. A vírusirtó cégek ezért folyamatosan fejlesztik azokat a technológiákat, amelyek segítségével „általánosan” ismerik fel a kártevőket, jellemzően azok viselkedése alapján. A magatartás-alapú vírusvédelem a gépre letöltött kódok szimulált viselkedése alapján ismeri fel az új kártevőket, és azt a kódot tekinti kártevőnek, amely úgy viselkedik a gépen, ahogyan a kártevők szoktak (például kinyit egy portot, és egy távoli szerverről további fájlokat tölt le). Az ilyen védelem ma már fontos részét képezi minden vírusirtónak, de a G DATA most ennél jóval tovább megy.

A kockázati tényező kiszámításához az új DeepRay technológia 150 különböző jellemzőt vesz figyelembe, beleértve például a fájl méretét, a benne foglalt programkódot vagy a programozási környezetet, amelyet a fájl létrehozásához használtak. Az adatokat egy neurális hálózat elemzi, amely képes a tanulásra, így folyamatosan elraktározza az előző vizsgálatok eredményét, majd az új kódok elemzésében ezeket az eredményeket felhasználja.

Mindehhez a DeepRay 20 különböző gépi tanulási modellt használ fel, és ha az egyik modell kártevőnek jelöl meg egy fájlt, akkor azt mélyebb elemzésnek veti alá. Erre a gép RAM memóriájában kerül sor, méghozzá azért, hogy a kártevő ne tudja érzékelni az elemzői környezetet. A technológia lehetővé teszi olyan kártevők felismerését is, amelyek korábban átjutottak a vírusvédelmen.

„A DeepRay segítségével megváltoztatjuk a játék szabályait, és a bűnözők gazdasági modelljére mérünk válaszcsapást. Azt tesszük lehetetlenné, hogy egyszerűen és költséghatékonyan készítsenek egy meglévő kártevőből új variációkat, és így határozottan növeljük ügyfeleink védelmét” – hangsúlyozza Andreas Lünig, a G DATA egyik alapítója és ügyvezetője.

A DeepRay ellehetetleníti, hogy a bűnözők egyszerűen újracsomagolják a már ismertté vált kártevőket, így például hiába álcáznak rendszerfájlnak egy vírust. A teljesen új kártevőcsaládok felismeréséhez pedig az adaptív tanulást használja. A DeepRay segítségével felépített tudás így a korábbiakhoz képest stabilabb és hosszabban használható a kártevők elleni védekezéshez.

Az új technológia már bekerült a G DATA lakossági szoftvereibe (a 25.5.1.25-ös verziótól), a német cég vállalati termékeibe pedig a következő hónapokban fog.

Hagyományos és új generációs
10 évvel ezelőtt a vírusvédelem még nagyjából azt jelentette, hogy a vírusirtó szoftver egy adatbázis (szignatúrakészlet) alapján dönti el egy kódról, hogy az veszélyt jelent-e a számítógépre, vagy pedig általános jellemzők alapján egy heurisztikus döntést hoz. Ezt a két alapvető módszert az elmúlt években a gyártók számos más felismerési technológiával egészítették ki, amelyekre gyakran „új generációs” vírusvédelem névvel utalnak. A G DATA példáján keresztül bemutatva ma az alábbi technológiák segítségével nyújthat védelmet egy biztonsági szoftver.

A magatartás-alapú védelem esetében a vírusirtó aktívan figyeli, hogy az egyes programok mit tesznek a számítógépen, és blokkolja azokat a szoftvereket, amelyek a kártevőkre jellemző viselkedést mutatnak.

A felhőalapú védelmi technológiák felhasználása lehetővé teszi, hogy egy adott fájl vagy e-mail egyedi azonosítóját a vírusirtó szoftver egy távoli adatbázisban ellenőrizze, és így egy e-mail terjedését pusztán a levél terjedési mintája alapján blokkolja anélkül, hogy a tartalmát ismerné.

A BankGuard technológia a G DATA esetében azt felügyeli, hogy online bankolás és fizetések során a felhasználói adatokat semmilyen folyamat ne tudja kiolvasni a böngészőkből.

A billentyűzetnaplózás (keyloggerek) ellen védelmet nyújtó szoftverek azt felügyelik, hogy a billentyűzet leütéseit ne lehessen kiolvasni a memóriából vagy a különböző programokból.

A sérülékenységvédelem (exploit protection) a harmadik fél által gyártott alkalmazások (szövegszerkesztő, pdf-olvasó) biztonsági hibáit foltozza be úgy, hogy felügyeli, hogy ezek a szoftverek hogyan használják a gép memóriáját.

Az USB billentyűzetvédelem a G DATA fejlesztése. A gyártó védelmi programjai megakadályozzák, hogy egy manipulált adathordozó billentyűzetnek azonosítsa magát a gépen, és így pluszjogosultságokat szerezzen.

A zsarolásvédelem a titkosító kártevők ellen úgy nyújt védelmet, hogy blokkolja azokat a folyamatokat, amelyek tömegesen fájlokat szeretnének módosítani a gépen.

Végül a most bemutatott gépi tanuláson és neurális hálókon alapuló védelem azt teszi lehetővé, hogy a gyártók a védelem során megszerzett tapasztalataikat folyamatosan felhasználják az új kártevők elleni védekezésben.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#56249) alázógyík válasza Fandango (#56246) üzenetére


alázógyík
őstag

Panda egyből törölte. :DDD

(#56250) Cs1csó válasza alázógyík (#56249) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor a Panda visszanyerte nálam megtépázott reputációját: VIVA ESPANA!!

Kedves LiLxWaYnEx

Ez G-DATA-s szöveg olyan mesebelinek tűnik mint a COMODO VALKÜR projektje.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.