Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49551) olivera88 válasza polonic (#49550) üzenetére


olivera88
veterán

A NOD 32-et ha jol a tudom a KIS távolitotta el mikor telepitettem, de a KIS-t már saját uninstallerjével távolitottam el. Most inditottam el az Advanced System Care Disk Cleanerjét ami 220MB törölni való fájlt talált, ebben volt három KIS böl fentmaradt fájl is.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49552) olivera88


olivera88
veterán

Malwarebytes megfér az Avira mellett? Természetesen ha le akarom futattni a programot akkor az Avira guardját ki kell kapcsolni ugye?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49553) Sz_Imre válasza olivera88 (#49552) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Megfér Avira mellett a Malwarebytes. Ehhez nem kell kikapcsolni Avira guardját.

(#49554) olivera88 válasza Sz_Imre (#49553) üzenetére


olivera88
veterán

Értem.Honnan lehet letölteni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49555) sz.j válasza olivera88 (#49552) üzenetére


sz.j
nagyúr

Eddig nálam szinte minden AV mellett, így az Avira mellett is, gond nélkül működött az MBAM, és amikor használtam soha nem kapcsoltam ki egyik AV-t sem.

Nem csak neked, hanem mindenkinek bátran ajánlom kiegészítésként az MBAM-ot, mert volt mikor csak ez a progi találta meg a "betolakodót".

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#49556) iNfAntRy válasza herb555 (#49537) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Szia. Igen, az egy virus. Bárki aki rákattint erre a szarra, ellopja a facebook jelszavad, ismeröseidnek is elküldi ezt a valamit és biztonsági réseket probal megnyitni a gépeden. Változtass jelszót és futass le többfajta keresőt (Emsisoft, SAS, F-secure online scanner). Bár elég friss a dolog, nem tudom hogy a kergetők rátalálnak e.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#49558) ƵøŁĭ válasza ƵøŁĭ (#49557) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Kasperskyről érdemes lenne Nortonra váltani?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#49559) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#49557) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt nem kellett volna. Enyhén warez!
El kéne olvasni a PH! alapelveit! Ez nem az a fórum ahová be lehet dobálni serialokat!

[ Szerkesztve ]

(#49560) sz.j válasza Szellem. (#49559) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bizony kár volt érte ..., ráadásul senki sem kérte.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#49561) F34R válasza ƵøŁĭ (#49557) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt nagyon nem kellene , nem megvett hanem generátorral kreált kulcs :W

(#49562) Sz_Imre válasza olivera88 (#49554) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Ugye ezt most nem gondoltad komolyan? :D (google segít)
Letöltés

Más: Megújult a Malwarebytes weboldala.

[ Szerkesztve ]

(#49563) Szellem. válasza Sz_Imre (#49562) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jól néz ki az új oldal. Már ideje volt, hogy megújjuljon.

(#49564) Gorneck válasza Szellem. (#49563) üzenetére


Gorneck
titán

Én jobban örültem volna, ha a program újul meg kicsit...

Gorneck#1239

(#49565) Szellem. válasza Gorneck (#49564) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egyébként, valóban igazad van. A programra is ráfér egy újabb, tetszetősebb gui.
Viszont magával a programmal alap esetben probléma nincs, vagy legalábbis én nem találkoztam vele.

(#49566) Gorneck válasza Szellem. (#49565) üzenetére


Gorneck
titán

Engem az sem zavar...de egy natív x64es verzió és némi + sebesség nem ártana, mert mire átnézni a gépem, addigra kész a rakottkrumplim...szóval sztem nagyon lassú lett...nahhh nem mintha érdekelne, mert 5 évente szoktam full scant csinálni a gépemen. :)

Gorneck#1239

(#49567) Szellem. válasza Gorneck (#49566) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Én is nagyon ritkán ellenörzöm vele a rendszerem. Akkor is egy gyors vizsgálat fut le, de eddig még nem talált semmit.
Mostanában átálltam egy gyorsabb szoftverre, mert Kaspersky a sírba kergetett! Egyébként meg nem sok dolga volt, mert nem talált semmit sosem. Szóval, az ésszel netezés megvan. MBAM csak pótszernek és ellenörzésnek van.

Az egyébként probléma, hogy még a mai napig sem fejlesztenek egyes gyártók natív 64 bites alkalmazást. És ha meg próbálkoznak, akkor sem megy minden funkció a patch guardra hivatkozva, aminek szerintem nem sok alapja van. Inkább csak megmagyarázzák a lustaságukat és érdektelenségüket.

(#49568) zed01


zed01
őstag

Akit érdekel, tudok adni ajándékba egy éves/három felhasználós McAfee Total Protection 2011 licenszet. 2012 áprilisában jár le. Megvettem, de beszívtam mellette egy olyan kártevőt ami miatt újra kellett telepíteni a gépet. Így oda a bizalom.

Most a trial Trustport IS 2011 tesztelem. Ha beválik, lehet hogy megveszem.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#49569) Gorneck válasza Szellem. (#49567) üzenetére


Gorneck
titán

Én is, de mivel általában mások gépeit szoktam csekkolni így nem ártana, ha a program gyors lenne...mind1, mert általában ismerősöknél vagyok jól eldumálgatunk...találni meg nem nagyon szokott semmit...szal nem is mindig várom meg mi a vége a keresésnek... :)

Majd talán a win8cal...bár akkor meg az lesz a baj, mármint a sok biztosági újítás és megint csak a kifogások lesznek...

Gorneck#1239

(#49570) Imi1981 válasza zed01 (#49568) üzenetére


Imi1981
veterán

Nálad már párszor láttam ilyen kiírást ebben az évben, hogy megvettél egy kergetőt majd továbbadod vagy elajándékozod!Legalábbis nagyon úgy rémlik!Neked ha megtetszik egy szoftver egy hét alatt akkor egyből megveszed?Ez pénzkidobás!Neharagudj nem kötekedésből írom, csak nem értem :F .Inkább promókat keresnék a helyedben, és ha hosszabb távon is tetszik a program csak akkor venném meg.

[ Szerkesztve ]

(#49571) Szellem. válasza Gorneck (#49569) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Már előre látom, hogy a sok bizotnási újításból milyen gondok lesznek a biztonsági cégeknél. Még ugye majd mennek majd a szétperelések, mert x,y cég nem tudja a saját fosh programját rendesen ráültetni a Windows 8-ra.

De, inkább a Win legyen agyonbiztonságolva, mint egy 3rd party szoftvertől kelljen várnom a világ megváltó védelmet. Arról nem is beszélve, hogy egy jól házilag megpkélet Win8 jobb, mint ha egy külső cég dobálná tele mindenféle extra fícsörrel ami után vagy lasú, vagy használhatatlan a rendszer.

(#49572) Gorneck válasza Szellem. (#49571) üzenetére


Gorneck
titán

Jahhh...ettől félek én is, pedig elég jó kis újításokra lehet számítani...pl homokozó, smartscreen...stb.

Gorneck#1239

(#49573) wilburwalsh válasza polonic (#49503) üzenetére


wilburwalsh
tag

Persze, lehet a rendszer meg a programok beépített módszereivel is takarítani, de pl. egy CCleanerrel gyorsabban lehet a temp fájlokat, utoljára használt állományok listáját, több böngésző előzményeit, DNS cache-t, Adobe Flash Player sütiket, Java cache-t stb. üríttetni.

(#49574) F34R válasza Szellem. (#49571) üzenetére


F34R
nagyúr

ha kernel frissítés van akkor nem fog belassulni akármennyi features is van benne ;)

lassan már ott tartok hogy elég lenne az UAC is

(#49575) wilburwalsh válasza Imi1981 (#49570) üzenetére


wilburwalsh
tag

Meg vannak elég jó ingyenes védelmi programok is.

Itt lehet találni jó kis promóciókat.

(#49576) wilburwalsh válasza F34R (#49574) üzenetére


wilburwalsh
tag

Olvasgattam elgondolkodtató dolgokat az UAC-cal kapcsolatban. Sima fiók UAC nélkül lehet, hogy biztonságosabb, mint sima fiók UAC-cal - de kényelmetlenebb, mert ki kell jelentkezni, ha admin jogra van szükségünk... Az admin fiókhoz viszont hasznos az UAC.

Én egyébként a HIPS modulokban bízom.

(#49577) zed01 válasza Imi1981 (#49570) üzenetére


zed01
őstag

Már ne haragudj, de arra költöm a pénzem, amire akarom, nem? Igen, egy-két hét tesztelés után ha tetszik és ha akarok védelmi szoftvert venni, akkor megveszem. Egy-két hét tesztidőszak elég ahhoz hogy meglássam vannak-e benne bugok. Általában a nemzetközi hírű tesztoldalakra és a személyes tapasztalatokra hallgatok, a védelmi szoftver vásárlása előtt.

Én rájöttem arra, hogy nekem olyan vírusvédelemre van szükségem, ami legalább két antivírus enginet tartalmaz. Így vagy a G Data, vagy a Trustport, vagy a Coranti jöhet szóba. A G Datát ismerem, volt hozzá fél éves promóm, végül is nem rossz. A trial Coranti egy nap után távozott a gépemről, mert nagyon belassított és voltak vele egyéb problémák is. Most a Trustportot nyúzom, eddig hibátlan. Úgyhogy a G Data és a Trustport között vacillálok. Szvsz a G Data az on demandon jobb pár tized %-al, a Trustportnak meg a heurisztikája jobb pár tized %-al. A G Data-ban Avast és Bitdefender, a Trustportban AVG és Bitdefender van.

Valahogy jobban bízom az olyan antivírusban, ami két motort tartalmaz.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#49578) Szellem. válasza F34R (#49574) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Kicsit félreértettük egymást. :)
Én nem az operációs rendszerre értettem, hanem a különböző külső biztonsági szoftverekre ( AV, IS), amik, sajnos sok esetben nem ülnek bele rendesen az operációs rendszerbe, illetve, sajnos a sok extra biztonsági modul révén belassítják az operációs rendszert! Ez meg ugye az oprendszer kernelfrissítésétől független.

(#49576) wilburwalsh: Nem tudom, hogy hol olvastad ezeket, de minden esetben szükséges és igen hasznos az UAC. Sokrétű funkciója van az UAC-nak, mintsem ahogy gondolják. Virtualizáció, ASLR, stb., amik összefüggnek az UAC-al. Az UAC kikapcsolása nagy mértékben bevehetővé teszi a rendszert!

[ Szerkesztve ]

(#49579) moonguru válasza wilburwalsh (#49575) üzenetére


moonguru
őstag

Ha már promóció akkor találtam Vipre kódot!

Így már elég baráti az ár! :)

WildersSecurity

Monitor Guru!

(#49580) Darren82


Darren82
tag

Sziasztok!
Az ajánlott antispyware megoldások közül, melyik rendelkezik használható tűzfallal?

(#49581) wilburwalsh válasza Szellem. (#49578) üzenetére


wilburwalsh
tag

Arról olvasgattam a Wilders Securityn (régebbi topikban), hogy sima fiókból az UAC sérülékenységét kijátszva egy kártevő admin jogosultságra tehet szert, ha viszont nincs bekapcsolva az UAC, és nincs jogosultság-emelési lehetőség, akkor nehezebb a dolga...

(#49582) Imi1981 válasza zed01 (#49577) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké értem ! Csak így mindig magaddal cseszel ki, hogy megveszed majd eladod, ennek így nem sok értelme van.De te tudod, csak érdekelt hogy miért .És mégegyszer nem kötekedésből írtam!De mostmár nem szemetelem tele a topikot. :)

[ Szerkesztve ]

(#49583) polonic válasza wilburwalsh (#49576) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom ezt hol olvastad, de gyorsan felejtsd el. Az egy nagy butaság.
Inkább ezt olvasd el.

(#49584) wilburwalsh válasza zed01 (#49577) üzenetére


wilburwalsh
tag

Úgy tudom, hogy pl. az F-Secure is két motort használ (BitDefendert + sajátot).

(#49585) wilburwalsh válasza polonic (#49583) üzenetére


wilburwalsh
tag

Ha sima fiókot használsz és nincs bekapcsolva az UAC, akkor a programok sima jogosultsággal futnak. Ha be van kapcsolva az UAC, akkor kérhetnek/szerezhetnek jogosultság-emelést, azaz admin jogokat...

Admin fióknál viszont az UAC kikapcsolása csökkenti a biztonságot, mert így a programok alapból admin jogokat kapnak.

(#49586) polonic válasza wilburwalsh (#49585) üzenetére


polonic
félisten

Olvasd el, amit belinkeltem.
Ezt meg felejtsd el, amit leírtál, gyorsan. :)
A fiókkezelésről is találsz szerintem infokat azon az oldalon, úgyhogy azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#49587) wilburwalsh válasza polonic (#49586) üzenetére


wilburwalsh
tag

Miért, szerinted mi történik egy sima fiókkal (limited account), ha kikapcsolod az UAC-ot?

(#49588) herb555 válasza iNfAntRy (#49556) üzenetére


herb555
tag

Ha erre a célra a MBAM-t futtatom (Emsisoft helyett) az is megfelel ugye?

(#49589) olivera88


olivera88
veterán

Letöltöttem a Malwarebytes-ot és csináltattam vele egy gyors vizsgálatot. Talált is négy 4 kártevőszerüséget amiknek elég érdekes nevei voltak. Fertőzött Rendszerleíró adatelemek: 3 és 1 fertözött fájl.
Fertőzött Rendszerleíró adatelemek:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Security Center\UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Bad: (1) Good: (0) -> Quarantined and deleted successfully.
Fertözött fájl meg valami malware trace volt.
c:\documents and settings\rendszergazda\application data\avdrn.dat (Malware.Trace) -> Quarantined and deleted successfully.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49590) HZoli87 válasza olivera88 (#49589) üzenetére


HZoli87
veterán

Első hármat gondolom te kapcsoltad ki (Biztonsági központ értesítései), az utolsó valóban kártevő.

(#49591) olivera88 válasza HZoli87 (#49590) üzenetére


olivera88
veterán

Nem értem mire gondolsz. M volt kikapcsolva? Emez a 3 nekem is gyanus volt h nem az.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49592) polonic


polonic
félisten

Erről ti tudtatok?
Most találtam rá, ritkán járok oda.

(#49593) pete_21 válasza olivera88 (#49591) üzenetére


pete_21
addikt

Az első három csak annyi, hogy a Biztonsági Központban le van tiltva, hogy értesítsen, ha nincs bekapcsolva a tűzfal, víruskereső, meg a Winupdate. Valószínű, hogy te kapcsoltad ki, csak ezt a Malwarebytes Antimalware nem tudja, és értesít. Azt hiszi, hogy valami kártevő kapcsolta ki.

(#49594) Krystal_s


Krystal_s
addikt

hoppá, ezt hallottátok ?
Elrabolták Kaspersky fiát
ezek szerint bug-ok ide vagy oda, még jól megy a cégnek. :U

[ Szerkesztve ]

(#49595) BigManus válasza Krystal_s (#49594) üzenetére


BigManus
addikt

Polonic kettővel arrébb linkelte, hogy hogy ki is szabadították.
Majd egy hetes hír!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#49596) HZoli87 válasza olivera88 (#49591) üzenetére


HZoli87
veterán

Arra, hogy te kapcsoltad ki őket, mert nem szeretnél értesítést kapni a biztonsági központtól.

KÉP

-----

Gondolom nagyon zavart, hogy Avira csak úgy random leáll percekre, a Windows meg mindig jelezte feléd, hogy nem fut a védelem.

(#49597) olivera88 válasza HZoli87 (#49596) üzenetére


olivera88
veterán

Éredekes, megnéztem és nincs kikapcsolva az értesités. [link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#49598) dbius válasza olivera88 (#49597) üzenetére


dbius
veterán

Persze, hogy nincs, mivel az MBAM visszaállította őket, a korábbi hsz-odban be is linkelted. :K

(#49599) iNfAntRy válasza herb555 (#49588) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Mivel elég friss virus szerintem futass le több keresőt is. Változtass mindenhol jelszót és csinálj egy törlést a böngésződben (korábban látogatott oldalak, jelszavak stb.)

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#49600) Kezdő vagyok válasza BigManus (#49595) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Szia!
Ikrek hogy vannak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.