Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24751) sfdrakex válasza cellpeti (#24744) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Aztán meg felrakod a nod32 helyett 2-3 után valamelyik másik irtót és talál valamit amit a nod32 nem talált meg, egyik sem 100% os.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24752) RBJ


RBJ
addikt

ezeknél az se találom elképzelhetetlennek mikor felteszek egy másik szoftver helyet egy új antivirust , hogy csak reklám fogásként mutat valamit, hogy talált kártevőt.
:DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24753) JNashville


JNashville
senior tag

Segítségre lenne szükségem. Valószínűleg a fekete halál néven ismert Windows-problémától szenved a gépem, viszont az hogy lehetséges, hogy felrakom a Win 7-et, és a teljesen szűz rendszert újraindítva már az második bejelentkezéskor fekete asztal fogad? Egészen addig, amíg nem jön létre a gépen internetkapcsolat, jó a dolog, de amint van adatforgalom, akár van fent vírusirtó, akár nincs, jön a fekete halál.

Feladatkezelőt elő lehet hozni így is, és letöltöttem a Prevx oldaláról valamit, aminek elméletileg meg kéne oldani a dolgot, de amint elindítom, lefagy a feladatkezelő. :(

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#24754) sfdrakex válasza JNashville (#24753) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van másik vinyód particiód azon is meghúzza magát a vírus nem csak a rendszer partición lehet ezért lehet ott a szűz rendszeren is. Csökkentett módban próbálj meg minél több vírus irtót lefuttatni. Illetve biztonsági frissítéseket és a szükséges drivereket tedd fel, gondolok itt legújabb vga driverre.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24755) g.gergo válasza sfdrakex (#24754) üzenetére


g.gergo
senior tag

Csak ennél az is a baj, h csökkentett módban is fekete képet fog látni. :F

(#24756) JNashville


JNashville
senior tag

Egyébként nincsen más partícióm, egyetlen vinyót használok egyetlen partícióval. Nem tudom, ez mennyire számít.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#24757) g.gergo válasza JNashville (#24756) üzenetére


g.gergo
senior tag

Akkor még egy kérdés ha egy hdd-n egy partícióval nyomod. Original a telepítő DVD? Nekem gyanús, h nem, és a telepítő médiába bele lett rakva ez a kis kedvesség, aztán amint észleli, h online a kapcsolat, máris aktivizálódik. Ha original, akkor elnézést.

(#24758) sfdrakex válasza JNashville (#24756) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor viszont javaslom több partició létrehozását, min 1 a rendszernek 30-40 gigas bőven elég W7nek meg mellé néhány programnak a többin meg adat tárolás és nagyobb programokat játékokat is inkább oda telepíts.

Ja és jut eszembe inkább gyere át a windows 7 topicba mert mewgint lebaszás lesz hoyg ez nem biztonsági probléma.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24759) JNashville válasza g.gergo (#24757) üzenetére


JNashville
senior tag

Sajnos nem az, de három hónapon keresztül semmi probléma nem volt vele, többször is újraraktam a rendszert azóta, és mindig az első volt a legfrissebb AVG Free lehúzása és lefuttatása. Lehetséges, hogy az AVG három hónapon keresztül ne jelezzen egy jelenlévő vírusveszélyt? :F

Akartam én particionálni, csak még elég friss a gép, és hamarabb jött a probléma, mint hogy nekiálltam volna. De ez most már nem oldja meg a problémát, nem?

[ Szerkesztve ]

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#24760) sfdrakex válasza JNashville (#24759) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehetséges igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24761) g.gergo válasza sfdrakex (#24760) üzenetére


g.gergo
senior tag

Igen, ez egy rootkit a csúnyábbik fajtából, amik ellen a free avg lehet, h nem nyújt kellő védelmet. Próbáld meg ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#24762) g.gergo válasza g.gergo (#24761) üzenetére


g.gergo
senior tag

Lejárt a szerk. idő. Illetve ezt a leírást találtam még, nem tudom, h mennyiben segít, egy próbát megér:

- Indítsuk újra a számítógépet
- Várjuk meg míg előjön a fekete képernyő
- Nyomjuk meg a jól ismert CTRL+ALt+DEL billentyűkombinációt
- Válasszuk a Feladatkezelő elindítását
- Ott válasszuk Fájl->Új feladat opcióját
- Majd üssük be a parancssorba a következőt: “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” “http://info.prevx.com/download.asp?GRAB=BLACKSCREENFIX”
(ha nem Internet Explorert használunk, akkor válasszuk a tallózást és keressük meg a böngészőnk exe fájlját)
- Ezután el kell indulnia a böngésződnek, mely elvileg automatikusan letöltő a hibajavító programot, feltelepíti és futtatja is azt.
- Ezek után már csak annyi dolgunk maradt, hogy újraindítsuk a gépet, és szorítsunk, hogy működik a dolog

Most visszaolvasva, lehet, h már kipróbáltad ezt is.

Más:: Be kell bootolni miniPe lemezről, és rákeresni a windows mappában 18432 byte méretü állományokra. Lesz néhány, de van benne egy amelyiknek a neve többnyire értelmetlen karakterhalmaz, a dátuma pedig 2009.03.21 ha ezt eltüntetitek, aztán reboot minden megy tovább...

[ Szerkesztve ]

(#24763) Gorneck válasza Cuci3 (#24750) üzenetére


Gorneck
titán

Jó sokáig tart! :D Van eredmény?

Gorneck#1239

(#24764) Cuci3 válasza Gorneck (#24763) üzenetére


Cuci3
tag

Azért még vacsorát is toltam. :)
Kaspersky Virus Removal-lal kezdtem. Talált valami Trojan-Proxy.W32.Saturn.jt dolgot a C:\WINDOWS\system32\config\44788796.Evt fájlban. Persze a fájlt nem lehetett törölni, so csökkentett módban maunálisan eltávolítottam. A probléma eddig nem jött újra elő (kopp-kopp), de azért holnap a Hitmant is lefuttatom.
Ja és az avast! repül, csak még nem tom mi jön helyette. :DD

[ Szerkesztve ]

(#24765) g.gergo válasza Cuci3 (#24764) üzenetére


g.gergo
senior tag

avast? az hogy jön ide? nem avg free-t használtál, amikor bekaptad?

(#24766) Narxis válasza frisco (#24730) üzenetére


Narxis
nagyúr

laca026-nak köszönd, őt zavarta nagyon a téma.

Thanos was right.

(#24767) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Az eddig a HDD/Partíció stb kezelő programjairól méltán híres Acronis cég, beszállt volna az Antivírusok piacára is? :F
Nem olvastam utána, de a képek alapján nekem úgy tűnik, mintha megvették volna a BitDefendert... :DDD Ha valaki tud tuti infót, azt kérem ossza már meg a nagy érdemű publikummal, hogy most akkor lekoppintották a BD-t vagy megvették. Ránézésre ez a 2 lehetőség tűnik logikusnak, csak nézek mint a sült hal. :DDD

Acronis AntiVirus 2010
Acronis Internet Security Suite 2010
Acronis Backup and Security 2010

Gyári oldal

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24768) huskydog17 válasza Fire/SOUL/CD (#24767) üzenetére


huskydog17
addikt

Miből gondolod, hogy megvette? Milyen képek alapján?

Szerintem nem, mert ha így lenne, akkor arról hallottunk volna, de a Bitdefender oldala ugyanúgy működik tovább és ott sincs erről semmilyen információ.
Szerintem az Acronis egy teljesen más termék, egy teljesen más cégtől.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#24769) Fire/SOUL/CD válasza huskydog17 (#24768) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Mi van, rajtad maradt a hegesztőmaszk, hogy nem találsz/látsz képeket? :DDD
Akkor segítek, az első 3 linknél rá kell kattintani a képekre(alá van írva hány kép van róla), a gyári oldalnál meg a Screenshots linkre bal oldalt. ;]

Ha meg ezek után is azt kérded, hogy miért kérdeztem a BD-t, akkor te még nem láttál BD2010-et... :N Ugyanis egy az egyben úgy néz ki... :K

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24770) blattida válasza huskydog17 (#24768) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem a céget, hanem a terméket. Ez elég bevett gyakorlat, még ebben a formában is... ;]

Fire
Valahol olvastam, hogy valóban erről van szó, de már nem tudom, hogy hol... ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24771) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#24769) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A BD 2010 lassít mostanában? Gondolok itt az IS-re.
F-Secure 2010-et próbáltad, tesztelted?

(#24772) blattida válasza Szellem. (#24771) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem jött be a TM tűzfal nélkül sem?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24773) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#24771) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

KIS-hez képest nem, NOD-hoz képest igen. :DDD
Alapvetően 3 dolog amit "negatívumként" tapasztaltam BD 2010 IS esetén (W7 x64 alatt)

1. Amikor feltelepíttettem, akkor először nehezen akart elindulni, csak az első frissítés után "javult" meg
2. Érezhetően lassabban állt fel a rendszer
3. Belekerült egy a KIS-re emlékeztető "Alkalmazás felügyelet", ami fogta a setup-okat, nem olyan mértékben mint a KIS, de van akit ez is zavarhat(mondjuk engem nem)
Amúgy úgy összességében rendben van a BD2010, nekem megfelelne.
(A legutoljára megjelent buildet még nem próbáltam, amit most leírtam, az az azt megelőző buildre érvényes, lehet hogy az új/utolsó megjelent verzióban már nem igaz...)

F-Secure 2010-et nem próbáltam.

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24774) Szellem. válasza blattida (#24772) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem sajnos. Nem éreztem magam mellette biztonságban, ráaádsul a webfiltere rendre fals riasztásokat generált.

(#24775) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#24773) üzenetére


Szellem.
nagyúr

És megbízható védelem a Bitdefender 2010?

Hoppá! Bocsánat, nem figyeltem és kettő lett a hsz-ből.

[ Szerkesztve ]

(#24776) frisco válasza Narxis (#24766) üzenetére


frisco
aktív tag

Tudom, válaszoltam is neki egy eléggé minősíthetetlen jelzőjéért de ezt a hsz-t is elvitte a cenzúra.
Talán jobb is így...

(#24777) Fire/SOUL/CD válasza Szellem. (#24775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ez nehéz kérdés, csak azt tudom mondani, hogy számomra teljesen megfelelő és valóban ad egy fajta biztonságérzetet, amit néhány AV-ről nem tudnék elmondani.
Másrészről meg azt tudni kell(és ezt elsősorban nem Neked írom, mert tudod), hogy RVS-t használok, tehát nagyon sok AV/IS megfelelő lenne számomra.
(Ami nem dolgozik együtt az RVS-el, az megy a levesbe, nálam az RVS az elsődleges szempont)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24778) #41133696


#41133696
törölt tag

Szomszédom megkedvelte a Comodo-t ;) Mellette pedig BitDefender 2010 felhasználó tovbbra is az elsődleges gépén.

(#24779) huskydog17 válasza Fire/SOUL/CD (#24769) üzenetére


huskydog17
addikt

Nyugodj meg! :) Nem, csak a szemüvegem maradt rajtam :D .
Amúgy ténlyeg nagyon hasonlóak, én nem használtam még a 2010-es BitDefender-t, csak régebben a 7-est.
Ebben a fórumban azt állítják, hogy a BitDefender motorját használja, azért ennyire hasonló.
Wilders Security

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#24780) Fire/SOUL/CD válasza huskydog17 (#24779) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nyugodt vagyok/voltam :DDD Hát az még rendben is lenne(megszokott dolog), hogy egy adott AV egy másik motort/motorokat használ, de itt olyan mérvű a hasonlóság, hogy ennek valami okának kell hogy legyen, ugyanis annyi a különbség a két szoftver közt, hogy más/mások a logók/feliratok(Acronis/BitDefender), aztán azonkívül teljesen egyforma. (Egy két felirat más, de hát ebből a szempontból nincs jelentősége)
Komolyan mondom, nem találok más különbséget, ha van kedved nézd meg.
(Elmenne ilyen telefonos játékba, hogy mi a két ablak közt a különbség :DDD )

BitDefender IS 2010 vs. Acronis IS Suite 2010

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24781) Fire/SOUL/CD válasza #41133696 (#24778) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

A NIS2010 Sonar-ról, tudsz valami fejleményt? Konkrétan mi az álláspont a cégnél, az automatikus karanténozás/törlés ügyében, lesz valami változás?
(Nem olvastam a NIS topic-ot, bocsesz, ha ott már megválaszolták a kérdésem)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#24782) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#24781) üzenetére


#41133696
törölt tag

Helló, erről sajnos nincs információm , gyanítom ,hogy nem változik.

Aminek nagyon örülök, hogy megjött az új gépem, és nem kellett a támogatáshoz sem fordulnom emailben vagy telefonon, mert simán beaktiválta magát :C

(#24783) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ma egy kicsit elegem lett a KIS 2010-ből....
Fel szerettem volna telepíteni a Panasonic fényképezőmhöz kapott gyári szoftvert. Nem sikerült.... Legalábbis addig nem, amíg a KIS2010 aktív volt. Elkezdte átvizsgálni a CD-t, de teljesen belassította a gépet. Ráadásul nem csak az indítófájlokat nézegette, hanem mindent.... Percekig nem lehetett hozzáférni a lemezhez. Szerintetek ezt a problémát lehet orvosolni beállítással, vagy a KIS2010 tényleg ennyire lassú? :F
Most felraktam az Avira Premium Security Suite próbaverzióját. Májusban lejár a KIS liszenszem és addig ki kellene találnom, hogy új programot vegyek, vagy maradjak a KIS-nél...

Még azt is szeretném megkérdezni, hogy az Avirának, ha jól tudom van Antispam modulja. Ez beépül az Outlook-ba, vagy ne is keressem, mert nem?

[ Szerkesztve ]

(#24784) Jim74


Jim74
nagyúr

Vagy inkább az Avast-ot válasszam? Mondjuk árban az Avast a legjobb...

(#24785) Szellem. válasza Jim74 (#24783) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ki kell kapcsolni a KIS-ben a mozgatható média ellenörzését. Én mindig ezt csináltam.
Egyébként, azért lassítja be a cd/dvd beolvasást, mert átvizsgál mindent rajta. Értelme nem sok van, mert ha futtatni akarsz róla valamit és abban vírus van, jelez és blokkolja, ha ismeri!

(#24786) blattida válasza Jim74 (#24783) üzenetére


blattida
nagyúr

Beépül az outlookba.
Amúgy a g-data, és az avira a legolcsóbb... :K

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24787) Jim74 válasza Szellem. (#24785) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Pontosan hol tudom kikapcsolni a KIS-ben a mozgatható média átvizsgálást?

[ Szerkesztve ]

(#24788) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Erről hallott valaki? Nem gyenge kis összehasonlítást állítottak ki magukról. Ehhez képest nem egy ismert név. Vagy igen?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#24789) sfdrakex válasza HarryPotter (#24788) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Évekkel ezelőtt használtam trojai szkennelésre, hogy mennyire ismert nem tudom én konkrétan ismerem, cégnél szedett le a gépről pár csúnyaságot, itthon sose talált semit, mert nem szokott lenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24790) HarryPotter válasza sfdrakex (#24789) üzenetére


HarryPotter
őstag

ha annyira jó, ahogy azt állítja magáról, akkor "bevállalhatnának" független tesztet is (AV comp. stb.)

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#24791) blattida válasza HarryPotter (#24790) üzenetére


blattida
nagyúr

Régi motorosok, mifelénk nem sokan ismerik.
Nem av, régen sem az volt és ma sem, ráadásul nem túl nagy az adatbázisa, a heurisztikája pedig gyönge.

Egyáltalán nem olyan jó. :N Éppen ezért sem fognak... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24792) sfdrakex válasza blattida (#24791) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ja én trojai eltávolítóként ismertem, mikor azt kerestem akkor találtam. Ahogy elnézem most se tartalmaz ez semmilyen AV-t ahogy irtad is, ez egy trójai vadász program.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24793) blattida válasza sfdrakex (#24792) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, de annak sem a legjobb.
Ugyan nem drága, de az ingyenesek közül többen is kenterbe verik... ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24794) HarryPotter válasza blattida (#24793) üzenetére


HarryPotter
őstag

ezt én elhiszem, de akkor a tesztjük vagy kamu, vagy hibás.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#24795) sfdrakex válasza HarryPotter (#24794) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egyik se, mindig lehet olyan tesztet csinálni hogy a kívánt program végezzen előle.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24796) blattida válasza HarryPotter (#24794) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem valós, csak az általuk összeállított mintán. :K ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24797) Greenebola válasza Fire/SOUL/CD (#24780) üzenetére


Greenebola
senior tag

Üdv nahát itt sincs sok különbség :D bár itt tudjuk miért..
Norton vs PcTools

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#24798) Cuci3 válasza g.gergo (#24765) üzenetére


Cuci3
tag

Öööö, nem. :) A másik user másik problémájánál merült fel az AVG free.

(#24799) piadex2 válasza Gorneck (#24690) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Kipróbáltam az AVG free helyett az avira free-t, és mérhetően gyorsabb lett a gépem. Pl: restart után a firefox első indítása nem 10-15 másodperc, hanem csak 7.
Maradok is ennél egyelőre. Utólag is köszönöm a tippet.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#24800) HZoli87


HZoli87
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.