Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24601) Narxis válasza #24334592 (#24599) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem bántásból, de ha fél évente OS-t telepítesz akkor át kellene gondolnod a számítógéphasználatod. Ha sok szoftvert tesztelsz akkor érdemes egy mentést csinálnod a friss, de beállított rendszeredről pl. Acronis True Image 2010-el vagy Norton Ghosttal, esetleg virtuális rendszert, pl. VMware-t használj, igaz ez egy kicsit "laboratóriumi körülményeket" ad de érdemes megfontolni, ha meg szimplán gyakran jut be vírus a rendszeredbe akkor egy izmos védelmet építs ki.

Thanos was right.

(#24602) #24334592 válasza Narxis (#24601) üzenetére


#24334592
törölt tag

tanácstalan lettem:(

nod32 se szedi le a külső vincsikről az autorun.inf-et...Helyem meg nincs elég onnan kimenteni a cuccokat s formázni...22es csapdája. :W
Közben a nod megtalálta a külső vincsik kukájában több darabban és különféle dll-ek formájában...CCleanert rádobtam, h legalább a kukákból eltűnjön.Aztán jöhet a nod megint.Talán, ha nincs kukás blokkolás, letörölhetem Totalcommanderből manuálisan...

Igen, eltaláltad, sok progi jön megy :K

Lehet meg kéne próbálkoznom vele, csak nem ismerem ezek működését...Ghostról hallottam.De kell külön partíció neki?Mármint a backupnak?Eddig gyalulni egyszerűbb volt :)

Vmware gondolata tetszene, elég neki dualcore(1.gen) 2ghz +2GB ddr2?Ha jól értem, akkor ez ilyen virtuális xp-t futtat?Gondolom akkor elég macerás a belövése...

MEgpróbálom most azt avirát, meg a kaspersky-t.De nem sok esélyt látok az autorun leszedésére...Próbáltam ffunlock-kal, de nem látja, h mi fogja...Megpróbálom még egy tiszta géphez (nod32 van rajta és tiszta) csatlakoztatni, hátha úgy leöli.

Az ilyen vírusos/trójais dolgokkal azért nem vagyok naprakész, mert jó ha évente 1x becsúszik, az se az én hibámból :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#24603) L7wy válasza #24334592 (#24602) üzenetére


L7wy
őstag

Próbáld ki ezt elindítod a keresést, ha talál akkor kéri az aktiválást az eltávolításhoz, de ott van egy 30 napos free-s nagy gomb, és akkor törli...

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#24604) kemcso


kemcso
Ármester

Sziasztok,

A Sophos-ról mi a véleményetek, mik a tapasztalatok, ha vannak? Én jó ideje használom mint av és mint firewall, most épp egy újratelepítés előtt állok és elgondolkodtam, hogy érdemes-e váltani, s ha igen mire?

(#24605) L7wy válasza kemcso (#24604) üzenetére


L7wy
őstag

Nem épp erős AV a tesztek szerint, "menőbbek" mostanában az Avira, avast, Kaspersky, Comodo.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#24606) RBJ válasza Narxis (#24601) üzenetére


RBJ
addikt

na ezen én is elgondolkodtam a rendszer mentésen. xp nél volt hogy hetente újraraktam a gépet . most win 7 en van az , hogy nem piszkálom. de most is egy hónapos a rendszer és sok szoftvert teszteltem rajta és elgondolkodtam , hogy újra rakom.
legközelebb tényleg csinálok ilyen rendszer mentést. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24607) Kácsa


Kácsa
aktív tag

Aki Win7-et használ ne feledje,hogy van gyárilag beépített rendszer-helyreállítás (boot lemez ,rendszer-visszaállítás lemez készítése).Én használom,eddig jól működött.

ZoLee

(#24608) RBJ válasza Kácsa (#24607) üzenetére


RBJ
addikt

na ez nekem is ujdonság. rendszervisszaálítás volt az xp be is de visszaállítólemez készítéséről nem hallottam még win 7 en

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24609) Szellem. válasza RBJ (#24608) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Pedig ott van benne csak a Professional, Enterprise és Ultimate verziókban!
Készíthetsz vele dvd-re, vagy merevlemezre egy teljes rendszerképet!
Egyszerű, jó, gyors és marha megbízható!

(#24610) Kácsa válasza Szellem. (#24609) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Van a Home Basic-ban is ,az van fönt fater gépén.

ZoLee

(#24611) Szellem. válasza Kácsa (#24610) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jogos. Én tudtam rosszul. A hálózatra és hálózatból visszaállítást nem tudják, csak az általam említett kiadások.:)

(#24612) RBJ válasza Szellem. (#24611) üzenetére


RBJ
addikt

most néztem és sehol nem találom . az accessories ./ system tools/ ba néztem ott csak system restore van.
kérnék telefonos segítséget :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24613) Szellem. válasza RBJ (#24612) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Vezérlőpult/Biztonsági Mentés és Visszaállítás/Lemezkép létrehozása.

(#24614) Kácsa válasza RBJ (#24612) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Minden program-Karbantartás.
Bár ezt a Windows 7 fórum-ban kéne folytatni. :D

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#24615) Szellem. válasza blattida (#24600) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Érdeklődnék, hogy jelen helyzetben Avast 5 IS, vagy Trend Micros IS Pro a jobb és megbízhatóbb?
Most a bugoktól tekintsünk el.
Kiváncsi lennék, mert Te "használtad" mind a kettőt.

(#24616) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!
Win 7 oprendszerem van. 4 napja bizonyos alkalmazásokat ne tudok megnyitni, ezt írja ki: EZ AZ OBJEKTUMFELÜLET NEM TÁMOGATOTT. EXPLORER HIBA. Na és ezt a hibakódot: {26ee0668-a00a-44d7-9371-beb064c98683}\5\::{36eef7db-88ad-4e81-ad49-0e313f0c35f8} Valakinek vmi ötlet?
Ja és mondjuk a kedvenceket nem tudom megnyitni Explorerben, meg a beépülő flasheket sem tudom telepíteni. Firefoxban minden ok!

Kaspersky nem talált semmit! Valami vírus lehet?

(#24617) Szellem. válasza makaay2 (#24616) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt innen így nem lehet megállapítani.
Futtas le egy A-squared Free-t, és egy MalwareByte's Antimalware-t.

(#24618) blattida válasza Szellem. (#24615) üzenetére


blattida
nagyúr

Jelenleg a TM, mert az Avast annyira bugos még, hogy ettől nem lehet eltekinteni.
Az avast fala valamivel jobb, de a Trend Micro sokkal stabilabb.

Jelenleg. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24619) sfdrakex válasza makaay2 (#24616) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt találtam a hibakódra.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#24620) Szellem. válasza blattida (#24618) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, pedig nálam nem volt gond az Avastal.
Lehet mákom volt.

És ha nem lenne bugos az Avast IS?
Az a helyzet, hogy a Trend Micro-ról nem látok teszteredményeket, stb.

Világosíts fel.:)

(#24621) blattida válasza Szellem. (#24620) üzenetére


blattida
nagyúr

Amit már mondtam is neked,Az av része kifejezetten hatékony a TM-nek, a fala nem egy nagy vasziszdasz, egyszerű a felület, nagyfokú automatizmus, viszonylag gyakori frissítések és nagy stabilitás jellemzi, kevés fals riasztással.

Ha nem lenne bugos az avast, akkor már gondolkodnom kéne és valószínűleg a kettő közül a szomszéd cuccát választanám, mert sokkal jobban tetszik, sokkal jobban konfigurálható és hasonló teljesítményű, ergo, nálam oda billen a mérleg nyelve.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24622) Szellem. válasza blattida (#24621) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Mindegy, itt a TM most már. Azért az Avast 5 IS-t is megnézem egy kicsit hosszabb távon.:)
Kiváncsi vagyok.
A 3 gépes licenc, nem is drága.

(#24623) makaay2 válasza sfdrakex (#24619) üzenetére


makaay2
tag

Kösz! de hát angol tudásom nem éri el azt a szintet, ami ennek értelmezéséhez kellene. Tudnál segíteni?

(#24624) Gorneck válasza makaay2 (#24623) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen AV van fent? Csökkentett mód hálózattal? Rendszervisszaállítás?

Gorneck#1239

(#24625) Szellem. válasza blattida (#24621) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Milyen bugjai vannak az Avast 5 IS-nek?

(#24626) blattida válasza Szellem. (#24625) üzenetére


blattida
nagyúr

Amiket én is tudok, gyakori kékhalál, fagyások, sandbox nem funkcionál, a viselkedés alapú blokkolója szintén, a tűzfala gyakran összeomlik, inkompatibilitási gondok, meg még van egy rakás, olvass bele a fórumukba...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24627) Dluinet válasza makaay2 (#24623) üzenetére


Dluinet
nagyúr

És így? Talán könnyebb. :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24628) joci761 válasza blattida (#24626) üzenetére


joci761
tag

Blattida a sima Avast 5 free is bugos??

Comodo forever

(#24629) blattida válasza joci761 (#24628) üzenetére


blattida
nagyúr

Az annyira nem, mivel az említett összetevők abban nincsenek benne.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24630) blattida


blattida
nagyúr

Újabb anti-malware teszt: 16 aktív kártevőt tartalmazó rendszer pucolása.
Eredmények és részletek itt.
Természetesen oroszok az elsők, a sorrend sokaknak furcsa lehet...
Ablakok Emese jön föl, mint a talajvíz. :K

A többiről nem is beszélve...kis minta, kis teszt... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24631) Gorneck válasza blattida (#24630) üzenetére


Gorneck
titán

Kíváncsi lettem volna ezzel mire jutnak (itt tart jelenleg a progi):
Microsoft Security Essentials Version: 1.0.1959.0
Antimalware Client Version: 2.1.6519.0
Engine Version: 1.1.5406.0

Kicsit keveslem ezt a mintát...de gondolm nem hiába választották ezt a 16ot...

Gorneck#1239

(#24632) Dluinet válasza blattida (#24630) üzenetére


Dluinet
nagyúr

MSE-ének ráadásul igen kevés FP-je szokott lenni.

Ha ez a trend marad, akkor jövőre már csak azon gondolkozunk hogy MSE vagy Kaspersky vagy AVAST ???

Alul a grafikonok mutatják, hogy akik 2007 februárban még simán bronzot kaptak, ma már igen csak gyengén muzsikálnak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24633) Gorneck válasza Dluinet (#24632) üzenetére


Gorneck
titán

Ebben kételkedem...mert ugye vannak funkciók amik nincsenek benne az MSEbe és nem lesznek és nagyon remélem ez marad is így. :K
p2p, mail és webguard...stbre gondolok.

Gorneck#1239

(#24634) Dluinet válasza Gorneck (#24631) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagy kevés mintán könnyen lehet létező vagy nem létező szignifikáns különbségeket mutatni. ;]
Míg a sok mintán végzet teszten könnyen lesz mindenkinek a teljesítménye 90% fölött.
Ez se jó, az se jó. Egyszer már tényleg megoldhatnák a szabványos tesztelést.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24635) Dluinet válasza Gorneck (#24633) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én még a különálló vagy IS-ekben lévő tűzfalat is nagyon soknak vagy értelmetlennek érzem. Te, gondolom tudod mért érzem így, másoknak meg nem akarom megmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24637) Dluinet válasza Gorneck (#24633) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az MSE Engine nekem már most is 1.1.5406.0

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24638) Gorneck válasza Dluinet (#24637) üzenetére


Gorneck
titán

Mert azt nem programfirssítésként kapod...hanem mikor van új, akkor update-nél lehúzza azt is a def fájllal együtt...a többi már programfrissítéssel érkezik...szal telepíteni is kell.

Míg béta a program, addig a többi nálad nem is fog frissülni elviekben.

Gorneck#1239

(#24641) blattida válasza Dluinet (#24634) üzenetére


blattida
nagyúr

A szabványos tesztmetodika és a szükséges tesztek kidolgozása már folyamatban van, az AMTSO égisze alatt zajlik a folyamat, sok av cég tagja a szövetségnek, bővebben itt olvashatsz róluk. :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#24642) Dluinet válasza blattida (#24641) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tudok róla.
Csak úgy érzem, két éve szinte alig haladt előre valamit az AMTSO.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24643) Szellem. válasza Dluinet (#24642) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Hát, nem hamarkodják el a dolgokat!
Ennyi idő alatt, már réges régen ki lehetett volna dolgozni egy egységes és normális tesztmetodikát.
Egyébként szükséges is volna, hogy az AV termékeket egy egységes metodika alapján teszteljék, és ne össze-vissza.
Részemről például a VirusBulletines teszteket meg is szüntetném, mert egy kalap kakát ér már. Egyre jó, hogy egyes AV gyártók ezzel hülyitsék még a népet!

(#24644) Szellem. válasza blattida (#24641) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Érdekes ez az Avast 5 IS!
Először is újraindítás ellenére sem kapcsolja ki magától a Win7 tűzfalát. Nekem kellett manuálisan.

A 30-napos próbát telepítettem 10-kor, és azóta már 2 napot ugrott lefelé a számláló.:) Már csak 28 napig használhatom. Ha így halad, akkor estére szedhetem is le a programot.:)

(#24645) Szonyka


Szonyka
csendes tag

Sziasztok!

Egy nagy probléma megoldásában kérek tőletek segítséget. Tegnap előtt felhívott egy haver, hogy a nod32 vmi vírust észlelt, és kb. 10 sec-enként küldi a figyelmeztetést, mit csináljon. Mondom ha ekkora a gond, azonnal kapcsolja ki a gépet.

Tegnap elmentem megnéztem, és a nod32 több mint 600x blokkolt egy ws.exe fájlt mind a két partíción. Ott nemsokat tudtam vele csinálni, mondom hozza el hozzám, másik gépbe beteszem a vinyóját, lementem a lementeni valót, és újrateszem a rendszert. A gond itt következett be ...
Ma hozzáfogtam, gép beindít, és mikor megnyitnám bármelyik particiót az ő vinyóján, a következő hibaüzenet kapom: A ws.exe program nem található. "Fájl" típusú fájlokat e nélkül a program nélkül nem lehet megnyitni. Írja be a helyette használandó végrehajtható fájlt: C:/ és ide tudnám beírni a program nevét. Szóval röviden és tömören a sz@rházi zárolta a merevlemez teljes tartalmát. Hozzáteszek még annyit, hogy netkapcsolat nélkül leszedtem a nod32-t és feltettem pendrive-ról az avast legújabb verzióját, és amikor a víruskeresés után a hálózati kábelt csatlakoztattam a frissítés miatt, egyből megfertőzte a pendriveomat is. Amíg nem volt a hálózati kapcsolat csatlakoztatva, a pendriveon nem találta meg az avast a vírust, csak a 2 partición, amint csatlakoztattam, egyből (kb. 1 perc) vírusosnak észlelte a pendriveot is.

A költői kérdés: mit csináljak, hogy letudjam az adatokat menteni a 2 zárolt particióról? Ha beindítom azt a gépet, és úgy csatlakoztatok egy vinyót, az nem jó megoldás, mert megfertőzi azt a vinyót is, amire mentem az adatokat.

(#24646) Narxis válasza Szonyka (#24645) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elég durvának tűnik, szvsz őket kérdezd először: Magyar Nod32 support

Thanos was right.

(#24647) copperhead válasza copperhead (#24525) üzenetére


copperhead
aktív tag

A registry módosítása miatt nem tud frissíteni az XP. Viszont az a gond, hogy még csökkentett módban sem tudom módosítani a bejegyzést. Valakinek sikerült már ilyen problémát megoldani?

(#24648) vic70


vic70
tag

Sziasztok!McAfee antivirust használok.Szerintem jó program.Szeretnék mellé feltenni mást is.Mit javasoltok?Hitman pro 3.5 vagy Prevx 3?

(#24649) WonderCSabo válasza copperhead (#24647) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Régen bekaptam egy ilyet. Csak reinstall oldotta meg.

Szerk.: Asszem 4 éve volt.

[ Szerkesztve ]

(#24650) zazenke válasza vic70 (#24648) üzenetére


zazenke
őstag

én mindkettőt próbáltam és a prevx et most is használom csak ezt javaslom. A teljes verziós prevx ( 29 dollár ) sokkal jobb mint a hitman pro .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.