Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14551) polonic válasza blattida (#14550) üzenetére


polonic
félisten

De miért régebbi verziójú programokkal tesztelnek? :F
Avirából még a 8-cal, nodból 3-mal, avg-ból is 8-cal.

(#14552) Narxis válasza blattida (#14550) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ja, a false positive-ok aránya miat... ez így elég becsapós. Nincs olyan virusirtó ami kiváló detektálású és még kevés false positive-ot is ad.

A false positive magas aránya kéz a kézben jár a kiváló detektálással.

Kár, hogy a-squared-et Anti-Malware-t nem tesztelik.

Thanos was right.

(#14553) L7wy válasza Narxis (#14552) üzenetére


L7wy
őstag

Avira mostmár nagyon vigyáz a FALSE POSITIVE-kre, innen is látszik...állandóan figyelik hogy minnél kevesebb legyen a lehetőség a FP re. Szerintem nagyon jó mint vírusirtó.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#14554) blattida válasza Narxis (#14552) üzenetére


blattida
nagyúr

Pont neki van a legkevesebb téves riasztása. Olvassuk már el rendesen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14555) Narxis válasza blattida (#14554) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát ezt mondom, olvasd már el rendesen amit írtam! Azért kapott jó minősítést mert számításba vették a false positive-ok arányát! Azt pedig ki nem sz.rja le?

CIS-fanboy

Thanos was right.

(#14556) blattida válasza Narxis (#14555) üzenetére


blattida
nagyúr

Azért kapott jó minősítést mert a második legnagyobb felismerési aránnyal rendelkezik és kevés a fals riasztása! :O

És légy oly kedves, ha megkérhetlek, hogy vegyél vissza egy kicsit, mert egyrészt: mért is személyeskedsz?, másrészt: mért is szarozol csuklóból? A helyedben konszolidáltabban fórumoznék!!

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14557) wwhy


wwhy
veterán

valami nagyon nem kerek: a februári reportban a McAfee 90-99% körül teljesített, most meg 15-25% :F Ugyanakkor a Microsoft a 14. helyről a 2. r-a ugrik? :B amúgy meg nem érdekel :DDD

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14558) blattida válasza wwhy (#14557) üzenetére


blattida
nagyúr

A februári normál kézi keresés teszt volt, ez proaktív, azaz új, ismeretlen mintákon tesztelik a heurisztikus képességüket...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14559) wwhy válasza blattida (#14558) üzenetére


wwhy
veterán

hopsz, tényleg olvasni kell :B

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14560) Dluinet válasza blattida (#14558) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy a víruskeresőket februári adatbázisukkal ráengedik az új vírusokra, és azok közül mennyit találnak meg. :F

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14561) blattida válasza Dluinet (#14560) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez ugyanaz, nem? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14562) Kiskutya


Kiskutya
veterán

A spybot mostanság ér valamit?

hmm...

(#14563) L7wy válasza Kiskutya (#14562) üzenetére


L7wy
őstag

Szerintem már 2 éve sem ért sokat... most meg tényleg semmit.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#14564) Kiskutya válasza L7wy (#14563) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én soha nem használtam de annyi embernél láttam gondoltam felrakom kipróbálni, szinte észrevehetetlenül fut a háttérben de nem tudom, hogy van e értelme használni azért érdekelt.

hmm...

(#14565) polonic


polonic
félisten

Az asztali pc-n 64 bites vistára már megtaláltam a megfelelő programot, ez az avira premium security suite. Most a laptopra keresnék valami megoldást, 32 bites vistára ess 4 helyett. Szerintetek megér egy évre 4000 Ft-ot az a-squared anti-malware? Mellé még az online armor tűzfalat gondoltam, ingyen hozzá lehet jutni most elvileg. Így együtt ez a védelem szerintetek korrekt?

[ Szerkesztve ]

(#14566) attiati válasza Kiskutya (#14564) üzenetére


attiati
veterán

Sztem immunizálásra jó, legalább jó látni, ahogy mennek lefelé a számok, és bezárogatja a nyitott kapukat böngészőkben :)
Memóriarezidensnek sztem se jó semmire, minimális találattal operál.

(#14567) attiati válasza blattida (#14558) üzenetére


attiati
veterán

De ha NOD-nak ilyen jó a heurisztikus keresési módszere, akkor hogy lehet, hogy az itteni fórumos vírusmintákon meg ilyen szinten leszerepel?

Legelső napon tesztelve (míg nem építették be az új adatbázisba a már felismert vírusokat), 0 találatot adott !

(#14568) blattida válasza attiati (#14567) üzenetére


blattida
nagyúr

Ekkora mintákon nem sok értelme van heurisztikát (is) tesztelni, pláne, hogy nem tudjuk, konkrétan milyen kártevő család, milyen változatai, milyen módosult verziói szerepelnek, mondjuk az eset adatbázisában...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14569) blattida válasza polonic (#14565) üzenetére


blattida
nagyúr

Jobban járnál egy avira+online armor párossal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14570) polonic válasza blattida (#14569) üzenetére


polonic
félisten

És miért is? :) Tudom, hogy jó az avira, másik gépen az van. De valami újat is szeretnék kipróbálni. Jókat olvasni róla.

[ Szerkesztve ]

(#14571) blattida válasza polonic (#14570) üzenetére


blattida
nagyúr

Kisebb erőforrás igény, gyorsabb, hatékonyabb. Szerintem ennyi elég.
Tévedés ne essék, nem rossz az a-squared, de az avira sokkal jobb.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14572) Sanya


Sanya
nagyúr

van olyan pendrive-ra telepíthető antivírus, amiről bebootolva lehet leellenőrizni egy laptopot, vagy egy erősen fertőzött gépet?

szinte tiltott az internet( a víruskergető progik tiltottak, és ha újrapörkölhető cd-ről indítod hibával elszállnak)

(főnököm laptopja)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14573) wwhy válasza Sanya (#14572) üzenetére


wwhy
veterán

ClamWin portable

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14574) harylmu válasza Sanya (#14572) üzenetére


harylmu
őstag

Dr.Web CureIT! -nek is van tudtommal portable verzója.

[ Szerkesztve ]

(#14575) Dluinet válasza Sanya (#14572) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ingyenes, de minden nap le kell tölteni a friss verziót: Kaspersky Virus Removal Tool

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14576) Sanya


Sanya
nagyúr

köszi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14577) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!

32 bites Win7-et (Build 7127) telepítettem a gépemre. A kérdésem az, hogy milyen vírusírtó progi működik garantáltan az új oprendszerrel? A Norton 360 már próbáltam, sajnos nem akar futni rajta. Van már olyan antivírus szoftver, esetleg komplett biztonsági csomag, ami hivatalosan is támogatja a a Win7-et? Ha igen, ezek közül melyiket ajánlanátok? Elég a Win7 saját tűzfala vagy célszeű másikat telepíteni helyette?
Ha lehet, olyan progikat ajánljatok, amelyek egyszerűen kezelhetők, sajnos nem vagyok nagy spíler a témában.

Köszi előre is a válaszokat!

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#14578) Sanya válasza Sanya (#14576) üzenetére


Sanya
nagyúr

de ezeket nem fogja blokkolni a vírus/rootkit?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14579) Dluinet válasza Tuco Ramirez (#14577) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Mért nem a 64 bites Win7-et telepítetted?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14580) Dluinet válasza Sanya (#14578) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kaspersky Virus Removal Tool-t nem hiszem, hogy blokkolni fogja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14581) Tuco Ramirez válasza Dluinet (#14579) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Mert ez volt kéznél... egy ismerősöm hozta át, a régi XP-m már nagyon beteges volt, úgyhogy gondoltam egy komoly próbát megér. :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#14582) Dluinet válasza Tuco Ramirez (#14581) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Csak mert a 64 bites gyorsabb és biztonságosabb.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#14583) pete_21


pete_21
addikt

Hi!
Itt megcsináltam a Stealth tesztet, és a Windows tűzfallal minden érték 'stealthed' volt. ESS 4-el már UDP-re 'non-stealthed'-et adott. Gondolom akkor UDP protokollon sebezhető vagyok. Mit lehet állítani ez ügyben ESS 4-ben?
Köszi :)

(#14584) Tuco Ramirez válasza Dluinet (#14582) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Mennek gond nélkül rajta a régi 32 bitre írt programok is?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#14585) pete_21 válasza Tuco Ramirez (#14584) üzenetére


pete_21
addikt

Szoktak menni. Konkrétan mikre vagy kíváncsi?

(#14586) makaay2


makaay2
tag

Sziasztok!

Vista Ultimate SP3 van fent a gépemen. Windows tűzfal bekapcsolva, Avast professional antivírus van fent. Érvényes licence-el. Malwarebytes' Anti-Malware van még fent de nem állandó védelemmel. Az lenne a kérdésem, hogy ez elég védelem e? Vagy változtassak?

(#14587) pete_21 válasza makaay2 (#14586) üzenetére


pete_21
addikt

Vista SP3 biztos nincs a gépeden. ;)
Szerintem elég ez a védelem, a Malwarebytes Antimalware nem is jó, ha megy rezidens védelemmel, több rezidens nem szereti egymást. Persze ezt bizonyos időközönként futtasd le, és az UAC legyen bekapcsolva!
Szerintem ez így elég védelem, esetleg egy Win Defendert be lehet kapcsolni, de nem muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#14588) wwhy válasza Dluinet (#14582) üzenetére


wwhy
veterán

gyorsabb? ezt meg honnan veszed? önmagában mint OS lehet, de a legtöbb soft 32 bites/1magra optimalizálva, szóval annyi.
biztonságosabb? ugyan mitől? ez is csak vindóz ;] ha meg AV-t teszel rá, akkor tökmind1, h milyen az OS

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14589) pete_21 válasza wwhy (#14588) üzenetére


pete_21
addikt

Biztonságosabb, mert van rajta Patchguard, ami faszán levédi a kernelt.
Natív 64 bites progiknál egyértelmű, hogy miért gyorsabb, de előfordulhat, hogy a 32 bites progik is gyorsabbak, mert pl. több memóriához férnek hozzá, stb. Azt nem tudom, hogy az utasítások is át lesznek-e fordítva, (programnyelvtől is függ) de lehet, hogy rövidebbek lesznek, és azért is gyorsulhat.

(#14590) Tuco Ramirez válasza pete_21 (#14585) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Alapvetően a régebbi, 3-4 éves játékokra.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#14591) pete_21 válasza Tuco Ramirez (#14590) üzenetére


pete_21
addikt

Háát, jó kérdés. Elvileg mennie kéne. De én a helyedben 64 bites oprendszert tennék fel. Ha nagyon nem mennek rajta a régebbi játékok, akkor max. lecseréled x86-ra.

(#14592) wwhy válasza pete_21 (#14589) üzenetére


wwhy
veterán

No, ebbe talán itt ne menjünk bele; elég annyi, h hiába a kernelvédelem (amire szerintem otthoni környezetben szinte semmi szükség), ha pl. a 64 bites OS csak a fejlesztők digitális aláírásával ellátott illesztőprogramok használhatók. Tehát "gányolt", OC driverek stb. nuku. A patchguard a 64-es vistában is benne van, szóval (az sem)nem újítás. Sok szakmai cikk is van erről, flame még több, egy elég objektív írás ITT(angol).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14593) pete_21 válasza wwhy (#14592) üzenetére


pete_21
addikt

Nem tudom, a kernelvédelem hasznosnak tűnik, gyakorlatilag nem szoktam szándékosan vírusok elé állítani a gépet, szóval nem tudom, hogy milyen Patchguard nélkül.
Gányolt drivereket se használok túlzottan, bár nem tudom, hogy DanielK Audigy drivere mennyire számít annak, de simán felment.
OC drivereket meg szintén nem használok, így nekem a 64 bit csak előnyöket nyújt, semmi hátrányt.
Mod: Köszi a linket, elolvasom majd! :)

[ Szerkesztve ]

(#14594) wwhy


wwhy
veterán

Ha valaki hivatalosan ki akarja próbálni a McAfee Total Protection (beta)-t (a link sajnos csak IE alatt működik)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14595) blattida válasza blattida (#14549) üzenetére


blattida
nagyúr

A CIS már 40-et ismer föl, az MBAM pedig 24-et...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#14596) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nos érdekes észrevétel a PC-Toolsról, ami ugyan cégeknek is ingyenes és még talán egészen tűrhető is, de ha felrakod egy már beállított gépre akkor azon addig nem tudsz felbontást változtatni amíg a PC-Tools fenn van, hiába lövöd ki autoindításból vagy bárhonnan, csakis uninstall után lehet újra felbontást módosítani.

Csak azért , hogy nem menjen felesleges az időtök, ha ilyenbe belefuttok, mint nekem és kollégámnak. :U

...

(#14597) etele34


etele34
tag

Azért ez jó dolog nem? Közben lebonyolítottam két hosszabb e-mailes választ is és észrevélenül tette a dolgát a háttérben. Egyébként cirka 45 perc alatt végzett volna a teljes vizsgálattal de meghosszabbodott a vizsgálati idő amíg leveleztem.

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#14598) polonic


polonic
félisten

Az a2 anti-malware-nek mivan a rezidens védelmével? :F Letöltöttem ismét a not detected viruscsomagot és most nem kapcsoltam ki a védelmét és úgy csomagoltam ki. Erre semmit sem riasztott. Ez ilyen lenne? :F
Utána viszont kézi kereséssel a csomagból 3 fájlt hagyott meg.

(#14599) betyarr


betyarr
veterán

avira másnak sem frissül,vagy csak nálam van valami gebasz? :Y

(#14600) polonic válasza betyarr (#14599) üzenetére


polonic
félisten

Mióta nem frissül? Nekem délelőtt frissült, 34-es adatbázis volt, akkor ha jól emlékszem. Azóta nem volt bekapcsolva a másik gép.
-----------
Közben tisztázódott az a2 anti-malware rezidens védelméről a dolgok. Másolás közben nem jelez, de amint elindítanék vagy a háttérben magától elindulna egy fertőzött fájl, rögtön jelezne és felajánlaná a lehetőségeket, hogy mit csináljak vele. Azt hittem egyáltalán nem működik. De végülis ez így jó. Mi a véleményetek erről?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.